Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

τωρα που το λες κ εγω εχω ξεκινησει απο εχτες να λεμε για τον υπνο, της ειπα εχτες, τωρα θα σε βαλω για υπνο, θα κατσω λιγο κ θα φυγω, να κοιμηθεις μονη σου σαν μεγαλη κοπελα, αν το βραδυ ξυπνησεις να παρεις την πιπιλα σου κ να κανεις μιου μιου μιου. τι θα κανεις κοριτσακι μου αν ξυπνησεις? ΜΑΜΑ! οχι βρε μαμα θα παρεις την πιπιλα σου και...... μια απο τα ιδια, το ειπαμε καμια δεκαρια φορες. κ τωρα το μεσημερι της το ειπα, μια χαρα μου βγηκε. τι να πω μακαρι να συνεχισει ετσι. για το θεμα της τσαντιλας κ κανω εδω κ καιρο, δεν εχω ιδιαιτερα προβληματα.

και μένα λειτουργεί αυτό πιο΄παλιά όταν την έπαιρνα αγκαλιά για να κοιμηθεί σήκωνε όλο τον κόσμο στο πόδι.τώρα την αλλάζω και της βάζω πιτζάμες και της λέω ήρθε η ώρα να κοιμηθείς,να ξεκουραστείς το πρωί θα ξαναπαίξουμε και τέτοια.και όντως πιάνει :D βέβαια το βράδυ κοιμάται στο κρεβάτι της 2 ώρες περίπου και μετά σηκώνεται και φωνάζει.την παίρνω τότε και κοιμόμαστε όλοι μαζί.λάθος ή σωστό δεν μ'απασχολεί γιατί μ'αυτόν τον τρόπο κοιμόμαστε όλοι.

μια φορά που προσπάθησα να την ξαναβάζω στο κρεβάτι της σηκώθηκα 10 φορές χωρίς υπερβολή.το διάβασα κι εγώ το ' no cry sleep solution'(αυτό είναι που σου λέω)μου το έστειλε μια κοπέλα από το parents αλλά δεν νομίζω ότι μπορώ να το ακολουθήσω...:|


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για πες, καθαρίζει πόρους;;; έχω να κάνω Beaute μησας πω από πότε...:?

ναι εμένα αυτή μου κανε πολύ καλή δουλειά κ εχω δοκιμάσει πάρα πολλές συνταγές, καθαρίζει το δέρμα αρκετά και συσφίγγει πόρους..

μετά μια άλλη μέρα κάνεις και αυτήν με λεμόνι και σόδα και θα είσαι σούπερ!:P


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιωτάκι μάλλον με τριγυρναει , αλλα θα το παλέψω... Πόσα κιλά είναι η Ουρανίτσα;

Εγώ πάντως τη μεγάλη, τα "κατάφερα" και την είχα μέχρι 1,5 έτους και βάλε, με βόλτες κι αγκαλιές... Πολύ μετά χεράκι-πλατούλα, μετά δίπλα-δίπλα και πάνω που κάτι κάναμε ήρθε η μικρή κι έχουμε φυσικά ζήλιες, και τώρα έχει κατσικωθεί σχεδόν στο δικό μας!!! Υπομονήηηηηηηηηηηηη

12 κιλα ειναι, εχω σοβαρο προβλημα με την μεση μου (κηλη), φαντασου οτι ακομα κ τωρα ποναω, που ειμαι σε νορμαλ κατασταση, φαντασου να ειμαι σε κριση πονου τι γινεται.

Χρύσα, η αλήθεια είναι ότι αυτό το βιβλίο εχει γίνει πραγματικά ευαγγέλιο για γονείς ξενυχτισμένους, ενώ υπάρχει και πιο ήπια προσέγγιση. Δεν ξέρω πώς τόση πέραση...

τι λεει σε γενικες γραμμες?

thank you my dear!ναι θα το κόψει σε λίγο μην ανησυχείς καθόλου, στην ηλικία που είναι η δικιά σου περνάνε κάτι τέτοιες σύντομες φάσεις οι οποίες τελειώνουν γρήγορα...

μακαριιιιιιιιιιιιι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

σας διαβάσω πότε-πότε στα πεταχτά! μου λείπετε, αλλά ο χρόνος είναι πολύ περιορισμένος!

βρε κορίτσια να σας πω τον πόνο μου? η μικρή μου, 16μηνών, όταν δεν γίνεται το δικό της, πέφτει και κυλιέται στα πατώματα, "θυμωμένη" με γοερό κλάμα. Αχ τι θα κάνω? τρομάζω στην ιδέα να συνεχιστέι αυτό..... Εσάς κάνουν τέτοια? πώς το κόβεις?

φιλάκια

υγ. μαμάβάσια σίγουρα θα κάνω το ψωμί σου, μπορεί σήμερα κιόλας!

κοριτσι κουραγιο αν δεν χτυπαει το κεφαλι της δεν υπαρχει προβλημα αστην το πολυ πολυ θα εκτονωθει και ολα καλα,

εμενα το ειχε ξεκινησει ο μικρος στην ηλικια της δικιας σου αλλα δε μου καηκε καρφακι αφοτ περναγα διπλα του και του αφηνα και μια χαρτοπετσετα να σκουπισει και τα δακρυα:shock:τοσο σκληρη μπορω να γινω σε τετοιες συμπεριφορες εγω που ειμαι κερακι λιωμενο για το ανθρωπακι μου:tongue:

μετα ερχοταν και εκλαιγε γοερα στα αυτια μου εε του ελεγα δεν υπαρχει επιλογη αγαπη μου τωρα και του εσκαγα ενα φιλι.μια δυο τα εκοψε ολα.φασεις ειναι υπομονη;)


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

σταματα ατιμη με τις συνταγες και δεν εχω παρει μπυρα, βαφουμε κιολας δηλ γινεται χαμος να με δει ο συζυξ να κανω και ψωμι στη τουρλα εδω μεσα θα μου ριξει αγιασμο:rolleyes::tongue:

χαχαχαχαχα!!!! εχω πεσει κατω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για πες Μυρτώ και για λεμονο-σόδα...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

και μένα λειτουργεί αυτό πιο΄παλιά όταν την έπαιρνα αγκαλιά για να κοιμηθεί σήκωνε όλο τον κόσμο στο πόδι.τώρα την αλλάζω και της βάζω πιτζάμες και της λέω ήρθε η ώρα να κοιμηθείς,να ξεκουραστείς το πρωί θα ξαναπαίξουμε και τέτοια.και όντως πιάνει :D βέβαια το βράδυ κοιμάται στο κρεβάτι της 2 ώρες περίπου και μετά σηκώνεται και φωνάζει.την παίρνω τότε και κοιμόμαστε όλοι μαζί.λάθος ή σωστό δεν μ'απασχολεί γιατί μ'αυτόν τον τρόπο κοιμόμαστε όλοι.

μια φορά που προσπάθησα να την ξαναβάζω στο κρεβάτι της σηκώθηκα 10 φορές χωρίς υπερβολή.το διάβασα κι εγώ το ' no cry sleep solution'(αυτό είναι που σου λέω)μου το έστειλε μια κοπέλα από το parents αλλά δεν νομίζω ότι μπορώ να το ακολουθήσω...:|

ναι κ αυτό σωστό που κοιμαστε όλοι μαζί...όπως βολεύεται κ κοιμάται καλά η οικογένεια είναι σωστό...μόνο το να αφήνεται το παιδί να κλαίει τα βράδυα απαρηγόρητο - δεν το λεω για σένα Γιώτα μου εσυ όπως λες δεν την αφήνεις απαρηγόρητη - δεν είναι σωστό... κατα την άποψή μου πάντα


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

και μένα λειτουργεί αυτό πιο΄παλιά όταν την έπαιρνα αγκαλιά για να κοιμηθεί σήκωνε όλο τον κόσμο στο πόδι.τώρα την αλλάζω και της βάζω πιτζάμες και της λέω ήρθε η ώρα να κοιμηθείς,να ξεκουραστείς το πρωί θα ξαναπαίξουμε και τέτοια.και όντως πιάνει :D βέβαια το βράδυ κοιμάται στο κρεβάτι της 2 ώρες περίπου και μετά σηκώνεται και φωνάζει.την παίρνω τότε και κοιμόμαστε όλοι μαζί.λάθος ή σωστό δεν μ'απασχολεί γιατί μ'αυτόν τον τρόπο κοιμόμαστε όλοι.

μια φορά που προσπάθησα να την ξαναβάζω στο κρεβάτι της σηκώθηκα 10 φορές χωρίς υπερβολή.το διάβασα κι εγώ το ' no cry sleep solution'(αυτό είναι που σου λέω)μου το έστειλε μια κοπέλα από το parents αλλά δεν νομίζω ότι μπορώ να το ακολουθήσω...:|

αυτο θελω να αποφυγω.

βεβαια δεν λεω μεγαλα λογια, γιατι πισω εχει η αχλαδα την ουρα! βλεποντας κ κανοντας

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου πονεμενη ιστορια στο πρωτο ηθελα αγορι ενω παντα λατρευα τα κοριτσακια στο δευτερο ηθελα ΑΠΡΓΝΩΣΜΕΝΑ κοριτσι κι οπως ξερετε εκανα παιδαρο θελω απελπισμενα και απεγνωσμενα μια κορη


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Για πες Μυρτώ και για λεμονο-σόδα...

ανακατευεις σόδα φαγητού με χυμό λεμονιού με το μάτι για να γίνει λεία κρέμα, απλώνεις στο πρόσωπο, αφήνεις 15-20 λεπτά, τρίβεις λίγο και σαν scrub και ξεπλένεις...:P


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσι κουραγιο αν δεν χτυπαει το κεφαλι της δεν υπαρχει προβλημα αστην το πολυ πολυ θα εκτονωθει και ολα καλα,

εμενα το ειχε ξεκινησει ο μικρος στην ηλικια της δικιας σου αλλα δε μου καηκε καρφακι αφοτ περναγα διπλα του και του αφηνα και μια χαρτοπετσετα να σκουπισει και τα δακρυα:shock:τοσο σκληρη μπορω να γινω σε τετοιες συμπεριφορες εγω που ειμαι κερακι λιωμενο για το ανθρωπακι μου:tongue:

μετα ερχοταν και εκλαιγε γοερα στα αυτια μου εε του ελεγα δεν υπαρχει επιλογη αγαπη μου τωρα και του εσκαγα ενα φιλι.μια δυο τα εκοψε ολα.φασεις ειναι υπομονη;)

γουσταρωωωωωωωωω!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

σταματα ατιμη με τις συνταγες και δεν εχω παρει μπυρα, βαφουμε κιολας δηλ γινεται χαμος να με δει ο συζυξ να κανω και ψωμι στη τουρλα εδω μεσα θα μου ριξει αγιασμο:rolleyes::tongue:

:tongue: :tongue: :tongue: :tongue:

Link to comment
Share on other sites

ναι κ αυτό σωστό που κοιμαστε όλοι μαζί...όπως βολεύεται κ κοιμάται καλά η οικογένεια είναι σωστό...μόνο το να αφήνεται το παιδί να κλαίει τα βράδυα απαρηγόρητο - δεν το λεω για σένα Γιώτα μου εσυ όπως λες δεν την αφήνεις απαρηγόρητη - δεν είναι σωστό... κατα την άποψή μου πάντα

κ εγω ετσι πιστευω, οτι δεν ειναι σωστο. οπως κ την εκπαιδευση του βραδινου γευματος δεν μπορω να καταλαβω! που τα εκπαιδευουν για να μην τρωνε. μου το ειχε πει ο κουνιαδος με τα διδυμα, που καναν κ τα 2. κ απαρηγορητο κλαμα τα αφηναν κ κλαιγανε κ εκπαιδευση να μην τρωνε την νυχτα. θα μου πεις ηταν 2 παιδια, δυσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Γιωτάκι, αναφέρεται στο ελεγχόμενο κλάμα του παιδιού με ενδιάμεσα "διαλείμματα" που ο γονιός πηγαίνει και ηρεμεί το παιδί, χωρίς να το αγγίζει όμως, και το θεωρώ σκληρό γιατί ακόμα κι αν κάνει εμετό από το κλάμα θεωρεί ότι είναι κάτι παροδικό. Εγώ δε μπορώ να αφήνω τα παιδιά μου να κλαίνε τόοοοση ώρα, μετά δε νομίζω ότι θα μπορέσω να τα ηρεμήσω με τίποτα...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...