Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Μην ανησυχείς...εγω την δικιά μου την είχα στο κρεβάτι μας μέχρι 19 μηνών...θήλαζα κιόλας ε δεν μπορούσα να ξενυχτάω κάθε βράδυ....ε λοιπον μια χαρά περάσαμε τα δύσκολα κ κοιμόμασταν σούπερ και όταν ήρθε η ώρα μια χαρά πήγε στο δωμάτιό της και το ήθελε κ μόνη της...ό,τι σε βολευει καλή μου, μην ανησυχείς...

Ετσι ακριβώς...όταν έρθει η ώρα, θα επιστρέψει μόνο του το ζουζούνι στο κρεβάτι του.

Τα ίδια και ο μικρός μας... δεν χάνει ευκαιρία φυσικά να τρυπώσει στο κρεβάτι μας αλλά αυτό είναι μέχρι να τον παρει ο ύπνος, γιατί ούτε κι αυτός βολεύεται αφού δεν χωράμε πια..! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μόλις εκανα το μπανακι μου και ηρθα να σας διαβασω!

Ειρηνη μου,πολύ χαιρομαι που σου αρεσε!!!!Αντε να γραφεις ,να μας παρακινεις και σε αυτο πλέον!

Αχ,κοριτσια και εγω το σκεφτομαι σοβαρα να κανω κατι.Η μονη πιθανη περιπτωση ειναι να κανω αεροβικη(που δεν συμπαθω πολύ ,μιας και ειναι η μονη με λίγα χρηματα.Εν τω μεταξυ επειδη όλα αυτα ειναι 10 χιλιόμετρα από το σπίτι πρεπει να συνυπολογιζω και τις βενζινες ,οπότε καταλαβαινετε...(Ολα αυτα τα σκετομουν τωρα στο μπάνιο ,καθως δεν μου αρεσε καθολου αυτο που εβλεπα)Καθε χρονο τετοια εποχη με πιανει τετοια μανια και μετα το ξεχναω πάλι....

Χρυσάκι μου και γω τα ίδια... χάλια το σώμα μου... στήθος..? κοιλιά..? τι να σου λέω... :|

Για να δούμε τι μπορεί να γίνει..

Κρίμα να μην είσαι κοντά μωρέ... κρίμα...

Υ.Γ. Η βενζίνη είναι ΜΕΓΑΛΟ θέμα!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και απο μένα

επιτέλους σήμερα είμαι λίγο καλύτερα γιατί από την Κυριακή είμαι με ίωση γαστρεντερίτιδας οπότε καθώς καταλαβαίνεται δεν έχω κάνει τίποτα απολύτως εκτός από το να πάω σουπερ γιατί θα τρώγαμε τα ντουλάπια στο τέλος.Τελικά η πεθερά μου ανέβηκε Αθήνα και αφού της κάναμε εισαγωγή στο Σισμανόγλειο μας είπαν ότι το καρδιογράφημα έδειξε ότι είχε περάσει ένα ψιλοεφραγμα οποτε δεν μπορεί να κάνει πνευμονοσκοπηση(ήταν ο λόγος που μπήκε νοσοκομείο)και την βγάλανε για να πάμε να την κάνουμε στο ιατρόπολις αύριο οπότε αν δείξουν τα αποτελέσματα ότι όλα είναι καλά τότε την Κυριακή θα πρέπει να ξανακάνει εισαγωγή στο Σισμανόγλειο για να κάνει την πνευμονοσκόπηση αλλιώς θα πρέπει να πάει πρώτα σε καρδιολόγο να δεί το θέμα της καρδιάς και μετά στην πνευμονοσκόπηση και το υγρό στο πνεύμονα να συνεχίζει να βγαίνει.Καθώς καταλάβατε έχουμε μπλέξει και άσχημα και ταλαιπωρείται και η γυναίκα.Τί να πω απορώ στο νοσοκομείο της Πάτρας τί είδανε στο καρδιογράφημα.

Σήμερα λοιπόν μετά από τόσες μέρες θα πρέπει να καθαρίσω το σπίτι οπότε γυρνώντας στο σπίτι θα πρέπει να διαβάσω τον μεγάλο και να τακτοποιήσω και το σπίτι και φυσικά να μαγειρέψω για αύριο και δεν ξέρω τί να μαγειρέψω μάλλον κανένα χταποδάκι με μακαρονάκι.Τώρα είμαι στην δουλειά και δεν γουστάρω καθόλου,έχω τόσες δουλειές που εκκρεμούν και ταλαιπωριέμαι εδω μέσα άρε άτιμη κρίση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια, τι κανετε?

εμεις πρωινο ξυπνημα στις 7! τεσπα με τα χιλια ζορια σηκωθηκαμε στις 8, καναμε τα πρωινα μας κ ξεκινησα:

συμμαζεψα σαλονοκουζινα

εστρωσα κρεβατια

περασα μια το μπανιο κ αλλαξα πετσετες

εκανα τα εσωτερικα τζαμια

εκανα μπανιο την μικρη (εχτες ξεμειναμε απο ζεστο νερο:?), την ελουσα, της εκοψα νυχια, βαλαμε κρεμουλα στο σωμα, στεγνωσαμε μαλλακι, φουλ περιποιηση, baby spa!!! χαχαχαχαχα

τωρα εχω να κανω διαφορα

θελω να βαψω ριζα, να φτιαξω μαλλι κ να φτιαξω λιγο τα νυχια μου

να καθαρισω σπανακι κ να φτιαξω σπανακορυζο

να μαγειρεψω της μικρης

να κανω ενα ψευτοξεσκονισμα γιατι βλεπω την σκονη κ τα παιρνω κρανιο!!!

δουλευω κ το απογευμα

οποτε σας φιλω κ θα ειμαι εδω τριγυρω!!!

ειρηνη μου απο εδω κ περα ετσι θα καθαριζεις!

images?q=tbn:ANd9GcQmubvdxsvOx0QIuvTvtJHB1_f-haOscnq5oqh3lVrgefLGXEaT

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και απο μένα

επιτέλους σήμερα είμαι λίγο καλύτερα γιατί από την Κυριακή είμαι με ίωση γαστρεντερίτιδας οπότε καθώς καταλαβαίνεται δεν έχω κάνει τίποτα απολύτως εκτός από το να πάω σουπερ γιατί θα τρώγαμε τα ντουλάπια στο τέλος.Τελικά η πεθερά μου ανέβηκε Αθήνα και αφού της κάναμε εισαγωγή στο Σισμανόγλειο μας είπαν ότι το καρδιογράφημα έδειξε ότι είχε περάσει ένα ψιλοεφραγμα οποτε δεν μπορεί να κάνει πνευμονοσκοπηση(ήταν ο λόγος που μπήκε νοσοκομείο)και την βγάλανε για να πάμε να την κάνουμε στο ιατρόπολις αύριο οπότε αν δείξουν τα αποτελέσματα ότι όλα είναι καλά τότε την Κυριακή θα πρέπει να ξανακάνει εισαγωγή στο Σισμανόγλειο για να κάνει την πνευμονοσκόπηση αλλιώς θα πρέπει να πάει πρώτα σε καρδιολόγο να δεί το θέμα της καρδιάς και μετά στην πνευμονοσκόπηση και το υγρό στο πνεύμονα να συνεχίζει να βγαίνει.Καθώς καταλάβατε έχουμε μπλέξει και άσχημα και ταλαιπωρείται και η γυναίκα.Τί να πω απορώ στο νοσοκομείο της Πάτρας τί είδανε στο καρδιογράφημα.

Σήμερα λοιπόν μετά από τόσες μέρες θα πρέπει να καθαρίσω το σπίτι οπότε γυρνώντας στο σπίτι θα πρέπει να διαβάσω τον μεγάλο και να τακτοποιήσω και το σπίτι και φυσικά να μαγειρέψω για αύριο και δεν ξέρω τί να μαγειρέψω μάλλον κανένα χταποδάκι με μακαρονάκι.Τώρα είμαι στην δουλειά και δεν γουστάρω καθόλου,έχω τόσες δουλειές που εκκρεμούν και ταλαιπωριέμαι εδω μέσα άρε άτιμη κρίση...

νασια μου τι να πω!

μακαρι να μην δειξει κατι η πνευμονοσκοπιση! κοιτα να κρατας δυναμεις μην κανεις κ πολλα πολλα, τα απολυτως απαραιτητα, γιατι δεν ξερεις πως θα σου βγει η ολη διαδικασια!

ευχομαι τα καλυτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και απο μένα

επιτέλους σήμερα είμαι λίγο καλύτερα γιατί από την Κυριακή είμαι με ίωση γαστρεντερίτιδας οπότε καθώς καταλαβαίνεται δεν έχω κάνει τίποτα απολύτως εκτός από το να πάω σουπερ γιατί θα τρώγαμε τα ντουλάπια στο τέλος.Τελικά η πεθερά μου ανέβηκε Αθήνα και αφού της κάναμε εισαγωγή στο Σισμανόγλειο μας είπαν ότι το καρδιογράφημα έδειξε ότι είχε περάσει ένα ψιλοεφραγμα οποτε δεν μπορεί να κάνει πνευμονοσκοπηση(ήταν ο λόγος που μπήκε νοσοκομείο)και την βγάλανε για να πάμε να την κάνουμε στο ιατρόπολις αύριο οπότε αν δείξουν τα αποτελέσματα ότι όλα είναι καλά τότε την Κυριακή θα πρέπει να ξανακάνει εισαγωγή στο Σισμανόγλειο για να κάνει την πνευμονοσκόπηση αλλιώς θα πρέπει να πάει πρώτα σε καρδιολόγο να δεί το θέμα της καρδιάς και μετά στην πνευμονοσκόπηση και το υγρό στο πνεύμονα να συνεχίζει να βγαίνει.Καθώς καταλάβατε έχουμε μπλέξει και άσχημα και ταλαιπωρείται και η γυναίκα.Τί να πω απορώ στο νοσοκομείο της Πάτρας τί είδανε στο καρδιογράφημα.

Σήμερα λοιπόν μετά από τόσες μέρες θα πρέπει να καθαρίσω το σπίτι οπότε γυρνώντας στο σπίτι θα πρέπει να διαβάσω τον μεγάλο και να τακτοποιήσω και το σπίτι και φυσικά να μαγειρέψω για αύριο και δεν ξέρω τί να μαγειρέψω μάλλον κανένα χταποδάκι με μακαρονάκι.Τώρα είμαι στην δουλειά και δεν γουστάρω καθόλου,έχω τόσες δουλειές που εκκρεμούν και ταλαιπωριέμαι εδω μέσα άρε άτιμη κρίση...

Περαστικά σου βρε Νασιούλα μου... περαστικά σου! :?

Οσο για την πεθερά σου, να σου πω της δικής μου πεθεράς να βιώσεις τον απόλυτο παραλογισμό? Εχει βγάλει κάποια έντονα και άσχημα, κόκκινα "χοντράδια", σαν επιπλέον δέρμα με άσχημη εμφάνιση και βασανίζεται εδώ και 3 σχεδόν χρονια!!! Σήμερα της κάνουν την.. 5η βιοψία! Ναι... καλά διάβασες, την 5η!!! Οχι 1, 2, 3, 4 αλλά φορές την έχουν κόψει γιατί δεν βρίσκουν τι έχει... και οι αιματολογικές καθαρές.. άντε βρες άκρη... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Άπλωσα το πλυντήριο με τα μαύρα, σιδέρωσα μισή ωρίτσα, έβγαλα το πλαστικό από τη λεκάνη, το ξέπλυνα με νεράκι {άστραψε} και τώρα έβαλα το "στεφάνι" της λεκάνης του μικρού να πλυθεί. Μόλις έβαλα ένα μικρό πλυντήριο, σύντομο με κοκκινα πουλοβεράκια και κάτι σκουφάκια... πάω να κάνω τα πετσάκια από τα ποδαράκια μου... :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί να πώ κορίτσια και οι γιατροί έχουν χάσει την μπάλα νομίζω.Κάνουν ότι θέλουν και όσα θέλουν.Μα είναι δυνατόν να είναι 15 μέρες στο νοσοκομείο και να μην έχουν δεί καρδιογράφημα;Και είναι κάτι από τα βασικά όταν κάνεις εισαγώγη εξέταση αίματος-ουρων-καρδιογράφημα.Τι να πω σηκώνω τα χέρια ψηλά.

Ασχετο πολύ όμορφη φωτογραφία του πιτσιρικά που βάφει να σας ζήσει.

Και Ειρήνη κοίτα να μάθεις καλά αυτοάμυνα για να μας κάνεις ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γύρισα απο εξωτερικές δουλειές.....τώρα τρώω και μετά θα ξεκουραστώ! Δεν κάνω τίποτα σήμερα....βαριέμαι! το βράδυ δεν κοιμήθηκα καλά...ήταν ο σύζυγος με βήχα, οπότε πεταγόμουν συνέχεια.....

Νάσια μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην έχετε πολλά μπλεξίματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου μόνο για το Σάββατο προλαβαινω που ειναι???

ΘΕΛΩ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ...και εγώ ένα καλό θα σας πω...με το δοντι και με αυτα, ακομα πονάνε τα ουλα μου, δεν μπορώ να πολυφάω και ναι ετσι κάνω διαιτα!!! χα,χα

Μου φαινεται πρέπει να κάνω ποδηλατο 1 ωρα την εβδομάδα στανταρ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί να πώ κορίτσια και οι γιατροί έχουν χάσει την μπάλα νομίζω.Κάνουν ότι θέλουν και όσα θέλουν.Μα είναι δυνατόν να είναι 15 μέρες στο νοσοκομείο και να μην έχουν δεί καρδιογράφημα;Και είναι κάτι από τα βασικά όταν κάνεις εισαγώγη εξέταση αίματος-ουρων-καρδιογράφημα.Τι να πω σηκώνω τα χέρια ψηλά.

Ασχετο πολύ όμορφη φωτογραφία του πιτσιρικά που βάφει να σας ζήσει.

Και Ειρήνη κοίτα να μάθεις καλά αυτοάμυνα για να μας κάνεις ιδιαίτερα.

Ελα ντε! Φυσικά και δεν είναι δυνατόν, γι αυτό ακριβως σου έγραψα την κατάσταση με την πεθερά μου, για να δεις πως είναι γενικότερο το θέμα Νάσια μου... :|

Αμε.. αμέ! Οποιος μπει στη λιστα σας, αυτομάτως μπαίνει και στη ΛΙΣΤΑ ΜΟΥ! :evil::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

μαγειρεψα της μικρης

αδειασα το πλυντηριο πιατων

εβαλα τα πρωινα κ βραδυνα

επλυνα κατι φρουτα που μου εφερε εχτες ο αντρας μου κ τα εβαλα στο ψυγειο

περασα ριζα κ περιμενω να ερθει η ωρα να λουστω

δεν με βλεπω για σπανακορυζο σημερα, δεν προλαβαινω, θα βαλω φασολαδα.

σοφακι τι ωραια να καταφερεις να πας κ εσυ μαζι με το αρχηγοπουλο!

θα ειστε η συμμορια των νιντζα!!!

21976_ΧΕΛΩΝΟΝΙΝΤΖΑΚΙΑ.JPG

Z

αλλες 2 λειπουν! χαχαχαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...