Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

      Και εγω το ζόρι στη δουλειά σκεφτόμουν και είπα να το αποφύγω! Αφού το διαχειρίζεσαι μπράβο! Δεν έχεις κ άδικο για την απορρόφηση, αλλα τη δουλίτσα του ελπίζω να την κάνει έστω και έτσι!! 

      Αχ σε ευχαριστώ πολύ!! Ανταποδίδω την υπέροχη ευχή!! Να είναι η τυχερή σου!! 😍

      πρίν από 30 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα.Παιζουν ρόλο αυτές λες?

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

      Εγω απο τη μοναδικη ωοληψια που εκανα και εύχομαι να είναι και η τελευταία (με καλη ΑΜΗ για την ηλικια μου) καταλαβα αυτο που ακουγα και ακουω τοσο καιρο! Δεν θελουμε πολλα, αλλα λιγα και ποιοτικά! Να χαιρεσαι το παιδακι σου και να εχεις θετικη σκεψη! Μπορει και αυτο το εμβρυακι να ειναι το τυχερο και στο ευχομαι!!!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ένα θα πω: Put the κοτ down!

Πάντως, αν τη βρούμε, εγώ δέχομαι να τη φιλοξενούμε εκ περιτροπής! Αυτή που θα την βρει πρώτη, δεν ξέρω :rolleyes::tongue:!

Πραγματικά ζωγραφίσατε σήμερα! Άκου ελατήριο, άκου είχε αέρα και μαζεύτηκα, άκου haragate. Τρελές!

Yorimichi79, χρόνια πολλά και περαστικά, κορίτσι!

Σοφία, να τον χαίρεσαι τον αντρούλη κι όλοι μαζί ελπίζω να χαρήκατε και το προφιτερόλ :-D!

Και του χρόνου! Και του χρόνου!! :-P:razz:

Να μην κάνεις γενική! Οσες δουλεύουμε και έχουμε και παιδί και σπίτι και άντρα και κουφάρι... ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΕΝΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue:

Καλά γενική, μη φανταστείς. Δε θα τρίψω και τους τοίχους :rolleyes:. Ένα καλό πέρασμα εννοώ, Ειρηνάκι.

Χαρά, όλη τη θετική μου ενέργεια για την πανέμορφη μπουμπούκα! Καλή αρχή με τον doctor! Τη λυπητερή δεν τη σχολιάζω :mad:

Γιωτούλι, κούλαρε λίγο αυτές τις μέρες με το σπίτι και τις δουλειές. Έχεις ανοίξει μέτωπο τώρα. Όλα να πάνε καλά και γρήγορα!

Βάσια και mirtoula, φτιάξαμε τα μπισκότα σήμερα στη δουλειά. Βάλαμε και σταγόνες σοκολάτας κι έγιναν... "διπλωματικό" επεισόδιο πάνω από την πιατέλα δημιουργήθηκε. Ευχαριστούμε!

Αρετή, περαστικά μωρέ στο μικράκι!

Το παιδί μου κοιμάται πάλι από τις 7:30 :| κι εγώ δεν έκανα απολύτως τίποτα :oops:. Ψέματα, ήπιαμε μια μπίρα με τον άντρα μου στο μπαλκόνι και καπνίσαμε από 3 τσιγάρα και τα 'παμε. Αυτό, βέβαια, τίποτα δεν είναι αλλά δεν είναι και δουλειά. Από αύριο :cool:.

Καλό βράδυ να έχουμε!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κυριες μου!!!!

Τι μου κανετε? Δεν σας διαβαζω πια, χαθηκα.. Ειμαι κολλημενη ακομα Λαμια, στης μαμας μου, οπως μ'αφησατε.. Μου εχει λειψει πραγματικα τοσο πολυ η παρεα σας! Αλλα και η καθημερινοτητα που περιγραφετε, με κανει να θελω σαν τρελη να ξαναμπω σε δικο μου σπιτι..! Απο δουλεια φυσικα ακομα τιποτα, υπαρχουν διαφοροι που λενε το γνωστο "θα σας ειδοποιησουμε.." και μην τον ειδατε!

Τα νεα μου τωρα:

ο Γιωργος απο τοτε που 'ρθαμε το 'χει ριξει στο φαϊ, το τι ποσοτητες κατεβαζει δεν μπορω να το πιστεψω! Και ειναι και ντουρασελ, οχι αστεια! Απο το πρωι που ξυπναει γυριζει σαν τη σβουρα, για μεσημεριανο υπνο φυσικα ουτε λογος, και το βραδυ μολις ανακοινωνω οτι σε λιγο θα αρχισουμε να ετοιμαζομαστε για υπνο αρχιζει να τρεχει γυρω γυρω απ'το τραπεζι στο σαλονι τουλαχιστον για κανα πενταλεπτο! (αμα μαλιστα δεν του πουμε τιποτα συνεχιζει μεχρι να του πουμε!)

η μικρη εβγαλε επιτελους τα 4 πρωτα δοντακια της και ως δια μαγειας σταματησανε και οι μυξες! Τυχαιο? Επισης εχει μαθει η σκατουλα να ανεβαινει πανω σε ολα τα κρεβατια και τους καναπεδες και κοψοχολιαζομαι καθε φορα, ασε που δεν γινεται να την αφησω λεπτο χωρις να την προσεχει καποιος..

απο δουλιτσες του σπιτιου τωρα, η μαμα μου κανει τα παντα και γω προσπαθω να την βοηθαω οσο μπορω.. Ειμαστε και τοσα ατομα, αλλα και παλι αμα δεν υπαρχει καλη συννενοηση.. Κυριως ομως εγω ασχολουμαι με τα παιδια, και το στανταρακι μου ειναι το ζυμωμα του ψωμιου! :D

Απο τα λιγα που διαβασα στα πεταχτα, συγκρατησα οτι η Γιωτα μας κλεινει το μαγαζι, οποτε ευχομαι να πανε ολα καλα απο 'δω και μπρος και δε θελω στενοχωριες!!

Επισης ενα πουλακι μου 'χε πει οτι γεννησε το Τιγρακι μας, εστω και ετεροχρονισμενα να ευχηθω να ειναι παντα το μωρακι της καλοτυχο και γερο!

Ειναι αργα, σας καληνυχτω και σας φιλω!

Υ.Γ.: I'LL BE BACK!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα όμορφες!

Το τι γραψατε εχθες δεν λέγεται!!!Παρακαλώ ενα κλαδακι από το δεντρο της Ειρηνης και για εμενα και λίγες ημερες την κοτούλα.Μονο αυτα....

Γιωτα μου καλή δυναμη ,ελπίζω να ερθουν όλα όπως τα υπολογίζειις και συντομα να απαλλαχθεις από το αγχος.

Εδω εχθες πήγα τον μικρο καρατε και μετά για περπάτημα και όταν τελειωσε επιστρεψαμε σπίτι μαζι με τον κολητό του και τη μαμά του.Τους εφτιαξα τηγανίτες και εφαγαν ,εμεις ηπιαμε το καφεδάκι μας και σιδερωσα και τα τελευται ρουχα.Πλέον δεν εχω ασιδερωτα!Βεβαια ενα πλυντηριο μολις τελειωσε και περιμενει απλωμα οπότε...

Σημερα εστρωσα κρεβατια ,(κουζινα και σαλόνι τα ειχα μαζεψει από εχθες το βραδυ,ευτυχως),πήγα το πιτσιρικι σχολειο,επέστρεψα να πιω λίγο καφε και να φυγω για εξωτερικες δουλειες και λαική.

Ειρηνη ,η πεθερά σου πως τα πάει?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάσια και mirtoula, φτιάξαμε τα μπισκότα σήμερα στη δουλειά. Βάλαμε και σταγόνες σοκολάτας κι έγιναν... "διπλωματικό" επεισόδιο πάνω από την πιατέλα δημιουργήθηκε. Ευχαριστούμε!

χαχααχα φαντάζομαι τι θα έγινε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα είχα το ραντεβού για το κομμωτήριο για να κάνω αντάυγειες αλλά αρρώστησε η πεθερά μου και έτσι το έβαλα για Τρίτη.....

Σήμερα θα φτιάξω χωριάτικα λουκάνικα με πατάτες στον φούρνο, θα βάλω πλυντήριο και θα σιγυρίσω το σπίτι!

Μας έτυχε και μια βάφτιση για την Κυριακή του Θωμά οπότε θα γυρίσουμε απο το χωριό το Σάββατο....το θέμα μου είναι άραγε τι καιρό θα κάνει και τι φοράμε στον γάμο πέδιλα ή κλειστά παππούτσια και αν βάλεις κλειστά δεν θα θέλει και καλσόν????....ραντάκι ή με μανίκι φόρεμα?? πιο πολύ για τα παιδιά προβληματίζομαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

είμαι ετυχισμένη σήμερα! αυτό που συμβαίνει είναι καταπληκτικό!!!!

και επειδή δεν τα κατάφερα μονη μου θέλω να ευχαριστησω μέσα παο την καρδια μου όλους αυτούς που με βοήθησαν...

Καταρχάς τον άντρα μου και το παιδί μου για την κατανόηση και την υποστήριξή τους!Τη γιαγια μου για την απεραντη αγάπη της, την αδερφή μου, την θεία μου που με στηρίζει πάντα, το θειο μου, τον κουμπαρο του θειου μου, τα φιλαράκια μου, την ξαδέρφη μου αλλά και τον ξάδερφό μου, την ανηψιά μου και τον ανηψιό μου και τέλος όλες εσάς!!!!

Μα ακόμα αναρωτιέστε? μα δεν είναι εμφανές? Το χαρμόσυνο νέο είναι το οτι γράφω σε αυτή τη συγκεκριμένη σελίδα .... τι άλλο? :D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου

ΔΕΝ ΕΧΩ ΡΕΥΜΑ ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ εδω και 3/4 και τα νευρα μου

η μικρουλα μου ειναι 50-50 αν θα ζησει γιατι κατο εχει πειραχτει στο πνευμονακι της ευχομαι να σωθει μπορει να ακουγετε καπως αλλα δε θελω να τη χασω αυτη τη κουκλα θα στεναχωρηθω παρα πολυ

κικη μου εχτες ο αντρας μου πληρωσε 360 για εξετασεις και η βραδια 70 παρακαλω ευτυχως μαλλον θα τη παρουμρ σημερα απο κει και θα τη παμε στο κτηνιΑτρο να μεινει ηταν να γινει χτες αλλα την εχουν στο οξυγονο κ δε τη πηρε τελικα

απο φαγητο θα κανω μπριαμ απο δουλειες δε ξερω ηρθαν κ κατι σταγονες απο την ακατανομαστη και δεν ειμαι και σοι


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

είμαι ετυχισμένη σήμερα! αυτό που συμβαίνει είναι καταπληκτικό!!!!

και επειδή δεν τα κατάφερα μονη μου θέλω να ευχαριστησω μέσα παο την καρδια μου όλους αυτούς που με βοήθησαν...

Καταρχάς τον άντρα μου και το παιδί μου για την κατανόηση και την υποστήριξή τους!Τη γιαγια μου για την απεραντη αγάπη της, την αδερφή μου, την θεία μου που με στηρίζει πάντα, το θειο μου, τον κουμπαρο του θειου μου, τα φιλαράκια μου, την ξαδέρφη μου αλλά και τον ξάδερφό μου, την ανηψιά μου και τον ανηψιό μου και τέλος όλες εσάς!!!!

Μα ακόμα αναρωτιέστε? μα δεν είναι εμφανές? Το χαρμόσυνο νέο είναι το οτι γράφω σε αυτή τη συγκεκριμένη σελίδα .... τι άλλο? :D

οτι εισαι τρελλοκομειο στο εχω ξαναπει :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κι απο μενα,

4u πραγματικα το κεφι σου ειναι μεταδοτικο,

χαίρομαι :) ...

κοριτσακια καλησπερα!

  1. σκουπισα
  2. σφουγγαρισα
  3. συμμαζεψα
  4. μαζεψα νεροχυτη
  5. περασα με βετεχ παγκους-εστιες (μειναν 2 κατσαρολες, αλλα δεν την παλευω)
  6. εκανα μπανιο
  7. εκανα μπανιο το παιδι
  8. την ταισα

σας ευχαριστω πολυ ολες κοριτσακια μου!!! στειλτε την θεττικη σας ενεργεια, εχω κανει ενα πλανο στο μυαλο μου κ ελπιζω να πανε ολα καλα!!!! σημερα το απογευμα μιλαγα 2 ωρες στο κινητο!!!! φανταστητε πως εγινε το κεφαλι μου, καζανι!!!

4u δεν με εχεις πετυχει στα καλα μου, οταν ξεμπερδεψω κ χαλαρωσω θα ζωγραφιζουμε!!! πραγματικα ειναι χειμαρος χιουμορ!!!

καλο βραδυ κοριτσακια!!! παω να κοιμησω την μικρη

εννοείτε...

εγώ όμως χρεώνω γι΄αυτό είσαι σίγουρη? :D

Γιωτα μου σου ευχομαι να πανε ολα οπως τα εχεις σκεφτει και ακομα καλυτερα..να εισαι ηρεμη και αισιοδοξη και ολα θα γινουν..

Γυρισαμε απο την παιδικη χαρα,δεν μειναμε πολυ γιατι το κοριτσακι μου επεσε και χτυπησε το δακτυλακι της..ηρθαμε σπιτι το καθαρισαμε βαλαμε και χανζαπλαστ της εφτιαξα χυμο να πιει ,ταισα και την μικρη,καναμε τα μπανια μας και αφου διαβασαμε τα παραμυθακια μας και καναμε τις αγκαλιτσες μας κοιμηθηκε..σημερα μου ζητησε να φτιαξουμε κουλουρακια και να παρει μαζι της στον σταθμο για να τα φαει με τις φιλες της..οποτε αυριο το απογευμα ξερω απο τωρα τι θα κανω..

Καλο βραδυ κοριτσακια!!

περαστικά!

Ένα θα πω: Put the κοτ down!

Πάντως, αν τη βρούμε, εγώ δέχομαι να τη φιλοξενούμε εκ περιτροπής! Αυτή που θα την βρει πρώτη, δεν ξέρω :rolleyes::tongue:!

Πραγματικά ζωγραφίσατε σήμερα! Άκου ελατήριο, άκου είχε αέρα και μαζεύτηκα, άκου haragate. Τρελές!

και ποιος σου είπε οτι εγώ δέχομαι? ;)

Ειρηνη ,η πεθερά σου πως τα πάει?

? Ευχομαι καλύτερα!

καλημέρα!4u εγω εχω δώσει άδεια στην κότα μου κ λείπει καιρό...όταν επιστρέψει θα στη στείλω:tongue::tongue::tongue:

αχα!!! εσυ την έχεις ?

χαχααχα φαντάζομαι τι θα έγινε!

ΠΟΛΕΜΟΣ :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου

ΔΕΝ ΕΧΩ ΡΕΥΜΑ ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ εδω και 3/4 και τα νευρα μου

η μικρουλα μου ειναι 50-50 αν θα ζησει γιατι κατο εχει πειραχτει στο πνευμονακι της ευχομαι να σωθει μπορει να ακουγετε καπως αλλα δε θελω να τη χασω αυτη τη κουκλα θα στεναχωρηθω παρα πολυ

κικη μου εχτες ο αντρας μου πληρωσε 360 για εξετασεις και η βραδια 70 παρακαλω ευτυχως μαλλον θα τη παρουμρ σημερα απο κει και θα τη παμε στο κτηνιΑτρο να μεινει ηταν να γινει χτες αλλα την εχουν στο οξυγονο κ δε τη πηρε τελικα

απο φαγητο θα κανω μπριαμ απο δουλειες δε ξερω ηρθαν κ κατι σταγονες απο την ακατανομαστη και δεν ειμαι και σοι

Ευχομαι να τα καταφέρει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κοριτσάκια!!!

Ο Γιαννης σήμερα ειναι απυρετος - και αν ολα πάνε καλά αυριο θα πάει σχολειο!!!

Χτες τελικά δεν βρήκα πουθενα προφιτερολ έτσι πήρα μια μικρή τουρτα!!!

Και την στολισαμε μαζι!!!

Ωραια περάσαμε μετα φωτο απο τα γενεθελια!!

Σας φιλώ γλυκά!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερες!hi-ya-.gif

χαθηκα παλι αλλα εχω να ανακοινωσω οτι εχω ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΣΠΙΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥς!!!!!

big-smile.gif

τελειωσαμε με τα τριψιματα βαψιματα κ λοιποι μαστοροι! το εχω γλειψει στην κυριολεξια το σπιτι δεν υπαρχει γωνιτσα ακαθαριστη ( εχω φυσικα ακομα μερικα ντουλαπια του μπουφε της κρυσταλλιερας κ.τλ) η κουζινα κ το σαλονι ειναι ολη τζιτζι! καναμε αλλαγη στο χρωμα κ μου αρεσει μπορω να πω.

στις κρεβατοκαμαρες εχω κανει καλη καθαριοτητα αλλα οχι γενικη την επομενη βδομαδα γιατι ειχα κ τις δυσκολες μερες κ τα εφτυσε η μεση μου....

θα σας βαλω φωτο τις επομενες μερες.

αυτα ηταν τα καλα νεα τα κακα ειναι οτι με την δουλεια που "σιγουρα" θα ξεκινουσα εδω κ 1 μηνα δεν το βλεπω..... κ αλλιως τα ειχαμε υπολογισει.... ΑΑΑΧ!!!!

σας εχω διαβασει λιγο στα πεταχτα θα σχολιασω μονο στο γιωτουλι κοριτσαρα μου καθε εμποδιο για καλο το εχω ζησει πολλες φορες κ πλεον το πιστευω

ευχομαι να πανε ολα βασει σχεδιου κ να σου φυγει ολο αυτο το αχγος ολα καλα να πανε απο δω κ στο εξης εχεις κ τους θησαυρους σου την μικρη κ τον αντρουλη τι αλλο χρειαζεσαι??? κ εμας φυσικα!!!!

σας φιλω ΟΛΕςkisses.gif

να εχουμε μια ομορφη μερα

παω για εξωτερικες δουλιτσες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...