Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 47 λεπτά , Angot είπε:

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ειρήνη μου έχεις δίκιο....για όλα....εύχομαι να ανατραπούν άμεσα οσα σε προβληματίζουν...

Χρύσα ωραία που συνήλθε ο γιος σου, για τα καρναβαλάκια θα μου άρεσε θέμα με ζωάκια - μαλάκια της θάλασσας!

ravt εχεις πολύ δίκιο...όταν κάθεσαι σπίτι οι δουλειές δεν έχουν τελειωμό...και απαιτείς από σένα να τα χεις όλα άψογα....διαφρετικά λες "ε δουλευω τόσα μπορώ τόσα κάνω"

lilasmom μπράβο που σταθεροποιήθηκε η κατάσταση στα χεράκια σου!

εμεις ταλαιπωρούμαστε ακόμα από την ιωσούλα - εγω και από την αυπνία εννοείται - ωστόσο επειδή πέρασε ο πυρετός και το χρειαζόμασταν πολύ ολοι μας βγήκαμε και χθες βολτίτσα στο Κόσμος και σήμερα το πρωι πάλι σε κλειστό χώρο γιατί εχει πολύυυυ κρυο...οπότε είμαστε τουλάχιστον σε καλύτερη διάθεση!

άσχετο αλλά έβαλαν τα monsoon 70%!!εγω πήρα ενα υπέροχο φόρεμα για τη ζουζού μου για καλό και μια κόκκινη τσάντα για μένα.


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσαρες παρουσα!

σας ευχαριστω ολες για τις ευχες για τον ανθρωπακο μου!!

το παρτυ μας εγινε χθες σε παιδοτοπο κ ηταν σουπερ τελειο! ηρθαν ολοι μας οι καλεσμενοι 24 παιδια κ 26 μεγαλοι! διοργανωσα στο τσακ μπαμ κυνηγι θυσαυρου που οδηγησε σε μια πινιατα μπαουλο θησουρου με λιχουδιες ξεσαλωσανε ολα τους!!

γεμισαμε κ απ δωρα εχει πανω απο 10 φορμες για του χρονου!

αφου ηταν η μερα του χθες προσπαθησα να με συνεφερω λιγο εξωτερικα κ εσωτερικα κ να σταθω αξιοπρεπως παρ οτι σερνομαι τελευταια.

Ειρηνη μου .... πραγματικα δεν ειμαι το καταλληλο ατομο να πω λογια παρηγοριας αυτην την περιοδο αν τα ηξερα θα τα ελεγα κ σ εμενα! μονο σου λεω πως σε νοωθω πολυ κ σε σκεφτομαι. σου στελνω φιλι κ ζεστη αγκαλια αυτα ειναι τα μονα που κ εμενα παρηγορουν.

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι και εγω!!!

Ειρηνη μου πολυ στεναχωρηθηκα που σε διαβασα ετσι..για το αυτοκινητο ελπιζω να μην ειναι μεγαλη ζημια..σε καταλαβαινω παντως και στο θεμα του μπαμπα σου στο σπιτι..και εγω τον οκτωβριο που ερχοταν μαμα και πεθερα και μενανε μαζι μας για ν κρατανε την μπουμπου δυσκολευτηκα παρα πολυ..ενιωθα οτι δεν μπορουσα να ξεκουραστω και να ηρεμησω..σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια και ελπιζω αυριο να δω χαρουμενες φατσουλες στα μηνυματα σου..

Ραβ φυσικα και τα οικιακα ειναι πολυ δυσκολη δουεια και εννοιται οτι οταν εισαι σπιτι κανεις πολυ περισσοτερα πραγματα και εχεις και περισσοτερες απαιτησεις απο τον εαυτο σου..

Χρυσα αφου δεν εκανε πυρετο θα ξεκουραστει και αυριο και θα ειναι μια χαρα την δευτερα για το σχολειο..

Μπιλλακι και του χρονου να γιορτασετε τα γενεθλια του μικρου με την ιδια επιτυχια..

Εμεις σημερα ειχαμε το πρωι το παρτυ για τα γενεθλια της βαφτιστηρας μου..ετσι το πρωι το μονο που καναμε ηταν να πιουμε καφεδακι να ετοιμαστουμε και να φυγουμε..γυρισαμε το μεσημερι,αλλαξα τα παιδια και ξεκινησα δουλιτσες..

Αλλαξα σεντονια παντου

καθαρισα πολυ καλα την κουζινα σαπουνισα παγκους και πλακακια,εριξα ζεστο νερακι στον νεροχυτη και εκανα και τα ντουλαπια εξωτερικα

επλυνα καλα το μπανιο και αλλαξα πετσετες

εβαλα πλυντηριο με σκουρα

σκουπισα μπαλκονια και τα σφουγγαρισα

μαζεψα τα στεγνα ρουχα και τα διπλωσα

εστρωσα τα καθαρα μου ριχταρια

εβαλα σκουπα

ξεσκονισα και επλυνα καποια κρυσταλινα διακοσμητικα

καθαρισα τα τζαμια του σαλονιου και στο υπνοδωματιο της μικρης

καθαρισα τους καθρεφτες

σφουγγαρισα

απλωσα τα ρουχα και ετοιμασα ακομη ενα για τη νυχτα

επαιξα με τις μικρες

τις εκανα μπανακι και τις ελουσα,στεγνωσα τα μαλλακια τους και ο αντρας μου τους εφτιαξε γαλατακια

εκανα το μπανακι μου,λουστηκα,εβαλα καθαρες πιτζαμουλες,κοιμισα τις μικρες και ξεκουραζομαι..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

οταν δεν συντηρουμε σωστα τα αυτοκηνιτα μας αυτα παθενουμε:rolleyes:

κι εγω αυτη τη εβδομαδα εσκασα 140ε στο συνεργειο και πρεπει να δωσω κανενα 200αρι ακομα :mad:

Ειρηνη μου πραγματηκα λυπαμαι :( σου εχουν πεσει παρα πολα :shock:

μαλον πρεπει να παρθουν αποφασεις και για το θεμα του μπαμπα

μια μεγαλη αγκαλια και ενα φιλακι :|

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριστια:)

απ΄οτι βλεπω τα αυτοκινητα μας ειναι για τα μπαζα:rolleyes:

αλλα τα τεκμηρια τεκμηρια:rolleyes:

εγω σημερα δεν δουλεψα οποτε εκανα διαφορα στο σπιτι

δεν τα γραφω γιατι βαριεμαι

ετοιμασα και το κρεας για αυριο, θα κανω μωσχαρακι με μανεστρα

και τωρα σας διαβαζω

το μεγαλο αγορι κοιματε στον καναπε και το μικρο κανει σπιλια με το παπλομα μου:tongue:

χρυσα με το καρναβαλη δεν το εχω :rolleyes: οποτε δεν μπωρω να προτηνω και κατι καλο γμτ,μια κοπελα ειπε για ανκρι μπερτ και το βρησκω καλο για παιδακιακαι επικαιρο;)

ο γιος μου θελει μακουιν:eek: τι φοραει ο μακουιν:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια μου εστω κ καθυστεριμενα καλο μηνααααααα!!!!να ευχηθω σε οσες μαριες γιορταζουν αυριο να ειναι παντα γερες πολυχρονες...να σας πω ενα μυστικο?ειναι ο μηνας των γεννεθλιων μου:):):):)......φιλη ετουαλ ο μακ κουιν ειναι ενα κοκκινο αυτοκινητακι,δεν ξερω αν υπαρχει στολη:confused::confused:,δεν μου εχει αναφερει ποτε ο δικος μου κατι,τρελλενεται για αυτο...ειρηνακι τι να πω βρε κοπελα μου!!!μηπως να εκανες ενα ευχελεο στο σπιτι σας?οσο για την αρνητικη ενεργεια τι να πω,δυσκολο...τουλαχιστον να μην ειναι θεματα υγειας,ολα τα αλλα σιγα σιγα θα γινουν,κ στο λεω εγω που απο ψυχολογια,οικονομικα ειμαι πααααατος...;)μπιλακι κ του χρονου να ξαναπερασετε σουπερ..πολλες δουλειες βλεπω κανατε,εγω ντρεπομαι που θα το πω αλλα μονο σ/μ πηγα κ αυτο με το ζορι,φαγητο ενα πλυντηριο νυχτερινο απλωσα,εβαλα κ ενα με ρουχα δουλειας του συζυξ,το απλωσα κ αυτο κ μετα απο καναπε σε κρεββατι κ τουμπα!!!αχ δεν εχω ορεξη για τιποτα:-(:sad::-(σας φιλω ολες καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες παρουσα!

σας ευχαριστω ολες για τις ευχες για τον ανθρωπακο μου!!

το παρτυ μας εγινε χθες σε παιδοτοπο κ ηταν σουπερ τελειο! ηρθαν ολοι μας οι καλεσμενοι 24 παιδια κ 26 μεγαλοι! διοργανωσα στο τσακ μπαμ κυνηγι θυσαυρου που οδηγησε σε μια πινιατα μπαουλο θησουρου με λιχουδιες ξεσαλωσανε ολα τους!!

γεμισαμε κ απ δωρα εχει πανω απο 10 φορμες για του χρονου!

Και πάλι να σου ευχηθώ να τα εκατοστήσει! Να τον χαίρεστε και να είναι πάντα γερός!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!!

Τι κανετε???

Εγω ειμαι χαλαρα στον καναπε με καφεδακι και χαζευω τον alpha...ακουω Λιτσα Πατερα....

Εχω βαλει στο φουρνο πατατουλες με κοτοπουλο να ψηνεται,ο αντρας μου εχει παει στα κτελ,μας στελνουν οι δικοι μου μια κουτα!Ποσο χαιρομαι καθε φορα,νιωθω πως μυριζει το σπιτι χωριο!!!!

Σε λιγο θα ερθει και η αδελφη μου να φαμε ολοι μαζι!

Εχθες σιδερωσα σχεδον ολα τα ρουχα,μου εμειναν κατι λιγα που θα τα κανω μαλλον το απογευματακι...

Που εχετε χαθει ολες σημερα?????????????????

Ελπιζω να περνατε ομορφες και οικογενειακες στιγμες!!!!!!!!!

Φιλια Πολλα σε ολες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλες μου φιλες απο Σερρες!

Δεν μαρεσει να σας ακουω τοσο πεσμενες! Με χαλατε!

Λιγο αισιοδοξια κ χιουμορ!

ειρηνη

Σου ετυχαν πολλα μαζι κ εχεις δικιο...τ ο τελευταιο ηταν το "κερασακι στην τουρτα"...εχεις απολυτο δικιο να σιφιλιαζεις κ να απογοητευεσαι.....

Δες το ομως αλλιως,δηλ σαν μεμονομενο περιστατικο! Να σου μεινει ο λεβιες στο χερι? Μουαχαχα θαχα σκασει στα γελια....Ουτε σε κωμωδιες δεν συμβαινουν αυτα!

Συγνωμη πραγματικα αλλ'α κ στο φβ κ εδω οσες φορες το διαβασα εσκασα στα γελια!

μυβιλλυ

Ποσο ομορφα θα πρεπει ναταν κοπελια! Χαρηκε ο μικρος? Το ευχαριστηθηκε? Τι καλα! Χαιρομαι ππραγματικα που ξεχαστηκατε απο τα διαφορα κ ο μικρος ειχε χαρουμενες στιγμες!

Σας ειχα στο μυαλο μου!

μυρτουλα

Περαστικουλια! Χουχουλιαστε λιγο,δεν ειναι κακο.εξαλλου εχει πολυ κρυο για βολτες με τα παιδια

Παρασκευη απογευμα πηγαμε στο γνωστο μαγαζι για στολες! Η κορη μου πηρε της ντιζνευ Χιονατη πολυ καλη αλλα'. το 7-8νο που ηταν κ το μεγαλυτερο,δεν εβγαινε παραπανω ,γυρισμε σπιτι κ της ειναι τσιμα-τσιμα ,5,5χρονων ειμαστε ρε γμτ! Αυτοι οι Κινεζοι πολυ μικρα τα κανουν τι να πω?την πατησαμε....δεν μπορουμε να την αλλαξουμε της αρεσε πολυ κ δεν εχει μεγαλυτερη........τεσπα.....λιγες ωρες θα φορεθει εξαλλου.......

Ο δε μικρος ,την ταλαιπωρια μου μεσα, απο 30 στολες δεν ηθελε καμια....τον επαιρνα αγκαλια,του τις εδειχνα μια-μια, οοια θελεις παιδακι μου.....του εδειχνα κ τον βοβ σφουγγαρακι που του αρεσει αλλα' ανενδοτος......δεν ηθελε καμια......πολυ στραβωμενο το μικρο μου....εξωγηινος πραγματικα.......αν ντυθουν στο σχολειο αυτος δεν θα τεναχωρεθει που δεν θαναι ντυμενος?

Να παω να του παρω μια εγω ?κ αμα κλαιει κ δεν την βαλει? Αδικα τα λεφτα σαν τηςς υο ποηγουμενες........

Πολυ δυσκολο παιδακι σε ολα του......

Χθες πηγαμε σε παιδοτοπο απο νωρις κ μετα ο συαυγος ειχε συναντηση με συμμαθητες του ....ηρθε αργα......εβαα διαφορα στο μυαλο μου για παλιες συμμαθητριες......εσεις το παθαινετε?

Ειμαι υπερβολικη? Χμμ χμμ


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια!!!! κρυο ε?

εχτες πηγαμε στο μαγαζι του αδελφου μου (ανοιξαν πριν 1 εβδ μινι μαρκετ καφεδες κτλ) να τον δουμε, χαραρα τα ειπαμε, η μικρη εκανε τουβλακα τα χαρτια κουζινας:D, κ γυρισαμε κατα τις 11 παρα, βουρ για υπνο, κατσαμε λιγο με τον αντρουλη αλλα κουτουλαγαμε κ κατα τις 12 πηγαμε για υπνο.

σημερα σηκωθηκαμε χαλαρα, ηπιαμε καφεδακι-γαλα-πρωινο κ αραξαμε. πολυ χαλαρα εβαλα κοτοπουλο στο φουρνο, επλυνα 2 πιατακια απο χτες βραδυ κ επλυνα κ τα φρουτα-λαχανικα της λαικης. εκανα μπανιο την μικρη, την ελουσα κ την εβαλα για υπνο. καναμε κ εμεις τα μπανακια μας κ κατσαμε με τον αντρουλη. πριν λιγο καθαρισα πατατες κ τις τηγανιζω. σε λιγο θα φαμε κ μετα παλι ξεκουραση. για το απογευμα αγνωστο τι θα κανουμε!

δημητρα νομιζω εισαι υπερβολικη.....

μπιλλακι μου να το χαιρεστε κ παλι το καμαρι σας! μπραβο που περασατε τελεια!!!

να σου πω καλο μου εσυ γιατι εισαι νταουν, για την μαμα η εχουν γινει κιαλλα? η μαμα σου πως παει? ηταν στο παρτυ η ηταν νοσοκομειο?

ειρηνη μου ελπιζω να εισαι καλυτερα! σου στελνω ενα φιλακι!!!

attachment.php?attachmentid=33511&d=1237036073

2Q==

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μ γλυκα!!!

Τι κανετε?? Εμας αλλαξαν λιγο τα πλανα μας λογο του καιρου κ τελικα δεν καταφεραμε να κανουμε ολες της δουλειες που θελαμε στο εξοχικο κ επιστρεψαμε χθες το βραδυ,ειχε πολυ κρυο κ φοβομουν μην μου κρυοσουν τα παιδια! Σημερα χαλαρα στο σπιτι μας με τζακι, παραμυθια κ παιχνιδια,το απογευμα θα ερθει κ η πεθερα μου να μας δει!

Αρετη ποσες πολλες δουλειες κανεις καθε φορα,χαρα στο κουραγιο σου!

Μυρτουλα περαστικα σας κ γρηγορα!

Μπιλακι η μαμα σου πως τα παει??

Γιωτου καλη ορεξη!

Ειρηνη μ πραγματικα στεναχωριεμαι πολυ που σε ακουω τοσο πεσμενη εσενα που εισαι πραγματικα η χαρα της ζωης,αλλα ανθρωποι ειμαστε κ εχουμε κ τα κατω μας κ ειδικα οταν μας τυχαινουν τοσες αναποδιες.Να σκεφτεσαι ομως θετικα κ να `` διωξεις `` απο την ζωη σου οτι σε στεναχωρει κ σου προκαλει εκνευρισμο!

Φιλακια πολλα σε ολες κ καλο μηνα να εχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

πωπωπωπωπω ερημιες................

εμ βεβαια λειπει η μανα κ δεν χορευουν οι κορες!

φαγαμε κ παω να σηκωσω την μικρη να την ετοιμασω, να φαει κ να παμε σε στο athens heart για παιχνιδι!

φιλακια πολλα καλο υπολοιπο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ από μένα!

ευχαριστώ κορίτσια για τα περαστικά..έπιασαν τόπο,εγω και η μικρή μου καλά είμαστε, ο μικρούλης μόνο είναι ακόμα αρρωστούλης....

πήγαμε το πρωι πάλι μια βολτίτσα στο Κόσμος - που αλλού να πας με τέτοιο κρύο - και τώρα που κοιμούνται τα ζουζούνια θα τα αφήσουμε με τη μαμά μου να πάμε με το σύζυγο για ένα καφεδάκι τα δυο μας που έχουμε πολύ καιρό...

ασχετο...Δήμητρα ήθελα να σε ρωτήσω, μας είχες πει ότι πάτε το καλοκαίρι σε ενα ξενοδοχείο στο Πολύχρονο που είναι κ καλό κ οικονομικό?αν θες δως μου τα φώτα σου γι αυτό γιατί αρχίσαμε να σκεφτόμαστε τις φετινές διακοπές...

καλό υπόλοιπο!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...