Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

:rolleyes:Ξεχασα να σας πω οτι εχθες εβαλα δυο πλυντηρια !

το ενα μεσημερι οταν ξαπλωσαν τα παιδια κ το αλλο απογευμα πριν φυγουμε για βολτα!!

βγηκαμε εχθες στην πλατεια των Σερρων ,

(τα θερινα μαγαζια στην περιοχη Κοιλαδα δεν ανοιξαν ακομη)

κουβαλουσαμε κ τα πατινια των παιδιων....ειχε πολυ κοσμο ,καλα ηταν!

Το βραδυ οταν γυρισαμε απλωσα το 2ο κ μαζεψα σχεδον τα μισα που ειχαν στεγνωσει!

Το κακο ειναι οτι εχω απειρο σιδερο!

Θα μεινουμε εδω το ΠΣΚ (ξεκινησε εχθες ο μπαμπας το 7ο σετ κ ειναι χαλια)

κ θα προλαβω να κανω αρκετες δουλειες!

Καναμε προγραμμα φαγητου για σκ....ψαρι κ κεφτεδακια.......

μακαρι να χει καλο καιρο κ να παμε καπου σαν εκδρομη-πικ-νικ την Κυριακη..

:rolleyes:Αληθεια , θα κανετε τιποτα την πρωτομαγιά??

:cry:η μυρτουλα??????


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!

Θέλω να σας γράψω τόσα πολλά που έκανα αλλά και να σχολιάσω,τι θα προλάβω΄να κάνω δεν ξέρω:-D

Έχω κάνει πολλές μικροδουλειές που βαριέμαι ελεεινά,αλλά έπρεπε να γίνουν!Τώρα θέλω να κάνω κάτι με τα παιχνίδια της μικρής γιατί σε λίγο δεν θα χωράει τίποτα...Δεν ξέρω όμως τι???:?

Mommi καλώς ήρθες!Γιατί δεν σε βολεύουν τα γωνιακά ντουλάπια!Εγώ έχω δύο γωνιακά με μηχανισμούς και με βολεύουν απίστευτα.Στο ένα έχω κατσαρόλες,τηγάνια,μπρίκια κτλ και στο άλλο τάπερ και διάφορα κουζινικά.Όλα τα χρησιμοποιώ καθημερινά!;)

Βούλα μου και μένα το κάνει αυτό αλλά με τα παιδάκια όχι με τους μεγάλους.Κι εμείς εδώ είμαστε λίγο πολύ γνωστοί.Βέβαια της εξηγώ ότι δεν φεύγουμε ποτέ από τη μαμά και το μπαμπά και πάντα πρέπει να έχουμε οπτική επαφή!Συμφωνώ απολύτως με τη Γιώτα

Γιώτα καλή επιτυχία με την επεμβασούλα,όλα καλά θα είναι!

και η Μυρτούλα αλλά και η Κική έχουν πολύ καιρό να εμφανιστούν.

Θα επανέλθω,θέλω να σας γράψω κι άλλα:P


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

Τι κανετε???

Σημερα γιορταζει ο αντρουλης μου!!!Εχθες εφτιαξα τα σοκολατακια (που σας ειχα βαλει),για να εχουμε ενα γλυκακι στο σπιτι και του αρεσαν παρα πολυ!

Εκανα αρκετες δουλιτσες σημερα:

εφτιαξα πρωινα για μενα και τον μικρο

τον αλλαξα

εφτιαξα το καντηλακι μας

μαζεψα κατι λιγα πιατικα που ειχα στην πιατοθηκη

μαγειρεψα φακες

εστρωσα κρεβατια

ξεσκονισα παρα πολυ καλα ολα τα επιπλα του σαλονιου

τα περασα με baby oil(και εχει αφησει ενα υπεροχο και απαλο αρωμα στον χωρο)

Αλλαξα την διακοσμηση(και μου εφτιαξε την διαθεση)

Μαζεψα κατι απλωμενα ρουχα

απλωσα ενα πλυντηριο

εδωσα φρουτα στον μικρο και του εστυψα πορτοκαλαδα

επλυνα εξωνυχιστικα το μπανιο

αλλα με ολα αυτα δεν προλαβα να ασχοληθω με τον μικρο...

Γιωτακι πως πηγε με την επεμβαση?Ολα καλα?ελπιζω να μην πονας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Βούλα μου και μένα το κάνει αυτό αλλά με τα παιδάκια όχι με τους μεγάλους.Κι εμείς εδώ είμαστε λίγο πολύ γνωστοί.Βέβαια της εξηγώ ότι δεν φεύγουμε ποτέ από τη μαμά και το μπαμπά και πάντα πρέπει να έχουμε οπτική επαφή!Συμφωνώ απολύτως με τη Γιώτα

βουλα μου σχετικα με το θεμα σου, εμεις δεν θελαμε ποτε να φοβησουμε την μικρη με αστυνομους, γυφτους παλιατζιδες κτλ, αλλα η μικρη μερικες φορες δεν θελει να την κραταμε απο το χερι κ τρεχει, ετσι λοιπον μια μερα της ειπε ο αντρας μου οτι ΠΡΕΠΕΙ να ειναι κοντα μας κ να μην φευγει μακρια για υπαρχει ενας "κακος κυριος" που θα την παρει αν φευγει κ τι θα κανει η μανουλα κ ο μπαμπακας αν χασουν το παιδακι τους??? σε πληροφορω πως οχι μονο δεν τρομαξε αλλα το καταλαβε κιολας κ απο τοτε ειναι πιο συνεργασιμη στον δρομο κ στην βολτα. (της το υπενθυμιζουμε συχνα πυκνα) πιστευω οτι πρεπει παντα να λεμε την αληθεια στα παιδια μας με τροπο αναλογα με την ηλικια τους για να το καταλαβουνε.

επισης για την κυρια στην παιδικη χαρα, εγω θα εβρισκα μια δικαιολογια κ θα επερνα το παιδι κ θα εφευγα, εκτος οτι μπορουσε να σου παρει το παιδι (ουτε να το σκεφτομαι:?) δεν μου αρεσει να πιανουν το παιδι μου αγνωστοι, ποσο μαλλον να παιζουν τοσο πολυ που καποιος αγνωστος να νομιζει πως ειναι δικο της το παιδι. αυτη δεν ειχε δικο της παιδι να παιξει? (παρτο κ απο θεμα υγιεινης, επιανε το παιδι απο το χερι, το χερι της ηταν καθαρο??? αν ειχε κανα μικροβιο, καμια μολυνση κανα δερματικο κ χιλια δυο αλλα! θα με πεις υπερβολικη, αλλα ναι ειμαι για το παιδι)

μιλα του, του μικρου, με απλα λογια για την ηλικια του, οσο μπορεις πιο απλα, καταλαβαινουν (εμενα με εκπλησει καθε μερα)

υγ. η αδελφη μου αγκαστηκε να παει την μεγαλη της κορη 1 ετους στον βρεφικο της ειχε μαθει κ ελεγε η μικρη" δεν μιλαμε σε κυριους κ κυριες που δεν ξερουμε , φιλαμε μονο την μαμα, τον μπαμπα τους παπουδες κ ποτε δεν αφηνουμε κανεναν κυριο κ καμια κυρια να μας φιλησει"

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!Και εγω συμφωνω απολυτα μαζι σας!

Γιωτακι του εχω μιλησει αλλα οχι συστηματικα και λιγο διστακτικα,οποτε δεν ειχε και πολυ αποτελεσμα,του εχω πει οτι αν φυγει μακρυα μας μπορει να χαθει ή να τον παρει καποιος και τοτε η μανουλα θα κλαιει χωρις το παιδακι της(δεν πτοηθηκε ιδιαιτερα...)

Συμφωνω απολυτα μαζι σου οτι δεν θελω να τον φοβιζω με αστυνομικους,γυφτους κτλ....

Να σου πω την αληθεια,με ψιλοενοχλησε και η συμπεριφορα της μαμας αυτης,γιατι ο μικρος ειναι μικρος και δεν ξερει αλλα τουλαχιστον ας με βοηθουσε αυτη με την σταση της,αλλα οκ ο κοσμος ειναι κοσμος και δεν μπορω εγω να του βαλω ορια....αυτο που πρεπει ομως ειναι να μαθω σωστη συμπεριφορα στο παιδι μου...Δεν σε θεωρω υπερβολικη για τα μικροβια που λες,μαλιστα το σκεφτηκα και εγω γιατι φευγοντας για να χαιρετηθουν του εδωσε και ενα φιλι...Εκανα ακριβως αυτο που λες,μετα απο 5 λεπτα τον πηρα και φυγαμε...

Αυτο που σκεφτηκα να κανω ειναι αυτες τις μερες πριν βγουμε απο το σπιτι να του υπενθιμιζω οτι δεν πρεπει να απομακρυνεται απο εμας,και αυριο που θα ειναι και ο αντρας μου στο σπιτι,να του παιξω κουκλοθεατρο και να προσπαθησω να του περασω καποιο μηνυμα μεσα απο το παραμυθακι,ελπιζω να εχουμε αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια! ειμαι με μια ελια λιγοτερη (θα ζυγιζω κ λιγοτερο:mrgreen::mrgreen::mrgreen:)

λοιπον για εσας που ενδιαφερεστε, η γιατρινα ειναι καταπληκτικη, θα δω το ονομα της μετα κ θα σας το γραψω, δεν πονεσα καθολου (αν εξαιρεσουμε την ενεση που εχω γενικα μεγαλο θεμα, πχ σφαγισματα κανω χωρις ενεση) η επεμβαση κρατησε μιση ωρα, ακομα δεν ποναω (ενα ελαφρυ τραβηγμα νιωθω)παρολο που εχει φυγει η ναρκωση. βεβαια το περιμενε ηταν αλλο πραγμα. ειχα ραντεβου 11,30 κ με πηρε στις 13,15! πολυ "καμπινγκ" η κατασταση που λεει κ η δημητρα!!! πολυ μου αρεσε κ θα το λεω κ εγω!!!:tongue::tongue::tongue:

μου ειπε οχι βαρος οχι τραβηγματα κ τεντωματα κ αλλαγη την δευτερα κ κοψιμο ραματα σε 14 μερες αλλα δεν θα παω, θα μου τα κανει ο κουνιαδος μου.

η διαδικασια ειναι η εξης: περνεις τηλ στο 1535 κλεινεις ραντεβου, σε βλεπει κ σου ξανακλεινει η ιδια ραντεβου για την επεμβαση.

ευχαριστω ολες για τις ευχες σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσακια! ειμαι με μια ελια λιγοτερη (θα ζυγιζω κ λιγοτερο:mrgreen::mrgreen::mrgreen:)

λοιπον για εσας που ενδιαφερεστε, η γιατρινα ειναι καταπληκτικη, θα δω το ονομα της μετα κ θα σας το γραψω, δεν πονεσα καθολου (αν εξαιρεσουμε την ενεση που εχω γενικα μεγαλο θεμα, πχ σφαγισματα κανω χωρις ενεση) η επεμβαση κρατησε μιση ωρα, ακομα δεν ποναω (ενα ελαφρυ τραβηγμα νιωθω)παρολο που εχει φυγει η ναρκωση. βεβαια το περιμενε ηταν αλλο πραγμα. ειχα ραντεβου 11,30 κ με πηρε στις 13,15! πολυ "καμπινγκ" η κατασταση που λεει κ η δημητρα!!! πολυ μου αρεσε κ θα το λεω κ εγω!!!:tongue::tongue::tongue:

μου ειπε οχι βαρος οχι τραβηγματα κ τεντωματα κ αλλαγη την δευτερα κ κοψιμο ραματα σε 14 μερες αλλα δεν θα παω, θα μου τα κανει ο κουνιαδος μου.

η διαδικασια ειναι η εξης: περνεις τηλ στο 1535 κλεινεις ραντεβου, σε βλεπει κ σου ξανακλεινει η ιδια ραντεβου για την επεμβαση.

ευχαριστω ολες για τις ευχες σας

τουλαχηστον ενα γραμαριο λιγοτερο.....εεεε δεν το συζητω :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ωραια που ειναι η νυφη μας

ωραια τα προικια της.....ννανα αναναν:tongue:

πολυ γαμος φετος ρε παιδια:rolleyes:

να δω ποτε θα καθαρησω το βρωμοσπιτακι μου:rolleyes:

σημερα το μονο που εκανα ηταν ρεβηθια στο νεο μου αποκτημα

ΠΗΡΑ ΧΥΤΡΑ( το εργαλειο:cool:)

καλησπερα σε ολα τα κοριτσια:)

σας διαβασα αλλα τα μισα τα ξεχασα:oops:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!Και εγω συμφωνω απολυτα μαζι σας!

Γιωτακι του εχω μιλησει αλλα οχι συστηματικα και λιγο διστακτικα,οποτε δεν ειχε και πολυ αποτελεσμα,του εχω πει οτι αν φυγει μακρυα μας μπορει να χαθει ή να τον παρει καποιος και τοτε η μανουλα θα κλαιει χωρις το παιδακι της(δεν πτοηθηκε ιδιαιτερα...)

Συμφωνω απολυτα μαζι σου οτι δεν θελω να τον φοβιζω με αστυνομικους,γυφτους κτλ....

Να σου πω την αληθεια,με ψιλοενοχλησε και η συμπεριφορα της μαμας αυτης,γιατι ο μικρος ειναι μικρος και δεν ξερει αλλα τουλαχιστον ας με βοηθουσε αυτη με την σταση της,αλλα οκ ο κοσμος ειναι κοσμος και δεν μπορω εγω να του βαλω ορια....αυτο που πρεπει ομως ειναι να μαθω σωστη συμπεριφορα στο παιδι μου...Δεν σε θεωρω υπερβολικη για τα μικροβια που λες,μαλιστα το σκεφτηκα και εγω γιατι φευγοντας για να χαιρετηθουν του εδωσε και ενα φιλι...Εκανα ακριβως αυτο που λες,μετα απο 5 λεπτα τον πηρα και φυγαμε...

Αυτο που σκεφτηκα να κανω ειναι αυτες τις μερες πριν βγουμε απο το σπιτι να του υπενθιμιζω οτι δεν πρεπει να απομακρυνεται απο εμας,και αυριο που θα ειναι και ο αντρας μου στο σπιτι,να του παιξω κουκλοθεατρο και να προσπαθησω να του περασω καποιο μηνυμα μεσα απο το παραμυθακι,ελπιζω να εχουμε αποτελεσμα...

κωσταντινομαμα καλησπερα:)

ο γιος μου ειναι το ιδιο ατηθασος και οζωηρουλης σαν τον δικο σου

στην αρχη το πηγενα χαλαρα να μην τον τρομαξω με γυφτους κτλ

αλλα υπαρχουν στηγμες (πολες)που δεν καταλαβενει....και τον φοβηζω και με αυτα:rolleyes: οχι συχνα αλλα το κανω:oops:

κατα τα αλλα του μηλαω συνεχως οτι δεν φεβγουμε μακρια απο την μαμα

ΠΟΤΕ γιατι υπαρχουν κλεφτες παιδιων (αλλα δεν )

κι εγω μικρη βεβαια ετσι ημουν λεει η μανα μου και με ειχε υπο την απειλη του γυφτου-μαγου-κλεφτη κτλ αλλα τραυματα και φοβιες ευτηχος δεν μου μηναν:cool:

βεβαια εγω δεν πηστευω και σε διαβολους τριβολου κτλ οντα και οντοτητεςκαι προσωπικοτητες:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Ειχα και σήμερα μία τόσο γεμάτη μέρα.. τόσο τρεχάτη.. πόσα κάνουμε σε μία μέρα ε;;;;

Το πρωί είχα δουλίτσα. Μετά, πήρα το φιογκάκι μου και το πήγα να κόψει τα μαλλάκια του. Μετά σούπερ και φούρνο. Επιστρέψαμε και έφτιαξα σπανακοπιτούλα

DSCN0699_zps2c518d64.jpg

και μετά κέικ πορτοκαλιού.

DSCN0701_zpsdd1ebb84.jpg

Μαγείρεψα, φάγαμε και φύγαμε για ένα ημιμόνιμο. Επιστρέψαμε, ετοίμασα στον άντρα μου να φάει και πήρα το φιογκάκι στο tae.. Επιστρέψαμε στις 8.30, ίσα να κάνουμε μπανάκια και να ετοιμάσω στα αγόρια να φάνε. Τώρα έπιασα εναν καναπέ.. αφού ετοίμασα ένα πλυντήριο για την νύχτα

Και αύριο τρεχάτη μέρα.. και δουλίτσα και λαϊκή και πρέπει να βρω δώρο για τη δασκάλα μου στο tae. Είχε τη γιορτή της και το απόγευμα θα μας βγάλει έξω, σε ταβερνούλα... ;);).

Σας βάζω και ένα πεντικιουράκι, να πάρετε ιδέες για τo τι να βάψετε τα νυχάκια σας:

tianta1_zps17778314.jpg

Σας φιλώ γλυκά και σας εύχομαι καλό βράδυ.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια! ειμαι με μια ελια λιγοτερη (θα ζυγιζω κ λιγοτερο:mrgreen::mrgreen::mrgreen:)

λοιπον για εσας που ενδιαφερεστε, η γιατρινα ειναι καταπληκτικη, θα δω το ονομα της μετα κ θα σας το γραψω, δεν πονεσα καθολου (αν εξαιρεσουμε την ενεση που εχω γενικα μεγαλο θεμα, πχ σφαγισματα κανω χωρις ενεση) η επεμβαση κρατησε μιση ωρα, ακομα δεν ποναω (ενα ελαφρυ τραβηγμα νιωθω)παρολο που εχει φυγει η ναρκωση. βεβαια το περιμενε ηταν αλλο πραγμα. ειχα ραντεβου 11,30 κ με πηρε στις 13,15! πολυ "καμπινγκ" η κατασταση που λεει κ η δημητρα!!! πολυ μου αρεσε κ θα το λεω κ εγω!!!:tongue::tongue::tongue:

μου ειπε οχι βαρος οχι τραβηγματα κ τεντωματα κ αλλαγη την δευτερα κ κοψιμο ραματα σε 14 μερες αλλα δεν θα παω, θα μου τα κανει ο κουνιαδος μου.

η διαδικασια ειναι η εξης: περνεις τηλ στο 1535 κλεινεις ραντεβου, σε βλεπει κ σου ξανακλεινει η ιδια ραντεβου για την επεμβαση.

ευχαριστω ολες για τις ευχες σας

Μπράβο Γιωτάκι μου.. τελείωσε κι αυτό ε?

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

Τι κανετε???

Σημερα γιορταζει ο αντρουλης μου!!!Εχθες εφτιαξα τα σοκολατακια (που σας ειχα βαλει),για να εχουμε ενα γλυκακι στο σπιτι και του αρεσαν παρα πολυ!

Να τον χαίρεστε κορίτσι μου! Πάντα γερός και να είστε ευτυχισμένοι! :P:p

:)

Καλημέρα!!! Κοριτσάκια!!!

Χτες σχολάσα και έριξα μια τρεχάλα για να γυρισω που δεν λέγεται και τα νευρα μου κροσια για το τρεξιμο και φυσικά για τα μυρμηγκια στον πάγκο Help

Μολις γυρίσαμε ξυδιασα τα πάντα και καθάρισα έτσι σήμερα σέρνομαι αλλα δεν μου φαινεται μια και εβαλα τα κοκκινα μου χαχα και το αγαπημένο μου κοκκινο κραγιον

:)

Επομενως έκανα γενικη στην κουζινα χαχα

Γιατί ρε γμτ σε παιδεύουν τόσο πολύ?

Εχω την εντύπωση πως τα μυρμήγκια σιχαίνονται το λεμόνι. Μήπως να βάλεις νερό με λεμόνι και να περάσεις τους πάγκους σου?

Ειρηνάκι, τα ασιδέρωτα που δείχνεις στη φωτογραφία τα σιδέρωσες;;;

Πήγα πιο κάτω να τα δω διπλωμένα ( και σιδερωμένα ) αλλά δεν είδα τίποτα!!!:tongue:

Επιτέλους γύρισες!!! Στερητικό κοντέψαμε να πάθουμε!

Πότε θα βρεθούμε??? :twisted:

Υ.Γ. ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Προχωρησα αλλά ποτέ δεν τελειώνω το σιδέρωμα.. λίγα-λίγα...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαζευόμαστε σιγά-σιγά κι αυτό μου ανεβάζει πολύ τη διάθεση.

Ειρήνη μου ήρθες κι έφερες την άνοιξη και πάλι. Μην ξαναφύγεις γιατί είδες τι πάθαμε!!! :);)

Μόλις έκατσα. Σιδέρωσα κι εγώ ένα βουνό από ρούχα (πιο μεγάλο από τα δικό σου Ειρήνη μου).

Σ' ευχαριστώ πολύ, Βασούλα μου! Ευχαριστώ!!! :P:p

Τουλάχιστον εσύ τα τελείωσες.. εγώ με τίποτα δεν μου βγαίνουν οι ώρες... :rolleyes:

κοριτσια μου καλησπερα :)

εχω χαθει λιγο αλλα ειμαι καπος βαρεμενη αυτον τον καιρο:?

και μαλον φτεει ο καιρος:rolleyes:

Δεν πειράζει.. και εμείς βαρεμένες είμαστε κοριτσάκι μου!

Κουράγια!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα επιτέλους με έπιασε η προκοπή μου και έβαλα μια τάξη στο σπιτάκι μου. Πήρα μία κυρία και με βοήθησε γιατί με το μωρό να τρέχει ανάμεσα στα πόδια μου δε θα τα κατάφερνα. Ξεστρώσαμε τα χαλιά, κάποια τα πλύναμε στη βεράντα και τα υπόλοιπα θα τα δώσω έξω. Μπαλκόνια, σκούπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα, 4 πλυντήρια και στεγνωτήρια, μπάνια όλα τέλεια! Είμαστε έτοιμοι για τό πάρτυ της Κυριακής.

Την Πέμπτη έκανα τα ψώνια, σούπερ μαρκετ, λαική, κτλ. Οπότε αύριο έχω μόνο προετοιμασία για το μαγείρεμα. Θα ψήσουμε στα κάρβουνα και θα μαγειρέψω και καποια πράγματα. Θέλω να είμαι έτομη για να μην έχω πολλά το πρωί της Κυριακής.

Με τις κουρτίνες να δω τι θα κάνω. Σας είχα ρωτήσει και σε προηγούμενο μήνυμα. Ξέρει καμιά πως μπορώ να πλύνω μεταξωτές κουρτίνες και όχι να τις δώσω σε καθαριστήριο;

Γιώτα χάρηκα που όλα πήγαν καλά με την επεμβασούλα. Καλή ανάρρωση.

Ρενάτα ζηλεύω!!!! Διακοπές την άνοιξη! Τι καλά!

yori πολύ θα ήθελα καμίά εκδρομούλα την πρωτομαγιά! Μακάρι να έχει καλό καιρό!

mommi ο γωνιακός νεροχύτης είναι πολύ βολικός. Τον είχαμε στο πατρικό μου.

Πάω για νάνι κορίτσια! Καληνύχτα σε όλες!


h6cQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Είδα κουλούρακια είδα κέικ μα τι μας κάνετε βραδυάτικα !

Εγώ στο σπίτι δεν εχω όρεξη για πολλά, μετά το μεγάλο ντου του Πάσχα μόνο ελάχιστα από τα βασικα κάνω, ακόμα και μαγείρεμα βαριέμαι

σας ευχαριστώ για τις ευχές για τον μικρό μου!

Βούλα και γώ του εχω μιλησει λέγοντας του την αλήθεια για τους αγνώστους καλύτερα να είναι και λίγο καχύποπτος παρά να χτύπαω το κεφάλι μου. Μάλιστα του εχω περιγράψει τι κάνουμε αν καταλάβουμε ότι χάθηκαμε ( με όλες τις πιθανές εκδοχές)

Όση ώρα σας διαβάζω και σας γράφω κοιμίζω τα παιδιά στο κρεβάτι του μεγάλου και νιώθω στο πόδι μου μέσα από το παντελόνι ότι εχω ψύλλο, είμαι σίγουρη, με γαργαλαει και πηδάει πέρα δώθε, αχ τι θα κάνω ρε γμτ, πώς θα τα αφήσω να κοιμηθούν έτσι?

Τέλος πάντων..

Σας καληνυχτω,

φιλάκια


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια! ειμαι με μια ελια λιγοτερη (θα ζυγιζω κ λιγοτερο:mrgreen::mrgreen::mrgreen:)

λοιπον για εσας που ενδιαφερεστε, η γιατρινα ειναι καταπληκτικη, θα δω το ονομα της μετα κ θα σας το γραψω, δεν πονεσα καθολου (αν εξαιρεσουμε την ενεση που εχω γενικα μεγαλο θεμα, πχ σφαγισματα κανω χωρις ενεση) η επεμβαση κρατησε μιση ωρα, ακομα δεν ποναω (ενα ελαφρυ τραβηγμα νιωθω)παρολο που εχει φυγει η ναρκωση. βεβαια το περιμενε ηταν αλλο πραγμα. ειχα ραντεβου 11,30 κ με πηρε στις 13,15! πολυ "καμπινγκ" η κατασταση που λεει κ η δημητρα!!! πολυ μου αρεσε κ θα το λεω κ εγω!!!:tongue::tongue::tongue:

μου ειπε οχι βαρος οχι τραβηγματα κ τεντωματα κ αλλαγη την δευτερα κ κοψιμο ραματα σε 14 μερες αλλα δεν θα παω, θα μου τα κανει ο κουνιαδος μου.

η διαδικασια ειναι η εξης: περνεις τηλ στο 1535 κλεινεις ραντεβου, σε βλεπει κ σου ξανακλεινει η ιδια ραντεβου για την επεμβαση.

ευχαριστω ολες για τις ευχες σας

Καλησπέρα περαστικά και σιδερένια σου εύχομαι...........χαίρομαι που πήγαν όλα καλά, τοπική αναισθησία ήταν ή ολική και αν επιτρέπεται σε ποιο σημείο ήταν?

Όταν τα καταφέρεις και είσαι και καλύτερα γράψε μας περισσότερα στοιχεία για την γιατρό.

Καλό βράδυ και περαστικά και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Ειχα και σήμερα μία τόσο γεμάτη μέρα.. τόσο τρεχάτη.. πόσα κάνουμε σε μία μέρα ε;;;;

Το πρωί είχα δουλίτσα. Μετά, πήρα το φιογκάκι μου και το πήγα να κόψει τα μαλλάκια του. Μετά σούπερ και φούρνο. Επιστρέψαμε και έφτιαξα σπανακοπιτούλα

DSCN0699_zps2c518d64.jpg

.

απαπαπαπαπα!!!!!

Με ξελιγωσες!!!!!!!!!!!!!!!

Πως την φτιαχνεις βρε Ειρηνακη μου και φαινεται τοσο λαχταριστο το φυλλο????

Ειναι ετοιμο ή εσυ το ανοιξες???

απο πανω εχεις βαλει λαδακι?αυγο?

Γειας τα χερακια σου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...