Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα στην παρέα! Δε θα γράψω πολλά καθώς εκτός από κρυωμένη είμαι κ με ένα αριστερό χέρι... Το δεξί με εγκατέλλειψε. Δεν του φερόμουν καλά είπε. Ως εκ τούτου, λόγω ακινησίας καταλαβαίνετε τι σπίτι έχω...

Τα μερμύγκια δε; Πάρτυ! Δυστυχώς μπαίνουν από άφταστο σημείο εξωτερικά, πίσω απ τα ντουλάπια της κουζίνας εσωτερικά. Μέσα αποκλείεται να ψεκάσω οτιδήποτε οπότε είμαι εδώ και 15 μέρες με ρίγανη, ξύδι και λεμόνι. Κάνουν δουλειά αλλά αυτά βγαίνουν αν όχι την επομένη, τη μεθεπόμενη από άλλο σημείο...

Υπομονή, τι άλλο;

Με τις κουρτίνες να δω τι θα κάνω. Σας είχα ρωτήσει και σε προηγούμενο μήνυμα. Ξέρει καμιά πως μπορώ να πλύνω μεταξωτές κουρτίνες και όχι να τις δώσω σε καθαριστήριο;

Αχ αυτά τα λάθη μας όσο ήμασταν ανευ τέκνων και με δουλειές/χρήματα...

Το πλυντήριό μου έχει πρόγραμμα για μεταξωτά, 30 βαθμούς, 35 λεπτά η πλύση και 400 στροφές. Αν μπορείς να δημιουργήσεις πρόγραμμα με αυτά τα δεδομένα (αν δεν τα έχει ηδη το πλυντήριό σου), κάντο. Αλλιώς θα επέλεγα το απαλό πλύσιμο στο χέρι... Αν είχα χέρι βεβαίως βεβαίως...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! τι κανετε? εμεις χαλαρα σημερα, απο εχτες δηλ ο αντρας μου θελει να με νταντεψει, να μην κανω δουλειες να μην κουραζομαι να τα κανει αυτος, αλλα δεν εχω τιποτα! ειχα προβλεψει κ ειχα κανει τα καθαριοτητες, τις προηγουμενες μερες. εχτες μονο πιατα κ νεροχυτη εκανα. ο αντρας μου μπανιο κ λουσιμο την μικρη (μαζι δηλ ημασταν) κ το βραδυ πιτσες κ τυροπιτακια (ετοιμα κατεψυγμενα) ξεραθηκαμε κατα τις 12 παρα.

σημερα καθαρισε (γυαλισε για την ακριβεια) το μπαλκονι-καγκελα-γλαστρες-πατακια κτλ.

εγω χαλαρα εβαλα κατι λιγα στο πλυντηριο πιατων, εβαλα κοτοπουλο στον φουρνο, ετοιμασα την μικρη που ξυπνησε, εβγαλα εξω τα παπλωματα μας να αεριστουν κ αλλαξα σεντονια. αργοτερα εκανα ενα περασμα με χλωρινη το μπανιο κ φυγαμε για βολτα κ αλλαγη σε ενα δωρο που φεραν της μικρης.

γυρισαμε, τα γνωστα φαγητο αλλαγαμα κ νανι η μικρη. εγω ετοιμασα φαγητο για εμας κ ο αντρας μου σουπερ κ λαικη. τωρα τον περιμενω να ερθει.

το απογευμα καπου θα βολταρουμε.

βουλα ερωτηση στο παιδικο μουσειο που ειχες παει τον μικρο, τι ακριβως εχει εκει για την ηλικια των παιδιων μας?

ραβτακι περαστηκα στο χερι! ξεκουρασου λιγο!

μομι ευχαριστω πολυ! τοπικη βρε ηταν, μου εκανε 3-4 τσιμπιματα γυρω γυρω (:?) η ελια ηταν ελαχιστα πιο κατω απο την μπανελα του σουτιεν, πολλες φορες την ακουμπαγε κ ερεθιζοταν. σε μεγεθος ηταν το 1/3 απο το μικρο νυχι φαντασου. μιση ωρα δουλεια ηταν. η γιατρος λεγεται Καστανα Ουρανια

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Γιωτάκι μου.. τελείωσε κι αυτό ε?

ναι, παει κ αυτο!!!

ωραια πραγματακια εφτιαξες, κεικ, σπανακοπιτα, νυχια!!! μπραβο!

καλα να περασετε στο ταβερνακι! (ποσο καιρο εχω να παω!!!)

Link to comment
Share on other sites

Όση ώρα σας διαβάζω και σας γράφω κοιμίζω τα παιδιά στο κρεβάτι του μεγάλου και νιώθω στο πόδι μου μέσα από το παντελόνι ότι εχω ψύλλο, είμαι σίγουρη, με γαργαλαει και πηδάει πέρα δώθε, αχ τι θα κάνω ρε γμτ, πώς θα τα αφήσω να κοιμηθούν έτσι?

Τέλος πάντων..

Σας καληνυχτω,

φιλάκια

πωπω πακετο!!! τελικα τι εκανες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κορίτσια!

Με τις κουρτίνες να δω τι θα κάνω. Σας είχα ρωτήσει και σε προηγούμενο μήνυμα. Ξέρει καμιά πως μπορώ να πλύνω μεταξωτές κουρτίνες και όχι να τις δώσω σε καθαριστήριο;

Γιώτα χάρηκα που όλα πήγαν καλά με την επεμβασούλα. Καλή ανάρρωση.

Ρενάτα ζηλεύω!!!! Διακοπές την άνοιξη! Τι καλά!

yori πολύ θα ήθελα καμίά εκδρομούλα την πρωτομαγιά! Μακάρι να έχει καλό καιρό!

mommi ο γωνιακός νεροχύτης είναι πολύ βολικός. Τον είχαμε στο πατρικό μου.

Πάω για νάνι κορίτσια! Καληνύχτα σε όλες!

μαρια μου, το πλυντηριο μου εχει ενα προγραμμα που εχει εικοδιο ενα χερακι, ειναι πλυσιμο στο χερι, 30 βαθους 35' και 400 στροφες. εκει θα την εβαζα.

ευχαριστω πολυ!:P

εδω που τα λεμε κ εγω θελω εκδρομη την πρωτομαγια!!!! η πικ-νικ τουλαχιστον!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για

Αυτο που σκεφτηκα να κανω ειναι αυτες τις μερες πριν βγουμε απο το σπιτι να του υπενθιμιζω οτι δεν πρεπει να απομακρυνεται απο εμας,και αυριο που θα ειναι και ο αντρας μου στο σπιτι,να του παιξω κουκλοθεατρο και να προσπαθησω να του περασω καποιο μηνυμα μεσα απο το παραμυθακι,ελπιζω να εχουμε αποτελεσμα...

οτι λειτουργει κ εχει αποτελεσμα στο παιδι, σε εμας η μαγικη λεξη ειναι "ελα να σου εξηγησω" κ την περνω αγκαλια κ της εξηγω με απλα λογια τα παντα.

το εκανες? πως πηγε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Ειχα γραψει ενα κατεβατο και με πεταξε εξω:mad:

Λοιπον σημερα ειχα πολυ τρεχατη μερα!Σηκωθηκα το πρωι και σηκωσα τα χαλια,σκουπισα,σφουγγαρισα,τραβηξα επιπλα κτλ.

Μετα πηγαμε ικεα και αγορασα ενα πολυ ομορφο,γλυκουλι και παμφθηνο φωτιστικο σε γαλαζιο χρωμα,γυρισαμε σπιτι,συμαζεψα οτι δεν ηταν στην θεση και αλλαξα λιγο την διακοσμηση,εφτιαξα μια τελεια γωνια στο σαλονι(εχω παααααααρα πολλα βιβλια,τα εβαλα σαν στηλη το ενα πανω στο αλλο και απο πανω εβαλα το φωτιστικο),αλλαξα ριχταρι και εβαλα ενα κιτρινο καναρινι και εβαλα ενα ξυλινο δισκο στο τραπεζακι με κερια και κοκκους καφε!

Ανανεωθηκε τοσο πολυ ο χωρος και μου εφιαξε πολυ το κεφι!!!

Link to comment
Share on other sites

βουλα ερωτηση στο παιδικο μουσειο που ειχες παει τον μικρο, τι ακριβως εχει εκει για την ηλικια των παιδιων μας?

Εχει δυο κτιρια,το ενα ειναι για πιο μεγαλα παιδακια,εκει δεν εχουμε προλαβει να παμε,στο αλλο(που ειναι για την ηλικια τους),εχει ενα χωρο με μαναβικο,μπακαλικο και ψαραδικο και τα παιδια κανους τους πωλητες,πελατες κτλ,εχει ενα χωρο με κουζινα και εκει παιζουν μιμουμενα οτι κανουμε στην κουζινα μας,εχει ενα χωρο που χτιζουν σπιτακια,με τουβλα απο χαρτοκουτα κ.α και εχει και ενα χωρο που ειναι παιχνιδια με νερι,σαπουνοφουσκες και διαφορα πειραματα(αυτη ειναι και η αγαπημενη γωνια του μικρου μου,ξετρελενεται....)

Γενικα το κτιτιο,το στυλ μου θυμιζει πολυ την σχολη μου και την καταβρισκω και γω...αχ αχ αχ :tongue:

αν πας παρε μαζι σου ενα δευτερο μπολυζακι να εχεις γιατι ο δικος μου ειχε γινει μουσκεμα απο το πολυ παιχνι με τα νερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οτι λειτουργει κ εχει αποτελεσμα στο παιδι, σε εμας η μαγικη λεξη ειναι "ελα να σου εξηγησω" κ την περνω αγκαλια κ της εξηγω με απλα λογια τα παντα.

το εκανες? πως πηγε?

Εχεις απολυτο δικιο!!!

Και εγω κανω κατι παρομοιο,οταν γκρινιαζει-κλαιει,του λεω ηρεμισε να μιλησουμε,σκυβω στο υψος του(ειμαστε προσωπο με προσωπο) και του εξηγω ηρεμα,και πιανει παντα ΑΛΛΑ με απο λιγες ωρες ή και μερες παλι τα ιδια...

Δεν προλαβα σημερα το κουκλοθεατρο αλλα πριν φυγουμε του ειπα οτι στο μαγαζι που θα παμε θα πρεπει να ειναι καλο παιδι και να μην αφηνει το χερι της μαμας και του μπαμπα.Και οντως ηταν πολυ καλος που και που πηγαινε να αφησει το χερι του και εγω τον κοιταγα και του ελεγα:μου υποσχεθηκες κατι και οι αντρες κρατανε τις υποσχεσεις τους...:tongue:και αμεσως συμορφωνοταν!!!Στο τελος μονο μου τα θαλασσωσε γιατι εκλεγε αλλα δεν εφταιγε ο καημενος ειχε κουραστει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ο καιρός μας τα χάλασε αλλά δε θα πτοηθούμε. Είμαστε σχεδόν έτοιμοι για το πάρτυ του μικρού. Σήμερα είχα πιο χαλαρή ημέρα σε σχέση με χθες που είχα αγχωθεί. Αργότερα θα πλύνω μαρούλι, ρόκα και λάχανο και θα τα κόψω για να είναι έτοιμα για τις σαλάτες. Θα ψήσω και δυο γεμιστά ρολά κοτόπουλα ώστε να κρυώσουν και να μπορέσω να τα κόψω το πρωί. Ο άνδρας μου θα φέρει την τούρτα και είμαστε οκ!

ravT και yotou ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. ravT έχεις απόλυτο δίκιο. Όταν φτιάχναμε το σπίτι μας και διάλεξα αυτές τις κουρτίνες δε σκέφτηκα καν ότι θα πρέπει και να τις πλύνω. Στο χέρι δε θέλω να τις πλύνω γιατί με το στύψιμο θα τσαλακωθούν πολύ και δε θα σιδερώνονται με τίποτα. Μάλλον θα τις βάλω σ' ένα πρόγραμμα 30 βαθμών για ευπαθή που έχει το πλυντήριο και βλέπουμε. Μόλις φτιάξει ο καιρός για να στεγνώσουν σύντομα.

μαριάννα οι ψύλλοι κρύβονται συνήθως στα κρεβάτια. Αν δεν τον βρεις για να τον σκοτώσεις η λύση είναι baygon ή πετρέλαιο. (Είμαι παθούσα δύο φορές. Γενικά έχω μεγάλο θέμα με τα έντομα. Τα έλκω σαν μαγνήτης)

Πάω να φουσκώσω κανένα μπαλόνι κορίτσια. Να έχουμε ένα όμορφο σαββατόβραδο.


h6cQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σας είπα;Αν δεν σας είπα σας το λέω τώρα και αν σας είπα σας ξαναλέω.Την Δευτέρα του Πάσχα φύγαμε και πήγαμε στο χωριό του άντρα μου και γυρίσαμε εχτές το απόγευμα.Ο καιρός δεν βοήθησε ιδιαίτερα αλλά τα μικρά το καταευχαριστήθηκαν μιας και έβρεξε μόνο την Πέμπτη ξεσάλωσαν κανονικότατα.Από χτες το πλυντήριο έπλενε συνέχεια μέχρι σήμερα το μεσημέρι πλύθηκαν τα πάντα από ρούχα έως παπούτσια και σακ βουαγιαζ.Οπότε καταλαβαίνετε σίδερο το οποίο στρώθηκα μετά τις 7 και το τελειώσα πριν από λίγο.Ευτυχώς είχα καθαρίσει το σπιτάκι μου πριν φύγουμε οπότε είμαστε σε καλή κατάσταση αν και αύριο θα ρίξω ένα ξεσκονισματάκι για να σηκώσω και τα πασχαλινά μου ,του χρόνου πάλι με υγεία.Σήμερα είχα και μια συνάντηση για δουλειά σε ένα κατάστημα με κλωστές αλλά βρε κορίτσια μου έκανε εντύπωση πρώτον ότι η πιο παλιά ήταν συνέχεια παρούσα στην συνάντησή μου με την αφεντικίνα και δεύτερον ότι δεν μου είπαν τίποτα για λεφτά.Δεν ξέρω τί θα γίνει περιμένω απάντηση από την επόμενη εβδομάδα θα δούμε.

Σας διάβασα αλλά πολύ λίγα συγκράτησα.Ειρήνη μου εγώ θα προτιμούσα κάτι στις αποχρώσεις του κίτρινου για το υπνοδωμάτιο διαφορετικά κάτι σε πολύ απαλό πράσινο.Τώρα για την κοπέλα που ρωτάει για την κουζίνα και εγώ θα προτιμούσα κάτι σε γωνιακό νεροχύτη ή γωνιακή κουζίνα οι γωνίες είναι ανεκμετάλευτος χώρος τόσο επάνω όσο και κάτω στα ντουλάπια οπότε θα μπορούσες να βάλεις κάτι από τα αναφερθέντα.Τώρα για τα παιδιά και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω και με όποιο τρόπο και να τους το έχω πει ότι δεν πρέπει να φεύγουν από δίπλα μου δεν έχει πετύχει στο σπίτι λένε εντάξει και όταν βγαίνουμε έξω αυτά κάνουν του κεφαλιού τους.Απλά τα προσέχω πάρα πολύ όταν είμαστε έξω και ελπίζω κάποια στιγμή να το καταλάβουν.

Αυτά προς ώρας κάπου εδώ θα είμαι να σας διαβάζω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Ειχα γραψει ενα κατεβατο και με πεταξε εξω:mad:

Λοιπον σημερα ειχα πολυ τρεχατη μερα!Σηκωθηκα το πρωι και σηκωσα τα χαλια,σκουπισα,σφουγγαρισα,τραβηξα επιπλα κτλ.

Μετα πηγαμε ικεα και αγορασα ενα πολυ ομορφο,γλυκουλι και παμφθηνο φωτιστικο σε γαλαζιο χρωμα,γυρισαμε σπιτι,συμαζεψα οτι δεν ηταν στην θεση και αλλαξα λιγο την διακοσμηση,εφτιαξα μια τελεια γωνια στο σαλονι(εχω παααααααρα πολλα βιβλια,τα εβαλα σαν στηλη το ενα πανω στο αλλο και απο πανω εβαλα το φωτιστικο),αλλαξα ριχταρι και εβαλα ενα κιτρινο καναρινι και εβαλα ενα ξυλινο δισκο στο τραπεζακι με κερια και κοκκους καφε!

Ανανεωθηκε τοσο πολυ ο χωρος και μου εφιαξε πολυ το κεφι!!!

φωτο φωτο φωτο:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Όση ώρα σας διαβάζω και σας γράφω κοιμίζω τα παιδιά στο κρεβάτι του μεγάλου και νιώθω στο πόδι μου μέσα από το παντελόνι ότι εχω ψύλλο, είμαι σίγουρη, με γαργαλαει και πηδάει πέρα δώθε, αχ τι θα κάνω ρε γμτ, πώς θα τα αφήσω να κοιμηθούν έτσι?

Τέλος πάντων..

Σας καληνυχτω,

φιλάκια

Την έχω πατήσει κι εγώ μία φορά. Δεν βοηθάει κι ο καιρός τώρα. Βγάλε ότι έχεις και δεν έχεις από το δωμάτιο, κουβέρτες, σεντόνια, μαξιλάρια, παπλώματα, χαλιά και άστα να αεριστούν αρκετή ώρα.

Άλλη λύση που μου είχαν πει (δεν την έχω δοκιμάσει), ήταν να μείνεις αρκετή ώρα στο δωμάτιο με γυμνά πόδια και κάποια στιγμή θα έρθει οπότε θα τον πιάσεις και μία άλλη λύση που διάβασα στο ιντερνετ (την έκανα αλλά τίποτα) είναι να βάλεις μία λεκάνη με σαπουνάδα κοντά σε φως. Τα έλκει και πνίγονται.

Καλό κουράγιο.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...