Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσακια, τι κανετε? παλι απουσιες??? θα ορισουμε απουσιολογο!!!

εγω τρεχατη μερα σημερα κ εχτες.

εχτες το απογευμα σκουπισα κ σφουγγαρισα ολο το σπιτι, περασα το μπανιο κ μαγειρεψα μακαροναδα για σημερα.

εντομεταξυ ειχα κ τα παιδια, την δικια μου κ τις ξαδελφες κ τους εβαζα ζουζουνια κ τους μαθαινα τα διαφορα παιχνιδια (αυτο το κανουμε σχεδον καθε απογευμα, σπανια τις αφηνω να παιζουν με παιχνιδια γιατι τσακωνονται!!!), "η μικρη ελενη" περνα περνα η μελισσα" κτλ, οι μεγαλες τα ψιλοξερουνε, η μικρη μου τωρα τα μαθαινει κ την βοηθανε κιολας, μα τι πλακα εχει το στρουμφακι μου!!! εχει μαθει κ αρκετα τραγουδακια, τα λεει βεβαια με τον δικο της τροπο!!!

σημερα εχουμε κ παιδιατρο, εμβολιο απο τον γεναρη!!! ειναι μακρια ρε γμτ η παιδιατρος! κ ολο περναει ο καιρος κ παντα καθυστεριμενοι στα εμβολια!

απο δουλειες σημερα πριν κατεβω για δουλεια κρεβατια, στρωσιμο ριχταρια κ συμμαζεμα οτι ειχε μεινει απο εχτες, κ οταν ανεβηκα, την μικρη ετοιμασα, αλλαγμα-φαι κ υπνο, εστρωσα τραπεζι για εμας κ ετοιμασα τα πραγματα μας για το απογευμα.

φαγητο εχω, γιγαντες κ μακαρονια, οποτε για 2 μερες ακομα δεν μαγειρευω!

δημητρα εγω την εβγαλα για αισθητικους λογους, φαινοταν αρκετα με το μαγιο.

εμεις λεμε την πρωτομαγια να παμε παρνηθα για πικ-νικ αν δεν βρεχει!

κριστιν δοκιμασε με photobucket. καλε εσυ πολυ γρηγορη εισαι! ντουλαπες κιολας? εγω αυριο θα κανω ξεκαθαρισμα, κ θελω να δω κ της μικρης τι ρουχα εχω, τι θα μου δωσουν οι ξαδελφες κ τι χρειαζομαι.

βουλα μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου, δεν θυμαμαι αν ευχηθηκα!

σας φιλω ολες! τα λεμε το βραδακι!

ειρηνη μου ολα καλα? σε ειδα στον υπνο μου!

Link to comment
Share on other sites

μαμαβασια - αφροδιτακι καφεδακι ε???? σε Βραχατι ε????????τσ τσ τσ ετσι κανουν οι φιλες βρε??ντροπη!! υπουλες κ ποταπές.............

μουαχαχαχα!!!!!!!!!!! κ φυσικα αλληλοσυμπαθηστηκατε!!! (λολ)

την αλλη φορα θα πειτε κ εμενα να παρω το ιδιωτικο μου τζετ κ ναρθω...ενα τεταρτακι θα μου παρει!!

--αφροδιτακι ...ετοιμος ο διαδρομος προσγειωσσης στην βιλα σου ή να παρω το ελικοπτερο για το ελικοδρομιο στην ταρατσα της βιλας της Βασιας?

μουαχαχαχα!

Έλα εσύ και θα σου στείλω το δικό μου αεροπλάνο βρε........ Έχω και άλογα για να κάνεις ιππασία αν θέλεις και μετά θα πάμε με την Βάσια στο ιδιωτικό της spa όλες μαζί για περιποίηση:tongue::tongue:

Etoile με γεια την χύτρα!!!Αναπόσπαστο κομμάτι της κουζίνας μου!!!

Μαριάννα υπέροχη τριανταφυλλιά!

Υοτου περαστικά για την ελίτσα, καλή ανάρρωση.

Δεν έχω να πω κάτι σχετικό με το θέμα μας.....

Ξανά πλυντήρια, έπλυνα σχεδόν όλα τα χειμωνιάτικα μπουφάν, έχω κρατήσει μόνο 2 των παιδιών για παν ενδεχόμενο.........πέρυσι την Πρωτομαγιά είμασταν με κοντομάνικο...:confused:

Σήμερα το πρωί μαγείρεψα σουτζουκάκια με φαρφάλες (τα σουτζουκάκια πλασμένα από εχθές το βράδυ).

Δεν ξέρω τι ώρα θα γυρίσω ακόμη σπίτι και επίσης δεν ξέρω τι θα φάμε αύριο :confused: αλλά ανυπομονώ για την Πέμπτη.....να πάω βόλτα για να φτιάξουμε στεφάνι!!!

Είμαι πολύ πεσμένη, λόγω διαφόρων περιστατικών υγείας σε άτομα του οικογενειακού μας περιβάλλοντος, που έγιναν το ένα μετά το άλλο...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!

Τι κανετε????

Εμενα τωρα μολις φυγανε μπαμπας και γιος,για σουπερ και εγω καθομαι και χαλαρωνω πινοντας καφεδακι,εχω τραβηξει και την κουρτινα και μπαινει ο ηλιακος και εγω χαζευω τον κηπο!!!

Απο δουλιτσες,τα γνωστα καθημερινα...και ευτυχως το σπιτακι μου ειναι μια χαρα και με ηρεμει!!!

Δημητρα και Γιωτα σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας για τον αντρουλη μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια ωραία μέρα σήμερα δεν βρίσκεται;

Εμείς χτες πήγαμε σουπερ και να ψωνίσουμε καινούργια φώτα για το μπαλκόνι γιατί μας έσπασε ένα τζάμι από τα παλιά οπότε κάναμε αλλαγή και στα τρία.Ευτυχώς βρήκα στο πράκτικερ με 6?έκαστο σούπερ δηλαδή.Ετσι σήμερα τα τοποθετήσαμε με τον άντρα μου και αφού τελειώσαμε έριξα ένα σκούπισμα,ξεσκόνισμα και σφουγγάρισμα και το σπιτάκι μου τζιτζί.Επλυνα όλα τα παπλώματα και περιμένω να στεγνώσουν για να τα μαζέψουμε,έστρωσα τα λεπτά παπλώματα και μοσχοβόλισε το σπίτι μου μαλακτικό.Κατεβάσαμε και τις στολές του άντρα μου και αφού τις δοκίμασε κρατήσαμε αυτές που του έκαναν και τις έβαλα στην σόδα καθότι άσπρες και τώρα πλένονται στο πλυντήριο.Εχω ένα χθεσινοβραδινό πλυντήριο για σίδερο αλλά αύριο μαζί με τις στολές.Φαγητό σήμερα είχαμε σουπίτσα.Τί ωραία που είναι τώρα με αυτόν τον ήλιο.Την Πρωτομαγιά εμείς λέμε για Τατόι για πικνικ για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσαρες!!!τι κανετε?

Γιωτακι ολα καλα με την ελιτσα διαβασα..μπραβο εφυγε και αυτο..

Βουλα να τον χαιρεσαι το αντρα σου να ειστε καλα και αγαπημενοι!

Μαριαννα μου τι υπεροχη τριανταφυλλια!!!!πραγματικα σου φτιαχνει την διαθεση..

Ετοιλ μεγεια την χυτρα..

Αφροδιτακι και εγω την πρωτομαγια σκεφτομαι..θελω πολυ να παμε βολτιτσα στη

φυση..ελπιζω τα προβληματα υγειας στο οικογενειακο περιβαλλον να μην ειναι ιδιατερα σοβαρα και να ξεπερνιουνται..

Εγω το Σαβ/κο ειχα τα πεθερικα μου εδω καθωσ την Κυριακη ειχαμε βαφτιση το μικρο απο την ξαδερφη του αντρα μου..την Παρασκευη το πρωι καθαρισα το σπιτακι μου το μεσημερι σιδερωσα ενα πλυντηριο και μετα βουρ για καλλωπισμο..εφτιαξα τα νυχακια και πολυ το χαρηκα..το απογευμα της Κυριακης εφυγαν τα πεθερικα μου,αλλαξα σεντονια στα κρεβατια,επλυνα το μπανιο και αλλαξα πετσετες,καθαρισα την κουζινα παγκους εστιες πλακακια και μικροσυσκευες,σκουπισα ξεσκονισα σφουγγαρισα,εστρωσα καθαρα ριχταρια,καναμε τα μπανια μας και ξεκουραστηκαμε οικογενειακως.χθες πρωτη μερα στην δουλεια μετα την αδεια,σχολειο για τα κοριτσια,μπαλετο το απογευμα,μαγειρεματα για σημερα,περασε η μερα και το βραδυ επεσα ξερη..αυτα τα δικα μου νεα..

Η Ειρηνη μας δουλευει?

Η Μιρτουλα τι να κανει βρε κοριτσια?μερες εχει να μπει..

Ποτε θα φτιαξει ο καιρος οεο?


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια, εμεις γυρισαμε πριν λιγο, πτωματα! περασαμε κ απο την μαμα μου κ κατσαμε λιγο.

δεν βλεπω μπροστα μου απο την κουραση!

η μικρη ειναι 15 κιλα κ 1,01 υψος, πανυψηλη μου ειπε η παιδιατρος... ειπε οτι εχω κανει πολυ καλη δουλεια με την ομιλια της κ γενικα με την αναπτηξη της, τραγουδακια, χρωματα, ζωγραφικη κτλ κτλ κτλ (κουκουβαααααααα!!!!!!) θελουμε κιαλλη προσπαθεια για να φτασουμε στο επιθυμητο αποτελεσμα ομιλιας. θα δουμε. προς το παρον συνεχιζουμε μια απο τα ιδια!

παω να ξεραθω κοριτσια, σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωω πρώτη πρώτη σήμερα!

Καλημέρα σας τι κάνετε?

Εμείς εδώ βόρεια πήζουμε στην συννεφιά κ στη βροχή αλλά δεν πτοούμαστε!

Ξεκίνησαμε στη δουλειά καλά τα παιδιά αφηνιασμένα δεν το συζητώ

Εγώ χαλαρά με το σπίτι κ τις δραστηριότητες μας.

Χτες αφού γυρίσαμε στις 4 φάγαμε με την μικρή κ αφού χαλαρωσα λίγο μετά έβαλα μπρος κ καθάρισα το σπιτάκι μου, σκούπισμα ξεσκόνισμα σφουγγάρισμα, έβαλα κ δυο πλυντήρια, κ πλυντήριο πιάτων, χλωρίνιασα νεροχύτη κουζίνας μάζεψα σκουπίδια κ ανακύκλωση κ για το τέλος άφησα το μπάνιο.

Κατά τα άλλα τσουλάει το πρόγραμμα μας με την μικρή, σήμερα έχει το τελευταίο μάθημα θεατρικού εργαστηρίου κ αααααν δεν βρέχει πάλι θα πάμε για καφεδάκι με τις μαμάδες.

Σκέφτομαι να την πάω κολυμβητήριο μόλις ανοίξει λίγο ο καιρός δυο φορές τη βδομάδα κ παράλληλα και την ενόργανη έως 15 Ιουνίου.

Mου άρεσε η υπενθύμιση της Αφροδίτης για το παιδικό κάθισμα, πρέπει κ εγώ να το φρεσκάρω γιατί έχω να το πλύνω από τον Σεπτέμβρη που το έκανα μετά τις διακοπές μας κ ζήλεψα την αστραφτερή σκούπα σουυυυυυυ

Καλά χαλιά δεν βγάζω ακόμη με τίποτα....μπρρρρ θα κρυώσει το σπίτι κ ακόμη εδώ πάνω ήλιο ήλιο άνοιξη δεν έχουμε δει. Μάλλον θα τον φωνάξω τον χαλά τέλος του Μάη. Ουτε φυσικά τολμώ ακόμη να σκεφτώ αλλαγή ρούχων....με τιποτα μπρρρρρρ

Ετουάλ με γεια την χύτρα, καλά πως ζούσες τόσο καιρό άνευ?? Εγώ δεν υπάρχω χωρίς αυτήν χααχα

Βασιλική κ Χρύσα σματσσσσσσσσσσσ

Γιόμι όχι δεν πήγαμε κέντρο που χρόνος, στην καλαμαριά μείναμε στον πεζόδρομο ;) {σε λέω έχω γυρίσει όοοοολη μου την προσοχή κ τον ενδιαφέρον μου σε ΜΕΝΑ απολύτως! χε χε }

Για πρωτομαγιά.....δυσκολάκι το βλέπω να πάμε κάπου μας έχει μουλιάσει για τα καλά οπότε το αποκλείω αύριο όλα να ναι στεγνά για να πάμε μίνι απόδραση εδώ κοντά που σκεφτόμουν σε κάτι φίλους. Μάλλον θα την βγάλουμε σε φίλους καφεδάκι κ φαγητό

Κανονίσαμε κ οι μαμάδες 6 στον αριθμό έξοδο για τσιπουράκι κ ποτό μετά το Σάββατο κ το περιμένω πως κ πως χε χε

Ραβτάκι περαστικά στο χέρι σου ;)

Σηκώθηκα σήμερα νωρίς νωρίς κ έφτιαξα τραχανά έβαλα κ κοτόπουλο περίσσευμα που είχα απο της Δευτέρας το φαγητό κ έγινε μούρλια

Ετοίμασα τσάντες κτλ, ντύθηκα βάφτηκα ετοιμάστηκε κ η μικρή κ βουρ σχολείο. Τώρα θα φύγω κ εγώ για μάθημα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορούλες μου γλυκές, κορούλες μου αγαπημένες καλημέρα!

Είμαι λιώμα από κούραση, πονάει όλο μου το κορμάκι.. είχα 2 μέρες τόσο τρελές.. πρωί & απόγευμα δουλειά μέχρι αργά και το μεσημέρι μαγείρεμα και διάβασμα με το παιδί... Πολύ πίεση...

Σήμερα, θα είμαι σπίτι το πρωϊνό {αλλαξε ένα ραντεβού} και ευτυχώς γιατί δεν μπορώ να κουνηθώ. Πρέπει να λουστώ που δεν.. πρόλαβα :?, να πλύνω πιάτα, ήδη "παίζει" το πλυντήριο ρούχων και έχω απίστευτα ασιδέρωτα... αχ.. να οργανωθώ λιγάκι.

Ερχομαι σε λίγο να σας γράψω νέα και να σας πω πως συνάντησα και το Αφροδιτάκι μας! ;)

Καλημέρα σε όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

πείτε μου οι φωτογραφίες έτσι όπως είναι σας ξεχειλώνουν την σελίδα? Υπάρχει τρόπος στο photobucket να κάνω σμίκρυνση ταυτόχρονα με το upload ή πρέπει να τις μικρύνω από πριν?

Picture069_zpsedce2283.jpg

Picture071_zps325aa3a6.jpg

Picture070_zps139f7f80.jpg


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μαριάννα για τους ψύλλους εμείς παλιά είχαμε κάνει τα εξής.....σκουπίσαμε το στρώμα με ηλεκτρική και μετά περάσαμε απο πάνω απο το στρώμα με μπιστολάκι για μαλλιά στο καυτό.....αφήναμε να περνάει ζεστός αέρας σε όλα τα σημεία...το τουμπάραμε και το ίδιο πάλι....ψεκάσαμε όλο το δωμάτιο με τέζα και ειδικά στις χαραμάδες και καθαρίσαμε πολύ καλά το δωμάτιο απο χαρτόκουτες...! Επίσης τα ξύλα του κρεβατιού τα βγάζεις έξω και τους ρίχνεις καυτό νερό ή ξύδι!

:oops::oops: ωχ, εχω πολλα χαρτοκουτα.. Βαζουμε μεσα ολα τα παιχνιδια, οπως επισης και ανοιγμενη κουτα κατω απο το στρωμα για να μην "παταει" πανω στα ξυλα και χανει τη φορμα του..

Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες! Στο στρωμα αντι για πιστολακι μηπως θα ηταν καλυτερα με το σιδερο? Γιατι το πιστολακι δεν μου φαινεται και τοσο καυτο.

Ακομα τιποτα δεν εχω κανει γιατι χτες που ειχε ηλιο ημουνα μονη μου και αυτες οι δουλειες χρειαζονται 2 ατομα, για να δουμε σημερα... :confused: (νεα τσιμπηματα δεν εχουν αλλα δεν τολμαω να τα βαλω στο παιδικο αν δεν καθαρισουμε πρωτα!)

Δημητρα ναι και μενα ολα τα ζωηφια μου τη δινουν, κυριως αν ξερω οτι τσιμπανε (τρεμω σαρανταποδαρουσες, ειχε τσιμπησει μια την σδερφη μου στον υπνο της οταν ημασταν μικρες!!!!) και φυσικα απεχθανομαι τις κατσαριδες και ξερω και για ποιον λογο: επειδη τρεχουν σφαιρα και τρυπωνουν προτου τις σκοτωσεις! (με τις αραχνες ας πουμε που ειναι αργες δεν εχω κα-νε-να προβλημα! :tongue: ) Και εγω δεν ηξερα να αναγνωριζω οτι ειναι τσιμπημα ψυλλου, περσυ το καλοκαιρι που ο γιος μου ηταν γεματος νομιζα οτι ητανε κουνουπια, ωσπου το φθινοπωρο που ειχαμε γεμισει ολοι ενω δεν ειχε κουνουπια το εψαξα παραπανω στο google και καταλαβα τι ειναι (μονο μια φορα προλαβα να δω εναν και πηδηξε)

Απο δουλιτσες ετσι κι ετσι, δεν κανω και πολλα γιαυτο δεν γραφω, τα βασικα τωρα, ξερετε..

Για χαλιά και καλοκαιρινα ρουχα ουτε εγω το σκεφτομαι καν, χτες που ξεκινησε η μερα με ηλιο εβαλα μετα απο καιροοο μακρυμανικο λεπτο φουστανακι με καλσον και απο μεσα μονο φανελακι, σας πληροφορω οτι το απογευμα πουντιασα!! Μπρρρ ειμαι πολυ κρυουλιαρα τελικα, να φανταστειτε ακομα σκεπαζομαστε με:

-πρωτα κουβερτα φλις

-απο πανω παπλωμα χοντρο με παπλωματοθηκη

-απο πανω παπλωματακι λεπτο (κουβερλι)

χι χι χι :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σας φιλω πολυ!

Καλημερες!!! :D


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είμαι η πρώτη που άλλαξα ντουλάπες αλλά μην νομίζετε ότι κυκλοφορώ με κοντομάνικα εκτός σπιτιού, φοράω μακρυμάνικα βαβακερά(μακό και λεπτά πλεκτά) και καμπαρντίνα από πάνω. Αυτά τα ρούχα τα έχω πάντα διαθέσιμα. Στα παιδιά εννοείται ότι φοράω ακόμα χειμωνιάτικα ρούχα και μπουφάν.

yotou τι περίμενες να β΄γαλεις κοντό παιδί εσύ? μπράβο για την ομιλία της.

mama konstantinou να χαίρεσαι τον άντρα σου, να είστε πάντα αγαπημένοι (το αρχικό ποστ μάλλον το έχασα)

ετουάλ μεγεια την χύτρα, τρομερή ευκολία


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

christine μου, τι ωραια τα λουλουδακια σου!! :D εμενα μια χαρα μου φαινονται, αλλα εαν το θες γινεται στο photobucket αφου την ανεβασεις να πατησεις edit και απο κει resize και επιλεγεις το μεγεθος που θελεις, επειτα αν θες replace original και save

ελπιζω να βοηθησα :D


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...