Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή Κυριακή!

Όμορφες μέρες κάνει και δυστυχώς με τις ιώσεις δεν τις χαιρόμαστε αρκετά!

Σήμερα ξυπνήσαμε χωρίς ρεύμα, ήταν προγραμματισμένη διακοπή, οπότε ξεκίνησα δουλειές που δεν θέλουν ρεύμα!

Ετοίμασα ένα πλυντήριο με σκούρα

Καθάρισα το πάνω μπάνιο

Τίναξα και άφησα να αεριστούν τα πατάκια του πάνω ορόφου

Άνοιξα το σπίτι να αεριστεί και έβγαλα τα σκεπάσματά μας να κάνουν το ίδιο!

Έβαλα τη μικρή να μαζέψει τα παιχνίδια απ το πάτωμα του δωματίου της ώστε να σκουπίσω αργότερα

Μάζεψα σκουπίδια απ τα καλαθάκια

Έφτιαξα γάλα της μικρής και ετοίμασα την καφετιέρα ώστε να φτιάξει καφέ μόλις επανέλθει το ρεύμα

Τακτοποίησα πλυμένα σκεύη απ το στραγγιστήρι

Έπλυνα κάτι κατσαρολικά που είχαν μείνει από χθες και καθάρισα τον νεροχύτη

Έστρωσα τα ριχτάρια

Όταν επιτέλους ήρθε το ρεύμα, έβαλα το πλυντήριο ρούχων να πλένει και κάθισα να πιω τον καφέ μου.

Λίγες γουλιές ακόμα και ανεβαίνω να σκουπίσω και να σφουγγαρίσω τον πάνω όροφο και να απλώσω το πλυντήριο που έως τότε θα τελειώσει.

Χθες ζύμωσα και έπλασα μπιφτεκάκια (μισά για σήμερα και μισά στην κατάψυξη για επόμενη μέρα) οπότε έχω μόνο να κόψω πατατούλες και να βάλω το φαγητό να ψηθεί.

Ανάλογα τα κουράγια, ίσως σιδερώσω ένα πλυντήριο με ρούχα της μικρής που έπλυνα χθες και ίσως φτιάξω τσουρεκάκια που τα λαχταράω μέρες τώρα.

Καλημέρα σε όλες!

Υ.Γ. Μαμά - Ειρήνη εγώ πάντως παρέλαβα υλικά για γούρια οπότε μπαίνω στο κλίμα γκουχ γκουχ


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιάννης κερνά, Γιάννης πίνει σήμερα!

Ξεσκόνισα, σκούπισα και σφουγγάρισα τον πάνω όροφο

Άπλωσα τα ρούχα

Έστρωσα τα κρεβάτια

Έστρωσα τα πατάκια

Έφτιαξα το φαγητό και το έβαλα να ψηθεί

Ετοίμασα τη ζύμη για τα γλυκά ψωμάκια

Έφτιαξα τζατζίκι και έκοψα σαλάτες για μεσημέρι και βράδυ

Έστρωσα τραπέζι, φάγαμε, μάζεψα το τραπέζι και τον νεροχύτη

Ζύμωσα τα ψωμάκια, άλλα με σταφίδες και άλλα με μερέντα και τα άφησα να φουσκώσουν

Έπλυνα κάποια σκεύη, καθάρισα το μίξερ και τον πάγκο και έβαλα το πλυντήριο πιάτων να πλένει

Μάζεψα το φαγητό που περίσσεψε και έβαλα το ταψί να μουλιάσει

Έβαλα τα ψωμάκια να ψηθούν

Τα γλυκάκια μόλις βγήκαν απ το φούρνο κι εγώ πάω να ξεκουραστώ!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Καφεδάκι και μουσικούλα μόνη μου!!!;););)

Τα κορίτσια με τον μπαμπά τους ποδηλατάδα για 1 ώρα ακόμη, μετά μπάνια, γαργαλητά, γαλατάκια, βιβλίο και ύπνος.

Λοιπόν έκανα αρκετά το Σ/Κ, πήγα μόνο εχθές το απόγευμα για καφέ στην αδερφή μου όταν οι μικρές πήγαν σινεμά με τον μπαμπά τους. Είδαν τον ''Μικρό Νικόλα'' και δεν έχουν σταματήσει να μου διηγούνται σκηνές της ταινίας, πρέπει να είχε γέλιο.

Εχθές:

-πρωινό πάλι pancakes (μου δήλωσαν πως το θέλουν κάθε Σάββατο)...

-λαική, σούπερ μάρκετ, κρεοπωλείο

-ξεσκόνισμα, σκούπα (σύζυγος), σφουγγάρισμα όλο το σπίτι

-σκούπισμα και σφουγγάρισμα όλα τα μπαλκόνια

-άερισα και ξαναέστρωσα ριχτάρια στους καναπέδες

-άπλωμα νυχτερινό πλυντήριο

-άλλαγμα σεντόνια,μαξιλαροθήκες

-μαγείρεμα κιμά με σπαγγέτι, έβαλα και 2 τάπερ κιμά στην κατάψυξη επειδή ήταν φρέσκος

-κολοκυθόπιτα γλυκιά με έτοιμο όμως φύλλο...

-μάζεμα τα εκτός θέσης από σαλόνι και κουζίνα

-καθάρισμα καφετιέρα, τοστιέρα, βραστήρα και απορροφητήρα

-πλύσιμο φίλτρων απορροφητήρα στο πλυντήριο πιάτων και αλλαγή φίλτρου

-μάζεμα ρούχων και δίπλωμα

Σήμερα:

-πρωινό απλό continental

-μαγείρεμα κοτόπουλο ταιλανδέζικο με noodles για εμάς και αυγά με λουκάνικα για τα κορίτσια

-καθάρισμα 2 μπάνιων

-άπλωμα νυχτερινού πλυντηρίου

-πλύσιμο όλων των κάδων σκουπιδιών μπάνιων και κουζίνας με χλωρίνη

-καθάρισμα όλων των μεσόπορτων και της κύριας εισόδου

-καθάρισμα δαχτυλιών σε τοίχους και διακόπτες

-έψησα φοβερό και τρομερό σοκολατοκέηκ (έχουμε ήδη φάει το 1/4)

-σιδέρωμα (αποφάσισα να μην με ξαναπνίξουν τα ρούχα)

-μάζεμα ρούχων και άπλωμα μεσημεριανού πλυντηρίου

-καθάρισμα νεροχύτη και πάγκων από όλα τα κατσαρόλια της μαγειρικής, λάμπουν νεροχύτης και πάγκοι τώρα

-πλύσιμο με χλωρίνη vetex/σφουγγάρι κουζίνας

Για τώρα διάλειμμα αλλά θα συνεχίσω το σιδέρωμα και αργότερα......

Ειρήνη μιας και δρόσισε και η ravt παρέλαβε τα γούρια της.....τι λες κι εσύ;;;;;;

Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσαρες?παει και το Σαβ/κο..ποσο γρηγορα περναει...με δουλειες,ψωνια αλλα και βολτες και περασουμε χρονο με τα παιδια..την Παρασκευη το βραδυ ειχαμε παιδικο παρτυ,δεν ειχα προλαβει να παρω το δωρακι και ετσι αφου ηρθε ο αντρας μου εφαγε και ετοιμαστηκαμε.πηγαμε ολοι μαζι πηραμε το δωρο και κατευθειαν στο παρτυ..γυρισαμε καλες δωδεκα παρα σπιτι,τα κοριτσια κοιμηθηκαν στο αυτοκινητο και εγω το μονο που εκανα ηταν να αλλαξω να πλυθω και να ξαπλωσω..δεν με κρατουσαν τα ποδια μου.χθες το πρωι σηκωθηκα με οχι πολυ ορεξη.ηπια καφε αλλαξα σεντονια παντου,απλωσα ενα πλυντηριο,ετοιμασα σουτζουκακια κοκκινιστα,πηγα την μεγαλη χορο,γυρισαμε και φυγαμε ολοι για σουπερ.επιστροφη σπιτι,τακτοποιηση των πραγματων,εστρωσα τραπεζι και φαγαμε,μαζεψα την κουζινα,σαπουνισα παγκους εστιες και πλακακια,σκουπισα και εβαλα την μικρη γα υπνο.ξαπλωσα και εγω για μιση ωριτσα δεν την παλευα με τιποτα..σηκωθηκα ξεσκονισα πολυ καλα,επλυνα το μπανιο και αλλαξα πετσετες,σφουγγαρισα,τακτοποιησα το πανω μερος της ντουλαπας της μεγαλης και τα παιχνιδια της,εβαλα ενα ακομη πλυντηριο και το απλωσα,εκανα μπανιο και λουστηκα,το ιδιο και στα κοριτσια και με καθαρες πυτζαμουλες φτιαξαμε βραχιολακια plexi-flexi.μετα γαλατακια κια υνο οι μικρες,ταινιουλα και χαλαρωση οι μεγαλοι..σημερα πιο χαλαρη μερα,καφεδακια το πρωι και γαλατα,στρωσιμο κρεβατιων,ετοιμασα ενα πλυντηριο που πλενει τωρα,καναμε γραμματακια με την μεγαλη,ετοιμασα παιδακια κοτοπουλου για νατα ψησει ο αντρας μου,σιδερωσα 3πλυντηρια και τα τακτοποιησα,επλυνα τρια ζευγαρια παπουτσια της μικρης,και ενα χαλι που ειχε μεινει..φαγαμε μαζεψα κοιμισα την μικρη και το απογευμα πηγαμε σε παιδοτοπο να παιξουν.επιστροφη,μπανιο γαλα και υπνο.περιμενω να τελειωσει το πλυντηριο να τα απλωσω και να κοιμηθω..καλο βραδυ να εχουμε...


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια κ απο μενα!

τι κανετε?

εγω εχω κανει διαφορες δουλειες απο την λιστα μου (γυρισα τα στρωματα μας, αλλαξα προστατευτικα στρωματων, τακτοποιησα λιγο το βρωμο ρουμ, θελει πολυ δουλεια ακομα, ξεσαβουροσα κ τακτοποιησα τα παιχνιδια της μικρης, κ αλλα που δεν θυμαμαι, εχω παθει αμνησια!!!!) εκτος απο τα καθημερινα κ την γενικη του σαββατου. επισης δεν εχω ασιδερωτα αλλα εχω απλωμενα που σε λιγο θα γινουν ασιδερωτα. ιδια αποφαση με το αφροδιτακι δεν ξανα αφηνω ρουχα να με πνιξουν. τωρα εχω βουνο σιδερωμενα που περιμενουν τακτοποιηση αλλα θα το κανω μαζι με το φτιαξιμο ντουλαπων που δεν εχω κανει ακομα.

θα ξεκινησω σιγα σιγα με τις ντουλαπες αυτην την εβδομαδα, κ επισης τα τζαμια μου ειναι χαλια!

ποια κοπελα με ρωταγε για το μπαλετο?? πανολεθρια! ενω στην αρχη βγηκα εξω κ ολα καλα, ηρθαν 2 διδυμα 3 ετων μαζι με την μαμα τους κ τις 2 νονες, οπου μπηκαν μεσα στο μαθημα, επειδη ηταν η πρωτη τους φορα κ ενα ακομα παιδακι 4 ετων που ηρθε για πρωτη φορα κ αυτο με την μαμα του. φυσικα ηθελε η δικια μου να μπω κ εγω μεσα. ολα τα μικρα καναν το μαθημα πανηγυρι κ μετατρεψαν τον χορο σε κυνηγητο!!! την πηρα στη μεση του μαθηματος κ φυγαμε. καναμε μια βολτα γυρω στο τετραγωνο οπου της μιλησα. ξαναγυρισαμε κ μας μιλησε η δασκαλα. σημερα που θα παμε, δεν μπαινει κανεις μεσα, μονο τα παιδια. για να δουμε!!!

αφροδιτακι ολα να πανε καλα κ επιτελους να δικαιωθητε κ οχι εν μερη!!!!

βρε ραβτακι!!!! ποσα κανεις!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

σας φιλω κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, κορίτσια!!!!

Γράφω εδώ γιατί ξέρω πως είναι μία στήλη που μπαίνουμε όλες ανεξάρτητα αν γράφουμε ή όχι....

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρει κάποια το εξής: υπάρχουν κάποιες εταιρείες που κάνουν γκάλοπ - δημοσκοπήσεις και κερδίζεις δωροεπιταγές από σούπερ μάρκετ.....

Επειδή με ενδιαφέρει ΠΟΛΥ αν γίνεται ας με ενημερώσει όποια κοπέλα ξέρει...

Ανυπομονώ.... :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Τι κάνετε βρε?Εμείς μια χαρά,δουλίτσες και προσπαθούμε να τις τελειώσουμε.Θα κάνω κι εγώ λίστα σήμερα έχω όρεξη

1.Σηκώθηκα και ετοίμασα τη μικρή για το σχολείο

2.βγήκα για πληρωμές και σμ

3.έφτιαξα τα δωράκια που θα δώσει η κόρη μου στα παιδάκια στο πάρτυ,τα τακτοποίησα όλα

4.έκανα και λίστα με τα φαγητά που θα φτιάξουμε και τι θα χρειαστώ από σμ.

5.πήγα και πήρα τη μικρή από το σχολείο

6.έφτιαξα ρύζι για να συνοδεύσω το κρέας που μου έμεινε από χθες(υπέροχη η συνταγή με το μοσχαράκι και τη σος γιαουρτιού!!!)

7.Έκανα μια μετάφραση για να μην την αφήσω για το βράδυ

8.Έβαλα τη μικρή για ύπνο νωρίς(είπα να προσπαθήσω να της αλλάξω το πρόγραμμα για να κοιμάται νωρίτερα το βράδυ και να ξεκουράζεται)

9.Είχα μάθημα και

τώρα ξεκουράζομαι λίγο γιατί έχω πάλι σε λίγο μαθηματάκι...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να σας γράψω τι θα φτιάξω για το πάρτυ να μου πείτε πως σας φαίνονται.Θα το κάνουμε σε καφετέρια και θα έχω μπουφέ,θα είναι πρωί.

-Πίτσα

-αλμυρά μάφινς

-μπόμπες

-τυροπιτάκια

-λουκανικοπιτάκια

-καλαμάκια με τυρί,κεφτεδάκι,αγγουράκι και λουκανικάκια

Για τους μεγάλους θα παραγγείλουμε ποικιλίες από το μαγαζί.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να σας γράψω τι θα φτιάξω για το πάρτυ να μου πείτε πως σας φαίνονται.Θα το κάνουμε σε καφετέρια και θα έχω μπουφέ,θα είναι πρωί.

-Πίτσα

-αλμυρά μάφινς

-μπόμπες

-τυροπιτάκια

-λουκανικοπιτάκια

-καλαμάκια με τυρί,κεφτεδάκι,αγγουράκι και λουκανικάκια

Για τους μεγάλους θα παραγγείλουμε ποικιλίες από το μαγαζί.

υπερ σουπερτελεια!!!!!!!! με το καλο το παρτυ σας κοριτσακι!!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Να σας γράψω τι θα φτιάξω για το πάρτυ να μου πείτε πως σας φαίνονται.Θα το κάνουμε σε καφετέρια και θα έχω μπουφέ,θα είναι πρωί.

-Πίτσα

-αλμυρά μάφινς

-μπόμπες

-τυροπιτάκια

-λουκανικοπιτάκια

-καλαμάκια με τυρί,κεφτεδάκι,αγγουράκι και λουκανικάκια

Για τους μεγάλους θα παραγγείλουμε ποικιλίες από το μαγαζί.

Πολύ ωραία ακούγονται όλα!!!

Να περάσετε τέλεια στο πάρτυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!!!τι ερημιες ειναι αυτες...

Irene μια χαρα ειναι,να περασετε τελεια και να το χαρειτε..

Γιωτα πως πηγε σημερα το μαθημα?κανονικα οι γονεις δεν πρεπει να μπαινουν μεσα..περισυ που ξεκινησαμε με την μεγαλη ηταν κανονας οτι ολοι οι γονεις περιμενουν εξω.ακομα και ενα κοριτσακι που στην αρχη εκλαιγε για την μαμα του δεν την αφηνε να μπει παρα την αφηνε την μικρη να ανοιγει οποτε ηθελε την πορτα για να την βλεπει..ωσπου καταλαβε οτι η μαμα της δεν φευγει και ειναι εξω και την περιμενει και καθοταν μια χαρα..

Εγω μπορω να πω οτι τελειωσα για σημερα..μολις εκανα και το μπανακι μου,φορεσα πυτζαμουλες και δεν με κουναει κανεις απο τον καναπε..τελειωσα απο την δουλεια το μεσημερι,πηρα την μικρη πρωτα απο τον σταθμο,μετα την μεγαλη, γυρισαμε σπιτι,μπανακι και καθαρα ρουχα,φαγαμε και εβαλα τα πιατα στο πλυντηριο,και εκατσα με τα παιδια να διαβασουμε παραμυθακια.γυρισα ο αντρας μου τους εβαλα να φαει,εφτιαξα ενα κεικ ,τυροψωμο για να φαμε και το φαγητο για αυριο,ρολο με πατατουλες στον φουρνο.επλυνα οτι βγηκε απο την προετοιμασια,σκουπισα,εφτιαξα γαλατακια στα κοριτσια,επλυναν δοντακια,τις εβαλα για υπνο,εφαγα,σφουγγαρισα,μαζεψα στεγνα ρουχα,εβαλα την καφετιερα να καθαριστει με ξυδακι και περιμενω να βγαλω το φαγητο απο τον φουρνο και να ετοιμασω το ταπερακι της κορης μου για το σχολειο..καλο βραδυ....


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Που χαθήκατε πάλι; Εμ λείπει η μάνα, άδεια η φωλιά!

Ο καιρός είναι χειμωνιάτικος εδώ σήμερα. Πολύ ομίχλη η οποία ελπίζω να δώσει τη θέση της σε υπέροχη λιακάδα γιατί πλένω τις κουρτίνες του σαλονιού και θέλω να στεγνώσουν!

Χθες εκτός απ τα καθημερινά, έβαλα ένα πλυντήριο με χρωματιστά, άλλαξα σεντόνια στη μικρή και έβγαλα μαξιλάρια και κουβέρτα να αεριστούν, τακτοποίησα τον χαμό από χαρτιά, ζωγραφιές και βιβλία της απ το σαλόνι, ξεσκόνισα τον κάτω όροφο, τίναξα πατάκια και ο σύζυγος σκούπισε κάτω όροφο και εσωτερική σκάλα.

Σήμερα θα σφουγγαρίσω κάτω όροφο και σκάλα και θα περάσω με τον ατμοκαθαριστή το κάτω μπάνιο να ξεβρωμίσει.

Πλένεται η 2η κουρτίνα, ακολουθεί η 3η και σειρά έχει μια πλύση με σεντόνια-πετσέτες της μικρής.

Καλημέρα σε όλες!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Καλε ravtάκι όσο σε διαβάζω τόσο σε... "μισώ" !! :tongue::tongue::tongue: Μα ποσα κανεις καλε κάθε μέρα και είσαι και έγκυος κοπέλα ; :shock:

Εγώ τεμπελιά, πολύ τεμπελιά, κορίτσια βάλτε μου χέρι!!! :rolleyes:

Φιλια πολλά!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

ALOHA κοριτσια

ποσο καιρο εχω να σας δω :rolleyes:

να ευχηθω πρωτα απο ολα καλη σχολικη χρονια στα παιδακια μας

......ναι πηγαμε παιδικο σταθμο :o

και ειδα και εγκυουλες στην παρεα:D με το καλο να υποδεχτουν τα μωρακια

...μυρισε μπεμπελιλα το θεμα:D

Ειρηνη μου ,παρτυ πειρατηκο φετος? τι ωραια....εχουμε κι εμεις γεννεθλια 9 νοεμβρη .....το παρτυ μαλον θα ειναι τρακτερ

τι αλλο ρε κοριτσια :rolleyes:

εγω χαθηκα για πολυ καιρο απο το θεμα λογο φορτου εργασιας

ειχα παρα πολλες νυφες φετος μεχρι και τωρα οποτε ειμουν εντελος αλλου

το λιγο χρονο που ειχα τον αφιερωνα στα αγορια μου

τωρα χαλαροσα εκανα μια καλη καθαριοτητα το σπιτακι μου αλλαξα διακοσμηση

σε ποιο κολοκυθοπορτοκαλοχαλοουιν :tongue: αλλα θα στροσω χαλια μετα τα γεννεθλια του μικρου

για σημερα εχω μονο ενα βουνο σιδερο που θα κανω το απογευμα

και τιποτε αλλο:cool:

πολλα ειπα:mrgreen: παω να σας διαβασω λιγο

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι! Ομίχλη εξαφανίστηκε, βγήκε ο ήλιος, εξαιρετικά!

Άπλωσα 2η κουρτίνα, έβαλα 3η να πλένεται και άνοιξα να αερίσω

Σφουγγάρισα κάτω όροφο και εσωτερική σκάλα

Καθάρισα κάτω μπάνιο και πέρασα το μισό με τον ατμοκαθαριστή. Περιμένω να κρυώσει να τελειώσω και με το υπόλοιπο.

Μαριάννα τι να κάνω κορίτσι μου; Αν τα άφηνα να βρωμάγαμε. Βοήθεια ΔΕΝ έχω, ο σύζυγος βοηθάει με το ζόρι καθώς είναι της άποψης "μια χαρά είναι το σπίτι" και επίσης πρέπει να στρώσουμε σιγά σιγά. Οι δουλειές πρέπει να γίνουν πριν χαλάσει ο καιρός και φυσικά πριν βαρύνω κι άλλο.

Κάνω λίγα πράγματα κάθε μέρα για να μη μαζεύονται. Σιχαίνομαι τις μαζεμένες δουλειές και δεν αντέχω να τα χω και όλα μαζί πια.

Αύριο έχει ξαράχνιασμα κάτω ορόφου, καθάρισμα κουρτινόξυλα και εσωτερικές πόρτες και μεθαύριο ντουλάπια κουζίνας μέσα και έξω.

Έτσι, με ένα φρεσκάρισμα και καθάρισμα τα τζάμια θα μπορέσουμε να στρώσουμε.

Από βδομάδα που θα έρθουν οι γονείς μου, μια μέρα θα αφιερωθεί στο γιουσουρούμ υπόγειό μας. Μόνο που σε αυτό το πρότζεκτ θα χω 3 ανθρώπους να δουλεύουν κι εγώ θα δίνω εντολές.

Σας αφήνω πάω να τελειώσω το μπάνιο για να ράψω καμιά κουρτινούλα για το κουκλόσπιτο της μικρής μου


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...