Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

ιρενε μου ειναι 2 παιδακια κοριτσι 3 ετων κ αγορι 5 που φοραει ομως 6-8

εχουν πλεονν καλυφθει σε μεγαλο μερος οι αναγκες τους. αν προκυψει κατι νεο θα σας πω ξανα!!

ραβτακι ευγε! πολλα απο αυτα κ κυριως με το σουπερ κ τις προσφορες το κανω κ εγω. αυτο που θα ηθελα να κανω ειναι εβδομαδιαια λιστα με μενου για να δουμε αν θα με καταφερω!

αυτο με τα δωρα φιλων επισης το κανουμε κ το ειχαμε "συμφωνησει 2-3 χρονια πριν αλλα μερικες φορες μας κανουν δωρα ενω το εχουμε ξεκαθαρισει... στην αρχη ενιωθα αβολα αλλα μου ειπε ο Τ. οτι εμεις το εχουμε πει κ αν εκεινοι θελουν κ μπορουν εμεις ΔΕΝ μπρουμε..κ ετσι χαλαρωσα γιατι μαλλον εχει δικιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ραβτακι ευγε! πολλα απο αυτα κ κυριως με το σουπερ κ τις προσφορες το κανω κ εγω. αυτο που θα ηθελα να κανω ειναι εβδομαδιαια λιστα με μενου για να δουμε αν θα με καταφερω!

αυτο με τα δωρα φιλων επισης το κανουμε κ το ειχαμε "συμφωνησει 2-3 χρονια πριν αλλα μερικες φορες μας κανουν δωρα ενω το εχουμε ξεκαθαρισει... στην αρχη ενιωθα αβολα αλλα μου ειπε ο Τ. οτι εμεις το εχουμε πει κ αν εκεινοι θελουν κ μπορουν εμεις ΔΕΝ μπρουμε..κ ετσι χαλαρωσα γιατι μαλλον εχει δικιο.

Θα συμφωνήσω μαζί του κι εγώ......

Link to comment
Share on other sites

Για τα δώρα τώρα, τα έχουμε κόψει μεταξύ μας. Εννοώ μεταξύ εμου-συζύγου και μεταξύ των γονιών και των αδελφών μας. Κομμένα. Στους κουμπάρους μου παίρνω συμβολικά δώρα, κάτω των 10 ευρώ έκαστος μια φορά τον χρόνο. Αυτά που δεν μπορώ να κόψω, είναι τα δώρα στα παιδιά. Δηλαδή στα ανήψια μας και τα παιδιά του κουμπάρου. Σκεφτείτε άλλωστε πως αν τα δω, δεν θα τους πάρω μια σοκολάτα; Ένα παιδί μπορεί με παιχνίδι των 5 ευρώ να είναι ευτυχισμένο. Κι αυτό γίνεται 1-2 φορές τον χρόνο.

Επί του πρακτέου λοιπόν, δε διαφωνούμε. Στην ουσία τα δώρα είναι κομμένα. Και ΠΟΣΟ θα θελα να μπορώ να κάνω δώρα... Αρρωσταίνω που δε μπορώ...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Για τα δώρα τώρα, τα έχουμε κόψει μεταξύ μας. Εννοώ μεταξύ εμου-συζύγου και μεταξύ των γονιών και των αδελφών μας. Κομμένα. Στους κουμπάρους μου παίρνω συμβολικά δώρα, κάτω των 10 ευρώ έκαστος μια φορά τον χρόνο. Αυτά που δεν μπορώ να κόψω, είναι τα δώρα στα παιδιά. Δηλαδή στα ανήψια μας και τα παιδιά του κουμπάρου. Σκεφτείτε άλλωστε πως αν τα δω, δεν θα τους πάρω μια σοκολάτα; Ένα παιδί μπορεί με παιχνίδι των 5 ευρώ να είναι ευτυχισμένο. Κι αυτό γίνεται 1-2 φορές τον χρόνο.

Επί του πρακτέου λοιπόν, δε διαφωνούμε. Στην ουσία τα δώρα είναι κομμένα. Και ΠΟΣΟ θα θελα να μπορώ να κάνω δώρα... Αρρωσταίνω που δε μπορώ...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!! Μια από τα ίδια κι εμείς.

Λοιπόν προσοχή!!!! Δεν θυμάμαι ποια κοπέλα ανέφερε το έντυπο ΑΔΥΜ που ζητάνε μόνο για φέτος έως 31/10/2014 για την γυμναστική για Β' & Γ' Δημοτικού αλλά μόλις μου τηλεφώνησε μια μαμά από το σχολείο και μου είπε πως βρήκε στην τσάντα του παιδιού ανακοίνωση ανάκλησης του παραπάνω.

Την Παρασκευή είχα κλείσει κι εγώ ραντεβού, στο τσακ τα γλύτωσα τα λεφτάκια μας.....Κρίμα για όσους ήδη το έκαναν και πλήρωσαν κι από πάνω :confused::confused::confused::confused:.

Το επιβεβαίωσα στο διαδίκτυο εδώ : http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CF%8D%CE%BA%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CE%B4%CF%85%CE%BC-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B2-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B3-%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Από δουλειές σήμερα λίγα πράγματα αλλά αύριο θα πρέπει να φορτσάρω γιατί την Κυριακή έρχονται τα πεθερικά και δεν θέλω να με βρούν άνω κάτω.

Οικονομική κρίση,μμμμμμμμ αναρωτιέμαι ώρες ώρες τί άλλο να κόψω.Έχω κάνει όλα όσα αναφέρεται και πάλι λείπουν και εδώ καρκετά ειδικά τώρα που μου τελειώσε και το επίδομα ανεργίας.Ελπίζω κάτι να γίνει και να αλλάξει η κατάσταση αλλά .....

Για το ΑΔΥΜ εγώ ρωτούσα σε εμάς πάντως συνεχίζουν να το ζητούν ευτυχώς ο παιδίατρος το υπέγραψε χωρίς να πληρώσουμε λόγω πρόσφατου ραντεβού.Μεταξύ μας μετά το γεγονός που συνέβει στο σχολείο μας το καλοκαίρι προτιμώ να μας ζητούν κάθε χρόνο ένα τρίπλεξ καρδιάς τουλάχιστον για να είμαστε σίγουροι ότι δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.Γενικά θα πρέπει να ελέγχουμε τα παιδάκια μας συνέχεια χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα γίνουμε υπερβολικοί απλά τώρα φυσάμε και το γιαούρτι που λένε στο σχολείο,μέχρι και η δασκάλα του μεγάλου που είχε την τάξη του κοριτσιού πέρσι αυτό μας είπε στην συνάντηση γονέων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπιλλακι καλη αρχη στο παιδακι σου καλη χρονια και μακαρι να τον παρουν και στο ολοημερο..εγω σου δινω προθεσμια μεχρι μεσα νοεμβριου..ειμαι πιο αυστηρη απο το αφροδιτακι..

Ραβ μπραβο για την οργανωση..και εμεις εχουμε κοψει πολλα οπως εξοδους,δωρα μονο στα παιδια,πιστωτικη δεν εχουμε,ρουχα στην μικρη ευτυχως εχω απο την μεγαλη και στην μεγαλη παιρνω μονο οτι χρειαζεται και οχι οπως παλια εβλεπα κατι μου αρεσε και της το επαιρνα...παλιες καλες εποχες..ρουχα για εμας φθηνα δεν με ενδιαφερει να ειναι επωνυμο αρκει να ειναι ομορφο..το τζακι θα ηθελα πολυ να μπορουσαμε να το κανουμε ενεργειακο.

Ξεχασα να αναφερω οτι οι ντουλαπες των κοριτσιων ειναι ετοιμες,τα καλοκαιρινα μαζευτηκαν τα χειμωνιατικα πλυθηκαν φρεσκαριστηκαν,σιδερωθηκαν και τακτοποιηθηκαν στις καθαρες ντουλαπες..

Τελειωσα την δουλεια πηρα πρωτα την μικρη απο τον σταθμο,επειτα την μεγαλη γυρισαμε σπιτι τις ελουσα και τις εκανα μπανιο,ντυθηκαν φαγαμε μαζεψα την κουζινα και καθομαι λιγο μεχρι να ξεκινησω..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνέρχομαι απ την ίωση (αν και έβγαλα και έρπη!) και κάνω καμιά δουλίτσα επιπλέον.

Μπορείς να βάλεις φάρμακο στον έρπη λόγω εγκυμοσύνης; Τον πρόλαβες έστω ή το κατάλαβες αφού βγήκαν οι φουσκαλίτσες;

Εγώ πάντως είχα βάλει αλοιφούλα για 3 μέρες όταν ήμουν έγκυος στην μεγάλη γιατί το κατάλαβα αμέσως και δεν ήθελα να εξαπλωθεί πολύ.

Περαστικά.

Link to comment
Share on other sites

Margio σου βάζω φώτο από βαζάκια φαντάσματα που φτιάξαμε ξανά σήμερα το απόγευμα επειδή η αδερφή μου πήρε εχθές για το μπαλκόνι της τα προηγούμενα. Επειδή όμως δεν είχα άλλη μπογιά τα φτιάξαμε με λευκό χαρτί, δεν είναι τόσο εμφανίσιμα όσο τα βαμμένα με μπογιά....αλλά στα μάτια των παιδιών που έφτιαξαν το 80% της κατασκευής είναι τέλεια!!!:P:p:p:p

Μας πήρε μόνο 30' λεπτά γιατί δεν χρειάζεται να περιμένουμε το χρώμα να στεγνώσει για να ζωγραφίσουμε τα μάτια και το στόμα. Για τις μούμιες δεν το συζητώ, ούτε 5 λεπτά η μία.....

c6988c2e-753b-4f5d-b592-5d60d45bf415_zps24f7c0df.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερααααα!Τι κανετε???

Μπιλακι ,καλο ξεκινημα στον παιδικο και φετος,μακαρι να τον πάρουν στο ολοημερο.Για τις δουλειες ,μην αγχωνεσαι ,σιγουρα δεν βοηθησε και το οτι ειχες τον μικρο στο σπίτι,σιγα σιγα τωρα θα τακτοποιηθείς.

Αφροδιτακι ,ωραιες οι κατασκευες σας, θα τις λατρεψαν οι μικρες.

Ελπίζω και το αλλο θεμα να λυθει ,να ηρεμησεις και εσυ.Αυτες οι υποθεσεις δυστυχως ειναι και χρονοβόρες και ψυχοφθορες.

Νασια ,ειμαι σιγουρη πως το σπίτι σου θα ειναι μια χαρα ,ετσι κι αλλιως ,οποτε μην αγχωνεσαι για τα πεθερικα.Η πεθερα σου ειναι οκ ,μετα το προβλημα υγεια που ειχε?

Ραβ,εδωσες νομιζω τις καλύτερες οδηγιες ,οσον αφορα την οικονομια.Εγω νομιζω πως οταν ειλικρινα εχεις προβλημα οικονομικο ,τους βρισκεις αναγκαστικα,θες δεν θες.

Αρετουλα και εγω περιμενω πως και πως την αλλαγη της εποχης ,κουραστηκα λιγακι.

Κωνμαμα ,μεγεια τα ρουχαλακια για το μπεμπάκι σας,με το καλό να γινουν ολα!Πολύ ομορφες στιγμές,να τις απολαυσεις.

Σημερα ημερα καθαριοτητας και εχω αρκετες δουλίτσες.Προς το παρον αλαξα τα κρεβατια μας ,επλυνα τα μπαλκονια και απλωσα εξω τα παπλώματα να αεριστουν και εχω βαλει ηδη το δευτερο πλυντηριο.Την Τριτη ,επλυνα τρις κουρτινες του σαλονιου και εβαλα τις χειμωνιατικες,επλυνα και τα ριχταρια,αλλαξα καρε και λοιπά και εκανα φθινοπωρινη διακόσμηση.Στην ουσια το σπίτι ειναι καθαρο,απλά θελει ενα περασμα για να μην ξεφυγει και για να ειμαι ελευθερη το Σαββατοκυριακο.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα:)

επιτέλους Παρασκευή, το περιμένω πώς κ πώς αυτό το ΣΚ:)

Αφροδίτη τέλεια βαζάκια-ρεσό!μου δωσες ιδέα, θα τα κάνω κ γω με τα ζουζούνια..τα βαζάκια είναι τα κλασικά από μαρμελάδα κλπ?τα δυο με τα ματάκια τι έχουν απ έξω, γάζα?

καλό ΣΚ σε όλες!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα:)

επιτέλους Παρασκευή, το περιμένω πώς κ πώς αυτό το ΣΚ:)

Αφροδίτη τέλεια βαζάκια-ρεσό!μου δωσες ιδέα, θα τα κάνω κ γω με τα ζουζούνια..τα βαζάκια είναι τα κλασικά από μαρμελάδα κλπ?τα δυο με τα ματάκια τι έχουν απ έξω, γάζα?

καλό ΣΚ σε όλες!

Ναι από μαρμελάδα, σάλτσες όχι πολύ μεγάλα όμως. Τα μικρά είναι από πάστα ελιάς και γλυκά βάφτισης. Τσέκαρε πρώτα να χωράνε μέσα τους τα ρεσώ και αν είναι ανομοιόμορφα είναι ακόμη καλύτερο το αποτέλεσμα.

Ναι ναι γάζα, γιατί φτιάξαμε μικρές μούμιες :tongue::tongue:.

Στην πρώτη φουρνιά βάψαμε τα φαντασματάκια με χρώμα ακρυλικό, στην δεύτερη φουρνιά (εχθές) χρησιμοποιήσαμε λευκό χαρτί γιατί ξεμείναμε από χρώμα.

Οι κόρες μου λατρεύουν το Halloween και περνάμε και χρόνο μαζί διασκεδάζοντας, ξέρεις κάνουμε το φάντασμα, την μούμια, τον δράκουλα κτλ. Σαν κατασκευή δεν έχει πάντως πολύ φασαρία και βρωμιά.

Θα σας βάλω και το link από το blog που έκλεψα την ιδέα ;);).Η κοπέλα εκεί χρησιμοποιεί σπρέι για να τα βάψει λευκά.

voila! http://justdiy.gr/2014/10/08/diy-eixa-kai-sto-xorio-mou-halloween/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

τί κάνετε; Εγώ μόλις κάθισα από το πρωί.Αφού σηκώθηκα,πήγα τα παιδιά στο σχολείο,γύρισα,ξεσκόνισα,άλλαξα πετσετάκια,έκανα μπάνια,σκούπισα,σφουγγάρισα,καθάρισα μπαλκόνια,έκανα τζάμια,καθάρισα φούρνο και φούρνο μικροκυμάτων,καθάρισα κάτι τοίχους που τους είχαν κάνει με δακτυλιές τα μικρά,άπλωσα δύο πλυντήρια και τώρα πλένονται ριχτάρια και μετά θα βάλω τα μαξιλάρια από τις καρέκλες στο μπαλκόνι.

Χρύσα μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά είμαι σίγουρη ότι μέχρι την Κυριακή που είναι να έρθουν θα το έχουν κάνει πάλι τα μπουμπούκια μου χάλια αλλά τουλάχιστον δεν θα έχω τα χοντρά.Σεντόνια θα αλλάξω την Κυριακή για να είναι φρέσκα από αύριο θα πλύνω σιγά σιγά και τα μαξιλάρια μας.Σήμερα δεν μαγείρεψα τίποτα θα φτιάξω κάτι πρόχειρο για τα μικρά μόλις γυρίσουμε γιατί τώρα δεν με κρατάν τα πόδια μου.

Χρύσα μου όχι δεν το έχει ξεπεράσει το πρόβλημα η πεθερά μου δυστυχώς σύνεχίζει και κάνει χημειοθεραπείες και δεν το βλέπω να σταματάει,έτσι τουλάχιστον μια φορά τον μήνα ο άντρας μου κατεβαίνει στο χωριό για να τους βοηθήσει αλλά τώρα θα ανέβουν Αθήνα για να δούμε το καινούργιο εγγόνι οπότε επ' ευκαιρίας θα μου κάνει ο πεθερός μου και έναν αγιασμό και ένα ευχέλαιο μπάς και ήρεμήσει λίγο η γκαντεμιά μας.

Αυτά τα ολίγα για τώρα.

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας ευχαριστήσω όλες για τα καλά λόγια, την υποστήριξη και φυσικά την θετική σας ενέργεια!

Εύχομαι λοιπόν:

Να περάσουμε όλοι ένα ωραίο Σ/Κ!

Περαστικά στους αρρωστούληδες!

Η Ειρήνη ν' ανοίξει το Χριστουγεννιάτικο θέμα, ακόμη κι αν φοράμε ακόμη κοντομάνικο....δεν με πειράζει καθόλου.

Αυτό το Σ/Κ θα δοκιμάσω να φτιάξω 2 νέες συνταγές κέηκ για πρώτη φορά και αναμείνατε εντυπώσεις. Το πρώτο είναι κέηκ μήλου και το δεύτερο φουλ σοκολατένιο.

Δεν έχω πρόγραμμα φαγητού για την επόμενη εβδομάδα, αύριο θα το φτιάξω. Σήμερα θα φάμε αρακά και τώρα έφτασε η ώρα να σχολάσω!!!

Επίσης καφεδάκι με κολλητή μου από το σχολείο στις 7.00 μ.μ., ανυπομονώ :tongue::tongue:.

Φιλιά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δουλειές με φούντες όλο το Σκ,καθώς το επόμενο θα κάνουμε τα γενέθλια της μικρής!!!Το περιμένει πως και πως αλλά κι εμείς το ίδιο!Έφτιαξα πρόγραμμα φαγητού για την επόμενη βδομάδα και το απόγευμα θα πάω σμ να εφοδιαστώ.

Καλό Σκ


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...