Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Αγαπημένες μου καλημέρα!

Αυτες τις μέρες, ταυτόχρονα με τα τρεξίματα του παιδιού και τις δουλειάς έκανα και κάποια πραγματάκια που έπρεπε να γίνουν. Βαρετά αλλά έπρεπε.

Είμαστε σε φάση αναδιοργάνωσης του επίπλου με τα ηλεκτρονικά {που λέω εγώ}, του σαλονιού. Δηλαδή τηλεόραση, dvd, ηχοσύστημα, cd, ps3.

Ο μικρός μου, έχει γεννέθλια τη Δευτέρα και έχει ζητήσει μια τηλεόραση για το δωμάτιό του. Συμφωνήσαμε, μπορει πλέον να έχει τη δική του.

Έχει μαζέψει λοιπόν λεφτά, για να την αγοράσει μόνος του και χθες το βράδυ, ο μπαμπάς μου του έδωσε 50? δωρο για τα γεννέθλιά του. Συγκέντρωσε λοιπόν, το ποσό που χρειαζόταν, πάνω-κάτω. Έτσι, σύντομα, κάποια πράγματα θα φύγουν από το έπιπλο, όπως το ps3 και τα "διάφορά" του.

Έκανα λοιπόν, μία "πρώτη" οργάνωση / αλλαγή στα δικά του dvd και κασέτες του ps3, τα οποια τα είχαμε δίπλα απο το συγκεκριμένο έπιπλο και όποτε τα έβλεπα.... :rolleyes::rolleyes: .

Έβλεπα αυτό...:|

easy_zps35hhqv4m.jpg

Μετά από αναδιοργάνωση, πέταμα και ένα απλό ψαθάκι που είχαμε:

easy2_zpsv1xsvi6o.jpg

Για το δωμάτιό του και επειδή θα βάψουμε το καλοκαίρι αλλά και βρισκόμαστε σε γενική φάση αλλαγής {από παιδικό σε προ-εφηβικό}, θα δούμε τι και πως.. έχω διάφορες ιδέες αλλά προέχει το βάψιμο και θα το πιάσουμε από εκεί, το καλοκαίρι.

Δείτε και μια απίστευτη ιδέα! :shock:

easy1_zps1mra49rs.jpg

Σας φιλώ γλυκά όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημένες μου καλημέρα!

Αυτες τις μέρες, ταυτόχρονα με τα τρεξίματα του παιδιού και τις δουλειάς έκανα και κάποια πραγματάκια που έπρεπε να γίνουν. Βαρετά αλλά έπρεπε.

Είμαστε σε φάση αναδιοργάνωσης του επίπλου με τα ηλεκτρονικά {που λέω εγώ}, του σαλονιού. Δηλαδή τηλεόραση, dvd, ηχοσύστημα, cd, ps3.

Ο μικρός μου, έχει γεννέθλια τη Δευτέρα και έχει ζητήσει μια τηλεόραση για το δωμάτιό του. Συμφωνήσαμε, μπορει πλέον να έχει τη δική του.

Έχει μαζέψει λοιπόν λεφτά, για να την αγοράσει μόνος του και χθες το βράδυ, ο μπαμπάς μου του έδωσε 50? δωρο για τα γεννέθλιά του. Συγκέντρωσε λοιπόν, το ποσό που χρειαζόταν, πάνω-κάτω. Έτσι, σύντομα, κάποια πράγματα θα φύγουν από το έπιπλο, όπως το ps3 και τα "διάφορά" του.

Έκανα λοιπόν, μία "πρώτη" οργάνωση / αλλαγή στα δικά του dvd και κασέτες του ps3, τα οποια τα είχαμε δίπλα απο το συγκεκριμένο έπιπλο και όποτε τα έβλεπα.... :rolleyes::rolleyes: .

Έβλεπα αυτό...:|

easy_zps35hhqv4m.jpg

Μετά από αναδιοργάνωση, πέταμα και ένα απλό ψαθάκι που είχαμε:

easy2_zpsv1xsvi6o.jpg

Για το δωμάτιό του και επειδή θα βάψουμε το καλοκαίρι αλλά και βρισκόμαστε σε γενική φάση αλλαγής {από παιδικό σε προ-εφηβικό}, θα δούμε τι και πως.. έχω διάφορες ιδέες αλλά προέχει το βάψιμο και θα το πιάσουμε από εκεί, το καλοκαίρι.

Δείτε και μια απίστευτη ιδέα! :shock:

easy1_zps1mra49rs.jpg

Σας φιλώ γλυκά όλες!

Καλημέρα!

Τέλεια η τακτοποίηση, αλλά η diy κατασκευή με το καλαθάκι υπέρ-τέλεια!!!

Ακριβώς το στοιχείο μου: χρηστικά όμορφα αντικείμενα από υλικά που τα "περιφρονούμε"!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου,

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα.

Σήμερα, είναι μία εξαιρετική μέρα για μένα, καθώς σαν σήμερα, πριν 11 χρόνια, Δευτέρα ήταν και τότε, γέννησα το φιογκάκι μου. Αυτό το παιδί, το παιδί-φάρμακο, όπως συνηθίζω να σκέφτομαι, μιας που οτιδήποτε και αν μου συμβαινει, με μια του αγκαλιά, τα ξεχνάω όλα..ο δάσκαλός μου στη ζωή. Εγώ είμαι η μαμά του αλλα εκείνος με μαθαίνει τόσα πράγματα.. μηδέν εγωισμό, άνευ όρων αγάπη.

Είχαμε μιλήσει λοιπόν μαζί του και φέτος προτίμησε αντί για πάρτυ, να κάνουμε μία μέρα "δική" του. Μια μέρα δηλαδή, που θα έκανε εκείνος, μόνο τ αγαπημένα του πράγματα. Η μέρα αυτή, έγινε το Σάββατο... λείπαμε όλη μέρα... βόλτα στο αγαπημένο του παιχνιδάδικο, παιχνίδι στο Alou Fun Park, σινεμά, φαγητό έξω.... περάσαμε όνειρο.

Σήμερα ο άντρας μου, είχε επιτέλους ρεπό, μετά από 3 εβδομάδες. Οπότε, κάναμε όλες μας τις δουλειές το πρωί που το μικρό μας ήταν στο σχολείο και στην επιστροφή του πήραμε μία τουρτίτσα για τους 3 μας.

Εγώ επέστρεψα σπίτι και έκανα το αγαπημένο φαγητό του μικρού και ο άντρας μου πήγε να τον πάρει από το σχολείο. Έτσι του κάναμε έκπληξη και ο μικρός το καταχάρηκε!

Μας έβαλε να τραγουδήσουμε το τραγουδάκι των γεννεθλίων στα Ελληνικά, στα Αγγλικά, στα Κινέζικα και στο τέλος και τον ύμνο του Ολυμπιακού!!! :tongue:

Τώρα διαβάζουμε και μετά μόνο ξεκούραση. Δεν θα τον πάμε προπόνηση και θα περάσουμε το υπόλοιπο της μέρας, στο σπίτι μας, οι 3 μας.

lacta_zpsz6pcdnuq.jpg

Σας φιλώ, γλυκά, όλες


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειρηνάκι να χαίρεσαι το γλυκό σου φιογκάκι! Πάντα χαρούμενος, γερός, ευτυχισμένος και καλότυχος να είναι στη ζωή του κι εσείς γεροί να τον καμαρώνετε!
Ειρήνη χρονιά καλά, πολλά και ευτυχισμένα εύχομαι!!!!

Πολύ ωραία μέρα περάσατε!

καλημερα!

ειρηνη μου πολυχρονος ο μικρος! να τον χαιρεσται!!! πωπω ποτε πηγε 11.... εφηβος σε λιγο....!!!

σας φιλω ολες!

Να σας ζήσει Ειρήνη μου το φιογκάκι σας!!!!!!!! ♡

Να τα εκταστήσει!!!

Πάντα υγιής και ευτυχισμένος!

Χαχα γέλασα πολύ με τα κινέζικα

Φιλιά πολλά χ χ

Να σας ζήσει το φιογκάκι σας Ειρήνη! Να τον καμαρώνετε πάντα!

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Σας ευχαριστώ πολύ-πολύ!!!!! :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!

το σπιτι ειναι χάλια στοπ

εγω κουρασμενη παρα πολυ στοπ

ουτε φαγητο δεν εχω για σημερα στοπ

τι θα κανω οεο?????

γκρινιαζω ε???? καπου πρεπει να τα πω κ εγω....

φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι να σας ζήσει να τον βλέπετε πάντα χαμογελαστο και γεματο απο αγάπη!!!

Σ ευχαριστώ και από εδώ, Σοφούλα!

καλημερα!

το σπιτι ειναι χάλια στοπ

εγω κουρασμενη παρα πολυ στοπ

ουτε φαγητο δεν εχω για σημερα στοπ

τι θα κανω οεο?????

γκρινιαζω ε???? καπου πρεπει να τα πω κ εγω....

φιλακια σε ολες!

Πες τα σε μας.. άσχημη μέρα και για μένα Γιωάκι μου... :? έχω γινει μπάχαλο με τον μικρό για τα διαβάσματα ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ, το κέρατό μου, με το παλιο-σχολειο!!!! :(:(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ, πολύ άσχημη μέρα η σημερινή... :?:???:

Θα σας γράψω τα θέματα μας, για να ξεχαστώ....

Τις τελευταίες μέρες, παρά το ζόρι του να τα κάνω όλα μόνη μου {ο άντρας μου δυστυχώς δεν μπορεί καθόλου σ αυτή τη φάση να βοηθήσει στα θέματα του μικρού μας}, προσπαθώ να κάνω και κάποιες δουλίτσες που έχω στο μυαλό μου.

Σήμερα, το σημαντικότερο για μένα, ήταν που "ξεσκάρταρα" μία μικρή περιοχή, που είχε γίνει "τάφος"... έτσι ονομάζω εγώ, τα σημεία, οπου καταλήγουν πράγματα για πολύ καιρο. Αυτές τις περιοχές, τις μισώ με πάθος. Μεγάλη χαρά έχω λοιπόν, που κατάφερα να ξεφορτωθώ, μία τέτοια περιοχή.

Το πρωί, πήγα με τον μικρό μου και αγοράσαμε, με τα χρήματα που μάζεψε για τα γεννέθλιά του, μία τηλεόραση για το δωμάτιό του. Το χάρηκε τόσο πολύ.. και φυσικά και γω μαζί του!

Επιστρέψαμε και ο μικρός ξεκίνησε να διαβάζει και εγώ να κάνω δουλειές.. έκανα ένα σωρό πράγματα. Έβαλα ηλεκτρική παντού.. τράβηξα καναπέδες.. σφουγγάρισα, έβαλα πλυντήρια, σιδέρωσα...

Εβαλα πλυντήριο πιάτων και όπως σας έχω ξαναπεί, μία φορά τον μήνα, βάζω για πλύσιμο και το μεταλλικό στραγγιστήρι του νεροχύτη.

easy_zps0yajelm0.jpg

Έκανα ένα καλό πλύσιμο στον νεροχύτη μου, μιας που έλειπε το στραγγιστό.

easy4_zpsu447adgn.jpg

Αγόρασα καινούργιες οδοντόβουρτσες και για τους 3 μας..

easy1_zpsakl2tukm.jpg

Αυτά για την ώρα, θα επανέλθω.

Σας φιλώ όλες


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα και για μένα σήμερα. Απορώ πώς στέκομαι όρθια και είναι μόνο 6.30....

Ειρήνη, το κουτί με την λινάτσα γύρω γύρω μου άρεσε πολύ.

Με γειά το δώρο του παιδιού.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

το σπιτι ειναι χάλια στοπ

εγω κουρασμενη παρα πολυ στοπ

ουτε φαγητο δεν εχω για σημερα στοπ

τι θα κανω οεο?????

γκρινιαζω ε???? καπου πρεπει να τα πω κ εγω....

φιλακια σε ολες!

αχ ετσι ακριβώς Γιώτα μου, κάπου πρέπει να τα πούμε κ μεις....εγω πολλές φορές δεν τολμώ ούτε στον εαυτό μου, δεν ξέρω γιατί...ας τα λέμε εδω να ξαλαφρώνουμε τουλάχιστον!Dont worry, you are not the only one μπαφιασμένη!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...