Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

αχ ετσι ακριβώς Γιώτα μου, κάπου πρέπει να τα πούμε κ μεις....εγω πολλές φορές δεν τολμώ ούτε στον εαυτό μου, δεν ξέρω γιατί...ας τα λέμε εδω να ξαλαφρώνουμε τουλάχιστον!Dont worry, you are not the only one μπαφιασμένη!!

Καλημέρα,

θα συμφωνήσω μαζί σου.

Φιλάκια πολλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ζητώ πολλά....Να μπω σήμερα στο σπίτι και να είναι έτσι:

Scandinavian-Christmas-decorating-ideas_2.jpg

Στρωμένο, στολισμένο, ζεστό, καθαρό, τακτοποιημένο και με φρέσκο μοσχομυριστό καφεδάκι.

Α ναι και να βρει μια δουλειά ο άντρας μου, παρακαλώ!

Προχθές πήγε σε συνέντευξη, μακάρι αυτή την φορά να έχει καλό αποτέλεσμα γιατί το κλίμα είναι πολύ βαρύ κορίτσια και μας επηρεάζει οικογενειακώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.. σας διαβάζω αρκετά συχνά και αποφάσισα να αρχίσω να συμμετέχω πιο ενεργά.. έτσι, για να δραστηριοποιούμαι περισσότερο!

Χθες είχα κοπέλα στο σπίτι την οποία φέρνω μια φορά τη βδομάδα για σίδερο και βαριές δουλειές.. Παράλληλα με την κοπέλα μαγείρεψα μακαρόνια με κιμά για μας και για τον μικρό να πάρει στον παιδικό. Πήγα τον μικρό παιδικό και μετά έφυγα για δουλειά απ' όπου σχόλασα στις 6.30. Είχα κανονίσει με την κολλητή μου φίλη από το δημοτικό να βρεθούμε γιατί είχαμε να ειδωθούμε πολύ καιρό και έτσι μετά τη δουλειά πήγαμε κατευθείαν για καφέ. Τον μικρό τον είχε παραλάβει η γιαγιά του από το σχολείο που ήρθε ειδικά γι' αυτό το λόγο από το χωριό και έτσι δεν είχα την έννοια του. Σπίτι μπήκα καλές 9.. Φάγαμε με το σύζυγο που είχε μαζευτεί κι αυτός εκείνη την ώρα, έβαλα τα πιάτα στο πλυντήριο το οποίο το ρύθμισα στο νυχτερινό να κάνει μια πλύση και αφού ο μικρός είχε πέσει για ύπνο βάλαμε μια ταινία και είδαμε.. Σήμερα το πρωί ξύπνησα στις 7, έκανα καφέ, ετοίμασα το φαγητό - πατάτες λαδορίγανη - και το έβαλα να ψήνεται. Ξύπνησε ο μικρός, τον άλλαξα γιατί είχε κατουρηθεί λιγάκι και τον έντυσα κατευθείαν, του έδωσα το γάλα του, έβγαλα τα κατουρημένα σεντόνια και τα έβαλα να πλυθούν και πήγα λαϊκή με τον μικρό για τα ψώνια της βδομάδας. Μετά γυρίσαμε σπίτι, τακτοποιήσαμε τα πράγματα της λαϊκής, άπλωσα τα σεντόνια και φύγαμε κατευθείαν για το σχολείο του.. Μετά έφυγα κατευθείαν και ήρθα στη δουλειά.. Καλό υπόλοιπο μέρας να έχετε!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να βρει Αφροδίτη μου, μακάρι, στο εύχομαι να παει καλά αυτή η συνέντευξη, είναι δύσκολο για νεο άνθρωπο να κάθεται...

Να είσαι καλά, ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ζητώ πολλά....Να μπω σήμερα στο σπίτι και να είναι έτσι:

Scandinavian-Christmas-decorating-ideas_2.jpg

Στρωμένο, στολισμένο, ζεστό, καθαρό, τακτοποιημένο και με φρέσκο μοσχομυριστό καφεδάκι.

Α ναι και να βρει μια δουλειά ο άντρας μου, παρακαλώ!

Προχθές πήγε σε συνέντευξη, μακάρι αυτή την φορά να έχει καλό αποτέλεσμα γιατί το κλίμα είναι πολύ βαρύ κορίτσια και μας επηρεάζει οικογενειακώς.

Αχ.. μένεις μακριά, το χω ξανασκεφτεί.. αλλιώς το καφεδάκι, θα στο είχα εγώ... ;)

Αμήν βρε ματάκια μου! Αμήν! Σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου και σας στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια! Αμήν!

Καλημέρα κοριτσάκια.. σας διαβάζω αρκετά συχνά και αποφάσισα να αρχίσω να συμμετέχω πιο ενεργά.. έτσι, για να δραστηριοποιούμαι περισσότερο!

Χθες είχα κοπέλα στο σπίτι την οποία φέρνω μια φορά τη βδομάδα για σίδερο και βαριές δουλειές.. Παράλληλα με την κοπέλα μαγείρεψα μακαρόνια με κιμά για μας και για τον μικρό να πάρει στον παιδικό. Πήγα τον μικρό παιδικό και μετά έφυγα για δουλειά απ' όπου σχόλασα στις 6.30. Είχα κανονίσει με την κολλητή μου φίλη από το δημοτικό να βρεθούμε γιατί είχαμε να ειδωθούμε πολύ καιρό και έτσι μετά τη δουλειά πήγαμε κατευθείαν για καφέ. Τον μικρό τον είχε παραλάβει η γιαγιά του από το σχολείο που ήρθε ειδικά γι' αυτό το λόγο από το χωριό και έτσι δεν είχα την έννοια του. Σπίτι μπήκα καλές 9.. Φάγαμε με το σύζυγο που είχε μαζευτεί κι αυτός εκείνη την ώρα, έβαλα τα πιάτα στο πλυντήριο το οποίο το ρύθμισα στο νυχτερινό να κάνει μια πλύση και αφού ο μικρός είχε πέσει για ύπνο βάλαμε μια ταινία και είδαμε.. Σήμερα το πρωί ξύπνησα στις 7, έκανα καφέ, ετοίμασα το φαγητό - πατάτες λαδορίγανη - και το έβαλα να ψήνεται. Ξύπνησε ο μικρός, τον άλλαξα γιατί είχε κατουρηθεί λιγάκι και τον έντυσα κατευθείαν, του έδωσα το γάλα του, έβγαλα τα κατουρημένα σεντόνια και τα έβαλα να πλυθούν και πήγα λαϊκή με τον μικρό για τα ψώνια της βδομάδας. Μετά γυρίσαμε σπίτι, τακτοποιήσαμε τα πράγματα της λαϊκής, άπλωσα τα σεντόνια και φύγαμε κατευθείαν για το σχολείο του.. Μετά έφυγα κατευθείαν και ήρθα στη δουλειά.. Καλό υπόλοιπο μέρας να έχετε!

Πόσα κάνουμε καθημερινά...... :rolleyes:! Κουράγιο, κορίτσι μου!

αχ ετσι ακριβώς Γιώτα μου, κάπου πρέπει να τα πούμε κ μεις....εγω πολλές φορές δεν τολμώ ούτε στον εαυτό μου, δεν ξέρω γιατί...ας τα λέμε εδω να ξαλαφρώνουμε τουλάχιστον!Dont worry, you are not the only one μπαφιασμένη!!

Αχ Ερσάκι μου... :|.. νομίζω όλες σε νιώθουμε!

Δύσκολα και για μένα σήμερα. Απορώ πώς στέκομαι όρθια και είναι μόνο 6.30....

Ειρήνη, το κουτί με την λινάτσα γύρω γύρω μου άρεσε πολύ.

Με γειά το δώρο του παιδιού.

Σ ευχαριστώ ματάκια μου...

Υ.Γ. Κοίτα τι μας βρήκα......:P:p

http://www.justshop.gr/product/13/431/29197/sila-h9-1529---diskos-diorofo-stroggulos-ksulinos--375x375x49-cm-.html


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ.. μένεις μακριά, το χω ξανασκεφτεί.. αλλιώς το καφεδάκι, θα στο είχα εγώ... ;)

Αμήν βρε ματάκια μου! Αμήν! Σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου και σας στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια! Αμήν!

Υ.Γ. Κοίτα τι μας βρήκα......:P:p

http://www.justshop.gr/product/13/431/29197/sila-h9-1529---diskos-diorofo-stroggulos-ksulinos--375x375x49-cm-.html

Να είσαι καλά Ειρήνη μου, ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για όλα!

Είσαι και θεά!!! Μα δεν είναι τέλειο;;

Κοίτα μέχρι και σε μπάνιο το έχω σταμπάρει στο pinterest.

DSC_0041.JPG

Και Πάσχα :tongue::tongue:

DSC_0172.JPG

Link to comment
Share on other sites

Έως τώρα έχω κάνει παρόμοιες διακοσμήσεις με αυτή την ταπεινή πιατέλα από το ΙΚΕΑ, η οποία είναι αρκετά πιο οικονομική αλλά μου αρέσει πολύ το χρώμα και η υφή του ξύλου, τρελαίνομαι!

0cbf7eab27aca821f08380447b2eecaf.jpg

Όχι μόνο για γλυκάκια αλλά και για καλλυντικά, γιατί όχι αν το επιτρέπει ο χώρος;

fc2b1c28f1083888bd401ba90903894f.jpg

Ή οτιδήποτε άλλο θέλουμε να στολίσουμε!

b348dac6d85bfd00150c420a02887f88.jpg

Περισσότερα, στο Χριστουγεννιάτικο :)

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά Ειρήνη μου, ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για όλα!

Είσαι και θεά!!! Μα δεν είναι τέλειο;;

Κοίτα μέχρι και σε μπάνιο το έχω σταμπάρει στο pinterest.

DSC_0041.JPG

Και Πάσχα :tongue::tongue:

DSC_0172.JPG

:shock::shock:

Εξαιρετικά!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου χ χ

Αφροδίτη μου εύχομαι μεσα απο την καρδια μου

να παρει τη δουλεια ο σύζυγος! Αχ θελω κι εγω αυτό το καθαρό σπίτι.

Κοριτσάκια μου εγώ εχω μείνει πολύυυυ.. πίσω φέτος με τη γενική.

Πρέπει να παρω μπρος.. και επιασαν και τα κρυα και οι βροχες..

Κανω τα καθημερινά, εχω ακόμη ένα βουνό ασιδέρωτα και μια σακούλα μετρια να επισκευασω ρούχα και μπόλικη δουλειά με τον αποχνουδωτή. Τον δοκίμασα και κάνει άψογη δουλειά..

Σημερα εχουν οι αντρες γυμναστηριο και μολις ερθουν θα παμε σε μια βαφτιση. Όσο θα λοιπουν εγω θα ετοιμασω αυτα που θα φορέσουμε και θα κάνω μπανιο και να φτιάξω μαλλί.

Τα μόνα που εκανα αυτες τις μερες περα απο τα καθημερινα είναι τα ψώνια του μηνα απο το σουπερ, πηγαμε με το μικρό την ανακύκλωση μπαταρίες, πλαστικά, καπάκια, καποια ρούχα για δοσιμο, αγορασα καινούργια ρεσω και τα αλλαξα σε όλα τα διακοσμητικά στο σπίτι, τα παλια τα κρατησα για να τα αναψουμε καπου καποια στιγμή, εβγαλα τις μπαταρίες απο τα τηλεχειριστήρια των κλιματιστικων μιας που πλεον δεν τα αναβουμε και αγόρασα κάτι βαζάκια για την διακόσμηση μας να αλλαξει λιγο η διαθεση

Α μην ξεχάσω μεσα σε όλα και τη δουλειά δούλεψα 2 βραδια σύνολο 5 ωρες και εφτιαξα διαφορα για τον συνδεσμο γονέων για το χριστουγεννιάτικο παζαράκι κάτι σελίδες που θα χρωματίσουν τα παιδιά 3 κατασκευές που θα τις κάνουν μαζι μου, το γραμμα του Αγιου Βασιλη, τις πινακίδες και το διαφημιστικό που θα δωθεί στα παιδιά. Ανυπομονώ. Θα τα εγκρίνουν θα τα τυπώσω και ετοιμα. Και θα παμε καποια ατομα στο γνωστο μαγαζι για τα χρειζόμενα.

Επισης σημερα θα ερθει ο κύριος να παραλαβει τα χαλιά μας να τα πλύνει και να τα φερει απο εβδομαδας.

Απο Δευτέρα θα φέρω και μια κυρία να μετρησει τα ρολερ του μικρού να τα αλλάξω γιατι δεν παει αλλο και καναμε συμφωνία να πληρωθει σε 2 δόσεις ευτυχώς.

Μολις επιστρέψω απο την βαφτιση θα παω να βοηθησω αυτη τη γνωστή μου που με πληρώνει κατι τι παλι καλα γιατι είμασταν μεχρι το λαιμό και αργότερα θα ερθω και μαλλον θα ξεκινήσω απο το δωμάτιο μας. Του μικρού θα κανω εισοδο μόλις μπουν τα ρολα.

Σας φιλώ για την ώρα χ χ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

εχω στρωσει το μισο σαλονι, που ηταν ευκολο, το αλλο θα το στρωσει ο αντρας μου σημερα μαζι κ την τραπεζαρια, και το δωματιο της μικρης. σημερα σειρα εχει το δωματιο της μεγαλης και το δικο μας. δεν κανω τιποτα παραπανω εκτος απο ενα πολυ καλο σκουπισμα κ σφουγγαρισμα, τραβαω επιπλα-καναπεδες συρταριερες τα παντα. μου φυγαν τα χερια και η μεση.

τα υπολοιπα της καθαριοτητας θα τα κανω σιγα σιγα γιατι αν περιμενω να στρωσω μετα το καθαρισμα θα ερθουν χριστουγεννα κ εγω ακομα αστρωτα θα εχω. θα τα κανω με βρεμενο πανι ολα κ δεν θα σηκωθει ουτε σκονη ουτε τιποτα.

αυτα προς το παρον, θα σας ενημερωσω για την προοδο μου.

καλο σκ φιλια πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Α ναι και να βρει μια δουλειά ο άντρας μου, παρακαλώ!

Προχθές πήγε σε συνέντευξη, μακάρι αυτή την φορά να έχει καλό αποτέλεσμα γιατί το κλίμα είναι πολύ βαρύ κορίτσια και μας επηρεάζει οικογενειακώς.

σου ευχομαι ολοψυχα να βρει δουλεια ο αντρας σου πριν το νεο ετος!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου,

Παρά τη δουλίτσα, πάντα προσπαθώ να οργανώνομαι αλλά και να μην κλεινόμαστε μέσα. Τη ζωή μας, πρέπει να την ζούμε στο φουλ και να κάνουμε το καλύτερο δυνατό που μπορούμε, σε όλα τα επίπεδα.

Σήμερα λοιπόν, είχα αρκετή δουλίτσα από πολύ νωρίς το πρωί και μαζί μου και το μικρό μου. Αφού λοιπόν τελειώσαμε, καλές 2 και ο μπαμπάς μας δούλευε, κανόνισα με την παλιά μου δασκάλα {του tae know do} και φίλη μου πια εδώ και χρόνια, να πάμε για σουβλακοφαγία, μιας που είχε και τέλεια μέρα. Ήρθε μαζί μας και ο γιος της, που εκτάκτως βγήκε, μιας που είναι φαντάρος! Περάσαμε υπέροχα!

Επιστρέψαμε λοιπόν σπίτι μας, έβαλα τα υλικά μου, στον κλίβανο, ν αποστειρώνονται και εγώ, έπιασα ν ασχοληθώ με ένα σημείο, που.. "έπρεπε" :rolleyes: .

Το κομμάτι, με τον κάδο σκουπιδιών, κάτω από τον νεροχύτη. Είχε γίνει χάλια και χρειαζόταν περιποίηση.

Ετσι λοιπόν, εβγαλα εντελώς τον κάδο {είναι 2 κομμάτια}, τα έπλυνα, τα έβγαλα έξω στον ήλιο να στεγνώσουν, μέχρι εγώ να καθαρίσω καλά, το κομμάτι αυτό. Το σαπούνισα με ζιφ και χλωρίνη, στέγνωσε και μετά ξανα-τοποθέτησα και τα 2 κομμάτια του, πεντακάθαρα και γυαλιστερά! :tongue:

Πάει κι αυτό! :-)

easy2_zpswadlcand.jpg

easy_zpskvnhus7w.jpg

easy1_zpsu4aqekgb.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου χ χ

Αφροδίτη μου εύχομαι μεσα απο την καρδια μου

να παρει τη δουλεια ο σύζυγος! Αχ θελω κι εγω αυτό το καθαρό σπίτι.

σου ευχομαι ολοψυχα να βρει δουλεια ο αντρας σου πριν το νεο ετος!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Μου δίνετε δύναμη ψυχολογική. :):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...