Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Τα ίδια,πόνοι στη μήτρα και στη μέση..Κρίμα αν δεν προχώρησε το σπορακι πάντως,θα στεναχωρηθω πολύ..

      @Eflenewνα την ακούς την @Angot, είναι η γκουρού των τεστ ❤️

      οχι μωρέ πιστευω καλα θα πας! απλώς το παίζει δύσκολο στην αρχή , κάνει κόνξες ! όλα καλα!

      ΥΓ τα ψυχολογικά μ τώρα είναι σε καλή φαση , λες και δεν συμβαίνει τπτ 😅

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Μπράβο βρε Νάσια χρυσοχέρα! Πόσο θα καμαρώνει ο μεγάλος για τη μαμά του! (Άλλο που δε θα στο λέει!)

Εμείς είμαστε αρρωστούληδες και κάνω τα αναγκαία. Πρώτη φορά αρρωσταίνει ο μικρός τόσο σοβαρά και είμαι όλη μέρα με έναν ορό στο χέρι...

..... ωχ! :roll: Ραβτάκι μου περαστικά και γρήγορα, στο παιδί!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου εύχομαι να είστε όλες καλα!!

Ραβτάκι μου είστε καλύτερα? Περαστικά!

Νασια μου τι ωραία τα φτιάξατε μπραβο!! Μου αρεσαν πολυ φαντάζομαι στα παιδια

Εγώ κοριτσάκια μου εκανα τα απολύτως απαραίτητα καθε μερα.. και τιποτα αλλο. Τα χαλια όπως μας τα εφεραν ετσι τα χω ακόμα

Πηρα αδεια σημερα και σημερα και το σ/κ θα καθαρίσω τα παντα. Θα σημειώσω τι ελλειψεις εχουμε και θα ξεκινησω και μικροαγορες (πχ ενα ξυπνητήρι, μπαταριες, φιλτρο αποσμητήρα κλπ) μικροπραγματα αλλα πρεπει να γινουν

Ψες τακτοποίησα, επλυνα τις κουρτινες του παιδιου και τα σκεπάσματα τα απλωσα θα σιδερωθούν αργότερα και να κρεμαστουν και σιδερωσα όλα τα ρούχα και τα φύλαξα

Σημερα ξυπνησα, πηγα το παιδι στο σχολείο, βοηθησα κατι στο σχολειο, πηγα αγορασα ενα δώρο, πηγαμε για καφε με μια φίλη επεστρεψα τώρα σας έγραψα και θα παω να βάλω πλυντηρια με λούτρινα

Το απογευμα θα ερθει και ο ηλεκτρολόγος να μου φτιαξει κατι

Φιλια χ χ θα σας ενημερώνω για την προοδο μου

Φιλιά χ χ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Τώρα τελείωσα απο την Παρασκευή.

Δεν εχει ούτε ένα πραγμα που να μην καθαρίστηκε..

Τώρα όλα ετοιμα για να στολίσουμε.

Εστρωσα και χαλια και ζεστανε το σπιτακι μας.

Θα σας γραψω αύριο αναλυτικα.

Φιλακια χ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή βδομάδα! Τι μου κάνετε; που είστε εξαφανισμένες;

Εμείς δόξα το Θεό είμαστε καλά.. Επιτέλους ο μικρός αποφάσισε μόνος του να κοιμάται στο κρεβάτι του και έτσι τις δυο τελευταίες νύχτες επιτέλους ξεκουράζεται το κοκκαλάκι μου. Κλείσαμε και το κανονικό του κρεβάτι το Σάββατο (σε χρώμα κόκκινο - σουηδικό με συρτάρια από κάτω) μιας και μέχρι τώρα κοιμόταν σε καναπέ - κρεβάτι, τον οποίο θα μεταφέρουμε στο χωριό και αποφασίσαμε να φτιάξουμε και το δωμάτιό του. Στον ένα τοίχο θα μπει ταπετσαρία, στον άλλο αυτοκόλλητο του Spiderman και ο τρίτος τοίχος θα βαφτεί.. Μένει να βρούμε φωτιστικό γιατί αυτό που είχαμε μας εγκατέλειψε και νομίζω πως η αλλαγή θα γίνει στις αρχές του χρόνου μιας και το κρεβάτι θα είναι έτοιμο από τις 15 Γενάρη και μετά!

Το Σάββατο πήγαμε στη συμπεθέρα - είχαμε να ειδωθούμε πολύ καιρό γιατί η μικρή της ήταν συνέχεια άρρωστη και τα μικρά το κατευχαριστήθηκαν. Μακάρι και στο μέλλον να τα πηγαίνουν τόσο καλά και να είναι αγαπημένα!

Αλήθεια, τα Χριστούγεννα τι θα κάνετε;

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπημένες μου,

Αυτο το διάστημα "είμαι" στο θέμα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ, εδώ, στα χαλαρά καφέ. Λόγω της μεγάλης μου αγάπης γι αυτή την εποχή, βρίσκομαι περισσότερο εκεί. Με βοηθάει πολύ να χαλαρώνω και να νιώθω όμορφα.

Θα επανέλθω, με μνμ.

Σας φιλώ όλες γλυκά


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!2 ερωτήσεις...πρώτον, θα κάνετε "χριστουγεννιάτικες" δουλειές κ αν ναι τί?Εγω σκέφτομαι να μην κάνω πολλά - τα κάνω συνέχεια, είναι ολα σε καλή κατάσταση- ή αλλιώς και επειδή είμαι αρκετά κουρασμένη να πω στη γυναίκα που έρχεται 1 φορά το μήνα να κάτσει 2-3 ωρες παραπάνω να κάνει μερικά πράγματα έξτρα, αλλά τι??

και δεύτερον, εχει κάνει καμιά σας χημικό πίλινγκ?εχει καλά αποτελέσματα?

φιλιά!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αδεια σημερα και σημερα και το σ/κ θα καθαρίσω τα παντα. Θα σημειώσω τι ελλειψεις εχουμε και θα ξεκινησω και μικροαγορες (πχ ενα ξυπνητήρι, μπαταριες, φιλτρο αποσμητήρα κλπ) μικροπραγματα αλλα πρεπει να γινουν

Ψες τακτοποίησα, επλυνα τις κουρτινες του παιδιου και τα σκεπάσματα τα απλωσα θα σιδερωθούν αργότερα και να κρεμαστουν και σιδερωσα όλα τα ρούχα και τα φύλαξα

Σημερα ξυπνησα, πηγα το παιδι στο σχολείο, βοηθησα κατι στο σχολειο, πηγα αγορασα ενα δώρο, πηγαμε για καφε με μια φίλη επεστρεψα τώρα σας έγραψα και θα παω να βάλω πλυντηρια με λούτρινα

Το απογευμα θα ερθει και ο ηλεκτρολόγος να μου φτιαξει κατι

Έκανες ένα σωρό δουλειές, κοριτσάκι μου!

Ειδικά, αυτά τα μικρο-πράγματα που αναφέρεις, όταν τα "προχωρώ", νιώθω υπέροχα γιατί συνήθως τα βαριέμαι αλλά πρέπει να γίνουν! Εύγε!

Εστρωσα και χαλια και ζεστανε το σπιτακι μας.

... λατρεύω αυτή την αίσθηση!

Με το καλό, κορίτσι μου!

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή βδομάδα! Τι μου κάνετε; που είστε εξαφανισμένες;

Εμείς δόξα το Θεό είμαστε καλά.. Επιτέλους ο μικρός αποφάσισε μόνος του να κοιμάται στο κρεβάτι του και έτσι τις δυο τελευταίες νύχτες επιτέλους ξεκουράζεται το κοκκαλάκι μου. Κλείσαμε και το κανονικό του κρεβάτι το Σάββατο (σε χρώμα κόκκινο - σουηδικό με συρτάρια από κάτω) μιας και μέχρι τώρα κοιμόταν σε καναπέ - κρεβάτι, τον οποίο θα μεταφέρουμε στο χωριό και αποφασίσαμε να φτιάξουμε και το δωμάτιό του. Στον ένα τοίχο θα μπει ταπετσαρία, στον άλλο αυτοκόλλητο του Spiderman και ο τρίτος τοίχος θα βαφτεί.. Μένει να βρούμε φωτιστικό γιατί αυτό που είχαμε μας εγκατέλειψε και νομίζω πως η αλλαγή θα γίνει στις αρχές του χρόνου μιας και το κρεβάτι θα είναι έτοιμο από τις 15 Γενάρη και μετά!

Αλήθεια, τα Χριστούγεννα τι θα κάνετε;

...υπέροχες και σπουδαίες αλλαγές, Δομνίνα μου! Μπράβο στο παλικαράκι σας!

Είμαστε και εμείς σε φάση αλλαγών, με το παιδικό μας. Απο παιδικό, "πάμε" στο προ-εφηβικό αλλά από το καλοκαίρι θα γίνουν οι πιο "μεγάλες" αλλαγές.

Για τα χριστούγεννα, ειλικρινά ακόμα, δεν έχω ιδέα! Το κυριότερο ειναι να είμαστε οι 3 μας {εννοώ, το παιδί μας και εμεις} και όλα τ αλλα, τα ψάχνω ακόμα. Ο άντρας μου είναι πολύ κουρασμένος και εγώ εκείνες τις μέρες θα είμαι λιώμα από την τρελή δουλειά.. ξέρω.

Πέρσι, ας πουμε, την μία μέρα την περάσαμε με τις οικογένειές μας και την άλλη {ανήμερα}, βγήκαμε με την κολλητή μου φίλη και κουμπάρα μας. Οι 3 μας. Πήγαμε σ ένα υπέροχο μουσικό μεζεδοπωλείο, φάγαμε, ακούσαμε μουσική και το διασκεδάσαμε.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!2 ερωτήσεις...πρώτον, θα κάνετε "χριστουγεννιάτικες" δουλειές κ αν ναι τί?Εγω σκέφτομαι να μην κάνω πολλά - τα κάνω συνέχεια, είναι ολα σε καλή κατάσταση- ή αλλιώς και επειδή είμαι αρκετά κουρασμένη να πω στη γυναίκα που έρχεται 1 φορά το μήνα να κάτσει 2-3 ωρες παραπάνω να κάνει μερικά πράγματα έξτρα, αλλά τι??

και δεύτερον, εχει κάνει καμιά σας χημικό πίλινγκ?εχει καλά αποτελέσματα?

φιλιά!!

Ερσάκι μου,

Από τότε που αποφάσισα οτι μισώ με πάθος τις "γενικές" :lol::lol:, τις έκοψα μαχαίρι!

Έτσι λοιπόν, τα τελευταία χρόνια, επειδη και κουράζομαι πιο εύκολα αλλά και γιατί δεν θέλω αλλο να ταλαιπωρουμαι, φροντίζω να κρατώ το σπίτι σε καλή κατάσταση {οπως ακριβώς λες και εσυ}.

Κάνω δηλαδή, όποτε έχω χρόνο και κέφια, τις κουρτίνες του σαλονιού..... ή το καθάρισμα των ντουλαπιών της κουζίνας... ή τα αλουμίνια ώστε να μην χρειάζεται να πιεστώ σε συγκεκριμένες ημερομηνίες. Δεν το παλεύω πια Ερσάκι μου... με κουράζει αλλά και με πιέζει πολύ.

Αν εσύ πιστευεις οτι χρειάζονται κάποιες ακόμα δουλίτσες, τότε ναι! Ζητα από την κοπέλα σου να κάνει και κάποια ακόμα πράγματα που πιστεύεις εσύ.

Για το χημικό πίλινγκ που λες, κάποια στιγμή, το είχα ψάξει πολύ.

Σ αυτό που κατέληξα είναι πως έχει εξαιρετική σημασία, το που θα το κάνεις. Τον γιατρό δηλαδή που θα επιλέξεις. Γιατί γνωρίζω κοπέλα, η οποία έκανε 2 πίλινγκ {ένα κάθε χρόνο}, τα τελευταία 2 χρόνια, με όλα τ άσχημα που το ακολουθούν αλλά χωρίς σημαντικά αποτελεσματα....


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα:D:D

Ειρήνη έχεις πολύ δίκιο σε όσα λες...ναι μάλλον ετσι θα κάνω, θα πω στη γυναίκα να κάνει μερικές έξτρα δουλίτσες, όπως πχ τα αλουμίνια που ανέφερες που δεν τα κάνω συχνά, πόρτες, τίποτα πλακάκια κ τέλος...

για το χημικό και γω το σκέφτομαι πολύ..


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Ξέχασα να πω ότι στο δωμάτιο του μικρού θα πρέπει να αλλάξουμε και κουρτινόξυλο διότι αυτό που έχει καθόλου δεν μου αρέσει και επ' ευκαιρίας και κουρτίνα.. Αυτά είναι στο πρόγραμμα αλλά θα πρέπει να δούμε το budget. Τουλάχιστον το βάψιμο και την ταπετσαρία είπε ότι θα τα κάνει ο σύζυγος. Το τριήμερο των φώτων θα πάρω τον μικρό και θα κατέβουμε στην αδερφή μου στην Πάτρα και έτσι θα έχει όλο το χρόνο και την ηρεμία να ασχοληθεί με το δωμάτιο του μικρού.

Ειρηνάκι μου κι εμείς τα τελευταία χρόνια έχουμε καθιερώσει τη μέρα των Χριστουγέννων να βγαίνουμε έξω με τους νονούς του μικρού για φαγητό.. Έτσι και δεν κουράζεται κανείς και απολαμβάνουμε και τη συντροφιά τους!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια! τι κανετε? εμεις τρεξιμο πολυ, στο σπιτι κανω τα βασικα αλλα ευτυχως εχω δρομολογισει το σιδερο κ εχω μονο ενα ασιδερωτο που θα γινει σημερα, ενα που (αν) στεγνωνει κ ενα απλυτο. κατα τα αλλα εκανα μια μινι γενικη κουζινας, κ καθαρισα την καμπινα της μπανιερας που ειχα να την κανω πολυ καιρο.

απο την κυριακη η μεγαλη εχει αρκετο βηχα κ καταρροη κ δεν παμε σχολειο κ σημερα η μικρη 38,5.

ειρηνη μου να χαιρεστε το αγορακι σας! να το καμαρωνετε κ να σας κανει περηφανους!!!χρονια του πολλα!

φιλια σε ολα τα κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χαιρετώ!!!

Είμαι καλά, μεγάλος όγκος δουλειάς, η κατάσταση σε χάος στο σπίτι, δεν ξέρω τι μου γίνεται δηλαδή...

Ο σύζυγος κάνει κάποια πράγματα, συγυρίζει, βάζει σκούπα, πλυντήρια πιάτων, διπλώνει ρούχα και γενικά ότι μπορεί κάνει.

Εγώ σε αφασία κάπως επειδή γυρνάω αργά...

Που θα πάει, θα το ξεπεράσω. Ελπίζω μόνο να μην με πάει έτσι μέχρι τα Χριστούγεννα γιατί δεν με βλέπω να καταλαβαίνω γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα:D:D

Ειρήνη έχεις πολύ δίκιο σε όσα λες...ναι μάλλον ετσι θα κάνω, θα πω στη γυναίκα να κάνει μερικές έξτρα δουλίτσες, όπως πχ τα αλουμίνια που ανέφερες που δεν τα κάνω συχνά, πόρτες, τίποτα πλακάκια κ τέλος...

για το χημικό και γω το σκέφτομαι πολύ..

... τ αλουμίνια, είναι μια δουλειά που αποφεύγω με πάθος! :roll:

Ξέχασα να πω ότι στο δωμάτιο του μικρού θα πρέπει να αλλάξουμε και κουρτινόξυλο διότι αυτό που έχει καθόλου δεν μου αρέσει και επ' ευκαιρίας και κουρτίνα.. Αυτά είναι στο πρόγραμμα αλλά θα πρέπει να δούμε το budget. Τουλάχιστον το βάψιμο και την ταπετσαρία είπε ότι θα τα κάνει ο σύζυγος. Το τριήμερο των φώτων θα πάρω τον μικρό και θα κατέβουμε στην αδερφή μου στην Πάτρα και έτσι θα έχει όλο το χρόνο και την ηρεμία να ασχοληθεί με το δωμάτιο του μικρού.

Δομνίνα μου,

Επειδή τα κουρτινόξυλα, ήταν σημαντικό έξοδο, όταν τα είχαμε αγοράσει, φρόντισα για το παιδικό να πάρω ένα εντελώς απλό, μονόχρωμο και διαχρονικο γιατί είναι μία ταλαιπωρία ν αλλαχτεί...:roll:

Σου εύχομαι να γίνει υπέροχο και να μας ενημερώνεις για τις αλλαγές. Μ ενδιαφέρουν πολύ.

Αχ.. εμείς το καλοκαίρι το βάψιμο...:?

γεια σας κοριτσακια! τι κανετε? εμεις τρεξιμο πολυ, στο σπιτι κανω τα βασικα αλλα ευτυχως εχω δρομολογισει το σιδερο κ εχω μονο ενα ασιδερωτο που θα γινει σημερα, ενα που (αν) στεγνωνει κ ενα απλυτο. κατα τα αλλα εκανα μια μινι γενικη κουζινας, κ καθαρισα την καμπινα της μπανιερας που ειχα να την κανω πολυ καιρο.

απο την κυριακη η μεγαλη εχει αρκετο βηχα κ καταρροη κ δεν παμε σχολειο κ σημερα η μικρη 38,5.

ειρηνη μου να χαιρεστε το αγορακι σας! να το καμαρωνετε κ να σας κανει περηφανους!!!χρονια του πολλα!

Γιωτάκι μου, το θυμήθηκες!!!

Σ ευχαριστώ,μέσα από την καρδιά μου, κορίτσι μου!!!:-D:grin:

Περαστικά, στο παιδί!!!

Κορίτσια χαιρετώ!!!

Είμαι καλά, μεγάλος όγκος δουλειάς, η κατάσταση σε χάος στο σπίτι, δεν ξέρω τι μου γίνεται δηλαδή...

Ο σύζυγος κάνει κάποια πράγματα, συγυρίζει, βάζει σκούπα, πλυντήρια πιάτων, διπλώνει ρούχα και γενικά ότι μπορεί κάνει.

Εγώ σε αφασία κάπως επειδή γυρνάω αργά...

Που θα πάει, θα το ξεπεράσω. Ελπίζω μόνο να μην με πάει έτσι μέχρι τα Χριστούγεννα γιατί δεν με βλέπω να καταλαβαίνω γιορτές.

Αχ μωρέ Αφροδιτάκι μου.. να ξέρεις πως σ έχω πολύ έντονα στο μυαλό μου! :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου,

Είμαι καλά, στα θέματα του σπιτιού.

Το έχω φέρει σε μία καλή κατάσταση και δεν έχω σίδερο, πράγμα απίστευτο για μένα!

Οτιδήποτε πλένω, το σιδερώνω σχεδόν άμεσα, οπότε ηρεμώ...

Είναι η περίοδος, πριν τον μεγάλο χαμό, λόγω δουλειάς, για μένα, οπότε φροντίζω να ευχαριστιέμαι το σπίτι μου και να κάνω τις δουλειές μου γιατί αργότερα.... τ απαραίτητα και μόνο!

Αύριο το πρωί, θα έχουμε μάστορα στο σπίτι. Θέλουμε

1) συντήρηση στο a/c του φιογκακίου

2) τσεκάρισμα της βρύσης, στον νεροχύτη και παρακαλώ να μην έχει χαλάσει η μπαταρία... :roll:

3) τσεκάρισμα στο καζανάκι

4) τοποθετηση της ράγας πανω από το γραφείου του φιογκακίου {επιτέλους!}

Σας φιλω ολες γλυκά

  • Μου αρέσει 1

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...