Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Mirtoula εγώ τα έχω στο κουτί τους όπως κι εσύ. Δεν μου έχει έρθει ως τώρα η επιθυμία να τα εκθέσω όπως λες. Τις συνήθεις στεφανοθήκες/κορνίζες του εμπορίου (ειδικά σε σχήμα καρδιάς....) τις σιχαίνομαι προσωπικά. Θα μου άρεσε όμως κάτι τέτοιο (σε απλή κορνίζα με βάθος) κάπως vintage. 

https://www.royalgallery.gr/στεφανοθήκες-p-3547.html

Επειδή τα δικά μας είναι ασημένια και από την κλεισούρα μαυρίζουν, τα καθαρίζω και τα γυαλίζω μια στο τόσο  και επανέρχονται στην γυαλάδα του.

Φιλάκια!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Ειρήνη είπε:

Κορίτσια μου, βροχερές καλημέρες.

Πήγα το παιδάκι μου σχολείο, πήγα σούπερ μάρκετ και επέστρεψα στο σπιτάκι μου.

Αέρισα, λουστηκα και έκανα μάσκα μαλλιών για μισή ώρα, έστρωσα κρεβάτια, μάζεψα τα εκτός θέσης, αποστείρωσα τα υλικά μου, αφού χθες είχα δουλειά μέχρι αργά, έφτιαξα ένα κέικ-βασιλόπιτα, σοκολάτα, που μου ζήτησαν από το σύλλογο του σχολείου μας {σε λιγο θα το "στολίσω"} και έπλυνα όσα "βγήκαν" για την ετοιμασία του κέικ.

Δεν ξέρω τι ακριβώς να μαγειρέψω σήμερα.. :?: . Πείτε καμιά, σχετικά εύκολη, ιδέα βρε παιδιά...

Πάω να σιδερώσω και θα επανέλθω, με διάφορα που θέλω να σας πω και να γράψω στο Ερσάκι μας.

Φιλιά σε όλες

Καλησπέρα!

Ε μα σπαγγέτι με κόκκινη σάλτσα!!! Το αγαπημένο μου! :-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Σήμερα, ημέρα σχετικής ξεκούρασης, αφού είχε το μεγάλο αγόρι το ρεπό του και φροντίζω να πηγαίνουμε για καφεδάκι και να το ευχαριστιέται, μιας που έχει ρεπό μόνο κάθε 15 μέρες.

Οπότε, κάναμε εναν περίπατο, ήπιαμε καφεδάκι, επιστρέψαμε σπίτι μας και έκανα κάποιες δουλίτσες... σκούπα σε όλο το σπίτι, ένα σύντομο πλυντήριο της κουρτίνας του μπάνιου {μου τη δινουν οι κουρτίνες μπάνιου :angry: }, μαζεματα, τίναγμα του χαλιού του φιογκακίου και φαγάκι. Ετοίμασα γαριδομακαρονάδα και φάγαμε όλοι σαν... κτήνη! :D

Τώρα διαβάζουμε {αύριο γράφουμε ιστορία, 9 κεφάλαια <_< } και το βραδάκι, προπόνηση tae.

Δείτε μία απλή αλλά όμορφη ιδέα, για τον πάγκο στην κουζίνα μας, που όλες λίγο-πολύ, μας βασανίζει:

db045b6cd1286e37043964fa7d6aa4ca_zpsymjm

Σας φιλώ όλες


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, mirtoula4 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

άνοιξε το τριώδιο, χαρά στα καρναβαλάκια μας! Εμείς προμηθευτήκαμε ηδη στολές οπότε να αρχίσουμε να ντυνόμαστε σιγά σιγά...

Ερώτηση: τα στέφανα του γάμου σας πού τα έχετε?Εννοώ αν τα έχετε κρεμάσει κάπου κ πώς..πχ μέσα σε κορνίζα τοίχου?Τα δικά μου είναι ακόμα μες στο κουτί-στεφανοθήκη με την οποία τα έφερε η κουμπάρα στο γάμο, δεν αξιώθηκα να τα "εκθέσω" κάπου τόσα χρόνια κ σκέφτομαι τώρα να τα κρεμάσω με κάποιο τρόπο στον τοίχο στην κρεβατοκάμαρα..

οι δουλίτσες γίνονται κανονικά όπως τις κάνω κυκλικά, σήμερα είχα μόνο αλλαγή σεντονιών το πρωί πριν φύγω για το σχολείο συν άδειασμα-γέμισα το πλυντήριο πιάτων (αυτό το κάνω 2 φορές τη μέρα σίγουρα...!!)

φιλιά!

Καλησπέρα Ερσάκι μου.

Τι στολές πήρατε?

Εμεις φέτος, και το είχαμε συζητήσει με το φιογκάκι από πέρσι, δεν θ αγοράσουμε στολή. Θα ταιριάξουμε κάτι από το "σπίτι" και μάλλον θα πάρουμε και κάποιο αξεσουάρ.

Είπαμε όμως, λόγω της τελευταίας μας χρονιάς στο δημοτικό, να πάρουμε μέρος {και οι 3 μας} στη συμμετοχή που θα εχει το σχολείο μας, στο καρναβάλι του δήμου! Θα ντυθούμε άνθρωποι των σπηλαίων και πιστεύω οτι είναι κάτι που και θα το κατα-διασκεδάσουμε αλλά και θα το θυμάται για πάντα, το μικρό μας!

Για τα στέφανα, που αναφέρεις και γω τα έχω στο κουτί-στεφανοθήκη, δώρο των κουμπάρων μας. Τα έχω σ ένα συρτάρι και είναι από τα αντικείμενα που δεν... αντιθέτως, τα προσκλητήρια από τον γάμο μας {του γάμου αλλά και της δεξίωσης}, τα έχω σε 2 κορνίζες. Αν ενδιαφέρει κάποια, να τα κάνει παρόμοια, ευχαρίστως να τα φωτογραφίσω.

Αν θέλεις να τα στολίσεις, συμφωνώ με το δωμάτιο που επέλεξες. Η κρεβατοκάμαρά σας, είναι ιδανική.

Θα μπορούσες να:

Δημιουργήσεις ένα κάδρο, με μία υπέροχη κορνίζα, που θα δώσει το ύφος που θέλεις εσύ {μοντέρνο, ρομαντικό κτλ.} και θα ταιριάζει στην κρεβατοκάμαρά σας. Θα μπορούσε να περιέχει μόνο τα στέφανα ή να βάλεις και κάτι ακόμα, ενθύμιο από τον γάμο σας.. προσκλητήριο... μία φωτογραφία σας.. και να στολίσεις ένα τοίχο του δωματίου σας.

Αν θέλεις να το κάνεις υπερ-παραγωγή, θα μπορούσες να κάνεις κάτι τέτοιο:

easy2_zps9antlqgp.jpg

Σε φιλώ γλυκά :wub:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

 

Ειρήνη, Αφροδίτη ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες σας! Αφροδίτη κάτι τέτοιο που έβαλες σκέφτομαι και εγώ σε μια πιο προσιτή τιμή βεβαίως βεβαίως:cool:..και Ειρήνη ναι τέλεια ιδέα το να βάλω και μια φωτογραφία μέσα! Η υπερπαραγωγή δε θεϊκή αλλά που να το κάνει αυτό μια έρμη εργαζόμενη-μαμά-νοικοκυρά όπως εγώ, θα μαζεύει σκόνη κ έχει πάρει άδεια κ η καμαριέρα μου:-D:-D:-D

 

Για την κόρη μου πήραμε  Σπανιόλα και για τον μικρό μια στολή πειρατής - σκελετός..και οι δυο στολές είναι σε μαύρο - κόκκινο και ταιριάζουν πολύ κ μεταξύ τους! Ειρήνη πολύ καλή η απόφαση να πάρετε μέρος στο καρναβάλι!Θα περάσετε τέλεια!Εγώ όσες φορές πήρα μέρος σε καρναβάλι - στην Κέρκυρα, στην Έδεσσα και Θεσσαλονίκη - ήταν οι καλύτερες απόκριες!!

φιλιά!

 


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 hours ago, mirtoula4 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

 

Ειρήνη, Αφροδίτη ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες σας! Αφροδίτη κάτι τέτοιο που έβαλες σκέφτομαι και εγώ σε μια πιο προσιτή τιμή βεβαίως βεβαίως:cool:..και Ειρήνη ναι τέλεια ιδέα το να βάλω και μια φωτογραφία μέσα! Η υπερπαραγωγή δε θεϊκή αλλά που να το κάνει αυτό μια έρμη εργαζόμενη-μαμά-νοικοκυρά όπως εγώ, θα μαζεύει σκόνη κ έχει πάρει άδεια κ η καμαριέρα μου:-D:-D:-D

 

Για την κόρη μου πήραμε  Σπανιόλα και για τον μικρό μια στολή πειρατής - σκελετός..και οι δυο στολές είναι σε μαύρο - κόκκινο και ταιριάζουν πολύ κ μεταξύ τους! Ειρήνη πολύ καλή η απόφαση να πάρετε μέρος στο καρναβάλι!Θα περάσετε τέλεια!Εγώ όσες φορές πήρα μέρος σε καρναβάλι - στην Κέρκυρα, στην Έδεσσα και Θεσσαλονίκη - ήταν οι καλύτερες απόκριες!!

φιλιά!

 

Καλημέρα.

Εννοείται πως θεωρώ την τιμή απαγορευτική κι εγώ, ως ιδέα το έστειλα. Πιστεύω πως με ψάξιμο θα βρεις στην αγορά κάτι παρόμοιο ακόμη και σε μαγαζιά με κορνίζες. Θεωρώ την κρεβατοκάμαρα το κατάλληλο δωμάτιο, δεν έχω φωτογραφίες του γάμου μου ούτε καν στο σαλόνι μας πλέον, μόνο κρεβατοκάμαρα.

Μου αρέσουν και αυτά τα κουτιά/κορνίζες πολύ και γενικά η vintage αντίληψη.

Image result for στεφανοθήκες πρωτότυπες

Image result for στεφανοθήκες πρωτότυπες

Μέσα μπορείς να βάλεις ότι σου αρέσει, μέχρι και δαντελίτσες της γιαγιάς σου από την προίκα σου :).

Η μικρή μου ντύθηκε Σπανιόλα και η μεγάλη Eleven (είναι ηρωίδα στην σειρά Stranger Things που βλέπουμε οικογενειακώς μανιωδώς) με δικά μας ρούχα. Αγοράσαμε ένα ροζ φόρεμα και μια ξανθιά περούκα. Το φόρεμα θα το φοράει ούτως ή άλλως οπότε μου έκατσε καλά.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2017 at 11:23 ΠΜ, Δομνίνα είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα να έχουμε.. Είχαμε ένα γεμάτο σβκ μπορώ να πω με βόλτες και παιδότοπο με τον μικρό μου. Στο σπίτι πολλά πλυντήρια και μαγειρέματα. Σήμερα μαγείρεψα χοιρινό λεμονάτο με ρύχι και χθες είχαμε αρακά, τον οποίο τον καταβροχθίσαμε. Αύριο επιτέλους έρχεται το κρεβάτι του μικρού! Ελπίζω να του αρέσει!

Φορέσαμε κι εμείς τη στολή μας (την οποία αγοράσαμε πέρισυ). Υποτίθεται ότι είναι στολή Max Steel.. όσες είναι αγορομάνες σίγουρα τον ξέρουν, αλλά εμείς την βαφτίσαμε Power Rangers! Ο μικρός έχει πάθει ψύχωση με τον Darth Vader από τον Πόλεμο των Άστρων και όλη μέρα παίζει με ένα φωτόσπαθο, στο οποίο ευτυχώς χάλασε γρήγορα ο ήχος.. Παίρνει και πόζες samurai και είναι όλα τα λεφτά.

Σήμερα έχουμε ραντεβού με παιδοψυχολόγο το βράδυ γιατί η κατάσταση πάει να ξεφύγει.. Αισθάνομαι πολύ ζορισμένη, πολύ  κουρασμένη και η υπομονή μου εξαντλείται..

Σας φιλώ!

Ελπίζω να σας πρότεινε κάτι και να βρείτε λύση, κορίτσι μου!

On 7/2/2017 at 0:59 ΜΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Επειδή τα δικά μας είναι ασημένια και από την κλεισούρα μαυρίζουν, τα καθαρίζω και τα γυαλίζω μια στο τόσο  και επανέρχονται στην γυαλάδα του.

....ποσο βαριέμαι να γυαλίζω ασημικα... :?

Μπράβο, Αφροδιτάκι μου!

On 7/2/2017 at 1:31 ΜΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Καλησπέρα!

Ε μα σπαγγέτι με κόκκινη σάλτσα!!! Το αγαπημένο μου! :-D:-D

....το αγαπημένο μου και μένα!!!!! :wub:

On 8/2/2017 at 3:55 ΜΜ, mirtoula4 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Ειρήνη, Αφροδίτη ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες σας! Αφροδίτη κάτι τέτοιο που έβαλες σκέφτομαι και εγώ σε μια πιο προσιτή τιμή βεβαίως βεβαίως:cool:..και Ειρήνη ναι τέλεια ιδέα το να βάλω και μια φωτογραφία μέσα! Η υπερπαραγωγή δε θεϊκή αλλά που να το κάνει αυτό μια έρμη εργαζόμενη-μαμά-νοικοκυρά όπως εγώ, θα μαζεύει σκόνη κ έχει πάρει άδεια κ η καμαριέρα μου:-D:-D:-D

... δεν σου έχω πει Ερσάκι μου, να μην δίνεις άδεια τις καμαριέρες???!!! Ορίστε! Να τα αποτελεσματα! :D

Για την κόρη μου πήραμε  Σπανιόλα και για τον μικρό μια στολή πειρατής - σκελετός..και οι δυο στολές είναι σε μαύρο - κόκκινο και ταιριάζουν πολύ κ μεταξύ τους! Ειρήνη πολύ καλή η απόφαση να πάρετε μέρος στο καρναβάλι!Θα περάσετε τέλεια!Εγώ όσες φορές πήρα μέρος σε καρναβάλι - στην Κέρκυρα, στην Έδεσσα και Θεσσαλονίκη - ήταν οι καλύτερες απόκριες!!

 

Και του χρόνου, κοριτσάκι μου! Να είστε γεροί και να περάσετε υπέροχες αποκριες!

Σ ευχαριστώ! Ηδη το φιογκάκι {αλλα και ο άντρας μου! }, έχουν λυσσάξει! :mrgreen:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Πως είστε; Ελπίζω καλά!

Κι εμείς καλά είμαστε.. Πήγαμε όντως στην παιδοψυχολόγο και μας βοήθησε πολύ. Μας έδωσε να καταλάβουμε - με τη βούλα του ειδικού πλέον - κάποια πράγματα τα οποία είχαμε καταλάβει κι εμείς αλλά δεν θέλαμε να τα συνειδητοποιήσουμε. Το θέμα είναι ότι ο μικρός εδώ και 3 μέρες είναι πολύ πιο ήρεμος.. Θα μας ξαναδεί την ερχόμενη βδομάδα για να δει αν έχει γίνει πρόοδος και τι είδους και θα κανονίσουμε πως θα κινηθούμε από κει και ύστερα..

Το κρεβάτι ήρθε και έτσι το δωμάτιο ολοκληρώθηκε. Έγινε καταπληκτικό.. Θα ήθελα πολύ να σας ανεβάσω φωτογραφία αλλά δεν ξέρω τον τρόπο. Μπορεί να με βοηθήσει κάποια;

Για σήμερα έκανα πατάτες λαδορίγανη στο φούρνο και στον μικρό του έβαλα κι ένα αυγό βραστό, ελίτσες και τυράκι μαζί του για το σχολείο.

Το βράδυ έχω κανονίσει μανικιούρ.. τα νύχια μου είναι χάλια και τα πετσάκια τρισχειρότερα.. Αφού πονάνε τα δάχτυλά μου πλέον.. Ειρήνη ξέρω τι θα πεις.. να βάζω λαδάκι.. δεν προλαβαίνω ούτε να φτύσω..

Επίσης να μοιραστώ μαζί σας μια εκδήλωση που έχει κανονίσει το planet physics για το τριήμερο 25-27 Φεβρουαρίου. Θα παρουσιαστεί ο Darth Vader και θα κάνει μαζί με τα παιδιά διάφορα μαγικά και πειράματα.. Εννοείται ότι έχω κλείσει ήδη θέση για το μικρό μου και του το φυλάω για έκπληξη!

Αυτή την Κυριακή θα δούμε από κοντά τον Captain America!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι.

Την Τρίτη πήγα για το νυχάκι μου. Με την αγωγή που ήδη ακολουθούσα και θ' ακολουθώ για 10 μέρες ακόμη, το πρήξιμο υποχώρησε πολύ και η κοπέλα μου καθάρισε το δάχτυλο και φρόντισε το νύχι μου.

Έκανα πεντικιούρ και στα 2 πόδια στην συνέχεια (χωρίς βάψιμο γιατί δεν προλάβαινα :confused:) και ήρθαν και ξαλάφρωσαν τα ποδαράκια μου, πέταγα μετά. Προσγειώθηκα απότομα όμως όταν έμαθα αυθημερόν πως έπρεπε να παρακολουθήσω την ίδια μέρα σεμινάριο μετά την δουλειά το απόγευμα ως νωρίς το βράδυ.....Αυτά τα ξαφνικά αλλά και με υποχρεωτική παρουσία στην δουλειά μου με σκοτώνουν όταν συμβαίνουν, κανένας σεβασμός σε προσωπική ζωή.

Μαγείρεψα φιογκάκια με κόκκινη σάλτσα ντομάτας και ανυπομονώ σήμερα να γυρίσω σπίτι μου νωρίς γιατί από εχθές και προχθές γύρισα μετά τις 8.00 το βράδυ σαν ζόμπι.

Στο τρίτο καφεδάκι για σήμερα, σας φιλώ όλες!

Related image

18 minutes ago, Δομνίνα είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Πως είστε; Ελπίζω καλά!

Κι εμείς καλά είμαστε.. Πήγαμε όντως στην παιδοψυχολόγο και μας βοήθησε πολύ. Μας έδωσε να καταλάβουμε - με τη βούλα του ειδικού πλέον - κάποια πράγματα τα οποία είχαμε καταλάβει κι εμείς αλλά δεν θέλαμε να τα συνειδητοποιήσουμε. Το θέμα είναι ότι ο μικρός εδώ και 3 μέρες είναι πολύ πιο ήρεμος.. Θα μας ξαναδεί την ερχόμενη βδομάδα για να δει αν έχει γίνει πρόοδος και τι είδους και θα κανονίσουμε πως θα κινηθούμε από κει και ύστερα..

Το κρεβάτι ήρθε και έτσι το δωμάτιο ολοκληρώθηκε. Έγινε καταπληκτικό.. Θα ήθελα πολύ να σας ανεβάσω φωτογραφία αλλά δεν ξέρω τον τρόπο. Μπορεί να με βοηθήσει κάποια;

Για σήμερα έκανα πατάτες λαδορίγανη στο φούρνο και στον μικρό του έβαλα κι ένα αυγό βραστό, ελίτσες και τυράκι μαζί του για το σχολείο.

Το βράδυ έχω κανονίσει μανικιούρ.. τα νύχια μου είναι χάλια και τα πετσάκια τρισχειρότερα.. Αφού πονάνε τα δάχτυλά μου πλέον.. Ειρήνη ξέρω τι θα πεις.. να βάζω λαδάκι.. δεν προλαβαίνω ούτε να φτύσω..

Επίσης να μοιραστώ μαζί σας μια εκδήλωση που έχει κανονίσει το planet physics για το τριήμερο 25-27 Φεβρουαρίου. Θα παρουσιαστεί ο Darth Vader και θα κάνει μαζί με τα παιδιά διάφορα μαγικά και πειράματα.. Εννοείται ότι έχω κλείσει ήδη θέση για το μικρό μου και του το φυλάω για έκπληξη!

Αυτή την Κυριακή θα δούμε από κοντά τον Captain America!

Σας φιλώ!

Με γειά το κρεβάτι και καλή συνέχεια με το παιδί στην προσπάθεια που κάνετε. Μπράβο!

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ειρήνη είπε:

Ελπίζω να σας πρότεινε κάτι και να βρείτε λύση, κορίτσι μου!

....ποσο βαριέμαι να γυαλίζω ασημικα... :?

Μπράβο, Αφροδιτάκι μου!

....το αγαπημένο μου και μένα!!!!! :wub:

Και του χρόνου, κοριτσάκι μου! Να είστε γεροί και να περάσετε υπέροχες αποκριες!

Σ ευχαριστώ! Ηδη το φιογκάκι {αλλα και ο άντρας μου! }, έχουν λυσσάξει! :mrgreen:

Α τα γυαλίζω πανεύκολα!!! Όλα τα ασημένια μου κοσμήματα μαζί 2 φορές τον χρόνο, εκτός από αυτά που δεν φοράω πια αλλά μια στο τόσο τα γυαλίζω κι αυτά γιατί θέλω να τα βλέπω, να θυμάμαι τα παλιά :-D.

http://coolweb.gr/gialisma-maurisma-asimika/

http://vraxioli.com/moda/οι-3-καλύτεροι-τρόποι-για-να-καθαρίσετε/

Έχω δοκιμάσει και τα δύο αλλά το λεκανάκι με αλουμινόχαρτο, ζεστό νερό και μαγειρική σόδα είναι εγγύηση!

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 hours ago, Δομνίνα είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Πως είστε; Ελπίζω καλά!

Κι εμείς καλά είμαστε.. Πήγαμε όντως στην παιδοψυχολόγο και μας βοήθησε πολύ. Μας έδωσε να καταλάβουμε - με τη βούλα του ειδικού πλέον - κάποια πράγματα τα οποία είχαμε καταλάβει κι εμείς αλλά δεν θέλαμε να τα συνειδητοποιήσουμε. Το θέμα είναι ότι ο μικρός εδώ και 3 μέρες είναι πολύ πιο ήρεμος.. Θα μας ξαναδεί την ερχόμενη βδομάδα για να δει αν έχει γίνει πρόοδος και τι είδους και θα κανονίσουμε πως θα κινηθούμε από κει και ύστερα.

Το κρεβάτι ήρθε και έτσι το δωμάτιο ολοκληρώθηκε. Έγινε καταπληκτικό.. Θα ήθελα πολύ να σας ανεβάσω φωτογραφία αλλά δεν ξέρω τον τρόπο. Μπορεί να με βοηθήσει κάποια;

Για σήμερα έκανα πατάτες λαδορίγανη στο φούρνο και στον μικρό του έβαλα κι ένα αυγό βραστό, ελίτσες και τυράκι μαζί του για το σχολείο.

Το βράδυ έχω κανονίσει μανικιούρ.. τα νύχια μου είναι χάλια και τα πετσάκια τρισχειρότερα.. Αφού πονάνε τα δάχτυλά μου πλέον.. Ειρήνη ξέρω τι θα πεις.. να βάζω λαδάκι.. δεν προλαβαίνω ούτε να φτύσω..

Επίσης να μοιραστώ μαζί σας μια εκδήλωση που έχει κανονίσει το planet physics για το τριήμερο 25-27 Φεβρουαρίου. Θα παρουσιαστεί ο Darth Vader και θα κάνει μαζί με τα παιδιά διάφορα μαγικά και πειράματα.. Εννοείται ότι έχω κλείσει ήδη θέση για το μικρό μου και του το φυλάω για έκπληξη!

Αυτή την Κυριακή θα δούμε από κοντά τον Captain America!

Σας φιλώ!

Κουράγιο και πολύ υπομονή, κορίτσι μου. Εύχομαι να έχετε αποτελέσματα, με τα όσα σας συμβούλεψε η ειδικός.

Αγαπώ πατάτες λαδορίγανη!

Καταλαβαίνω πόσο βαρετό ειναι, να πρέπει να διακόψεις τις δουλειές σου, για να βάλεις λαδάκι στα νυχάκια σου.

Χίλια μπράβο για τα νυχάκια! Θ ανέβει σίγουρα, η διάθεσή σου.

Να προτείνω κάτι, μήπως σε βοηθήσει. Τι θα έλεγες ν αγοράσεις ένα balm χειλιών {απ αυτά που είναι σε "βαζάκι", όχι σε κραγιον}?

Θα πρότεινανα το κρατήσεις μόνιμα στο γραφείο σου και οποτε βρίσκεις λίγο χρόνο, με το ένα σου δάχτυλο, να βάζεις λιγο balm γύρω από τα νύχια, στην περιοχή των υπονυχίων. Θα στα ενυδατώσει βαθιά {καθώς ειναι πολύ λιπαρά}, θα δεις μεγάλη διαφορά στα πετσάκια σου, αφού θα ειναι μαλακά, θα "κάθονται" αλλά και θ αφαιρούνται πολύ εύκολα.

Αν θέλεις, μπορείς να βγάλεις φωτογραφία το δωμάτιο, να μου το στείλεις με μνμ και εγώ να το ανεβάσω εδώ. Ευχαρίστως :)

Καλή διασκέδαση στην εκδήλωση και εύχομαι να το κατα-ευχαριστηθείτε!

Σε φιλώ


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

Αφροδίτη πολύ πολύ όμορφες οι vintage ιδέες σου, ευχαριστώ! Αν καταφέρω να το φτιάξω τελικά θα σας βάλω φωτό, αν κ προκύπτουν συνέχεια νέα κ νέα -ουφ- έξοδα οπότε κάτι τέτοια ολο πάνε πίσω...τέλοσπάντων..

Ειρήνη μου έχεις δίκιο, δεν θα ξαναδώσω άδεια στο προσωπικό :-D

καλό ΣΚ!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ρε κοριτσια! τι κανετε? χρονια κ ζαμανια!!! εμεις τωρα καλα, τις 2 προηγουμενες εβδ χαλια, κ τα δυο παιδια αρρωστα, μαλιστα η μικρη σοβαρα με βροχιτιδα. ευτυχως ολα πηγαν καλα κ γλιτωσαμε νοσοκομεια κτλ. παντως ρε κοριτσια, δεν ξερω πως τα βγαζω περα με τοσο τρεξιμο..... τα εχω παιξει, αλλα τωρα τελευταια ειναι σαν να εχω ανοσια στην κουραση κ την αυπνοια. δεν ξερω αν νιωθετε κ εσεις το ιδιο.

στο σπιτι εξακολουθω να κανω τα βασικα, μονο που δεν αφηνω ασιδερωτα γιατι εχουν αρχισει κ μου την δινουν στα νευρα.

τα οικονομικα μας ειναι δραμα.......ισα ισα τα καταφερνουμε ουτε λογος για κατι εξτρα..... δεν πειραζει υγεια να εχουμε κ να ειναι καλα τα παιδακια μας κ εχει ο Θεος!

 

σας φιλω κοριτσια μου!!!:wub:

 

 

3 hours ago, mirtoula4 είπε:

καλησπέρα!

Αφροδίτη πολύ πολύ όμορφες οι vintage ιδέες σου, ευχαριστώ! Αν καταφέρω να το φτιάξω τελικά θα σας βάλω φωτό, αν κ προκύπτουν συνέχεια νέα κ νέα -ουφ- έξοδα οπότε κάτι τέτοια ολο πάνε πίσω...τέλοσπάντων..

Ειρήνη μου έχεις δίκιο, δεν θα ξαναδώσω άδεια στο προσωπικό :-D

καλό ΣΚ!

εμεις μυρτουλα μου εχουμε αυτην

stf15_stefanothikes_gia_stefana_gamou 

 

ειναι απο φιλντισι κ την εχω σε ενα  ραφι μεταξυ 2 ντουλαπιων στην κρεβατοκαμαρα μας. δεν ειμαι πολυ υπερ να ειναι σε κοινη θεα τα στεφανα.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Καλημέρα και πάλι.

Την Τρίτη πήγα για το νυχάκι μου. Με την αγωγή που ήδη ακολουθούσα και θ' ακολουθώ για 10 μέρες ακόμη, το πρήξιμο υποχώρησε πολύ και η κοπέλα μου καθάρισε το δάχτυλο και φρόντισε το νύχι μου.

Έκανα πεντικιούρ και στα 2 πόδια στην συνέχεια (χωρίς βάψιμο γιατί δεν προλάβαινα :confused:) και ήρθαν και ξαλάφρωσαν τα ποδαράκια μου, πέταγα μετά. Προσγειώθηκα απότομα όμως όταν έμαθα αυθημερόν πως έπρεπε να παρακολουθήσω την ίδια μέρα σεμινάριο μετά την δουλειά το απόγευμα ως νωρίς το βράδυ.....Αυτά τα ξαφνικά αλλά και με υποχρεωτική παρουσία στην δουλειά μου με σκοτώνουν όταν συμβαίνουν, κανένας σεβασμός σε προσωπική ζωή.

Μαγείρεψα φιογκάκια με κόκκινη σάλτσα ντομάτας και ανυπομονώ σήμερα να γυρίσω σπίτι μου νωρίς γιατί από εχθές και προχθές γύρισα μετά τις 8.00 το βράδυ σαν ζόμπι.

Στο τρίτο καφεδάκι για σήμερα, σας φιλώ όλες!

Related image

Με γειά το κρεβάτι και καλή συνέχεια με το παιδί στην προσπάθεια που κάνετε. Μπράβο!

 

Μπράβο, μπράβο, μπράβο! Χιλια μπράβο για το δώρο που έκανες, το αγαπημένο κουφαράκι σου. Το πεντικιούρ σου!

Φυσικα και δεν δίνουν δεκάρα για τα υπόλοιπα κομμάτια της ζωής σου, στη δουλειά. Είναι γαϊδούρια, αφού :angry:! {που συνηθίζω να λέω} Ντροπή τους!

Οσο μπορείς.. όσο.. ξέρω πόσο δύσκολο είναι, προσπάθησε, όσο μπορείς, να μην τους αφήνεις να σε καταρακώνουν. Το μέσα σου, είναι δικό σου και μόνο δικό σου. Και παρά τις.... φιλότιμες προσπάθειές τους, μην τους αφήνεις να μπουν μέσα σου. Εχεις πολλά πράγματα στη ζωή σου, από τα οποία παίρνεις αγάπη, φως, αισιοδοξία και χαρά.

Σε σκέφοτμαι πολύ. Το ξέρεις.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρααα..

Είστε η καλύτερη μου παρέα :)

Μετα το καθαρισμα που είχα κανει τον Νοεμβριο δεν κατάφερα να ξαναμπώ να σας γράψω και να μαι τώρα

Βασικά μετά το καθάρισμα φρόντιζα πάντα να έχω φίλους και οικογένεια στο σπίτι να τους χαρούμε (μου ελειψε πολύ) κάναμε παρτάκι για τα γενέθλια μου (έγινα 30 :) ). Με την καθημερινότητα μας χανόμαστε αλλά τους χαρηκα πολύ όλους και εξακολουθούμε να κανονίζουμε και εξω με φίλους του γιού μας και το ευχαριστιόμαστε. Αυτό εχει μόνο σημασία.

Απο δουλειές καθε μερα φροντίζω να λάμπει το σπιτάκι μας (παντα κοιμαμαι στις 12) για να εχω το Σαββατο μόνο λίγα και να χαίρομαι την οικογένεια μου

Τώρα το σπιτάκι μας είναι σε καλη κατασταση και το διατηρούμε. Το Πάσχα ξανα μια γενικη που θα ναι πολύ εύκολη αν τα διατηρήσουμε.

Περάσαμε και γω και ο μικρός ιώσεις με πυρετούς αλλά τώρα οκ. 

Σας διαβαζω καθε βραδυ όμως :)

 

Δομνίνα μου και βέβαια θέλουμε φωτογραφία.. με γεια το δωματιάκι να το χαρεί το παιδάκι σας.

Ειρήνη μου με γεια η καρέκλα πολύ όμορφη. Καλε το φιογκάκι σου θα πάει γυμνάσιο? Νόμιζα πιο μικρός ήταν.. στο καρναβάλι να πάτε. Εμεις περσι πρώτη φορά πήγαμε το ευχαριστηθήκαμε και είπαμε θα πηγαίνουμε καθε χρόνο να μαστε καλα.

Μιρτούλα εγω εχω παρει μια θηκη καρδια στο χρώμα τον επιπλων του υπνοδωματίου μας εχω βαλει τα στεφανα μεσα μια προσκληση του γάμου μας και μια φωτογραφία. Έχω βάλει την φωτο λίγο πλάγια και μου αρέσει. Η πρόσκληση δεν φαίνεται απλα την εβαλα να υπάρχει μεσα. Τα εχω κρεμμάσει πάνω απο την πορτα του δωματίου η οποία είναι απέναντι από το κρεβάτι μας λίγο πιο δεξιά.

Αφροδιτάκι μου κουράγιο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγω πιάνω δουλεια 8 το πρωι κανω διαλειμμα 1-3 και μετα ξανα δουλεια 3-6 και 6και10 πιάνω δουλειά καθε μέρα μεχρι τις 8(εκτός απο Τρίτη) σε μια αλλη κοπελα που θελει βοηθεια και σπίτι μπαίνω στις 8.30. αλλα έχουμε αναγκη εστω και αυτά..

Γιωτού αυτη την ανοσία την έπαθα εγω..

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...