Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες και καλή εβδομάδα! Μανουλίτα μου, όπως κατάλαβες, διαβάζω ανελλειπώς απλά δεν κάνω κάτι με το οποίο μοιραζόμενη μαζί σας θα σας εμπνεύσω. Γι αυτό δε γράφω. Δουλειές κάνουμε όλες μας, άπειρες μέσα στην ημέρα. Και αν πραγματικά μπεις στο τρυπάκι για μια μέρα να σημειώνεις και το παραμικρό που κάνεις, θα το καταλάβεις.

Παρόλα αυτά, χθες & σήμερα έκανα πράγματα που χρόνιζαν, με εκνεύριζαν, με απασχολούσαν και παρά την κούρασή μου, αυτή τη στιγμή αισθάνομαι ήρεμη. Το έλεγε η Ειρήνη και δεν έδινα βάρος. Ισχύει πραγματικά!

Χθες λοιπόν, έκανα με τον σύζυγο μια δουλειά απαραίτητη που ελπίζω να αποδώσει. Κάθε χρόνο έχουμε θέμα με τα μυρμήγκια στην κουζίνα μας. Είναι κάπου μέσα στον τοίχο, πίσω απ τα ντουλάπια χωρίς να έχουμε τρόπο να κλείσουμε τις διόδους. Πέρυσι αντιληφθήκαμε μικρές αστοχίες των μαστόρων, απ τις οποίες περνούν τα άτιμα και με ταλαιπωρούν καθώς αρνούμαι να ρίξω χημικά. Είχαμε από καιρό πάρει σιλικόνη οπότε χθες κλείσαμε όλες τις τρύπες και τα περάσματα. Όσα μπορούσαμε εννοείται. Ελπίζω να περάσουμε μια άνοιξη χωρίς τους μικροσκοπικούς εκνευριστικούς επισκέπτες...

Μόλις ολοκληρώθηκε αυτή η εργασία, καθάρισα τα ντουλάπια της κουζίνας, εξωτερικά και εσωτερικά. Ακόμα μια δουλειά που τριβέλιζε καιρό το μυαλό μου. Έκανα ανακατατάξεις, αλλαγές και πήραμε ανάσα! Εγώ δηλαδή που τα ανοιγοκλείνω τόσες φορές τη μέρα!

Μετά το μαγείρεμα που ξανακαθάρισα πάγκους, νεροχύτες, έβγαλα τα φίλτρα του απορροφητήρα και τα έχωσα στο πλυντήριο μαζί με τα διάφορα πλενόμενα αξεσουάρ όλων των συσκευών της κουζίνας. Καθάρισα καλά ότι έβλεπα στον απορροφητήρα (μοτέρ κλπ), έπλυνα τις σχάρες τις τοστιέρας και αφού πλύθηκαν όλα τα επανατοποθέτησα.

Η καθαριότητα της κουζίνας, ολοκληρώθηκε σήμερα με το καθάρισμα του ντουλαπιού κάτω απ τον νεροχύτη, του ντουλαπιού με τις κατσαρόλες και τα λοιπά σκεύη ψησίματος, την τροφοθήκη και το ψυγείο.

Αισθάνομαι πραγματικά να μου έχει φύγει ένα βάρος!

Παράλληλα, τοποθέτησα σιλικόνη στον σωλήνα της λεκάνης στο ένα μπάνιο απ όπου (άργησα αλλά αντιλήφθηκα πως) έτρεχε μια σταγόνα κάθε τόσο. Αφού -ελπίζω- πως έκλεισα την όποια τρύπα είχε το σημείο, έριξα αρκετό καθαριστικό, το άφησα να μουλιάσει και έπειτα πανεύκολα το καθάρισα. Με την ευκαιρία, καθάρισα και τα σιφόνια μέσα στο μεγάλο μπάνιου που γεμίζουν τρίχες.

Το Σαββατοκύριακο έβαλα 4 πλυντήρια. Ήθελα πολύ να σας βγάλω φωτογραφία τα στεγνωμένα και διπλωμένα ρούχα όπως τα είχα να "ξεκουραστούν" πριν τα τοποθετήσω στις ντουλάπες, σε αντιπαραβολή με τα ρούχα που θα χρειαστούν σιδέρωμα απ όλα αυτά τα πλυντήρια ώστε να δείτε τα οφέλη του στεγνωτηρίου αλλά δεν είχα πάρει το κινητό επάνω και βαρέθηκα. Τακτοποιήθηκαν στις θέσεις τους πριν λίγο και την Τετάρτη θα σιδερώσω ρούχα που έχουν πλυθεί στο διάστημα περίπου ενός μήνα. Αυτό το λέω ευκολία!  

Σας χαιρετώ όλες, εύχομαι να είστε καλά!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 9/3/2017 at 3:56 ΜΜ, mirtoula4 είπε:

καλησπέρα!

Ειρήνη μου ναι όπως το λες, σε όλο το πρόσωπο εκτός μάτια. Μακροπρόθεσμα έχει πολύ καλά αποτελέσματα αυτή η μάσκα!

Λοιπόν για τα στέφανα που λέγαμε ακόμα δεν αξιώθηκα να τα φτιάξω, αλλά βρήκα σε ένα μαγαζί -και στο ικεα- κορνίζα με βάθος οπότε όοοοποτε μπορέσω να το αγοράσω θα το τακτοποιήσω τότε...βρήκα όμως μια άλλη κορνίζα με βάθος οικονομική και την πήρα. Μου φάνηκε κάπως παιδική και χαρούμενη οπότε την έκανα shadow box για ενθύμια των παιδιών από γέννηση-βάπτιση...πρέπει να τοποθετήσω τζάμι μπροστά και θα ναι έτοιμη για κρέμασμα, σας τη δείχνω:

(....

 

επίσης, ετοίμασα τα κεράσματα του μικρούλη μου για να κεράσει αύριο στα νήπια για τα γενέθλιά του. Ιδού:

P3090147_zpsfegvts17.jpg

 

Πολύχρονος!!!! Πανέμορφο καλαθάκι! Γράψε μας και τι ετοίμασες για κέρασμα!

On 11/3/2017 at 0:56 ΠΜ, mirtoula4 είπε:

ορίστε κ η κορνίζα, μετά από "μορφοποίηση": P3050145_zpsnxiyamgx.jpg

Πολύ όμορφη και φοβερή ιδέα για ενθύμια, που έχω κλεισμένα σε κουτιά! Εύγε!!!

20 hours ago, ravT είπε:

 

Το Σαββατοκύριακο έβαλα 4 πλυντήρια. Ήθελα πολύ να σας βγάλω φωτογραφία τα στεγνωμένα και διπλωμένα ρούχα όπως τα είχα να "ξεκουραστούν" πριν τα τοποθετήσω στις ντουλάπες, σε αντιπαραβολή με τα ρούχα που θα χρειαστούν σιδέρωμα απ όλα αυτά τα πλυντήρια ώστε να δείτε τα οφέλη του στεγνωτηρίου αλλά δεν είχα πάρει το κινητό επάνω και βαρέθηκα. Τακτοποιήθηκαν στις θέσεις τους πριν λίγο και την Τετάρτη θα σιδερώσω ρούχα που έχουν πλυθεί στο διάστημα περίπου ενός μήνα. Αυτό το λέω ευκολία!  

Σας χαιρετώ όλες, εύχομαι να είστε καλά!

Ισχύει!!! Βοηθάει πολύ στην μείωση του σιδερώματος.

Κορίτσια, εγώ καλά λέω πως είμαι. Πολλή πίεση, δεν θέλω να λέω τα ίδια και τα ίδια. Προσπαθώ να περνάω καλά και να μην το βάζω κάτω. Πλέον τα καταφέρνω κάπως καλύτερα σε διαχείριση άγχους, αλλά χρειάζομαι ακόμη δουλειά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Πολύχρονος!!!! Πανέμορφο καλαθάκι! Γράψε μας και τι ετοίμασες για κέρασμα!

 

 

Ευχαριστώ πολύ Αφροδίτη μου!Αν προσέξεις φαίνονται κάπως μέσα...είναι ατομικά κεκάκια σε χαρτάκι με γλάσσο σοκολάτας και τρούφα από πάνω. Τα γνωστά...τα έβαλα σε σακουλάκι και τα έδεσα με κορδελίτσα κ έτοιμα!

εγω ψιλοσέρνομαι τις τελευταίες μέρες...ουφ, ειμαι που είμαι κουρασμένη αρκετά, εχω και ενα απίστευτο μπούκωμα και εχω πέσει πολύ..τεσπα, ελπίζω να συνέλθω σύντομα

φιλιά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Μετά από μερικές πολύ ζόρικες και αγχωτικές μέρες, αποφάσισα να το πάρω λίγο πιο χαλαρά, χωρίς να θέλω να πω περισσότερα για το θέμα.

Προσπαθώ λοιπόν να οργανωθώ, να προχωρήσω όσες δουλειές θέλω ή/και πρέπει, εσωτερικές και εξωτερικές.

Οι δουλειές του σπιτιού μου, προχωρούν κανονικά, δεν αφήνω κενά, ώστε να διατηρώ το σπίτι μας σε μία καλή κατάσταση και το μυαλό μου, οπως λέω πάντα, ήρεμο.

Ολοκληρώσαμε τις συναντήσεις στο ΚΕΔΥ και τώρα περιμένουμε νέα τους {θ αργήσουν}. Εληξε κι αυτό.

Η γιαγιάκα μου είναι μαζί μας, τρώει, την κάνω μπάνιο, μας σταυρώνει όταν μπαινοβγαίνουμε και είναι καλά.

Από ρούχα, μου λείπουν αρκετά πράγματα,  αφού συνεχίζω το ξεκαθάρισμα στην ντουλάπα μου. Εβγαλα πάλι μερικά κομμάτια {πιο παλιακα σε στυλ ή πιο "γραφείου" που πλέον δεν χρειάζομαι και δεν θέλω να έχω} για δόσιμο. Σήμερα, έκανα μια βόλτα {ανάμεσα σε 2 ραντεβού} και μπήκα σ ένα pull and bear και βρήκα ένα απίστευτο ανοιξιάτικο παντελονάκι, σε πράσινο {σαν μιλιτέρ} χρώμα, που κόστιζε 9 ευρώ και δίχως άλλη σκέψη το αγόρασα αφου στα κιλά που είμαι τώρα δεν μου κάνει τίποτα απο τα παντελόνια μου. Πολύ το χάρηκα! Θα το φορέσω πολύ, είμαι σίγουρη.

Δείτε μία ομορφη ιδέα, αντι δίσκου. Ενας παλιός καθρέπτης, σε άλλο ρόλο:

0b649eed0ea05b14be32c18ebad3e4b5_zpsghns 

Σας φιλώ γλυκά όλες και εύχομαι να είστε καλά.

4 hours ago, mirtoula4 είπε:

εγω ψιλοσέρνομαι τις τελευταίες μέρες...ουφ, ειμαι που είμαι κουρασμένη αρκετά, εχω και ενα απίστευτο μπούκωμα και εχω πέσει πολύ..τεσπα, ελπίζω να συνέλθω σύντομα

...αχ! Ολος ο κόσμος κάπως έτσι είναι! Περαστικά σου ,κοριτσάκι μου γλυκό!

22 hours ago, ravT είπε:

Παρόλα αυτά, χθες & σήμερα έκανα πράγματα που χρόνιζαν, με εκνεύριζαν, με απασχολούσαν και παρά την κούρασή μου, αυτή τη στιγμή αισθάνομαι ήρεμη. Το έλεγε η Ειρήνη και δεν έδινα βάρος. Ισχύει πραγματικά!

Χαίρομαι πολύ που νιώθεις καλύτερα Ραβτακι μου!

Οντως, οι δουλειές που πολυκαιρίζουν, είναι ότι χειρότερο για το μυαλό μας... μας απασχολούν πολύ, μας δημιουργούν εκνευρισμό και όσο αρνουμαστε να καταπιαστούμε μ αυτές, διογκώνονται στο μυαλό μας. Είναι τόσο εκνευριστικό αυτό... :?

Μπραβο για τα όσα έκανες. Κυρίως για τα ντουλάπια της κουζίνας! Μεγάλο βάσανο! Από τότε που έκανα και γω τα δικά μου, λατρεύω να τ ανοίγω και δεν νιώθω μια... πως να το πω.. ταλαιπωρία στο μυαλό μου, κάθε φορά που τ ανοίγω να πάρω κάτι.

On 11/3/2017 at 10:52 ΜΜ, Μανουλίτα είπε:

Μιρτούλα μου ναι δουλεύω πολλές ώρες.. απίστευτες... αλλά το είχαμε συζητήσει με τον σύζυγο ότι λίγο πριν το παιδάκι μας πάει στο δημοτικό θα μείωνα τις ώρες μου γιατι καλά και τα λεφτά αλλά τα παιδάκια έχουν ανάγκη τη μαμά τους.. και ειδικά με τα διαβάσματα και το τρέξιμο στις δραστηριότητες.. έτσι σε λίγο καιρό θα δουλεύω μόνο μέχρι το μεσημέρι και μετά τα απογεύματα μόνο με το παιδάκι μου και το σπιτάκι μου.. μου έλειψαν.. θα στερηθούμε πολλά γιατι και τώρα πολύ δύσκολα βγαίνουμε αλλά το αποφασίσαμε

Κορίτσι μου, το χω πει πολλές φορές. Είναι μια απόφαση που πήρα, μετά από πολύ σκέψη και δεν την μετάνιωσα ποτέ.

Μακάρι να σου πάνε ολα, όπως τα έχεις υπολογίσει! :)

On 11/3/2017 at 0:56 ΠΜ, mirtoula4 είπε:

ορίστε κ η κορνίζα, μετά από "μορφοποίηση": P3050145_zpsnxiyamgx.jpg

Τι υπεροχο ενθύμιο Ερσάκι μου!!!

On 9/3/2017 at 3:56 ΜΜ, mirtoula4 είπε:

Λοιπόν για τα στέφανα που λέγαμε ακόμα δεν αξιώθηκα να τα φτιάξω, αλλά βρήκα σε ένα μαγαζί -και στο ικεα- κορνίζα με βάθος οπότε όοοοποτε μπορέσω να το αγοράσω θα το τακτοποιήσω τότε...βρήκα όμως μια άλλη κορνίζα με βάθος οικονομική και την πήρα. Μου φάνηκε κάπως παιδική και χαρούμενη οπότε την έκανα shadow box για ενθύμια των παιδιών από γέννηση-βάπτιση...πρέπει να τοποθετήσω τζάμι μπροστά και θα ναι έτοιμη για κρέμασμα, σας τη δείχνω:

επίσης, ετοίμασα τα κεράσματα του μικρούλη μου για να κεράσει αύριο στα νήπια για τα γενέθλιά του. Ιδού:

P3090147_zpsfegvts17.jpg

 

Ερσάκι μου, να χαίρεσαι το αγγελάκι σου!
Να είναι καλότυχο, γερό και πάντα ευτυχισμένο!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mirtoula4 είπε:

Ευχαριστώ πολύ Αφροδίτη μου!Αν προσέξεις φαίνονται κάπως μέσα...είναι ατομικά κεκάκια σε χαρτάκι με γλάσσο σοκολάτας και τρούφα από πάνω. Τα γνωστά...τα έβαλα σε σακουλάκι και τα έδεσα με κορδελίτσα κ έτοιμα!

εγω ψιλοσέρνομαι τις τελευταίες μέρες...ουφ, ειμαι που είμαι κουρασμένη αρκετά, εχω και ενα απίστευτο μπούκωμα και εχω πέσει πολύ..τεσπα, ελπίζω να συνέλθω σύντομα

φιλιά!

Περαστικά. Ποια συνταγή χρησιμοποίησες;

On 11/3/2017 at 0:23 ΜΜ, Ειρήνη είπε:

Αγαπημενες μου,

Ελειψα για 3 μέρες, αφού περασα μία κατάσταση πολύ στενάχωρη, πολυ αγχωτική, πολύ άσχημη.

Να μην σας τα πολυλογώ, εξαιτίας μίας διαρροής σε μία γκαρσονιέρα που έχει και νοικιάζει η πεθερά μου, μετά απο πολύ επιμονή δική μας, ανακαλύψαμε ότι ο ενοικιαστής μάλλον {γιατί ακόμα δεν τον έχουν πάει στο νοσοκομείο... :-( } πέρασε εγκεφαλικό {ή μικρότερα εγκεφαλικά}, καλεσαμε την αστυνομία γιατί δεν άνοιγε την πόρτα για ώρες που χτυπούσαμε, ενώ ήταν μέσα, όταν άνοιξε ήταν "χαμένος" και αντί να τον πανε στο νοσοκομείο {αφού εμείς αποχωρησαμε} απλά κάποιος φίλος του έβαλε μία κοπέλα {που του καθάριζε} να τον βοθηάει για κάποιες ώρες και τον άφησαν στο σπίτι, χωρίς ιατρική περίθαλψη. Την επόμενη, πέρασα μία μέρα κόλαση, που ήθελα συνεχώς να κλαίω απο την αδιαφορία του κόσμου, αφού ο άνθρωπος {χωρίς να το θέλει αφού δεν είναι καλά}, πηγε να ζεστάνει να φάει και έβαλε φωτιά στην κουζίνα {άρπαξε πολύ και τα γύρω ξύλα}, τον έσωσε η κοπέλα που τυχαία πήγε, εγώ τρελάθηκα στη σκέψη οτι θα μπορούσε να καεί ζωντανός, πήγα στους δικούς του {δεν εχει παντρευτει και δεν εχει παιδιά αλλά μόνο 1 ανηψιό και παντρεμένο αδερφό), οι οποίοι μου ειπαν να κάνω οτι νομίζω αφού δεν θέλουν ν ασχοληθούν, πηγα στην αστυνομία και ενημέρωσα πως ο άνθρωπος δεν είναι καλά και μπορεί να βάλει φωτιά και να καεί και να κινδυνέψουν και οι άλλοι ένοικοι της πολ/κίας...χωρις να ενδιαφέρεται κανείς... ΚΑΝΕΙΣ!

Έκλαψα τόσο πολυ, ζορίστηκα τόσο πολύ.. δεν μπορώ δηλαδή να σας περιγράψω πως αισθάνθηκα να πηγαίνω να μιλάω σε τόσο κόσμο και κανείς να μην ενδιαφέρεται... σε τι άσχημες εποχές ζούμε... τι άσχημες...πόση αδιαφορία υπάρχει.

Θα επανέλθω συντομα, με πράγματα του θέματός μας, απλώς ήθελα να σας ενημερώσω γιατι λείπω για μερικές μέρες.

Σας φιλώ

Δεν έχω κάτι να σχολιάσω. Έχει συμβεί και στο στενό οικογενειακό μας περιβάλλον και καταλαβαίνω απόλυτα. Κρίμα......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα  όμορφες,ο μικρός γράφει  τα μαθήματα του κι εγώ ΣΑΣ διαβάζω  από το κινητό. Σήμερα  είχα στο σπίτι την φίλη μου και πολύ  το χάρηκα οπότε από δουλειά έκανα λίγα πράγματα,2 πλυντήρια κρεβάτια, και το φαγητό  (φακές) μέχρι να έρθει η φίλη. Ήπιαμε έναν ωραίο διπλό ελληνικό καφέ,Τις έκανα τα μαλάκια,αποφασίσαμε τι χρώματα θα βάψω το σπίτι μου,αυτααα. Σήμερα δεν δουλεύω οπότε τώρα θα βάλω σίδερο και για το βράδυ έκλεισα ραντεβού για crossfit.... Και ένα τελευταίο,σκέφτομαι και ελπίζω να το καταφέρω το Μάιο ή Ιούνιο να κατέβω Αθήνα οπότε θα χαρώ πολύ να δω και κάποιες  live

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη συνήθως κάνω τη συνταγή του κεικ την κλασική αλλά αυτή τη φορά και μετά από δοκιμή που με έπεισε :-D έκανα τη συνταγή για παντεσπάνι. 1 φλυτζ. ζάχαρη, 1 φλυτζ. αλεύρι, 4 αυγά, βανίλιες ή ξύσμα λεμόνι, 1 μπέκιν κ ίσως λίγο νεράκι αν το μείγμα είναι πολύ πηχτό...ψήσιμο αέρα  στους 180 για 15-20 λεπτά, βλέπεις πότε θα ροδίσει. Πανεύκολη συνταγή, φουσκώνει κ βγάζει αρκετά κομμάτια, εγώ βέβαια έκανα 3πλή!! γιατί έκανα κ παντεσπάνια για την τούρτα. Την προτίμησα γιατί εκτός του ότι είναι πανεύκολη και αποκλείεται να μην πετύχει φτιάχνει κεκάκια σαν "σφουγγαράκια", σαν sponge cake, δεν τρίβεται, βγαίνει όλο και εύκολα από το χαρτάκι-θηκούλα, είναι αφράτο και γαρνίρεται εύκολα με γλάσο κλπ..Δοκίμαστα, θα σου αρέσει!

Ειρήνη μου σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Περαστικά. Ποια συνταγή χρησιμοποίησες;

Δεν έχω κάτι να σχολιάσω. Έχει συμβεί και στο στενό οικογενειακό μας περιβάλλον και καταλαβαίνω απόλυτα. Κρίμα......

 Δεν έχω λόγια....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!

Είναι η ανάδρομη Αφροδίτη στον Ιχθύ και έχουν πέσει πολλά μαζεμένα που επηρεάζουν τα ψαράκια γενικότερα.. Ο γιος μου είναι ψαράκι (αύριο έχει γενέθλια, γίνεται 4 το καμάρι μου), εγώ έχω ωροσκόπο ιχθύ και μου έχει τινάξει τα πέταλα.. τι να πω.. Περνάω κι εγώ μια πολύ δύσκολη περίοδο με τον μικρό.. έχει κάποιες συμπεριφορές που μας προβληματίζουν πολύ και έχουμε απευθυνθεί σε ειδικό. Θα ξεκινήσουμε παιγνιοθεραπεία από βδομάδα για να μπορέσουμε να καταλάβουμε τι ακριβώς τον ενοχλεί και τι τον έχει πειράξει.. Το Σάββατο έχουμε και το πάρτυ γενεθλίων μας - για πρώτη φορά σε παιδότοπο - και το περιμένει πως και τι. Θα έρθει και η αδερφή μου με τα ανηψάκια μου και ανυπομονώ να τους δω!

Από υγεία τέλεια.. Ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξει και η διάθεσή μας το συντομότερο!

Υπάρχει γενικότερα μεγάλη αδιαφορία γύρω μας.. Αν κάτι δεν μας επηρεάζει άμεσα θεωρούμε πως δεν αξίζει τον κόπο ή δεν έχουμε υποχρέωση να ασχοληθούμε.. Πόσο λάθος όλο αυτό!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλημερα.

Η πρώτη μέρα, εδώ και τουλάχιστον 2 εβδομάδες, που δεν δουλεύω πρωί, οπότε και ευχαριστήθηκα το σπιτι μου αλλά και έκανα αρκετές δουλίτσες.

Ετοίμασα πρωινά, μάζεψα και έπλυνα πιατικά, έβαλα και άπλωσα ένα πλυντήριο με σκουρόχρωμα, λούστηκα, έκανα μάσκα μαλλιών, σιδέρωσα μπόλικα ρουχαλάκια, αέρισα το σπίτι και έστρωσα κρεβάτια, ετοίμασα φαγάκι {πιπεριές φλωρίνης και μελιτζάνες, γεμιστές} και έπλυνα την μοκετούλα του φιογκακίου. Με τον ήλιο που έχει σήμερα, μέχρι το βράδυ, θα έχει στεγνώσει. Το χρειαζοταν!

easy2_zps7vixxqcs.jpg

Εδώ γύρω είμαι, σας φιλώ γλυκά όλες!

On 15/3/2017 at 11:12 ΠΜ, Δομνίνα είπε:

 Ο γιος μου είναι ψαράκι (αύριο έχει γενέθλια, γίνεται 4 το καμάρι μου), εγώ έχω ωροσκόπο ιχθύ και μου έχει τινάξει τα πέταλα.. τι να πω.. Περνάω κι εγώ μια πολύ δύσκολη περίοδο με τον μικρό.. έχει κάποιες συμπεριφορές που μας προβληματίζουν πολύ και έχουμε απευθυνθεί σε ειδικό. Θα ξεκινήσουμε παιγνιοθεραπεία από βδομάδα για να μπορέσουμε να καταλάβουμε τι ακριβώς τον ενοχλεί και τι τον έχει πειράξει..

Να χαίρεσαι το μικρό σου βλασταράκι, να είναι ευτυχισμένος, τυχερός μα κυρίως γερός! ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑ!

Y.Γ. Ματια μου, το προφίλ στο facebook είναι irene's pretty nails. Κάνε μου add και στείλε μου την φωτογραφία να την ανεβάσω :)

On 14/3/2017 at 3:59 ΜΜ, etoiledunord είπε:

 Και ένα τελευταίο,σκέφτομαι και ελπίζω να το καταφέρω το Μάιο ή Ιούνιο να κατέβω Αθήνα οπότε θα χαρώ πολύ να δω και κάποιες  live

Εννοείται!!!! Ενημέρωσε μας από πριν και εγώ θα χαρώ πολύ να βρεθούμε!

On 14/3/2017 at 3:48 ΜΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Δεν έχω κάτι να σχολιάσω. Έχει συμβεί και στο στενό οικογενειακό μας περιβάλλον και καταλαβαίνω απόλυτα. Κρίμα......

....άνθρωποι, χωρίς ανθρωπια...

On 14/3/2017 at 11:57 ΠΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Κορίτσια, εγώ καλά λέω πως είμαι. Πολλή πίεση, δεν θέλω να λέω τα ίδια και τα ίδια. Προσπαθώ να περνάω καλά και να μην το βάζω κάτω. Πλέον τα καταφέρνω κάπως καλύτερα σε διαχείριση άγχους, αλλά χρειάζομαι ακόμη δουλειά

Αφροδιτούλα μου, να λες τα ίδια και τα ίδια, όσες φορές θέλεις. Καμιά φορά βοηθαει και προσωπικά δεν κουράζομαι καθόλου να σε ακούω.
Σε φιλώ και σε σκέφτομαι


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου! Ελπίζω να είστε καλά!

Εμείς χθες περάσαμε πολύ όμορφα. Πήρα στον μικρό τα δώρα που ήθελε, την μεγάλη κούκλα Darth Vader, μάσκα και μπέρτα Darth Vader και ήρθε κι ένας φίλος του και του έφερε τον στρατιώτη του Darth Vader κι όπως καταλαβαίνετε έγινε χαμός! Σβήσαμε και μια μικρή τουρτίτσα και είμαστε εν αναμονή για το αυριανό πάρτυ! Μεθαύριο έχει πάρτυ γενεθλίων ο κολλητός του, οπότε όπως καταλαβαίνετε όλο το σαββατοκύριακο θα γενεθλιαζόμαστε!

Βρε κορίτσια ξέρετε να μου πείτε τώρα με το καινούργιο site πως μπορούμε να αλλάξουμε την υπογραφή μας; Στο παλιό ήξερα, τώρα δεν καταλαβαίνω την τύφλα μου!

Ειρηνάκι θα σου στείλω τη φωτογραφία σήμερα κιόλας!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου! εμεις παλι αρρωστες και οι δυο!  ειμαι αυπνη, κοιμηθηκα 6-8  το πρωι. χανουμε 2 παρτυ που εχουμε το σκ κ η μεγαλη ειναι μες την στεναχωρια. αλλα τι να κανουμε συμβαινουν κ αυτα.

δομνινα πολυχρονος ο γιοκας σου

μυρτουλα σου ευχηθηκα? εχω παθει αλτσχαιμερ!!! αν οχι να τον χαιρεσαι κ να τον καμαρωνεις!

ειρηνη μου σου εχω στειλει πμ, δεν ξερω αν το εχεις δει. please δες το κ δωσε μου τα φωτα σου!

 

σας φιλω κοριτσια

υγ. το σπιτι στα μαυρα του τα χαλια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Σήμερα, η ομορφη μέρα, με βοηθησε να φτιάξω τα κέφια μου και ταυτόχρονα να κάνω μερικές δουλίτσες που έπρεπε να γινουν και ειχα όρεξη.

Αφού άφησα το παιδάκι μου σχολείο, επέστρεψα σπίτι, έφτιαξα πρωινά για όλους, έβαλα ένα πλυντήριο και τ άπλωσα, έφτιαξα ένα νηστισιμο κέικ πορτοκάλι, έπλυνα πιατικά, μαγείρεψα και ασχολήθηκα με τις γλαστρούλες, με τα μυρωδικά μου. Έκοψα τα ξεραμένα, τα καθάρισα, καθάρισα λιγάκι και τις γλάστρες, σκούπισα το μπαλκόνι μου και οι γλαστρούλες μου έγιναν υπεροχες. Θέλω ν αγοράσω μερικές ακόμα αλλά σιγά-σιγά καθως τα οικονομικά μου δεν είναι πολύ ανθηρά τώρα :mrgreen: .

bece7e01f3.jpg

bece98cbd7.jpg

 

Πήραμε ελέγχους σήμερα, το φιογκάκι τα πήγε περίφημα και γω νιώθω πολύ περήφανη, που η δασκάλα του, μου είπε ότι είναι ένα παιδί δουλεμένο από το σπίτι...:wub:

 

Το απόγευμα έχουμε προπόνηση, καθώς το μικρό μας έχει φιλικούς την Κυριακή και ελπίζω να περάσουμε ένα όμορφο και ήρεμο σαβ/κο.

Σας φιλώ γλυκά όλες

 

 

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου ευχαριστω πολυ! :) εχω κάποιες αποριες, σου ξαναεστειλα. Συγχαρητήρια για το φιογκακι,  αλλα κ σε εσας!  Αυτη ειναι η ανταμοιβή μας!   

Αυριο πρεπει να γκαζωσω να επαναφερω το σπιτι μας! 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Είχα ένα όμορφο, ξεκούραστο σαβ/κο, με τους αγαπημένους μου.

Χθες, δούλευα, επέστρεψα, έκανα καποιες δουλίτσες στο σπίτι, πήγα βολίτσα με το φιογκάκι μου, πήγαμε στη λαϊκή και μαζί με τα φαγώσιμα αγόρασα και 2 υπέροχους, μυρωδάτους βασιλικούς! Αργότερα, έβαλα αρκετά πλυντήρια, σιδέρωσα τουλάχιστον ένα 2ωρο, κάναμε ολοι τα μπάνια μας, έκανα και τη γιαγιά, της έκανα και τα νυχάκια της, γενικό μποτέ δηλαδή και το απογευματάκι που ήρθε ο μπαμπάς μας, ξεκουραστήκαμε όλοι μαζί, αφού ξε-κοιλιαστήκαμε στο φαγητό!

Ειχα λοιπόν στο μυαλό μου, όπως σας είχα πει, ν αλλάξω τις γλάστρες στα μπαλκόνια μας και είπα να το τολμήσω, σιγά-σιγά, με ελάχιστα χρήματα. Αποφάσισα να τις κάνω ολες πια, στο γκρι χρώμα, μιας που γκρι είναι τα κάγκελά μας και σομόν τα πλακάκια και το εξωτερικό βάψιμο

 Έτσι, το απόγευμα, μαζί με το φιογκακι και μία φίλη μου με τα παιδιά της, πεταχτήκαμε στο jumbo και πήρα 3 γλαστρούλες, με τα πιατάκια τους, με ροδάκια. Δεν βρήκα ακριβώς αυτές που ήθελα {σε σχέδιο}, βρήκα όμως το βασικό χρώμα και έτσι θα τις ταιριάξω, αν πάρω και κάποια διαφορετική, πάντα όμως στο ίδιο χρώμα.

Σήμερα το πρωί, είχαμε φιλικούς αγώνες tae στην Ελευσίνα για το φιογκάκι και ήρθε και ο μπαμπάς μου παρέα. Το διασκεδάσαμε, το φιογκάκι το χάρηκε και αφού τελειώσαμε στις 11, τον πήγαμε στο Village, για να παιξει και να ευχαριστηθεί. Επιστρέψαμε, εγώ ετοίμασα φαγητό για όλους και τα αγόρια στο μπαλκόνι, έκαναν τις γλάστρες. Χαμός! Τώρα, εχω μόνο 1 τεράστια «διαφορετική», η οποία λόγω μεγέθους δεν γίνεται ν αλλαχθεί αλλά όλες οι άλλες θα είναι ίδιες! Οργανώνομαι!

Κάποιες από τις αγορές μας στην λαική

ea25615023.jpg

Τακτοποιήθηκαν:

 

ea258d5890.jpg

Τ αγόρια, επι το έργο

 

ea25ccbeff.jpg

Οι νέες γλαστρούλες, με τα μυρωδικά μου: Μαιντανός, δυόσμος, βασιλικός..

ea25dc5962.jpg

 

Σας φιλώ γλυκά όλες!

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...