Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

5 hours ago, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Αρρώστησε η μικρή μου...από την ίωση με τον υψηλό πυρετό. Έχω κάτι νεύρα, σκοτώνω άνθρωπο.

Την Κυριακή το απόγευμα πήγαμε σε παιδικό πάρτυ, όπου και τα 2 αδερφάκια που γιόρταζαν ήταν άρρωστα και τα είχε μπουκώσει η μάνα τους με αντιβίωση για να κόψει τον πυρετό και να μην ακυρώσει το πάρτυ. Εννοείται πως το έμαθα την Τρίτη-δεν θα πηγαίναμε αν το ήξερα. Οι περισσότερες μαμάδες της τάξης το γνώριζαν αλλά ξέχασαν να το πουν και σ' εμένα......Ρε παιδιά, το ήξεραν και πήγαν, το καταλαβαίνετε;;; Είμαι τρελή ή υπερβολική που δεν θα πήγαινα; Εγώ πιστεύω ΟΧΙ.

Ε από Τρίτη βράδυ, Τετάρτη πρωί και η κόρη μου από εχθές το βράδυ, σχεδόν όλα τα παιδιά του πάρτυ έχουν υψηλό πυρετό το ένα μετά το άλλο...

Η δε μάνα του πάρτυ, μετά το πάρτυ έκοψε την αντιβίωση και ξανακύλησαν με πυρετό-βήχα και τα δυο της παιδιά; Ρε πάμε καλά;;; Έτσι δίνουν και σταματούν αντιβιώσεις, λες και είναι καραμέλες για τον λαιμό;

:mad: :confused: :mad: :shock:

ουτε τρελλη εισαι ουτε υπερβολικη!!!!κ εγω το ιδιο θα εκανα. οι μαμαδες που πηγαν τα παιδια τους τι να πω? φοβηθηκαν  μην χασουν την διασκεδαση???? λες κ δεν θα γινουν αλλα παρτυ.... για την μανα του παρτυ ουδεν σχολιον! απαραδεκτη! κ για τα ιδια τα παιδια της κ για τα ξενα!!!! εγω παντως εχω φυγει απο γιορτη που καταλαβα οτι τα παιδια ηταν αρρωστα. ειπα συγνωμη αλλα επρεπε να με ειχατε ενημερωσει οτι ειναι αρρωστα, δεν θα ερχομουνα. κ εφυγα μιση ωρα αφου πηγαμε.

περαστηκα στο κοριτσακι σου!

 

ασχετο, αλλα μηπως μπορεις να με διαφωτισεις? θα παρουν παραταση οι ΜΥΦ του 2016? εχεις καμια ενημερωση? δεν προλαβαινω λεμε!!!!

On 15/2/2017 at 0:09 ΜΜ, Ειρήνη είπε:

Αγαπημένες μου καλημέρα.

Πως είστε κορίτσια μου?

Εγώ από χθες, δεν ξέρω γιατί αλλά κρυωνω.. δεν νιώθω άρρωστη ή κάτι τέτοιο αλλά κρυώνω. Ίσως επειδή χθες έκανα αρκετά πραγματα ολη μέρα και το απόγευμα τρέξιμο.. αγγλικά τον μικρό και μετά δουλειά μέχρι αργά... αλλά όλη την νύχτα ένιωθα να κρυώνω...

Αποφάσισα λοιπόν σημερα, να μην κάνω πολλά. Χθες, έπλυνα καλά το μπανιο μας, έβαλα σκούπα και γενικά το σπίτι είναι σε καλή κατάσταση, οπότε σήμερα λίγα πράγματα.

Χθες επίσης, έκανα ένα πρώτο «ντου», στα παιχνίδια του φιογκακίου. Ένα ακόμα βήμα για τις αλλαγές που ελπίζω να κάνουμε το επόμενο καλοκαίρι, είναι να δώσουμε όλα τα παιχνίδια που υπάρχουν στην trofast του ικεα, μιας που πλέον δεν παίζει μ αυτά.

Έτσι, χθες, μάζεψα αρκετά, το φιογκάκι τα τσέκαρε και το βραδυ, τα πήγα στον μικρό μιας πελάτισσας μου, που αμέσως τα σκόρπισε και άρχισε να παίζει! Το χάρηκε, ο κουκλος!

fi1_zpsvl85irep.jpg

Ψευτομάζεψα τα εκτός θέσης, λούστηκα και έκανα μάσκα, έπλυνα τις βοηθητικες {οπως τις λέω}, ψιλές κουβερτούλες μας και ασχολήθηκα με τα μεταλλικά, φίλτρα της κουζίνας μου. Τα αφαίρεσα από τον απορροφητήρα, τα τοποθέτησα μέσα στον νεροχύτη μου και τα ψέκασα αρκετές φορές με λιποκαθαριστή. Τ άφησα περίπου μισή ώρα και μετά με ζεστό νεράκι, απορρυπαντικό πιάτων και το μαλακό σύρμα, τα έτριψα. Πω πω κορίτσια μου... τι έβγαλαν! :shock:

fi_zpsaggz3kei.jpg

Επίσης, αποφάσισα να κάνω και μία μηλοπιτα, κάτι που δεν είχα ξανατολμήσει! Είναι στο φούρνο τώρα, ψήνεται.. θα σας πω νεότερα.

Αυτά για την ώρα, σας φιλώ γλυκά όλες και ευχομαι όλες να είστε καλά.

 

 

ειρηνη μου κ εγω κρυωνω πολυ αυτες τις μερες παρολο που ο καιρος ειναι καλυτερος!

ειναι κ τα δικα μου φιλτα στα μαυρα τους τα χαλια!!!! πρεπει να γινουν αμεσα! καλα που μου το θυμησες!

πως εγινε η μηλοπιτα?

εκανα τακτοποιηση στα φαρμακα μας. πεταξα μια σακουλα του σουπερ μαρκετ! παλια τα πηγαινα στο φαρμακειο, αλλα μια φιλη που δουλευει η αδελφη της σε φαρμακοβιομηχανια μου εχει πει οτι με καποια επεξεργασια τα ξαναβγαζουν προς πωληση κ ετσι αποφασισα να τα πεταξω.

απο δουλειες τα βασικα καθημερινα+πλυντηρια κ απλωματα.

θα τσικνησετε σημερα? εμεις θα ψησουμε στην πισω αυλη που ειναι καπως καλυμενη κ δεν θα εχει πολυ κρυο (φανταζομαι!)

υπαρχει καμια απο απο εμας που να ειναι νηπιαγωγος να την ρωτησω κατι που θελω σχετικα με το σχολειο?

 

φιλακια πολλα σε ολες

 

On 15/2/2017 at 11:10 ΠΜ, Δομνίνα είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου, τι μου κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα καμάρια σας ακόμη καλύτερα

Να σας πω ένα αστείο περιστατικό. Ο μικρός μου θα γίνει 4 τον Μάρτιο. Χθες το βράδυ είχε μπει ο σύζυγος στο μπάνιο και κάποια στιγμή πάει ο μικρός και του σβήνει το φως! Φωνάζει ο άντρας μου: ".. έσβησες το φως;" και απαντάει ο μικρός "Όχι μπαμπά - έχει διακοπή ρεύματος"! Περιττό να σας πως πως πεθάναμε στο γέλιο!!

πωπω δομνινα ποτε πηγε 4 ο γιος σου? σαν χτες θυμαμαι που ειχες μεινει εγκυος! να τον χαιρεσαι! μην ανησυχεις για τα θεματα υπνου. υπαρχουν παιδακια που ειναι υπναρουδικα (σαν τα δικα μου παρολο που η μεγαλη τελευταια κοιμαται κατα τις 11, αλλα κοιμαται το μεσημερι που με βολευει κ ετσι δεν μιλαω απλα ανεχομαι!!!) κ υπαρχουν κ αλλα που δεν ειναι κ τοσο του υπνου. καταλαβαινω οτι εισαι λιωμα κ τα νευρα σου γινονται κροσια (το ιδιο κ τα δικα μου!) αλλα μονο υπομονη μπορεις να κανεις. του λειπεται γιαυτο δεν παει για υπνο. το ιδιο αντιμετωπιζω με την μεγαλη. ερχεται ο αντρας μου κατα τις 10-10,30 το βραδυ απο το μαγαζι κ ξεσηκωνεται, θελει να παιξει μαζι του. απο την μια λογικο, απο την αλλη τα νευρα μου κροσια.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 hours ago, YOTOU είπε:

ουτε τρελλη εισαι ουτε υπερβολικη!!!!κ εγω το ιδιο θα εκανα. οι μαμαδες που πηγαν τα παιδια τους τι να πω? φοβηθηκαν  μην χασουν την διασκεδαση???? λες κ δεν θα γινουν αλλα παρτυ.... για την μανα του παρτυ ουδεν σχολιον! απαραδεκτη! κ για τα ιδια τα παιδια της κ για τα ξενα!!!! εγω παντως εχω φυγει απο γιορτη που καταλαβα οτι τα παιδια ηταν αρρωστα. ειπα συγνωμη αλλα επρεπε να με ειχατε ενημερωσει οτι ειναι αρρωστα, δεν θα ερχομουνα. κ εφυγα μιση ωρα αφου πηγαμε.

περαστηκα στο κοριτσακι σου!

 

ασχετο, αλλα μηπως μπορεις να με διαφωτισεις? θα παρουν παραταση οι ΜΥΦ του 2016? εχεις καμια ενημερωση? δεν προλαβαινω λεμε!!!!

 

Καλημέρα,

μέχρι αυτή την στιγμή δεν έχει δωθεί παράταση για τις ΜΥΦ και επειδή δεν αντέχω να περιμένω ως το τέλος του μήνα, τις στέλνω κανονικά σαν να μην περιμένω παράταση. Θα σου πρότεινα να κάνεις το ίδιο γιατί αν δεν δώσουν, σε βλέπω στις 28 να παθαίνεις πανικό.

Έχω να στείλω σε 11 πελάτες, μου έχουν μείνει άλλες 2 και ελπίζω να τις τελειώσω έως την επόμενη Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Καλημέρα,

μέχρι αυτή την στιγμή δεν έχει δωθεί παράταση για τις ΜΥΦ και επειδή δεν αντέχω να περιμένω ως το τέλος του μήνα, τις στέλνω κανονικά σαν να μην περιμένω παράταση. Θα σου πρότεινα να κάνεις το ίδιο γιατί αν δεν δώσουν, σε βλέπω στις 28 να παθαίνεις πανικό.

Έχω να στείλω σε 11 πελάτες, μου έχουν μείνει άλλες 2 και ελπίζω να τις τελειώσω έως την επόμενη Παρασκευή.

καλημερα! εχω να φτιαξω 4 μηνες ακομα, κ τα φτιαχνω σε ecxel τα εξοδα γιατι δεν εχω πληρη μηχανογραφιση οποτε καταλαβαινεις.... τρεχατε ποδαρακια μου! η μικρη πως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Επιτέλους... Παρασκευή! Κι ο μικρός μου αλλά κι εμείς το περιμένουμε πως και τι το Σαββατοκύριακο..Είναι ευκαιρία για βόλτες, διασκέδαση με τους φίλους του και πολλές πολλές πολλές αγκαλιές με μας..

Yotou μου ούτε κι εγώ το πιστεύω ότι γίνεται 4! Σαν ψέμματα μου φαίνεται το πότε έμεινα έγκυος, το πότε γέννησα και για πότε έφτασε το καμάρι μου 4! Είμαι σίγουρη όμως πως κι εσύ έτσι σκέφτεσαι για τις πριγκήπισσές σου! Να είναι καλά όλα τα παιδάκια μας γερά και δυνατά.. μόνο αυτό θέλω και να είναι τυχερά να κάνουν στη ζωή τους ότι πραγματικά αγαπάνε!

Πρέπει να το πάρω απόφαση τελικά.. ότι ο μικρός μου δεν είναι του ύπνου.. Χθες το βράδυ αφού όλη μέρα είχε κοιμηθεί μόνο 40 λεπτά μας έβαλε για ύπνο στις 12 (!!!) και αυτός πήγε στο δωμάτιό του και κοιμήθηκε στο κρεβάτι του μόνος του.. Μη με ρωτήσετε τι ώρα.. πραγματικά δεν ξέρω :-D Το καλό είναι ότι ξύπνησε μόνος του το πρωί και έτσι δεν είχαμε δράματα.. Αλλά ούτε κι εγώ είμαι του ύπνου. Με 6-7 ώρες συνολικά είμαι μια χαρά.. Έχει να μοιάσει το παιδί λοιπόν!

Όσον αφορά το θέμα με τις αρρώστιες των παιδιών και τις ανεγκέφαλες μανάδες που πραγματικά δεν λυπούνται ούτε τα παιδάκια τους που σίγουρα είναι ταλαιπωρημένα αλλά ούτε και τις μανάδες των υπολοίπων παιδιών.. Καταρχήν η αντιβίωση στην ίωση δεν κάνει τίποτε.. οπότε αναίτια τα μπουκώνει τα παιδάκια με φάρμακα.. Εννοείται πως έπρεπε να σε είχαν ενημερώσει Αφροδιτάκι μου.. τι φταίει το παιδάκι σου να ταλαιπωρείται έτσι; Τώρα που πήγαμε να κλείσουμε το πάρτυ του μικρού η πρώτη μου ερώτηση ήταν "Αν τυχόν αρρωστήσουμε μπορούμε να αλλάξουμε ημερομηνία";;;;;; Και εννοείται πως ούτε εγώ θα πήγαινα.. Εδώ δεν δέχτηκα να δω την αδερφή μου και τα ανήψια μου που είχα να τα δω από τον Σεπτέμβρη επειδή ο μικρός μου ήταν άρρωστος..

Αύριο το πρωί έχουμε πάρτυ γενεθλίων και την Κυριακή το απόγευμα το αποκριάτικο πάρτυ του σταθμού μας..

Να περάσετε όλες υπέροχα και περαστικά στα αρρωστούλια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, δεν σας έχω διαβασει αλλά θα το κάνω μέσα στο σαβ.κο.

Δυστυχώς, είχαμε ένα πολύ άσχημο συμβάν στο σχολείο μας, πριν 2 μέρες, που μ έχει συγκλονίσει. Ο μπαμπάς, ενός συμμαθητή του φιογκακίου μου, σκοτώθηκε σε τροχαίο, 48 χρονών. Κάποια απροσεξία και χτύπησε πίσω από ενα φορτηγό, ενόσω οδηγούσε μηχανάκι..Σήμερα είναι η κηδεία... :cry:

Είχε 2 αγοράκια. Ενα στην τάξη μας και ένα στην Α' δημοτικού...

Αφησα το φιογκάκι στο ολοημερο, μιας που ο διευθυντής μας είναι ένας εξαιρετικός άνθρωπος και είπε ότι για σήμερα, για όσους γονείς ήθελαν να πάνε στην κηδεία αλλά δεν είχαν κάπου ν αφήσουν τα μικρά τους, ευχαρίστως να τα κρατήσουν στο ολοήμερο. Μόλις του πηγα φαγάκι, σας γράφω και φευγω για την εκκλησία.

Κορίτσια μου ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ!

Σας φιλώ


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 minutes ago, Ειρήνη είπε:

Κορίτσια μου, δεν σας έχω διαβασει αλλά θα το κάνω μέσα στο σαβ.κο.

Δυστυχώς, είχαμε ένα πολύ άσχημο συμβάν στο σχολείο μας, πριν 2 μέρες, που μ έχει συγκλονίσει. Ο μπαμπάς, ενός συμμαθητή του φιογκακίου μου, σκοτώθηκε σε τροχαίο, 48 χρονών. Κάποια απροσεξία και χτύπησε πίσω από ενα φορτηγό, ενόσω οδηγούσε μηχανάκι..Σήμερα είναι η κηδεία... :cry:

Είχε 2 αγοράκια. Ενα στην τάξη μας και ένα στην Α' δημοτικού...

Αφησα το φιογκάκι στο ολοημερο, μιας που ο διευθυντής μας είναι ένας εξαιρετικός άνθρωπος και είπε ότι για σήμερα, για όσους γονείς ήθελαν να πάνε στην κηδεία αλλά δεν είχαν κάπου ν αφήσουν τα μικρά τους, ευχαρίστως να τα κρατήσουν στο ολοήμερο. Μόλις του πηγα φαγάκι, σας γράφω και φευγω για την εκκλησία.

Κορίτσια μου ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ!

Σας φιλώ

τραγικο......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα.

Είχα μία πολύ άσχημη Παρασκευή, ένα ζόρικο και τρεχάτο Σαβ/κο και μία τρελή Δευτέρα, μέχρι τώρα.. πολύ δουλειά, πολλά πράγματα να γίνουν και το σπίτι μας....
Χθες, ήρθε η γιαγιά μου {η γιαγιά που μ έχει μεγαλώσει}, η οποία θα μείνει μαζί μας, μιας που η αγαπημένη μου θεία {μένουν μαζί}, θα κάνει επέμβαση κήλης και πρέπει μετά να ξεκουράζεται. Η γιαγιά είναι 94 και χρειάζεται ειδική φροντίδα, όπως χρειαζόμουν και εγώ, όταν έχασα την μαμά μου στα 7 και εκείνη την ανέλαβε με χαρά.

Έχω έννοια να είναι καλα, να  ξεκουραζεται, να τρώει, να παίρνει τα χάπια της και να μην την αφήνουμε πολύ μόνη. Αλλά φυσικά ο Μέρφυ ακούει και σήμερα είχα απίστευτη δουλειά και έτσι θα πάει μέχρι και την Πέμπτη.. υπομονή, προγραμματισμός και κουράγιο.

Χθες, περάσαμε υπέροχο πρωινό στο καρναβάλι της περιοχής μας. Ντυθήκαμε πρωτόγονοι, χορέψαμε και σίγουρα έμεινε για πάντα στην μνήμη μας. Το φιογκάκι, το καταχάρηκε:
karn_zps4reu6sec.jpg

Σας φιλώ και θα προσπαθήσω να σας γράψω αύριο περισσότερα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Είχαμε κι εμείς ένα γεμάτο σαββατοκύριακο. Το Σάββατο το πρωί είχαμε αποκριάτικο πάρτυ γενεθλίων και ενώ ετοιμαζόμασταν να πάμε οικογενειακώς, ειδοποιήσανε τον άντρα μου το πρωί του Σαββάτου να πάει εκτάκτως για δουλειά. Έτσι πήρα τον μικρό και ξεκινήσαμε να πάμε τα δυο μας. Σταματήσαμε έξω από το βιβλιοπωλείο για να πάρουμε ένα δώρο για τον εορτάζοντα και με το που πήγαμε να ξεκινήσουμε και πάλι, μας άφησε η μπαταρία.. Ευτυχώς είχα παρκάρει κανονικά και δεν εμπόδιζα την κίνηση μιας και από τον συγκεκριμένο δρόμο περνάνε και λεωφορεία, τρόλευ αλλά και πούλμαν! Ευτυχώς βρήκα άνθρωπο και ήρθε και μου την άλλαξε επιτόπου.. 75 Ευρώ με το καλημέρα σας! Δεν πειράζει, εμείς να είμαστε καλά.. Πήγαμε στο πάρτυ και περάσαμε υπέροχα..

Την Κυριακή το πρωί πήρα τον μικρό, μια φίλη μου και τα διδυμάκια της και πήγαμε σε μια υπέροχη παιδική χαρά στο Περιστέρι όπου τα μικρά λυσσάξανε.. Ο Δήμαρχος του Περιστερίου έχει κάνει εξαιρετική δουλειά, αυτή είναι η αλήθεια.. Δυστυχώς εμείς ανήκουμε στο Δήμο Αθηναίων ο οποίος δεν έχει κάνει το παραμικρό τόσα χρόνια για τους δημότες του και έτσι κάθε φορά αναγκαζόμαστε να ξενιτευόμαστε με τον μικρό προκειμένου να μπορεί να παίζει κάπου με ασφάλεια. Κοντά σε μας δεν υπάρχει παιδική χαρά ασφαλή ούτε για δείγμα..

Το απόγευμα της Κυριακής ντύθηκε ο μικρός power rangers και πήγαμε στο πάρτυ του σχολείου του.. σκέτη απογοήτευση.. καμία οργάνωση, ο χώρος βρώμικος και ακατάλληλος για βρέφη και νήπια και πραγματικά το πήρα απόφαση ότι δεν πρόκειται να ξαναπάμε σε καμιά άλλη εκδήλωση του σχολείου του ύστερα από το χριστουγεννιάτικο φιάσκο αλλά και της Κυριακής..

Το τριήμερο που μας έρχεται σκοπεύουμε να το περάσουμε πολύ όμορφα. Το Σάββατο θα τον πάω σε μια εκδήλωση με τον Darth Vader το πρωί και το απόγευμα σε αποκριάτικο πάρτυ. Κυριακή σκοπεύουμε να κάνουμε ολοήμερη εκδρομούλα και Δευτέρα μάλλον σπιτάκι μας..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Δομνίνα είπε:

 

Την Κυριακή το πρωί πήρα τον μικρό, μια φίλη μου και τα διδυμάκια της και πήγαμε σε μια υπέροχη παιδική χαρά στο Περιστέρι όπου τα μικρά λυσσάξανε.. Ο Δήμαρχος του Περιστερίου έχει κάνει εξαιρετική δουλειά, αυτή είναι η αλήθεια.. Δυστυχώς εμείς ανήκουμε στο Δήμο Αθηναίων ο οποίος δεν έχει κάνει το παραμικρό τόσα χρόνια για τους δημότες του και έτσι κάθε φορά αναγκαζόμαστε να ξενιτευόμαστε με τον μικρό προκειμένου να μπορεί να παίζει κάπου με ασφάλεια. Κοντά σε μας δεν υπάρχει παιδική χαρά ασφαλή ούτε για δείγμα..

 

Δομνίνα ο δήμος Περιστερίου είναι πολύ μεγάλος. Υπάρχουν συνοικίες του Περιστερίου στις οποίες γίνονται πολλά πράγματα (και κυρίως στο κέντρο του) αλλά Περιστέρι δεν είναι μόνο το κέντρο του και οι γύρω περιοχές. Είναι αλήθεια όμως πως υπάρχουν αρκετές καλές παιδικές χαρές. 

Σίγουρα θα υπάρχουν και στον Δήμο Αθηναίων αλλά δεν θα τις έχεις ανακαλύψει ακόμη λόγω μεγάλης έκτασης του Δήμου.

 

20 hours ago, Ειρήνη είπε:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα.

Είχα μία πολύ άσχημη Παρασκευή, ένα ζόρικο και τρεχάτο Σαβ/κο και μία τρελή Δευτέρα, μέχρι τώρα.. πολύ δουλειά, πολλά πράγματα να γίνουν και το σπίτι μας....
Χθες, ήρθε η γιαγιά μου {η γιαγιά που μ έχει μεγαλώσει}, η οποία θα μείνει μαζί μας, μιας που η αγαπημένη μου θεία {μένουν μαζί}, θα κάνει επέμβαση κήλης και πρέπει μετά να ξεκουράζεται. Η γιαγιά είναι 94 και χρειάζεται ειδική φροντίδα, όπως χρειαζόμουν και εγώ, όταν έχασα την μαμά μου στα 7 και εκείνη την ανέλαβε με χαρά.

Έχω έννοια να είναι καλα, να  ξεκουραζεται, να τρώει, να παίρνει τα χάπια της και να μην την αφήνουμε πολύ μόνη. Αλλά φυσικά ο Μέρφυ ακούει και σήμερα είχα απίστευτη δουλειά και έτσι θα πάει μέχρι και την Πέμπτη.. υπομονή, προγραμματισμός και κουράγιο.

Χθες, περάσαμε υπέροχο πρωινό στο καρναβάλι της περιοχής μας. Ντυθήκαμε πρωτόγονοι, χορέψαμε και σίγουρα έμεινε για πάντα στην μνήμη μας. Το φιογκάκι, το καταχάρηκε:
karn_zps4reu6sec.jpg

Σας φιλώ και θα προσπαθήσω να σας γράψω αύριο περισσότερα.

Πολύ λυπηρό το γεγονός στο περιβάλλον σας....

Εύχομαι να περάσεις καλά με την γιαγιά σου και να ευχαριστηθείτε η μία την άλλη όσο το δυνατόν περισσότερο. Ξέρεις πως έχω αδυναμία στην γιαγιά μου και γενικά είμαι πολύ ευαισθητοποιημένη σε θέματα 3ης ηλικίας.

Και του χρόνου, τέλειες οι στολές σας! Κι εσύ σαν ''κυρία των σπηλαίων'' ήσουν μια θεά!

Καλή εβδομάδα και καλή δύναμη.

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα. Ελπίζω να με θυμάστε. Έχω πολύ καιρό να εμφανιστώ. Μετά από πολλές δυσκολίες που πέρασα προσπαθώ να αναδιοργανώσω τη ζωή μου και το σπίτι μου. Σ' αυτό με βοήθησε πάραααα πολύ η μανούλα μας. Ειρήνη μου σ' ευχαριστώ κι από εδώ. Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα όσα έχετε γράψει. Θα προσπαθήσω όμως από εδώ και πέρα να συμμετέχω γιατί είστε ψυχοθεραπεία. Καλώς σας ξαναβρήκα λοιπόν.


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα!

Ειρήνη μου πολύ ωραίες οι στολές σας στο καρναβάλι!Και του χρόνου!Πολύ όμορφα σκέφτεσαι για τη γιαγιά σου, μπράβο, να περάσετε καλά μαζί!

Εγώ περιμένω πώς κ πώς να ρθει η Παρασκευή να χουμε επιτέλους ένα 3ημεράκι μπροστά μας!Μακάρι να χει κ καλό καιρό να ευχαριστηθούμε βόλτες-καρναβάλι-κούλουμα. Μέχρι την Παρασκευή θα χω κ γω όμως πολύ τρέξιμο...όπως είπες Ειρήνη κουράγιο και προγραμματισμός για να τα καταφέρουμε!!

φιλιά πολλά!

 


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια μου.

Χάθηκα αλλά είχα μία εβδομάδα τόσο τρεχάτη και πιεσμένη, που δεν ήξερα από που να την "πιάσω".

Πολύ δουλειά, πολλές εξωτερικές εργασιες που έπρεπε να γίνουν, μπόλικο διάβασμα με τον μικρό μου και η καθημερινότητα να τρέχει! Τα ξέρετε άλλωστε. Σιδέρωμα, μαγείρεμα κτλ....

Μέσα σε όλα, μας τηλεφώνησαν από το ΚΕΔΥ, για ένα ραντεβου που είχαμε ζητήσει πριν 2 1/2 χρόνια, όταν ο μικρός μου ήταν στις αρχές της Δ' δημοτικού, για να τσεκάρουμε την περίπτωση δυσλεξίας.

Οργανωθηκα, αν και πιέστηκα πάρα πολύ και ευτυχώς όλα έγιναν. Μου μένει το αυριανό απόγευμα, που έχω τρελή δουλειά και θ αργήσω πολύ να γυρίσω αλλά αυτό ήταν.. τελείωσε.

Καιρός, να μπούμε στα καθημερινά μας, να οργανωθούμε και να κάνουμε αλλαγές. Έχω πολλά στο μυαλο μου για να σας ξεσηκώσω.

Σας φιλώ γλυκά-γλυκά

On 16/2/2017 at 6:20 ΜΜ, YOTOU είπε:

πως εγινε η μηλοπιτα?

εκανα τακτοποιηση στα φαρμακα μας. πεταξα μια σακουλα του σουπερ μαρκετ! παλια τα πηγαινα στο φαρμακειο, αλλα μια φιλη που δουλευει η αδελφη της σε φαρμακοβιομηχανια μου εχει πει οτι με καποια επεξεργασια τα ξαναβγαζουν προς πωληση κ ετσι αποφασισα να τα πεταξω.

Ματάκια μου έγινε υπέροχη! Ο άντρας μου ξετρελάθηκε και γω δυστυχώς έφαγα.. ούτε ξερω πόσα κομμάτια.... ! Αποφάσισα να την κάνω συχνά.

Απίστευτο αυτό που περιγράφεις με τα φαρμακα!!!! :shock:

On 21/2/2017 at 2:27 ΜΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

 

Εύχομαι να περάσεις καλά με την γιαγιά σου και να ευχαριστηθείτε η μία την άλλη όσο το δυνατόν περισσότερο. Ξέρεις πως έχω αδυναμία στην γιαγιά μου και γενικά είμαι πολύ ευαισθητοποιημένη σε θέματα 3ης ηλικίας.

Και του χρόνου, τέλειες οι στολές σας! Κι εσύ σαν ''κυρία των σπηλαίων'' ήσουν μια θεά!

Σ ευχαριστώ πολύ, Αφροδιτούλα μου!

.. και γω της έχω πολύ αδυναμία.. νομίζω σχεδόν όλα τα παιδάκια έχουν στις γιαγιάδες τους αλλά να... εμένα επέλεξε να με μεγαλώσει, παρά που ήταν πολύ νέα, είχε ήδη μεγαλώσει 3 παιδιά και την κούρασα και πάρα πολύ.

Οι μεγάλοι άνθρωποι, έχουν πολλά να προσφέρουν. Απλώς στη χώρα μας, δυστυχώς, τους αφήνουν στο περιθώριο. Αυτό συζητάγαμε προχθές με το φιογκάκι μου, που τους πήγαν σ ένα ΚΑΠΗ και ένας κύριος 83 ετών, τους έδειξε πως να φτιάχνουν χαρταετό από το μηδέν. Το φιογκάκι, ενθουσιάστηκε μαζί του!

On 22/2/2017 at 10:03 ΠΜ, vassiliki67 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Ελπίζω να με θυμάστε. Έχω πολύ καιρό να εμφανιστώ. Μετά από πολλές δυσκολίες που πέρασα προσπαθώ να αναδιοργανώσω τη ζωή μου και το σπίτι μου. Σ' αυτό με βοήθησε πάραααα πολύ η μανούλα μας. Ειρήνη μου σ' ευχαριστώ κι από εδώ. Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα όσα έχετε γράψει. Θα προσπαθήσω όμως από εδώ και πέρα να συμμετέχω γιατί είστε ψυχοθεραπεία. Καλώς σας ξαναβρήκα λοιπόν.

Εσύ, εσύ και μόνο εσύ βοηθάς τον εαυτό σου.Πόσες φορές θα στο πω, αγαπάκι μου?!
Περιμένω, την καθημερινότητά σου! :mad:

On 22/2/2017 at 4:13 ΜΜ, mirtoula4 είπε:

καλησπέρα!

Ειρήνη μου πολύ ωραίες οι στολές σας στο καρναβάλι!Και του χρόνου!Πολύ όμορφα σκέφτεσαι για τη γιαγιά σου, μπράβο, να περάσετε καλά μαζί!

Σ ευχαριστούμε πολύ Ερσάκι μου!
Καλή ξεκούραση, να έχεις!

On 16/2/2017 at 1:18 ΜΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Αρρώστησε η μικρή μου...από την ίωση με τον υψηλό πυρετό. Έχω κάτι νεύρα, σκοτώνω άνθρωπο.

Την Κυριακή το απόγευμα πήγαμε σε παιδικό πάρτυ, όπου και τα 2 αδερφάκια που γιόρταζαν ήταν άρρωστα και τα είχε μπουκώσει η μάνα τους με αντιβίωση για να κόψει τον πυρετό και να μην ακυρώσει το πάρτυ. Εννοείται πως το έμαθα την Τρίτη-δεν θα πηγαίναμε αν το ήξερα. Οι περισσότερες μαμάδες της τάξης το γνώριζαν αλλά ξέχασαν να το πουν και σ' εμένα......Ρε παιδιά, το ήξεραν και πήγαν, το καταλαβαίνετε;;; Είμαι τρελή ή υπερβολική που δεν θα πήγαινα; Εγώ πιστεύω ΟΧΙ.

Ε από Τρίτη βράδυ, Τετάρτη πρωί και η κόρη μου από εχθές το βράδυ, σχεδόν όλα τα παιδιά του πάρτυ έχουν υψηλό πυρετό το ένα μετά το άλλο...

Η δε μάνα του πάρτυ, μετά το πάρτυ έκοψε την αντιβίωση και ξανακύλησαν με πυρετό-βήχα και τα δυο της παιδιά; Ρε πάμε καλά;;; Έτσι δίνουν και σταματούν αντιβιώσεις, λες και είναι καραμέλες για τον λαιμό;

.... χάπια! Πολλά χαπια θα ηθελα να πιω τώρα για τα νεύρα  μου, με όσα γράφεις...τι άνθρωποι υπάρχουν ρε γμτ?! Στην κοσμάρα τους, κυριολεκτικά! :angry:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2017 at 6:05 ΜΜ, Ειρήνη είπε:

Η γιαγιά είναι 94 και χρειάζεται ειδική φροντίδα, όπως χρειαζόμουν και εγώ, όταν έχασα την μαμά μου στα 7 και εκείνη την ανέλαβε με χαρά.
 

Πολυ συγκινητικό ειρηνη μου ετσι που το περιγράφεις, μπραβο σου!  Τυχερή η γιαγια που σε εχει κ που εχει κ τοσο μεγαλο δισεγγονο ,τυχερο κ το φιογκακι που εχει προγιαγια. 

Ελπιζω να ειστε ολες καλα,  δεν ειχα σκοπο να γραψω γιατι με πιέζει ο χρονος,  ηθελα απλα να διαβασω τα νεα σας αλλα με συγκινησε πολύ η ειρηνη με τον τρόπο που μιλαει για την γιαγια της.  Θα σας γραψω τα νεα μας κ θα σχολιασω με την πρωτη ευκαιρία.  Φιλάκια πολλά καλο τριήμερο! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Δυστυχώς αρρωστήσαμε και μεις, οποτε δεν μπορέσαμε να κάνουμε τίποτα εκτός σπιτιού. Ευτυχώς, μέχρι στιγμης, περνάμε πολύ ελαφρά μία ίωση, με ελάχιστο πυρετό και ευτυχώς δηλαδή γιατί και στο σχολείο και στ αγγλικά αλλά και στην προπόνηση ήταν όλοι με υψηλό πυρετό, για πολλές μέρες και άκουγα και τρόμαζα. Οπότε, μέσα στην ατυχία μας, το φιογκάκι ήταν τυχερό. Δεν νιώθει καλά αλλα τουλάχιστον δεν ψήνεται στον πυρετό. Αύριο φυσικά δεν θα το πάω σχολείο και βλέπουμε και για μεθαύριο.

Ξεκουραστήκαμε όμως και ήμασταν όλοι μαζί στο σπίτι μας. Οπότε είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δεν είχα όρεξη για πολλες δουλιτσες, αφού είχα το φιογκάκι και τη γιαγιά, να φροντίζω αλλά και το μεγάλο αγόρι.

Χθες μόνο, έκανα ένα γαλακτομπούρεκο.. κορίτσια μου τι να σας πω.. άλλο πράγμα! Μούρλια!

gal_zps4eltso0i.jpg

 

Σ ευχαριστώ πολύ Γιωτάκι μου.

Η αλήθεια είναι πως εγώ ήμουν τυχερή.Έχω σκεφτεί, άπειρες φορές, αν δεν υπήρχε τότε η γιαγιά μου, το πως θα είχε εξελιχθεί η ζωή μου....οπότε τώρα, είναι το ελάχιστο που μπορώ να κάνω για εκείνη. Σ ευχαριστω πολύ όμως, που έγραψες αυτά τα λόγια. Πολυ.

Παράθεση

Πολυ συγκινητικό ειρηνη μου ετσι που το περιγράφεις, μπραβο σου!  Τυχερή η γιαγια που σε εχει κ που εχει κ τοσο μεγαλο δισεγγονο ,τυχερο κ το φιογκακι που εχει προγιαγια. 

Ελπιζω να ειστε ολες καλα,  δεν ειχα σκοπο να γραψω γιατι με πιέζει ο χρονος,  ηθελα απλα να διαβασω τα νεα σας αλλα με συγκινησε πολύ η ειρηνη με τον τρόπο που μιλαει για την γιαγια της.  Θα σας γραψω τα νεα μας κ θα σχολιασω με την πρωτη ευκαιρία.  Φιλάκια πολλά καλο τριήμερο! 

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Καλή Σαρακοστή!

Περαστικά Ειρήνη μου, αμάν με τις ιώσεις...Το γαλακτομοπούρεκό σου κόλαση!Είναι το αγαπημένο μου γλυκό!!

Εμείς ωραία περάσαμε το 3ήμερο..πήγαμε σε καρναβάλι, πετάξαμε αετό στα εξοχάς, φάγαμε τις λαγάνες (οι οποίες ήταν κ από τα χεράκια μου:-D) κ τα σχετικά...οι δουλειές πήγαν λίγο πίσω αλλά θα επανορθώσω τις επόμενες μέρες

φιλιά!

 

 


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...