Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

10 hours ago, mirtoula4 είπε:

Γιώτα μου τότε απλά δέξου το και κάνε υπομονή για λίγο καιρό ακόμα μέχρι η μικρή να μπορεί να εκτελέσει οδηγίες. Πες στον εαυτό σου "έτσι είναι το σπίτι με μικρά παιδιά κ καλά κάνει κ είναι ετσι" κ τέλος....μάζευε εσυ κάθε βράδυ και ασε τα παιδιά τη μέρα να τα χαρούν, φάση είναι, θα περάσει!

ποση υπομονη να κανω πια????? που ελεγε κ ο μουρατιδης!!!:-D:-D:-D:-D

καλημερα!!!!!! να εχουμε ενα πολυ ομορφο σκ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 3/3/2017 at 3:56 ΜΜ, Ειρήνη είπε:

 

Το περασμένο σαβ/κο, είχα βάψει ρίζα. Ήθελα όμως, ν ανοίξω λιγάκι τα μαλλιά μου, ελάχιστα, γιατί τα έχω σκουρυνει πάρα πολύ από πέρσι. Δεν ηθελα να τ ανοίξω πολύ, δεν ήθελα να τ ανοίξω όλα, δεν ήθελα ανταύγιες οπότε σκέφτηκα και έκανα το εξής:

Πήρα μία βαφή, ενάμιση τόνο πιο ανοιχτή από τη βάση των μαλλιών μου και έβαλα την μισή {με το ανάλογο οξυζενέ} σ ένα ταψάκι, μιας χρήσης. Πήρα μία φαρδιά χτένα και πέρασα τα μαλλία μου, με τη συγκεκριμένη βαφή. "Κανονικα" σαν να χτενιζόμουν, ώστε να κάνει φυσικά νερά η βαφή.

Κορίτσια μου έγινε υπέροχο! Φαίνεται σαν φυσικό, το αποτέλεσμα και για όσο μου αρέσει να τα χω σ αυτό το χρώμα, θα το καθιερώσω!

Σας φιλώ γλυκά όλες!

Ειρήνη μου τα τελευταία 2-3 χρόνια κάνω ακριβώς αυτό στα μαλλιά μου. Είπα για όσο ακόμα δεν έχω πολλές άσπρες τρίχες να τα αφήσω στην ησυχία τους και να μην τα βάφω γιατί για διάφορους λόγους αντιπαθώ τις βαφές κ τα κομμωτήρια οπότε κάνω αυτό κάθε 3-4 μήνες με μια βαφή όπως λες 1-2 τόνους πιο ανοιχτή ώστε να κάνω μικρές, φυσικές ανταύγιες κ να κρύβω κ τα λίγα άσπρα κ με βολεύει μια χαρά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή βδομάδα να έχουμε!

Περάσαμε πολύ όμορφα το Σαββατοκύριακο. Το Σάββατο το πρωί πήγαμε με τον μικρό, τη φίλη μου και την κόρη της στην παιδική χαρά που έχει το Ζάππειο και κατευχαριστήθηκαν τα μικρά παιχνίδι. Είχε τόσο ωραία μέρα που δεν μου έκανε καρδιά να φύγω.. έπρεπε όμως μιας και μετά από πολύ καιρό είχα κλείσει ραντεβού για μανικιούρ - πεντικιούρ..

Χθες πήγαμε με την άλλη φίλη μου και την κόρη της σε μια υπέροχη παιδική χαρά στην Πεύκη.. Βρε κορίτσια εμείς στο Δήμο Αθηναίων είμαστε πολύ αδικημένοι. Τίποτε δεν έχει κάνει στο δικό μας δημοτικό διαμέρισμα τουλάχιστον.. έτσι κάθε φορά που θέλουμε να απολαύσουμε παιχνίδι και ήλιο αναγκαζόμαστε να ξενιτευτούμε..

Γιώτα μου εγώ αρκετά τακτικά (1 φορά στο δίμηνο περίπου) κάνω ξεσκαρτάρισμα στα παιχνίδια του μικρού. Πετάω οτιδήποτε είναι σπασμένο, λειψό και χαλασμένο.. έτσι ανασαίνουν και τα κουτιά και ο χώρος.. Έχω ένα μεγάλο κουτί που βάζω μέσα όποιο παιχνίδι είναι μόνο του και άλλα κουτιά τα οποία περιέχουν ξεχωριστά το καθένα τα αυτοκινητάκια μας, τους βόλους, τους δεινόσαυρους, τις κούκλες - σουπερ ήρωες.. και αυτό βοηθάει στην ψυχική μου ηρεμία αλλά και την αισθητική μου. Ο μικρός έχει μάθει από πολύ νωρίς πως μαζεύουμε οπωσδήποτε τα παιχνίδια πριν πάμε για ύπνο καθώς επίσης και ότι για να βγάλουμε κάποιο παιχνίδι πρέπει να μαζέψει το προηγούμενο.. Όλα είναι θέμα συνήθειας.

Τα μαλλιά μου τα βάφω μόνη μου. Λόγω κληρονομικότητας έχω ασπρίσει από πολύ μικρή.. Λατρεμένο και αγαπημένο χρώμα το κόκκινο!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι υπέροχα "νερά" που κάνει έτσι το χρώμα...! Το λάτρεψα!

Να τα μοιράζεσαι και μαζί μου αυτά τα μυστικά Ερσάκι μου. Εσυ, το χεις με τα θέματα της εμφάνισης, είσαι θεά. :)

22 hours ago, mirtoula4 είπε:

Ειρήνη μου τα τελευταία 2-3 χρόνια κάνω ακριβώς αυτό στα μαλλιά μου. Είπα για όσο ακόμα δεν έχω πολλές άσπρες τρίχες να τα αφήσω στην ησυχία τους και να μην τα βάφω γιατί για διάφορους λόγους αντιπαθώ τις βαφές κ τα κομμωτήρια οπότε κάνω αυτό κάθε 3-4 μήνες με μια βαφή όπως λες 1-2 τόνους πιο ανοιχτή ώστε να κάνω μικρές, φυσικές ανταύγιες κ να κρύβω κ τα λίγα άσπρα κ με βολεύει μια χαρά!

Συμφωνώ μαζί σου. Ειναι οτι πιο απλό, με την εννοια πως στη συγκεκριμενη περίοδο, δεν γίνεται κατι περισσότερο.

On 3/3/2017 at 11:36 ΜΜ, mirtoula4 είπε:

Γιώτα μου τότε απλά δέξου το και κάνε υπομονή για λίγο καιρό ακόμα μέχρι η μικρή να μπορεί να εκτελέσει οδηγίες. Πες στον εαυτό σου "έτσι είναι το σπίτι με μικρά παιδιά κ καλά κάνει κ είναι ετσι" κ τέλος....μάζευε εσυ κάθε βράδυ και ασε τα παιδιά τη μέρα να τα χαρούν, φάση είναι, θα περάσει!

Εχεις δίκιο, Γιωτάκι μου.

Εμένα, οι προτασεις μου ήταν για την "μεγάλη", μήπως "μηχανικά" τα κάνει και η μικρούλα. Γιατι, οπως πολύ σωστά λες, είναι πολύ μικρούλα ακόμα.

Το δικό μου σπίτι, την περίοδο που το φιογκάκι ήταν μικρό, ήταν γεμάτο παιχνίδια. Και όταν λέω παιχνίδια, εννοώ όχι μονο τα δικα του παιχνιδια αλλά και όσα του άρεσαν και έπαιζε... όπως τα κουζινικά μου {τρίφτες, τάπερ κ.α.}, οι βούρτσες μας, διακοσμητικά και οτιδήποτε μπορεις να φανταστείς. :mrgreen:

On 3/3/2017 at 6:11 ΜΜ, YOTOU είπε:

κοριτσια ευχαριστω! αλλα πως θα το εξηγησω αυτο στο 2χρονο? ουτε 2χρονο σε 2 μηνες τα κλεινει. τωρα αρχισε να με ακουει λιγο κ να μην σκαρφαλωνει κ να μην γκρεμιζει το συμπαν. ειναι αρκετα ζωηρη! η μεγαλη απλως βρισκει ευκαιρια με την μικρη κ σιγονταρει στο να δημιουργουν το πανικ χομ! κουτια αποθηκευσης εχουμε απειρα! ειναι γεματα με παιχνιδια, κατα καιρους αποσειρω μερικα για δωσιμο (τα βρεφηκα κ αλλα που δεν εχουν πολυ ενδιαφερον για τα παιδια), τακτοποιω πανω σε βιβλιοθηκες κ ραφια, αλλα σε διαστημα 1 εβδ παλι γινεται το μπαχαλο. εχουμε κ παρα πολλα παιχνιδια....απειρα!

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημενες μου.

Σήμερα επιστρέψαμε στους κανονικούς μας ρυθμους, σχολείο, εξωτερικές και όσα κάνουμε στην μέρα μας.

Πήγα τράπεζα, σούπερ μάρκετ, φούρνο, λαϊκή {αγαπώ λαική!} και βρήκα και χρονο για καφέ, με την κολλητή μου, στον υπέροχο ήλιο της Μαρίνας Φλοίσβου.

Ο καλός καιρός, είναι σύμμαχός στο μυαλό μου για να κάνω διάφορα πραγματα για το σπίτι μου. Όχι τις καθημερινές δουλειές μου, αυτές γινονται, αλλά πραγματάκια που θέλω ν' αλλάξω ή να προσθέσω. Έχω λοιπόν μέσα μου, αρκετά "μέτωπα" ανοιχτά, που δυστυχώς λόγω των οικονομικών μας δεν μπορώ να κλείσω, οπότε σιγά-σιγά προσπαθώ να κάνω όσα μπορώ και με όσα χρήματα διαθέτω.

Μερικά απ αυτά που θέλω είναι ν αλλάξω κουρτίνες παντού. Τις έχω χρόνια και πρεπει ν αλλαχτούν αλλά δεν βιάζομαι. Να πάρω ένα επιπλακι {ακομα δεν έχω καταλήξει τι ακριβώς}, για ένα κενό σημειο του σαλονιού. Ν αλλάξω ταπετσαρία στις καρέκλες της τραπεζαρίας μου. Ν αλλάξω καναπέδες {έχουν ξεχαρβαλωθεί}. Ν αγοράσω νέο πάπλωμα για το υπνοδωματιο μας. Να βρω τι θα κρεμάσω στον τοίχο πάνω απο το κρεβάτι μας.... και ένα σωρό ακόμα... Δεν βιάζομαι. Δεν γίνεται αλλωστε και να βιαστω.

Το Σάββατο, πήγα στην λαϊκή, οπου υπάρχουν πάγκοι {Ρώσων κυρίως} με υφάσματα... όνειρο κορίτσια μου! Φυσικά το μάτι μου επεσε σ ένα ύφασμα.. ότι και να σας πω είναι λίγο.. πανάκριβο δυστυχώς.. 20 ευρω το μέτρο... :| . Δεν πειράζει, συνεχίζω το ψάξιμο.

Δείτε μία ιδέα που βρήκα και κυριολεκτικά λάτρεψα! Μεταμόρφωση ενος "απλού", τραπεζιού:

13f2e2a94a491743014ca79b65b8825f_zpsspqs

Σας φιλώ γλυκά όλες και μην ξεχνάτε να ονειρεύεστε!

  • Μου αρέσει 1

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 hours ago, Ειρήνη είπε:

Τι υπέροχα "νερά" που κάνει έτσι το χρώμα...! Το λάτρεψα!

Να τα μοιράζεσαι και μαζί μου αυτά τα μυστικά Ερσάκι μου. Εσυ, το χεις με τα θέματα της εμφάνισης, είσαι θεά. :)

 

 

Θεά θεά Ειρήνη μου, αφού εχω κουραστεί όλη μέρα να με προσκυνάνε:cool::cool::cool: αχ αχ....

λοιπόν αφού λες για μυστικά τέτοια ας αναφέρω τη μάσκα που κάνω αρκετό καιρό τελευταία και βλέπω πολύ καλό αποτέλεσμα....παίρνω ένα ώριμο αβοκάντο, καθαρίζω το μισό, το πολτοποιώ, προσθέτω μέλι, κανέλα και κανένα έλαιο πχ βερυκοκέλαιο ή αμυγδαλέλαιο, ανακατεύω και γίνεται υπέροχη μάσκα προσώπου!Διατηρείται στο ψυγείο καμιά βδομαδούλα τουλάχιστον οπότε την κάνω συχνά. Αφήνω κανένα 20 λεπτο, αφαιρώ με νερό και μετά βάζω την κρέμα μου. Πολύ καλή τροφή για το δέρμα, σας τη συνιστώ!Το υπόλοιπο μισό αβοκάντο αν βρω το χρόνο και τη διάθεση το πολτοποιώ και το ανακατεύω με μέλι και λάδι και χρησιμοποιώ ως μάσκα μαλλιών πριν το λούσιμο βεβαίως!

Το τραπεζάκι πανέμορφο!

φιλιά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!! :):) 

Είμαι νέο μέλος και ξεκίνησα πρόσφατα να σας επισκέπτομαι και να διαβάζω διάφορα θέματα..κυρίως εκείνα που αφορούν την εγκυμοσύνη..! 

Έχετε δημιουργήσει μια πολυ ωραία παρέα!! Εύχομαι να τα λέμε συχνά! :mad:


3r9yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια  και Ειρηνακη μου καλό ΈΙΜΑΙ η ετουαλ (Μαρία) Από Θεσσαλονίκη αν με θυμάσαι Έχω παρά πολύ καιρό  να γράψω  στο θέμα δυστυχώς  για δύσκολες ώρες που πέρασα ...τεσπα θα ΠΟΎΜΕ άλλη ώρα αυτά.......μου λείψατε πολύ αλλά από δω και πέρα πιστεύω  να μπορώ να μπαίνω συχνά...τώρα  είμαι  ΙΚΕΑ  και γράφω από κινητό....φιλια πολλά  ΣΑΣ αγαπώ 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου,

Η χθεσινή μέρα ήταν πολύ-πολύ άσχημη, με πιεστικά γεγονότα, απίστευτη αυπνία και τόσα πράγματα να κάνω, που μου βγήκε σε πολύ βάρος και ακόμα δεν έχω συνέλθει... Δεν θα σας ζαλίσω όμως.

Χθες, ανάμεσα σε όσα έπρεπε να γίνουν, είχαμε και το 2ο και τελευταίο, ραντεβού στο ΚΕΔΥ, με το φιογκάκι, για να δούμε αν υπάρχει θέμα δυσλεξίας. Έγινε κι αυτό και τώρα περιμένουμε απαντηση, η  οποια θ αργήσει να βγει, όπως μ ενημέρωσαν. Το ραντεβου δε, οι παλιές θα θυμάστε, κλείστηκε πριν 2 χρόνια! Οταν το φιογκάκι ήταν Δ' δημοτικού....

Νιώθω μεγάλη ανακούφιση που ολοκληρώθηκε κι αυτό γιατι είχα μεγάλη αγωνία.

Χθες επίσης, όταν πήγα το παιδί αγγλικά, πετάχτηκα στη Vicko, που έχει μαγαζί πολύ κοντά και αγόρασα μία μακρόστενη φόρμα για κέικ, σε κόστος 3,5€. Ένα ακόμα αντικείμενο που χρειαζόμουν και έβγαλα από τη λίστα μου.

Σήμερα, είναι η μονη μέρα που δεν δουλευω, οπότε έπιασα να κάνω πραγματα στο σπιτι, που είχαν μείνει πολύ πίσω.

Πήγα το παιδάκι μου σχολείο, επέστρεψα, λούστηκα, έκανα μασκα, έπλυνα τα πιάτα που κόντευαν να πέσουν από τον νεροχύτη, έβαλα 2 πλυντήρια, μάζεψα το σπίτι, που γινόταν χαμός, αποστειρωσα τα υλικά της δουλειάς μου, πότισα τα λουλούδια, σιδέρωσα αρκετά ρουχαλάκια και μαγειρεψα.

Δείτε μία πολύ απλή αλλα τόσο χρηστική λύση για την οργάνωση του ψυγείου μας.

Τοποθέτηση για τα διάφορα σωληνάρια / μπουκαλάκια, που βοηθάει, ειδικά, και στο όταν δεν εχουν πολύ προϊόν μέσα:

psigio_zpslrszdtfo.jpg

Σας φιλώ γλυκά όλες

20 hours ago, mirtoula4 είπε:

Μπράβο Ερσάκι μου!
Τέτοια "μυστικά" θέλω να μοιράζεσαι μαζί μας και οποιαδήποτε άλλη φίλη μας, οτιδήποτε και σε οποιοδήποτε θέμα μπορεί να προσφέρει. Μιλώντας, μαθαίνεις τόσα πολλά.

Η μάσκα που μας γράφεις, είναι πολύ απλή. Θα το κάνω και θα σου πω!

Ερωτηση, άσχετης: την απλώνουμε σε όλο το πρόσωπο, εκτός από τα μάτια?

Εγώ πλέον,σε σχέση με τα μαλλάκια, είμαι εντάξει. Κάνοντας μάσκα, κάθε φορά στο λούσιμο, τα μαλλάκια μου επανήλθαν και είναι μεταξένια. Μονο να τα κόβω κάθε 2 μήνες προσπαθω γιατί οι άκρες το χρειάζονται πολύ, ακόμα.

20 hours ago, mirtoula4 είπε:

Θεά θεά Ειρήνη μου, αφού εχω κουραστεί όλη μέρα να με προσκυνάνε:cool::cool::cool: αχ αχ....

λοιπόν αφού λες για μυστικά τέτοια ας αναφέρω τη μάσκα που κάνω αρκετό καιρό τελευταία και βλέπω πολύ καλό αποτέλεσμα....παίρνω ένα ώριμο αβοκάντο, καθαρίζω το μισό, το πολτοποιώ, προσθέτω μέλι, κανέλα και κανένα έλαιο πχ βερυκοκέλαιο ή αμυγδαλέλαιο, ανακατεύω και γίνεται υπέροχη μάσκα προσώπου!Διατηρείται στο ψυγείο καμιά βδομαδούλα τουλάχιστον οπότε την κάνω συχνά. Αφήνω κανένα 20 λεπτο, αφαιρώ με νερό και μετά βάζω την κρέμα μου. Πολύ καλή τροφή για το δέρμα, σας τη συνιστώ!Το υπόλοιπο μισό αβοκάντο αν βρω το χρόνο και τη διάθεση το πολτοποιώ και το ανακατεύω με μέλι και λάδι και χρησιμοποιώ ως μάσκα μαλλιών πριν το λούσιμο βεβαίως!

Το τραπεζάκι πανέμορφο!

φιλιά!

Κατερινάκι καλώς μας ήρθες.

Ελπίζω να σου αρέσει η παρέα μας, να σε χαλαρώνει και να σε βοηθάει να οργανώνεσαι και να νιώθεις ήρεμη στο χώρο σου. :)

18 hours ago, Κατερίνα90 είπε:

Γειά σας κορίτσια!!!! :):) 

Είμαι νέο μέλος και ξεκίνησα πρόσφατα να σας επισκέπτομαι και να διαβάζω διάφορα θέματα..κυρίως εκείνα που αφορούν την εγκυμοσύνη..! 

Έχετε δημιουργήσει μια πολυ ωραία παρέα!! Εύχομαι να τα λέμε συχνά! :mad:

Μαράκι μου!
Φυσικά και σε θυμαμαι!!!!!

Ελπίζω τα δύσκολα, που γράφεις, να πέρασαν και να είσαι τώρα πιο ήρεμη.

Σε περιμένω ξανά, κοντά μας! :)

17 hours ago, etoiledunord είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια  και Ειρηνακη μου καλό ΈΙΜΑΙ η ετουαλ (Μαρία) Από Θεσσαλονίκη αν με θυμάσαι Έχω παρά πολύ καιρό  να γράψω  στο θέμα δυστυχώς  για δύσκολες ώρες που πέρασα ...τεσπα θα ΠΟΎΜΕ άλλη ώρα αυτά.......μου λείψατε πολύ αλλά από δω και πέρα πιστεύω  να μπορώ να μπαίνω συχνά...τώρα  είμαι  ΙΚΕΑ  και γράφω από κινητό....φιλια πολλά  ΣΑΣ αγαπώ 

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

Ειρήνη μου ναι όπως το λες, σε όλο το πρόσωπο εκτός μάτια. Μακροπρόθεσμα έχει πολύ καλά αποτελέσματα αυτή η μάσκα!

Λοιπόν για τα στέφανα που λέγαμε ακόμα δεν αξιώθηκα να τα φτιάξω, αλλά βρήκα σε ένα μαγαζί -και στο ικεα- κορνίζα με βάθος οπότε όοοοποτε μπορέσω να το αγοράσω θα το τακτοποιήσω τότε...βρήκα όμως μια άλλη κορνίζα με βάθος οικονομική και την πήρα. Μου φάνηκε κάπως παιδική και χαρούμενη οπότε την έκανα shadow box για ενθύμια των παιδιών από γέννηση-βάπτιση...πρέπει να τοποθετήσω τζάμι μπροστά και θα ναι έτοιμη για κρέμασμα, σας τη δείχνω:

(....

 

επίσης, ετοίμασα τα κεράσματα του μικρούλη μου για να κεράσει αύριο στα νήπια για τα γενέθλιά του. Ιδού:

P3090147_zpsfegvts17.jpg

 


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπημενες μου,

Ελειψα για 3 μέρες, αφού περασα μία κατάσταση πολύ στενάχωρη, πολυ αγχωτική, πολύ άσχημη.

Να μην σας τα πολυλογώ, εξαιτίας μίας διαρροής σε μία γκαρσονιέρα που έχει και νοικιάζει η πεθερά μου, μετά απο πολύ επιμονή δική μας, ανακαλύψαμε ότι ο ενοικιαστής μάλλον {γιατί ακόμα δεν τον έχουν πάει στο νοσοκομείο... :-( } πέρασε εγκεφαλικό {ή μικρότερα εγκεφαλικά}, καλεσαμε την αστυνομία γιατί δεν άνοιγε την πόρτα για ώρες που χτυπούσαμε, ενώ ήταν μέσα, όταν άνοιξε ήταν "χαμένος" και αντί να τον πανε στο νοσοκομείο {αφού εμείς αποχωρησαμε} απλά κάποιος φίλος του έβαλε μία κοπέλα {που του καθάριζε} να τον βοθηάει για κάποιες ώρες και τον άφησαν στο σπίτι, χωρίς ιατρική περίθαλψη. Την επόμενη, πέρασα μία μέρα κόλαση, που ήθελα συνεχώς να κλαίω απο την αδιαφορία του κόσμου, αφού ο άνθρωπος {χωρίς να το θέλει αφού δεν είναι καλά}, πηγε να ζεστάνει να φάει και έβαλε φωτιά στην κουζίνα {άρπαξε πολύ και τα γύρω ξύλα}, τον έσωσε η κοπέλα που τυχαία πήγε, εγώ τρελάθηκα στη σκέψη οτι θα μπορούσε να καεί ζωντανός, πήγα στους δικούς του {δεν εχει παντρευτει και δεν εχει παιδιά αλλά μόνο 1 ανηψιό και παντρεμένο αδερφό), οι οποίοι μου ειπαν να κάνω οτι νομίζω αφού δεν θέλουν ν ασχοληθούν, πηγα στην αστυνομία και ενημέρωσα πως ο άνθρωπος δεν είναι καλά και μπορεί να βάλει φωτιά και να καεί και να κινδυνέψουν και οι άλλοι ένοικοι της πολ/κίας...χωρις να ενδιαφέρεται κανείς... ΚΑΝΕΙΣ!

Έκλαψα τόσο πολυ, ζορίστηκα τόσο πολύ.. δεν μπορώ δηλαδή να σας περιγράψω πως αισθάνθηκα να πηγαίνω να μιλάω σε τόσο κόσμο και κανείς να μην ενδιαφέρεται... σε τι άσχημες εποχές ζούμε... τι άσχημες...πόση αδιαφορία υπάρχει.

Θα επανέλθω συντομα, με πράγματα του θέματός μας, απλώς ήθελα να σας ενημερώσω γιατι λείπω για μερικές μέρες.

Σας φιλώ


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου, η πεθερά σου ως ιδιοκτήτρια να πάει να λάβει εισαγγελική παραγγελία ώστε ο άνθρωπος να διακομιστεί σε νοσοκομείο για εξέταση και νοσηλεία. Κινδυνεύουν ζωές. Η δική του και των άλλων ενοίκων. 

Δυστυχώς ο κόσμος δεν ασχολείται με τους ανθρώπους γύρω του...

 


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ravT είπε:

Ειρήνη μου, η πεθερά σου ως ιδιοκτήτρια να πάει να λάβει εισαγγελική παραγγελία ώστε ο άνθρωπος να διακομιστεί σε νοσοκομείο για εξέταση και νοσηλεία. Κινδυνεύουν ζωές. Η δική του και των άλλων ενοίκων. 

Δυστυχώς ο κόσμος δεν ασχολείται με τους ανθρώπους γύρω του...

Σ ευχαριστώ για τη βοηθεια Ραβτάκι μου αλλά είμαι ενημερη για το τι πρέπει να γίνει. Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να μιλήσω με την κολλητή μου, που είναι δικηγόρος και φυσικά μετά, με την αστυνομία.

Φιλιά κορίτσι μου


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου χ

Ειρήνη μου εύχομαι όλα να κυλήσουν καλά για τον άνθρωπο.. τι να πω.. πλέον η αδιαφορία τον ανθρώπων με τρομάζει εμένα.. κάποτε τους λέω ανθρω..ποιά??

Γιωτάκι μου υπομονή με το θέμα των παιχνιδιών.. εγώ πάντως αυτό κάνω χαχα

Μιρτούλα τέλεια η κορνίζα.. ωραία ιδέα με τα αναμνηστικά!

Δομνίνα τελικά έβαλες φωτο από το δωματιάκι σας και την έχασα ή όχι?

Ραβτάκι μου τί κάνεις? έχει καιρό να σε διαβάσω..

Κατερινάκι καλωσόρισες στην πιο όμορφη παρέα :) 

Λοιπόν κοριτσάκια μου..

Εγώ το σπίτι το διατηρώ σε καλό επίπεδο. (Φυσικά κοντεύει και ο καιρός της γενικής... και δεν θέλωωω..)

Σήμερα όμως είπα να τα αφήσω όλα και περάσαμε μια όμορφη μέρα με τον σύζυγο και το παιδάκι μας..

Μιρτούλα μου ναι δουλεύω πολλές ώρες.. απίστευτες... αλλά το είχαμε συζητήσει με τον σύζυγο ότι λίγο πριν το παιδάκι μας πάει στο δημοτικό θα μείωνα τις ώρες μου γιατι καλά και τα λεφτά αλλά τα παιδάκια έχουν ανάγκη τη μαμά τους.. και ειδικά με τα διαβάσματα και το τρέξιμο στις δραστηριότητες.. έτσι σε λίγο καιρό θα δουλεύω μόνο μέχρι το μεσημέρι και μετά τα απογεύματα μόνο με το παιδάκι μου και το σπιτάκι μου.. μου έλειψαν.. θα στερηθούμε πολλά γιατι και τώρα πολύ δύσκολα βγαίνουμε αλλά το αποφασίσαμε.

θυμάστε που ετοιμάσαμε το δωματιάκι να μπει μόνο ένα κρεβάτι και μετά γραφιάκι.. ε λοιπόν μια μέρα το παιδί ήρθε και μου έλεγε ο γουίνι είναι πολύ παιδικό και τέτοια και όταν έρχονταν οι φίλοι του παραπονιόταν χαχα  μάθαμε και για μια οικογένεια που θα κάνουν το πρώτο τους παιδάκι και είναι σε πολύ άσχημη οικονομική κατάσταση έτσι αποφασίσαμε με το σύζυγο τους στείλαμε φωτο απο τα επιπλάκια και τους είπαμε θα τους τα δώσουμε. Η χαρά τους ήταν απερίγραπτη.. χάρηκα και εγώ τόσο πολύ.. τι τώρα τι σε ένα χρόνο θα γινόταν κι αυτό οπότε μιας και βρήκαμε και κάποιον που τα χρειάζεται πραγματικά  και άμεσα και που θα έρθουν και απο μόνοι τους να τα παραλάβουν θα τα δώσουμε. Μακάρι να είμαστε καλά και αν έρθει ένα δεύτερο μωρό με το καλό μόνο ένα παρκοκρέβατο θα πάρουμε. τα άλλα όλα μόνο περιττά είναι τελικά..

Έτσι αποφασίσαμε να κάνουμε το δωματιάκι κάπως που θα το έχει και για προεφηβικό και εφηβικό μαζί. Δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξουμε εις διπλούν θα κάνουμε κάτι που να μείνει.. άλλωσε το παιδικό 6 χρόνια το είχαμε και το δίνουμε σαν καινούργιο. θα το προσέχουμε τώρα να αντέξει. Κάτι οικονομικό με γούστο και τέλος..

Αποφασίσαμε το χρώμα να είναι γκρι και τα έπιπλα άσπρα.

Σήμερα προχωρήσαμε σε κάποιες αγορές. Μια πολύ καλή μας φίλη έχει κατάστημα λευκών ειδών και τα πήραμε όλα και σε καλές τιμές αλλά και θα δίνουμε μόνο ένα ποσό τον μήνα και όποτε μπορούμε.. όλο μας το σπίτι έτσι το κάναμε.

Πήραμε πάπλωμα άσπρο, μαξιλάρι, προστατευτικά στρώματος και μαξιλαριού, κουβέρτα γκρι, σεντόνια άσπρα με γκρι και παραγγείλαμε κουρτίνες και ρολά άσπρα. (τα ρολά τελικά την άλλη φορά τα αφήσαμε και τα κανονίσαμε τώρα).

Αυτήν την εβδομάδα θα φωτογραφήσω το δωματιάκι μας να το θυμόμαστε πως ήταν και θα πάρω τα παιδιά που θα τα δώσουμε να ερθουν να τα παραλάβουν. Θα τα ετοιμάσω σιγά σιγά.

Μετά εμείς θα κάνουμε το μπογιάτισμα, θα καθαρίσω και θα μπουν τα ρολά και οι κουρτίνες και θα στρώσω το κρεβάτι.

Το γραφείο και την καινούργια συρταριέρα θα τα πάρουμε σιγά σιγά και μετά τέλος.. ότι κάναμε κάναμε..

Ήθελα να ρωτήσω όσες έχουν trofast για τα παιδάκια τους. είστε ευχαριστημένες; τα συρτάκια μέχρι πόσα κιλά παίρνουν.. πχ 2-3; ή οι ράγες δεν αντέχουν το βάρος; όποια μου απαντήσει θα είναι πολύ βοηθητική.. γιατι είναι οικονομική λύση και η καλύτερη νομίζω για τα πολλάααα παιχνίδια..

Α το καλύτερο δεν σας το είπα.. συζητούσα με μία γνωστή μου και της έλεγα ότι θα φτιάξουμε το δωματιάκι μας και αυτή είχε ένα καινούργιο διαμέρισμα στο οποίο είχε πάρει ένα κρεβάτι μονό άσπρο για τον γιο της και δεν έτυχε ποτέ να το χρησιμοποιήσουν γιατι πήγαιναν μόνο κάποιες ώρες εκεί να διαβάσει το παιδι γιατι το σπίτι της είναι εκτός πόλης και δεν κοιμήθηκαν ποτε στο διαμέρισμα και τώρα επειδή αυτό το διαμέρισμα θα το κάνει γραφείο δεν είχε χώρο στο σπίτι τους να το πάνε ούτε στης μαμάς της και δεν είχε που να το δώσει και μας είπε να μας το δώσει.. χάρηκα και την ευχαρίστησα πολύ.. κορίτσια ήταν ανέπαφο.. εντελώς καινούργιο λες και το πήρα απο κατάστημα.. της έλεγα να της δώσω έστω κάτι αλλά δεν το συζητούσε καν.. οπότε και κρεβάτι και στρώμα δεν ξοδευτήκαμε καθόλου.. μακάρι να ναι καλά η κοπέλα.. πολλές φορές μας έχει δωσει και μπουφανάκια σαν καινούργια απο τα παιδιά της.

Θα σας ενημερώνω για την πορεία των αλλαγών που μόνο με αυτό θα ασχοληθώ γιατι μου αλλάζει η διάθεση.. είναι μια ανανέωση.. α τα καδράκια στους τοίχους θα τα φτιάξω εγώ και ανυπομονώ να δημιουργήσω...

Φιλάκια πολλά χ χ χ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...