Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

1 hour ago, mirtoula4 είπε:

Καλημέρα!Καλή Σαρακοστή!

Περαστικά Ειρήνη μου, αμάν με τις ιώσεις...Το γαλακτομοπούρεκό σου κόλαση!Είναι το αγαπημένο μου γλυκό!!

Εμείς ωραία περάσαμε το 3ήμερο..πήγαμε σε καρναβάλι, πετάξαμε αετό στα εξοχάς, φάγαμε τις λαγάνες (οι οποίες ήταν κ από τα χεράκια μου:-D) κ τα σχετικά...οι δουλειές πήγαν λίγο πίσω αλλά θα επανορθώσω τις επόμενες μέρες

φιλιά!

Δυστυχώς, χειροτέρεψε. Ολη νύχτα ψήθηκε, με 39.5 πυρετο. Έχει φτάσει μέχρι 39, μέχρι σήμερα και νομίζω είχε φρικάρει ο μικρούλης.. μου έλεγε συνέχεια "μανούλα βοήθησε με, πονάει το σώμα μου"... προφανώς τα κόκκαλά του και από τον πυρετό, παραμιλούσε.. άσχημο βράδυ.

Να γιατί εγώ, πάντα πιστεύω οτι προβλήματα είναι μόνο τα προβλήματα υγείας. Ολα τ άλλα λύνονται.

Σας εύχομαι να είστε όλοι γεροί και θα επανέλθω αργότερα.

Ερσάκι μου, μπράβο για τις λαγάνες! Δεν έχω φτιάξει ποτέ! Ηταν δύσκολο?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσακια!

αχ ειρηνη μου περαστηκα! κ τα δικα μου με γαστρεντεριτιδα, μια ανεγκεφαλη μαμα εφερε την κορη της στο παρτυ του σχολειου χωρις να περασουν τα 3 24ωρα της γαστρεντεριτιδας κ εχουν κολλησει ολα τα παιδια. λες κ αν εχανε το παρτυ κατι θα παθαινε!!! πως με νευριαζουν!!! η μεγαλη εφτασε 40,50! κ πολλους εμετους, η μικρη μονο διαρροιες. τις εχουμε χωρια, μια εγω κ μια ο αντρας μου οποτε καταλαβαινεται πως περασαμε!

 

μυρτουλα μπραβο! να κ μια οικογενεια που περασε ωραια! και του χρονου.

 

απο δουλειες ουτε τα απαραιτητα!!!!!!

 

σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα και πάλι.

Πριν μισή ώρα έπεσε ο πυρετός στο 37.5, που είναι οτι καλύτερο έχουμε δει από χθες την νύχτα. Το πρωί, μιλησα με τον γιατρό, για συμβουλές αλλά και να μας επισκεφτεί, και μου είπε να επιμείνω στα αντιπυρετικά, ανά τρίωρο, εφόσον έχει πυρετό και αν ο πυρετός επιμεινει, να του τηλεφωνήσω ξανά αύριο για να έρθει.

Στο μεταξύ, έχω λιώσει στις δουλειές, αν και άυπνη, καθώς είμαι σε υπερ-ένταση. Έβαλα ένα σωρό πλυντήρια ρούχων, απλώνω, μαζεύω, σιδερώνω... κι ακόμα έχει μπόλικα το καλάρι με τ άπλυτα... :|

Κάποια στιγμή, που το πηρε ο ύπνος, έφυγα σφαίρα μέχρι το σούπερ, καθώς χρειαζόμουν 3-4 πράγματα και τον άφησα με την γιαγιά. Από μακριά φυσικά, γιατί τρεμω μην κολλησει το γιαγιόνι.

Σαπούνισα το μπάνιο, καλά.

Εβαλα ένα πλυντήριο πιάτων και με την ευκαιρία έβαλα και το μεταλλικό "δίχτυ" που στεγνώνουμε τα πιάτα

easy2a_zpsjddapdhc.jpg

Έβαλα τις βούρτσες των αγοριών, σ ένα ποτήρι, που έχω ειδικα για τέτοιες δουλειες στην αποθήκη, με μία σταλίτσα χλωρίνη και λίγο σαμπουαν. Το χρειαζόντουσαν!

easy2_zpsyipxz3cb.jpg

  Αυτά για τώρα, κορίτσια μου, σας φιλώ και θα επανέλθω.

 

1 hour ago, YOTOU είπε:

γεια σας κοριτσακια!

αχ ειρηνη μου περαστηκα! κ τα δικα μου με γαστρεντεριτιδα, μια ανεγκεφαλη μαμα εφερε την κορη της στο παρτυ του σχολειου χωρις να περασουν τα 3 24ωρα της γαστρεντεριτιδας κ εχουν κολλησει ολα τα παιδια. λες κ αν εχανε το παρτυ κατι θα παθαινε!!! πως με νευριαζουν!!! η μεγαλη εφτασε 40,50! κ πολλους εμετους, η μικρη μονο διαρροιες. τις εχουμε χωρια, μια εγω κ μια ο αντρας μου οποτε καταλαβαινεται πως περασαμε!

μυρτουλα μπραβο! να κ μια οικογενεια που περασε ωραια! και του χρονου.

απο δουλειες ουτε τα απαραιτητα!!!!!!

Αχ.. αχ! Αμυαλος κόσμος, που ταλαιπωρεί τόσους ακόμα....! :-(

Περαστικά σας, γλυκό μου Γιωτάκι! Περαστικά κι αγύριστα!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αμάν βρε Γιώτα, περαστικά σας βρε παιδί μου, φαντάζομαι την ταλαιπωρία σας...ουφ ναι πολύς ανεγκέφαλος κόσμος, νομίζω έχει γίνει πλειοψηφία πια, αλί κ τρισαλί...

κορίτσια για τον πυρετό μου έχει πει μια πολύτεκνη μαμά ότι κάνει στα παιδιά της το εξής...όταν έχουν πολύ πυρετό τα βάζει στην μπανιέρα για χλιαρό μπανάκι και στο τελευταίο ξέβγαλμα ρίχνει και οινόπνευμα αραιωμένο με νερό στο σώμα...εξατμίζεται το οινόπνευ,α κ πέφτει ο πυρετός!! Μου είπε ότι είναι γνωστό κόλπο και το εγκρίνει κ ο γιατρός της...δεν το ξερά, δεν το χω κάνει, αχρείαστο να ναι ας το ξέρουμε..

Ειρήνη μου έκανα τη συνταγή του Άκη. Οχι δεν είναι καθόλου δύσκολο..ενα ζυμαράκι εύκολο είναι, απλά πρέπει να το αφήσεις να φουσκώσει μια φορά και όταν πλάσεις τις λαγάνες το ξαναφήνεις λίγο να φουσκώσουν για να μπορείς να κάνεις κ τα βαθουλώματα με το δάχτυλο. Έγιναν εξαιρετικές, έδωσα και σε δικούς μου και τους άρεσαν πολύ!Και του χρόνου!

άντε κορίτσια, εύχομαι γρήγορα απύρετα το μικρά σας και σε σας καλή δύναμη να ανταπεξέλθετε

φιλια!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ειρήνη, περαστικά κι από εδώ. Εύχομαι να είναι ήδη καλύτερα το παιδί.

Yotou, άργησα να σου το πω και μάλλον θα το γνωρίζεις ήδη, αλλά οι ΜΥΦ πήραν παράταση έως 31/3/2017.

Mirtoula, οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ. Χίλιες φορές βόλτες και στιγμές με την οικογένεια μας, αυτά θα μείνουν στην μνήμη των παιδιών. Μπράβο για την λαγάνα, και του χρόνου να είσαι καλά!

Την μαμά μου την λατρεύω, αλλά η πρώτη εικόνα που μου έρχεται στο μυαλό, είναι μιας γυναίκας αιωνίως μέσα στην κουζίνα, με ένα σπίτι που γυαλίζει (σφουγγαρίζει κάθε μέρα) και με όλα τα ρούχα πλυμένα και τακτοποιημένα. Δεν ερχόταν μαζί μας σε βόλτες όταν ήμουν παιδί και ακόμη και τώρα, σπάνια ακολουθεί σε βόλτες και εξόδους με τον μπαμπά μου, πρέπει να την ζορίσω.

Φυσικά δεν υποτιμώ το καθαρό σπίτι, το φρέσκο φαγητό (από το οποίο επωφελούμαι γιατί μου δίνει συχνά πυκνά τάπερ) αλλά μου έλειψε η παρουσία της στην διασκέδαση, στις ξέγνοιαστες στιγμές.

Εμείς φύγαμε, περάσαμε τέλεια, υποτίθεται ότι πετάξαμε αετό αλλά δεν τα καταφέραμε και τόσο καλά :-P. Επιστροφή όμως στα ίδια και μάλιστα επιστροφή άσχημη, η χθεσινή μέρα στην δουλειά έφτασε για να μου καταστρέψει όλη την χαλάρωση και την ηρεμία του 3μέρου.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια και καλό μήνα να έχουμε! Ο αγαπημένος μου μήνας μιας μέσα στον Μάρτιο έχουμε γενέθλια εγώ και το αγοράκι μου!

Το τριήμερο κάτσαμε Αθήνα, δεν φύγαμε τελικά γιατί φοβηθήκαμε τον καιρό. Το Σάββατο το πρωί πήγαμε στο event με τον Darth Vader. Μάπα το καρπούζι κορίτσια. Κρίμα τα λεφτά που δώσαμε. Ενώ σαν χώρος ήταν καταπληκτικός, προσεγμένος και πεντακάθαρος, το ίδιο το σόου άχρωμο, μονότονο και με κανένα πραγματικό ενδιαφέρον.. Ο δε χαρακτήρας.. ούτε φωτογραφία με τα παιδιά δεν έμεινε να βγάλει.. Αρπαχτή τελείως.. Όμως αποζημιωθήκαμε στο απογευματινό πάρτυ μασκέ που πήγαμε. Περάσαμε τέλεια.. Την Κυριακή πήγαμε το πρωί για καφέ στον Πειραιά και για φαγητό το μεσημέρι στο Φάληρο και τη Δευτέρα δεν κάναμε απολύτως τίποτε. Τα αγόρια μόνο πήγαν σινεμά στο batman - lego αλλά ο μικρός βαρέθηκε και φύγανε στη μέση.

Ευελπιστούμε αυτό το σαββατοκύριακο να έχει καλύτερο καιρό μπας και καταφέρουμε να πάμε την εκδρομή μας!

Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλια και κουράγιο και δύναμη σε όλες τις μαμάδες.. όσο για τους ανεγκέφαλους γονείς που σέρνουν τα παιδάκια τους από δω κι από κει είτε άρρωστα είτε στην ανάρρωση.. προκειμένου να μην χάσουν αυτοί τη βόλτα τους και την διασκέδασή τους δεν θα το σχολιάσω καθόλου.. θα πω μόνο ότι είναι απαράδεκτοι.

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγαπημένες μου.

Ο μικρός μου καλυτερεύει. Αργά αλλά σταθερά. Ετσι, εγώ είμαι συνεχώς δίπλα του και δεν έχω βγει καθόλου για δουλειά. Από σήμερα το απόγευμα κανόνισα να δουλέψω, όπως και αύριο, που θα είναι εδώ ο άντρας μου, για να είναι κοντα στον μικρό μας.

Τις περασμένες 2 μερες λοιπόν, έκανα πολλές-πολλές δουλειές και είμαι χαρούμενη γι αυτές που απέφευγα να κάνω, εδώ και καιρό, επειδη βαριόμουν και τελικά ολοκλήρωσα.

Εβαλα απίστευτα πολλά πλυντήρια {λόγω του καλού καιρού},  σιδέρωσα πολύ, έπλυνα τα αθλητικά μας, μπουφαν αλλά και ρούχα.

Οργάνωσα συρτάρια, ξεσκάρταρα ρούχα και γενικά, έχω προχωρήσει αρκετά τις δουλιτσες μου.

Μία δουλειά όμως, που πραγματικά επρεπε να κάνω καιρό και βαριόμουν τόσο πολύ, και χάρηκα που ολοκληρωσα, ήταν ένα από τα "κάτω" ντουλάπια της κουζίνας μου, που βάζω τα βοηθητικά μου πυρεξ, πιατελες και τέτοιου είδους κουζινικά.

Ήταν έτσι... :|

 

easy2_zps7ljubwy7.jpg

Το άδειασα εντελώς, το καθάρισα:

easy4_zpste5meskh.jpg

Ξεσκάρταρα τι χρειάζομαι, τους αλλαξα θέσεις, ώστε να μου είναι εύκολα όλα στην καθημερινότητά μου και τώρα δειχνει έτσι:

easy5_zpsdpcv63bn.jpg

Ελπίζω να σας ξεσήκωσα για δουλίτσες, θα επανέλθω αργότερα.

Σας φιλώ όλες και εύχομαι να είστε όλες γερές.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δίκιο έχεις κορίτσι μου..πόσο δικιο!

Για κανέναν λόγο, σε σχέση με τις δουλειές σπιτιού, δεν χάνω βόλτα με τους δικούς μου. Ποτέ, μα ποτέ, δεν έχω καθίσει σπίτι για να καθαρίσω και να στείλω τ αγόρια μου κάπου μόνα τους. Δεν υπάρχει κανένας λόγος, να χάσω την παραμικρή στιγμή με τ αγόρια μου, για να ξεσκονίσω/πλύνω/σιδερώσω κτλ... το αντίθετο μάλιστα. Αφήνω το σπίτι χάλια για να βγω με την οικογένειά μου γιατί χάνοντας την μαμα μου στα 7, έχω πλέον σαν καθημερινότητα οτι το τώρα είναι το μόνο που έχουμε. Το αύριο είναι ακάλυπτη επιταγή. Μην το ξεχνάτε ποτέ αυτό, κορίτσια μου.

Σας φιλώ και ετοιμάζομαι να φύγω για δουλειά

 

On 1/3/2017 at 9:27 ΠΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Mirtoula, οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ. Χίλιες φορές βόλτες και στιγμές με την οικογένεια μας, αυτά θα μείνουν στην μνήμη των παιδιών. Μπράβο για την λαγάνα, και του χρόνου να είσαι καλά!

Την μαμά μου την λατρεύω, αλλά η πρώτη εικόνα που μου έρχεται στο μυαλό, είναι μιας γυναίκας αιωνίως μέσα στην κουζίνα, με ένα σπίτι που γυαλίζει (σφουγγαρίζει κάθε μέρα) και με όλα τα ρούχα πλυμένα και τακτοποιημένα. Δεν ερχόταν μαζί μας σε βόλτες όταν ήμουν παιδί και ακόμη και τώρα, σπάνια ακολουθεί σε βόλτες και εξόδους με τον μπαμπά μου, πρέπει να την ζορίσω.

Φυσικά δεν υποτιμώ το καθαρό σπίτι, το φρέσκο φαγητό (από το οποίο επωφελούμαι γιατί μου δίνει συχνά πυκνά τάπερ) αλλά μου έλειψε η παρουσία της στην διασκέδαση, στις ξέγνοιαστες στιγμές.

Εμείς φύγαμε, περάσαμε τέλεια, υποτίθεται ότι πετάξαμε αετό αλλά δεν τα καταφέραμε και τόσο καλά :-P. Επιστροφή όμως στα ίδια και μάλιστα επιστροφή άσχημη, η χθεσινή μέρα στην δουλειά έφτασε για να μου καταστρέψει όλη την χαλάρωση και την ηρεμία του 3μέρου

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου! τι κανετε? εμεις πολυ καλυτερα αλλα δεν την στελνω ακομα σχολειο, απο δευτερα, μεχρι να αρχισει να τρωει κανονικα.

ποσο δικιο εχετε κοριτσια για τις βολτες, εγω  καθομαι σπιτι οταν κοιμαται η μικρη κ φευγει ο αντρας μου με την μεγαλη. επωφελουμε που καθομαι σπιτι για να κανω δουλειες, αλλα καθομαι επειδη η μικρη ακομα κοιμαται αρκετες ωρες κ αν δεν κοιμηθει γκρινιαζει. αλλα δεν χανω βολτες οταν μπορουμε να βγουμε εξω οικογενειακως.

σημερα καθαρισα τον φουρνο (ε μεγαλη δουλεια!) αν κ τελευταια δεν τον αφηνω να γινει χαλια, μια φορα στις 2 εβδ τον καθαριζω.μαζεψα ρουχα, απλωσα κ ενα πλυντηριο. εχτες σιδερωσα πολλα, πρεπει να μπουν στην θεση τους σημερα. προς το παρον τα παιδια κοιμουνται κ εγω ειμαι στο μαγαζι.

την κυριακη μαλλον θα κανουμε το πικνικ της καθαρης δευτερας που χασαμε να πεταξουμε κ τον χαρταετο μας. σαββατο θα κανονισω να ερθουν φιλοι στο σπιτι.

αφροδιτακι μου σε ευχαριστω που με σκεφτηκες. τα ειχα τελειωσει πριν την παραταση κ σιγα σιγα ξεκιναω το 1ο τριμηνο του 2017 για να μην μαζευονται κ ζοριζομαι μετα.

ρε κοριτσια αυτο που με εκνευριζει αφανταστα ειναι οτι το σπιτι εχει παιχνιδια παντου σκορπισμενα κατω, απο την μια η μικρη που ακομα δεν καταλαβαινει κ δημιουργει τον χαμο, απο την αλλη η μεγαλη που ειναι το κακο της συνηθειο αυτο (το ειχαμε δουλεψει λιγο κ ημασταν σε καλη φαση, αλλα τωρα με την μικρη πισωγυρισε) τα νευρα μου γινονται κροσια καθε μερα! καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Χαίρομαι πολύ που διαβάζω ότι τα παιδάκια σας αναρρώνουν.. Είναι πολύ δύσκολο και γι' αυτά να είναι κλεισμένα, άρρωστα στο σπίτι με τέτοιο καλό καιρό αλλά και για τους γονείς που βλέπουν τα παιδάκια τους να υποφέρουν. Δυστυχώς η γρίππη φέτος θέρισε και θερίζει ακόμη κόσμο!

Το Σαββατοκύριακο έχω σκοπό να βγάλω τον μικρό μου έξω να λυσσάξει στο παιχνίδι. Αύριο δουλεύει ο σύζυγος και έχουμε κανονίσει επιτέλους (!) με μια φίλη μου και την κόρη της που έχουν μετακομίσει στην Αθήνα από τον Αύγουστο, να βρεθούμε. Από τον Σεπτέμβρη μέχρι και τώρα είτε η μικρή της είτε η ίδια ήταν συνεχώς άρρωστες. Κυριακή πρωί καλώς εχόντων των πραγμάτων θα βρεθώ με μια άλλη φίλη μου που έχω να δω από τα Χριστούγεννα..

Yotou αυτό που με έχει σώσει εμένα από το χαμό των παιχνιδιών είναι διάφορα αποθηκευτικά κουτιά στα οποία έχω τοποθετήσει ανά κατηγορία τα παιχνίδια του μικρού. Για σκέψου το!

Σας φιλώ! Να έχουμε ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα!

Γιώτα μου, εμεις το χουμε ανέκαθεν σαν κανόνα ότι παίζουμε μεν με τα παιχνιδια οσο θέλουμε (υπάρχει η σχετική ακαταστασία αλλά τι να κάνεις παιδιά είναι!) αλλά το μεσημέρι και το βράδυ πριν κοιμηθούμε τα μαζεύουμε ολα και τα βάζουμε στις θέσεις τους αλλιώς χάνονται κ δεν τα βρίσκουμε την άλλη μέρα και για πιο δύσκολες στιγμές απειλώ ότι ό,τι δεν μαζευτεί θα τα μαζέψω εγω σε μια σακούλα αλλά θα πάνε για πέταμα....αυτό σπάνια πλέον...ανάλογα με την ηλικία του παιδιού βέβαια υπάρχουν και οι ανάλογες απαιτήσεις. Επίσης μπορείς να θέσεις τον κανόνα ότι για να βγει ενα παιχνίδι πρέπει πρώτα να μαζευτεί το προηγούμενο, ετσι δεν θα γίνεται ποτέ μεγάλος χαμός!

κορίτσια εννοείται δεν χάνουμε ποτέ κ για κανέναν λόγο βόλτες!Εμένα προσωπικά δως μου βόλτα κ πάρε μου την ψυχή:-D:cool::cool:

αλλά δυστυχώς είτε πάμε βόλτα είτε δεν πάμε πάλι όλα από τα χέρια μας θα περάσουν...γυναίκες γαρ...

 

καλό ΣΚ!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγαπημένες μου.

Παρασκευή και ελπίζω από Δευτέρα, να είναι απολύτως καλά, το φιογκάκι μου, ώστε να μπορέσουμε να βρούμε τους ρυθμούς μας αλλά και εκείνο να επιστρέψει στις δραστηριότητές του αφού βαρέθηκε "μέσα".

Σημερα έκανα κάποιες δουλίτσες, όχι όσες χθες, καθώς, χθες, δούλευα μέχρι αργά και σήμερα ξύπνησα λιγάκι κουρασμένη {τσεκάρω και τον μικρό την νύχτα οπότε δεν κοιμάμαι όπως πρέπει}... Έβαλα ένα ακόμα πλυντηριο {το πλυντήριό μου έχει αρχίσει και τα "παίζει" :| }, έβαλα ηλεκτρική σκούπα σε όλο το σπιτι, έφτιαξα κοφτό μακαρονάκι με κοκκινιστό κοτοπουλάκι, τακτοποίησα όλο το σπίτι, ειδικά τα εκτός θέσης, πήγα σούπερ, φαρμακείο, φούρνο, έπλυνα διάφορα κουζινικά, έστιψα φυσικό χυμό για όλους, αποστείρωσα και τώρα θα φάω και αργότερα δουλίτσα ξανά.

Χθες, έκανα κάτι που θέλω να μοιραστώ μαζί σας.

Το περασμένο σαβ/κο, είχα βάψει ρίζα. Ήθελα όμως, ν ανοίξω λιγάκι τα μαλλιά μου, ελάχιστα, γιατί τα έχω σκουρυνει πάρα πολύ από πέρσι. Δεν ηθελα να τ ανοίξω πολύ, δεν ήθελα να τ ανοίξω όλα, δεν ήθελα ανταύγιες οπότε σκέφτηκα και έκανα το εξής:

Πήρα μία βαφή, ενάμιση τόνο πιο ανοιχτή από τη βάση των μαλλιών μου και έβαλα την μισή {με το ανάλογο οξυζενέ} σ ένα ταψάκι, μιας χρήσης. Πήρα μία φαρδιά χτένα και πέρασα τα μαλλία μου, με τη συγκεκριμένη βαφή. "Κανονικα" σαν να χτενιζόμουν, ώστε να κάνει φυσικά νερά η βαφή.

Κορίτσια μου έγινε υπέροχο! Φαίνεται σαν φυσικό, το αποτέλεσμα και για όσο μου αρέσει να τα χω σ αυτό το χρώμα, θα το καθιερώσω!

Σας φιλώ γλυκά όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, YOTOU είπε:

ρε κοριτσια αυτο που με εκνευριζει αφανταστα ειναι οτι το σπιτι εχει παιχνιδια παντου σκορπισμενα κατω, απο την μια η μικρη που ακομα δεν καταλαβαινει κ δημιουργει τον χαμο, απο την αλλη η μεγαλη που ειναι το κακο της συνηθειο αυτο (το ειχαμε δουλεψει λιγο κ ημασταν σε καλη φαση, αλλα τωρα με την μικρη πισωγυρισε) τα νευρα μου γινονται κροσια καθε μερα! καμια βοηθεια?

Αγαπημένο μου Γιωτάκι,

Συμφωνώ με όσα σου πρότειναν τα κορίτσια.

Με τη σειρά μου, προτείνω:

1) Οπως σου πρότεινε το Ερσάκι, μίλησε στ αγγελάκια σου και εξήγησέ τους, πως οτιδήποτε μένει "εκτός" θέσης το βράδυ που πάνε για ύπνο, την επόμενη, θα το βρίσκουν πια στα σκουπίδια. Ίσως να το κάνεις κι όλας μία φορά, για να σε πάρουν σοβαρά γιατί ξερεις οτι τα βλασταράκια μας πάντα δοκιμάζουν να δουν τα όριά μας.

2) Αγόρασε 1 μεγάλο κουτι αποθήκευσης, το οποιο θα έχεις για τετοιες περιπτώσεις.. όταν θέλουν να μεταφέρουν το παιχνίδι τους εκτός του δωματίου τους. Στο σαλόνι, ας πουμε. Θα τους το βάζεις εκεί κοντά τους και όταν τελειώνουν το παιχνίδι, θα τους λες να τοποθετήσουν ολα τα παιχνίδια που χρησιμοποίησαν στο παιχνίδι τους, μεσα. Ετσι, θα είναι πολύ εύκολο να μεταφερθούν τα παιχνίδια ξανά στο παιδικό, αφού μόνο το κουτί, θα πηγαινο-έρχεται. Αυτό, απλως για να μη σου δημιουργεί εκνευρισμο.

Σε φιλώ, μάτια μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω! αλλα πως θα το εξηγησω αυτο στο 2χρονο? ουτε 2χρονο σε 2 μηνες τα κλεινει. τωρα αρχισε να με ακουει λιγο κ να μην σκαρφαλωνει κ να μην γκρεμιζει το συμπαν. ειναι αρκετα ζωηρη! η μεγαλη απλως βρισκει ευκαιρια με την μικρη κ σιγονταρει στο να δημιουργουν το πανικ χομ! κουτια αποθηκευσης εχουμε απειρα! ειναι γεματα με παιχνιδια, κατα καιρους αποσειρω μερικα για δωσιμο (τα βρεφηκα κ αλλα που δεν εχουν πολυ ενδιαφερον για τα παιδια), τακτοποιω πανω σε βιβλιοθηκες κ ραφια, αλλα σε διαστημα 1 εβδ παλι γινεται το μπαχαλο. εχουμε κ παρα πολλα παιχνιδια....απειρα!

7 hours ago, Δομνίνα είπε:

Yotou αυτό που με έχει σώσει εμένα από το χαμό των παιχνιδιών είναι διάφορα αποθηκευτικά κουτιά στα οποία έχω τοποθετήσει ανά κατηγορία τα παιχνίδια του μικρού. Για σκέψου το!

 

ποια κατηγορια καλε? ολα χυμα ειναι μπλουμ μεσα στα κουτια. δεν εχει κατηγοριες στα παιχνιδια μας, ολα ειναι μια κατηγορια απο μονα τους. μπαχαλο σου λεω. οταν μαζευω εγω το μονο που κανω ειναι να βαζω αυτα που πρεπει σε συρταρια κ ραφια κ τα υπολοιπα χυμα μεσα στα κουτια.:shock::shock::shock::shock:

 

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα μου τότε απλά δέξου το και κάνε υπομονή για λίγο καιρό ακόμα μέχρι η μικρή να μπορεί να εκτελέσει οδηγίες. Πες στον εαυτό σου "έτσι είναι το σπίτι με μικρά παιδιά κ καλά κάνει κ είναι ετσι" κ τέλος....μάζευε εσυ κάθε βράδυ και ασε τα παιδιά τη μέρα να τα χαρούν, φάση είναι, θα περάσει!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...