Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Λοιπόν Δομνίνα τα ίδια είχαμε και εμείς. Είναι που λείπουμε ώρες και θέλουν να μας χαρούν. Εμεις τον κοιμίζουμε 10.30 αλλα δεν κοιμαται μεσημέρι. Και για να κοιμηθεί παει μαζι ο συζυγος. Βασικά τον ετοιμαζω λεμε παραμύθι κανουμε φιλια αγκαλιές και ερχεται ο αντρας μου και κοιμούντε. Εγω φευγω απο το δωματιο να ετοιμασω το σπίτι να σιδερώσω να απλωσω κανενα πλυντήριο κλπ φυσικά ακόμη κοιμαται μαζι μας γιατι θελει και δεν τον πιεζουμε να φύγει θα γίνει καποτε αλλωστε χαχα αλλα αυτες τις 4ώρες που εχουμε 2 το μεσημέρι 2 το βραδυ και όλο το σ/κ είναι αποκλειστικά δικές του! Βοηθανε και οι γιαγιαδες το απογευμα που τον έχουν 3 ώρες και ετσι το φαγητο το μεσημερι δεν με απασχολεί και κερδίζω χρόνο μαζί του. Εχουμε γενικά τρελό προγραμμα καθε μερα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν σας τρελανα αλλα μιας και βρηκα χρονο που κοιμούντε είπα να σας γράψω..

Προχώρησα καποια πραγματακια που ήθελα στο σπιτι (να ναι καλα η δευτερη δουλεια γιατι απο το μισθο τπτ δεν μας μένει για κατι μικρό έξτρα)

Αλλαξα επιτέλους τα καθημερινά πιάτα μας και ποτηρια! Τα πηρα ασπρα σκετα τετραγωνα και τα ποτηρια κοντα γυαλι τετραγωνα και ταίριαξα κούπες και φλυντζάνια του καφέ και μπολ σερβιρίσματος και πιατέλες. Είναι οργανωμένα ταιριαστά και επειδη είναι ασπρα χρησιμοποιώ ότι χαρτοπετσέτες θελω και αλλαζω τη διαθεση μας. 2 χρόνια ηθελα να το κάνω. Τα παλιά μου μετακόμισαν στη μαμα μου που τα κανει χρηση και δεν την πειραζει που λείπουν κομμάτια. Τα βρηκα καλη τιμή και ηταν πολυ πιο φθηνα απ ότι υπολόγιζα.

Αλλαξα κουρτίνα μπανιου και συμπληρωσα καποια υλικά για το χομπυ μου. 

Επίσης πηγαμε ενα μεγαλο σουπερ (είχε καιρο να γίνει)

Αυτά όλα φυσικά ένα καθε μήνα. Τα χαμε αναγκη.

Οργάνωσα τα παιχνίδια του μικρού καλύτερα και την γραφική ύλη. Είχαμε παρα πολλά που του φέρνουν δώρα που πηραμε εμείς και που παίρνουμε δώρο όταν πάμε σε παρτυ. Τα χώρισα μαρκαδόρους, χρώματα, ψαλίδια γόμες ρίγες ξύστρες κραγιονια.. για του χρόνου δεν θελει τιποτα για το δημοτικό. Τα βαλα κατα ειδος σε ταπερ δικα μου διαφανες με ασπρα καπακια και εχω ξεμείνει απο ταπερ χαχα Επρεπε να γινει. Έξυσα τα μολύβια και τις ξυλομπογιές και εβγαλα φουσκάλα στο δακτυλο.

Παραγγείλαμε και κρεβατι επιτελους και γραφείο. Να ναι καλα οι παππουδογιαγιαδες και η νονα βοηθησαν αντι δώρα αχρείαστα μας εδωσαν χρηματα συμπληρώσαμε και μεις και σε κανα μηνα θα ερθουν. Τα πηραμε απο μαραγκό. Μενει αργότερα να παρουμε καρεκλα γραφείου και σεντόνια, σκέπασμα. Σιγα σιγα. Τα ταπεράκια πιο πανω θα παρουν θεση στα συρταρια του γραφείου.

Στο δωματιο δεν θα αλλαξουμε κατι. Δωρισαμε απλα 2παρκα ρηλαξ την αλλαξιέρα που ηταν στο δωματιο και το παιχνίδι πατώματος και ανασανε η αποθήκη μας και στο δωματιο εμεινε η κουνια και η συρταριέρα. θα μπει ενδιαμεσα το γραφείο και στην αλλη πλευρα το κρεβατι και δεν θα πεφτει καρφίτσα κατω. Το δωματιο ειναι winnie γαλαζιο με λαχανι και ο μικρός δεν εξεφρασε παραπονο για αλλαγή οπότε γλυτώσαμε για τώρα. Το θελει ετσι. Το κρεβατι και το γραφείο ασπρα σκετα γιατι το δωματιο είναι ήδη πολύχρωμο και για το μελλον να ταιριάξει με ότι αλλάξουμε (λατρευω το ασπρο στα παιδικα)

Αυτά απο εμας.. φιλιά χ χ 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, αγαπημένες  μου!

Είχα ένα ομορφο και ξεκουραστο σαβ/κο με τους αγαπημένους μου. Φιλικούς στο tae για το φιογκάκι το Σαββατο, στους οποίους πήγε πολύ καλά και κυρίως το ευχαριστήθηκε, αρκετό διάβασμα αλλά και μπόλικη ξεκούραση.

Σήμερα, πήγα το παιδάκι μου σχολείο και μετά σούπερ για 2-3 πραγματάκια που χρειαζόμασταν. Επέστρεψα σπίτι, τακτοποίησα τα πράγματα, άπλωσα ένα νυχτερινό πλυντήριο με σκουρόχρωμα, ντύθηκα, βάφτηκα ελαφρώς {για να ειναι και η διάθεση καλύτερη} και έφυγα για εξωτερικές.

Πήγα τράπεζα, ταχυδρομείο, λαική και επέστρεψα στο σπίτι μου.

Η λαϊκή μου:

easy8_zpsgmnsfokt.jpg

Τακτοποίησα τα προϊόντα της λαϊκής, έβαλα ένα σύντομο πλυντήριο με ευπαθή ρούχα, καθάρισα υλικά και έφτιαξα ένα μπριάμ.. μούρλια! Δεν βλέπω την ώρα να φάμε. Ετοίμασα τον νεροχύτη, τους παγκους και έβαλα ένα πλυντήριο πιάτων.

Τώρα έκατσα λιγάκι να σας μιλήσω και να ξεκουραστώ, αφού σε λίγο θα πάω να πάρω το μικρό μου.

Σας φιλώ γλυκά, θα επιστρέψω αργότερα.

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου και καλή βδομάδα να έχουμε..

Είχαμε κι εμείς γεμάτο σβκ. Το Σάββατο το πρωί πήγαμε οικογενειακώς σε έναν παιδότοπο στο Αιγάλεω για να κλείσουμε το πάρτυ των γενεθλίων του μικρού μου. Μου άρεσε πολύ ο χώρος, οικονομικές τιμές και ελπίζω να ενθουσιαστεί και ο μικρούλης μου μιας και είναι η πρώτη χρονιά που θα κάνουμε τα γενέθλιά του σε παιδότοπο. Μέχρι πέρισυ τα κάναμε σπίτι αλλά νομίζω ότι αφενός μεγαλώσαμε και αφετέρου 11 πιτσιρίκια και 18 μεγάλοι είναι πολλοί για το σπίτι!

Το Σάββατο το απόγευμα ήρθε το γειτονάκι και παίξανε 3 ώρες.. το κατευχαριστήθηκαν.

Χθες πήγαμε την καθιερωμένη βόλτα με μια φίλη μου και τα διδυμάκια της τα οποία έχουν 8 μήνες διαφορά με το δικό μου και κάνουν εξαιρετική παρέα και το απόγευμα πήγαμε στο βαφτιστήρι μου..

Από φαγητό το Σάββατο φακές για τον μικρό και χάμπουργκερ για μας και χθες κοτομπουκιές με πατάτες τηγανιτές και σλάτα για όλους!

Σήμερα φασολάδα..

Από δουλειές, πλυντήρια, στεγνωτήρια, απλώματα, σούπερ μάρκετ το σάββατο και μάζεμα στο σαλόνι!

Ειρήνη που θες να σου στείλω τη φωτογραφία με μήνυμα;

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

εμείς αρχίσαμε τα αποκριάτικα πάρτυ!Πήγαμε ήδη σε ενα το ΣΚ και έχω ακόμα 3-4 υπόψιν, να δω σε ποια θα βολέψει να πάμε..Από δουλειές είχα σήμερα τη γυναίκα σπίτι οπότε έκανε - ελπίζω -  ένα καλό καθάρισμα...τα μέσα τα κάνω κ γω δηλαδή, οι αυλές είναι το μεγάλο μου πρόβλημα!

Για αύριο παρήγγειλα μια τσαχπινιά για το σύζυγο, ισα να σπάσει η καθημερινότητα...δυο μπρελόκ ξύλινα σε σχήμα παζλ με τα ονόματα των δυο μας πάνω...πολύ εφηβικό ε?:cool::cool::cool:

Αχ Μανουλίτα, δουλεύεις τόσες ώρες ε...μπράβο, πώς την παλεύεις....δύσκολο, κάτι τέτοια σκέφτομαι κ λέω εγω να μη μιλάω....απλά με πιάνει μερικές φορές το παράπονο...δουλεύω από 23 χρονών κ αναμένεται - να μαστε καλά -  να δουλεύω μέχρι τα 62:shock:...ουφ....ε μετά θα μπορώ επιτέλους να κάνω τη ζωή μου!!!!

Γιώτα πολύ όμορφα τα χεις τα στέφανά σου κ συ Μανουλίτα όπως το κατάλαβα...thanks για τις ιδέες!

Φιλιά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/2/2017 at 8:49 ΜΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Α τα γυαλίζω πανεύκολα!!! Όλα τα ασημένια μου κοσμήματα μαζί 2 φορές τον χρόνο, εκτός από αυτά που δεν φοράω πια αλλά μια στο τόσο τα γυαλίζω κι αυτά γιατί θέλω να τα βλέπω, να θυμάμαι τα παλιά :-D.

http://coolweb.gr/gialisma-maurisma-asimika/

http://vraxioli.com/moda/οι-3-καλύτεροι-τρόποι-για-να-καθαρίσετε/

Έχω δοκιμάσει και τα δύο αλλά το λεκανάκι με αλουμινόχαρτο, ζεστό νερό και μαγειρική σόδα είναι εγγύηση!

Αφροδιτάκι μου γλυκό,

Σ ευχαριστώ πολύ!

Για τα κοσμήματά, έχω να σου προτείνω και γω κάτι. Μήπως σε διευκολύνει.

Τις δουλειές που δεν συμπαθώ, τις ψάχνω πολύ {το ξέρεις, νομίζω :mrgreen: }, ώστε να τις απλοποιήσω, όσο περισσότερο γίνεται. Έτσι, πριν χρονια, ανακάλυψα αυτό το υγρό, το οποίο μου έλυσε τα χέρια.

http://www.homedepot.com/p/Hagerty-Flatware-Silver-Dip-17245/203146018

Το μπουκάλι αυτό {ειναι μεγάλο σε μέθεγος}, έχει μέσα ένα πλαστικό καλαθάκι. Αυτό το καλαθάκι, το βυθίζεις μέσα στο υγρό, μαζί με τα κοσμήματά σου {έχει οδηγίες για τους χρόνους} και όταν το βγάλεις, τα κοσμήματά σου, αστράφτουν!

Το χρησιμοποιώ εδώ και πολλά χρόνια. Η τιμή είναι τσιμπημένη αλλά κρατάει τόσο που αξίζει τα χρήματά του.

Σε φιλώ, κοριτσάκι μου


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2017 at 10:10 ΠΜ, Μανουλίτα είπε:

Αλλαξα επιτέλους τα καθημερινά πιάτα μας και ποτηρια! Τα πηρα ασπρα σκετα τετραγωνα και τα ποτηρια κοντα γυαλι τετραγωνα και ταίριαξα κούπες και φλυντζάνια του καφέ και μπολ σερβιρίσματος και πιατέλες. Είναι οργανωμένα ταιριαστά και επειδη είναι ασπρα χρησιμοποιώ ότι χαρτοπετσέτες θελω και αλλαζω τη διαθεση μας. 2 χρόνια ηθελα να το κάνω. Τα παλιά μου μετακόμισαν στη μαμα μου που τα κανει χρηση και δεν την πειραζει που λείπουν κομμάτια. Τα βρηκα καλη τιμή και ηταν πολυ πιο φθηνα απ ότι υπολόγιζα.

 

 

Α, ακριβως αυτο θελω να κανω και εγω. Εχω ξεμεινει με καθημερινα σερβιτσια λειψα, τα οποια εχουν φθαρει και τα σχεδια τους. Τα ποτηρα επισης ειναι σχεδον ολα μονα. Αξιζουμε μια ανανεωση στην κουζινα νομιζω...

Καλησπερα λοιπον και απο μένα

Ξεκινησε η εβδομαδα αρκετα καλα. Σπιτακι μαζεμενο, αλλα πολλα ασιδερωτα. Αυριο θα επιληφθω...

Οι τακτοποιήσεις έχουν καπως προχωρησει. Ξεσκαρταρισα κοσμηματα. Ομως δεν θελω να τα δωσω, μαλλον θα τα κρατησω. Εχουν ομως μαυρισει πολυ. Ειναι ασημενια και αυτο το προϊόν, Ειρηνη, που προτείνεις φαινεται καλο. Για τα ασημικα κανω το κολπο της Αφροδιτακι. ΤΕΛΕΙΟ!

Ενα επισης μεγαααλο προβλημα ειναι οι φωτογραφιες! Πώς τις τακτοποιείτε, κοριτσια;

Καλο βραδυ

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2017 at 4:01 ΜΜ, mirtoula4 είπε:

............... αν κ προκύπτουν συνέχεια νέα κ νέα -ουφ- έξοδα οπότε κάτι τέτοια ολο πάνε πίσω...τέλοσπάντων

... αχ, πόσο σε νιώθω, Ερσάκι μου! :?

Μου λείπουν τόσα πράγματα... μόλις χθες, κατάφερα να πάρω νέο μίξερ χειρός, που μου είχε χαλάσει εδώ και καιρό...

 

On 10/2/2017 at 6:42 ΜΜ, YOTOU είπε:

γεια σας ρε κοριτσια! τι κανετε? χρονια κ ζαμανια!!! εμεις τωρα καλα, τις 2 προηγουμενες εβδ χαλια, κ τα δυο παιδια αρρωστα, μαλιστα η μικρη σοβαρα με βροχιτιδα. ευτυχως ολα πηγαν καλα κ γλιτωσαμε νοσοκομεια κτλ. παντως ρε κοριτσια, δεν ξερω πως τα βγαζω περα με τοσο τρεξιμο..... τα εχω παιξει, αλλα τωρα τελευταια ειναι σαν να εχω ανοσια στην κουραση κ την αυπνοια. δεν ξερω αν νιωθετε κ εσεις το ιδιο.

στο σπιτι εξακολουθω να κανω τα βασικα, μονο που δεν αφηνω ασιδερωτα γιατι εχουν αρχισει κ μου την δινουν στα νευρα.

τα οικονομικα μας ειναι δραμα.......ισα ισα τα καταφερνουμε ουτε λογος για κατι εξτρα..... δεν πειραζει υγεια να εχουμε κ να ειναι καλα τα παιδακια μας κ εχει ο Θεος!

εμεις μυρτουλα μου εχουμε αυτην

stf15_stefanothikes_gia_stefana_gamou 

ειναι απο φιλντισι κ την εχω σε ενα  ραφι μεταξυ 2 ντουλαπιων στην κρεβατοκαμαρα μας. δεν ειμαι πολυ υπερ να ειναι σε κοινη θεα τα στεφανα.

.. σε καταλαβαίνω, Γιωτούλα μου! Ποσα να κάνει ένας άνθρωπος, καθημερινά? Ολες νομίζω, κάπως έτσι είμαστε.

Προσωπικά, οταν ζορίζομαι πολύ {για μέρες}, τότε δίνω "άδεια" στον εαυτό μου. Ας πούμε, δεν θα κάνω κάποιες δουλειές, ακόμα και αν πρέπει. Δεν θα βάλω σκούπα... δεν θα ξεσκονίσω.. θα οργανώσω τις δουλειες μου διαφορετικά, ωστε να μου δωσω, έστω και ελάχιστο, χρόνο. Γιωτούλα μου, το ξέρεις, το κουφαράκι μου το "ακούω" πολύ. Αυτό με βοηθάει να κάνω τόσα πράγματα καθημερινά.

Ελπίζω, να καταφέρεις να ξεκουραστείς.
Σε φιλώ!

 

On 11/2/2017 at 10:10 ΠΜ, Μανουλίτα είπε:

Προχώρησα καποια πραγματακια που ήθελα στο σπιτι (να ναι καλα η δευτερη δουλεια γιατι απο το μισθο τπτ δεν μας μένει για κατι μικρό έξτρα)

Αλλαξα επιτέλους τα καθημερινά πιάτα μας και ποτηρια! Τα πηρα ασπρα σκετα τετραγωνα και τα ποτηρια κοντα γυαλι τετραγωνα και ταίριαξα κούπες και φλυντζάνια του καφέ και μπολ σερβιρίσματος και πιατέλες. Είναι οργανωμένα ταιριαστά και επειδη είναι ασπρα χρησιμοποιώ ότι χαρτοπετσέτες θελω και αλλαζω τη διαθεση μας. 2 χρόνια ηθελα να το κάνω. Τα παλιά μου μετακόμισαν στη μαμα μου που τα κανει χρηση και δεν την πειραζει που λείπουν κομμάτια. Τα βρηκα καλη τιμή και ηταν πολυ πιο φθηνα απ ότι υπολόγιζα.

Αλλαξα κουρτίνα μπανιου και συμπληρωσα καποια υλικά για το χομπυ μου. 

Επίσης πηγαμε ενα μεγαλο σουπερ (είχε καιρο να γίνει)

Αυτά όλα φυσικά ένα καθε μήνα. Τα χαμε αναγκη.

Οργάνωσα τα παιχνίδια του μικρού καλύτερα και την γραφική ύλη. Είχαμε παρα πολλά που του φέρνουν δώρα που πηραμε εμείς και που παίρνουμε δώρο όταν πάμε σε παρτυ. Τα χώρισα μαρκαδόρους, χρώματα, ψαλίδια γόμες ρίγες ξύστρες κραγιονια.. για του χρόνου δεν θελει τιποτα για το δημοτικό. Τα βαλα κατα ειδος σε ταπερ δικα μου διαφανες με ασπρα καπακια και εχω ξεμείνει απο ταπερ χαχα Επρεπε να γινει. Έξυσα τα μολύβια και τις ξυλομπογιές και εβγαλα φουσκάλα στο δακτυλο.

Παραγγείλαμε και κρεβατι επιτελους και γραφείο. Να ναι καλα οι παππουδογιαγιαδες και η νονα βοηθησαν αντι δώρα αχρείαστα μας εδωσαν χρηματα συμπληρώσαμε και μεις και σε κανα μηνα θα ερθουν. Τα πηραμε απο μαραγκό. Μενει αργότερα να παρουμε καρεκλα γραφείου και σεντόνια, σκέπασμα. Σιγα σιγα. Τα ταπεράκια πιο πανω θα παρουν θεση στα συρταρια του γραφείου.

Στο δωματιο δεν θα αλλαξουμε κατι. Δωρισαμε απλα 2παρκα ρηλαξ την αλλαξιέρα που ηταν στο δωματιο και το παιχνίδι πατώματος και ανασανε η αποθήκη μας και στο δωματιο εμεινε η κουνια και η συρταριέρα. θα μπει ενδιαμεσα το γραφείο και στην αλλη πλευρα το κρεβατι και δεν θα πεφτει καρφίτσα κατω. Το δωματιο ειναι winnie γαλαζιο με λαχανι και ο μικρός δεν εξεφρασε παραπονο για αλλαγή οπότε γλυτώσαμε για τώρα. Το θελει ετσι. Το κρεβατι και το γραφείο ασπρα σκετα γιατι το δωματιο είναι ήδη πολύχρωμο και για το μελλον να ταιριάξει με ότι αλλάξουμε (λατρευω το ασπρο στα παιδικα

Μπράβο, μπράβο, μπράβο, μπράβο!

Χίλια μπράβο, κορίτσι μου!

Θυμάμαι, οταν είχες πρωτο-έρθει στην παρέα μας και μας ελεγες πως δεν μπορούσες να οργανωθείς. Και τώρα, έχεις προχωρήσει και κανει τόσα μα τόσα πράγματα! Ειμαι πολύ περήφανη και χαρούμενη για σένα.

Και γω θέλω και πρέπει ν αλλάξω πιάτα. Δυστυχώς, δεν το βλέπω για μερικούς μήνες ακόμα...

Να μας ενημερώνεις για οσα προχωράς. Μπράβο!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2017 at 3:36 ΜΜ, Ειρήνη είπε:

Αφροδιτάκι μου γλυκό,

Σ ευχαριστώ πολύ!

Για τα κοσμήματά, έχω να σου προτείνω και γω κάτι. Μήπως σε διευκολύνει.

Τις δουλειές που δεν συμπαθώ, τις ψάχνω πολύ {το ξέρεις, νομίζω :mrgreen: }, ώστε να τις απλοποιήσω, όσο περισσότερο γίνεται. Έτσι, πριν χρονια, ανακάλυψα αυτό το υγρό, το οποίο μου έλυσε τα χέρια.

http://www.homedepot.com/p/Hagerty-Flatware-Silver-Dip-17245/203146018

Το μπουκάλι αυτό {ειναι μεγάλο σε μέθεγος}, έχει μέσα ένα πλαστικό καλαθάκι. Αυτό το καλαθάκι, το βυθίζεις μέσα στο υγρό, μαζί με τα κοσμήματά σου {έχει οδηγίες για τους χρόνους} και όταν το βγάλεις, τα κοσμήματά σου, αστράφτουν!

Το χρησιμοποιώ εδώ και πολλά χρόνια. Η τιμή είναι τσιμπημένη αλλά κρατάει τόσο που αξίζει τα χρήματά του.

Σε φιλώ, κοριτσάκι μου

Προσπαθώ να καταργήσω όσο το δυνατόν περισσότερο τα χημικά, αν μπορώ να κάνω την ίδια δουλειά με άλλα υλικά που έχουμε όλοι μας στο σπίτι. Με την σόδα δεν τρίβω, απλά μετά με ένα πανάκι τα σκουπίζω για να στεγνώσουν (γυαλιστερά βγαίνουν και από την σόδα).

 

On 13/2/2017 at 2:44 ΜΜ, mirtoula4 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

εμείς αρχίσαμε τα αποκριάτικα πάρτυ!Πήγαμε ήδη σε ενα το ΣΚ και έχω ακόμα 3-4 υπόψιν, να δω σε ποια θα βολέψει να πάμε..Από δουλειές είχα σήμερα τη γυναίκα σπίτι οπότε έκανε - ελπίζω -  ένα καλό καθάρισμα...τα μέσα τα κάνω κ γω δηλαδή, οι αυλές είναι το μεγάλο μου πρόβλημα!

Για αύριο παρήγγειλα μια τσαχπινιά για το σύζυγο, ισα να σπάσει η καθημερινότητα...δυο μπρελόκ ξύλινα σε σχήμα παζλ με τα ονόματα των δυο μας πάνω...πολύ εφηβικό ε?:cool::cool::cool:

Αχ Μανουλίτα, δουλεύεις τόσες ώρες ε...μπράβο, πώς την παλεύεις....δύσκολο, κάτι τέτοια σκέφτομαι κ λέω εγω να μη μιλάω....απλά με πιάνει μερικές φορές το παράπονο...δουλεύω από 23 χρονών κ αναμένεται - να μαστε καλά -  να δουλεύω μέχρι τα 62:shock:...ουφ....ε μετά θα μπορώ επιτέλους να κάνω τη ζωή μου!!!!

Γιώτα πολύ όμορφα τα χεις τα στέφανά σου κ συ Μανουλίτα όπως το κατάλαβα...thanks για τις ιδέες!

Φιλιά!

Δουλεύω από 18 και ενδέχεται να πάρω σύνταξη :lol: στα 67!!! 

Έφτιαξα 2 χειροποίητες καρτούλες για τις κόρες μου (έρωτας μεγάλος της ζωής μου) και τις άφησα στο κρεβάτι τους. Η μεγάλη μου έτρεξε και με πήρε σφιχτή αγκαλιά πηδώντας πάνω μου και μείναμε έτσι για κανά 5λεπτο. Η μικρή πέρασε και δεν ακούμπησε....Δεν είμαι του Βαλεντίνου και δεν το θεωρώ σημαντικό αλλά να στα κορίτσια μου ήθελα κάτι να κάνω φέτος, το σκεφτόμουν από τις γιορτές.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2017 at 2:20 ΜΜ, Δομνίνα είπε:

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου και καλή βδομάδα να έχουμε..

Είχαμε κι εμείς γεμάτο σβκ. Το Σάββατο το πρωί πήγαμε οικογενειακώς σε έναν παιδότοπο στο Αιγάλεω για να κλείσουμε το πάρτυ των γενεθλίων του μικρού μου. Μου άρεσε πολύ ο χώρος, οικονομικές τιμές και ελπίζω να ενθουσιαστεί και ο μικρούλης μου μιας και είναι η πρώτη χρονιά που θα κάνουμε τα γενέθλιά του σε παιδότοπο. Μέχρι πέρισυ τα κάναμε σπίτι αλλά νομίζω ότι αφενός μεγαλώσαμε και αφετέρου 11 πιτσιρίκια και 18 μεγάλοι είναι πολλοί για το σπίτι!

Το Σάββατο το απόγευμα ήρθε το γειτονάκι και παίξανε 3 ώρες.. το κατευχαριστήθηκαν.

Χθες πήγαμε την καθιερωμένη βόλτα με μια φίλη μου και τα διδυμάκια της τα οποία έχουν 8 μήνες διαφορά με το δικό μου και κάνουν εξαιρετική παρέα και το απόγευμα πήγαμε στο βαφτιστήρι μου..

Από φαγητό το Σάββατο φακές για τον μικρό και χάμπουργκερ για μας και χθες κοτομπουκιές με πατάτες τηγανιτές και σλάτα για όλους!

Σήμερα φασολάδα..

Από δουλειές, πλυντήρια, στεγνωτήρια, απλώματα, σούπερ μάρκετ το σάββατο και μάζεμα στο σαλόνι!

Ειρήνη που θες να σου στείλω τη φωτογραφία με μήνυμα;

Φιλιά πολλά!

Νομίζω, κορίτσι μου, οτι για να μου την στείλεις με μνμ εδώ, θα πρέπει ήδη να την έχεις "ανεβάσει" σε κάποιο σετικό site, οποτε μπορείς να την ανεβάσεις και εδώ.

Μπορείς:

1) Να την ανεβάσεις εσύ σε κάποιο τέτοιο site δωρεάν {υπάρχουν δεκάδες στο ίντερνετ όπως το http://tinypic.com/}, με πολύ απλά βήματα

2) Να σου στείλω prive το κινητό μου και να μου τη στείλεις με μήνυμα και εγώ να την ανεβάσω εδώ {αυτό φυσικα, επειδη αφορά τα κινητά μας, να μην σε ζορίσει αν δεν το επιλέξεις, καταλαβαίνω}, εκ μέρους σου.

On 13/2/2017 at 2:44 ΜΜ, mirtoula4 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

εμείς αρχίσαμε τα αποκριάτικα πάρτυ!Πήγαμε ήδη σε ενα το ΣΚ και έχω ακόμα 3-4 υπόψιν, να δω σε ποια θα βολέψει να πάμε..Από δουλειές είχα σήμερα τη γυναίκα σπίτι οπότε έκανε - ελπίζω -  ένα καλό καθάρισμα...τα μέσα τα κάνω κ γω δηλαδή, οι αυλές είναι το μεγάλο μου πρόβλημα!

Για αύριο παρήγγειλα μια τσαχπινιά για το σύζυγο, ισα να σπάσει η καθημερινότητα...δυο μπρελόκ ξύλινα σε σχήμα παζλ με τα ονόματα των δυο μας πάνω...πολύ εφηβικό ε?:cool::cool::cool:

Αχ Μανουλίτα, δουλεύεις τόσες ώρες ε...μπράβο, πώς την παλεύεις....δύσκολο, κάτι τέτοια σκέφτομαι κ λέω εγω να μη μιλάω....απλά με πιάνει μερικές φορές το παράπονο...δουλεύω από 23 χρονών κ αναμένεται - να μαστε καλά -  να δουλεύω μέχρι τα 62:shock:...ουφ....ε μετά θα μπορώ επιτέλους να κάνω τη ζωή μου!!!!

Γιώτα πολύ όμορφα τα χεις τα στέφανά σου κ συ Μανουλίτα όπως το κατάλαβα...thanks για τις ιδέες!

Φιλιά!

...αχ Ερσάκι μου... σε νιώθω πολύ... νομίζω όλες μας, κοριτσάκι μου.

Σκέψου, εγώ εχω 17 χρονια ένσημα και τα τελευταία {πολλά} δεν έχω την οικονομική δυνατότητα ν ασφαλιστώ. Δεν θα πάρω ποτέ συνταξη, παρά που πληρώνω {όπως όλοι μας} τόσα χρήματα σε φόρους αλλά και σε ασφαλιστικά ταμεία...

Μπράβο για την κίνηση που έκανες, για του βαλεντίνου! Σίγουρα θα τον χαροποίησε!

 

On 13/2/2017 at 8:54 ΜΜ, miracle είπε:

Α, ακριβως αυτο θελω να κανω και εγω. Εχω ξεμεινει με καθημερινα σερβιτσια λειψα, τα οποια εχουν φθαρει και τα σχεδια τους. Τα ποτηρα επισης ειναι σχεδον ολα μονα. Αξιζουμε μια ανανεωση στην κουζινα νομιζω...

Καλησπερα λοιπον και απο μένα

Ξεκινησε η εβδομαδα αρκετα καλα. Σπιτακι μαζεμενο, αλλα πολλα ασιδερωτα. Αυριο θα επιληφθω...

Οι τακτοποιήσεις έχουν καπως προχωρησει. Ξεσκαρταρισα κοσμηματα. Ομως δεν θελω να τα δωσω, μαλλον θα τα κρατησω. Εχουν ομως μαυρισει πολυ. Ειναι ασημενια και αυτο το προϊόν, Ειρηνη, που προτείνεις φαινεται καλο. Για τα ασημικα κανω το κολπο της Αφροδιτακι. ΤΕΛΕΙΟ!

Ενα επισης μεγαααλο προβλημα ειναι οι φωτογραφιες! Πώς τις τακτοποιείτε, κοριτσια;

Καλο βραδυ

Σχετικά με τα σερβίτσια μας, σε καταλαβαίνω...

Από καθημερινά ποτήρια, τακτοποιήθηκα πριν μερικούς μήνες, που αγόρασα υπέροχα και πάμφθηνα από το jumbo. Το έκανα με το σκεπτικό, πως μπορώ να βρω εύκολα καινούργια, σε περίπτωση που κάποια μου σπάσουν γιατι πραγματικά δεν μου αρέσει καθόλου να έχω 2 άσπρα, 3 με χρώμα και να γίνεται ένας χαμος από διαφορετικά ποτήρια.

Δυστυχως πιάτα, ακόμα δεν μπορώ να πάρω...

Μπράβο που ξεκαθάρισες τα κοσμήματά σου! Και αν νιώθεις πως θέλεις να τα κρατήσεις, κράτησέ τα, σε ενα πουγκάκι / κουτάκι / θήκη, ξεχωριστά, ώστε να τα εχεις τακτοποιημένα. :)


Θαυματάκι μου, θα σου γράψω ξεχωριστα για τις φωτογραφίες!

18 hours ago, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Προσπαθώ να καταργήσω όσο το δυνατόν περισσότερο τα χημικά, αν μπορώ να κάνω την ίδια δουλειά με άλλα υλικά που έχουμε όλοι μας στο σπίτι. Με την σόδα δεν τρίβω, απλά μετά με ένα πανάκι τα σκουπίζω για να στεγνώσουν (γυαλιστερά βγαίνουν και από την σόδα).

Δουλεύω από 18 και ενδέχεται να πάρω σύνταξη :lol: στα 67!!! 

Έφτιαξα 2 χειροποίητες καρτούλες για τις κόρες μου (έρωτας μεγάλος της ζωής μου) και τις άφησα στο κρεβάτι τους. Η μεγάλη μου έτρεξε και με πήρε σφιχτή αγκαλιά πηδώντας πάνω μου και μείναμε έτσι για κανά 5λεπτο. Η μικρή πέρασε και δεν ακούμπησε....Δεν είμαι του Βαλεντίνου και δεν το θεωρώ σημαντικό αλλά να στα κορίτσια μου ήθελα κάτι να κάνω φέτος, το σκεφτόμουν από τις γιορτές.

Εχεις δίκιο Αφροδιτούλα μου, για τα χημικά που λες. Και αφού νιώθεις έτσι, πάντα έτσι να κάνεις. Ξέρεις πόσο κατά είμαι της καταπίεσης. Εμένα, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα το θέμα με τα χημικά, αν και χρησιμοποιώ αρκετό ξυδι στο σπίτι. Το ίδιο όμως χρησιμοποιώ και χλωρίνη, την οποία την "λατρευω".

Χίλια μπράβο για τις καρτούλες που έφτιαξες! Αχ... η μεγάλη σου, με τις αγκαλιές...! :wub:

Εμένα ξέρεις πόσο μου τη δίνει η συγκεκριμένη γιορτή.. την νιώθω σαν μια τεράστια υποκρίσια. Αυτό όμως αφορά εμένα και χαίρομαι αν οι γύρω μου θέλουν να γιορτάσουν. Καταλαβαίνεις, δεν με αφορά το πως οι γύρω μου θα νιώθουν καλά, αρκεί να νιώθουν.

Εμένα  μου έφερε το φιογκάκι μία ζωγραφιά για χθες... αχ, τα παιδιά μας... τι σχέση ειναι αυτή, βρε κορίτσια μου!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου, τι μου κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα καμάρια σας ακόμη καλύτερα!

Σήμερα ήρθε η κοπέλα που καθαρίζει το σπίτι.. Έτσι όταν γυρίσω θα βρω καθαρό σπιτάκι, σιδερωμένα ρούχα και μαγειρεμένο φαγητό μιας και μαγειρεύω κάθε πρωί για να πάρει κι ο μικρός μαζί του στον παιδικό. Σήμερα έκανα μαυρομάτικα κοκκινιστά, του έφτιαξα κι ένα βραστό αυγουλάκι, του έδωσα και τυράκι, αγγουράκι και ελίτσες να πάρει μαζί του. Προσπαθώ να τρώει απ' όλα και υγιεινά και προτιμώ να του βάζω τέτοια παρά κρουασάν και σοκολάτες.. πολλές φορές του βάζω και φρούτο.

Να σας πω ένα αστείο περιστατικό. Ο μικρός μου θα γίνει 4 τον Μάρτιο. Χθες το βράδυ είχε μπει ο σύζυγος στο μπάνιο και κάποια στιγμή πάει ο μικρός και του σβήνει το φως! Φωνάζει ο άντρας μου: ".. έσβησες το φως;" και απαντάει ο μικρός "Όχι μπαμπά - έχει διακοπή ρεύματος"! Περιττό να σας πως πως πεθάναμε στο γέλιο!

Ειρηνάκι σ' ευχαριστώ για τις λύσεις που μου έδωσες. Θα δω τι θα κάνω. Δυστυχώς το κινητό μου δεν βγάζει καλές φωτογραφίες. Τη φωτογραφία την έχει τραβήξει ο σύζυγος με το δικό του κινητό και μου την έχει στείλει με μήνυμα στο facebook κι εγώ την αποθήκευσα στο pc.

Όσον αφορά τα στέφανα τα δικά μου τα έχω μέσα στη θήκη τους σε ένα σύνθετο που λειτουργεί και ως μπαρ.. δεν φαίνονται καθόλου!

Χθες ο σύζυγος μου έκανε έκπληξη και για πρώτη φορά στα 10 χρόνια που είμαστε μαζί μου έστειλε λουλούδια στο γραφείο! Υπέροχες κόκκινες τουλίπες! Εννοείται πως όλοι πάθανε πλάκα!

Σας φιλώ γλυκά!

 


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ειρήνη είπε:


 

Εχεις δίκιο Αφροδιτούλα μου, για τα χημικά που λες. Και αφού νιώθεις έτσι, πάντα έτσι να κάνεις. Ξέρεις πόσο κατά είμαι της καταπίεσης. Εμένα, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα το θέμα με τα χημικά, αν και χρησιμοποιώ αρκετό ξυδι στο σπίτι. Το ίδιο όμως χρησιμοποιώ και χλωρίνη, την οποία την "λατρευω".

Χίλια μπράβο για τις καρτούλες που έφτιαξες! Αχ... η μεγάλη σου, με τις αγκαλιές...! :wub:

Εμένα ξέρεις πόσο μου τη δίνει η συγκεκριμένη γιορτή.. την νιώθω σαν μια τεράστια υποκρίσια. Αυτό όμως αφορά εμένα και χαίρομαι αν οι γύρω μου θέλουν να γιορτάσουν. Καταλαβαίνεις, δεν με αφορά το πως οι γύρω μου θα νιώθουν καλά, αρκεί να νιώθουν.

Εμένα  μου έφερε το φιογκάκι μία ζωγραφιά για χθες... αχ, τα παιδιά μας... τι σχέση ειναι αυτή, βρε κορίτσια μου!!!

Λοιπόν η χλωρίνη είναι πονεμένο θέμα, την έχω μειώσει πολύ αλλά δεν μπορώ ακόμη να την κόψω........

Αχ εχθές γύρισα λίγο πριν τις 9.00 το βράδυ (11,30 ώρες συνεχόμενη δουλειά με 2 ολιγόλεπτα διαλείμματα) και μου έδωσαν από 1 ζωγραφιά η καθεμία (ζωγράφισαν εμένα) και λουλούδια από τον μπαμπά για όλες μας. Κορίτσια καθόντουσαν και  περίμεναν να φιληθώ με τον άντρα μου και μετά χαζογελούσαν και οι δυο τους :):) Ε, τα ξέχασα όλα και κάτσαμε ως τις 11.00 να δούμε όλοι μαζί ταινία.

Η μεγάλη μου κόρη κόλλησε την κάρτα μου στο δωμάτιο της, η μικρή δεν έδωσε σημασία. Συμφωνώ μαζί σου Ειρήνη στο θέμα της χθεσινής γιορτής, αγάπη και έρωτα δείχνουμε καθημερινά με πράξεις και συμπεριφορά. Τρελαίνομαι για εκπλήξεις και δώρα χωρίς να υπάρχει λόγος και το κάνω συνέχεια σε όλους στην οικογένεια μου.

Σήμερα στο σχολείο θα πάρει δωράκι από συμμαθητή της (με ειδοποίησε εχθές η μητέρα του για να το γνωρίζω) γιατί εχθές έλειπε η δασκάλα της και δεν έκαναν μάθημα, έτσι κάτσαμε εχθές και φτιάξαμε μαζί μια χειροποίητη κάρτα καρδιά, ως ευχαριστώ.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλημέρα.

Πως είστε κορίτσια μου?

Εγώ από χθες, δεν ξέρω γιατί αλλά κρυωνω.. δεν νιώθω άρρωστη ή κάτι τέτοιο αλλά κρυώνω. Ίσως επειδή χθες έκανα αρκετά πραγματα ολη μέρα και το απόγευμα τρέξιμο.. αγγλικά τον μικρό και μετά δουλειά μέχρι αργά... αλλά όλη την νύχτα ένιωθα να κρυώνω...

Αποφάσισα λοιπόν σημερα, να μην κάνω πολλά. Χθες, έπλυνα καλά το μπανιο μας, έβαλα σκούπα και γενικά το σπίτι είναι σε καλή κατάσταση, οπότε σήμερα λίγα πράγματα.

Χθες επίσης, έκανα ένα πρώτο «ντου», στα παιχνίδια του φιογκακίου. Ένα ακόμα βήμα για τις αλλαγές που ελπίζω να κάνουμε το επόμενο καλοκαίρι, είναι να δώσουμε όλα τα παιχνίδια που υπάρχουν στην trofast του ικεα, μιας που πλέον δεν παίζει μ αυτά.

Έτσι, χθες, μάζεψα αρκετά, το φιογκάκι τα τσέκαρε και το βραδυ, τα πήγα στον μικρό μιας πελάτισσας μου, που αμέσως τα σκόρπισε και άρχισε να παίζει! Το χάρηκε, ο κουκλος!

fi1_zpsvl85irep.jpg

Ψευτομάζεψα τα εκτός θέσης, λούστηκα και έκανα μάσκα, έπλυνα τις βοηθητικες {οπως τις λέω}, ψιλές κουβερτούλες μας και ασχολήθηκα με τα μεταλλικά, φίλτρα της κουζίνας μου. Τα αφαίρεσα από τον απορροφητήρα, τα τοποθέτησα μέσα στον νεροχύτη μου και τα ψέκασα αρκετές φορές με λιποκαθαριστή. Τ άφησα περίπου μισή ώρα και μετά με ζεστό νεράκι, απορρυπαντικό πιάτων και το μαλακό σύρμα, τα έτριψα. Πω πω κορίτσια μου... τι έβγαλαν! :shock:

fi_zpsaggz3kei.jpg

Επίσης, αποφάσισα να κάνω και μία μηλοπιτα, κάτι που δεν είχα ξανατολμήσει! Είναι στο φούρνο τώρα, ψήνεται.. θα σας πω νεότερα.

Αυτά για την ώρα, σας φιλώ γλυκά όλες και ευχομαι όλες να είστε καλά.

 

59 minutes ago, Δομνίνα είπε:

 

Ειρηνάκι σ' ευχαριστώ για τις λύσεις που μου έδωσες. Θα δω τι θα κάνω. Δυστυχώς το κινητό μου δεν βγάζει καλές φωτογραφίες. Τη φωτογραφία την έχει τραβήξει ο σύζυγος με το δικό του κινητό και μου την έχει στείλει με μήνυμα στο facebook κι εγώ την αποθήκευσα στο pc.

Κορίτσι μου, θα σου γράψω αργότερα αλλά αν έχεις facebook, μπορώ να σου δώσω το προφίλ νυχιών που έχω, ώστε να μου την στείλεις εκεί, σαν μήνυμα και να την ανεβάσω εγώ εδω.

Δεν το ξανασχολιάζω το θέμα, για να  μην νιώθεις πως σε πιέζω γιατί μονο να βοηθήσω θέλω.

Φιλιά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Ειρήνη said:

Αγαπημένες μου καλημέρα.

Πως είστε κορίτσια μου?

Εγώ από χθες, δεν ξέρω γιατί αλλά κρυωνω.. δεν νιώθω άρρωστη ή κάτι τέτοιο αλλά κρυώνω. Ίσως επειδή χθες έκανα αρκετά πραγματα ολη μέρα και το απόγευμα τρέξιμο.. αγγλικά τον μικρό και μετά δουλειά μέχρι αργά... αλλά όλη την νύχτα ένιωθα να κρυώνω...

Αποφάσισα λοιπόν σημερα, να μην κάνω πολλά. Χθες, έπλυνα καλά το μπανιο μας, έβαλα σκούπα και γενικά το σπίτι είναι σε καλή κατάσταση, οπότε σήμερα λίγα πράγματα.

Χθες επίσης, έκανα ένα πρώτο «ντου», στα παιχνίδια του φιογκακίου. Ένα ακόμα βήμα για τις αλλαγές που ελπίζω να κάνουμε το επόμενο καλοκαίρι, είναι να δώσουμε όλα τα παιχνίδια που υπάρχουν στην trofast του ικεα, μιας που πλέον δεν παίζει μ αυτά.

Έτσι, χθες, μάζεψα αρκετά, το φιογκάκι τα τσέκαρε και το βραδυ, τα πήγα στον μικρό μιας πελάτισσας μου, που αμέσως τα σκόρπισε και άρχισε να παίζει! Το χάρηκε, ο κουκλος!

fi1_zpsvl85irep.jpg

Ψευτομάζεψα τα εκτός θέσης, λούστηκα και έκανα μάσκα, έπλυνα τις βοηθητικες {οπως τις λέω}, ψιλές κουβερτούλες μας και ασχολήθηκα με τα μεταλλικά, φίλτρα της κουζίνας μου. Τα αφαίρεσα από τον απορροφητήρα, τα τοποθέτησα μέσα στον νεροχύτη μου και τα ψέκασα αρκετές φορές με λιποκαθαριστή. Τ άφησα περίπου μισή ώρα και μετά με ζεστό νεράκι, απορρυπαντικό πιάτων και το μαλακό σύρμα, τα έτριψα. Πω πω κορίτσια μου... τι έβγαλαν! :shock:

fi_zpsaggz3kei.jpg

Επίσης, αποφάσισα να κάνω και μία μηλοπιτα, κάτι που δεν είχα ξανατολμήσει! Είναι στο φούρνο τώρα, ψήνεται.. θα σας πω νεότερα.

Αυτά για την ώρα, σας φιλώ γλυκά όλες και ευχομαι όλες να είστε καλά.

 

Κορίτσι μου, θα σου γράψω αργότερα αλλά αν έχεις facebook, μπορώ να σου δώσω το προφίλ νυχιών που έχω, ώστε να μου την στείλεις εκεί, σαν μήνυμα και να την ανεβάσω εγώ εδω.

Δεν το ξανασχολιάζω το θέμα, για να  μην νιώθεις πως σε πιέζω γιατί μονο να βοηθήσω θέλω.

Φιλιά!

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Ειρηνάκι μου η μηλόπιττα είναι αγαπημένο μου γλυκό και έχω μια συνταγή πανεύκολη την οποία μου την έχει μάθει η μαμά μου.. Τώρα που το λες έχουν περισσέψει κάτι μήλα.. Ευκαιρία μέσα στο σαββατοκύριακο να καταπιαστώ με αυτά!

Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν, να σου τη στείλω στο facebook! Ευκαιρία να γίνουμε φίλες κι εκεί!

Σ' ευχαριστώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αρρώστησε η μικρή μου...από την ίωση με τον υψηλό πυρετό. Έχω κάτι νεύρα, σκοτώνω άνθρωπο.

Την Κυριακή το απόγευμα πήγαμε σε παιδικό πάρτυ, όπου και τα 2 αδερφάκια που γιόρταζαν ήταν άρρωστα και τα είχε μπουκώσει η μάνα τους με αντιβίωση για να κόψει τον πυρετό και να μην ακυρώσει το πάρτυ. Εννοείται πως το έμαθα την Τρίτη-δεν θα πηγαίναμε αν το ήξερα. Οι περισσότερες μαμάδες της τάξης το γνώριζαν αλλά ξέχασαν να το πουν και σ' εμένα......Ρε παιδιά, το ήξεραν και πήγαν, το καταλαβαίνετε;;; Είμαι τρελή ή υπερβολική που δεν θα πήγαινα; Εγώ πιστεύω ΟΧΙ.

Ε από Τρίτη βράδυ, Τετάρτη πρωί και η κόρη μου από εχθές το βράδυ, σχεδόν όλα τα παιδιά του πάρτυ έχουν υψηλό πυρετό το ένα μετά το άλλο...

Η δε μάνα του πάρτυ, μετά το πάρτυ έκοψε την αντιβίωση και ξανακύλησαν με πυρετό-βήχα και τα δυο της παιδιά; Ρε πάμε καλά;;; Έτσι δίνουν και σταματούν αντιβιώσεις, λες και είναι καραμέλες για τον λαιμό;

:mad: :confused: :mad: :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...