Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Εχουμε κολλησει ολοι εκτος απι την μικρη,  Παναγία μου μην κολλησει.  Ο αντρας μου παραλιγο να παει νοσοκομείο απο τους εμετους κ εμενα δεν λεει να μου πεσει ο πυρετος (39).  Δεν νομιζω να την ξαναπαω σχολειο πριν το πασχα....  Καταρρεω.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα!Αμάν βρε Γιώτα, όλους σας έριξε...περαστικά σας, γρήγορα καλά!Πάρτε κανα προβιοτικό, στρώνει καλύτερα ο οργανισμός..

εδώ σε μας εχει πολλή ζέστη σήμερα, βλέπω να ρχεται γρήγορα η μέρα που θα πρέπει να κάνω αλλαγή σεζόν σε ρούχα-παπούτσια, αχ αυτή είναι μεγάαααλη δουλειά, να δω πού θα βρω το χρόνο και το κουράγιο να την κάνω


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Γιωτάκι μου... αχ σας έλιωσε! :-(

On 24/3/2017 at 8:23 ΜΜ, YOTOU είπε:

 

Εχουμε κολλησει ολοι εκτος απι την μικρη,  Παναγία μου μην κολλησει.  Ο αντρας μου παραλιγο να παει νοσοκομείο απο τους εμετους κ εμενα δεν λεει να μου πεσει ο πυρετος (39).  Δεν νομιζω να την ξαναπαω σχολειο πριν το πασχα....  Καταρρεω.... 

Είναι όντως...
Προσωπικά δεν κάνω σπουδαία πράγματα, παρά το ν ανεβάσω, σιγά-σιγά, τα χειμωνιάτικα στην πανω ντουλάπα και να κατεβάσω τα καλοκαιρινά, στην κάτω ντουλάπα, αλλά είναι κάτι επιπλέον, στις καθημερινές δουλειές, όσο να 'ναι..

On 25/3/2017 at 4:36 ΜΜ, mirtoula4 είπε:

εδώ σε μας εχει πολλή ζέστη σήμερα, βλέπω να ρχεται γρήγορα η μέρα που θα πρέπει να κάνω αλλαγή σεζόν σε ρούχα-παπούτσια, αχ αυτή είναι μεγάαααλη δουλειά, να δω πού θα βρω το χρόνο και το κουράγιο να την κάνω

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια, σαν να ισιωσαμε λιγακι. ευχαριστω πολυ για τα περαστικα. ο αντρας μου ειναι αρκετα καλα, εφαγε κιολας, η κορη μου μεχρι κ εχτες το βραδυ εκανε διαρροια κ τρωει μονο τοστ. εγω εχω φοβερη ατονια και ζαλαδα γιατι δεν τρωω τιποτα. μονο φρυγανιες με βουτηρο. ρε κοριτσια εχασα 5 κιλα :shock:. ημουνα που ημουνα εγινα σαν τον αγιο ονουφριο.....

η μικρη ευτυχως τιποτα! δοξα το Θεο!

ελπιζω σε καλυτερες μερες!!!

καλη εβδομαδα να εχουμε, τουλαχιστον εχει λιακαδα κ ανεβαινουν τα κεφια μας!

σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή βδομάδα να έχουμε! Ευτυχώς είμαστε καλά. Ο σύζυγος ακόμη παλεύει με την πίεση αλλά έκανε μια χαζομάρα. Την Πέμπτη το απόγευμα όπως σας είπα είχε ραντεβού με καρδιολόγο. Ο γιατρός του έγραψε χάπια αλλά το φαρμακείο κοντά στο σπίτι μας δεν τα είχε κι έτσι τα παραγγείλαμε να μας τα φέρουν την Παρασκευή το πρωί. Το βράδυ όμως ο σύζυγος μετρήθηκε πάλι και τρόμαξε με το νούμερο που είδε, με αποτέλεσμα να πάρει ένα χάπι δικό μου (παίρνω κι εγώ για την πίεση). Την Παρασκευή ξεκίνησε κανονικά τα δικά του χάπια..Όλες αυτές τις μέρες όμως η πίεσή του δεν έπεφτε με τίποτε και σήμερα πήρε τον καρδιολόγο ο οποίος του είπε ότι το φάρμακο της πίεσης πρέπει να το παίρνει μόνο πρωί. Έτσι έφυγε από τη δουλειά για να πάει σπίτι να το πάρει..  Τρώγεται με τα ρούχα του. Δεν του αρέσει το κλίμα εκεί που είναι τώρα και αυτό τον ζορίζει αρκετά.

Το Σαββατοκύριακο είχε υπέροχο καιρό και έτσι ευχαριστηθήκαμε βόλτες. Το Σάββατο πήγαμε οικογενειακώς στο Allou fun park για να παίξει ο μικρός και εμείς να δούμε κάτι φίλους που ήρθαν για λίγες μέρες από το Λονδίνο. Φάγαμε έξω και γυρίσαμε σπίτι.. Και χθες ο σύζυγος πήγε βόλτα με ένα club στο οποίο είναι μέλος και εμείς πήγαμε βόλτα για παιχνίδι!

Σήμερα επιστροφή στην πραγματικότητα!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπημενες μου καλησπέρα και καλή εβδομάδα!

Πέρασα ένα όμορφο και ξεκούραστο σαβ/κο με τους αγαπημένους μου και ταυτόχρονα έκανα και αρκετές δουλίτσες.

Το Σάββατο, ήταν αφιερωμένο σε βόλτες.. ξεκινήσαμε από Πλάκα, απολαύσαμε έναν καφέ στον υπέροχο ήλιο και μετά παρέλαση. Φαγητό, γλυκό, φίλοι... καταλήξαμε σπίτι μας στις 9 παρά το βράδυ! Κυριακή ξεκούραση στο σπίτι, βολτούλα εδώ γυρω στα μέρη μας και δουλίτσες στο σπίτι.

Έκανα αρκετά πραγματάκια {μπόλικο σιδέρωμα, πλυντήρια, γλάστρες, τακτοποιήσεις} αλλα θελω να σας αναφέρω μία δουλειά που την ανέβαλα και με ειχε στοιχειώσει.

Εδώ και καιρό λοιπόν, οι τσάντες μου {έχω πολύ λίγες, από τότε που παραιτήθηκα από το γραφείο}, κυκλοφορούσαν μέσα στο σπίτι και μου την έδιναν στα νευρα... βαριόμουν ν ασχοληθώ αλλά τις έβλεπα συνεχώς μπροστά μου.

Το ντουλάπι στο κομοδίνο μου, δίπλα από το κρεβάτι μας, ήταν η ιδανική περίπτωση για να τ αποθηκεύσω. Το σκεφτόμουν καιρό, το είχα αφήσει στην τυχη του, οπότε:
1) Έβγαλα οτιδήποτε υπηρχε μέσα στο ντουλάπι μου

2) Το καθάρισα καλά

3) Έκανα ξεσκαρτάρισμα σ έναν φάκελο που κρατώ εκεί {έμεινε "μισός"}

4) Έκανα ξεκαθάρισμα ποιες τσάντες θέλω να κρατήσω και ποιες όχι. Έβγαλα 2 για δόσιμο.

5) Τακτοποιησα τις τσάντες και ιδού:

Το πριν:

726677427ce826673c21c48a4ceb9b5291357795

Το μετά:
{...έμεινε και χώρος}

06132300a9126599f576f54e43a2612cc03cf374

Το σημαντικό είναι ότι βρήκαν τη θέση τους, οργανωθηκαν και δεν κυκλοφορούν έξω, ωστε να τις βλέπω και να μου δημιουργούν εκνευρισμό.

Σας φιλώ και θα επανέλθω με περισσότερες δουλίτσες


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,πάλι χάθηκα .Γιώτα περαστικά,εξοντωτική ίωση. Το σκ είχαμε υπέροχο καιρό οπότε απολαύσαμε βόλτες καφέ φαγητό φίλους. Χθες μόλις άφησα το μικρό Σχολείο έφυγα για δουλειά,Επιστροφή καιδι διάβασμα του Σχολείου Και  μετά γυμναστήριο.Σήμερα δεν δουλεύω οπότε έκανα αρκετή δουλειά στο σπίτι(μίνι γενική) κατέβηκα κέντρο για μια δουλειά Τις μαμάς και με την ευκαιρία αγόρασα μια μπογιά chalk paint για ένα project που ετοιμάζω  (μεταμόρφωση επίπλων) ΘΑ σας πω αναλυτικά και θα δούμε και φώτο...πολα είπα πάλι .. καληνύχτα και φιλιά 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες  μου,

Οι μέρες που περνώ είναι τόσο γεμάτες, που πραγματικά μόνο η σωστή οργάνωση, με σωζει. Δουλειά, απίστευτα πολλές εξωτερικές εργασίες, που έχουν προκύψει και πρέπει να γίνουν και τα γνωστά.. σπίτι, διαβάσματα, εξωσχολικά…

απίστευτη κούραση!

Έχω να μοιραστώ τόσα πολλά μαζί σας.. θα προσπαθήσω να τα θυμηθώ όλα.

      Τα οικονομικά μας, από το κακό στο χειρότερο… το αμάξι, από την μέρα που βγήκε ο άντρας μου από το νοσοκομείο με την μικρο-επέμβαση {θυμάστε..? στις 18/01}, μας εχει πάει τόσο που θα μπορούσαμε ν αγοράσουμε ακόμα ένα μεταχειρισμένο! Την περασμένη Τετάρτη λοιπόν που είχε ρεπό ο άντρας μου, το ξαναπήγαμε στο συνεργείο.. υπόλοιπο κόστος 600€, που θα δοθούν λίγα-λίγα… {λες και θ αρχίσει να βρέχει χρήματα}.

         Επίσης μία ζημιά στη γκαρσονιέρα, στο μπάνιο συγκεκριμένα, θα κοστίσει περί τα 400€… {αυτά δεν μπορούν να δοθούν λίγα-λίγα}.

         Την Τετάρτη λοιπόν, που πήγαμε στο συνεργείο με τον άντρα μου, ο μηχανικος μας είπε ότι θα χρειαζόταν αρκετές ώρες για να το φτιάξει. Ειπαμε λοιπόν να το εκμεταλλευτούμε, για ένα καφεδάκι και πεταχτηκαμε και μέχρι το Tiger, για να πάρω 2-3 πραγματάκια που χρειαζόμασταν.

Αγόρασα λοιπόν:
Ανταλλακτικά καπάκια για τις οδοντοβουρτσές μας και από μία θήκη.

Πλαστικά σακουλάκια τροφίμων με ζίπερ και στολισμένα με… μουστάκια

58602b37f4608bf7dba02212df0d0921.jpg

1 τετράδιο για μένα, για να σημειώνω οσα θέλω, τις 2 λίστες μου δηλαδή: α) TO DO και β) ΑΓΟΡΕΣ. Το προηγούμενο που είχα, τελείωσε.

1429311800bfedab677d4b509f5b8d8dea8624dd

       Την Πέμπτη, είχα κλείσει ραντεβού, στην κλινική που έκανε την επεμβαση ο άντρας μου, για να κάνω το ετήσιο γυναικολογικό τσεκ-απ μου. Ήταν κάτι που έπρεπε να έχω κάνει 6 μήνες πριν αλλά με τα οικονομικά μας… αργησα. Έφαγα όλο μου το πρωινό αλλά ήταν απαραίτητο και είμαι πολύ ευχαριστημένη που τελείωσε κι αυτό. Το μόνο τώρα που με αγχώνει είναι τα αποτελέσματα, που θα βγουν σε καμιά 10αριά μέρες. Wish me luck.

       Σήμερα, είχα ραντεβού στη γκαρσονιέρα με τον υδραυλικό, ώστε να κάνω 2-3 πράγματα που έπρεπε, να μου πει τι ν αγοράσω από υλικά και Δευτέρα ξεκινάμε σπασίματα….. αχ, άλλο αυτό!

Όταν τελείωσα από εκεί, έφυγα βουρ για τη Θηβών, σ ένα κατάστημα εμπορίας ειδών υγιεινής και ευτυχώς βρήκα και αγόρασα 2 πακέτα πλακάκια, αντιολισθητικά, για το μπάνιο.

Μετά, πήγα σ ένα μαγαζί, στο ύψος του Καν-Καν, με είδη καλλυντικών, κομμωτηρίου, νυχιών κτλ. και αγόρασα κάποια υλικά για τη δουλειά αλλά και βαφή, να βάψω ρίζα από βδομάδα, όταν μπορέσω…
Στην επιστροφή πέρασα από το jumbo και αγόρασα 1 γλαστρούλα {την ίδια με τις άλλες που σας έδειξα πριν μερικές ημέρες}, με το πιατάκι της {με ενσωματωμένα ροδάκια} και 1 ένα κομμάτι που ειχα στο μυαλό μου καιρό αλλά θα σας γράψω ξεχωριστό μήνυμα γι αυτό.

       Συνεχίζω και τις δουλειές στο σπίτι μας.. ότι μπορώ δηλαδή  γιατί πραγματικά τα χω φτύσει, κορίτσια μου, τελευταία..

Έκανα ένα καλό ξεσκαρτάρισμα, στα delivery που φυλάμε, μέσα σ ένα συρτάρι. Τα έχω μέσα σ’ ένα όμορφο folder και κρατάμε μόνο τα τσεκαρισμένα:

34554080531bccc75e875be3d76793c1c4acad39

2038296365c924b78a0d0a6402acac17b0873b6a

Έχω ακόμα τόσα να σας γράψω.. θα επανέλθω, μέσα στο σαβ.κο.
Ελπίζω και εύχομαι να είστε όλες γερές!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα..

Γιώτα μου ελπίζω να είστε καλύτερα..

Ειρήνη μου ωραίες οι γλαστρούλες μπράβο. για το αμαξι τι να πω και εμεις τα ιδια μια ζωή.. 

Δομνίνα ωραίο το δωματιάκι σας! να το χαρεί ο γιος σας!

ραβτάκι μπράβο σου! εγω ενα μπαλκόνι εχω και το βαριέμαι..

εμεις καταφέραμε πηραν τα βρεφικα μας επιπλάκια βαψαμε τοποθετησαμε το φωτιστικό τα ραφάκια τοιχου τα ξαναβάλαμε πισω και σημερα μπηκαν τα ρολα και οι κουρτινες. δεν κανει όμως καθόλου καλο καιρο να πλυνω να στρώσω και να καθαρίσω τα παραθυρα..

το σπιτι ηταν καλο πριν τώρα χαος με την αλλαγη στο παιδικό.

δεν ξερω αν θα προλαβω γενικη πριν το Πασχα. θελω να τελειώσει το παιδικό. 

εχω πολλά να κανω και νομιζω ότι δεν θα τα καταφέρω.. 

αυριο θα παμε οπωσδηποτε φρουταρια και σουπερ.. δεν εχουμε τπτ στο σπίτι.

αν ο καιρός ειναι χαλια το σ/κ θα περασω με πανακι μεσα τις ντουλαπες του μικρου και θα κανω την κουζινα απο μεσα.

καληνύχτα χ φιλάκια χ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου, σιγά-σιγά.. Ολα θα τα κάνεις. Μην πιέζεσαι παραπάνω και μην στεναχωριέσαι!

On 31/3/2017 at 9:04 ΜΜ, Μανουλίτα είπε:

εμεις καταφέραμε πηραν τα βρεφικα μας επιπλάκια βαψαμε τοποθετησαμε το φωτιστικό τα ραφάκια τοιχου τα ξαναβάλαμε πισω και σημερα μπηκαν τα ρολα και οι κουρτινες. δεν κανει όμως καθόλου καλο καιρο να πλυνω να στρώσω και να καθαρίσω τα παραθυρα..

το σπιτι ηταν καλο πριν τώρα χαος με την αλλαγη στο παιδικό.

δεν ξερω αν θα προλαβω γενικη πριν το Πασχα. θελω να τελειώσει το παιδικό. 

εχω πολλά να κανω και νομιζω ότι δεν θα τα καταφέρω..

αν ο καιρός ειναι χαλια το σ/κ θα περασω με πανακι μεσα τις ντουλαπες του μικρου και θα κανω την κουζινα απο μεσα

Μαράκι μου, ήδη σκέφτομαι κάποιες αλλαγές σε χρώματα επίπλων.. το έκανε και μία πελάτισσά μου {ξεκίνησε με 1 επιπλάκι και τελικά άλλαξε όλα της τα έπιπλα!} και ξετρελάθηκα!

Να μας ενημερώνεις ε?

On 28/3/2017 at 9:22 ΜΜ, etoiledunord είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,πάλι χάθηκα .Γιώτα περαστικά,εξοντωτική ίωση. Το σκ είχαμε υπέροχο καιρό οπότε απολαύσαμε βόλτες καφέ φαγητό φίλους. Χθες μόλις άφησα το μικρό Σχολείο έφυγα για δουλειά,Επιστροφή καιδι διάβασμα του Σχολείου Και  μετά γυμναστήριο.Σήμερα δεν δουλεύω οπότε έκανα αρκετή δουλειά στο σπίτι(μίνι γενική) κατέβηκα κέντρο για μια δουλειά Τις μαμάς και με την ευκαιρία αγόρασα μια μπογιά chalk paint για ένα project που ετοιμάζω  (μεταμόρφωση επίπλων) ΘΑ σας πω αναλυτικά και θα δούμε και φώτο...πολα είπα πάλι .. καληνύχτα και φιλιά 

...αχ τον καταλαβαίνω.. και ο άντρας μου τα ίδια, με το εργασιακό του, και ζορίζεται πολύ... :-(
Πως ειναι? Ειναι καλύτερα?

On 27/3/2017 at 11:53 ΠΜ, Δομνίνα είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή βδομάδα να έχουμε! Ευτυχώς είμαστε καλά. Ο σύζυγος ακόμη παλεύει με την πίεση αλλά έκανε μια χαζομάρα. Την Πέμπτη το απόγευμα όπως σας είπα είχε ραντεβού με καρδιολόγο. Ο γιατρός του έγραψε χάπια αλλά το φαρμακείο κοντά στο σπίτι μας δεν τα είχε κι έτσι τα παραγγείλαμε να μας τα φέρουν την Παρασκευή το πρωί. Το βράδυ όμως ο σύζυγος μετρήθηκε πάλι και τρόμαξε με το νούμερο που είδε, με αποτέλεσμα να πάρει ένα χάπι δικό μου (παίρνω κι εγώ για την πίεση). Την Παρασκευή ξεκίνησε κανονικά τα δικά του χάπια..Όλες αυτές τις μέρες όμως η πίεσή του δεν έπεφτε με τίποτε και σήμερα πήρε τον καρδιολόγο ο οποίος του είπε ότι το φάρμακο της πίεσης πρέπει να το παίρνει μόνο πρωί. Έτσι έφυγε από τη δουλειά για να πάει σπίτι να το πάρει..  Τρώγεται με τα ρούχα του. Δεν του αρέσει το κλίμα εκεί που είναι τώρα και αυτό τον ζορίζει αρκετά.

Το Σαββατοκύριακο είχε υπέροχο καιρό και έτσι ευχαριστηθήκαμε βόλτες. Το Σάββατο πήγαμε οικογενειακώς στο Allou fun park για να παίξει ο μικρός και εμείς να δούμε κάτι φίλους που ήρθαν για λίγες μέρες από το Λονδίνο. Φάγαμε έξω και γυρίσαμε σπίτι.. Και χθες ο σύζυγος πήγε βόλτα με ένα club στο οποίο είναι μέλος και εμείς πήγαμε βόλτα για παιχνίδι!

Σήμερα επιστροφή στην πραγματικότητα!

Σας φιλώ γλυκά!

Γιωτακι μου, πως είστε?

Ελπίζω να μπορέσεις να χαλαρώσεις λιγάκι και να πάρεις τα πάνω σου. Οντως, 5 κιλά, είναι πολλά, βρε ματάκια μου!

On 27/3/2017 at 10:07 ΠΜ, YOTOU είπε:

καλημερα κοριτσια, σαν να ισιωσαμε λιγακι. ευχαριστω πολυ για τα περαστικα. ο αντρας μου ειναι αρκετα καλα, εφαγε κιολας, η κορη μου μεχρι κ εχτες το βραδυ εκανε διαρροια κ τρωει μονο τοστ. εγω εχω φοβερη ατονια και ζαλαδα γιατι δεν τρωω τιποτα. μονο φρυγανιες με βουτηρο. ρε κοριτσια εχασα 5 κιλα :shock:. ημουνα που ημουνα εγινα σαν τον αγιο ονουφριο.....

η μικρη ευτυχως τιποτα! δοξα το Θεο!

ελπιζω σε καλυτερες μερες!!!

καλη εβδομαδα να εχουμε, τουλαχιστον εχει λιακαδα κ ανεβαινουν τα κεφια μας!

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια και καλή βδομάδα να έχουμε!

Το Σαββατοκύριακο είχε υπέροχο καιρό και το εκμεταλλευτήκαμε δεόντως! Το Σάββατο το πρωί ξεκινήσαμε στις 11.15 από το σπίτι με τον μικρό μου και γυρίσαμε στις 7 το απόγευμα! Πρώτα πήγαμε και αλλάξαμε ένα ζευγάρι παπούτσια που του πήρα την Παρασκευή στο Κολωνάκι που δουλεύω. Του τα είχα πάρει ένα νούμερο μεγαλύτερο με προοπτική να τα φορέσει αρκετά. Δυστυχώς όμως μόλις τα δοκίμασε διαπίστωσα ότι δεν του έμπαιναν ούτε για δείγμα.. Δυστυχώς είχαν πολύ στενή φόρμα. Έτσι Σάββατο πρωί επικοινώνησα με το κατάστημα και ευτυχώς βρέθηκε ένα ζευγάρι μεγαλύτερο σε μαγαζί στην Κυψέλη όπου είναι κοντά στο σπίτι μου. Έτσι πήρα τον μικρό μαζί μου για να τα δοκιμάσει. Τελικά πήραμε 3 νούμερα μεγαλύτερο!!! Μετά τον πήρα και πήγαμε στα Ster στο Ίλιον όπου ανακαλύψαμε έναν πολύ όμορφο παιδότοπο. Κάτσαμε 2 ώρες.. Μετά έκανε τραμπολίνο και έπαιξε και με αυτοκινητάκια.. Κατόπιν τον πήρα και πήγαμε στα McDonalds και φάγαμε όπου βρήκε ένα αγοράκι και τρελλάθηκαν στο παιχνίδι. Γυρίσαμε σπίτι στις 7 το απόγευμα, έφαγε φακές και "λιποθύμησε" στον καναπέ στις 7.30!! Ευτυχώς το πήρε σερί μέχρι το πρωί της Κυριακής. Χθες πήγε με τον πατέρα του και ένα φίλο του σινεμά να δουν τα στρουμφάκια και μετά φάγαμε παρέα με το φιλικό μας ζευγάρι! Μετά τον πήρα και πήγαμε με μια άλλη φίλη μου και τα διδυμάκια της σε παιδότοπο μέχρι τις 6.30! Γυρίσαμε, έφαγε παγωτό, τον έκανα μπάνιο και μετά μόλις έφαγε τοστ ξεράθηκε.. Νομίζω ότι το ευχαριστήθηκε!

Σήμερα έγινα έξαλλη με την ιδιοκτήτρια του σταθμού που πηγαίνει ο μικρός. Όταν πήγαμε να γραφτούμε τη ρώτησα συγκεκριμένα αν κλείνει τα Χριστούγεννα και το Πάσχα. Μου είχε απαντήσει σαφέστατα ότι δεν κλείνει.. Τα Χριστούγεννα ο σταθμός έκλεισε 10 μέρες και τώρα θα κλείσει 4! Και όταν άρχισα να της λέω ότι εγώ δεν μπορώ να πάρω άδεια και πως επειδή ακριβώς δεν κλείνει ο σταθμός τον επιλέξαμε γύρισε και μου είπε με ύφος "Δεν είναι δικό μου πρόβλημα που δεν μπορείς να πάρεις άδεια. Το πρόβλημα είναι του δικού σου εργοδότη που δεν σου δίνει"!!!! Ιδιωτικός σταθμός - το καταλαβαίνετε;;;;

Μανουλίτα σ' ευχαριστώ για το σχόλιο για το δωμάτιο!

Ειρηνάκι μου αυτά τα έξτρα και τα απρόοπτα έξοδα είναι που μου ανεβάζουν το αίμα στο κεφάλι... Την υγεία μας να έχουμε όμως και όλα θα γίνουν σιγά σιγά!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Γιώτα μου ευτυχώς ο οργανισμός μετά από γαστρεντερίτιδα συνέρχεται γρήγορα και ξαναπαίρνει ο,τι έχασε οπότε μην ανησυχείς για τα κιλά κλπ

Ειρήνη πολλά τα έξοδα, ουφ, θα μας πνίξουν σε λίγο...και δουλεύουμε κιόλας, πού να μην δουλεύαμε τι θα γινόταν, ούτε ανάσα δεν θα παίρναμε...

Εγω κορίτσια εχω βαρεθεί κ κουραστεί τρελά, δεν αντέχω, μετράω τις μέρες σαν τον φυλακισμένο ως την Παρασκευή...κ εννοείται μετράω κ ξαναμετράω τα ευρώ μου που δεν φτάνουν ποτέ...τεσπα...

αποφάσισα να μην κάνω έξτρα δουλειές, "πασχαλιάτικη γενική", δεν θέλω να πιεστώ άλλο, ούτως ή άλλως τα βασικά γίνονται συνέχεια, ε ας μείνει κ λίγη σκόνη πάνω απ τα ντουλάπια για το καλοκαίρι....

Χθες έφτιαξα μια δόση πασχαλινά κουλουράκια, βγήκαν ωραία, οπότε θα φτιάξω άλλη μια μεσοβδόμαδα για να βάλω στα καλάθια μαζί με άλλα για νονές-γιαγιάδες...εχω να ετοιμάσω και τα δώρα για νονές-δασκάλες και να βάψω αυγά. Αυτά για Πάσχα!

φιλιά πολλά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου,

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε.

Περάσαμε ένα όμορφο σαβ/κο, με δουλίτσα αλλά και με βόλτες στο υπεροχο Μοναστηράκι, Ασωμάτων και γενικά στη γύρω περιοχή. Περάσαμε όμορφες στιγμές,  κατι πολύ σημαντικό για μενα. Το ν ακουω, κορίτσια μου, τον μικρό μου, να μου λέει "Μαμά μου, τι όμορφα περνάμε στις βόλτες μας" και "ότι νοιάζομαι για τις ανάγκες του", είναι από τα μεγαλύτερα "παράσημα" για μένα...

Σήμερα, η μέρα μας ομως, ξεκινησε πολύ περίεργα. Οχι καλά. Ξυπνήσαμε για το σχολειο αλλά το φιογκάκι, ένιωσε πονόκοιλο, έκανε διάρροια ,1 μόνο φορά και μετά ήταν καλά. Εγώ, από χθες, βασανιζόμουν από μία ημικρανία και δεν ένιωθα καλά... είχα κρυάδες και με πονούσε πολύ, πάνω από το μάτι μου... έτσι δεν πήγαμε σχολείο. Απλως καθίσαμε σπίτι... τι να πω. Πολύ αρνητική ενέργεια... περίεργα πράγματα, μιας που τώρα το φιογκάκι είναι μια χαρά. Εγώ, πήρα αναβράζον παυσίπονο, κάτι που δεν συνηθίζω. Είμαι καλύτερα αλλά δεν νιώθω ως συνήθως.. Έχω πιεστεί πολύ τελευταία, με αρνητικούς ανθρώπους, ίσως να φταίει και αυτό..

Προχωρώ κάποιες δουλίτσες μου, καθώς όλη την επομενη εβδομάδα, θα έχω πολύ δουλειά, οπότε και δεν θα μπορώ ν ασχοληθώ με τίποτα περισσότερο. Τρελή δουλίτσα, οπότε θα επικεντρωθώ εκεί.

Σιδέρωσα αρκετά, έπλυνα ξανα τις βοηθητικές κουβερτούλες μας, έκανα ξεκαθαρισμα και έδωσα κάποια παιχνίδια του φιογκακίου...

Θα επανέλθω, με περισσοτερα και ευχομαι να είστε όλες καλά.

Σας φιλώ
 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! τι κανετε? ευχαριστω για τα περαστηκα!

εμεις καλα μπορω να πω. βεβαια δεν παω την μεγαλη σχολειο κ ειναι ενα θεμα αυτο, γιατι τα εχω και τα δυο στο μαγαζι και πανω κατω ,πανω κατω τα εχω παιξει. η μεγαλη δεν κουραζεται τωρα κ δεν κοιμαται μεσημερι, κ οταν παιζει κανει λιγο φασαρια κ δεν πολυ κοιμαται κ η μικρη. κατα τα αλλα μπορω να πω οτι ειμαστε σχετικα συμμαζεμενοι, δεν εχω πολλα ασιδερωτα 2 πλυντηρια που στεγνωσαν σημερα κ εχτες, κ ουτε απλυτα. το μπαλκονι ειναι τα χαλια του γιατι ο αντρας μου ξεκινησε κηπουρικη κ τα αφησε στην μεση, θα τα τελειωσει σημερα λεει. για να δουμε. παντως πρεπει να κανω κ μια καλη καθαριοτητα, οχι τιποτα ιδιαιτερο απλα κατι παραπανω απο αυτα που κανω, γιατι εκτος του πασχα που ερχεται, την τεταρτη του πασχα εχει γενθλια η μικρη μου κ θα εχουμε κοσμο.

ειρηνη μου εισαστε καλυτερα? προφανως το περασε ελαφρια ο μικρος.

μυρτουλα μου οσο και να τρωω μονο 2 πηρα απο τα 5! το ιδιο κ η μεγαλη μου, εχασε 2,5 κιλα κ εχει παρει μονο το 1. η μικρη ευτυχως καλα.

δομνινα προφανως σου ειπαν οτι δεν κλεινουν χριστουγεννα και πασχα για να σε δελεασουν να γραψεις τον μικρο. παρολα αυτα θεωρω πως ηταν αγενης ετσι οπως σου μιλησε.

αστερι του βορρα! μαρακι μου χαρηκα πολυ που σε διαβασα!

σας φιλω κοριτσια, ωρα να παω σπιτι μου!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Προσπαθώ να βρίσκω χρόνο να μένω στο σπίτι μου, μιας που μου έλειψε με όσα γινόντουσαν τελευταία και το χω πολύ ανάγκη αλλά και γιατί από βδομαδα δουλεύω σερί, οπότε προσπαθώ να το ευχαριστηθώ.

Προχώρησα αρκετά πραγματάκια, που είχα στο μυαλό μου, χωρίς καμία πίεση γιατί πιέζομαι πολύ από εξωτερικές δουλειές. Η πεθερά μου είναι χάλια, με κάτι που περνάει και προσπαθω να βοηθαω και εκείνη με ψώνια, πληρωμές, γιατρούς και τα σχετικά.

Έπλυνα τις θήκες, για τις οδοντόβουρτσες και ήδη βρήκαν τις θέσεις τους.

5f476078f5.jpg

Εβαψα ρίζα, οπότε δεν θα έχω να ξανασχοληθώ με τα μαλλάκια, μέχρι και πολύ μετά το Πάσχα.

Την περασμένη εβδομάδα, σας είπα πως αγόρασα και κάτι ακόμα εκτος από την γλάστρα {από το jumbo} και σήμερα θα ήθελα να σας πω περισσότερα.

Αγόρασα λοιπόν μια ανοιχτή, 2πατη, ξύλινη παπουτσοθήκη, με κόστος 4,99 .

https://www.e-jumbo.gr/home-pet-shop/ptyssomena-epipla/papoutsothikes/papoutsothiki-xylini-2-patomata-64x26x29.5_159784/

Επειδή μπαινο-βγαίνουμε πολλές φορές στο σπίτι, καθημερινά, τα παπούτσια μας, κατέληγαν να είναι έξω από την πόρτα, πεταμένα. Κάτι, που όπως φαντάζεστε, με εκνεύριζε πολύ. Ειδικά όταν σκόνταφτα πάνω σ αυτά.

Έβγαλα λοιπόν, από τον διάδρομο την γλάστρα μου {θυμάστε; Την γλάστρα με την Δράκαινα }, την έβαλα στο πισω μπαλκόνι μου, μαζί με δυόσμο:

 

5f476bdc18.jpg

 

Τοποθέτησα λοιπόν, την «παπουτσοθήκη», έξω από την πόρτα μας και τώρα όλα είναι τακτοποιημένα. Εχουμε στάνταρ τα παπούτσια της γιαγιάς μας εκεί, τις παντόφλες μας αλλά και τα παπούτσια που φοράμε τη συγκεκριμένη μέρα.

Για όσο καιρό μου αρέσει και νιώθω πως μας εξυπηρετεί, θα το κρατήσω. Μετά, αν αντέξει, ίσως πάει στο πίσω μπαλκόνι και, μάλλον, θα τοποθετήσω πάνω του μικρές και ελαφριές γλαστρούλες.

5f4776192f.jpg

Ελπίζω να σας ενέπνευσα, να κάνετε πραγματάκια.

Σας φιλώ γλυκά όλες και θα επανέλθω με τα δικά σας γραφομενα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...