Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!

τι κανετε? χαθηκα αλλα πραγματικα επικρατει ενας γενικος πανικος κ δεν προλαβαινω τιποτα, μονο σας διαβαζω αλλα δεν θυμαμαι κ πολλα!

εχω τελειωσει με τα ρουχα μας, τα παπουτσια μας κ τα χαλια. ειχα κανει κ μια πιο καλη καθαριοτητα αλλα τωρα παλι το σπιτι θελει καθαρισμα, μιας κ φυγαμε το τριημερο, πηγαμε στην μαμα μου στην σαλαμινα κ καναμε κ τα πρωτα μπανια μας.επισης μετα απο ενα χρονο και βγηκαμε με τον αντρα μου για ποτακι. ηταν τελεια!!!

εχω κανει κ ενα καλο ξεκαθαρισμα στα παιχνιδια κ τα αποθηκευσα διαφορετικα, για να τα βρισκουνε ευκολα κ να μαζευονται κ ευκολα.

ειχα κανει κ ενα καλο καθαρισμα τα μπαλκονια, τα πατζουρια κ τα τζαμια. ειχα ξεκαθαρισει κ πεταξει πολλα πραγματα.

 

ελπιζω να βοηθησει λιγο η δουλεια κ να φευγουμε τα σκ για σαλαμινα κ να μπορεσουμε επισης να παμε μερικες μερες διακοπές που το χρειαζομαστε παρα πολυ! εχουμε περασει πολυ δυσκολα τα τελευταια 2 χρονια κ ειμαστε πολυ κουρασμενοι κ σωματικα αλλα κυριως ψυχολογικα.

ευχομαι να εχουμε ενα καλο καλο καλοκαιρι ολες μας!!!

σας φιλω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κορίτσια!

και μεις πολύ τρέξιμο Γιώτα...αχχχχ....εγω όπως σας είχα πει εκτός ΟΛΩΝ των άλλων παω σε μια επιμόρφωση, είναι 2 3ωρα την εβδομάδα, μεσημέρι κ θέλει κ ενα μισάωρο οδήγημα...αχχχ μιλάμε αυτό ήταν η χαριστική βολή, εξοντώθηκα!Τεσπα, το πολύ πέρασε, 4 φορές εχω να παω ακόμα, τις μετράω μια μια εννοείται..και περιμένουμε πώς κ πώς το κλείσιμο των σχολείων να ξακουραστούμε επιτελους απ όλα!

και μεις κάναμε το πρωτο μπανάκι, τέλεια ήταν!

Το σπίτι παρόλη την κούραση το διατηρώ σε καλά επίπεδα...χαλιά σήκωσα κ πήρα κάτι λεπτά καλοκαιρινά κ έστρωσα στη σαλοκουζίνα. Πλυντήρια 100, 200 δεν ξέρω πόσα εχω βάλει τον τελευταίο καιρό....ευτυχώς τελείωσα με όλα τα χειμερινά κ στρωσίδια κλπ...έφερα κ τη γυναίκα μια μέρα κ έκανε αυλές, παντζούρια, τζάμια τα πάντα όλα...αυτό που θέλω να κάνω μόλις κλείσουν τα σχολεία είναι να πλύνω τις κουρτίνες..

αυτά κορίτσια, φιλιά πολλά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Οι μέρες μου περνάνε "νερό", με πάρα πολλά πραγματα να κάνω αλλά και φυσικά πολλά ζόρια, τα οποια όχι μόνο συνεχίζονται αλλά και χειροτερεύουν. Εγω όμως, το παλεύω, δεν εγκαταλείπω και πλέον στα άτομα που αξιζει φέρομαι με... ανταποδοτικότητα...

Δουλεύω, διαβάζω τον μικρό μου, που επιτελους χθες τελειώσαμε τ αγγλικά {επιτέλους, τέλος!}, βρίσκομαι με τις φίλες μου, κάνω αλλαγούλες στο σπίτι μου και γενικά προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ.

Πήγα λαική, ψώνισα μερικά φρουτάκια, τα έπλυνα καλά και ήδη μπήκαν στις θέσεις τους:

Εδώ, αφού τα σαπούνισα, τα έβαλα με νερό και ξύδι

easy2.jpg

Ντοματούλες, που επιτέλους μυρίζουν ντοματίλα!

easy2a.jpg

Κερασάκια

easy2c.jpg

Και επιτέλους... αγόρασα και ένα μικρότερο τηγάνι γιατί το παλιότερο που είχα είχε γίνει χάλια... αυτό είναι ένα μεσαίο τηγάνι, που μπορώ να τηγανίζω αυγουλάκια και άλλα. Το πήγα 8 ευρώ και είναι καλής ποιότητας.

easy2b.jpg

Άλλαξα και τα ποδαράκια μου.. με τη δουλειά που κάνω, δεν μπορώ να βάφω συχνά τα νυχάκια στα χεράκια μου, που τόσο λατρεύω οπότε "ξεσπάω" στα ποδαράκια!

rini.jpg

Αυτά τα λίγα για την ώρα, ελπίζω να είστε όλες καλά και οι φωτογραφίες να σας εμπνεύσουν για δουλίτσες.

Σας φιλώ γλυκά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες.

Περίοδος κούρασης για μένα καθώς ο καιρός ζέστανε μεν αλλά οι ασταμάτητες βροχές με δυσκολεύουν στο να ολοκληρώσω τις δουλειές μου. 

Το μεγάλο σπίτι ισούται με πολλές δουλειές επίσης και όταν έχεις και δυο μικρά παιδιά στο σπίτι, εκ των οποίων το ένα με γαστρεντερίτιδα, τα πράγματα είναι σκούρα!

Από την προηγούμενη εβδομάδα ξεκίνησα όπως πάντα, δωμάτιο- δωμάτιο να ξεστρώνω, να πλένω χαλιά και να κάνω γενική. Με κόπο ολοκλήρωσα τον πάνω όροφο αλλά εκκρεμεί η υπερ-καθαριότητα του μπάνιου ΚΑΙ η επιχείρηση ντουλάπες εσωτερικά για τις οποίες κλαίω προκαταβολικά. Πληρώνω τις συνεχείς αναβολές στο να τις τακτοποιήσω με το να φάω αρκετές μέρες μέσα σ αυτές. 

Από τον κάτω όροφο έχω αφαιρέσει και πλύνει τη μοκέτα της κουζίνας αλλά και το 2ο χαλί του σαλονιού. Δεν έχω κάνει ειδική καθαριότητα όμως καθώς περιμένω να συνέλθω λίγο από ένα "τράβηγμα" που δημιουργήθηκε σηκώνοντας τα βρεγμένα χαλιά για να σηκώσω τα μεγάλα χαλιά σε σαλόνι και τραπεζαρία τα οποία δεν πλένω ποτέ και πάντα δίνω στο ταπητοκαθαριστήριο μαζί με το πάπλωμά μας. Υπολογίζω το αργότερο τη Δευτέρα να έχουν εξαφανιστεί από μπροστά μου!

Όπως έχω ξαναπεί, "γενική" κάνω 2 φορές τον χρόνο. Όταν στρώνω και όταν ξεστρώνω. Από πέρυσι δε, κατέληξα στο εξής: Μπατζούρια - σίτες καθαρίζω καλά όταν ξεστρώνω (οπότε και απολαμβάνουμε την καθαριότητά τους έχοντας ανοιχτά τα τζάμια) ενώ κουρτίνες πλένω όταν στρώνω για χειμώνα. Η σκόνη που μαζεύουν άπαξ και ανοίξουν τα τζάμια, δεν υπάρχει! Άρα και λόγος για έξτρα κούραση επίσης δεν υπάρχει. Δική μου άποψη αυτή φυσικά, η καθεμία ξέρει τις ανάγκες του νοικοκυριού της. 

Παρότι η κρεββατοκάμαρα καθαρίστηκε σε 2 ώρες, τα παιδικά μου πήραν όλη μέρα (μια το καθένα). Πλύσιμο τα λούτρινα, πλύσιμο τα παιχνίδια του μικρού, τακτοποίηση τα ΑΠΕΙΡΑ παιχνίδια της μεγάλης, πλύσιμο τα αφρώδη παζλ, καθάρισμα στρώματα κρεβατιών και καναπέδων, ντουλάπες εξωτερικά κ.α. 

Τα καλοκαιρινά ρούχα τα είχα πλύνει σταδιακά το προηγούμενο διάστημα και κάνανε παρέα στα περυσινά (μεγάλες ντουλάπες = όλα μαζί τα ρούχα χειμερινά - καλοκαιρινά με αλλαγή τα πίσω με τα μπροστά. Ευτυχώς!). 

Τις επόμενες ημέρες λοιπόν θα πάρει σειρά ο κάτω όροφος και με δεδομένο ότι είχα καθαρίσει πρόσφατα τα ντουλάπια της κουζίνας, ελπίζω πως δεν θα χρειαστώ πάνω από 3 μέρες.

Το πρόβλημα είναι ότι μετά τον κάτω όροφο, υπάρχει και ο...παρακάτω! Μικροτακτοποιήσεις στο υπόγειο αλλά και σημαντικές τακτοποιήσεις και καθαριότητες στον χώρο του γκαράζ και των μικρών αποθηκών. 

Μια ζημιά στα υδραυλικά μας ταλαιπωρεί (και φυσικά θα ταλαιπωρήσει και την -άδεια- τσέπη μας...) οπότε είναι και ο υδραυλικός στο πρόγραμμα. 

Είχαμε και άλλες εργασίες υπόψιν μας για το καλοκαίρι αλλά αν δεν βρέξει και λεφτά δεν το βλέπω εφικτό...

Παράλληλα φυσικά έχουμε και τα άγχη μας με τα εργασιακά, την πιθανότητα να ξεκινήσει ο μικρός παιδικό, τις αυξημένες απογευματινές δραστηριότητες της μεγάλης, τα οικονομικά κ.α. όπως όλοι μας.

Να είμαστε καλά να παλεύουμε κορίτσια!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.. Κι εμείς στο τρέξιμο.. Ακόμη παλεύουμε με τη ζημιά στο σπίτι στο χωριό και όπως πολύ σωστά είπε η RavT η άδεια τσέπη μας στενάζει.. Για πρώτη φορά φέτος αποφάσισα να κάνω εγώ προσωπικά τις φορολογικές δηλώσεις τις δικές μου, του θείου μου και των πεθερικών μου μπας και γλυτώσουμε κανένα Ευρώ. Για πρώτη φορά καλά τα πήγα.. Δυστυχώς ο φόρος είναι αρκετά περισσότερος από πέρσι μιας και ο σύζυγος αμειβόταν ελάχιστα και δεν του έχει γίνει καμία παρακράτηση.. Σε συνδυασμό με τον ΕΝΦΙΑ κλάψτα Χαράλαμπε.. καλά να είμαστε να πληρώνουμε..

Έχω ένα βήχα που με ταλαιπωρεί τουλάχιστον 3 βδομάδες και έχω αρχίσει από προχθές να παίρνω σιρόπι. Γενικότερα τα φάρμακα τα αποφεύγω αλλά δεν παλευόταν άλλο αυτή η κατάσταση. Κι ο μικρός που έχει ευαισθησία στο αναπνευστικό του τα έχει δει κωλυόμενα κι αυτός και δεν έχει αποφύγει τον νεφελοποιητή.

Χθες πήρα φόρα και επ' ευκαιρίας που ψώνισα κάποια πραγματάκια απαραίτητα για το μπάνιο μας έκανα εκκαθάριση και τακτοποίηση στο ντουλάπι του μπάνιου που συνεχώς το ανέβαλα.

Για σήμερα μακαρόνια με κιμά.

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα!

κορίτσια αφήστε, αυτό με την άδεια τσέπη έχει γίνει κουραστικό πια...ουφ...

Δομνίνα μήπως είναι αλλεργικός ο βήχας?Πιάνει πολλούς τέτοιον καιρό...

να σας ρωτήσω...από καλλυντικά, βαφτικά εννοώ, γνωρίζετε μήπως ποια δεν έχουν parabens?Σκέφτομαι να το γυρίσω κ σ αυτά στο λίγο πιο "αθώο"....σε πολλά το χω γυρίσει ηδη...σκέφτομαι τα lavera,ξέρετε ποια άλλα δεν έχουν?εκτός από Κορρέ, αυτά δεν μου στρώνουν...

φιλιά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mirtoula καλημέρα!

Δε νομίζω πως είναι αλλεργικός ο βήχας του μικρού μιας και ποτέ στο παρελθόν δεν είχε παρουσιάσει κάτι τέτοιο. Στα σίγουρα τον πειράζει η υγρασία και το τριήμερο που μας πέρασε ήμασταν στην Ξάνθη που ως γνωστό έχει φοβερή υγρασία.

Τελικά αποφασίσαμε αφού κάνουμε που κάνουμε τα έξοδα να βάψουμε εξωτερικά όλο το σπίτι στο χωριό σε ένα πολύ γλυκό βερυκοκί χρώμα. Για να δούμε πως θα είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα.

Έχω χαθεί λόγω φόρτου εργασίας....Εργάζομαι 10-12 ώρες την ημέρα και πραγματικά είμαι διαλυμένη, δεν μπορώ πλέον να ανταπεξέλθω σε αυτά τα ωράρια.

Η κόρη μου η μικρή με αναζητά συνέχεια και κοιμάται μόνο μαζί μου, δεν έχω πρόβλημα γιατί κι εγώ αισθάνομαι πως αναπληρώνω τον χρόνο που χάνω μαζί της.

Από δουλειές της εποχής, λίγα πράγματα από εδώ και από εκεί, τίποτα οργανωμένο...Τα μαζεύω σιγά σιγά τα χειμερινά κλπ με την βοήθεια του συζύγου, γιατί δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να επιβαρυνθώ με επιπλέον άγχος.Φέτος έχει αρχίσει και με βοηθάει πραγματικά πολύ και έχουν μπει και τα παιδιά σε ένα μικρό ρυθμό :-) με τις δουλίτσες τους.

Από τον Ιούνιο και μετά δεν χρειάζεται να δουλεύω Σ/Κ οπότε βουρ στις βόλτες.

Τον προηγούμενο μήνα είχα τα γενέθλια μου και ο άντρας μου μαζί με τους φίλους μας (μουσικοί οι περισσότεροι), μου ετοίμασαν ένα αξέχαστο, φοβερό και τρομερό πάρτι στο σπίτι, με ζωντανή μουσική κλπ.

Ειρήνη μου....η οικογένεια πρώτα. Καλά όλα τ' άλλα αλλά τον χρόνο από το παιδί σου, δεν τον αναπληρώνει τίποτα. Η υπέρβαση των σωματικών αντοχών μας δεν οδηγεί σε κάτι καλό συνήθως αλλά και το ηθικό κομμάτι όπως ανέφερες, είναι εξίσου σημαντικό. Εύχομαι ειλικρινά να διορθωθεί η κατάσταση, σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ.

Κανένας μας δεν ξέρει τι συμβαίνει μέσα στο σπίτι του καθένα και γι΄αυτό η κρίση μας θα πρέπει να είναι λιγότερο αυστηρή και επιπόλαια (μιλάω γενικά-συνήθως η κριτική προς τους άλλους ρέει σαν ποτάμι-η αυτοκριτική κάπου κολλάει...). Επειδή κι εγώ έχω κάνει αρκετά πράγματα (χωρίς αποτέλεσμα και ανταπόκριση-δεν ζητάω αναγνώριση), έχω αποφασίσει τον τελευταίο καιρό να μην αναλώνομαι εκεί που δεν πρέπει. Η κατάσταση στο δικό μου οικογενειακό περιβάλλον θα μπορούσε να είναι αναστρέψιμη αλλά είναι σαν να έχεις πέσει πάνω σε τοίχο, κυριολεκτικά χωρίς διέξοδο. Μπορεί ν΄ακούγεται εγωιστικό αλλά δεν θέλω να δώσω άλλο χρόνο, χρόνο που λείπει ούτως ή άλλως από την δική μου οικογένεια, τα παιδιά μου και τον άντρα μου.

Ανυπομονώ για την άδεια μου φέτος, έχω ακόμη 2 μήνες βέβαια....:shock:

Αυτά....σας φιλώ!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 7/6/2017 at 2:22 ΜΜ, ravT είπε:

Καλησπέρα σε όλες.

Περίοδος κούρασης για μένα καθώς ο καιρός ζέστανε μεν αλλά οι ασταμάτητες βροχές με δυσκολεύουν στο να ολοκληρώσω τις δουλειές μου. 

Το μεγάλο σπίτι ισούται με πολλές δουλειές επίσης και όταν έχεις και δυο μικρά παιδιά στο σπίτι, εκ των οποίων το ένα με γαστρεντερίτιδα, τα πράγματα είναι σκούρα!

Από την προηγούμενη εβδομάδα ξεκίνησα όπως πάντα, δωμάτιο- δωμάτιο να ξεστρώνω, να πλένω χαλιά και να κάνω γενική. Με κόπο ολοκλήρωσα τον πάνω όροφο αλλά εκκρεμεί η υπερ-καθαριότητα του μπάνιου ΚΑΙ η επιχείρηση ντουλάπες εσωτερικά για τις οποίες κλαίω προκαταβολικά. Πληρώνω τις συνεχείς αναβολές στο να τις τακτοποιήσω με το να φάω αρκετές μέρες μέσα σ αυτές. 

Από τον κάτω όροφο έχω αφαιρέσει και πλύνει τη μοκέτα της κουζίνας αλλά και το 2ο χαλί του σαλονιού. Δεν έχω κάνει ειδική καθαριότητα όμως καθώς περιμένω να συνέλθω λίγο από ένα "τράβηγμα" που δημιουργήθηκε σηκώνοντας τα βρεγμένα χαλιά για να σηκώσω τα μεγάλα χαλιά σε σαλόνι και τραπεζαρία τα οποία δεν πλένω ποτέ και πάντα δίνω στο ταπητοκαθαριστήριο μαζί με το πάπλωμά μας. Υπολογίζω το αργότερο τη Δευτέρα να έχουν εξαφανιστεί από μπροστά μου!

Όπως έχω ξαναπεί, "γενική" κάνω 2 φορές τον χρόνο. Όταν στρώνω και όταν ξεστρώνω. Από πέρυσι δε, κατέληξα στο εξής: Μπατζούρια - σίτες καθαρίζω καλά όταν ξεστρώνω (οπότε και απολαμβάνουμε την καθαριότητά τους έχοντας ανοιχτά τα τζάμια) ενώ κουρτίνες πλένω όταν στρώνω για χειμώνα. Η σκόνη που μαζεύουν άπαξ και ανοίξουν τα τζάμια, δεν υπάρχει! Άρα και λόγος για έξτρα κούραση επίσης δεν υπάρχει. Δική μου άποψη αυτή φυσικά, η καθεμία ξέρει τις ανάγκες του νοικοκυριού της. 

Παρότι η κρεββατοκάμαρα καθαρίστηκε σε 2 ώρες, τα παιδικά μου πήραν όλη μέρα (μια το καθένα). Πλύσιμο τα λούτρινα, πλύσιμο τα παιχνίδια του μικρού, τακτοποίηση τα ΑΠΕΙΡΑ παιχνίδια της μεγάλης, πλύσιμο τα αφρώδη παζλ, καθάρισμα στρώματα κρεβατιών και καναπέδων, ντουλάπες εξωτερικά κ.α. 

Τα καλοκαιρινά ρούχα τα είχα πλύνει σταδιακά το προηγούμενο διάστημα και κάνανε παρέα στα περυσινά (μεγάλες ντουλάπες = όλα μαζί τα ρούχα χειμερινά - καλοκαιρινά με αλλαγή τα πίσω με τα μπροστά. Ευτυχώς!). 

Τις επόμενες ημέρες λοιπόν θα πάρει σειρά ο κάτω όροφος και με δεδομένο ότι είχα καθαρίσει πρόσφατα τα ντουλάπια της κουζίνας, ελπίζω πως δεν θα χρειαστώ πάνω από 3 μέρες.

Το πρόβλημα είναι ότι μετά τον κάτω όροφο, υπάρχει και ο...παρακάτω! Μικροτακτοποιήσεις στο υπόγειο αλλά και σημαντικές τακτοποιήσεις και καθαριότητες στον χώρο του γκαράζ και των μικρών αποθηκών. 

Μια ζημιά στα υδραυλικά μας ταλαιπωρεί (και φυσικά θα ταλαιπωρήσει και την -άδεια- τσέπη μας...) οπότε είναι και ο υδραυλικός στο πρόγραμμα. 

Είχαμε και άλλες εργασίες υπόψιν μας για το καλοκαίρι αλλά αν δεν βρέξει και λεφτά δεν το βλέπω εφικτό...

Παράλληλα φυσικά έχουμε και τα άγχη μας με τα εργασιακά, την πιθανότητα να ξεκινήσει ο μικρός παιδικό, τις αυξημένες απογευματινές δραστηριότητες της μεγάλης, τα οικονομικά κ.α. όπως όλοι μας.

Να είμαστε καλά να παλεύουμε κορίτσια!

Πόσα κάνεις βρε Ραβτάκι μου....να είσαι γερή!!!!

 

On 8/6/2017 at 3:19 ΜΜ, Δομνίνα είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου.. Κι εμείς στο τρέξιμο.. Ακόμη παλεύουμε με τη ζημιά στο σπίτι στο χωριό και όπως πολύ σωστά είπε η RavT η άδεια τσέπη μας στενάζει.. Για πρώτη φορά φέτος αποφάσισα να κάνω εγώ προσωπικά τις φορολογικές δηλώσεις τις δικές μου, του θείου μου και των πεθερικών μου μπας και γλυτώσουμε κανένα Ευρώ. Για πρώτη φορά καλά τα πήγα.. Δυστυχώς ο φόρος είναι αρκετά περισσότερος από πέρσι μιας και ο σύζυγος αμειβόταν ελάχιστα και δεν του έχει γίνει καμία παρακράτηση.. Σε συνδυασμό με τον ΕΝΦΙΑ κλάψτα Χαράλαμπε.. καλά να είμαστε να πληρώνουμε..

Έχω ένα βήχα που με ταλαιπωρεί τουλάχιστον 3 βδομάδες και έχω αρχίσει από προχθές να παίρνω σιρόπι. Γενικότερα τα φάρμακα τα αποφεύγω αλλά δεν παλευόταν άλλο αυτή η κατάσταση. Κι ο μικρός που έχει ευαισθησία στο αναπνευστικό του τα έχει δει κωλυόμενα κι αυτός και δεν έχει αποφύγει τον νεφελοποιητή.

Χθες πήρα φόρα και επ' ευκαιρίας που ψώνισα κάποια πραγματάκια απαραίτητα για το μπάνιο μας έκανα εκκαθάριση και τακτοποίηση στο ντουλάπι του μπάνιου που συνεχώς το ανέβαλα.

Για σήμερα μακαρόνια με κιμά.

Σας φιλώ γλυκά!

Μπράβο για την εκκαθάριση / τακτοποίηση του ντουλαπιού σας.

Αγαπώ τις τακτοποιήσεις, το ξέρεις!

On 8/6/2017 at 3:57 ΜΜ, mirtoula4 είπε:

καλησπέρα!

κορίτσια αφήστε, αυτό με την άδεια τσέπη έχει γίνει κουραστικό πια...ουφ...

Δομνίνα μήπως είναι αλλεργικός ο βήχας?Πιάνει πολλούς τέτοιον καιρό...

να σας ρωτήσω...από καλλυντικά, βαφτικά εννοώ, γνωρίζετε μήπως ποια δεν έχουν parabens?Σκέφτομαι να το γυρίσω κ σ αυτά στο λίγο πιο "αθώο"....σε πολλά το χω γυρίσει ηδη...σκέφτομαι τα lavera,ξέρετε ποια άλλα δεν έχουν?εκτός από Κορρέ, αυτά δεν μου στρώνουν...

φιλιά!

Αχ Μυρτούλα μου... δεν ξέρω καθόλου να σε βοηθήσω, σχετικά με τα καλλυντικά...

On 9/6/2017 at 10:58 ΠΜ, Δομνίνα είπε:

Mirtoula καλημέρα!

Δε νομίζω πως είναι αλλεργικός ο βήχας του μικρού μιας και ποτέ στο παρελθόν δεν είχε παρουσιάσει κάτι τέτοιο. Στα σίγουρα τον πειράζει η υγρασία και το τριήμερο που μας πέρασε ήμασταν στην Ξάνθη που ως γνωστό έχει φοβερή υγρασία.

Τελικά αποφασίσαμε αφού κάνουμε που κάνουμε τα έξοδα να βάψουμε εξωτερικά όλο το σπίτι στο χωριό σε ένα πολύ γλυκό βερυκοκί χρώμα. Για να δούμε πως θα είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Φιλιά πολλά!

...και γω το ίδιο σκέφτηκα, Δομνίνα μου. Μήπως είναι αλλεργικός. Εχει μία πελατισσά μου εδώ και.... 8 μήνες! Είναι ψυχο-σωματικό, της είπε ο γιατρος!

On 11/6/2017 at 9:54 ΠΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Καλημέρα κι από εμένα.

Έχω χαθεί λόγω φόρτου εργασίας....Εργάζομαι 10-12 ώρες την ημέρα και πραγματικά είμαι διαλυμένη, δεν μπορώ πλέον να ανταπεξέλθω σε αυτά τα ωράρια.

Η κόρη μου η μικρή με αναζητά συνέχεια και κοιμάται μόνο μαζί μου, δεν έχω πρόβλημα γιατί κι εγώ αισθάνομαι πως αναπληρώνω τον χρόνο που χάνω μαζί της.

Από δουλειές της εποχής, λίγα πράγματα από εδώ και από εκεί, τίποτα οργανωμένο...Τα μαζεύω σιγά σιγά τα χειμερινά κλπ με την βοήθεια του συζύγου, γιατί δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να επιβαρυνθώ με επιπλέον άγχος.Φέτος έχει αρχίσει και με βοηθάει πραγματικά πολύ και έχουν μπει και τα παιδιά σε ένα μικρό ρυθμό :-) με τις δουλίτσες τους.

Από τον Ιούνιο και μετά δεν χρειάζεται να δουλεύω Σ/Κ οπότε βουρ στις βόλτες.

Τον προηγούμενο μήνα είχα τα γενέθλια μου και ο άντρας μου μαζί με τους φίλους μας (μουσικοί οι περισσότεροι), μου ετοίμασαν ένα αξέχαστο, φοβερό και τρομερό πάρτι στο σπίτι, με ζωντανή μουσική κλπ.

Ειρήνη μου....η οικογένεια πρώτα. Καλά όλα τ' άλλα αλλά τον χρόνο από το παιδί σου, δεν τον αναπληρώνει τίποτα. Η υπέρβαση των σωματικών αντοχών μας δεν οδηγεί σε κάτι καλό συνήθως αλλά και το ηθικό κομμάτι όπως ανέφερες, είναι εξίσου σημαντικό. Εύχομαι ειλικρινά να διορθωθεί η κατάσταση, σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ.

Κανένας μας δεν ξέρει τι συμβαίνει μέσα στο σπίτι του καθένα και γι΄αυτό η κρίση μας θα πρέπει να είναι λιγότερο αυστηρή και επιπόλαια (μιλάω γενικά-συνήθως η κριτική προς τους άλλους ρέει σαν ποτάμι-η αυτοκριτική κάπου κολλάει...). Επειδή κι εγώ έχω κάνει αρκετά πράγματα (χωρίς αποτέλεσμα και ανταπόκριση-δεν ζητάω αναγνώριση), έχω αποφασίσει τον τελευταίο καιρό να μην αναλώνομαι εκεί που δεν πρέπει. Η κατάσταση στο δικό μου οικογενειακό περιβάλλον θα μπορούσε να είναι αναστρέψιμη αλλά είναι σαν να έχεις πέσει πάνω σε τοίχο, κυριολεκτικά χωρίς διέξοδο. Μπορεί ν΄ακούγεται εγωιστικό αλλά δεν θέλω να δώσω άλλο χρόνο, χρόνο που λείπει ούτως ή άλλως από την δική μου οικογένεια, τα παιδιά μου και τον άντρα μου.

Ανυπομονώ για την άδεια μου φέτος, έχω ακόμη 2 μήνες βέβαια....

Το λάτρεψα το πάρτι σας, αγαπημένη μου! Μπράβο που περάσατε όμορφα!

Σ ευχαριστώ πολύ, που πήρες χρόνο για να μου γράψεις, με τα όσα περνω τους τελευταίους μήνες.

Οπως πολύ σωστά λες οι δικοί μας άνθρωποι, πρώτα απ όλα. Στη "λίστα" μου, είναι ως εξής:
Ο γιος μου, ο άντρας μου, η οικογένεια και οι πολύ δικοί μου άνθρωποι {δικοί μου εννοώ όσους θεωρώ αληθινους φίλους} .

Το να ειμαι και να περνάω χρόνο με το παιδί μου, είναι το μεγαλύτερο δώρο που μου έχει δωθεί. Το ξέρω καλά γιατί έχασα τόσο μικρή την μητέρα μου και ξέρω καλά πως είναι χωρίς εκείνη. Κάτι που δεν αλλάζει, δεν μετριάζεται και τίποτα δεν διορθώνει όσα σε αλλάζουν τόσο απότομα.

Άρα, αφού γνωρίζω το σημαντικό, όλη μου η ενέργεια πάει στον μικρό μου, πρώτα απ ολα και όλους γιατί δεν ξέρω πόσο ακόμα θα έχω το δώρο του χρόνου μαζί του αλλά και δεν γνωρίζω το για πόσο ακόμα θα με "χρειάζεται". Ξέρω καλά, πως συντομα, δεν θα με χρειάζεται τόσο πολυ. Σιγα-σιγά, ανοίγει τα φτερά του και μου αφήνει το χέρι και πολύ σωστά κάνει. Μαθαινει, δοκιμάζει και στηρίζεται στα πόδια του.

Ελπίζω και ευχομαι μέσα από την καρδιά μου, να περάσετε ονειρικές διακοπές, καρδούλα μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,

Εχω να σας πω τόσα νέα, που κυριολεκτικά δεν ξέρω από πού ν αρχίσω!

Σας γράφω λοιπόν και ελπίζω να θυμηθώ έστω τα σημαντικότερα.

Η πεθερά μου, πολύ δυστυχώς και κρίμα, δεν πάει καλά. Είναι στο νοσοκομείο και πιστεύω πως απλώς… χειροτερεύει.. Τη στηρίζουμε, όπως πάντα άλλωστε και πραγματικά δεν ξέρω πως θα πάνε τα πράγματα. Επισης, με την κατάσταση αυτή, δεν ξέρω και αν θα εχουμε την ευκαιρία να πάμε διακοπές, εστω για μερικές μέρες, που το έχουμε τοσο πολύ ανάγκη. Πολύ κορίτσια μου.. το περιμένουμε πως και τι, ειδικά ο μικρός, δεν σταματάει να μιλάει για τα πάντα που… θα κάνουμε…! Βλέπουμε.

Επένδυσα ένα μεγάλο ποσό, για το πορτοφόλι μας {το οποίο με ζόρισε να το συγκεντρώσω}, ξαναπήγα σε σχολή και έμαθα exte βλεφαρίδων. Έμαθα μία πολύ δύσκολη τεχνική {πιστεύω πως είναι η δυσκολότερη τεχνική, σε σχέση με τις βλεφαρίδες}, την τεχνική «τρίχα-τρίχα» και νιώθω πολύ ευχαριστημένη. Ευτυχώς, σ αυτή τη δύσκολη φάση, με βοήθησε ο μπαμπάς μου ν αγοράσω τα υλικά μου για το ξεκίνημα {πήγαν 250 σχεδόν ευρώ} και ξεκίνησα να δουλεύω. Wish me luck, κόρες μου!

EASY3d.jpg

Στο σπίτι, διατηρώ την κατάσταση, σ ένα πολύ καλό επίπεδο.

Δεν αφήνω ασιδέρωτα, κάτι πολύ ασυνήθιστο για μένα, το οποίο με ηρεμεί πολύ.

Συνεχίζω τις εκκαθαρίσεις στις ντουλάπες και τα ρούχα μας. Κάνω συνεχή ξεκαθαρίσματα, λόγω εποχής, τα οποία με βοηθούν και να προσφέρω σε άλλους αλλά και να έχω τακτοποιημένο τα συρτάρια μας.

Σήμερα το πρωί, πήγα στον «Τοίχο Αλληλεγγύης» που έχει ο δημος μας, κοντά στο σπίτι μου και άφησα 3 τσάντες. Στην κάθε τσάντα, είχα συράψει ένα χαρτάκι, με το τι περιείχε η κάθε τσάντα, π.χ. ρούχα για κοριτσάκι 12 μηνών. Επίσης, πήγα ένα μπουφάν στην εκκλησία γιατί ξέρω πως αρκετοί συνάνθρωποι που αντιμετωπίζουν προβλήματα ένδυσης, απευθύνονται εκεί.

easy3a.jpg

Επίσης, χθες το απόγευμα, το φιογκάκι μου, είχε όρεξη και έκανε ξεσκαρτάρισμα στα βιβλία / τετράδια και γενικά στη γραφική ύλη του γραφείου του. Ξεκαθάρισε τα περσινά του βιβλία και τετράδια, διαφάνειες αλλά και διάφορα αλλα βιβλία, που έχει διαβάσει και δεν ήθελε πια. Εβγαλε 2 τεράστιες σακούλες, τις οποίες θα πάμε στην ανακύκλωση.

easy3.jpg

Σας φιλώ γλυκά όλες και εύχομαι να είστε ΚΑΛΑ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου. Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα παιδάκια σας ακόμη καλύτερα!

Ο μικρός μου είναι πολύ καλά. Ο βήχας του σταμάτησε αλλά συνεχίζεται ο δικός μου. Βήχω εδώ κι ένα μήνα περίπου. Πήγα στον γιατρό και μου έδωσε αντισταμινικά μιας και με ακροάστηκε και δεν βρήκε τίποτε. Ο λαιμός μου όμως ήταν λίγο κόκκινος και με πονάει λιγάκι. Μου έγραψε και γενικές εξετάσεις και ακτινογραφία θώρακος για να δούμε που βρισκόμαστε μιας και πέρισυ τέτοιον καιρό οι εξετάσεις μου ήταν χάλια και ο οργανισμός μου πολύ καταπονημένος.

Ειρήνη συμφωνώ μαζί σου. Θέλω κι εγώ να περνάω όσο περισσότερο χρόνο γίνεται με τον μικρούλη μου.. απολαμβάνω την παρέα του και μου αρέσει να κάνουμε πράγματα μαζί. Όπως πολύ σωστά είπες δεν ξέρω για πόσο καιρό ακόμη θα είμαι τυχερή να "με χρειάζεται".

Τις διακοπές σκέφτομαι και ανυπομονώ. Πάλι στο χωριό θα πάμε αλλά δεν με χαλάει καθόλου μιας και φέτος θα ευχαριστηθούμε το σπιτάκι μας το οποίο το φτιάξαμε εξωτερικά από την αρχή και πάλι ύστερα από το πρόβλημα με τους σωλήνες που παρουσιάστηκε. Εννοείται ότι θα κάνουμε χωριστές διακοπές με τον σύζυγο μιας και προτεραιότητά μας είναι να κάνει μπάνια και διακοπές ο μικρός και οι χωριστές διακοπές είναι ο μόνος τρόπος για να γίνει αυτό.

Ειρήνη αν τυχόν μάθεις και τατουάζ φρυδιού θα γίνω σίγουρα πελάτισσά σου!

Φιλιά πολλά σε όλες σας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Επιτέλους τέλος τα σχολεία, αύριο τελειώνω κ την επιμόρφωση που έτρεχα, μου φεύγει τεράστιο βάρος, περίμενα πώς κ πώς να ξεκουραστώ, να ανασάνω, να δω τα παιδιά μου, το σπίτι μου κλπ...

δουλειά τέλος λοιπόν, τώρα που ακόμα έχω ενέργεια κ κεκτημένη ταχύτητα είπα θα ασχοληθώ αρκετά με το σπίτι...από σήμερα κιόλας ξεκίνησα με τις κουρτίνες..κατέβασμα, πλύσιμο, ξεσκόνισμα τα κοντάρια, ανέβασμα...εδω να σημειώσω ότι τις κρεμάω έτσι βρεγμένες, αφήνω κ ανοιχτά τα παράθυρα οπότε στεγνώνουν κ από το βάρος ισιάζουν, δεν χρειάζονται σίδερο. Είναι σούπερ βολικό αυτό..κ έπεται κ συνέχεια φυσικά...

Ειρήνη μου μπράβο για το νέο "ξεκινημα"!Τέλεια η υπηρεσία αυτή!Καλή αρχή, να τα πας τέλεια!

Γιατί η πεθερά σου βρε παιδί μου?από ότι θυμάμαι ήταν κοτσονάτη, από αυτά που έλεγες δηλαδή, ότι σας έκανε ωραία τραπέζια κλπ..να ευχηθώ περαστικά κ καλή ευκολία σε όλα

φιλιά πολλά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Δομνίνα είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα παιδάκια σας ακόμη καλύτερα!

Ο μικρός μου είναι πολύ καλά. Ο βήχας του σταμάτησε αλλά συνεχίζεται ο δικός μου. Βήχω εδώ κι ένα μήνα περίπου. Πήγα στον γιατρό και μου έδωσε αντισταμινικά μιας και με ακροάστηκε και δεν βρήκε τίποτε. Ο λαιμός μου όμως ήταν λίγο κόκκινος και με πονάει λιγάκι. Μου έγραψε και γενικές εξετάσεις και ακτινογραφία θώρακος για να δούμε που βρισκόμαστε μιας και πέρισυ τέτοιον καιρό οι εξετάσεις μου ήταν χάλια και ο οργανισμός μου πολύ καταπονημένος.

Ειρήνη συμφωνώ μαζί σου. Θέλω κι εγώ να περνάω όσο περισσότερο χρόνο γίνεται με τον μικρούλη μου.. απολαμβάνω την παρέα του και μου αρέσει να κάνουμε πράγματα μαζί. Όπως πολύ σωστά είπες δεν ξέρω για πόσο καιρό ακόμη θα είμαι τυχερή να "με χρειάζεται".

Τις διακοπές σκέφτομαι και ανυπομονώ. Πάλι στο χωριό θα πάμε αλλά δεν με χαλάει καθόλου μιας και φέτος θα ευχαριστηθούμε το σπιτάκι μας το οποίο το φτιάξαμε εξωτερικά από την αρχή και πάλι ύστερα από το πρόβλημα με τους σωλήνες που παρουσιάστηκε. Εννοείται ότι θα κάνουμε χωριστές διακοπές με τον σύζυγο μιας και προτεραιότητά μας είναι να κάνει μπάνια και διακοπές ο μικρός και οι χωριστές διακοπές είναι ο μόνος τρόπος για να γίνει αυτό.

Ειρήνη αν τυχόν μάθεις και τατουάζ φρυδιού θα γίνω σίγουρα πελάτισσά σου!

Φιλιά πολλά σε όλες σας!

Περαστικά σου Δομνίνα μου και ενημέρωσέ μας όταν κάνεις τις εξετάσεις σου. Εύχομαι όλα να είναι απόλυτα καλά.

Ετσι είναι κορίτσι μου.. τα παιδια μας, μας χρειάζονται σε κάθε ηλικία αλλά μέχρι να σταθούν στα πόδια τους, μας χρειάζονται πολύ. Θελουν σταθερότητα, ασφάλεια αλλά και την παρέα μας. Το φιογκάκι, σήμερα το πρωί που βγήκαμε για εξωτερικές δουλειές, μου έλεγε "Μαμά μου, πόσο μ αρέσει που κουβεντιάζουμε!"... και είναι μία κουβέντα που μου την λέει πολύ συχνά. Τα παιδιά μας, επειδή είναι μικρά, μερικοί γονείς "μπερδεύονται" και τα περνάνε στο "ντούκου"... δεν ζητούν την γνωμη τους, δεν συζητούν πολύ μαζί τους.. δεν τα κάνουν παρέα....Είναι τυχερό το παιδάκι σου Δομνίνα μου, που είσαι αληθινά δίπλα του.

Σ ευχαριστώ πολύ Δομνίνα μου αλλά για την ώρα είμαι wayyy over my head.. που λένε! :mrgreen: Κορίτσι μου, τα έξοδα που κάνω για να συντηρήσω το μανικιούρ / πεντικιούρ, την αποτρίχωση αλλά και τώρα τις βλεφαρίδες... είναι πολύ δύσκολο γιατί πρέπει να κρατάς και ένα καλό επίπεδο στα υλικά αλλά και να μαθαίνεις όλες τις νέες τεχνικές. Μεγάλα τα κόστη για επιμορφωση. Τώρα θα επικεντρωθώ στις βλεφαρίδες και σιγά-σιγά θέλω να κάνω μερικά ακόμα μαθήματα σε nail art.

Just now, mirtoula4 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Επιτέλους τέλος τα σχολεία, αύριο τελειώνω κ την επιμόρφωση που έτρεχα, μου φεύγει τεράστιο βάρος, περίμενα πώς κ πώς να ξεκουραστώ, να ανασάνω, να δω τα παιδιά μου, το σπίτι μου κλπ...

δουλειά τέλος λοιπόν, τώρα που ακόμα έχω ενέργεια κ κεκτημένη ταχύτητα είπα θα ασχοληθώ αρκετά με το σπίτι...από σήμερα κιόλας ξεκίνησα με τις κουρτίνες..κατέβασμα, πλύσιμο, ξεσκόνισμα τα κοντάρια, ανέβασμα...εδω να σημειώσω ότι τις κρεμάω έτσι βρεγμένες, αφήνω κ ανοιχτά τα παράθυρα οπότε στεγνώνουν κ από το βάρος ισιάζουν, δεν χρειάζονται σίδερο. Είναι σούπερ βολικό αυτό..κ έπεται κ συνέχεια φυσικά...

Ειρήνη μου μπράβο για το νέο "ξεκινημα"!Τέλεια η υπηρεσία αυτή!Καλή αρχή, να τα πας τέλεια!

Γιατί η πεθερά σου βρε παιδί μου?από ότι θυμάμαι ήταν κοτσονάτη, από αυτά που έλεγες δηλαδή, ότι σας έκανε ωραία τραπέζια κλπ..να ευχηθώ περαστικά κ καλή ευκολία σε όλα

φιλιά πολλά!

Μυρτούλα μου! Τι πρωτότυπο τιπ ειναι αυτό που μοιράστηκες με τις κουρτίνες σου! Το έχεις ξανα αναφέρει? Γιατί δεν το θυμάμαι, ματάκια μου! Και είναι εντάξει οι κουρτίνες, οταν στεγνώνουν έτσι? Εννοώ, που δεν τις σιδερώνουμε γιατί μ ενδιαφέρει πολύ!

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Τώρα κάνω την πρακτική μου και το χω λατρέψει... μακάρι να μπορούσα να το κάνω και σε μενα {δεν γίνεται δυστυχώς} γιατί αλλάξει τόσο το μάτι... οτι και να σου πω είναι λίγο! Δεν χρειάζεται καν μάσκαρα, σου λέω!

Ναι... αυτή, ματάκια μου.. όχι απλά κοτσονάτη, οπως σωστά λες... πολύ δυναμική αλλά δυστυχώς πλέον... αρρώστησε 1 φορά στη ζωή της και "έπεσε" και νομίζω οτι η καημένη δεν θα ξανασηκωθει... :cry:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι μου εύχομαι να είσαι πάντα τόσο γεμάτη από δουλειά που να χρειάζεσαι συνεχή επιμόρφωση!

Το τιπ που είπε η Μυρτούλα για τις κουρτίνες ισχύει.. Κι εγώ αυτό κάνω, τις πλένω στο πλυντήριο και αμέσως μετά τις κρεμάω και στεγνώνουν με τον αέρα.. ούτε σίδερο ούτε τίποτε.

Αλήθεια βρε κορίτσι. Τόσο σοβαρή είναι η αρρώστια της πεθεράς σου; Δεν υπάρχει ελπίδα; Κρίμα η γυναίκα..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Για τις κουρτίνες, να πω απλά πως δεν ισχύει για όλες τις κουρτίνες. Εγώ το κάνω με τις λεπτές. Κατευθείαν τις κρεμάω βρεγμένες. Το χω αναφέρει και στο παρελθόν. Τα εξωτερικά φύλλα όμως ή τέλος πάντων οι βαριές κουρτίνες, αν είναι από ύφασμα που τσαλακώνει ή αν το πλυντήριό μας δεν ευνοεί το να μη τσαλακώνονται τα ρούχα, ίσως να χρειαστεί σίδερο. 

Προχθές κατόρθωσα να βάλω τα χαλιά που έπλυνα εδώ και εβδομάδες, σε σακούλες για χαλιά μαζί με λεβάντα. 

Είχα αποξηράνει και φυλάξει λεβάντα, είχα μικρά πουγκάκια οργάντζας, τα γέμισα λεβάντα και έβαλα από ένα σε κάθε χαλί- μοκέτα για να μοσχομυρίζουν το Φθινόπωρο που θα τα ανοίξω να τα στρώσω.

Από δουλειές έχω κάνει όλες τις βαριές, ευτυχώς λύσαμε και τη ζημιά που είχαμε στο γκαράζ και πλέον με λίγες δουλειές καθημερινά το σπίτι είναι σε πολύ καλό επίπεδο, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς πως τα παιδιά είναι συνέχεια στο σπίτι πια, ότι είναι τα παράθυρα μονίμως ανοιχτά και τα έπιπλα είναι σκούρα και ότι χωρίς χαλιά, ότι μασουλάει το δίχρονο κάνει μπάμ στο πάτωμα!

Δε παραπονιέμαι, υγεία να έχουμε γιατί ήταν δύσκολος χειμώνας για εμάς, ο δυσκολότερος τα τελευταία 6 χρόνια που η μεγάλη πηγαίνει σχολείο, από άποψη ιώσεων. 

Παράλληλα δε παραπονιέμαι γιατί όλοι στην ευρύτερη οικογένεια έχουμε ανοιχτά μέτωπα υγείας, σοβαρότερα των ιώσεων και το μόνο που παρακαλάω είναι να είναι ιάσιμα όλα. Έχεις υγεία, τα έχεις όλα!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...