Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

On 22/6/2017 at 0:35 ΜΜ, Ειρήνη είπε:

Μυρτούλα μου! Τι πρωτότυπο τιπ ειναι αυτό που μοιράστηκες με τις κουρτίνες σου! Το έχεις ξανα αναφέρει? Γιατί δεν το θυμάμαι, ματάκια μου! Και είναι εντάξει οι κουρτίνες, οταν στεγνώνουν έτσι? Εννοώ, που δεν τις σιδερώνουμε γιατί μ ενδιαφέρει πολύ!

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Τώρα κάνω την πρακτική μου και το χω λατρέψει... μακάρι να μπορούσα να το κάνω και σε μενα {δεν γίνεται δυστυχώς} γιατί αλλάξει τόσο το μάτι... οτι και να σου πω είναι λίγο! Δεν χρειάζεται καν μάσκαρα, σου λέω!

 

καλησπέρα!

Να ι Ειρήνη μου, οι κουρτίνες - οι δικές μου τουλάχιστον που είναι όλες λεπτές - στεγνώνουν στο πι κ φι κ γίνονται σαν να τις έχεις σιδερώσει. Εγώ αυτές που έχω , δεν ξέρω για άλλα υφάσματα κλπ, δεν τις έχω σιδερώσει ποτέ, πάντα ετσι τις κρεμάω κ γίνονται σούπερ!Το τιπ μου το είχε αναφέρει μια γνωστή που είναι καμαριέρα σε ξενοδοχείο κ μου είχε πει οτι έτσι ακριβώς έπλεναν κ κρέμαγαν πάλι τις κουρτίνες στο ξενοδοχείο!

Για πες μας μερικές πληροφορίες για την καινούργια σου υπηρεσία αν δεν σου κάνει κόπο...πχ πόσο διατηρούνται οι βλεφαρίδες κ αν προκαλείται κάποια ζημιά στις φυσικές, αν θέλουν κάποια ιδιαίτερη φροντίδα κλπ..

Για την πεθερά πολύ κρίμα που έπεσε έτσι, εύχομαι να πάνε όλα καλύτερα απ όσο πιστεύετε..

Εμείς βολτάρουμε αλλά κάνω κ αρκετές δουλίτσες με την ησυχία μου πλέον...αρκετές που δεν μπορούσα να κάνω κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Μετά τις κουρτίνες άρχισα τα ντουλάπια της κουζίνας εσωτερικά!

φιλιά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημένες μου καλησπέρα,

Προσπαθώ και γω, όπως σίγουρα και εσείς, να την παλέψω μ αυτή τη ζέστη… όσο περνούν τα χρόνια και μεγαλώνω, ολο και περισσότερο με «πειράζει» η ζέστη.

Χθες, καταφέραμε να κάνουμε το 1ο μας μπάνιο,  που το είχαμε όλοι, πολύ ανάγκη.

Συνεχίζω να τακτοποιώ το σπίτι μου, να δουλεύω, να κάνουμε βολτες με τον μικρό μου και να βλέπω τις φίλες μου. Όλα μαζί, τώρα που δεν έχουμε το παλιο-διάβασμα.

Κάνω συνεχώς πολλές εκκαθαρίσεις και πόσο χαίρομαι γι αυτό. Και μέσα στο σπίτι μας και στην αποθηκούλα μας. Παρά που κρατώ τα πάντα σ ένα καλό επίπεδο, πάντα βρίσκω πράγματα για δόσιμο. Αυτό, γιατί περνώντας τα χρόνια, αλλάζουν οι ανάγκες μας αλλά και το γούστο μας. Οπότε, σίγουρα πάντα θα έχουμε πραγματάκια που δεν τα χρειαζόμαστε, θέλουμε, μας αρέσουν πια.

Έτσι:

-          έβγαλα και πήγα στον «τοίχο αλληλεγγύης», καλύμματα από 2θέσιο καναπέ και σίγουρα θα έπιασαν τόπο.

-          ξεσκαρτάραμε με το φιογκάκι, διάφορα πράγματα από τα βιβλία του και σήμερα αφήσαμε στον ίδιο τοίχο, μερικά βιβλία ζωγραφικής, βιβλία με αυτοκόλλητα και αλλα.

-          Ξεχώρισα και έδωσα σε μία φίλη ένα μαγιό και μία καζάκα του μικρού μου

-          Επίσης, ξεχώρισα ένα μπουφάν του φιογκακίου, το οποίο θα πάω σ ένα κτίριο, που μου είπε μία φίλη και εκεί μαζεύουν ρούχα και τρόφιμα για ανθρώπους που έχουν δυσκολίες. Εκεί, θα πάνε και μερικά ρούχα μου, που ξεσκάρταρα.

Επίσης, έκανα ένα ξεκαθάρισμα στο συρτάρι με τα διάφορα καλώδια, κινητά και γενικά μικρά σε μέγεθος ηλεκτρονικά μας. Πήγα για ανακύκλωση 2 μπαταρίες κινητού, ένα παλιό κινητό, διάφορες λάμπες από τα φουρνάκια νυχιών αλλά  και διάφορα καλώδια!

...ειχε γίνει έτσι..

easy2.jpg

Ολα αυτά, πήγαν για ανακύκλωση

easy2a.jpg

Η τελική του μορφή, για την ωρα τουλάχιστον

easy2b.jpg

Σήμερα, είχαμε τόσες εξωτερικές δουλειές.. που κάναμε 2 ώρες με το φιογκάκι, να τις τελειώσουμε.. σούπερ μάρκετ, φούρνο, τράπεζα, εταιρεία κινητής τηλεφωνίας, αγορά υλικών για τη δουλειά μου.. χαμός. Ευτυχώς, πήγαμε πολύ πρωί γιατί η ζέστη είναι πολύ.

Επιστρέψαμε και ετοιμάζουμε φαγητό. Θα επιστρέψω. Σας φιλώ όλες


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα κορίτσια μου χ χ σας διαβάζω συνέχεια αλλά δεν καταφέρνω να γράψω.

Ειρήνη μου πρώτα απ'όλα εύχομαι η πεθερά σου να γίνει καλύτερα..

επίσης χαίρομαι που συζητάς με το γιο σου και τα αλλα κορίτσια και εμείς το ίδιο. Το θεωρώ πολύ σημαντικό! δεν μπορώ να σκεφτώ ότι υπάρχουν γονείς που δεν το κάνουν..

Μπράβο και για όσα δίνεις. Να ξέρεις ότι κάνεις πολλούς ανθρώπους χαρούμενους!!

Μιρτούλα πήρες μπρος ε? έλα κι απο δω..

Ραβτάκι αυτά τα σκούρα έπιπλα.. γκρ..

Αφροδιτούλα μου καλή γιατι 10-12ωρα.. αχ :( ευτυχώς τώρα θα χεις το Σάββατο με τα παιδάκια σου. Μπράβο στο σύζυγο που οργανώνει πολλά! 

Δομνίνα εύχομαι να φύγει ο βήχας και οι αναλύσεις να είναι καλές.

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω κορίτσια μου ξεκίνησα την μισή μέρα που σας έλεγα στη δουλειά λίγο νωρίτερα τελικά και πραγματικά απορώ πως τα έκανα όλα πριν.. το παιδάκι μου είναι πολύ χαρούμενο και επιτέλους έχουμε ένα καλό πρόγραμμα. 

φυσικά με τα πιο λιγα λεφτά δεν βγαίνουμε με τίποτα με τη δόση που έχουμε αλλά θα περάσουμε. το θεωρώ πολύ πιο σημαντικό να με έχει το παιδάκι μου.

μας παρέδωσαν τα επιπλάκια του τα καθάρισα και τα τακτοποίησα. έκανα και τα καδράκια δεν θυμάμαι αν σας το είχα πει. έγινε πολύ ωραίο! τώρα πρέπει να πάρουμε μια καρέκλα γραφείου είδα μια στο ικεα και θελω να την παραγγείλω αλλα όταν μαζέψω τα λεφτά..

εν το μεταξύ από τη μέρα που πληρώνομαι πιο λίγα άρχισαν να σπάνε διάφορα μες το σπίτι. πολύ ζόρι για να τα φτιάξουμε. bad timing είχαν όλα..

πρώτο αναμένω αυτές τις μέρες να φτιάξουμε μια ζημιά στο μπάνιο που ναι έκανα εγώ ενώ καθάριζα και παραγγείλαμε νέο υπνοδωμάτιο καθότι το παλιό είχε συνέχεια προβλήματα. μέχρι που κτύπησα γιατι η μια πλευρά του κρεβατιού πάντα σπάει και μου κτύπησε το πόδι και κούτσαινα και έκανα μώλωπα.. το φτιάξαμε με μαραγκό και πάλι είχε πρόβλημα. μεγάλο έξοδο βρε κορίτσια αλλά δεν γινόταν αλλιώς.. επρεπε απο καιρό να είχε γίνει και το καθυστερήσαμε όσο έπερνε. αλλά βρήκε την ώρα του.. σε λίγο θα πάρει σειρα το σαλόνι που ούτε να περιγράψω δεν μπορώ πώς έχει γίνει.. απλά εύχομαι να μην χρειαστεί και αυτό νωρίτερα..

 

αυτό με τις κουρτίνες το έκανε χρόνια η μαμά μου κι εγώ το συνεχίζω. τις παλιές κουρτίνες του παιδιού τις σιδέρωνα γιατι ήταν αλλο ύφασμα αλλα με την τελευταία αλλαγή τις έκανα με το ύφασμα που στεγνώνει και δεν θέλει σίδερο και γλύτωσα..

μια δουλειά που έκανα ήταν το πλύσιμο του στρώματος μας. ήρθε άνθρωπος το έκανε σαν καινούργιο και πήραμε προστατευτικό και βάλαμε. το τί χρώμα πήρε το νερό.. μπλιάχ.. 

το σπίτι το διατηρώ αλλά σκέφτομαι να κάνω μια καλή γενική μέσα στον Ιούλη. λίγα κάθε απόγευμα. δεν ξέρω θα δείξει.. είναι και η ζέστη.

σήμερα έκανα άπειρα.. το απόγευμα πήγε ο σύζυγος φρουταρία και τα έπλυνε όλα και εγω πήγα σουπερ ήρθα πίσω τακτοποίησα, φύλαξα τα φρούτα και λαχανικά που είχε πλύνει ο σύζυγος και χώρισα το κρέας σε μερίδες.

έφτιαξα σαντουιτς και φαγαμε, τάισα ψαράκι το παιδί, το ετοίμασα και κοιμήθηκε, μάζεψα τα στεγνά ρούχα τα τακτοποίησα και εβαλα ένα πλυντήριο το οποίο περιμένω να τελειώσει να το απλώσω..

προχθες σιδέρωσα 2 ώρες και αυριο με τα στεγνά θα χουν μαζευτεί πάλι 3 πλυντήρια.. ουφ. είναι χάλια το σίδερο μες την ζέστη..

αυτά απο εμένα..

εύχομαι να είστε πάντα καλά κι εσείς και οι οικογένειες σας.. φιλιά χ χ

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Παναγία μου τι ζέστη είναι αυτή.. Όσο λατρεύω τη θάλασσα και τα μπάνια τόσο σιχαίνομαι τη ζέστη. Είμαι παιδί του χειμώνα - τέλος!

Οι εξετάσεις βγήκαν.. Είναι πολύ καλύτερες από τις περσινές ευτυχώς μόνο που θα πρέπει να ξεκινήσω να πίνω λίγο νερό παραπάνω. Βλέπετε συνήθως δεν πίνω καθόλου, άντε στις καλές μέρες να πιω ένα ποτήρι.. αφού τον εαυτό μου τον φωνάζω καμήλα! Ο βήχας έχει αρχίσει και υποχωρεί ευτυχώς και αισθάνομαι πολύ  καλύτερα.

Σκοπεύω το σβκ να πάω στην Πάτρα στην αδερφή μου.. Καύσωνα θα έχει, ευκαιρία να πάω να δω τα ανηψάκια μου και να τη βγάλουμε κοντά στη θάλασσα. Αν μείνω στην Αθήνα το πιθανότερο είναι ότι θα κάνουμε μπάνιο στον ιδρώτα και ότι δεν θα πάμε πουθενά μιας και παντού θα γίνεται της Κολάσεως από κόσμο!

Στο αυτοκίνητο έχουμε βάλει υγραέριο εδώ και 5 χρόνια και άρχισε να μας κάνει κάτι νερά και σήμερα θα το πάει να το ελέγξουμε.. Όλα τα στραβά συμβαίνουν τώρα που στριμωχνόμαστε οικονομικά.. Ο σύζυγος είναι ωρομίσθιος και πληρώνεται στις αρχές κάθε μήνα.. Τον Ιούνιο δεν είχαν πολύ δουλειά.. για να δούμε τι θα πάρει στο χέρι.

Ο μικρός μου μεγαλώνει και ομορφαίνει! Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου γεια σας.. 

εύχομαι να είστε καλά χ χ

εμένα το σπίτι χάος έγινε με την επισκευή στο μπάνιο.. έβαλα τα κλάματα όταν έφυγε. αλλά οκ τώρα όλα καλά..

κάναμε και απολύμανση για κατσαρίδες.

τώρα τελείωσα 3 πλυντήρια σίδερο με το κλιματιστικό εννοείται. 

ετοιμάζομαι να βαλω ενα πλυντήριο τώρα να τακτοποιήσω και να ξαπλώσω. 

φιλιά χ χ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

μπορεί να μην γράφω αλλά σας διαβάζω ανελλιπώς.Εμείς εδώ φέτος μιας και δεν κληρωθήκαμε για φάρο όπως τις άλλες χρονιές και έτσι την βγάζουμε με μικρές αποδράσεις σε χωριό και Σαλαμίνα.Η ζέστη καλά κρατεί και εγώ πλέον δεν την παλεύω, βρε φθινόπωρο και πάλι φθινόπωρο με την δροσούλα  του.

Στα του σπιτιού και εγώ κάνω τα απολύτως απαραίτητα γιατί με την ζέστη δεν γίνεται και κάτι παραπάνω.Ευτυχώς παρόλο που είναι και τα παιδιά σχεδόν συνέχεια στο σπίτι αυτό διατηρεί ένα αξιοπρεπές status καθαριότητος.Αυτό με τις κουρτίνες το είχα ξανακούσει αλλά πρέπει να είναι και το ύφασμα τέτοιο που να το δικαιολογεί εμένα πχ αν το κάνω αυτό θα φαίνονται σαν ασιδέρωτες και έτσι θέλοντας και μη τις σιδερώνω.

Ειρήνη προσέχτε μην πετάξετε τα βιβλία της Φυσικής τόσο της Ε όσο και της ΣΤ τάξης γιατί θα τα χρειαστείτε στην Α Γυμνασίου.Και εγώ έλεγα να κάνω ένα ξεκαθάρισμα στα βιβλία που έχουμε στην αποθήκη αλλά το μετέφερα για το Σεπτέμβρη γιατί είπαν στο Γυμνάσιο ότι θα κάνουν ανακύκλωση βιβλίων οπότε θα τα πάω εκεί. 

Αυτά για την ώρα ελπίζω να τα ξαναπουμε σύντομα.

Καλά μπάνια και καλά να περνάτε.

ΥΓ.Ειρήνη περαστικά στην πεθερά σου εύχομαι όλα να πάνε καλά να ανακάμψει σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2017 at 10:50 ΜΜ, Μανουλίτα είπε:

Γ

Αφροδιτούλα μου καλή γιατι 10-12ωρα.. αχ :( ευτυχώς τώρα θα χεις το Σάββατο με τα παιδάκια σου. Μπράβο στο σύζυγο που οργανώνει πολλά! 

 

 

 

Λόγω της φύσης της δουλειάς μου αυτά τα ωράρια.Πέρασε η μεγάλη και δύσκολη φάση για φέτος, τώρα αναμονή για την άδεια μου τον (2 εβδομάδες) τον Αύγουστο :-D.

Για όσες δεν γνωρίζετε, ο σύζυγος μου ήταν άνεργος αρκετό καιρό. Βρήκε μια δουλειά τον Ιούνιο με σύμβαση ορισμένου χρόνου, που λήγει τέλος Ιουλίου.

Άρα τον Αύγουστο θα υπάρχει κάποιος να είναι με τα παιδιά όσο εγώ θα εργάζομαι. 

Πήγαν και 2 εβδομάδες κατασκήνωση, μας έλειψαν τρομερά, ήταν άδειο το σπίτι μας. Αυτές τις 2 εβδομάδες ήθελα να κάνω πολλά πράγματα στο σπίτι, αλλά μία η δουλειά (προσπάθησα να βγάλω μεγάλο όγκο όσο έλειπαν τα παιδιά μου) και μία η ζέστη.....δεν μπόρεσα ούτε καν να κάνω το 1/4 από όσα ήθελα. Αυτό που έκανα όμως ήταν να πάρω αμπάριζα συναυλίες, φεστιβάλ, ραντεβού με τον αγαπημένο μου και βραδιές με φίλους :cool:.

Τα χαλιά μου φαίνεται θα πλύνω πριν τα στρώσω ξανά το φθινόπωρο :shock:.

Αυτό που αναμένω τώρα είναι οι διακοπές μας και μετράω πραγματικά τις μέρες.

Τέλος Ιουνίου χάσαμε την πολυαγαπημένη μου γιαγιά και από την μία μου λείπει πολύ αλλά από την άλλη, λυτρώθηκε....είχε έρθει η ώρα της και έζησε μια γεμάτη ζωή, με πολλές εμπειρίες.

Ειρήνη μου......κοπέλα μου δεν έχω να σου γράψω πολλά. Κουράγιο, δύναμη, σφίξιμο δοντιών και συμπαράσταση στον αγαπημένο σου. Το έχεις όλο το πακέτο, δεν σου λείπει κάτι από τα παραπάνω. 

 

Σας φιλώ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Περνάω πολύ-πολύ άσχημη περίοδο γι αυτό και γράφω αραιά. Θέλω να πιστεύω οτι από Σεπτέμβριο, θα είμαστε πάλι όλες μαζί, έτοιμες για ν αντιμετωπίσουμε την νέα σχολική χρονιά και της απαιτήσεις της.

Για την ώρα, ζορίστηκα όσο δεν μπορώ να σας περιγράψω με λόγια, σιχάθηκα ανθρώπους, κάτι πολύ άσχημο, που δεν το είχα ξανανιώσει ποτέ και αποφάσισα ν αλλάξω πολλά πράγματα στη ζωή μου. Μ αρέσει η καθημερινότητά μου, είμαι άνθρωπος της συνήθειας αλλά δεν φοβάμαι να κάνω αλλαγές όταν άνθρωποι και καταστάσεις με χαλάνε.

Η πεθερά μου, δυστυχώς, μετράει μέρες για να "φυγει".. είναι τελειωμένο το θέμα. Το σαββατόβραδο, πέρασα την νύχτα στο νοσοκομείο, κρατώντας της το χέρι, κάτι που δεν θα ξεχάσω ποτέ. Δεν θέλω να μιλήσω άλλο γι αυτό.

Ο άντρας μου, μετά ή πριν τη δουλειά {ανάλογα αν είναι πρωινος ή απογευματινος} βρίσκεται στο νοσοκομείο. Οπότε είμαι αρκετές ώρες με το φιογκάκι μου και περνάμε όμορφα. Συζητάμε, βγαίνουμε, είμαστε μαζί.

Στο σπίτι έχω προχωρήσει με τόσες πολλές δουλειές, που ήθελα να κάνω και αυτό με χαροποιεί πολύ... σε άλλα δυστυχώς, όπως την αλλαγή του δωματίου του φιογκακίου, έχω μείνει πολυ πίσω αλλά θα γίνει κι αυτό.

Έχω κάνει απίστευτα ξε-σκαρταρίσματα.. έχω δώσει τόσα πολλά πράγματα... ρούχα παιδικά, γυναικεία, παπούτσια, αξεσουάρ, αντικείμενα... το σπίτι έχει πραγματικά αναπνευσει, αν και έχει ακόμα. Σιγά-σιγά, θα σας ενημερώσω.

Σας φιλώ γλυκά όλες και εύχομα να είστε όλες γερές


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ειρήνη είπε:

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Περνάω πολύ-πολύ άσχημη περίοδο γι αυτό και γράφω αραιά. Θέλω να πιστεύω οτι από Σεπτέμβριο, θα είμαστε πάλι όλες μαζί, έτοιμες για ν αντιμετωπίσουμε την νέα σχολική χρονιά και της απαιτήσεις της.

Για την ώρα, ζορίστηκα όσο δεν μπορώ να σας περιγράψω με λόγια, σιχάθηκα ανθρώπους, κάτι πολύ άσχημο, που δεν το είχα ξανανιώσει ποτέ και αποφάσισα ν αλλάξω πολλά πράγματα στη ζωή μου. Μ αρέσει η καθημερινότητά μου, είμαι άνθρωπος της συνήθειας αλλά δεν φοβάμαι να κάνω αλλαγές όταν άνθρωποι και καταστάσεις με χαλάνε.

Η πεθερά μου, δυστυχώς, μετράει μέρες για να "φυγει".. είναι τελειωμένο το θέμα. Το σαββατόβραδο, πέρασα την νύχτα στο νοσοκομείο, κρατώντας της το χέρι, κάτι που δεν θα ξεχάσω ποτέ. Δεν θέλω να μιλήσω άλλο γι αυτό.

Ο άντρας μου, μετά ή πριν τη δουλειά {ανάλογα αν είναι πρωινος ή απογευματινος} βρίσκεται στο νοσοκομείο. Οπότε είμαι αρκετές ώρες με το φιογκάκι μου και περνάμε όμορφα. Συζητάμε, βγαίνουμε, είμαστε μαζί.

Στο σπίτι έχω προχωρήσει με τόσες πολλές δουλειές, που ήθελα να κάνω και αυτό με χαροποιεί πολύ... σε άλλα δυστυχώς, όπως την αλλαγή του δωματίου του φιογκακίου, έχω μείνει πολυ πίσω αλλά θα γίνει κι αυτό.

Έχω κάνει απίστευτα ξε-σκαρταρίσματα.. έχω δώσει τόσα πολλά πράγματα... ρούχα παιδικά, γυναικεία, παπούτσια, αξεσουάρ, αντικείμενα... το σπίτι έχει πραγματικά αναπνευσει, αν και έχει ακόμα. Σιγά-σιγά, θα σας ενημερώσω.

Σας φιλώ γλυκά όλες και εύχομα να είστε όλες γερές

βρε ειρηνη μου, επεσα απο τα συννεφα......τι επαθε η πεθερα σου?  ειχα διαβασει οτι ηταν αρρωστη κ την φροντισες αλλα δεν φανταστηκα κατι τετοιο.... κουραγιο και δυναμη για να μπορεσεις να στηριξεις τον αντρα σου κ το φιογκακι....   (εσενα ποιος θα σε στηριξει???? μαλλον φιλοι σας που εχεις αναφερει οτι εχετε καλους φιλους) τι να πω στεναχωρεθηκα....

στα του σπιτιου κανω παλι τα απολυτως απαραιτητα, να δω ποτε θα καθαριστει καλα αυτο το σπιτι. εχω πολλα ασιδερωτα-απλυτα κ σιδερωμενα για την θεση τους.

παμε για μπανιο καθε δευτερα τεταρτη κ σαββατο που ειναι κλειστο το μαγαζι κ οποτε μπορουμε παμε σκ στην σαλαμινα στην μαμα μου. τις υπολοιπες μερες κανονιζουμε με φιλους για κουνιες παιχνιδι κτλ. γενικα περναμε ωραια, αλλα πολυ κουραστηκα.

διακοπες θα παμε 12 αυγουστου με τελος. κ ανυπομονω!

αφροδιτακι μου συλληπητηρια....τουλαχιστον ξεκουραστηκε η γυναικα, οπως λες.

 

φιλια σε ολες, σας σκεφτομαι, σας διαβαζω αλλα ο χρονος μου ειναι το απολυτο μηδεν!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 27/6/2017 at 11:25 ΜΜ, Μανουλίτα είπε:

εγω κορίτσια μου ξεκίνησα την μισή μέρα που σας έλεγα στη δουλειά λίγο νωρίτερα τελικά και πραγματικά απορώ πως τα έκανα όλα πριν.. το παιδάκι μου είναι πολύ χαρούμενο και επιτέλους έχουμε ένα καλό πρόγραμμα. 

φυσικά με τα πιο λιγα λεφτά δεν βγαίνουμε με τίποτα με τη δόση που έχουμε αλλά θα περάσουμε. το θεωρώ πολύ πιο σημαντικό να με έχει το παιδάκι μου.

μας παρέδωσαν τα επιπλάκια του τα καθάρισα και τα τακτοποίησα. έκανα και τα καδράκια δεν θυμάμαι αν σας το είχα πει. έγινε πολύ ωραίο! τώρα πρέπει να πάρουμε μια καρέκλα γραφείου είδα μια στο ικεα και θελω να την παραγγείλω αλλα όταν μαζέψω τα λεφτά..

εν το μεταξύ από τη μέρα που πληρώνομαι πιο λίγα άρχισαν να σπάνε διάφορα μες το σπίτι. πολύ ζόρι για να τα φτιάξουμε. bad timing είχαν όλα..

πρώτο αναμένω αυτές τις μέρες να φτιάξουμε μια ζημιά στο μπάνιο που ναι έκανα εγώ ενώ καθάριζα και παραγγείλαμε νέο υπνοδωμάτιο καθότι το παλιό είχε συνέχεια προβλήματα. μέχρι που κτύπησα γιατι η μια πλευρά του κρεβατιού πάντα σπάει και μου κτύπησε το πόδι και κούτσαινα και έκανα μώλωπα.. το φτιάξαμε με μαραγκό και πάλι είχε πρόβλημα. μεγάλο έξοδο βρε κορίτσια αλλά δεν γινόταν αλλιώς.. επρεπε απο καιρό να είχε γίνει και το καθυστερήσαμε όσο έπερνε. αλλά βρήκε την ώρα του.. σε λίγο θα πάρει σειρα το σαλόνι που ούτε να περιγράψω δεν μπορώ πώς έχει γίνει.. απλά εύχομαι να μην χρειαστεί και αυτό νωρίτερα..

αυτό με τις κουρτίνες το έκανε χρόνια η μαμά μου κι εγώ το συνεχίζω. τις παλιές κουρτίνες του παιδιού τις σιδέρωνα γιατι ήταν αλλο ύφασμα αλλα με την τελευταία αλλαγή τις έκανα με το ύφασμα που στεγνώνει και δεν θέλει σίδερο και γλύτωσα..

μια δουλειά που έκανα ήταν το πλύσιμο του στρώματος μας. ήρθε άνθρωπος το έκανε σαν καινούργιο και πήραμε προστατευτικό και βάλαμε. το τί χρώμα πήρε το νερό.. μπλιάχ.. 

το σπίτι το διατηρώ αλλά σκέφτομαι να κάνω μια καλή γενική μέσα στον Ιούλη. λίγα κάθε απόγευμα. δεν ξέρω θα δείξει.. είναι και η ζέστη.

σήμερα έκανα άπειρα.. το απόγευμα πήγε ο σύζυγος φρουταρία και τα έπλυνε όλα και εγω πήγα σουπερ ήρθα πίσω τακτοποίησα, φύλαξα τα φρούτα και λαχανικά που είχε πλύνει ο σύζυγος και χώρισα το κρέας σε μερίδες.

έφτιαξα σαντουιτς και φαγαμε, τάισα ψαράκι το παιδί, το ετοίμασα και κοιμήθηκε, μάζεψα τα στεγνά ρούχα τα τακτοποίησα και εβαλα ένα πλυντήριο το οποίο περιμένω να τελειώσει να το απλώσω..

προχθες σιδέρωσα 2 ώρες και αυριο με τα στεγνά θα χουν μαζευτεί πάλι 3 πλυντήρια.. ουφ. είναι χάλια το σίδερο μες την ζέστη..

αυτά απο εμένα..

εύχομαι να είστε πάντα καλά κι εσείς και οι οικογένειες σας.. φιλιά χ χ

Μπράβο για τις πολλές δουλίτσες που προχωρήσατε! Υπομονή και όλα θα γίνουν.

Αυτό με το πλύσιμο του στρώματος δε, εξαιρετική δουλειά! Μπράβο που την έβαλες στο πρόγραμμα!

Εμείς, κάποια στιγμή... θα πρέπει ν αλλάξουμε στρώμα.. :?

Εμείς, πήραμε καρέκλα γραφείου από το ίντερνετ. Η πρώτη μου αγορά ήταν αλλά μου βγήκε όνειρο, κορίτσι μου. Είναι τεράστια, καρέκλα γραφείου, λες και είναι για ίντερνετ καφέ... αν σ ενδιαφέρει, πες μου, να σου δώσω πληροφορίες από το λινκ, για να την δεις.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου συλληπητηρια καλο παραδεισο να εχει και εσεις να ειστε καλα να την θυμαστε...Κουραγιο...

Εχω παρα πολυ καιρο να γραψω μπαινω που και πουδεν εχω πολυ ελευθερο χρονο αλλα στεναχωρηθηκα με τα νεα της Ειρηνης...να ειμαστε καλα κοριτσια να εχουμε την υγεια μας....


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...