Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κερασια μου εμενα η γνωμη μου ειναι ,οσο περισσοτερο κατσει το μωρακι στην κοιλιτσα τοσο το καλυτερο.Και στο λεω εγω, που στο γιο μου ειχα λυσσαξει κυριολεκτικα να γεννησω...δε ξερεις πως εκανα... αλλα τελικα,ευτυχως γεννησα 40 εβδ.Τωρα ,αν και εχω πολυ καλη εμπειρια απο την καισαρικη μου,το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι θα πρεπει να ξεβολεψω το μωρο πολυ νωριτερα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

απο 37 και μετα μπορεις να γεννησεις μου ειπε και εκμεταλλευτηκα την ημερομηνια γιατι εχω και επαιτειο με τον καλο μου

Μια χαρα....με το καλο λοιπόν....

Εγω ακόμα δεν το συζήτησα μαζι της....χθες ο άντρας νου είπε γιατι να βιαστούμε ας έρθει οπότε θέλει ο μικρός.....με ρωτάς όμως και εμένα αν θα την παλεύω???


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ριτα αν θες εξηγησε μου γιατι δεν αφηνουν το μωρο σε δευτερη καισαρικη να σε πιασουν οι πονοι??Και σε βαζουν προγραμματισμενα??

Εγω απο οτι καταλαβα αν και εφόσον το μωρο είναι αρκετα κιλα και έχει περάσει κα η 37-38 εβδομάδα μπορούν να το πάρουν με καισαρικη....γιατι θεωρείται ώριμο...


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα απλά γιατί δεν περιμένουν πχ να ξεκινήσει φυσιολογικά η διαδικασία και σε πάνε προγραμματισμένα αυτό εννοώ

Δεν ξέρω να σου πω....απλά επειδη το μωρο είναι ώριμο θεωρούν οτι δεν έχει και πρόβλημα....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ριτα αν θες εξηγησε μου γιατι δεν αφηνουν το μωρο σε δευτερη καισαρικη να σε πιασουν οι πονοι??Και σε βαζουν προγραμματισμενα??

Μακαρι να ηξερα να σου εξηγησω...δε ξερω και η δικια μου απορια αυτη ειναι.Οταν το ειπα στο γιατρο αρχισε να μου λεει οτι το πρωτοκολλο ειναι ετσι για τις καισαρικες και ειναι αλλη διαδικασια να βγαλεις το μωρο μεσα απο το υγρα και αλλο να γεννηθει φυσιολογικα και κατι τετοια.Προσωπικα αυτα τα βρηκα λιγο βλακειες γιατι και στο γιο μου ειχα κανει προκληση και ημουν με σπασμενα τα νερα ωρες ατελειωτες μεχρι να καταληξουμε στην καισαρικη σαν τελευταια λυση (και το πιστευω οτι ηταν ετσι,δεν εχω αμφιβολια οτι καναμε οτι μπορουσαμε, θα σας πω καποια στιγμη την εμπειρια τοκετου.. εχουμε καιρο)οποτε και τωρα ετσι θα μπορουσαμε να κανουμε.Δηλαδη να σπασουμε τα νερα γυρω στην 39 εβδ.και μετα ας προχωρησουμε σε καισαρικη,δεν ειπα εγω οχι.Εξαλλου δε με ενδιαφερει να γεννησω φυσιολογικα απλα θα ηθελα να κατσει το μωρο οσο περισσοτερο γινεται μεσα και ας ξερω οτι τοτε θα ανυπομονω και θα εχω σκασει μεσα στο κατακαλοκαιρο.Γιατι, κακα τα ψεμματα θεωρω, οτι ενα μωρο που εχει παρει ολες τις βδομαδες (δεδομενου οτι δεν ξεκιναει μια διαδικασια φυσιολογικου απο μονη της και αρα δεν ειναι ετοιμο)ειναι διαφορετικο απο ενα μωρο που το βγαζεις εσπευσμενα.

Ομως ηταν αρχη ακομα οταν εγινε αυτη η κουβεντα και δεν ηθελα να επεκταθω,τωρα σιγα σιγα θα το ξανασυζητησω μαζι του.Και φυσικα οπως μου ειπε και ο ιδιος θα παιξει μεγαλο ρολο και η αναπτυξη του παιδιου και το βαρος του και να ειναι ολα καλα μεχρι εκεινη τη στιγμη με τον πλακουντα κτλ.

Επεξεργάστηκαν by ριτα79
Γ

AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κερασιά Λιονταράκι δηλαδή!! 17 Αυγούστου έχει γενέθλια ο άντρας μου!! :D Να μην το παινευτώ, αλλά είναι και γαμώ τα παιδιά!!! Ααχαχαχα :D

myrina και εμενα ο αντρας μου 17 Αυγουστου εχει γενεθλια :P !!!


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια! κινητικοτητα σήμερα!!

Σχετικα με το γιατι τα παιρνουν νωριτερα στην καισαρικη εγω αυτο που καταλαβα σε μια συζητηση με τον γιατρο μου αλλα και με εναν αλλαο γιατρο, ειναι οτι γενικα φοβουνται την τομη της μητρας απο προηγουμενη καισαρικη για το πως μπορει να αντιδρασει αν μπει σε διαδικασια γεννα συσπασεις ,σπασιμο νερο και τα σχετικα. Τωρα θα μου πεις αλλες γεννανε φυσιολογικα μετα απο καισαρικη...

Κερασια γιατι θα πατε για καισαρικη?

αννια τελεια η κοιλια:tongue:

Εμεις αυριο παμε για β επιπεδου και ομολογω να πω οτι δεν εχω αγχος περιεργο για εμενα, ισως με πιασει αυριο!

Περαστικα στα κοριτσακια που ειναι αρρωστα, και εμενα με τριγυριζει απο οτι το βλεπω και ελπιζω να την γλιτωσω γιατι την κυριακη θα βαφτισω οποτε θελω να ειμαι ενταξει!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε κατακρίνω και χωρίς να παρεξηγηθείς κουβέντα να γίνετε,τι φοβάσαι βρε από τον φυσιολογικό τοκετό??:tongue:ίσα-ίσα που αυτό το τρόπο έχει προνοήσει η φύση και όχι την καισαρική...Εγώ όταν γέννησα το δεύτερο παιδάκι μου αυτό που φοβόμουν ήταν να μην κάνω καισαρική πιστεύω δεν θα άντεχα:oops:


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...