Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

      Νομίζω ότι ξεκινάει την 31η, αν θυμάμαι καλά.Πως είσαι τώρα? Πέρασε ο πόνος?

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

τρίτη καισαρική εγώ.

λέω μακάρι να χα την εμπειρία του φτ. όσο να πεις έχει ένα κίνδυνο η καισαρική ειδικά αν θες να κάνεις περισσότερα παιδιά.

όπως και να ρθουν πάντως να ναι όσο το δυνατόν με πιο ανώδυνο τρόπο και να ναι γερά. μη το σκέφτεστε από τώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Eλίσαμπεθ μου περαστικά στη μικρούλα σου ελπίζω γρήγορα να γίνει καλά. Όσο για την καμπύλη σακχάρου είχα κάνει την 12η βδομάδα και ήταν μια χαρά αλλά θα μου ξαναβάλει είπε στην 26η περίπου πάλι!!!

Μορίτσα και συ μπουκωμένη είσαι εεεε??? Πόσο σε καταλαβαίνω να ξερες μακάρι να μας περάσει γρήγορα γιατί δεν υποφέρετε η κατάσταση!!!Από τι διάβασα αγοράκι κοριτσάκι έχεις με το καλό κουκλίτσα μου!!!

Αφού μιλάτε για τοκετούς έχω να πω ότι ούτε καν το σκέφτομαι για την ώρα ότι είναι να γίνει θα γίνει!!!

Καλά αποτελέσματα στα κοριτσάκια που έχουν την Β΄επιπέδου εγώ σήμερα θα μάθω πότε θα την κάνω!!!

Εγώ απο το πρωί παλεύω με το μπαλκόνι μου είδα καλό καιρό και βγήκα να το κάνω έβαλα και λουλουδάκια και γέμισε έγινε πολύ ωραίο!!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι πολύ γουρούνα μόλις έφαγα 2-3 φέτες τσουρέκι με μερέντα από πάνω:o...Γιοβανα δεν σε πρόλαβα η ελισινα είναι πιο φτηνή κατά 2-3? από την κελοσοφτ;)το είχα ψάξει

ααααααααααα μην τρελαινεσαι παιδι μου! εγω αυτο το κανω καθε πρωι...εχω φαει ενα τσουρεκι μονη μου σχεδον...τρωω 2 φετες καθε πρωι με βιταμ και μερεντα παρακαλω!!! ;) αλλα στην ζυγαρια δεν εχω ανεβει...

Καλημέρα κοριτσάκια μου !!!!

Όπως βλέπετε πρωινή πρωινή σήμερα δεν μπόρεσα να κοιμηθώ καλά με το μπούκωμα και τον βήχα έχω και τον αντρούλη μου που εδώ και μια βδομάδα έχει φύγει από κρεβατάκι μας γιατί ροχαλίζω πάρα πολύ λέει και δεν τον αφήνω να κοιμηθεί και πολύ στεναχωριέμαι. Εγώ δεν ροχάλιζα πότε και τώρα δεν μπορώ να σταματήσω άντε να ξεμπουκώσω και να γυρίσει στο κρεβατάκι μας. Εγώ έκανα την Τρίτη γενική ούρων και αίματος σήμερα έχουμε ραντεβού στο γιατρούλη μας να δούμε τον μπέμπη. Αλλά είμαι πολύ αγχωμένη γιατί μου βρήκαν λεύκωμα στα ούρα ένα σταυρό και διάβασα στο ιντερνέτ και αγχώθηκα μακάρι να μην έχουμε άλλα.

ροδακινουλα και γω ειμαι μπουκωμενη! δεν μπορω να καταλαβω τοσο καιρο ρε γαμωτο το βραδυ γινομαι χαλια...

ευχομαι να μην συμβαινει κατι με τις εξετασεις σου...αληθεια τι σημαινει λευκωμα στα ουρα? ολα να πανε καλα!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμείς κηπουρική κάναμε αυτή τη βδομάδα! κουβαλήσαμε ένα σωρό φυτά απ το πήλιο, γλάστρες, χώματα...αισίως φτάσαμε τις 22 γλάστρες σύνολο! άντε να το γεμίσουμε!

με το καλό οι β κορίτσια!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το λεύκωμα είναι η τσιμπημένη πίεση αν δε κάνω λάθος...

Αννούλα μου πίεση δεν έχω καθόλου είναι κανονική απλά όταν υπάρχει λεύκωμα στα ούρα πολύ και πίεση μαζί διάβασα στο ιντερνετ ότι είναι συμπτώματα προεκλαμψίας !!! Να δούμε τι θα μου πει και ο γιατρός μου σήμερα το καλό είναι ότι δεν ήταν πολύ μόνο ένα + είχε.


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμείς κηπουρική κάναμε αυτή τη βδομάδα! κουβαλήσαμε ένα σωρό φυτά απ το πήλιο, γλάστρες, χώματα...αισίως φτάσαμε τις 22 γλάστρες σύνολο! άντε να το γεμίσουμε!

με το καλό οι β κορίτσια!!!!!

ΑΑΑΑΑ εσύ με πέρασες εγώ έχω 18 γλάστρες ;);););)


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

ειχα γραψει και κολησε παλι η βλακεια..:(

ηθελα να σας πω οτι και γω εκανα καισαρικη γιατι ο μπεμπης δεν κατεβαινε και εγω δεν ειχα καθολου συσπασεις..οταν μου ειπε ο γιατρος να παμε χειρουργιο εκλαιγα γιατι απογοητευτηκα..

τελικα ομως ηταν καλυτερα απο το να με εχει με τις ωρες και εν τελη να μου το παρει παλι με καισαρικη και να ειναι και ταλαιπωρημενο το μωρο!

ο αντρας μου λεει την εξης σοφη κουβεντα: σημασια εχει να παρω στο σπιτι υγειης την γυναικα μου και το παιδι μου!!! τα υπολοιπα δεν εχουν νοημα...

απλα στην καισαρικη, ισως ενα 3 η 4 παιδι να ειναι ποιο δυσκολο!!! μια ξαδερφη μου τωρα εκανε το τριτο και θελει και τεταρτο παρολο που ο γιατρος της λεει οτι ειναι επικυνδυνο...αυτο δεν ξερω αν θα το ρισκαρα!!! μαλλον οχι...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα μου πίεση δεν έχω καθόλου είναι κανονική απλά όταν υπάρχει λεύκωμα στα ούρα πολύ και πίεση μαζί διάβασα στο ιντερνετ ότι είναι συμπτώματα προεκλαμψίας !!! Να δούμε τι θα μου πει και ο γιατρός μου σήμερα το καλό είναι ότι δεν ήταν πολύ μόνο ένα + είχε.

ακριβώς!

έκανα λεύκωμα με 22 πίεση αμέσως μετά το τοκετό. μετεκλαμψία.

αν δεν έχεις πίεση όλα οκ!

λίγο το αλάτι πρόσεχε...και μην ανησυχείς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι ειμαι εδω και πολυ καιρο μπουκωμενη...δεν ξερω αν ειναι τελικα αλλεργια η καποια ψιλοιωσουλα!!! ελπιζω ομως να μου περασει γιατι ειναι πολυ ενοχλητικο! το βραδυ ζοριζομαι αρκετα...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις αυτόματο πότισμα;;;

θέλω να βάλω γιατί δε παλεύεται...

ειδικά όταν λείπουμε

Οχι δεν έχω αλλά μου έδωσες ιδέα θα ήταν καλό να βάζαμε έτσι δεν θα έχουμε το νου μας όλη την ώρα για να τα ποτίσουμε το καλοκαίρι που θέλουν και ποιο συχνά !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να ναι αλλεργική ρινίτιδα ή ρινίτιδα εκγυμοσύνης...κουράγιο και περαστικά...

γι αυτό το λόγο άλλαξα γιατρό, για τις καισαρικές.

αυτός που έχω τώρα έχει πείρα στις πολλαπλές καισαρικές...

ίσως μετά από καμιά 7ετια το ξαναπαλέψω και για 4ο! χαχαχαχαχα! μπααααα

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχω αλλά μου έδωσες ιδέα θα ήταν καλό να βάζαμε έτσι δεν θα έχουμε το νου μας όλη την ώρα για να τα ποτίσουμε το καλοκαίρι που θέλουν και ποιο συχνά !!!

ναι, θέλει ψάξιμο...σου λύνει τα χέρια πάντως...έχουμε χάσει πολλά φυτά το καλοκαίρι και οικονομικά δε συμφέρει καθόλου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...