Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Τάνια μου χάρηκα που όλα πήγαν καλά με την μπουμπού σου καλέ ολόκληρη κοπελάρα έγινε !!!

Ελίσαμπεθ μου περαστικά ελπίζω η αλοιφούλα να έκανε δουλεία γιατί απο τι ξέρω είναι πολύ επίπονες οι άτιμες !!!!

Farytale καλώς ήρθες στην παρέα μας και συ αγοράκι εεεεε??? με το καλό !!!!

Αννα μου ωραία μου ακούγονται τα χρωματάκια με το καλό να έρθει το μωράκι για να το χαρεί το δωμάτιο !! Όσο για το όνομα εμείς θα το βγάλουμε Αναστάσιο το όνομα του πεθερού μου!!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

νιωνιώ παρόλο που κι εγώ με 3 θα μαι θα χρειαστώ πολλά πράγματα εκ νέου γιατί πολλά μου τα κατέστρεψαν οι ταλιμπαν μου! καρότσι, καρεκλάκι φαγητού, καρεκλάκι αυτοκινήτου μικρο, στράτα κτλ...

Η αλήθεια είναι ότι καρότσι θα χρειαστώ κι εγώ μιας και αυτό που έχω νομίζω έχει πιάσει μούχλα από την υγρασία. Θα πάρω αργότερα κάποιο φθηνό καλοκαιρινό. Και το καρεκλάκι φαγητού έχει πιάσει μούχλα άλλα ψάχνω τρόπο να αντικαταστήσω μόνο το κάλυμα. Καρεκλάκι αυτοκινήτου θα μου δώσει μια φίλη μου για αρχή και στράτα δεν είχα αγοράσει αλλά στον γιο μου είχα δανειστεί από την κουνιάδα μου. Αν μου χρειαστεί ξέρω επομένως που θα τη βρω :tongue:. Το καλό είναι ότι όλοι γύρω μας έχουν παιδιά και ο καθένας έχει από κάτι που δεν το χρειάζεται.

Το μόνο που λαχταράω να πάρω είναι ένα sling ring. Τα βλέπω σε μαμάδες που φοράνε τα παιδάκια τους και τα ζηλεύω. Μου είπε και μια ξαδέρφη μου που είχε δανειστεί ένα ότι τη βόλεψε πολύ και σκοπεύω λίγο αργότερα να παραγγείλω από το ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τώρα είδα το διαφημιστικό απο το λιντλ και έχει την άλλη βδομάδα ρούχα για εγκυμοσύνη έχει παντελόνια με 8ευρώ κολάν με 5ευρώ και μπλουζάκια με 7, λέω να πάω να τα δω απο κοντά και αν μου κάνουν να πάρω φαίνονται ωραία για κάθε μέρα έχει πάρει καμία κάτι απο ρούχο απο κει? γιατί δεν ξέρω αν ποιοτικός είναι καλά.


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νιιονιώ πόσο τυχερή είσαι που έχεις ανθρώπους που έχουν παιδάκια και θα σε βολέψουν με μερικά εγώ δεν έχω κανέναν. Για την στράτα που λες υπάρχουν γιατροί λένε ότι δεν κάνει καλό αλλά αυτό είναι θέμα γιατρού !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τώρα είδα το διαφημιστικό απο το λιντλ και έχει την άλλη βδομάδα ρούχα για εγκυμοσύνη έχει παντελόνια με 8ευρώ κολάν με 5ευρώ και μπλουζάκια με 7, λέω να πάω να τα δω απο κοντά και αν μου κάνουν να πάρω φαίνονται ωραία για κάθε μέρα έχει πάρει καμία κάτι απο ρούχο απο κει? γιατί δεν ξέρω αν ποιοτικός είναι καλά.

Τα είδα και εγώ ροδακινούλα και σκέφτομαι να αγοράσω κολάν για κάθε μέρα για χρήση στο σπίτι και στην παιδ. χαρά.

Ό,τι είναι ποιοτικώς, ούτως ή άλλως δεν θα τα χρειαστώ για πολλές χρήσης. Σε λίγο καλοκαιριάζει και θα χρειαστώ κοντά παντελόνια και φουστάνια για τις ζέστες.

Πέρασε που πήρε μία συνάδελφος από το λιντλ μακό κοντό παντελόνι πάντως ήταν πολύ ικανοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα είδα και εγώ ροδακινούλα και σκέφτομαι να αγοράσω κολάν για κάθε μέρα για χρήση στο σπίτι και στην παιδ. χαρά.

Ό,τι είναι ποιοτικώς, ούτως ή άλλως δεν θα τα χρειαστώ για πολλές χρήσης. Σε λίγο καλοκαιριάζει και θα χρειαστώ κοντά παντελόνια και φουστάνια για τις ζέστες.

Πέρασε που πήρε μία συνάδελφος από το λιντλ μακό κοντό παντελόνι πάντως ήταν πολύ ικανοποιημένη.

ΑΑΑΑ ωραία θα πάω αν είναι για να πάρω μερικά να έχω για κάθε μέρα οτι και να ναι για λίγους μήνες εγώ θέλω και παντελόνια γιατί είμαι αφρατούλα δεν νομίζω να βάλω φορεματάκια το καλοκαίρι έξω παρά μόνο στο σπίτι!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!ηρθα κι εγω!πηγαμε το πρωι για την β επιπεδου κ τελειωσαμε σχετικα γρηγορα θα ελεγα!ο μικρος ειναι μια χαρα ειναι στα 465γρ κ 23 ποντους!ειδαμε τα παντα κ γενικα ο γιατρος ηταν πολυ ευχαριστημενος!(αρναουτογλου,φοβερος,αναλυτικος να εξηγησει τα παντα κ πολυ καλος στην δουλεια του ετσι μου φανηκε).

εμεις κυριακη θα παμε βουλγαρια να κλεισουμε ολα τα πραγματακια του μικρου μια κι ο αντρας μου θα λειπει 1,5 μηνα απο την τεταρτη με την δουλεια κι ετσι δεν θα μπορω να μετακινηθω εγω αργοτερα!

ροδακινουλα μεσα για τον καφε!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λίμπερο μου χαίρομαι που ο μπέμπης σου είναι καλά πάει και αυτό τώρα χαλάρωση τα δύσκολα φύγαν. Με το καλό να πάτε να παραγγείλετε τα πραγματάκια του μωρού σας. Απο βδομάδα το κανονίζουμε εγώ μπορώ κάθε μέρα και ειδικά τα πρωινά που ο άντρας μου είναι στη δουλεία όποτε όταν μπορείς και σύ μου λες !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

ολόκληρος παίδαρος και ο Αχιλλέας λίμπερο! μπράβο! άντε καλά ψώνια τώρα!

απ το λιντλ έχω πάρει κάμποσα για τα παιδιά, μια χαρά μου βγήκαν, εξαιρετικά θα έλεγα.

αν το θυμηθώ από βδομάδα θα πάω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λίμπερο μου χαίρομαι που ο μπέμπης σου είναι καλά πάει και αυτό τώρα χαλάρωση τα δύσκολα φύγαν. Με το καλό να πάτε να παραγγείλετε τα πραγματάκια του μωρού σας. Απο βδομάδα το κανονίζουμε εγώ μπορώ κάθε μέρα και ειδικά τα πρωινά που ο άντρας μου είναι στη δουλεία όποτε όταν μπορείς και σύ μου λες !!!

ναι εφυγαν τα δυσκολα καιρος για να χαλαρωσουμε οποτε!κοριτσακι μου κι εγω πρωινα μπορω οποτε απο τεταρτη-πεμπτη θα το κανονισουμε!!!αλλωστε εχουμε αλλη μια μανουλα που μενει εδω κοντα κ ειπε οτι ειναι μεσα για καφεδακι!

ολόκληρος παίδαρος και ο Αχιλλέας λίμπερο! μπράβο! άντε καλά ψώνια τώρα!

απ το λιντλ έχω πάρει κάμποσα για τα παιδιά, μια χαρά μου βγήκαν, εξαιρετικά θα έλεγα.

αν το θυμηθώ από βδομάδα θα πάω κι εγώ.

σ ευχαριστω αννουλα μου να εισαι καλα!!!!μμμμ θα ριξω μια ματια στα λιντλ!!!καλο ακουγεται!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι εφυγαν τα δυσκολα καιρος για να χαλαρωσουμε οποτε!κοριτσακι μου κι εγω πρωινα μπορω οποτε απο τεταρτη-πεμπτη θα το κανονισουμε!!!αλλωστε εχουμε αλλη μια μανουλα που μενει εδω κοντα κ ειπε οτι ειναι μεσα για καφεδακι

Σούπερ οπότε κανονίστε το και πες είμαι μέσα ότι ώρα και να είναι τα πρωινά το κωλοβαράω χιχιχιιχιιχχι!!!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοκονες μου μπηκα στα γρηγορα γιατι ειχα μαστορια στο σπιτι,ξηλωθηκε ο σοβας και κρεμασε η τεντα ευτυχως το φτιαξαμε...Παω να φαω γιατι με εκοψε λορδα...Θα επιστρεψω:cool::tongue:


:-D

Link to comment
Share on other sites

ολόκληρος παίδαρος και ο Αχιλλέας λίμπερο! μπράβο! άντε καλά ψώνια τώρα!

απ το λιντλ έχω πάρει κάμποσα για τα παιδιά, μια χαρά μου βγήκαν, εξαιρετικά θα έλεγα.

αν το θυμηθώ από βδομάδα θα πάω κι εγώ.

Την Δευτέρα το πρωί αυτή θα είναι η δουλεία μου να πάω να δω τα ρουχαλάκια το μόνο που με αγχώνει είναι αν θα μπαίνω αλλιώς σίγουρα θα πάρω !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...