Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

καλησπερα φουσκωμενες κοιλιτσες!!!τι κανετε?????αχ κερασια μου κι εγω εχω ενα φοβο για τον φτ κ πολυ θα ηθελα καισαρικη αλλα ο αντρας μου τα χωνει κ μου λεει να μην σκεφτομαι ετσι!τεσπα ας ερθει με το καλο η ωρα κ βλεπουμε!

τανιαμπελ αυριο ειναι η β επιπεδου???αντε ολα καλα θα ειναι!εγω παω μεθαυριο παρασκευη!ακομη δεν εχω αγχωθει πιστευω την ωρα που θα παμε θα λιωσω απο το αγχος μου!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα σας! Ομιλητικότατες σας βλέπω σήμερα! Περαστικά στις αρρωστούλες! Ο καιρός δεν βλέπω να στρώνει αλλά εμένα που μ'αρέσει η βροχή είμαι μέσα στη χαρά! Πήγαμε το μεσημέρι για β' επιπέδου και όλα είναι τέλεια ευτυχώς! Είμαστε 450 ολόκληρα γραμμάρια κι έχουμε μια φατσούλα μούρλια! Με το καλό και οι υπόλοιπες να δείτε τα μωράκια σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου. Πώς είστε; Να πω περαστικά σε όλες τις αρρωστούλες. Κουράγιο κορίτσια, που θα πάει, θα έρθει το Καλοκαίρι. Μην ακούσω τότε καμιά να γκρινιάζει του στυλ ''κάνει ζέστη, έχει καύσωνα, δεν αντέχω'', γιατί θα σας βάλω τις φωνές.... :tongue::tongue::tongue::tongue:

Και εδώ χάλια ο καιρός! Έχει 3 εβδομάδες βρέχει ασταμάτητα θα σαπίσουμε στο τέλος!

Και εδώ από την Κυριακή των Βαϊων δεν έχουμε δει μια καλή μέρα. Και αν δεν βρέχει θα φυσάει και θα έχει κρύο, καλή ώρα όπωε και σήμερα. Τελευταία μέρα άδειας, κατέβηκα για κάτι δουλειές και να πάω για αναλύσεις και ο αέρας μου πήρε το κεφάλι. Με πονοκέφαλο γύρισα. :evil::evil::evil:

Κοριτσια θελω να σας ρωτησω αν εχετε δοκιμασει καμια επουλωτικη κρεμα και αν ειχατε αποελεσματα θελω να βαλω στην τομη μου για να την εξαφανισω οσο ειναι προσφατη ακομα(4μηνες) εχετε δοκιμασει την κελοσοφτ η την ελισινα??Ποια ειναι πιο αποτελεσματικη???

Για την κελοσοφτ δεν ξέρω, αλλά την ελισίνα τη χρησιμοποίησε η κουμπάρα μου, μετά από τρία απανωτά χειρουργία που χρειάστηκε να κάνει και είναι πολύ καλή. Είναι όμως ακριβούτσικη.

Ριτα αν θες εξηγησε μου γιατι δεν αφηνουν το μωρο σε δευτερη καισαρικη να σε πιασουν οι πονοι??Και σε βαζουν προγραμματισμενα??

Σχετικα με το γιατι τα παιρνουν νωριτερα στην καισαρικη εγω αυτο που καταλαβα σε μια συζητηση με τον γιατρο μου αλλα και με εναν αλλαο γιατρο, ειναι οτι γενικα φοβουνται την τομη της μητρας απο προηγουμενη καισαρικη για το πως μπορει να αντιδρασει αν μπει σε διαδικασια γεννα συσπασεις ,σπασιμο νερο και τα σχετικα. Τωρα θα μου πεις αλλες γεννανε φυσιολογικα μετα απο καισαρικη...

Ναι και εγώ αυτό ξέρω, αν και έχω γεννήσει φυσιολογικά. Στη 2η γέννα φοβούνται τους πόνους και τις συσπάσεις γιατί δεν ξέρουν πώς θα αντιδράσει η καισαρική. Αν όμως έχουν περάσει τέσσερα χρόνια νομίζω,.... χμμμμ :confused::confused::confused: δεν υπάρχει πρόβλημα να γεννήσεις και φυσιολογικά.

Εμεις αυριο παμε για β επιπεδου και ομολογω να πω οτι δεν εχω αγχος περιεργο για εμενα, ισως με πιασει αυριο!

Περαστικα στα κοριτσακια που ειναι αρρωστα, και εμενα με τριγυριζει απο οτι το βλεπω και ελπιζω να την γλιτωσω γιατι την κυριακη θα βαφτισω οποτε θελω να ειμαι ενταξει!

Με το καλό η Β΄επιπέδου. Θα περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία. Με το καλό και η βάφτιση. Τι είναι το μωράκι; Αγοράκι ή κοριτσάκι;

φοβαμαι ρε παιδια το φυσιολογικο και η ξαδερφη μου τον προηγουμενο μηνα με καισαρικη γεννησε και ξεμπερδεψε σε μια ωριτσα

Να μην τον φοβάσαι καθόλου το φυσιολογικό τοκετό. Αν θέλεις κάποια στιγμή θα σου πω την εμπειρία μου από την 1η γέννα που μέσα σε 2 ώρες είχα γεννήσει. Τα καλύτερα έχω να θυμάμαι :-P:razz::-P:razz::-P Η καισαρική είναι πάντα ένα χειρουργείο. Φυσικά κάθε γέννα διαφέρει και κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, αλλά είμαι της άποψης να πηγαίνουμε με καισαρική μόνο όταν υπάρχει λόγος. Αν όλα εξελίσσονται φυσιολογικά γιατί να το κάνεις;

Ριτάκι πότε έχεις ραντεβού τώρα;


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Libero καλά σου λέει ο καλός σου. Μαζί του είμαι. :tongue::tongue::tongue: Ο φόβος για το άγνωστο είναι φυσιολογικός αλλά πιστέψτε με ούτε ο πόνος είναι τόσο τραγικός ούτε και η διαδικασία τρομαχτική ή κάτι άλλο. Αν ήταν καμία γυναίκα δεν θα γένναγε ή τουλάχιστον δεν θα έκανε 2ο μωρό. Και πάλι λέω ότι μιλάω για περιπτώσεις που όλα εξελίσσονται ομαλά και φυσιολογικά. Με το καλό να κάνεις και εσύ τη Β' Επιπέδου!!

Afroad μπράβο για τα νέα σου. Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης να έχεις.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι της αποψης οτι καλο ειναι αν δεν υπαρχει ουσιαστικος λογος,σε πρωτο τοκετο τουλαχιστον, τα πραγματα να εξελιχθουν μονα τους.Αν τελικα δε γινει και κατσει καισαρικη οκ δεν ειπαμε να το παρετε και βαρια δεν ειναι κατι τραγικο αλλά ας γινει μια προσπαθεια φυσιολογικου.Αξιζει τον κοπο.Προσωπικα νιωθω πολυ καλα που προσπαθησα παραααα πολλες ωρες να γεννησω φυσιολογικα,δεν εγινε και πηγαμε σε καισαρικη.Δε ξερω αν περιμεναμε κι αλλο τι θα γινοταν αλλα σε εκεινη τη φαση δεν ηθελε ο γιατρος ,ουτε και εγω να το ρισκαρουμε αλλο γιατι το μωρο ζοριζοταν.Ομως νιωθω πολυ καλα για την ολη προσπαθεια και απο την καισαρικη δεν εχω να πω τιποτα αρνητικο.Ανηκω σε αυτες τις τυχερες που ειχα τελεια και γρηγορη ,αναρρωση.

Γιοβαννακι αυριο θα δουμε το μπεμπι μας, αν δε δουμε και τωρα φυλο ε πια στις 7/5 οπωσδηποτε!

Αφρο μπραβο!!!Αντε καλο υπολοιπο τωρα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε? εγω καλα ας τα λεμε...μου την σπαει λιγο αυτος ο καιρος αλλα να σας πω την αληθεια, δεν θελω να καλοκαιρεψουμε γιατι δεν αντεχω την ζεστη! κατεβηκα χτες να παρω ενα δωρακι και ζοριστηκα...τι θα κανω το καλοκαιρι? με πιανουν ζαλαδες και ταχυπαλμιες...δυσκολο το φετινο καλοκαιρι!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι πολύ γουρούνα μόλις έφαγα 2-3 φέτες τσουρέκι με μερέντα από πάνω:o...Γιοβανα δεν σε πρόλαβα η ελισινα είναι πιο φτηνή κατά 2-3? από την κελοσοφτ;)το είχα ψάξει


:-D

Link to comment
Share on other sites

αννια σιγα την γουρουνια ,αφου το απολαυσες μην σκεφτεσαι τπτ:tongue: Σημερα κατι εχω παθει και δεν εχω ορεξη, κατι μου συμβαινει να ανησυχησω? χαχα

θα συμφωνησω με οσα ειπαν τα κοριτσια, καλο ειναι ενας τοκετος να εξελιχθει και οταν υπαρχει λογος να γινει καισαρικη καθως το μονο που μας νοιαζει ειναι γερα μωρα και γερες μανουλες! Οι πρωτομανουλες λοιπον μην σκεφτεστε απο τωρα ετσι, αφηστε το μωρακι να μεγαλωσει μεσα σας οσο αυτο νομιζει και οταν αποφασισει οτι θα βγει πραττεται αναλογα:tongue:

ΠΡιν λιγο γυρισαμε απο το βαφτιστηρι , πηγαμε να το δουμε πριν την βαφτιση γιατι τις επομενες μερες δεν θα μπορεσουμε κια για πρωτη φορα δεν εκλαψε στην αγκαλια μας, ελπιζω να ειναι σημαδι για την κυριακη και να ναι φρονιμο το αγορακι μας!

Τωρα θελω κατι να φαω αλλα ειναι αργα, νηστικη με βλεπω να με κοιμαμαι!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι πολύ γουρούνα μόλις έφαγα 2-3 φέτες τσουρέκι με μερέντα από πάνω:o...Γιοβανα δεν σε πρόλαβα η ελισινα είναι πιο φτηνή κατά 2-3? από την κελοσοφτ;)το είχα ψάξει

Καλά και εγώ με όλα αυτά τα τσουρεκοϊδή :tongue: δεν κρατιέμαι. Ένα ολόκληρο μπορώ να κατεβάσω στην καθισιά μου. Αν είναι δε και λίγο ωμούλη είναι η καλύτερή μου :tongue::tongue::tongue::tongue: Δεν το ήξερα ότι η ελισίνα είναι πιο φτηνή :confused::confused: Είναι καλή πάντως.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου !!!!

Όπως βλέπετε πρωινή πρωινή σήμερα δεν μπόρεσα να κοιμηθώ καλά με το μπούκωμα και τον βήχα έχω και τον αντρούλη μου που εδώ και μια βδομάδα έχει φύγει από κρεβατάκι μας γιατί ροχαλίζω πάρα πολύ λέει και δεν τον αφήνω να κοιμηθεί και πολύ στεναχωριέμαι. Εγώ δεν ροχάλιζα πότε και τώρα δεν μπορώ να σταματήσω άντε να ξεμπουκώσω και να γυρίσει στο κρεβατάκι μας. Εγώ έκανα την Τρίτη γενική ούρων και αίματος σήμερα έχουμε ραντεβού στο γιατρούλη μας να δούμε τον μπέμπη. Αλλά είμαι πολύ αγχωμένη γιατί μου βρήκαν λεύκωμα στα ούρα ένα σταυρό και διάβασα στο ιντερνέτ και αγχώθηκα μακάρι να μην έχουμε άλλα.


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κ απο μενα!

αφροαντ μπραβο για την εξεταση ολα καλα:P

κερασια μου θα συμφωνησω με τα κοριτσια καλυτερα μη προγραμματιζεις το τοκετο ασε να ερθει το μωρακι οποτε ειναι ετοιμο...θα σου μιλησω απο προσωπικη πειρα...κ εγω στην ελλη μου φοβομουν το φυσιολογικο τοκετο...απ το 2ο μηνα ειχα ζητησει απ το γιατρο μου να κανουμε καισαρικη...ημουν σιγουρη οτι δε θ αντεχα τους πονους...κ ετσι κ εγινε εκανα καισαρικη στις 37,5 βδομαδες.εκ των υστερων θα σου πω οτι το μετανιωσα.ημουν τυχερη το μωρακι δεν ειχε προβλημα ουτε θερμοκοιτιδα μπηκε ανεπνεε κανονικα εγω αναρρωσα γρηγορα...αλλα τωρα στο 2ο θα προσπαθησω να γεννησω φυσιολογικα.δες το σαν μια εμπειρια..υπαρχει και η επισκληριδιος αν φοβασαι τους πονους δε θα καταλαβεις τιποτε.με το καλο να ερθει το κοριτσακι σου!

ροδακινουλα περαστικα!ελπιζω να μην ειναι κατι το λευκωμα...καμπυλη σακχαρου εχεις κανει?

εμεις πηγαμε παιδιατρο χθες...εχει βρασιμο η μικρη στο στηθος ξεκινησαμε αερολιν κ ελπιζω μεχρι τη δευτερα να ναι καλυτερα και να παει παιδικο κανονικα.

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φιλενάδες! και χρόνια πολλά!!!!

επιστρέψαμε χωρίς τ αγόρια που συνεχίζουν με τους παππούδες τις διακοπές εως σήμερα το βράδυ....και μου λείπουν τρελά!!!

περάσαμε τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Επιτελους εφτιαξε ο καιρος και ελπιζω να κρατησει. Εγω ακομα μπουκωμενη και αναρωτιεμαι αν θα μου φυγει ποτε...Μεσα σ'ολα χτυπησε και ο συναγερμος μεσα στη νυχτα και εκανα και το νυχτοφυλακα.

Ροδακινουλα ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο, θα σας πει ο γιατρος σημερα. Με το καλο να δεις το μωρακι σου!

Αυτες οι μερες ειναι μερες β-επιπεδου για ολες μας σιγα-σιγα. Καλα αποτελεσματα σε ολες!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια κουκλες!

περαστικα στα κοριτσακια που ταλαιπωρουνται απο ιωσεις!

ροδακινουλα ευχομαι να μην ειναι κατι ανυσηχητικο κ με το καλο να δεις τον μικρο σου!!!!

μοριτσα εχεις δικιο ειναι εβδομαδα β επιπεδου!εγω παω αυριο το πρωι πιστευω μεσημερακι να σας εχω νεα!!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κορίτσια!

Βλέπω άρχισαν οι κουβέντες για τον τοκετό....τί ωραία! Εγώ εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γεννήσω φυσιολογικά. Είμαι κατά της καισαρικής, εφόσον αυτή μπορεί να αποφευχθεί. Δεν παύει να είναι χειρουργείο. Γερά μωρά να γεννήσουμε όμως κορίτσια και φυσιολογικός τοκετός ή καισαρική δεν έχει σημασία!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...