Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια μου να σας ενημερώσω και εγώ για όσες ήμαστε κοντά στις εβδομάδες κ όσες έχουν εμπειρία ότι σήμερα είμαι 7 και 1 αλλά ο υπέρηχος με έδειξε 6… αρχικά λέει άδειος σάκος … μετά λέει βλέπω εμρυακα στοιχεία είναι πολύ μικρό μου είπε καρδιά να παλεύει ούτε λόγος δεν φαινόταν το έμβρυο κε ψάξιμο το είδαμε …μ είπε ίσως σταματησε να αναπτύσσεται ίσως ίσως … τέλος πάντων μου είπε να πάω σε μια εβδομάδα πάλι να δούμε τι γίνεται … αυτααααααααααα….. τι να κάνουμε αισιοδοξία και προχωράμε …  και να μην πάνε όλα καλα το έχω ξανά περάσει και κάπως το έχω πάρει ψύχραιμα … 

      Και μένα εχθές ο υπέρηχος το μέτρησε ως 6wd2 ενώ η γιατρός στα χαρτιά έγραφε 7w. Άρα και γω είμαι πιο πίσω όπως και συ. Επίσης επειδή είναι μικρό δε μπορέσαμε να ακούσουμε καρδια με κολπικό υπέρηχο μόνο με κοιλιακό. Στην αρχή το μηχάνημα έδειχνε ότι βρηκε 143 παλμούς αλλά δεν ακουγόταν ούτε φαινόταν το ζιγκ ζαγκ που κάνει όταν ακούς καρδια. Ακουσαμε αλλα οχι αμεσως και ευκολα...Αρα θα ακούσετε την επόμενη εβδομάδα!!!! 🙏

      πρίν από 12 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σε καταλαβαινω όμως είναι πολύ σημαντικό να έχετε το κατάλληλο ενδομητριο. Μπράβο που σταματάνε τη διαδικασία και νοιάζονται και δε στα βάζουν βιαστικά. Μήπως πρέπει να σου δώσουν άλλη αγωγή ώστε να το βοηθήσουν? Κάνε μια συζήτηση. Εύχομαι γρήγορα να έχεις θετικά αποτελέσματα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια!!!χρονια πολλα σε οσους κ οσες γιορταζουν κ ειδικα αν εχετε δικα σας ατομα!!!τι κανετε????εμεις πηγαμε χτες στην βουλγαρια κ ψωνισαμε για τον μπεμπη μας!!!οκ το ξερω οτι ειναι νωρις αλλα οπως σας ειπα ο αντρας μου θα λειπει με την δουλεια του 1,5 μηνα κ μετα θα ειναι αδυνατον να μετακινηθω εκει!κι επειδη ζητησατε πληροφοριες σχετικα με το τι πηραμε θα σας πω αναλυτικα για να δειτε οτι συμφερει απιστευτα!

λοιπον πηραμε ολο το δωματιο(κρεββατι-συρταριερα ντουλαπα),καροτσι 3 σε 1 (καλαθουνα,καθισματακι αυτοκινητου κ η θεση κανονικου καροτσιου),καθισματακι αυτοκινητου,αλλαξιερα,τραπεζακι φαγητου για αργοτερα,παρκο,μαρσιπο,μπανιερο,κ καποια αλλα μικροπραγματα τα οποια δε τα θυμαμαι τωρα...λοιπον δωσαμε προκαταβολη 200 ευρω κ εμειναν αλλα 1000 οπου θα τα δωσουμε οταν τα φερουν...μεσα στην τιμη ειναι κ η μεταφορα αλλα κ το στησιμο των επιπλων.....νομιζω οτι ειναι πολυ καλα...


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα!

Χρονια πολλα σε όσους γιορταζουν, και γω να χαιρομαι τον αντρουλη μου:tongue:

geo angela ευχομαι σημερα να παρετε τα πιο ευχαριστα αποτελεσματα! θα περιμενουμε νεα!

λετα να χαιρεσαι το αγορακι σου για χτες!

Χτες ειχαμε την βαφτιση, ολα πηγαν καλα, και αν και ειχα φιλικη συμμετοχη οπως λεει ο καλος μου, σημερα δεν μπορω να παρω τα ποδια μου γι αυτο και δεν θα κατσω να φτιαξω τπτ για το βραδυ αλλα θα τα παρω ετοιμα. Ειχαμε και κοσμο μεσα στο σπιτι το σκ οποτε απο το πρωι καθαριζω!

Σχετικα με το ονομα ενω τα ειχαμε αποφασισει απο την αρχη οτι το πρωτο θα εμπαινε απο την μερια του Γ και το δευτερο απο εμενα, ανεξαρτητως φυλου τωρα δεν ξερουμε πως να το βαλουμε γιατι απο την μερια των δικων μου ειχαμε επιλεξει του πατερα μου μιας και της μαμας δεν μας αρεσει. Ομως ετυχε να μεινει εγκυος και η νυφη μου και γενναμε με μια βδομαδα διαφορα, εχουν αγορι οποτε θα βαλουν του πατερα μου ετσι μου φαινετε χαζο να βαλουμε και οι δυο το ιδιο ονομα :rolleyes:. Ελπιζω καποια στιγμη συντομα να το αποφασισουμε.

Την ιστορια της ζωης μου σας ειπα παλι:P Παω να συμμαζεψω και τα υπνοδωματια για να τελειωνω καποια στιγμη!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χρόνια πολλά σ' όλον τον κόσμο σήμερα που γιορτάζει (και είναι πολύς! )!

Να χαίρεστε τους Γιώργηδες και τις Γεωργίες σας!

Πολύ καλή τιμή για όλα αυτά λίμπερο. Σε ποια πόλη κάνατε τις αγορές σας;

Geo_angela, καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Μεγάλη γιορτή σήμερα, ελπίζω ο Άγιος να σας βοηθήσει και να έχετε καλά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!Χρονια Πολλα σε οσες και οσους γιορταζουν!!!!!!

Libero παρα πολυ καλη τιμη για ολα αυτα,αντε με το καλο να τα παραλαβεις για να τα χαρει το ζουζουνι σου :D

Taniabell να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!!

Geo angela σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα.

Νομιζω οτι μπαινει σιγα σιγα το καλοκαιρακι γι'αυτο και αυριο λεω να ξεστρωσω να τελειωνω και μ'αυτο......


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά σε όσες έχουν Γιώργο η Γεωργία στις οικογένειές τους!

Επιτέλους καλός καιρός!!

Geo-angela ελπίζω να πήγαν όλα καλά με τα αποτελέσματα!

libero μεγειά τα πραγματά σας! Πολύ καλές τιμές. Εγώ τόσα υπολογίζω για καρότσι και κούνια! Μια χαρούλα!! Με το καλό!

leta να χαίρεσαι το γιόκα σου!

taniabell να χαίρεσαι τον άντρα σου!!

Να ρωτήσω βρε κορίτσια τι κρέμα χρησιμοποιείτε για ραγάδες τώρα αποφάσισα να ξεκινήσω.Ρώτησω στο φαρμακείο και μου πρότειναν της synchroline μια 29 ευρώ τα 200μλ..Αύριο θα παώ να δω επιτέλους και το μωράκι μου και θα ρωτήσω.


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου. Πολύ δύσκολη μέρα σήμερα στη δουλειά..... με πρόσβαλλαν άσχημα και δεν έχω σταματήσει να κλαίω...:cry::cry::cry::cry: Τεσπα......

Geo - Angela εύχομαι να έχετε πάρει ήδη τα αποτελέσματα και να έχετε ηρεμήσει. Σας εύχομαι τα καλύτερα.

libero10 πολύ καλές τιμές. Τέλειες θα έλεγα. Μπράβο! Με το καλό να τα παραλάβετε και να μπει μέσα και ο κούκλος σας.

Τανιαμπελ να χαίρεσαι τον καλό σου και να είστε παντα μαζί και ευτυχισμένοι.

Χαρα82 και εγώ σκεφτόμουν να ξεστρώσω αλλά με τη μαυρίλα που έχει τώρα μου έφυγε η διάθεση :tongue::tongue::tongue:

Angelikig σου στέλνω π.μ. για το φέις.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

γιατί καλό μου να κλαις;;; τι έγινε το τόσο σοβαρό;;;

αααα όχι δε συμφωνώ, όποιος και να το κάνε και για οποιονδήποτε λόγο το κρίμα στο λαιμό του! έλεος πια έγκυο γυναίκα σα δε ντρεπόμαστε!!! τα πήρα τώρα!

Link to comment
Share on other sites

γιατί καλό μου να κλαις;;; τι έγινε το τόσο σοβαρό;;;

αααα όχι δε συμφωνώ, όποιος και να το κάνε και για οποιονδήποτε λόγο το κρίμα στο λαιμό του! έλεος πια έγκυο γυναίκα σα δε ντρεπόμαστε!!! τα πήρα τώρα!

Άστο μεγάλη κουβέντα. Δεν το ήξερε ότι είμαι έγκυος αλλά και μετά που το έμαθε δεν φάνηκε να συγκινείται.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσια, και χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν!

Βλέπω σας καλοκαίριασε ε? Ζηλεύω, εδώ ο καιρός έχει για μια ακόμα φορά χειμωνιάσει, μουντός καιρός και με βροχή. Αφου έχω την εντύπωση πως έρχεται χειμώνας!

Αννια πώς είσαι σήμερα? Λυπάμαι για το θείο σας, να ζήσετε να τον θυμαστε.

Αννα, λυπάμαι για την απώλεια σας. Από εδώ και πέρα τα μικρά σου να σου δίνουν μονο χαρές!

Γιοβάνα πώς είσαι? Ηρέμησες καθόλου? Καταλαβαίνω πως η δουλειά μας επηρεάζει πολύ, αλλά ότι και να έγινε δεν αξίζει να στενοχωριέσαι τόσο πολύ. Εύχομαι σύντομα να νιώσεις καλύτερα, και ότι παρεξήγηση να λυθεί.

Αντζελα που είσαι? Εύχομαι οι εξετάσεις σας να είναι οι καλύτερες και επιτέλους να χαλάρωσες κάπως και να αρχίσει να χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου!

Λίμπερο, τι ωραία, καλορίζικη η προίκα του μωρού! Και πολύ καλή τιμή. Πότε θα τα παραλάβετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οσο για το σχόλιο μου για την επισκληρίδιο, σίγουρα έχω ακούσει πολλές που δε την ήθελαν και μετά παρακαλούσαν και για άλλη!

Ούτε έχω ακούσει περιπτώσεις που να έχουν πάει στραβα. Αλλά επειδή κάνω αντιπηκτικές ενέσεις και ήδη έχω χαμηλά αιμοπετάλια (αλλά όχι απογορευτικά για επισκληρίδιο) φοβάμαι λίγο παραπάνω! Ας έρθει βεβαια με το καλο εκείνη η ώρα και σίγουρα θα αναθεωρήσω απόψεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ακόμα μια μέρα εγκυούλες!

Ο καιρός χάλασε και εδώ σήμερα! Έλεος πια! Και η διάθεση μας πάει ανάλογα με τον καιρό.

Άντζελα, περιμένουμε τα νέα σου!

Τζιοβάννα, η προσβολή του άλλου δείχνει έλλειψη παιδείας. Δεν εχει σημασία αν κάποιος είναι έγκυος ή όχι. Η ευγένεια ποτέ δεν έβλαψε κανέναν και πρέπει να μάθουμε οι Έλληνες επιτέλους να συμπεριφερόμαστε κόσμια. Δεδομένου ότι επηρεάζεσαι πιο εύκολα λόγω ορμονών μπορώ να καταλάβω γιατί έβαλες τα κλάματα αλλά πραγματικά δεν αξίζει να δίνουμε σημασία σε τέτοιους ανθρώπους. Γραψ' τον στα παλιά σου τα παπούτσια.

Δέσποινα, για να πάει στραβά επισκληρίδιο με την άποψη να κινδυνέψει η ζωή κάποιου ούτε εγώ άκουσα αλλά άκουσα περιπτώσεις που δεν έπιασε η επισκληρίδιος. Η κουμπάρα μου στο πρώτο παιδί έκανε επισκληρίδιο αλλά τα ένιωσε όλα. Είτε είχε αναισθησία είτε όχι ένα και τ' αυτό. Η τραγική ειρωνεία είναι ότι δουλεύει σαν βοηθός αναισθησιολόγου. Επίσης η ξαδέρφη ξεκίνησε με επισκληρίδιο για φυσιολ. τοκετό και προχώρησαν μετά σε καισαρική και επειδή είχε ώρα που της την είχαν βάλει δεν μπορούσε να πάρει μεγαλύτερη δόση και αισθανόταν τα πάντα την ώρα της επέμβασης. Φρικιαστικό εντελώς. Φυσικά ξέρω και περιπτώσεις που γέννησαν με επισκληρίδιο και όλα πήγαν μια χαρά. Πολλές περιπτώσεις. Τις προηγούμενες τις ανέφερα σαν εξαιρέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!!!!!!!!

Πήρα τα πρώτα αποτελέσματα της άμνιο και έχω ένα υγιές αγόρι!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Επιτέλους γύρισε η καρδιά μου στη θέση της!!!! Καμία να μην περάσει αυτό που πέρασα!!! Τι άγχος Θεέ μου!!!!!!

Η διάταση της πλάγιας κοιλίας του εγκεφάλου μερικές δφορές οφείλεται σε χρωμοσωματικές ανωμαλίες, γι' αυτό κι έκανα της άμνιο!!!! Δόξα τω Θεώ όμως δεν υφισταται κάτι τέτοιο στο μωράκι μου!!!! Είναι υγιές το παιδάκι μου και προχωράμε!!!!:P:p:p:p:p

...... Κι ο καιρός στη Σκιάθο χάλασε, αλλά δεν κατάφερε να χαλάσει την διάθεση μου!!!!

Αχ κορίτσια είαι πολύ χαρούμενη!!! Τώρα πάω να διαβάσω και τα δικά σας!!!! Πολλά φιλιά και γλυκές καλημέρες!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Χρόνια πολλά για όσες γιόρταζαν χθες!

LIbero φοβερη η τιμη για όλα όσα πήρες!!!

με το καλό να τα χρησιμοποιήσει το μωράκι σου!!!

GiovannaXA οτι κι αν σου είπε γραφτον....άντε μωρε με τον καθε βλακα που ανοίγει το στόμα του και λέει οτι του κατέβει!!!

εγω πάντως έκανα καισαρική με ραχιαία αναισθησια στην κόρη μου και όλα καλά!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!!!!!!!!

Πήρα τα πρώτα αποτελέσματα της άμνιο και έχω ένα υγιές αγόρι!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Επιτέλους γύρισε η καρδιά μου στη θέση της!!!! Καμία να μην περάσει αυτό που πέρασα!!! Τι άγχος Θεέ μου!!!!!!

Η διάταση της πλάγιας κοιλίας του εγκεφάλου μερικές δφορές οφείλεται σε χρωμοσωματικές ανωμαλίες, γι' αυτό κι έκανα της άμνιο!!!! Δόξα τω Θεώ όμως δεν υφισταται κάτι τέτοιο στο μωράκι μου!!!! Είναι υγιές το παιδάκι μου και προχωράμε!!!!:P:p:p:p:p

...... Κι ο καιρός στη Σκιάθο χάλασε, αλλά δεν κατάφερε να χαλάσει την διάθεση μου!!!!

Αχ κορίτσια είαι πολύ χαρούμενη!!! Τώρα πάω να διαβάσω και τα δικά σας!!!! Πολλά φιλιά και γλυκές καλημέρες!!!

Συγχαρητηρια!!!

Τωρα μπορείς να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς άγχη!!!!

Μια χαρα υγιέστατος ο μπεμπάκος σου!!! όλα καλά!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...