Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μμαλλπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Να μαι κα γω μόλις γύρισα απο τον γιατρό οι εξετάσεις άψογες και λεύκωμα πουθενά σήμερα χάρηκε πολύ που βγήκαν καλές απλά μου είπε να περιορίσω για καλό και για κακό το αλάτι απο το φαγητό μου!!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

geo πιστευω αδικα ανησυχεις ολα θα πανε μια χαρα και τα αποτελεσματα των εξετασεων θα στο επιβεβαιωσουν!

Μπραβο Ροδακινουλα!

Libero και Ριτα πολυ ωραια τα ονοματακια!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Μπραβο σε ολες που πηγανε στο γιατρο και ειχανε καλα αποτελεσματα,ευχομαι παντα ευχαριστα νεα να εχουμε.

geo angela ευχομαι για σενα να πανε ολα καλα και να μην ειναι κατι σοβαρο τελικα.

Αντε να ερθει ο καιρος να κανω και γω την β'επιπεδου να μου φυγει το αγχος:(.

Εμεις τον μπεμπη θα τον πουμε Γιωργο(του πεθερου),αν και συνηθησμενο δεν με πειραζει καθολου,φτανει να πανε ολα καλα μονο αυτο με ενδιαφερει.


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κα γω μόλις γύρισα απο τον γιατρό οι εξετάσεις άψογες και λεύκωμα πουθενά σήμερα χάρηκε πολύ που βγήκαν καλές απλά μου είπε να περιορίσω για καλό και για κακό το αλάτι απο το φαγητό μου!!!

972122dtuadhvrq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

geo_angela εύχομαι να πάνε όλα καλά κ την Δευτέρα να έχουμε ευχάριστα νέα.

afroad οι μπεμπούλες μας θα είναι συνονόματες πρώτα ο Θεός! Εύα κ εμείς! sLo_heart.gif

Κορίτσια είδα κ εγώ τον κατάλογο του Lidl! Τα ρούχα εγκυμοσύνης θα τα βγάλει την Πέμπτη, όχι από Δευτέρα. Όσο για την ποιότητα εγώ έχω πάρει ρούχα κ μου έχουν βγει super!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ που είστε δίπλα μου σε αυτή τη δύσκολη στιγμή.Έγραψα καταλάθος ότι η τιμή βγαίνει ανεβασμένη στην δεξιά πλευρά ενώ είναι στην αριστερή... για μένα το ίδιο είναι...

Σας καληνυχτώ και πάλι σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση!!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Χάθηκα 2 μερούλες αλλά με το που γύρισα στη δουλειά άρχισαν τα δύσκολα καθώς είμαστε σε προεκλογικό κλίμα. Να σας πω ότι σήμερα ήρθαν τα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησής μου και όλα καλά. :-P:razz::-P:razz: Μου έφυγε ένα άγχος η αλήθεια είναι. Έκανα και τις αναλυσούλες μου, πήρα χτες τα αποτελέσματα και όλα καλά :P.

geo-angela ελπίζω στην αμνιοπαρακέντηση να φανούν όλα καλά και να μην υπάρχει το παραμικρό θέμα. Το ξέρω ότι έχεις αγχωθεί αλλά καλά κάνουν και τα ψάχνουν όλα.

Rodakinoula όλα καλά και με εσένα διάβασα. Μπορεί να ήταν και τυχαίο. Πρόσεξε λίγο παραπάνω για καλό και για κακό αλλά μην σκάσεις κιόλας.

Libero σωστός άντρας ο μπεμπούλης σου. ;););););) Μπράβο και σε εσάς για τα καλά αποτελέσματα.

Ridi εύχομαι να βρείτε λύση με την άδεια σου. Που δουλεύεις; Δεν παίζει να γυρίσεις και να κάνεις κάτι πιο καθιστικό;:confused::confused:

Ριτάκι εμείς τα είπαμε. THINK PINK! και μην το αμφισβητείς πιά... :tongue::tongue:

Όσο για τα ρούχα από το λιντλ και εγώ έχω καλή εμπειρία. Δεν έχω αγοράσει και πολλά για εμένα, ένα φουστάνι κάποια στιγμή και άλλη μία μπλούζα, αλλά είχαν βγει καλά. Και κάτι πυτζαμάκια που έχω πάρει για τη μικρή καλά είναι.

Όσο για τα ονόματα που λέτε....... Μανώλης το δικό μας.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου! Χαθηκα το ξερω ειμαι απαραδεκτη αλλα η μονη ωρα που μπορω να γραψω καθημερινες ειναι κυριως το βραδυ μωλις τον βαλω για υπνο αλλα ελα που μετα ξερενομαι κι εγω στον καναπε...

Τελικα εχουμε κοριτσακι!!!!!!:D:D δεν ξερω αν θυμαστε αλλα απο την αρχη αυτο πιστευα σε αντιθεση με τον αντρα μου που με ελεγε παλαβη χιχιχιχιιχι την πατησεεεε

Με τις συσπασεις δοξα το θεο παω πολυ καλα περνω 3 mag2 την ημερα, β επιπεδου εχω κλεισει για 2 Μαιου και ανυπομονω να δω την φουσκαλιθρα μου γιατι δεν την εχω ακουσει ακομα κ αγχωνομαι! Εσεις ποτε ακουσατε τα μικρα σας; Πρωτα ο θεος αν πανε ολα καλα γενναω 8 Σεπτ με καισαρικη.

Απο κιλα δε...+5 εσεις;


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! καλό σκ να έχουμε!

γιοχάνα με το καλό ο μανώλης! κι αν είναι και λιοντάρι...ουάου...έχουμε κι εμείς έναν τέτοιο στο σπίτι!

αγγελική κοριτσάκι τελικά; τέλεια! όλα καλά να πάνε!

μια απ τα ίδια κι εδώ με το που κοιμούνται σα να χω αυτοματο ξεραίνομαι κι εγώ! είμαστε και πρωινοί τύποι εμείς δε λογαριάζουμε σάββατα ξυπνάμε απ το χάραμα.

έκλεισα επαγγελματική φωτογράφιση στον 8ο!!! ρίσκο βέβαια γιατί θα μαι πολύ πρησμένη αλλά για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια κι από εμένα και καλό σαββατοκύριακο.

Χάθηκε λίγο και εγώ, πολύ κούραση αυτη τη βδομάδα, λίγες στενοχώριες στο σπίτι, δηλαδή μια από τα ίδια!

Είδα η προηγούμενη βδομάδα ήταν βδομάδα εξετάσεων! Πολύ χαίρομαι που τα περισσότερα νέα ήταν καλά. Να είναι πάντα έτσι!

Αντζελά, καταλαβαίνω την ανησυχία σου για τα αποτελέσματα, και εγώ σε αναμμένα κάρβουνα θα καθόμουν, αλλά η Δευτέρα δεν είναι μακρυά. Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα, που θα είναι. Από ότι διαβάζω, γενικά στην Ελλάδα, οι γιατροί προτιμούν να σε τρομάξουν λίγο παραπάνω, από το να είναι απίστευτα χαλαροί!

Ριντι, μακάρι να πάνε όλα καλά με την άδεια σου. Αφού παιδεύεστε τόσο να την πάρετε, μήπως να προσπαθήσετε να πάρετε για κανένα μήνα?

Βλέπω αρχίσατε να σκέφτεστε ονόματα? Εμείς αν θυμάστε, είχαμε αρχίσει να το ψάχνουμε αμέσως μετά τη β επιπέδου πριν κανένα μήνα. Και τελικά.....αποφασίσαμε να το αφήσουμε για την ώρα. Είπαμε να γεννηθεί η μικρή με το καλό, και με τον τρόπο της θα μας πει αυτή τι όνομα θα ήθελε!

Πιάσαμε λίγο και το θέμα της γέννας? Τι άγχος και αυτο! Για την ώρα λέμε οι γονείς μας να έρθουν αφού γεννηθει με το καλό η μικρή, οπότε θα είμαστε τελείως μόνοι μας. Θα ήθελα να πάω για φυσιολογικό, αλλά άλλος φαντάζομαι κανονίζει. Πάντως εδώ είναι πολύ υπέρ του φυσιολογικού, καισαρική μόνο σε ειδικές περιπτώσεις. Ούτε και πολύ του επισκληρίδιο είναι, γιατί χρειάζεται να σε παρακολουθούν περισσότερο, και για να είμαι ειλικρινής, με φοβίζει εκείνη η βελόνα. Σκέφτομαι να δω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω κάτι συσκευές που στέλνουν σαν ηλεκτρικά κύμματα στη πλάτη. Τα έχει ακούσει καμιά? Αυτό που δε θέλω με τίποτα είναι να χρησιμοποιήσουν τίποτα βεντούζες ή κουτάλες. Δυστυχώς, εδώ ακόμα τις χρησιμοποιούν! Η να χρειαστεί να κάνω καισαρική με ολική. Βέβαια έχουμε ακόμα καιρό να αλλάξουμε γνώμη!

Να ρωτήσω κάτι άλλο? Πότε σκέφτεστε να σταματήσετε τη δουλειά? Εγώ σκέφτομαι να σταματήσω στις 15 Ιουνίου, δηλαδή στην 33 εβδ. Καλά δεν είναι? Ηδη μετράω βδομάδες σα φαντάρος, κουράζομαι αρκετά, και ας κάθομαι όλη μέρα σε ένα γραφείο!

Link to comment
Share on other sites

σταματάω τη δουλειά τέλος μαίου μετά τις πανελλήνιες αναγκαστικά...ίσως και μες τον ιούνη με κάποια γυμνάσια που παίζουν.

ξαναρχίζω τέλος σεπτέμβρη με τα σχολεία...

αν μου τύχαινε και κάποιο καλοκαιρινό μάθημα (που δε το βλέπω) δε θα λεγα όχι.

σίγουρα κουράζομαι περισσότερο, φαντάσου και με 2 μικρά παιδιά στο σπίτι. αλλά για δουλειά δε θα λεγα όχι.

Link to comment
Share on other sites

Aννά τόσο γρήγορα γυρνάς στη δουλειά? Το μωράκι σου θα το προσέχουν οι γιαγιάδες? Χαράς στο κουράγιο σου.

Εμείς λέγαμε να κάτσω όλο το χρόνο, οπότε να ξαναγυρίσω τον Ιούλιο του 2013! Βέβαια, πρέπει να δούμε αν θα βγούμε οικονομικώς. Το επιδόμα βγαίνει γύρω στις 5000 λίρες το χρόνο, αλλά άμα γύρισω στη δουλειά ο βρεφικός θα μας κοστίσει περίπου 1000 λίρες από αυτά που ακούω, οπότε δε ξέρω αν θα συμφέρει!

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς να κάτσεις στο σπίτι μη το συζητάς καθόλου!!!!!!!

το καλύτερο είναι, ειδικά αν δεν έχεις που να το αφήσεις το μωρό.

στο δεύτερο γιο γέννησα 20 αυγούστου και 10 σεπτέμβρη άρχισα τα ιδιαίτερα. χρησιμοποιούσα θήλαστρο για τις ώρες που έλειπα με εξαντλητικές αντλήσεις. τα πρόσεχε η μάνα μου ή ο μπαμπάς τους αν κανονίζαμε τα μαθήματά μας διαφορετικές ώρες.

μόνο που χρησιμοποιούσα πολύ συχνά ταξί απ ότι θυμάμαι για να μη μπαίνω στα μέσα με το πολύ το κόσμο. ήμουν και με καισαρική οπότε η άμυνα μου πεσμένη. καλα πήγε πάντως.

αν μου τύχει μαθήμα δε θα πω όχι. είναι η περίοδος που όλοι κλείνουν. μετά δε θα βρω και θα μείνω ένα χρόνο χωρίς κανένα εισόδημα. δε λέει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε έξω και να κάνετε βολτούλες. Εμένα δυστυχώς με έπιασε ένας κολικός νεφρού χθες άλλο πράγμα.:( :(:(Πήγα στο γιατρό, μου είπε ότι έχω διάταση στο ένα νεφρό και μου έδωσε yutopar και ντεπον. Σήμερα άρχισε να με πιάνει ευτυχώς αλλά χθες κόντεψα να πηδήξω απο το μπαλκόνι απο τους πόνους. Δεν μπορούσα καν να κάτσω όχι να ξαπλώσω και συν όλα τα άλλα είχα και εμετούς και δεν μπορούσα ούτε νερό να πιω. Ελπίζω να περάσει σύντομα. Το 'χει πάθει καμιά απο σας; Ελπίζω όχι πάντως, είναι τρομακτικός πόνος. Απλά θέλω να ξέρω αν κρατάει πολύ ή όχι.

Όσον αφορά τη δουλειά Άννα κι εγώ στην ίδια μοίρα είμαι με τα ιδιαίτερα. Δυστυχώς δεν γίνεται να μείνεις χωρίς εισόδημα κι επίσης αν ένα χρόνο μείνεις εκτός δύσκολα ξαναμπαίνεις στο παιχνίδι.

Ρίντι με το καλό οι Ευούλες μας λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...