Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα ψιλοχαθηκα γιατί κάνουμε μαζεματακια στο Σπιτι ώστε να έρθει το νέο μέλος και να χωραμε όλοι :D μαθαίνω κ στον μικρο να κάνει τσισα στο γιογιο κ είμαι όλη μέρα απο πάνω του...ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα απο την κυστικη ινωση όλα καλα ευτυχώς!!geo χαίρομαι που το μωρακι σου είναι καλα..mimika Kai afroad να ζήσετε,ότι άλλο κορίτσια συγχωρηστε με γιατί μπαίνω απο Κινητο φιλια σε σας και στις κοιλιτσες σας.


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας!!!!

να ευχηθω στα κοριτσακια που παντρευτηκαν να ειναι παντα ευτυχισμενα να χαιρονται την οικογενεια τους κ με το καλο να ερθουν κ να συμπληρωσουν αυτην την ευτυχια τα μπεμπακια τους!!!!!

καλα αποτελεσματα σε οσες εχουν την β επιπεδου!με το καλο να δειτε τα μικρουλια σας!

αννια μπραβο κοριτσι μου για τα αποτελεσματα!

πφφφφ κι εγω πρεπει να μαζεψω τα χαλια αυτες τις μερες αλλα προς το παρον αδειασα το παιδικο δωματιο μια κ σε λιγες μερες θα ερθουν τα πραγματακια του μπεμπη μας!!!χαζευω τωρα χαλακια κ κουρτινες για λιγο αργοτερα ομως.....


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας!!! :) Χάθηκα, αλλά η κατάστασή μου ήτανε δύσκολη.. Έμπαινα διάβαζα, αλλά δεν είχα το κουράγιο να γράψω.. Θα σχολιάσω πρώτα όσα διάβασα και μετά θα σας πω τα νέα μου!! ;)

Ρίτα αφού έμαθες κι εσύ το φύλο, είμαι η τελευταία τώρα!!!!! :tongue:

Νιονιώ ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σου για την κούνια, ήτανε πολύ εποικοδομητικά!! ;)

Εύρι σήμερα δεν ήτανε να πάτε στο γιατρό;; Πως πήγε;; Τι σου είπε για τις ταχυπαλμίες;; :?:

Άντζελα μπράβο για τα αποτελέσματα της άμνιο!! Να το χαρείς από τώρα!! :D

Ροδακινούλα μπράβο για τα αποτελέσματα που δεν ήτανε λεύκωμα!! :) Επίσης ευχαριστούμε για την πληροφορία για το Lidl! :D Έχω αγοράσει πολλές φορές ρούχα και εσώρουχα από το Lidl, και μου βγήκανε πάρα πολύ καλά!! Δεν μου έχει χαλάσει ποτέ τίποτα!!! Λέω να πάρω το σουτιέν θηλασμού που μου φαίνεται πολύ καλή προσφορά!! Το θέμα είναι ότι πρέπει να πας αξημέρωτα για να βρεις!! :?

Γιοβάννα υπομονή στην δουλειά.. Είμαι σίγουρη πως είναι πολύ δύσκολο, αλλά δεν έμεινε πολύς καιρός!! ;)

Δέσποινα αυτό που λες για τους γιατρούς στην Ελλάδα νομίζω είναι αλήθεια.. Ο δικός μου με είχε 3 μήνες ξάπλα με τις αποκολλήσεις, αν και δεν ξέρω αν όντως ήτανε απαραίτητο.. :rolleyes: Και τώρα που είχε δει τον πλακούντα μου χαμηλά με είπε να είμαι γενικά ξεκούραστη.. Το πάει πιο αμυντικά.. Όσο για τη δουλειά εγώ έχω σταματήσει από την αρχή σχεδόν και δεν μ'αφήνει να ξαναπάω.. Μετά που θα γεννήσω θα ξαναπάω δουλειά Σεπτέμβρη 2013 όπως και η Γιοβάννα..

Αφροαντ τί έπαθες κι εσύ με τους κωλικούς.. Ελπίζω όλα καλά τώρα!! Συλληπητήρια για τον παπούκα σου.. Επίσης να ζήσετε!!! Βίον ανθόσπαρτο και καλούς απογόνους (αν και αυτό το προλάβατε!!) ;):D

Μιμίκα κι εσεις να ζήσετε!! :D Κι όσα έγραψα παραπάνω στην Αφροάντ :tongue:

Άννια λυπάμαι για τον θείο σου.. Από ότι βλέπω η ψυχολογία έχει ανέβει!!!!!!! Συγχαρητήρια και για τα αποτελέσματα της κυστικής!! ;)

Λέτα και Σοφία να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! :D Επίσης Σοφία ευχαριστώ που μου το θύμισες και πήρα την μάνα μου!! Κάθε φορά το ξεχνάω :oops: Α, η αλοιφή σου έκανε δουλειά;

Άννα πως να ξεχάσεις την απώλειά αυτή; :? Δεν νομίζω ότι ξεπερνιέται ποτέ κάτι τέτοιο.. Να είναι γερά τα αγόρια σου και να τα χαρείς όσο μπορείς!! ;)

Λίμπερο συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα της Β' επιπέδου!! :) Επίσης εμείς οι πόντιοι για κάτι καινούργιο λέμε "είας γράσιμο", που σημαίνει με υγεία να τα λιώσεις!! :D Πραγματικά πολύ καλές τιμές!!

Τάνια και σε σένα συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα της Β'επιπέδου!! :)Επίσης να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!! :D Πάντα άξια νονά!! :D Εδώ στην Κρήτη όταν βάφτισα, εκεί που στέκεσαι και περνάνε για τις ευχές στο τέλος, μου έλεγαν "να τα χιλιάσεις", δεν καταλάβαινα τι εννοούσαν γιατί εμείς δεν το λέμε πάνω αυτό, νόμιζα να τα χιλιάσω με την έννοια να ζήσω χίλια χρόνια :P εκ των υστέρων μου εξήγησαν ότι σημαίνει να χιλιάσω τα βαφτιστήρια!!! :lol: :lol: :lol: Μόνο αν σκεφτώ ποτέ να κατέβω στις εκλογές :P (επίκαιρο κιόλας) Ααχχαχαχαχαχχα


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Έχω δύο κοριτσάκια ήδη και περιμένω το τρίτο με ΠΗΤ 6/8, αλλά επειδή είναι τρίτη καισαρική μου είπε ότι θα πάμε 2 εβδομάδες νωρίτερα. Είπα να σας πω την καλημέρα μου!


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλιτσες :)

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ που με καλωσορισατε στο καφεδακι σας! Εκανα τις περισσοτερες απο εσας φιλες στο φβ και ετσι νιωθω οτι σας γνωριζω καλυτερα! Μια εικονα χιλιες λεξεις δεν λενε; Ειναι πολυ σωστο αυτο!

Που θα μου παει θα σας μαθω ολες μια μια και θα μοιραζομαστε ολες τις αγωνιες μας :)

Προς το παρον να σας πω για μενα οτι εχω ενα αγορακι που γεννηθηκε στις 29 Νοεμβριου και ειμασταν στο ιδιο καφε με την Μαριλενα! Μενω στην Αθηνα και δουλευα χρονια σε ναυτιλιακες εταιριες. Σταματησα ομως την δουλεια οταν ηταν ο μικρος μου 2 μηνων κι αυτο γιατι 1. Ηταν χαλια μα χαλια εκει που δουλευα τον τελευταιο 1.5 χρονο φανταστειτε με εκαναν να κλαιω σχεδον συνεχεια στην εγκυμοσυνη οποτε σε καταλαβαινω Γιοβαννακι..

2. Δεν μου εδιναν καμια αδεια μητροτητας ουτε μειωμενο...οπως ηταν φυσικο σηκωθηκα κ εφυγα σιγα μην καθομουν στους τρελλους κ το μωρο μου μονο του! Ηταν μια αποφαση που δεν την αλλαζω ακομα κ σημερα παρολο που τα οικονομικα σαφως εινα δυσκολα πλεον. Η πλακα ειναι οτι μωλις αποφασισα οι ειμαι ετοιμη να βρω δουλιτσα κ να αφησω το παιδι στην μαμα μου που τωρα ειναι 17 μηνων, τσουπ να σου και η μπεμπα...θα πειμενω να μεγαλωσει κι αυτη λιγο και μετα θα ψαχτω μια κ καλη!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα νεα απο την μπεμπα μου ειναι οτι την αλλη εβδομαδα κανουμε την β επιπεδου και δεν κρατιεμαι...θελω τοσο να την δω κ ολα να ειναι καλα!!!

Σημερα πηγα και εκανα εξετασεις γενικη αιματος, ουρων, αντι χα γιατι κανω αντιπηκτικες ενεσεις και τελος αυτηνντην αηδια που λεγετε καμπυλη σακχαρου μπλιαξξξξξ!!! Ευχηθειτε μου καλη τυχη γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα διαβητη και ινσουλινη κ καταλαβαινετε... Ευχομαι να μην επαναληφθει το παρελθον...τα αποτελεσματα θα τα ξερω μεθαυριο το απογευμα.

Β επιπεδου εχετε κανει ολες σας;


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρίτα αφού έμαθες κι εσύ το φύλο, είμαι η τελευταία τώρα!!!!! :tongue:

Μπα...ακομα δε με εχω για σιγουρη και σου κανω παρεα...θα δουμε ...χαχα!

Τα νεα απο την μπεμπα μου ειναι οτι την αλλη εβδομαδα κανουμε την β επιπεδου και δεν κρατιεμαι...θελω τοσο να την δω κ ολα να ειναι καλα!!!

Σημερα πηγα και εκανα εξετασεις γενικη αιματος, ουρων, αντι χα γιατι κανω αντιπηκτικες ενεσεις και τελος αυτηνντην αηδια που λεγετε καμπυλη σακχαρου μπλιαξξξξξ!!! Ευχηθειτε μου καλη τυχη γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα διαβητη και ινσουλινη κ καταλαβαινετε... Ευχομαι να μην επαναληφθει το παρελθον...τα αποτελεσματα θα τα ξερω μεθαυριο το απογευμα.

Β επιπεδου εχετε κανει ολες σας;

Μπραβο ολα καλα με τη μπεμπα σου λοιπον,με το καλο η β επιπεδου.Οχι εγω ακομα δεν εχω κανει, 7/5 θα παω.Οσο για την καμπυλη οντως μπλιαχ...και εγω θα την κανω κατα την 26η εβδ.Ευχομαι ολα να σου πανε καλα με αυτο το θεμα.

Στειλε μου πμ για fb να σε βρω και εγω.

agtog Καλως ηρθες!Να χαιρεσαι τα παιδακια σου!Κατσε στην παρε μας!!!

Αφρο και μιμικα να ζησετε κοριτσια και οτι επιθυμειτε!!!!!Παντα αγαπημενοι!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μου τώρα!! Πέρασα μία δύσκολη ίωση.. Με πολύ δυνατό βήχα, κλείνω τώρα 3 βδομάδες που με ταλαιπωρεί!! :?:shock: Εδώ και 2 μέρες ξεκίνησα αμοξίλ και κορτιζονούχο εισπεόμενο, γιατί είχα φτάσει στο απροχώρητο.. Από τον πολύ βήχα έπαθα μικροθλάσεις στα πλευρά! :| Τώρα με τα φάρμακα καθαρίζω πιο εύκολα, όμως ακόμα πονάνε τα πλευρά μου επειδή έχω ήδη πάθει τις θλάσεις.. :cry: Αν με είχανε δώσει τα φάρμακα από την αρχή δεν θα πονούσα τουλάχιστον.. :? Τέσπα, βλέποντας τον ρυθμό δράσης των φαρμάκων πιστεύω σε κανά δυο μέρες να είμαι μια χαρά!! ;) Άννα τελικά ο παλιός είναι αλλιώς, αλλά απορώ πως τα πέρασες όλα αυτά που περνάω τώρα χωρίς να πάρεις αγωγή, και με 2 ταλιμπάν στο σπίτι!! Ειλικρινά μπράβο!! Και σε όλες σας δηλαδή που έχετε ήδη παιδιά! Δεν ξέρω αν και πως θα τα κατάφερνα.. :confused:

Τελικά για τα πραγματάκια του μωρού αποφασίσαμε να τα πάρουμε όλα από την τοπική αγορά! Το καρότσι είναι αυτό που σας το έχω δείξει 100 φορές ως τώρα :tongue:

http://www.bebestars.gr/productsdetails.asp?LangId=156&sid=4266&productid=29743&cid=26

Στο μαγαζί που το βρίσκουμε κοστίζει 400 ευρώ περίπου. Είδαμε και τα επιπλάκια, αν πάρουμε το πιο οικονομικό κρεβατάκι, το οποίο όμως έχει 3 επίπεδα για το στρώμα και αφαιρούνται τα κάγκελα εντελώς για να γίνει κρεβατάκι αργότερα, με ένα στρώμα όχι το πιο οικονομικό, θα μας βγουν πάνω-κάτω άλλα 600.. Στο σύνολο δηλαδή για τα βασικά πάμε κάπου στο χιλιάρικο. Το θετικό είναι ότι κάνουνε δωρεάν παράδοση στο σπίτι, και συναρμολόγηση, και επίσης αν τα πάρουμε τον Ιούλιο θα έχει εκπτώσεις -5% και -10% αντίστοιχα στα είδη.. Ο προϋπολογισμός μου ήτανε να μην φύγουμε πάνω από 1,5 χιλιάρικο για τα πάντα όλα, νομίζω ότι αυτά που υπολοίπονται δεν πάνε πάνω από 500 ευρώ.. Εσείς τι λέτε;;

Με πήρανε από το mothercare για συνάντηση ενημέρωσης την Παρασκευή. Θα μας μιλήσει κάποια μαία, και θα δώσουν και -10% κουπόνι για βρεφικά!!

Για τα ονόματα που λέτε, εμείς όπως είχα γράψει και παλιά, αν είναι αγόρι θα πάρει του πεθερού μου Αλέξανδρος. Του πατέρα μου είναι ίδιο με του άντρα μου, και δεν θέλω να έχουμε Ιωάννης ο 1ος, Ιωάννης ο 2ος, κοκ, 45 Γιάννηδες που λέει και η παροιμία!! :tongue: και αν είναι κορίτσι ή Ελισάβετ της μάνας μου ή Γαλάτεια της πεθεράς μου!!! :D


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

agtog καλώς όρισες κι εσύ!!Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και με το καλό να σου έρθει και το 3ο!! :D

Αγγελική σ'ευχαριστώ που με δέχτηκες στους φίλους σου! Παρεπιπτώντως τώρα που ανέφερες την Μαριλένα, έχει εξαφανιστεί τελευταία! Για την δουλειά που λες, νομίζω πως αν υπάρχει η δυνατότητα, έστω και με κάποια δυσκολία όπως στην περίπτωσή σου, καλό είναι η μάνα να είναι κοντά στο παιδί όταν αυτό είναι μικρό! Προσωπικά βέβαια δεν ξέρω αν θα άντεχα.. Ευτυχώς είμαι στο δημόσιο και ήδη οι άδειες είναι αρκετές, σε φάση που πιστεύω ότι όταν περάσει ο καιρός θα θέλω να γυρίσω στη δουλειά γιατί δεν θα την παλεύω άλλο μες το σπίτι, αλλά ίσως αλλάξω γνώμη στην πορεία, ποιος ξέρει ?!

Ριτάκι ωραία λοιπόν!!! Βαδίζουμε μαζί στο άγνωστό!! Αχαχαχαχα :lol:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα...ακομα δε με εχω για σιγουρη και σου κανω παρεα...θα δουμε ...χαχα!

Μπραβο ολα καλα με τη μπεμπα σου λοιπον,με το καλο η β επιπεδου.Οχι εγω ακομα δεν εχω κανει, 7/5 θα παω.Οσο για την καμπυλη οντως μπλιαχ...και εγω θα την κανω κατα την 26η εβδ.Ευχομαι ολα να σου πανε καλα με αυτο το θεμα.

Στειλε μου πμ για fb να σε βρω και εγω.

Δεν ειστε ακομα σιγουροι τι σου ειπε;

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου σου εστειλα κ πμ!

agtog Καλως ηρθες!Να χαιρεσαι τα παιδακια σου!Κατσε στην παρε μας!!!

Καλως ορισες με το καλο το νινακι σου!

Αφρο και μιμικα να ζησετε κοριτσια και οτι επιθυμειτε!!!!!Παντα αγαπημενοι!

Να ζησετε και απο μενα!!!!

Τα νέα μου τώρα!! Πέρασα μία δύσκολη ίωση.. Με πολύ δυνατό βήχα, κλείνω τώρα 3 βδομάδες που με ταλαιπωρεί!! :?:shock: Εδώ και 2 μέρες ξεκίνησα αμοξίλ και κορτιζονούχο εισπεόμενο, γιατί είχα φτάσει στο απροχώρητο.. Από τον πολύ βήχα έπαθα μικροθλάσεις στα πλευρά! :| Τώρα με τα φάρμακα καθαρίζω πιο εύκολα, όμως ακόμα πονάνε τα πλευρά μου επειδή έχω ήδη πάθει τις θλάσεις.. :cry: Αν με είχανε δώσει τα φάρμακα από την αρχή δεν θα πονούσα τουλάχιστον.. :? Τέσπα, βλέποντας τον ρυθμό δράσης των φαρμάκων πιστεύω σε κανά δυο μέρες να είμαι μια χαρά!! ;) Άννα τελικά ο παλιός είναι αλλιώς, αλλά απορώ πως τα πέρασες όλα αυτά που περνάω τώρα χωρίς να πάρεις αγωγή, και με 2 ταλιμπάν στο σπίτι!! Ειλικρινά μπράβο!! Και σε όλες σας δηλαδή που έχετε ήδη παιδιά! Δεν ξέρω αν και πως θα τα κατάφερνα.. :confused:

Πω πω...ι ταλαιπωρια βρε κοριτσι μου σε καταλαβαινω περαστικα κ αγυριστα..

Αχ η αληθεια ειναι οτι πρωτη φορα που μενεις εγκυος δεν εχει καμια σχεση με την δευτερη...ειναι ολα τοσο πρωτογνωρα τοσο ηρεμα..μετα τρεχατε ποδαρακια μου χαχαχχχαχαχ αλλα εχει αλλη γλυκα...ξερεις τι σε περιμενει κ πωσνα το αντιμετωπισεις

Τελικά για τα πραγματάκια του μωρού αποφασίσαμε να τα πάρουμε όλα από την τοπική αγορά! Το καρότσι είναι αυτό που σας το έχω δείξει 100 φορές ως τώρα :tongue:

http://www.bebestars.gr/productsdetails.asp?LangId=156&sid=4266&productid=29743&cid=26

Πολυ ωραιο με ο καλο,

Στο μαγαζί που το βρίσκουμε κοστίζει 400 ευρώ περίπου. Είδαμε και τα επιπλάκια, αν πάρουμε το πιο οικονομικό κρεβατάκι, το οποίο όμως έχει 3 επίπεδα για το στρώμα και αφαιρούνται τα κάγκελα εντελώς για να γίνει κρεβατάκι αργότερα, με ένα στρώμα όχι το πιο οικονομικό, θα μας βγουν πάνω-κάτω άλλα 600.. Στο σύνολο δηλαδή για τα βασικά πάμε κάπου στο χιλιάρικο. Το θετικό είναι ότι κάνουνε δωρεάν παράδοση στο σπίτι, και συναρμολόγηση, και επίσης αν τα πάρουμε τον Ιούλιο θα έχει εκπτώσεις -5% και -10% αντίστοιχα στα είδη.. Ο προϋπολογισμός μου ήτανε να μην φύγουμε πάνω από 1,5 χιλιάρικο για τα πάντα όλα, νομίζω ότι αυτά που υπολοίπονται δεν πάνε πάνω από 500 ευρώ.. Εσείς τι λέτε;;

Εγω λεω οτι μια χαρα ειναι οι τιμες που λες! Οσο για το κρεββατακι συμφωνω κ επευξανω..κι εμεις ετσι καναμε κ τωρα πρωτα ο θεος θα παρουμε κανονικο κρεββατι στον Λεωνιδα και η μικρη θα κρατησει την κουνια του η οποια κραταει ως περιπου 4 ετων οποτε γλυτωνουμε απο δευτερο κρεββατι για αρκετο καιρο!

Με πήρανε από το mothercare για συνάντηση ενημέρωσης την Παρασκευή. Θα μας μιλήσει κάποια μαία, και θα δώσουν και -10% κουπόνι για βρεφικά!!

Πηγαινε δεν εχεις να χασεις τιποτα οσα μαθαινεις καλο ειναι ειδικα για το θεμα του θηλασμου!

Για τα ονόματα που λέτε, εμείς όπως είχα γράψει και παλιά, αν είναι αγόρι θα πάρει του πεθερού μου Αλέξανδρος. Του πατέρα μου είναι ίδιο με του άντρα μου, και δεν θέλω να έχουμε Ιωάννης ο 1ος, Ιωάννης ο 2ος, κοκ, 45 Γιάννηδες που λέει και η παροιμία!! :tongue: και αν είναι κορίτσι ή Ελισάβετ της μάνας μου ή Γαλάτεια της πεθεράς μου!!! :D

Σουπερ τα ονοματα!!

Γεια σας κορίτσια!

Έχω δύο κοριτσάκια ήδη και περιμένω το τρίτο με ΠΗΤ 6/8, αλλά επειδή είναι τρίτη καισαρική μου είπε ότι θα πάμε 2 εβδομάδες νωρίτερα. Είπα να σας πω την καλημέρα μου!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


agtog καλώς όρισες κι εσύ!!Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και με το καλό να σου έρθει και το 3ο!! :D

Αγγελική σ'ευχαριστώ που με δέχτηκες στους φίλους σου! Παρεπιπτώντως τώρα που ανέφερες την Μαριλένα, έχει εξαφανιστεί τελευταία! Για την δουλειά που λες, νομίζω πως αν υπάρχει η δυνατότητα, έστω και με κάποια δυσκολία όπως στην περίπτωσή σου, καλό είναι η μάνα να είναι κοντά στο παιδί όταν αυτό είναι μικρό! Προσωπικά βέβαια δεν ξέρω αν θα άντεχα.. Ευτυχώς είμαι στο δημόσιο και ήδη οι άδειες είναι αρκετές, σε φάση που πιστεύω ότι όταν περάσει ο καιρός θα θέλω να γυρίσω στη δουλειά γιατί δεν θα την παλεύω άλλο μες το σπίτι, αλλά ίσως αλλάξω γνώμη στην πορεία, ποιος ξέρει ?!

Ριτάκι ωραία λοιπόν!!! Βαδίζουμε μαζί στο άγνωστό!! Αχαχαχαχα :lol:

Χαρα μου Μυρινα μου! Συμφωνω απολυτα οτι οταν το επιτρεπουν οι συνθηκες ειναι υπεροχο κ απαραιτητο για υο παιδι να μεγαλωνει με την μαμα του τον πρωτο χρονο κ ειλικρινα το ειδα να γινετε μπροστα μου..φαντασου οτι μεχρι να χρονισει το παιδι δεν ημουν ετοιμη ουτε εγω να το αφησω αλλα ουτε κ εκεινο..τωρα ειναι πολυ ανεξαρτητος γιατι πηρε απο μενα οτι χρειαζοταν..σκεψου οτι 17 μηνες τωρα τον κανω μπανιο στις 8 του δινω το γαλατακι ου κ ον βαζω για υπνο μονο εγω...δεν εχω λειψει ποτε κ ας σημαινει αυτο οτι εχω να βγω βραδυ απο υοτε που γεννησα χαλαλι του!!! Δεν ξερω αν εχεις διαβασει καθολου Γιοσαφατ κ το βιβλιο Μεγαλωνοντας μεσα στην Ελληνικη οικογενεια; Αν οχι παρτο λεει πολυ σωστα πραγματα! :)


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μυρινα...τα 1500 χμμμμ ετσι και ετσι δεν ειμαι και τοσο σιγουρη οτι δε θα ξεφυγεις με μπανακια,αποστειρωτες,λευκα ειδη,διακοσμητικα,προικες ,αλλαξιερες,κουβερτουλες ,ειδη φαγητου κτλ...δε σου βαζω ρηλαξ ,καθισματακια φαγητου,ρουχα παρκοκρεβατα κτλ..γιατι απο αυτα ολο και κατι θα σου κανουν δωρο.Ενταξει με λογικες ισως αγορες σε λευκα ειδη και εξοπλισμο για τον πρωτο καιρο ναι θα σου φτασουν.Αν ομως παρεις και συρταριερα οχι...

Αληθεια συρταριερα δε θες;Εγω αν και ειχα πολλες ντουλαπες τη βρηκα απαραιτητη,ειναι φισκα να φανταστεις...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρα μου Μυρινα μου! Συμφωνω απολυτα οτι οταν το επιτρεπουν οι συνθηκες ειναι υπεροχο κ απαραιτητο για υο παιδι να μεγαλωνει με την μαμα του τον πρωτο χρονο κ ειλικρινα το ειδα να γινετε μπροστα μου..φαντασου οτι μεχρι να χρονισει το παιδι δεν ημουν ετοιμη ουτε εγω να το αφησω αλλα ουτε κ εκεινο..τωρα ειναι πολυ ανεξαρτητος γιατι πηρε απο μενα οτι χρειαζοταν..σκεψου οτι 17 μηνες τωρα τον κανω μπανιο στις 8 του δινω το γαλατακι ου κ ον βαζω για υπνο μονο εγω...δεν εχω λειψει ποτε κ ας σημαινει αυτο οτι εχω να βγω βραδυ απο υοτε που γεννησα χαλαλι του!!! Δεν ξερω αν εχεις διαβασει καθολου Γιοσαφατ κ το βιβλιο Μεγαλωνοντας μεσα στην Ελληνικη οικογενεια; Αν οχι παρτο λεει πολυ σωστα πραγματα! :)

Συμφωνω απολυτα ,αν υπαρχει η δυνατοτητα να εισαι με το παιδι ειναι οτι καλυτερο και για το ιδιο και για σενα.Χμμμ...ισως για εμας τις μανουλες στην πραγματικοτητα η φαση καποιες φορες ειναι ''οπου φυγει-φυγει'' και οι περισσοτερες δε βλεπουν την ωρα να επιστρεψουν στην εργασια...και εγω ετσι ενιωθα καποιες (πολλες)φορες αλλα επειδη τελικα εμεινα απο επιλογη με τον γιο μου εως τα 2μιση του και μετα επεστρεψα στη δουλεια και εκεινος πηγε σταθμο ,εχω να πω οτι οσο κι αν κουραστηκα ,γιατι ειναι πολυ πιο κουραστικο να εισαι με το παιδι παρα στη δουλεια και δε σηκωνω αμφισβητηση σε αυτο απο κανεναν :tongue:,ο χρονος που περασαμε μαζι ειναι αναντικαταστατος οσο και αν ζοριστηκα και ζοριστηκαμε οικονομικα.Κερδισαμε κι οι δυο τοσα πολλα!!!Μακαρι να μπορεσω να κανω το ιδιο και με το αλλο παιδι.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρίτα ξέχασα να γράψω στα περίπου 600 που λέω για το κρεβατάκι, είναι και η συρταριέρα! Σε αυτά που αναφέρεις ποντάρω ότι κάποια θα μου τα πάρουν! Για παράδειγμα ήδη η κουμπάρα μου, μου είπε ότι θα μου πάρει το μπανάκι! Δωμάτιο δεν σκοπεύω να του φτιάξω άμεσα, θα το έχουμε μαζί μας για κάποιο διάστημα, οπότε τα υπόλοιπα σιγά σιγά. Και πράγματα που δεν είναι απαραίτητα για το ξεκίνημα, όπως καθισματάκι φαγητού, παρκοκρέβατο, κοκ, λέω να τα αφήσω προς το παρόν και βλέπουμε μετά..

Αγγελική έχεις δίκιο για το να μένει η μάνα με το παιδί! Ευτυχώς εμένα η δουλειά μου έχει (ακόμα τουλάχιστον) κάποια παραπάνω προνόμια στο θέμα των αδειών, και θα μπορέσω να είμαι σπίτι για τον 1ο χρόνο! Θα τα κοιτάξω προς το μέλλον τα βιβλία, γιατί ήδη μου έχει δώσει αρκετά η κουμπάρα μου, όταν τα τελειώσω αυτά θα ψάξω αυτό για την ελληνική οικογένεια που λες! Αυτό που λες για την έξοδο πολλές φορές με προβληματίζει, σκέφτομαι ότι η ζωή μου δεν θα είναι ποτέ ξανά όπως πριν, κοκ! Η κουμπάρα μου βέβαια μου λέει να μην το σκέφτομαι αυτό τώρα, γιατί μετά λέει τα συναισθήματα που σου δημιουργούνται είναι τόσο διαφορετικά από οτιδίποτε άλλο, που δεν σου λείπουν αυτά που έκανες πριν! Για να δούμε!! :D


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα ,αν υπαρχει η δυνατοτητα να εισαι με το παιδι ειναι οτι καλυτερο και για το ιδιο και για σενα.Χμμμ...ισως για εμας τις μανουλες στην πραγματικοτητα η φαση καποιες φορες ειναι ''οπου φυγει-φυγει'' και οι περισσοτερες δε βλεπουν την ωρα να επιστρεψουν στην εργασια...και εγω ετσι ενιωθα καποιες (πολλες)φορες αλλα επειδη τελικα εμεινα απο επιλογη με τον γιο μου εως τα 2μιση του και μετα επεστρεψα στη δουλεια και εκεινος πηγε σταθμο ,εχω να πω οτι οσο κι αν κουραστηκα ,γιατι ειναι πολυ πιο κουραστικο να εισαι με το παιδι παρα στη δουλεια και δε σηκωνω αμφισβητηση σε αυτο απο κανεναν :tongue:,ο χρονος που περασαμε μαζι ειναι αναντικαταστατος οσο και αν ζοριστηκα και ζοριστηκαμε οικονομικα.Κερδισαμε κι οι δυο τοσα πολλα!!!Μακαρι να μπορεσω να κανω το ιδιο και με το αλλο παιδι.

Ριτακι αχ ποσο συμφωνω δεν ξερεις... Με ολα οσα ειπες..βλεπεις εγω δεν ειχα σταματησει ποτε να δουλευω απο τα 18 μου και ολο αυτο μου ελειψε αρκετες φορες ειδικα τωρα που ειναι πλεον πιο ανεξαρτητος γιατι μεχρι να χρονισει δεν ειχα τετοιες αναγκες!!! Ειναι απειρα κουραστικο παντως κ λιγες το ξερουν αυτο..σου λενε..καθετε σπιτι ολη μερα...ναι αμε....εμενα μου λες.. Χαχαχχαχα

Παντως κ στο κοριτσακι μου το ιδιο θα κανω με οποιο προσωπικο κοστος στον τελικο απολογισμο αξιζουν ολα αυτα οπως ειπες κ εσυ!!!! :)


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...