Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ετσι και εγω, δουλευα σερι απο τα 18 εως τα 28 και οταν λεω σερι εννοω οτι, δεν εμεινα χωρις δουλεια ουτε ενα μηνα ποτέ περαν των αδειων μου και καπως αργησα να συνηθισω το να ειμαι σπιτι ,για ενα μεγαλο διαστημα υπολειτουργουσα μεχρι να βρω ρυθμους αλλα χαλαλι.Και το λεω τωρα με βεβαιοτητα οσο κι αν γκρινιαζα τοτε...χαχα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρίτα ξέχασα να γράψω στα περίπου 600 που λέω για το κρεβατάκι, είναι και η συρταριέρα! Σε αυτά που αναφέρεις ποντάρω ότι κάποια θα μου τα πάρουν! Για παράδειγμα ήδη η κουμπάρα μου, μου είπε ότι θα μου πάρει το μπανάκι! Δωμάτιο δεν σκοπεύω να του φτιάξω άμεσα, θα το έχουμε μαζί μας για κάποιο διάστημα, οπότε τα υπόλοιπα σιγά σιγά. Και πράγματα που δεν είναι απαραίτητα για το ξεκίνημα, όπως καθισματάκι φαγητού, παρκοκρέβατο, κοκ, λέω να τα αφήσω προς το παρόν και βλέπουμε μετά..

Αγγελική έχεις δίκιο για το να μένει η μάνα με το παιδί! Ευτυχώς εμένα η δουλειά μου έχει (ακόμα τουλάχιστον) κάποια παραπάνω προνόμια στο θέμα των αδειών, και θα μπορέσω να είμαι σπίτι για τον 1ο χρόνο! Θα τα κοιτάξω προς το μέλλον τα βιβλία, γιατί ήδη μου έχει δώσει αρκετά η κουμπάρα μου, όταν τα τελειώσω αυτά θα ψάξω αυτό για την ελληνική οικογένεια που λες! Αυτό που λες για την έξοδο πολλές φορές με προβληματίζει, σκέφτομαι ότι η ζωή μου δεν θα είναι ποτέ ξανά όπως πριν, κοκ! Η κουμπάρα μου βέβαια μου λέει να μην το σκέφτομαι αυτό τώρα, γιατί μετά λέει τα συναισθήματα που σου δημιουργούνται είναι τόσο διαφορετικά από οτιδίποτε άλλο, που δεν σου λείπουν αυτά που έκανες πριν! Για να δούμε!! :D

Το δημοσιο ανηκει σε οκη κατηγορια εννοειται οι δεν ειναι το ιδιο! Αφου με τις αδειες φτανεις στον ενα χρονο ειναι μια χαρα δεν το συζητω! Θα αλλαξει η ζωη σου αυτο ειναι αληθεια ομως θα αλλαξεις κι εσυ οποτε δεν θα σου φανει η διαφορα τοσο εντονα...θα με θυμηθεις σ αυτο που σου λεω κ να μην προβληματιζεσε καθολου (αν κ εχεις απολυτο δικιο να το σκεφτεσαι κ εγω το ιδιο εκανα)

Το πιο αξιοθαυμαστο ομως ξερεις ποιο ειναι; Οτι θα κανεις απειρες θυσιες τις οποιες δεν θα αντιλαμβανεσαι εσυ αλλα θα στο λενε αλλοι κ θα λες..ωχ οντως εγω το εκανα αυτο... Μανα....μεγαλειο αγαπης κ αυτοθυσιας....μεχρι ν το ζησω δεν το πιστευα!!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και εγω, δουλευα σερι απο τα 18 εως τα 28 και οταν λεω σερι εννοω οτι, δεν εμεινα χωρις δουλεια ουτε ενα μηνα ποτέ περαν των αδειων μου και καπως αργησα να συνηθισω το να ειμαι σπιτι ,για ενα μεγαλο διαστημα υπολειτουργουσα μεχρι να βρω ρυθμους αλλα χαλαλι.Και το λεω τωρα με βεβαιοτητα οσο κι αν γκρινιαζα τοτε...χαχα!

Μια απο τα ιδια ακριβως!!! Εγω στην αρχη δεν γκρινιαζα να σου πω γιατι δεν μπορουσα να διανοηθω οτι θα τον αφησω τοσο μωρο κ θα φυγω...εμενα με επιασε τωρα τελευταια στους 17 μηνες κ πανω που ειπα οκ βρισκω δουλεια τσουπ ξετσουμισε και η μικρα χαχχαχαχα οποτε καταλαβαινεις παμε παλι απο την αρχη


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το φανταστηκα οτι τωρα σε επιασε γιατι απο τωρα μεχρι γυρω στα 2-3 ειναι και λιγο δυσκολα τα πραγματα....

Λεγε μου τετοια......χαχαχαχαχα κ οχι τπτ αλλο κ να ηθελα να τον παω παιδικο να εκτονωνεται τωρα με την μπεμπα νεογεννητη με τπτ...


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λεγε μου τετοια......χαχαχαχαχα κ οχι τπτ αλλο κ να ηθελα να τον παω παιδικο να εκτονωνεται τωρα με την μπεμπα νεογεννητη με τπτ...

Ας το θεσω ετσι μη σε τρομαξω.....μπορει απο τη νεα χρονια(εννοω μετα τις γιορτες) να το ξανασκεφτεις...χαχαχα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια! Ευχαριστώ για τα καλωσορίσματα! Ελπίζω να αντέξουμε με τη ζέστη... Έχω αρχίσει να ζεσταίνομαι ήδη υπερβολικά, υποφέρω με δόσεις...

Ακομα δε ζεσταινομαι,εχουμε να τραβηξουμε ιδρωτα και ζεστη ομως....α πα πα ουτε να το σκεφτομαι...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δε ζεσταινομαι,εχουμε να τραβηξουμε ιδρωτα και ζεστη ομως....α πα πα ουτε να το σκεφτομαι...

Προβλεπω να παιρνω αγκαλια ο κλιματιστικο..παει ο αντρας μου παγωτο κασατο θα γινει


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μυρινα σ ευχαριστω για τις ευχες!να χαιρεσαι κ εσυ τη μανουλα σου!και περαστικα σου!ναι η αλοιφη δουλεψε αμεσα 2-3 φορες την εβαλα κ αμεσως ενιωσα καλυτερα-ευτυχως!

agtog καλως ηρθες!με το καλο το τριτο!

αγγελικη κ εγω δεν εχω κανει ακομα β επιπεδου την αλλη πεμπτη θα παω.

οσο για το θεμα δουλειας κ εγω στο δημοσιο ειμαι εκατσα ενα χρονο και κατι στην ελλη ναι ηταν αναντικαταστατος αυτος ο χρονος αλλα χαρηκα πολυ που γυρισα στη δουλεια και δεν ενιωσα καθολου τυψεις που αφησα το παιδι-πηγε παιδικο και μια χαρα περναει...σχολαω κ εγω νορμαλ ωρες το μεσημερι ειμαι σπιτι μου οποτε ποτε δεν ενιωσα οτι χανω χρονο απο το παιδι μου.και στο δευτερο το ιδιο θα κανω.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

μυρινα σ ευχαριστω για τις ευχες!να χαιρεσαι κ εσυ τη μανουλα σου!και περαστικα σου!ναι η αλοιφη δουλεψε αμεσα 2-3 φορες την εβαλα κ αμεσως ενιωσα καλυτερα-ευτυχως!

agtog καλως ηρθες!με το καλο το τριτο!

αγγελικη κ εγω δεν εχω κανει ακομα β επιπεδου την αλλη πεμπτη θα παω.

οσο για το θεμα δουλειας κ εγω στο δημοσιο ειμαι εκατσα ενα χρονο και κατι στην ελλη ναι ηταν αναντικαταστατος αυτος ο χρονος αλλα χαρηκα πολυ που γυρισα στη δουλεια και δεν ενιωσα καθολου τυψεις που αφησα το παιδι-πηγε παιδικο και μια χαρα περναει...σχολαω κ εγω νορμαλ ωρες το μεσημερι ειμαι σπιτι μου οποτε ποτε δεν ενιωσα οτι χανω χρονο απο το παιδι μου.και στο δευτερο το ιδιο θα κανω.

Με το καλο! Μαζι θα την κανουμε εγω Τεταρτη εσυ Πεμπτη! Οσο για την δουλεια σου σουπερ αυτο ειναι το ιδανικο!!!!

Φιλακια πολλα ξυπνησε ο μικρος μου θα τα ξαναπουμε!!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πολυγραφότατες βλέπω!!! :-)

Myrina περαστικά εύχομαι να ξεμπερδεύεις τελείώς από την ίωση. Στις 8 θα πάω στη γιατρό και έχω αγχωθεί γιατί έχω ενάμισι μήνα να πάω! Ευτυχώς βέβαια νιώθω τακτικά το μωράκι μου και ελπίζω να είναι καλά!

agtog να χου ζήσουν τα παιδάκια σου και με το καλό να έρθει και το τρίτο!!Πολύ σας χαίρομαι τις μανούλες με τα τόσα παιδάκια!Μπράβο

angelikig καλά έκανες και σταμάτησες,κάποιες στιγμές οι αποφάσεις είναι δύσκολες αλλά ο καιρός τις επιβεβαιώνει ή οχι.

Από βάρος κορίτσια πως πάτε,εμένα με έχει πιάσει απελπισία με αυτό το θέμα! Δεν ξέρω τι γίνεται.Πρήζονται και τα πόδια μου συνέχεια και ούτε πίεση έχω και όλες οι εξετάσεις μια χαρά.Που να πιάσουν και οι ζέστες!!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Agtog καλωσήρθες και εσύ στην παρέα μας. Με το καλό και το τρίτο παιδάκι σου.

Μυρίνα σε καταλαβαίνω για τις θλάσεις στα πλευρά. Περαστικά σου εύχομαι. Πριν από 2 χρόνια που ήταν η πρώτη χρονιά της μικρής μου στον παιδικό και αρρωσταίναμε οικογειακώς, με είχε πιάσει τέτοιος βήχας που μου είχαν σπάσει φλεβίτσες από το ένα μάτι. Πήγα με φόβο στον οφθαλμίατρο και όταν μου είπε τι είχα πάθει έμεινα με το στόμα ανοιχτό. Για τη δουλειά που λες, ο χρόνος που μένεις με το παιδί σου είναι πραγματικά αναντικατάστατος. Και εγώ που γύρισα στην κορούλα μου στο χρόνο πάνω, ενώ το ήθελα σε εκείνη τη φάση, τον πρώτο καιρό αναρωτιόμουν τι κάνω και γιατί δεν είμαι με το παιδί μου. Άσε το πόσα τηλέφωνα έκανα την πρώτη μέρα....:tongue::tongue::tongue:

Εύρι γιατί τέτοιο άγχος με τα κιλά; Έχεις πάρει πολύ βάρος; Εγώ πήρα 2 κιλάκια μέσα στο Πάσχα, αλλά επειδή έχω ήδη πάνω μου φορτίο :tongue::tongue::tongue:, προσέχω τώρα λίγο παραπάνω και ελπίζω να τα χάσω ή να μείνω τουλάχιστον σταθερή εκεί.

Νιονιώ ναι στα Δικαστήρια δουλεύω. Πές στην πεθερά σου ότι γλίτωσε ;););)


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Giovanna μπηκαν 3 κιλα χωρις να το καταλαβω κ χωρις καταχρήσεις ιδιαίτερες.αναρρωτιέμαι τι θα γίνει από εδώ κ πέρα.είναι πρώτη εγκυμοσύνη κ δν έχω ιδέα που θα φτάσω!μου φαίνονται πολλά.ουφ!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...