Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Giovanna μπηκαν 3 κιλα χωρις να το καταλαβω κ χωρις καταχρήσεις ιδιαίτερες.αναρρωτιέμαι τι θα γίνει από εδώ κ πέρα.είναι πρώτη εγκυμοσύνη κ δν έχω ιδέα που θα φτάσω!μου φαίνονται πολλά.ουφ!

Ρε κορίτσι μπήκαν 3 κιλά. Ο.Κ. Είναι τα τρία πρώτα ή έχεις πάρει και άλλα; Στην κόρη μου, που είχα μείνει έγκυος με λιγότερα κιλά από ότι τώρα, στην 25η εβδομάδα περίπου που είσαι εσύ είχα πάρει 8 κιλά και συνολικά είχα πάρει 9. Για την ακριβεία είχα πάρει 11 αλλά τον τελευταίο μήνα έχασα 2. Το μωρό πίεζε πολύ, έκανε και ζέστη και δεν μπορούσα να φάω πολύ.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Συνολικα 8 μεχρι τώρα!μακάρι να τα καταφέρω όπως εσύ κ σ'ευχαριστώ που μου το πες!εγω λέω μη πάρω καμιά δεκαριά ακόμη.αντε να δούμε.πάω κ στη γιατρό σε λίγο να δω τι θα μου πει.ευχαριστώ πάντως!

:-)


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια μου !!!

Το ξέρω ότι χάθηκα αλλά είχα την μανούλα μου εδώ απο το Σαββάτο και έκανε δουλίτσες. Μου μάζεψε τα χαλιά και έκανε γενική όλο το σπίτι να ναι καλά γιατί δεν την πάλευα άλλο!!!

Μιμίκα μου να ζήσετε πάντα ευτυχισμένοι και αγαπημένοι με το καλό να έρθει το νέο μέλος της οικογένειας για να συμπληρώσει την ευτυχία σας!!!

Λιμπερό μου μεγιά τα πραγματάκια σας με το καλό να έρθει ο μπεμπης σας και να τα χαρεί !!! Εγώ λέω να πάω απο βδομάδα να δω για τα επιπλάκια του στα Όνειρα δεν θα τα πάρω ακόμα αλλά θέλω να δώ πόσο βγαίνουν αυτά που μου άρεσαν το σάιτ τους!!!

evri μου μην αγχώνεσαι με τα κιλά να δεις τι γρήγορα θα τα χάσουμε μετά εξάλλου δεν είναι και πάρα πολλά να φανταστείς εγώ έχω πάρει 8 και είμαι σε ποιο μικρή βδομάδα απο σένα!! Βέβαια τα δικά μου πρώτα πέντε μπήκαν τον πρώτο μήνα μετά λειτούργησε ο οργανισμούλη μου και έκανε καύσεις !!!

Ελίσαμπεθ χρόνια πολλά για την κορούλα σου να είναι γερή και δυνατή και να την καμαρώσεις όπως επιθυμείς. Βλέπω κοντά κοντά έχουμε την β΄επιπέδου εγώ θα την κάνω την Τετάρτη καλή επιτυχία να έχουμε !!!

Αγγελική την ίδια μέρα έχουμε την β΄επιπέδου μακάρι για όλα τα κοριτσάκια του κόσμου τα αποτελέσματα να είναι τέλεια !!!

Μυρίνα μου περαστικά σου ακόμα δεν πέρασε η ίωση ???

ΜΜΜΜΜ δεν θυμάμαι αλλά φιλάκια σε όλα τα κορίτσια !!!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Από βάρος κορίτσια πως πάτε,εμένα με έχει πιάσει απελπισία με αυτό το θέμα! Δεν ξέρω τι γίνεται.Πρήζονται και τα πόδια μου συνέχεια και ούτε πίεση έχω και όλες οι εξετάσεις μια χαρά.Που να πιάσουν και οι ζέστες!!

Αχ διάβασα που γράφεις για τα ποδαράκια σου που πρήζονται και είπα αχ και άλλη ομοιοπαθούσα........... εδω και μια βδομάδα είναι κάθε μέρα πρησμένα ακόμα και το πρωί που ξυπνάω!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και προς ενημέρωση από αύριο θα είναι τα ρουχαλάκια στο λίντλ. Τώρα δεν θυμάμαι αλλά κάποιο κοριτσάκι έγραψε για το σουτιέν θηλασμού το σκέφτηκα και γω να πάρω αλλά δεν ξέρω το νούμερο ας μας πουν τα κοριτσάκια που γεννήσαν πως μπορούμε να υπολογίσουμε το νούμερο απο τώρα .......


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρες!

παλεύω με το τέρας που λέγεται ρούχα, ντουλάπες, καλοκαιρινά, μωρουδιακά...

μπλέξιμο μεγάλο!!! ευκολία από οικονομικής άποψης τα ίδια φύλα αλλά δυσκολία με τη τακτοποίηση.

κι εμένα ψιλοπρήζονται τα πόδια μου. κι έχει ανοίξει η όρεξη και ανεβαίνουν τα κιλά. 7 συν περίπου...

πολλά είναι.

Link to comment
Share on other sites

[quote name=evri

angelikig καλά έκανες και σταμάτησες,κάποιες στιγμές οι αποφάσεις είναι δύσκολες αλλά ο καιρός τις επιβεβαιώνει ή οχι.

Από βάρος κορίτσια πως πάτε,εμένα με έχει πιάσει απελπισία με αυτό το θέμα! Δεν ξέρω τι γίνεται.Πρήζονται και τα πόδια μου συνέχεια και ούτε πίεση έχω και όλες οι εξετάσεις μια χαρά.Που να πιάσουν και οι ζέστες!!

Εγω evri μου εχω παρει 5 ως τώρα και φαντασου προσεχω κιολας....που να μην προσεχα!!! Στην πρωτη εγκυμοσυνη πηρα 22...ναι ναι καλα διαβαζεις και η αληθεια ειναι οτι η νεα εγκυμοσυνη με πετυχε με -18 αλλα ηθελα να χασω κ καποια απο πριν. Ελπιζω παντως να παρω κι εγω το πολυ 12 γιατι δενθελω με τπτ να ξαναφτασω εκει που ημουν!

Αγγελική την ίδια μέρα έχουμε την β΄επιπέδου μακάρι για όλα τα κοριτσάκια του κόσμου τα αποτελέσματα να είναι τέλεια !!!

Με τ καλο ροδακινουλα μου να εχουμε καλα αποτελεσματα!

Μυρίνα μου περαστικά σου ακόμα δεν πέρασε η ίωση ???

ΜΜΜΜΜ δεν θυμάμαι αλλά φιλάκια σε όλα τα κορίτσια !!!!

καλησπέρες!

παλεύω με το τέρας που λέγεται ρούχα, ντουλάπες, καλοκαιρινά, μωρουδιακά...

μπλέξιμο μεγάλο!!! ευκολία από οικονομικής άποψης τα ίδια φύλα αλλά δυσκολία με τη τακτοποίηση.

κι εμένα ψιλοπρήζονται τα πόδια μου. κι έχει ανοίξει η όρεξη και ανεβαίνουν τα κιλά. 7 συν περίπου...

πολλά είναι.

Ωχ ωχ Αννουλα ειναι στα αμεσα σχεδια μου αλλα πως τ σκεφτομαι δεν ξερεις...η μαλλον ξερεις!!! Οσο για τα κιλα συγκριτικα με την εβδομαδα που εισαι κ ειμαι μια χαρα σε βρισκω..


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

κάπως έτσι σκεφτόμουν κι εγώ, 20 στο πρώτο, 13 στο δεύτερο.

τώρα νομίζω θα πάω παραπάνω. ξεκινησα και παραπάνω...δυστυχώς.

με τα επιπλέον κιλά η κούραση μεγαλώνει...άντε να ζεστάνει να το κλείσω το στόμα

το κακό είναι ότι τ αγόρια είναι απελπιστικά λιγόφαγα! όλα εμείς τα τρώμε...και καλά ο μπαμπάς μας είναι με κοιλιακούς, εγώ είμαι σα μπαλόνι...

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας και πάλι! Μόλις γύρισα από το γιατρό.Το μωράκι μας είναι μια χαρά δόξα τω θεώ. 830 γραμ.κάμποσα μου φάνηκαν.Με τα κιλά εντάξει δεν μου είπε κάτι. Το μόνο θέμα είναι ότι ο πλακούντας μου είναι χαμηλός και αν δεν ανέβει πρέπει να κάνω καισαρική,πράγμα που δεν θέλω. Ξέρει καμία κάτι σχετικό;Την άλλη εβδομάδα θα κάνω και έναν τρισδιάστατο για να δούμε και τον πλακούντα καλύτερα.Για να δούμε!! Όσο για το πρήξιμο μου είπε πως αν το βράδυ είναι πρησμένα και το πρωί ξεπρήζονται να μην ανησυχώ,άλλωστε δεν έχω ούτε πίεση,ούτε λεύκωμα!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεία σας και πάλι! Μόλις γύρισα από το γιατρό.Το μωράκι μας είναι μια χαρά δόξα τω θεώ. 830 γραμ.κάμποσα μου φάνηκαν.Με τα κιλά εντάξει δεν μου είπε κάτι. Το μόνο θέμα είναι ότι ο πλακούντας μου είναι χαμηλός και αν δεν ανέβει πρέπει να κάνω καισαρική,πράγμα που δεν θέλω. Ξέρει καμία κάτι σχετικό;Την άλλη εβδομάδα θα κάνω και έναν τρισδιάστατο για να δούμε και τον πλακούντα καλύτερα.Για να δούμε!! Όσο για το πρήξιμο μου είπε πως αν το βράδυ είναι πρησμένα και το πρωί ξεπρήζονται να μην ανησυχώ,άλλωστε δεν έχω ούτε πίεση,ούτε λεύκωμα!

τελεια νεα!!!Τελειο και το βαρος!!!Οσο για τον πλακουντα μην ανησυχεις .το ειχα ξαναπει και στη μυρινα και εμενα στο β επιπεδου και λιγο μετα τα ιδια μου ελεγαν στο γιο μου αλλα ανεβηκε τελικα μια χαρα!Θα δεις!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εύρι μου κι εμένα το ίδιο μου είχανε πει στον τελευταίο υπέρηχο, ότι ο πλακούντας μου είναι χαμηλά δηλαδή, αλλά οστώσο έχει περιθώριο να ανέβει καθώς η μήτρα θα μεγαλώνει! Οπότε δεν το σκέφτομαι από τώρα.. Μετά την 34 βδομάδα διάβασα κάπου ότι είναι πιο καθοριστικό!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συνολικα 8 μεχρι τώρα!μακάρι να τα καταφέρω όπως εσύ κ σ'ευχαριστώ που μου το πες!εγω λέω μη πάρω καμιά δεκαριά ακόμη.αντε να δούμε.πάω κ στη γιατρό σε λίγο να δω τι θα μου πει.ευχαριστώ πάντως!

:-)

Εγώ τους πρώτους τρεις μήνες δεν είχα πάρει τίποτα γιατί είχα τρομερές ναυτίες, τώρα έχω +9 (ο γιατρός μου είπε να προσέχω λίγο..... κλαψ). Αν θυμάμαι συνολικά στις προηγούμενες εγκυμοσύνες είχα πάρει 12-15. Αν πάντως όλα είναι καλά από θέμα υγείας, μην αγχώνεστε για τα κιλά αυτά καθ'εαυτά, είναι και ο θηλασμός στη μέση, το κλείσιμο στο σπίτι κτλ. κτλ, οπότε μαζεύονται. Η (μη ιατρική μου φυσικά και πιθανόν και λανθασμένη) γνώμη είναι ότι ή έτσι ή αλλιώς θα τα πάρουμε..... το να τα χάσουμε μετά είναι το θέμα.... (εγώ είμαι αμαρτωλή περίπτωση, έχω κρατήσει 10 από κάθε μωρό, οπότε γι' αυτό μου είπε ο γιατρός να προσέχω.... τα είχα και από πριν τα κιλά μου.... και πάλι κλαψ!)


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

rita σ'ευχαριστώ πολύ! Μου είπε αυτό για την καισαρική και με στεναχώρησε,αλλά μου είπε σίγουρα στην32η θα το δούμε!! Εσένα θυμάσαι πότε ανέβηκε;

myrina μου μακάρι να ανέβει να γλιτώσω και την καισαρική...:-)

agtog δεν έχεις και άδικο απλά σαν πρώτη εγκυμοσύνη όλα είναι άγνωστα και σου φαίνονται βουνό!!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...