Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Τα ίδια ακριβώς έκανα.... τι βλάκας που είμαι....

Γιοβαννα μου να σου πω...Δοξα τω Θεω προβληματα υγειας δεν εχω(ακομα τουλαχιστον),αν καταφερω να φερω εις περας χωρις προβληματα (που ετσι πιστευω)και 2 εγκυμοσυνες παρα τα κιλα μου ,δε σκαω...εχω αποδεχτει απο νεοτερη οτι ειμαι παχουλη.Τι να κανουμε τωρα;Δε με απασχολει ειλικρινα ιδιατερα το θεμα,το παν ειναι να νιωθεις καλα με τον εαυτο σου απο εκει και περα δεν ειπα να παραξεφυγω για λογους υγειας πανω απο ολα ,αλλά δε ειναι και του τυπου μου να υποβαλω τον εαυτο μου σε συνεχης διαιτες κτλ.Δεν μπορω.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Απο το newlook πιο νουμερο παρηγγειλες;Οταν τα παραλαβεις γιοβαννα μου ,πες μου πως σου ειναι.Θελω και εγω να παρω αλλα κολλαω με τα νουμερα...

Παρήγγειλα το 18 γιατί στο 16-18 είμαι και από τα MARKS 'N' SPENCER. Αν θα έρθουν θα σου πω. Λέω ότι μπορεί να καθυστέρησαν γιατί έπεσα και στις αργίες τις δικές τους, μετά τις δικές μας συν του ότι είμαι επαρχία. Αν δεν έρθουν πάντως θα στεναχωρηθώ γιατί ένα τυρκουάζ φόρεμα το είχα ματιάσει και το είχα φανταστεί και με παππούτσι, μπιζού κλπ ;);)


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Δεν την παλεύω άλλο :( Δεν θέλω να είμαι άρρωστη πια!!!!! Αν δεν είναι η αποκόλληση να με κρατάει στο κρεβάτι θα είναι η ίωση.. Δεν θέλω άλλο να είμαι έτσι.. :cry:

Στο μεταξύ από εχθές άρχισε να με πονάει και η μέση μου.. Βασικά εχθές επειδή ένοιωσα λίγο καλύτερα έκανα αρκετές δουλίτσες, σήκωνα, έσκυβα, και υποθέτω ότι είναι από αυτό;;; :?: Α, και επίσης η κοιλιά μου πετάχτηκε ξαφνικά!! Παίζει να με πονάει η μέση από αυτό; Δηλαδή επειδή μεγάλωσε η κοιλιά; Και κάτι ακόμα που δεν είμαι σίγουρη αν έχει να κάνει με την ίωση ή με την εγκυμοσύνη. Μέσα στην νύχτα με πιάνει δύσπνοια και ξυπνάω, έχει συμβεί σε καμιά από εσάς;; :?:

Όσο για τα κιλά, έχω καιρό να ζυγιστώ, και λογικά πρέπει να έχω βάλει.. Δεν πιστεύω να έχω ξεπεράσει τα κιλά που είχα χάσει βέβαια αλλά λογικά είμαι κάτω από αυτά που ξεκίνησα! :cool:

Α, με πήρανε και από τα pre-natal τώρα, κι αυτοί αύριο έχουνε την συνάντηση.. Καλά την ίδια μέρα την κάνουνε;;; :| Για να μην μπορείς να πας και στα 2... Βέβαια ας δω πρώτα πως θα ξημερώσω αύριο και μετά αποφασίζω αν και σε ποιο από τα 2 θα πάω...


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιοβάννα δεν υπάρχει τρόπος να τσεκάρεις το delivery status από το site τους ή το site από το track&trace των ΕΛΤΑ; Δεν σου έδωσε κάποιον αριθμό;

Όχι.....:confused::confused: κάποια βλακεία έχω κάνει. Απλά ήρθε μήνυμα ότι χρησιμοποιήθηκε η προπληρωμένη. Πρέπει να πάω Τράπεζα, ή μάλλον να στείλω την αδερφή μου γιατί είναι στο όνομά της, να δει αν σηκώθηκαν τα χρήματα.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

για δες εδώ:

https://www.newlook.com/secure/company/trackOrder.jsp

βάλε τα στοιχεία σου και θα σου πει λογικά σε ποιο στάδιο είναι το delivery..

Ααααα τι καλή που είσαι!!!! Καλά την τύφλα μου δεν ξέρω και θέλω και παραγγελίες μέσω ΝΕΤ ..... τρομάρα μου :mad::mad::mad:

Περαστικούλια σου κιόλας. Εύχομαι να συνέλθεις γρήγορα.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, πώς είσαστε; Καταρχήν σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας! Να είστε γερές κι ευτυχισμένες και να χαίρεστε τις οικογένειές σας!

Agtog καλώς ήρθες και με το καλό!

Angela μπράβο για τα καλά αποτελέσματα, ολά καλά απο δω και πέρα εύχομαι!

Evri μπράβο και σε σας για το μωράκι σας!

Μιμίκα όσο για σένα νομίζω είχατε το καλύτερο δώρο γάμου;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι και εγω δεν τοποθετηκα επι του θεματος γιατι καπως ετσι το ειχα στο μυαλο μου απο συζητησεις με φιλες.Βρισκω απολυτως κατανοητο αυτο που λες και εχεις δικιο.

Το πιο ανεξαρτητο(δλδ περισσοτερο απο το γιο μου;;; ωρε μανα μου)με τρομαζει λιγο αλλα θα θα το συνηθισουμε και αυτο :tongue:

Πατε και εσεις στο μετρο μαλλ;Και εγω τον πηγαινω συχνα.Που μενετε αληθεια;Καλα να περασετε!

Μιμικα,σουπερ! τελεια τα νεα!!!!!Αντε μπραβο να ηρεμησετε τωρα!!!!

Κοριτσια για τα κιλα...εγω δεν εχω παρει κανενα αλλα με προσπαθεια...σας εχω ξαναπει οτι προσεχω γιατι δεν εχω περιθωρια ιδιατερα,απο εδω και περα βεβαια θα ανεβω, το ξερω, απλα να τσεκαρουμε και το ζαχαρο με την καμπυλη,να ησυχασω.Ομως θα το ξαναπω...αν το βαρος μου ηταν φυσιολογικο δεν θα ειχα κανενα θεμα με τα κιλα.Δεν ειπαμε να παραξεφυγετε αλλά ευχαριστηθειτε το.Μη σας χαλαει και τοσο.Και στο γιο μου ειχα παρει κιλα και μετα εφυγαν με τοσο τρεξιμο.Αλλο που μετα ξαναεβαλα απο βλακεια μου και ειχα και απο μονη μου αρκετα...

κοντά στο μετρό σεπόλια. με βολεύει πολύ το μετρο μολ γιατί και δεν αλλάζω πολλά μέσα και γιατί δε πολύ περπατάω. και ο παιδότοπός τους είναι τσεκαρισμένα απ τους πιο υπεύθυνους και οικονομικούς.

κανονίζουμε κάποια στιγμή να βρεθούμε εκεί!

και όποια άλλη κοπέλα θέλει εννοείται! :D

Link to comment
Share on other sites

δε κοιμήθηκα καθόλου και τα νεύρα μου! παρα τη κούρασή τους όρθια όλο το μεσημέρι και τα 2!

και σε μια ώρα φεύγω για δουλειά ως τις 10 το βράδυ.

προγραμματάρα έχω ε;;;

εγώ παρολο το τρέξιμο γιατί δε τα χάνω τα κιλά;;;

αισίως πάτησα τα 75!!!

Link to comment
Share on other sites

Άννα θέλω κι εγώ για καφέ :tongue: αλλά δύσκολο!!!!! Καλό κουράγιο με το μάθημα!!

Πήγε καμία στο Lidl;;; Εμείς πήγαμε, τα σουτιέν αφενως είχανε κάνει φτερά!!!!! Αφετέρου μέχρι C-cup τα είχε, οπότε δεν θα μου έκαναν ούτως ή άλλως :? Έχει ενισχυθεί το στήθος μου αρκετά :tongue: Πήρα 2 κολάν που τα είχε από 5 ευρώ, και η επένδυση του αιώνα ήτανε ένα μαξιλαράκι!!!!!!! Το οποίο κορίτσια το έχω βάλει στην πλάτη στην καρέκλα και με ανακουφίζει απίστευτα!!!!!!!!!!! :D :D :D :D Θα το κουβαλάω όπου πάω στο εξής :tongue: :tongue: :tongue:

Επίσης για τον πόνο στη μέση που έλεγα, μάλλον έφταιγε που έκανα τις δουλειές εχθές, γιατί σήμερα που ήμουν πιο προσεκτική με τις κινήσεις μου πάει καλύτερα!

Ρε κορίτσια αισθάνομαι εντελώς άχρηστη :? Με το παραμικρό όλο κάτι παθαίνω.. Και απορώ εσείς πως την παλεύετε;; Πάτε στη δουλειά, κάποιες έχετε ήδη παιδιά, κάνετε δουλειές στο σπίτι.. Αν τα έκανα και όλα αυτά μαζί δεν πιστεύω ότι θα τα κατάφερνα :?


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνουν οι εγκυούλες? Τι πολλά που γράφετε μερικές φορές? Σας διαβάζω που και πού, αλλά μέχρι να βρω χρόνο να σχολιάσω τα έχω ξεχάσει όλα!

Από ότι θυμάμαι, Αντζελα πολύ χάρηκα που τα αποτελέσματα σου ήταν καλά. αντε καιρός να χαρείς την εγκυμοσύνη σου τώρα. Ηθελα να σχολιάσω και για το νησί σου. Πολύ όμορφο και τι ωραία που θα είναι το μικράκι σου να μεγαλώνει δίπλα στη θάλασσα!

Μιμίκα, πολύ χάρηκα και με τα δικά σας νέα! Εφτασε ο μικρός κιόλας τα 900γρ? Λες και η μικρούλα μου να είναι τόσα? Αχ, εγώ πότε θα το ξαναδώ τη μικρούλα μου?

Μύρινα, τι γκατεμιά σε κυνηγάει? Μήπως να κάνεις κανένα ευχέλαιο που θα έλεγε και η μητέρα μου?:rolleyes: Εύχομαι αυτή η ίωση να είναι η τελευταία σου ταλαιπωρία! Οσο για το που βρίσκουν άλλες κοπέλες τη δύναμη να τα προλαβαίνουν όλα, και εγώ έχω την απορία. Δε μας λεν το μυστικό? Πάντως το σίγουρο είναι πως στην ανάγκη, όλες νομίζω θα καταφέρουμε να ανταποκριθούμε!

Μιμίκα και Αφρο, να ζήσετε για μιά ακόμη φορά. Δε θυμάμαι άμα σας ευχήθηκα ξανά. Και το καλοκαίρι να έρθουν και τα μικρά σας να ολοκληρωθεί η οικογένεια σας!

Σοφία, αν δε κάνω λάθος γιόρταζε η μικρή σου? Να τη χαίρεσαι.

Λετά, και ο δικός σου ο μπόμπιρας γιόρταζε η τα έχω μπερδέψει? Οπώς και να έχει να τον χαίρεσαι το μικρό σου!

Να καλως ορίσω και τα καινούρια κορίτσια, με το καλό όλες μας να υποδεχτούμε τα μωράκια μας!

Ριντι που χάθηκες κοπελιά? Τι έγινε τελικά με την άδεια? Εύχομαι να κατάφερες να την πάρεις.

Εvri, σου είπαν και τα άλλα τα κορίτσια, αν και δε ξέρω κάποια γνωστή μου με χαμηλό πλακούντα, σε όλα τα βιβλια διαβάζω πως ο πλακούντας μπορεί να ανεβει. Μακάρι και εσύ να είσαι ο κανόνας και όλα να πάνε καλά!

Κάπου πήρε το μάτι μου μια συζήτηση για κιλά? Και εγώ είμαι στα+8. Από ότι βλέπω πολλές είμαστε στα ίδια, άρα βγάζω το συμπέρασμα πως είμαστε μέσα στα φυσιολογικά όρια :tongue:.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ Γιοβάννα μου!! Από το στόμα σου και στου θεού τ'αυτί!!! Όσο για το καλή, απλά έχω πολύυυ ελεύθερο χρόνο!! :tongue: Τελικά σου έβγαλε το status??

Κάτι δεν έχει πάει καλά γιατί αριθμό παραγγελίας δεν έχω. Θα στείλω αύριο το αδερφάκι μου στην τράπεζα να δω τι έχει γίνει με τα χρήματα. Ελπίζω να μην έχουν σηκωθεί :?:?:?:?:?

Μεγειά το μαξιλαράκι :tongue::tongue::tongue::tongue: Ήθελα και εγώ να πάω λιντλ αλλά δεν τα κατάφερα σήμερα. Ίσως πεταχτώ αύριο και αν έχει μείνει κάτι.... Με πήρε και ο γιατρός τηλέφωνο, Β' Επιπέδου την άλλη Παρασκευή.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...