Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

rita σ'ευχαριστώ πολύ! Μου είπε αυτό για την καισαρική και με στεναχώρησε,αλλά μου είπε σίγουρα στην32η θα το δούμε!! Εσένα θυμάσαι πότε ανέβηκε;

myrina μου μακάρι να ανέβει να γλιτώσω και την καισαρική...:-)

agtog δεν έχεις και άδικο απλά σαν πρώτη εγκυμοσύνη όλα είναι άγνωστα και σου φαίνονται βουνό!!

Κοιτα να δεις στο ντοπλερ που εκανα στην 32η εβδ. μου ειπαν οτι ειχε ανεβει.Αλλωστε φαινοταν και η κοιλια μου...ηταν στο Θεο σε εκεινη τη φαση.Θα ανεβει και ο δικος σου, θα δεις οτι καισαρικη για αυτο το λογο δε θα κανεις.Εγω εκανα τελικα αλλα καμμια σχεση με αυτο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

agtog δεν έχεις και άδικο απλά σαν πρώτη εγκυμοσύνη όλα είναι άγνωστα και σου φαίνονται βουνό!!

Δίκιο έχεις, εγώ το λυπάμαι το κακομοιρο το μωράκι αυτό.... Μου είπε ο γιατρός να ξεκουραστώ λίγο και εγώ τον κοιτούσα σαν να έβλεπα εξωγήινο.... Η πιο φοβερή ατάκα ήρθε από τον άνδρα μου όμως: ε ξεκουράσου λοιπόν!!!! Τα πρώτα είναι τυχερά σε όλα τους... Μπορεί εμάς να μας φαίνεται βουνό, εκείνα όμως γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο έχουν την καλύτερη προσοχή και την φροντίδα μας.


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις, εγώ το λυπάμαι το κακομοιρο το μωράκι αυτό.... Μου είπε ο γιατρός να ξεκουραστώ λίγο και εγώ τον κοιτούσα σαν να έβλεπα εξωγήινο.... Η πιο φοβερή ατάκα ήρθε από τον άνδρα μου όμως: ε ξεκουράσου λοιπόν!!!! Τα πρώτα είναι τυχερά σε όλα τους... Μπορεί εμάς να μας φαίνεται βουνό, εκείνα όμως γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο έχουν την καλύτερη προσοχή και την φροντίδα μας.

Είναι όντως τυχερά! Στα πρώτα προσέχεις και την παραμικρή λεπτομέρεια και πριν γεννηθούν και μετά! Τα επόμενα περνάν πιο απαρατήρητα τα καημένα! Το είδα και στα ανιψάκια μου! Στην πρώτη χαμός όλοι καταπάνω και έχει άπειρες φωτογραφίες στα επόμενα μειώθηκαν αισθητά!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τζά ήρθα και εγω....μετα απο μια σχετικά δύσκολη μέρα....σήμερα δεν ήμουν καθόλου καλα...εκει που καθομουν ξαφνικά άρχισα να έχω ταχυπαλμιες και να αισθάνομαι δυσφορία....πήγα στο περίπτερο ήπια ένα χυμό έκατσα στο αμάξι και μετα απο καμία ώρα συνήλθα...αν απο τώρα ξεκίνησα έτσι απο τη ζέστη φανταστείτε τι θα πάνω αργοτερα....όσο για τα πόδια και εμένα πρηζονται...και η αλήθεια είναι οτι είχα τρομάξει αλλα το παθαίνετε και άλλες άρα να ήσυχασω....

Καλησπερα μανουλιτσες :)

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ που με καλωσορισατε στο καφεδακι σας! Εκανα τις περισσοτερες απο εσας φιλες στο φβ και ετσι νιωθω οτι σας γνωριζω καλυτερα! Μια εικονα χιλιες λεξεις δεν λενε; Ειναι πολυ σωστο αυτο!

Που θα μου παει θα σας μαθω ολες μια μια και θα μοιραζομαστε ολες τις αγωνιες μας :)

Προς το παρον να σας πω για μενα οτι εχω ενα αγορακι που γεννηθηκε στις 29 Νοεμβριου και ειμασταν στο ιδιο καφε με την Μαριλενα! Μενω στην Αθηνα και δουλευα χρονια σε ναυτιλιακες εταιριες. Σταματησα ομως την δουλεια οταν ηταν ο μικρος μου 2 μηνων κι αυτο γιατι 1. Ηταν χαλια μα χαλια εκει που δουλευα τον τελευταιο 1.5 χρονο φανταστειτε με εκαναν να κλαιω σχεδον συνεχεια στην εγκυμοσυνη οποτε σε καταλαβαινω Γιοβαννακι..

2. Δεν μου εδιναν καμια αδεια μητροτητας ουτε μειωμενο...οπως ηταν φυσικο σηκωθηκα κ εφυγα σιγα μην καθομουν στους τρελλους κ το μωρο μου μονο του! Ηταν μια αποφαση που δεν την αλλαζω ακομα κ σημερα παρολο που τα οικονομικα σαφως εινα δυσκολα πλεον. Η πλακα ειναι οτι μωλις αποφασισα οι ειμαι ετοιμη να βρω δουλιτσα κ να αφησω το παιδι στην μαμα μου που τωρα ειναι 17 μηνων, τσουπ να σου και η μπεμπα...θα πειμενω να μεγαλωσει κι αυτη λιγο και μετα θα ψαχτω μια κ καλη!

Δεν σε έχω στο Facebook στειλε μου πμ

Γεία σας και πάλι! Μόλις γύρισα από το γιατρό.Το μωράκι μας είναι μια χαρά δόξα τω θεώ. 830 γραμ.κάμποσα μου φάνηκαν.Με τα κιλά εντάξει δεν μου είπε κάτι. Το μόνο θέμα είναι ότι ο πλακούντας μου είναι χαμηλός και αν δεν ανέβει πρέπει να κάνω καισαρική,πράγμα που δεν θέλω. Ξέρει καμία κάτι σχετικό;Την άλλη εβδομάδα θα κάνω και έναν τρισδιάστατο για να δούμε και τον πλακούντα καλύτερα.Για να δούμε!! Όσο για το πρήξιμο μου είπε πως αν το βράδυ είναι πρησμένα και το πρωί ξεπρήζονται να μην ανησυχώ,άλλωστε δεν έχω ούτε πίεση,ούτε λεύκωμα!

Μην στεναχωριεσαι..και εμένα έτσι μου είχε πει στο πρώτο και οταν πήγα αργοτερα είχε ανεβεί κανονικά....

Myrina περαστικά και ελπίζω να συνελθεις γρήγορα....

Κορίτσια εμετους κανετε???εγω συνεχίζω ακόμα και τώρα αλλα τα κιλα κιλα....

Αύριο πάω στη γυναικολογο....θελω να το δω το μικράκι μου.....έχει αρχίσει να κλωτσαει απίστευτα...


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μπήκα στα γρήγορα να σας πω μία καληνύχτα και να πάω να ξαπλώσω..... είμαι πτώμα.... Ξέστρώσαμε το σπίτι σήμερα από τα χαλιά, μετά σείχα κανά τετράωρο κάτι δουλειές, μετά έπαιζα με την ανιψιά μου και αργά το απόγευμα ξεκίνησα να φτιάχνω τις ντουλάπες, τις οποίες τλικά δεν τελείωσα... και αύρι0ο μέρα είναι...

Πήρα και κάτι σακούλες που τις ρουφάς με την σκούπα, αλλά μάπα το καρπούζι..

Όσο για τα κιλάκια... ζυγίστηκα σήμερα το πρωί και έχω πάρει 8...΄καταλαβαίνω ότι είναι πολλά αλλά το πρώτο που με ενδιαφέρει είναι να σείναι καλά το παιδί. Ήταν και οι γιορτές... να τσουρέκια, να κουλούρια, να κρέατα... ήρθαν κι έκατσαν και τα κιλά.. θα προσέχουμε λιγάκι και ότι γίνει.

Εξάλλου είναι και καλοκαίρι, συνήθως τρώμε λιγότερο...

Ααααα να σας πω ότι έχουν αρχίσει και πρήζονται τα πόδια κάτω χαμηλά... Μερικά παπούτσια με στενέυουν. Δεν είναι νωρίς ακόμη για τέτοια πρηξίματα?

Να καλοσορίσω κι εγώ τις καινούργιες εγκυούλες και με το καλό να έρθουν τα μωρά μας!!!

Θα τα πούμε κι αύριο κορίτσια.. δεν αντέχω τώρα.. θέλω να πάω να ξαπλώσω!!! Καληνύχτα


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

παλεύω με το τέρας που λέγεται ρούχα, ντουλάπες, καλοκαιρινά, μωρουδιακά...

Αχ σε καταλαβαίνω. Και εγώ 2ο απόγευμα σήμερα που παλεύω με την ντουλάπα της κόρης μου. Τι θα κρατήσω γι' αυτήν, τι θα πετάξω, τι ενδεχομένως θα χρησιμοποιήσω στον μπέμπη..... ουφ....:?:?:? Έχω κάνει και 3 διαφορετικά πακέτα για να στείλω σε γνωστά κοριτσάκια 3ων μηνών, 2 χρονών και 3 χρονών και έπεται συνέχεια. Εύκολη ντουλάπα θα είναι η δικιά μου. Δεν μου πάει τίποτα και είμαι ήρεμη.... :tongue::tongue::tongue: Αχ δεν μου έχουν έρθει και τα ρούχα από το NEWLOOK, ..... να δεις που κάποια πατάτα έχω κάνει. Αν είχα κάνει όμως πατάτα θα ερχόταν μήνυμα ότι χρησιμοποιήθηκη η προπληρωμένη πιστωτική;;; :confused::confused::confused:

και η αληθεια ειναι οτι η νεα εγκυμοσυνη με πετυχε με -18 αλλα ηθελα να χασω κ καποια απο πριν. Ελπιζω παντως να παρω κι εγω το πολυ 12 γιατι δενθελω με τπτ να ξαναφτασω εκει που ημουν!

Μπράβο βρε!!! Και εγώ ήθελα να χάσω πιο πριν αλλά τελικά κατάφερα να πάρω. Το ξέρεις το ''πώς πάχυνα κάνοντας δίαιτα'' που έλεγε η Σπεράντζα Βρανά; Έτσι την πάτησα και εγώ.:tongue: Τώρα όμως έχω βάλει στόχο να μην βάλω πολύ βάρος και θέλω να ελπίζω και ότι μετά την εγκυμοσύνη θα μπω σε σειρά.

Γεία σας και πάλι! Μόλις γύρισα από το γιατρό.Το μωράκι μας είναι μια χαρά δόξα τω θεώ. 830 γραμ.κάμποσα μου φάνηκαν.Με τα κιλά εντάξει δεν μου είπε κάτι. Το μόνο θέμα είναι ότι ο πλακούντας μου είναι χαμηλός και αν δεν ανέβει πρέπει να κάνω καισαρική,πράγμα που δεν θέλω. Ξέρει καμία κάτι σχετικό;Την άλλη εβδομάδα θα κάνω και έναν τρισδιάστατο για να δούμε και τον πλακούντα καλύτερα.Για να δούμε!! Όσο για το πρήξιμο μου είπε πως αν το βράδυ είναι πρησμένα και το πρωί ξεπρήζονται να μην ανησυχώ,άλλωστε δεν έχω ούτε πίεση,ούτε λεύκωμα!

Μπράβο για το μωράκι. Σούπερ! Για τον πλακούντα μην ανησυχείς. Τα ίδια έλεγαν και σε μια φίλη μου και μια χαρά γέννησε φυσιολογικότατα.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!τι κανετε?

εβρι οποως σου ειπαν τα κοριτσια θ ανεβει ο πλακουντας αργοτερα μην ανησυχεις!

αχ κ εγω θελω να κατσω να ξεχωρισω τα ρουχαλακια ποια θα χρειαστω γι ατο μπεμπη(καλα εχει να φορεσει ροζ ο μπεμπης ουυυυ:P) και να φτιαξω τις ντουλαπες..αλλα ολο λεω αργοτερα...

απο κιλα δε ξερω ποσα εχω παρει συνολικα την αλλη βδομαδα που θα παω στο γιατρο θα ζυγιστω..τη τελευταια φορα ημουν στο +5...αλλα σιγουρα εχω βαλει κ αλλα το βλεπω.το μονο που μ απασχολει ειναι να μη κανω σακχαρο...να δουμε τελος του μηνα θα κανω τη καμπυλη.

εχει τελεια μερα σημερα εδω υπεροχος καιρος!!και τι δε θα δινα να μουν σε μια παραλια και ν απολαμβανα το καφεδακι μου!

φιλια σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Καλώς μας ήρθαν τα νέα κορίτσια! Με το καλό τα μωράκια σας!

Να σας πώ γρήγορα τα νέα μου....Πήγαμε χθές στον γιατρό. Κορίτσια όλα καλά!! Δεν υπάρχει διάταση στο εντεράκι του! Τυχαίο ΄μας είπε ο γιατρός ότιήταν αυτό που είχαμε δεί την άλλη φορά! Οπότε φαντάζεστε την χαρά μας! Μπήκε η καρδιά μας στην θέση της! Κτά τα άλλα όλα τέλεια μας είπε! Ο μπεμπάκος μας είναι 900 γραμμάρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερααα!μιμικα τι τελεια νεακι για τον μικρουλη σου!!!!!σχεδον 1 κιλακι εφτασε φτου φτου το αγορακι σου!!!

αχ μη μιλατε για κιλα...ειμαι στο +10 !ειναι πολυ το ξερω αλλα δεν μου φαινονται τοσο πολυ!!!με τις κραμπες πως τα πατε????εγω οσο ημουν αθλητρια δεν ειχα ποτε κ με εχουν ξεκινησει εδω κ μια βδομαδα!!!!!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

μπράβο μιμικά! όλα καλά!

θα συμφωνήσω όντως θ ανέβει ο πλακούντας είναι νωρίς ακόμα. νωρίς πολύ και για κουβέντες περί καισαρικής!!!

θα διαφωνήσω και θα το καταλάβετε στη πορεία με το ότι είναι σε διαφορετική μοίρα τα δεύτερα παιδιά. δε μπορώ να επιχειρηματολογήσω ακριβώς τώρα για να γίνω κατανοητή.

το δεύτερο παιδί είναι προνομοιούχο γιατί έρχεται σε περιβάλλον πιο συνειδητοποιημένο και ήρεμο και σίγουρο και λιγότερο ανασφαλές, ήδη απ τη κοιλιά της μαμάς του ακόμα. λενε ότι τα δεύτερα έιναι πιο ήσυχα και ανεξάρτητα, ίσως οφείλεται σε αυτό.

την έχω ξανακάνει πολλές φορές αυτή τη κουβέντα με φίλες που θα γεννούσαν τα δεύτερα, μετά από κάποιους μήνες φάνηκε η διαφορά πρώτης και δεύτερης εμπειρίας κύησης...

Link to comment
Share on other sites

σήμερα κοπάνα απ το σχολείο ο μεγάλος, φεύγω τα πάω μετρο μολ στο παιδότοπο για να κάνει ο μπαμπάς καμιά δουλειά στο νέο δωμάτιο...

καλό μας κουράγιο!

πάντως ευτυχώς η μέρα είναι τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

το δεύτερο παιδί είναι προνομοιούχο γιατί έρχεται σε περιβάλλον πιο συνειδητοποιημένο και ήρεμο και σίγουρο και λιγότερο ανασφαλές, ήδη απ τη κοιλιά της μαμάς του ακόμα. λενε ότι τα δεύτερα έιναι πιο ήσυχα και ανεξάρτητα, ίσως οφείλεται σε αυτό.

Ναι και εγω δεν τοποθετηκα επι του θεματος γιατι καπως ετσι το ειχα στο μυαλο μου απο συζητησεις με φιλες.Βρισκω απολυτως κατανοητο αυτο που λες και εχεις δικιο.

Το πιο ανεξαρτητο(δλδ περισσοτερο απο το γιο μου;;; ωρε μανα μου)με τρομαζει λιγο αλλα θα θα το συνηθισουμε και αυτο :tongue:

Πατε και εσεις στο μετρο μαλλ;Και εγω τον πηγαινω συχνα.Που μενετε αληθεια;Καλα να περασετε!

Μιμικα,σουπερ! τελεια τα νεα!!!!!Αντε μπραβο να ηρεμησετε τωρα!!!!

Κοριτσια για τα κιλα...εγω δεν εχω παρει κανενα αλλα με προσπαθεια...σας εχω ξαναπει οτι προσεχω γιατι δεν εχω περιθωρια ιδιατερα,απο εδω και περα βεβαια θα ανεβω, το ξερω, απλα να τσεκαρουμε και το ζαχαρο με την καμπυλη,να ησυχασω.Ομως θα το ξαναπω...αν το βαρος μου ηταν φυσιολογικο δεν θα ειχα κανενα θεμα με τα κιλα.Δεν ειπαμε να παραξεφυγετε αλλά ευχαριστηθειτε το.Μη σας χαλαει και τοσο.Και στο γιο μου ειχα παρει κιλα και μετα εφυγαν με τοσο τρεξιμο.Αλλο που μετα ξαναεβαλα απο βλακεια μου και ειχα και απο μονη μου αρκετα...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Υπέροχη μέρα και εδώ και δεν έχω καμία όρεξη για δουλειά...... :tongue::tongue::tongue:

Μιμίκα τέλεια τα νέα σου. Μπράβο!!! Μπορείς να ηρεμήσεις και να το απολεύσεις τώρα.

θα διαφωνήσω και θα το καταλάβαιτε στη πορεία με το ότι είναι σε διαφορετική μοίρα τα δεύτερα παιδιά. δε μπορώ να επιχειρηματολογήσω ακριβώς τώρα για να γίνω κατανοητή.

το δεύτερο παιδί είναι προνομοιούχο γιατί έρχεται σε περιβάλλον πιο συνειδητοποιημένο και ήρεμο και σίγουρο και λιγότερο ανασφαλές, ήδη απ τη κοιλιά της μαμάς του ακόμα. λενε ότι τα δεύτερα έιναι πιο ήσυχα και ανεξάρτητα, ίσως οφείλεται σε αυτό.

την έχω ξανακάνει πολλές φορές αυτή τη κουβέντα με φίλες που θα γεννούσαν τα δεύτερα, μετά από κάποιους μήνες φάνηκε η διαφορά πρώτης και δεύτερης εμπειρίας κύησης...

Ναι και εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου. Και αυτό που πάντα έλεγα και λέω, μεταξύ αστείου, μεταξύ σοβαρού, είναι ότι στα πρώτα μας παιδάκια μαθαίνουμε ''στου Κασίδη το κεφάλι''..... :tongue::tongue:

Κοριτσια για τα κιλα...εγω δεν εχω παρει κανενα αλλα με προσπαθεια...σας εχω ξαναπει οτι προσεχω γιατι δεν εχω περιθωρια ιδιατερα,απο εδω και περα βεβαια θα ανεβω, το ξερω, απλα να τσεκαρουμε και το ζαχαρο με την καμπυλη,να ησυχασω.Ομως θα το ξαναπω...αν το βαρος μου ηταν φυσιολογικο δεν θα ειχα κανενα θεμα με τα κιλα.Δεν ειπαμε να παραξεφυγετε αλλά ευχαριστηθειτε το.Μη σας χαλαει και τοσο.Και στο γιο μου ειχα παρει κιλα και μετα εφυγαν με τοσο τρεξιμο.Αλλο που μετα ξαναεβαλα απο βλακεια μου και ειχα και απο μονη μου αρκετα...

Δικιά μου είσαι και εσύ :tongue::tongue: Τα ίδια ακριβώς έκανα.... τι βλάκας που είμαι....:rolleyes::rolleyes:


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...