Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΕΣ ΤΟΥ PARENTS..


Recommended Posts

εγω παλι θα προτιμουσα να τα ελεγα σε καποιον πολυ καλο μου φιλο/φιλη .

προσωπικη μου αποψη βεβαια.

η ψυχη σου ελαφραινει γιατι τα λες ολα και τα βγαζεις ολα απο μεσα σου.ολα οσα σε βαραινουν.

δε τα λες στο θεο τα λες σε εναν ανθρωπο που φοραει ρασα.

γιατι αυτος ο ανθρωπος να ειναι ενας αγνωστος με ρασα η εστω ενας απλος γνωστος και οχι ο καλυτερος σου φιλος.

και παλι ξαναλεω προσωπικη μου γνωμη


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 285
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι κορίτσια, ένας ψυχολόγος ή ένας φίλος μας ακόμη κι αν μας δώσει τις ισχυρότερες και καλύτερες γνώμες και απαντήσεις στα ζητήματά μας, δε θα μπορεί και δε θα δικαιούται να μας δώσει άφεση αμαρτιών, για να είμαστε ελεύθεροι να κοινωνήσουμε. Ο παπάς είναι εντεταλμένος να το κάνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

κατσε βρε εβιρακι ποτε ειπε ο θεος οτι πρεπει να εξομολογουμαστε.

σε κανενα σημειο της αγιας γραφης δε το βρηκα αυτο.εκτος και αν μου ξεφυγε!παντως την εχω διαβασει παρα πολυ προσεκτικα και δε το βρηκα πουθενα!

απο ποτε ενας ανθρωπος εχει θεικα δικαιωματα?

απο ποτε ενας ανθρωπος ειναι αξιος να συγχωρησει τις αμαρτιες μου?

τι θα πει εκπροσωπος του θεου?δεν αμαρτανει ο ιδιος?καποιος που αμαρτανει εχει δικαιωμα να συγχωρει αμαρτιες αλλων?

απο τη στιγμη που αμαρτανει αρα ειμαστε ισοι και ομοιοι.απλως αυτος κανει διαφορετικη εργασια απο εμενα η απο εσενα.οπως πληρωνεσαι πχ εσυ απο τη δουλεια σου ετσι πληρωνεται και αυτος απο τη δουλεια του(και με το παραπανω)

αν ηταν εκπροσωποι του θεου θα το κανανε αφιλοκερδος και οχι επι πληρωμη(τη δουλεια του ιερα εννοω)) και θα ειχανε μια αλλη εργασια για να ζουνε.

πλεον πληρωνουμε για να συμμετεχουμε στα ιεροτερα μυστηρια.γαμος βαφτιση.

και ελαχιστοι ειναι αυτοι που δε παιρνουν χρημματα!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα να σου πω γιατι δε θα μιλαγα σε κολλητο-η?γιατι δεν θα λαβω αντικειμενικες λυσεις-συμβουλες.θελω να μιλησω σε καποιον αμετοχο, εντελως ουδετερο.καλα μη φανταστειτε οτι εχω και τα μαυρα μυστικα, απλα καποια συναισθηματα,φοβους,αγχη κτλ.

οσο για το κομματι της αφεσης αμαρτιων αυτο ειναι που δεν θεωρω οτι ειναι σε θεση οι σημερινοι παπαδες να κανουν.


Tnvip2.png

"Ήρθες εσύ κ η νύχτα γέμισε φως

Γ+Μ=Γ 30.10.2010:)- 23.10.2012

C5iVp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε εγω παλι θα συμφωνισω(ειδατε τι παθαινεις οταν εισαι ενα βημα πισω και μαζευεις μονο?!!!δεν μπορω να πω οτι ειναι λαθος η γνωμη καποιου γτ δεν το γνωριζω εγω σιγουρα)ομως οταν φορα τα ιερα του ο παπας παυει να ειναι ο ανθρωπος κ ειναι ο ενδιαμεσος σου με το θεο,γι αυτο εισαι κατω απο αμφια οταν εξομολογησε.δεν τα λες στον παπα αλλα στον θεο εκεινη την ωρα.οσο για το επαγκελμα παπας αστο κ στην τελευταια συμβαση λογο περιβαλλοντος ειδα κ εζησα πολλους


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κατσε βρε εβιρακι ποτε ειπε ο θεος οτι πρεπει να εξομολογουμαστε.

Στις 29/11 στις 2:45 :-D:grin::-D:grin: Ήθελα να πω κάτι αστείο ελπίζω να γέλασες.

σε κανενα σημειο της αγιας γραφης δε το βρηκα αυτο.εκτος και αν μου ξεφυγε!παντως την εχω διαβασει παρα πολυ προσεκτικα και δε το βρηκα πουθενα!

Τι να σου πω; Αυτό δεν έχω ακούσεει από πότε έγινε θρησκευτικό καθήκον. Ίσως, να μην υπήρχε από τα πρώτα χριστιανικά ή και να υπήρχε. Χου νόουζ;

απο ποτε ενας ανθρωπος εχει θεικα δικαιωματα?

Δεν έχει θεϊκά δικαιώματα, γι' αυτό στα λόγια του όταν μας έχει κάτω από το πετραχείλι, λέει ότι ο Θεός με το θέλημά Του δίνει την άφεση, μέσω του ιερέα.

απο ποτε ενας ανθρωπος ειναι αξιος να συγχωρησει τις αμαρτιες μου?

τι θα πει εκπροσωπος του θεου?δεν αμαρτανει ο ιδιος?καποιος που αμαρτανει εχει δικαιωμα να συγχωρει αμαρτιες αλλων?

Και βέβαια αμαρτάνουν και οι παπάδες και μάλιστα με τέτοιο τρόπο που προκαλούν σκάνδαλο. Και ξέρεις γιατί; Γιατί ο Διάβολος πάει στην κεφαλή της εκκλησίας, στους παπάδες, ώστε να πει ο κόσμος: " Ααααα είδες; Αφού αμαρτάνει ο αρχηγός, γιατί να μείνουμε αγνοί εμείς; Αφού μπορεί αυτός να τρώει κρέας τη Μ. Παρασκευή θα φάμε κι εμείς μπριζόλες" (τυχαίο το παράδειγμα). Έτσι σκανδαλίζονται και οι πιστοί, χάνουν την εμπιστοσύνη τους, αποστρέφονται τη θρησκεία επειδή τη θεωρούν συνυφασμένη με τους παπάδες κι έτσι απέχουν από την εκκλησία και τα θρησκευτικά τους καθήκοντα.

Το δικαίωμα να συγχωρεί τους άλλους του το έχει δώσει ο Θεός, αλλά θα σε γελάσω για τις διεργασίες. Δηλαδή, δεν έχουν το δικαίωμα όλοι όσοι γίνονται παπάδες να γίνονται και εξομολόγοι. Δεν ξέρω γιατί; Και δε θυμάμαι με ποιο τρόπο γίνονται. Το είχα ακούσει πάρα πολύ παλιά, αλλά τι περιμένεις από το γέρικο μυαλό μου. Ίσως αποφασίζει κατόπιν κάποιων κριτηρίων η Ιερά Σύνοδος.

απο τη στιγμη που αμαρτανει αρα ειμαστε ισοι και ομοιοι.απλως αυτος κανει διαφορετικη εργασια απο εμενα η απο εσενα.οπως πληρωνεσαι πχ εσυ απο τη δουλεια σου ετσι πληρωνεται και αυτος απο τη δουλεια του(και με το παραπανω)

αν ηταν εκπροσωποι του θεου θα το κανανε αφιλοκερδος και οχι επι πληρωμη(τη δουλεια του ιερα εννοω)) και θα ειχανε μια αλλη εργασια για να ζουνε.

Κι όμως μέχρι πρόσφατα έτσι ήταν. Αυτό μου το έχει διηγηθεί η μητέρα μου που σήμερα είναι 70 ετών. Τα παλιά χρόνια ο ιερέας δεν έπαιρνε μισθό από την πολιτεία. Αυτός ο νόμος του κρατικού μισθού θεσπίστηκε αργότερα. Ο κόσμος συντηρούσε τους παπάδες κυρίως με υλικά αγαθά, ξέρεις, μία κότα, 10 αυγά, ένα αρνί, λεφτά που μπορούσε να δώσει κάποιος πιο καλοστεκούμενος οικονομικά όταν ερχόταν ο παπάς για ευχέλαιο, αγιασμό κλπ.

πλεον πληρωνουμε για να συμμετεχουμε στα ιεροτερα μυστηρια.γαμος βαφτιση.

και ελαχιστοι ειναι αυτοι που δε παιρνουν χρημματα!

Ναι πολύ σωστά, ούτε κι εγώ βρίσκω σωστό να υπάρχει τιμοκατάλογος για ένα ιερό μυστήριο. Όμως, ευτυχώς που δεν είμαι εγώ στη θέση του απολογούμενου σχετικά με αυτό το φαινόμενο. Δεν εννοώ απολογούμενου στην ενότητα του πάρεντς, αλλά στον κόσμο που αγανακτεί.

Link to comment
Share on other sites

ωπα κατι σας ξεφευγει εδω.ο μυστικος δειπνος ηταν εξομολογιση του Χριστου προς τους μαθητες του κ το αντιστροφο.οπως και το οτι μεταλαβαν,η 1η κοινωνια ηταν εκεινη


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Κουφετάκι μου διαφεύγουν πάρα πολλά. Γνώριζα ότι η πρώτη Θεία Κοινωνία έγινε κατά το Μυστικό Δείπνο που ήπιαν πάντες από το ποτήριο τούτο, κοινό για όλους Σώμα και Αίμα Χριστού για πρώτη φορά. Αλλά για την εξομολόγηση να πω ότι πραγματικά είχα κενά.

Link to comment
Share on other sites

πλεναν τα ποδια τους τα ποδια του Χριστου,τοτε καθησανε να φανε κ ο Χριστος τους επιασε εναν εναν κ τους εξομολογηθηκε τι θα συμβει απο τον κηπο των ελαιωνων κ μετα τις πρωτες μερες,ηταν μια εξομολογηση αυτο που εκανε κ μετα τους μεταλαβε εγω ετσι το αντιλαμβανομαι.οτι ο μυστικος δειπνος ηταν η αρχη αυτου του μυστηριου.αν λες οτι εσενα σου ξεφευγουν πολλα τοτε τι να πουμε εμεις............


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι θα προτιμουσα να τα ελεγα σε καποιον πολυ καλο μου φιλο/φιλη .

προσωπικη μου αποψη βεβαια.

η ψυχη σου ελαφραινει γιατι τα λες ολα και τα βγαζεις ολα απο μεσα σου.ολα οσα σε βαραινουν.

δε τα λες στο θεο τα λες σε εναν ανθρωπο που φοραει ρασα.

γιατι αυτος ο ανθρωπος να ειναι ενας αγνωστος με ρασα η εστω ενας απλος γνωστος και οχι ο καλυτερος σου φιλος.

και παλι ξαναλεω προσωπικη μου γνωμη

Σε αυτό το κομμάτι συμφωνώ απόλυτα με τη Δήμητρα ;) Τη συγχώρεση την δίνουμε ουσιαστικά οι ίδιοι στον εαυτό μας. Εξ ου και το σοφό...

Αμαρτία εξομολογουμένη, αμαρτία ουκ έστι :D

Το σε ποιον θα γίνει η εξομολόγηση δεν μας ενδιαφέρει αρκεί να φύγει από πάνω μας :D

Αν ισχύει πάντως ότι η πρώτη εξομολόγηση έγινε στο μυστικό δείπνο από τον Ιησού προς τους μαθητές... τότε οι ιεράρχες θα έπρεπε να εξομολογούνται σε εμάς τα 'μελλουμενα' ;) Οι μαθητές δεν νομίζω πως εξομολογήθηκαν στον Μυστικό Δείπνο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στις 29/11 στις 2:45 Ήθελα να πω κάτι αστείο ελπίζω να γέλασες.

α δε με βολευει εχω κανονισει κατι για τοτε.:tongue:

Δεν έχει θεϊκά δικαιώματα, γι' αυτό στα λόγια του όταν μας έχει κάτω από το πετραχείλι, λέει ότι ο Θεός με το θέλημά Του δίνει την άφεση, μέσω του ιερέα.

χμμμ και που ξερει αυτος αμα ο θεος θελει να δωσει αφεση και λεει ''ο θεος με το θελημα του''?

και ειναι και πολλοι που σου λενε οτι απαγορευεται να κοινονισεις για Χ χρονικο διαστημα.αυτο παλι που το πας?

Το δικαίωμα να συγχωρεί τους άλλους του το έχει δώσει ο Θεός,

πως του το εδωσε ο θεος δηλαδη?του μιλησε ο θεος και του ειπε σου επιτρεπω να συγχωρεις αμαρτιες?

οχι...ετσι?

ανθρωποι του το εδωσαν το δικαιωμα!(δηλαδη αλλοι ιερεις)

Κι όμως μέχρι πρόσφατα έτσι ήταν. Αυτό μου το έχει διηγηθεί η μητέρα μου που σήμερα είναι 70 ετών. Τα παλιά χρόνια ο ιερέας δεν έπαιρνε μισθό από την πολιτεία. Αυτός ο νόμος του κρατικού μισθού θεσπίστηκε αργότερα.

αρα εφοσον πληρωνεται δε θεωρειται λειτουργημα αλλα επαγγελμα

Αν ισχύει πάντως ότι η πρώτη εξομολόγηση έγινε στο μυστικό δείπνο από τον Ιησού προς τους μαθητές... τότε οι ιεράρχες θα έπρεπε να εξομολογούνται σε εμάς τα 'μελλουμενα' Οι μαθητές δεν νομίζω πως εξομολογήθηκαν στον Μυστικό Δείπνο!

πολυ σωστα.

εξαλλου η εξομοληγηση δεν ειναι να βγαζουμε απο μεσα μας αμαρτιες που εχουμε διαπραξει στο παρελθον?

δεν ειναι η προφητεια του μελλοντος..


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν εφεύρε την εξομολόγηση ! Μας την παρέδωσε ο ίδιος ο Χριστός, όταν έδωσε στους Αποστόλους εντολή να συγχωρούν αμαρτίες, εν ονόματι του Θεού. Από τότε οι Απόστολοι χειροθέτησαν τους επισκόπους και αυτοί με τη σειρά τους, τους ιερείς και ποιμένες μέχρι σήμερα. Όσο μεγάλος ʼγιος και να είναι κανείς, δεν σώζεται χωρίς την εξομολόγηση, γι΄αυτό και ανήκει στα υποχρεωτικά μυστήρια, όπως και το βάπτισμα.

΄Αλλο πράγμα να τα λες σε έναν φίλο σου, ή ακόμη και στο Θεό (αλλά δεν ξέρεις φυσικά αν σε ακούει, γιατί και ο Φαρισαίος μιλούσε, αλλά μόνον αυτός τα άκουγε!) και άλλο πράγμα να τα λές στον πνευματικό που είναι πρόσωπο μπροστά στα μάτια σου και εκπρόσωπος του Θεού εκείνη τη στιγμή. Η εξομολόγηση σβήνει τις αμαρτίες όλες (αν φυσικά είναι ειλικρινής η μετάνοια) και ο άνθρωπος ξαναφτάνει στη στιγμή του βαπτίσματος, δηλαδή όπως όταν ο Χριστός τον ξέπλυνε με το αίμα του και τον καθάρισε. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι δεν χρωστάς στο Θεό και δεν πρόκειται να κριθείς, αλλά θα μπείς αυτόματα στη βασιλεία Του. Μάλλον η βασιλεία Του έχει έρθει ήδη από τώρα μέσα στην ψυχή σου

Κανείς δεν είναι άξιος να μεταλαμβάνει το Σώμα και το Αίμα του Χριστού και όποιος το κάνει αυτό όχι μόνον δεν ωφελείται αλλά βάζει κρίμα μεγάλο στο λαιμό του. Ο Απόστολος Παύλος λέει ότι για το λόγο ότι πολλοί κοινωνάνε απροετοίμαστοι, αρρωσταίνουν και μερικοί και πεθαίνουν. Γι΄αυτό είναι απαραίτητη η προετοιμασία πριν τη θεία Κοινωνία και μάλιστα με τον καθαρισμό της Εξομολόγησης.

http://users.otenet.gr/~styliant/orthodoxia/exomologisi.htm

δεν ειδα πουθενα γραμενο οτι η 1η εξομολογιση εγινε στον μυστικο δειπνο κοριτσια ομως αυτο πιστευω,αυτο μου λεει η λογικη μου!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

΄Αλλο πράγμα να τα λες σε έναν φίλο σου, ή ακόμη και στο Θεό (αλλά δεν ξέρεις φυσικά αν σε ακούει,

ο θεος δεν υποτιθεται οτι ειναι πανταχου παρων?

δηλαδη αν ειναι ετσι οπως τα λες τοτε δε ξερουμε αν ακουει καν και τις προσευχες...

.

Η εξομολόγηση σβήνει τις αμαρτίες όλες (αν φυσικά είναι ειλικρινής η μετάνοια) και ο άνθρωπος ξαναφτάνει στη στιγμή του βαπτίσματος, δηλαδή όπως όταν ο Χριστός τον ξέπλυνε με το αίμα του και τον καθάρισε. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι δεν χρωστάς στο Θεό και δεν πρόκειται να κριθείς, αλλά θα μπείς αυτόματα στη βασιλεία Του.

αρα ακομη και ενας βιαστης παιδιων η ενας φονιας κατα συρροην θα εχουν θεση στον παραδεισο αν εξομολογηθουν.

ενω καποιος ο οποιος δεν διεπραξε τοσο τραγικα αμαρτηματα αν δεν εξομολογηθει θα παει στην κολαση!

Ο Απόστολος Παύλος λέει ότι για το λόγο ότι πολλοί κοινωνάνε απροετοίμαστοι, αρρωσταίνουν και μερικοί και πεθαίνουν. Γι΄αυτό είναι απαραίτητη η προετοιμασία πριν τη θεία Κοινωνία και μάλιστα με τον καθαρισμό της Εξομολόγησης.

αρα και παλι εχουμε την εμφανιση ενος κακου εκδικητικου αιμοδιψη θεου ο οποιος σκοτωνει οποιον τολμησει να κοινωνησει χωρις να πει τις αμαρτιες του .

ΥΓ ο χριστος στο μυστικο δειπνο δεν εξομολογησε τους μαθητες του πριν τους δοσει το ψωμι και το κρασι.

αντιθετως μεχρι και στον ιουδα εδωσε ο οποιος ειχε διαπραξει το μεγαλυτερο αμαρτημα.

ΥΓ 2 οσες φορες εχω κοινωνισει στο πακρινο παρελθον το εκανα χωρις εξομολογηση και ειμαι υγειεστατη.εκτος και αν ο θεος διαλεγει επιλεκτικα τα θυματα του


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

ο θεος δεν υποτιθεται οτι ειναι πανταχου παρων?

δηλαδη αν ειναι ετσι οπως τα λες τοτε δε ξερουμε αν ακουει καν και τις προσευχες...

. υποτιθετε οτι ειναι νομιζω οτι υπαρχει ομως κατι συμβολικο πανω σε αυτο

αρα ακομη και ενας βιαστης παιδιων η ενας φονιας κατα συρροην θα εχουν θεση στον παραδεισο αν εξομολογηθουν.

ενω καποιος ο οποιος δεν διεπραξε τοσο τραγικα αμαρτηματα αν δεν εξομολογηθει θα παει στην κολαση!

ο ληστης που ηταν στο πλευρο του οντας σταυρωμενος μετανοεισε κ πηγε μαζι του στον παραδεισο οποτε αυτο μας λεει η ιστορια

αρα και παλι εχουμε την εμφανιση ενος κακου εκδικητικου αιμοδιψη θεου ο οποιος σκοτωνει οποιον τολμησει να κοινωνησει χωρις να πει τις αμαρτιες του .

κι εγω εχω κοινωνισει χωρις αμεση εξομολογιση απλα το ενιωθα μεσα μου κ το κανα

ΥΓ ο χριστος στο μυστικο δειπνο δεν εξομολογησε τους μαθητες του πριν τους δοσει το ψωμι και το κρασι.

αντιθετως μεχρι και στον ιουδα εδωσε ο οποιος ειχε διαπραξει το μεγαλυτερο αμαρτημα.

οχι ο ιδιος εξομοληθηκε αυτα που τον βαραιναν γτ οι μαθητες του θα υυποφεραν εξαιτιας του.λεγοντας κ προειδοποιωντας τους μαθητες του τι θα περασουν απο την στιγμη της φυλακισης του κ τις επομενες μερες.εγω το βλεπω σαν εξηλεωση γι αυτο και σαν εξομολογηση(πριν λαλιση ο πετεινος θα με αρνηθεις 3 φορες...ομως μην στεναχωριεσε γι αυτο!)

ΥΓ 2 οσες φορες εχω κοινωνισει στο πακρινο παρελθον το εκανα χωρις εξομολογηση και ειμαι υγειεστατη.εκτος και αν ο θεος διαλεγει επιλεκτικα τα θυματα του

:lol::lol::lol::lol:


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

ο θεος δεν υποτιθεται οτι ειναι πανταχου παρων?

Ο Θεός είναι πανταχού παρών , αλλά και η εξομολόγηση είναι ένα απο τα μυστηρια της εκκλησίας μας... όπως για να παντρευτείς πρέπει να πας στην εκκλησία, όπως επίσης για να βαφτήσεις το παιδί σου, αλλιως γιατι δεν το βουτας μονη σου στο νυπτηρα της τουαλετας?? Ετσι και η θεία εξομολόγιση.. Γινεται στο Θεό με ενδιάμεσο έναν πνευματικό , που λογικά εσύ πρέπει να διαλέξεις. Ο πνευματικός μπορεί μόνο να σε συμβουλέψει, όλα τα άλλα(συγχωρεση πχγίνονται απο το Θεό. Και προτιμώ να ακούσω τις συμβουλές του πνευματικού μου, γιατί αυτες θα είναι με γνωμωνα την πίστη μας, αλλά και χωρίς ιδιοτέλεια , σε αντιθεση με ένα φίλο/ψυχολόγο κτλ.

.

αρα ακομη και ενας βιαστης παιδιων η ενας φονιας κατα συρροην θα εχουν θεση στον παραδεισο αν εξομολογηθουν.

ενω καποιος ο οποιος δεν διεπραξε τοσο τραγικα αμαρτηματα αν δεν εξομολογηθει θα παει στην κολαση!

Ναι ακόμα κι ένας βιαστής... γι αυτο ήρθε ο Χριστός στη γή και σταυρώθηκε για να μπορούμε όλοι εμείς οι αμαρτωλοί να μετανοούμε και να έχουμε μια δευτερη ευκαιρεία στον παράδεισο....

αρα και παλι εχουμε την εμφανιση ενος κακου εκδικητικου αιμοδιψη θεου ο οποιος σκοτωνει οποιον τολμησει να κοινωνησει χωρις να πει τις αμαρτιες του .

εδώ δεν συμφωνω, αδεν θεωρώ ότι σκοτώνει ο Θεός αμα δεν εξομολογηθείς, αλλά είναι όμως αμαρτία να πας να κοινωνήσεις χωρίς να εξομολογηθείς. Πας απροετοιμαστος, σαν να μη σεβεσαι το Θεό. Σαν να περιμένεις πχ σπίτι σου τον Πρωθυπουργό (ατυχες !!) και να μην εχεις καθαρίσει, δείχνει ασέβια.

ΥΓ ο χριστος στο μυστικο δειπνο δεν εξομολογησε τους μαθητες του πριν τους δοσει το ψωμι και το κρασι.

αντιθετως μεχρι και στον ιουδα εδωσε ο οποιος ειχε διαπραξει το μεγαλυτερο αμαρτημα.

Ειπαμε, ο Θεός θέλει στην αγκαλιά του όλους, και φυσικά θελει κοντα του και τους αμαρτωλούς!!

ΥΓ 2 οσες φορες εχω κοινωνισει στο πακρινο παρελθον το εκανα χωρις εξομολογηση και ειμαι υγειεστατη.εκτος και αν ο θεος διαλεγει επιλεκτικα τα θυματα του

Μακάρι να είσαι πάντα!!!!

αυτα!! Α καλημέρα σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...