Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΕΣ ΤΟΥ PARENTS..


Recommended Posts

προσπαθω να μη της το δειξω ομως.θα ειναι χειροτερα γιαυτην.

δε ξερω τι θα γινει με το δοντι που γυρισε καθετα.

ασε που αυριο εχω ραντεβου με τις δασκαλες να τους τα πω ενα χερακι.

5 δασκαλες για 20 παιδια δεν δικιολογειται το ατυχημα ετσι? και θα ελειπαν σιγουρα και 3-4 οποτε αντιστοιχουν 3 παιδια στην καθε μια! 3 παιδια προσεχω και εγω και δεν ειμαι πτυχιουχος νηπιαγωγος με χρονια εμπειριας και ομως ποτε δε συνεβη κατι τετοιο!

αυτο ειναι καθαρη αμελια και παει στην κατηγορια της κακοποιησης!αν συνεβαινε αυτο ενω το παιδι ηταν μαζι μου θα με τρεχανε στην αστυνομια και στους κοινωνικους λειτουργους!!εδω μου φερανε περσι 2 κοινωνικους λειτουργους στο σπιτι επειδη τα παιδια παιζανε κουτσο και ενοχλουσαν τους απο κατω!ελεος!

επισης αυριο θα συγκαλεσω συμβουλιο με τους γονεις του κοριτσιου που ευθυνεται για το ατυχημα.

δε την εσπρωξε.ΑΛΛΑ πηγε να τις σκισει τις ζωγραφιες και η ραφαελα ετρεξε να τις σωσει και στουκαρε στη γωνια του τραπεζιου.

το συγκεκριμενο κοριτσι ειναι απο το κουρδισταν και εδω και μηνες την κοροιδευει και παει και φυτιλευει τα αλλα κοριτσια να μη της κανουν παρεα.της χαλαει τις ζωγραφιες της λεει για θανατους κλπ και γενικως της μπαινει πολυ αγρια και σαν πολυ εκατσα στα αυγα μου!

θα ερθω προσωπο με προσωπο με τους γονεις της!

αντε φορτωσα τωρα σορρυ για το οφφ παιδια!

:mad::x:x:x

τα παιδιά μπορεί να δείξουν πολύ κακία (απορώ!!!)

Συμφωνώ οτι θα έπρεπε να τους μιλήσεις!!!

Καημένη μου Ραφαέλα..να την έχεις αγκαλιά συνεχώς!:wink:


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 285
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:mad::x:x:x

τα παιδιά μπορεί να δείξουν πολύ κακία (απορώ!!!)

Συμφωνώ οτι θα έπρεπε να τους μιλήσεις!!!

Καημένη μου Ραφαέλα..να την έχεις αγκαλιά συνεχώς!:wink:

τα παιδια ειναι οι πιο σκληροι κριτες!και συναμα οι πιο αθωοι ανθρωποι!!

τοσο αντιθετα μεταξυ τους αυτα!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Αααααμμμάαααανν, τι είναι αυτό που συνέβη στο παιδί βρε Δήμητα, ανατριχιαστικό. Μου ήρθε η εικόνα στο μυαλό καθώς το διάβαζα και ανατρίχιασα μέχρι και στα μαλλιά. Φαντάζομαι το σοκ του παιδιού και τον πόνο που ένιωσε.

Τι να πω; Να πω περαστικά και γρήγορα να επουλωθεί με τον καλύτερο τρόπο.

Στη μικρή μου είχε τύχει κάτι παρόμοιο και έκλαιγα μαζί της στο μπάνιο στο νιπτήρα, μέχρι να σταματήσει το αίμα. Ήταν με το ποδήλατο στη Τζέντα και όπως προχωρούσε όχι με γρήγορη ταχύτητα, αλλά μέτρια, γύρισε πίσω να μιλήσει στο γειτονάκι που ήταν στο άλλο ποδήλατο. Έκανε στραβοτιμωνιά χωρίς να το καταλάβει, με αποτέλεσμα να πέσει πάνω στο δέντρο που είχε άγριο κορμό, σε ένα από τα χαμηλά οριζόντια κλαδιά του. Αποτέλεσμα, ήταν να σκιστεί το ούλο και να φανεί από μέσα το καινούργιο δοντάκι, το κομμάτι του ούλου έμεινε πάνω στο δέντρο. Σήμερα εκείνο το δοντάκι φαίνεται απλά λίγο πιο στραβό, αλλά δε με ανησυχεί γιατί θα την πάμε σε ορθοδοντικό να της τα φτιάξει, αφού έχει κι άλλα στραβά δοντάκια.

Link to comment
Share on other sites

Τη συγχώρεση την δίνουμε ουσιαστικά οι ίδιοι στον εαυτό μας. Εξ ου και το σοφό...

Αμαρτία εξομολογουμένη, αμαρτία ουκ έστι :-D

Αυτή είναι πολύ βολική παροιμία, αλλά δυστυχώς δεν εννοεί αυτό. Εννοεί ότι εφόσον ο πιστός θα έχει εξομολογηθεί με μετάνοια την αμαρτία που έκανε και επιθυμεί να παραιτηθεί απ' αυτήν, δηλαδή να μην την επαναλάβει, ο Θεός τον συγχωρεί και είναι σαν να μην την έκανε ποτέ.

Αν πάλι το είπες για αστείο, δεν πειράζει, εγώ εξήγησα για τους υπόλοιπους αναγνώστες που σίγουρα θα υπάρχουν κάποιοι που το αντιλαμβάνονται αλλιώς.

Το σε ποιον θα γίνει η εξομολόγηση δεν μας ενδιαφέρει αρκεί να φύγει από πάνω μας :-D

Το νόημα της εξομολόγησης δεν είναι να πετάξουμε μια πρόταση από πάνω μας, αλλά καταρχήν, να μετανιώσουμε για το στραβό που κάναμε, δεύτερον να το πούμε στον παπά για να μας συμβουλεύσει (αν χρειαστεί), τρίτον να πάρουμε τη συγχώρεση και τέταρτον να κοινωνήσουμε.

Συνήθως οι φίλοι μας δε μας λένε "τι άσχημα που έκανες", μας λένε "καλά έκανες, δίκιο είχες, δε φταις εσύ, κι εγώ στη θέση σου το ίδιο θα έκανα". Αυτό δεν είναι αντικειμενική άποψη. Αν όμως, βρεθεί τέτοιος φίλος να μας τα λέει χύμα, επειδή διακρίνει το λάθος μας και θεωρεί σωστό να μας το πει, τότε εμείς αμέσως τον απομακρύνουμε και πιστεύουμε ότι μας ζηλεύει. Έτσι κι αλλιώς, δε μας αρέσει να ακούμε την αλήθεια από κανέναν. Δεν είναι καλύτερα λοιπόν, αντί για τον οποιοδήποτε να πάμε στον παπά που έχει την εξουσία της άφεσης;

α δε με βολευει εχω κανονισει κατι για τοτε.:tongue:

χαχαχαχαχαχαχαχα

χμμμ και που ξερει αυτος αμα ο θεος θελει να δωσει αφεση και λεει ''ο θεος με το θελημα του''?

Συνήθως, ο παπάς βάζει κανόνες (τιμωρίες) μόνο στα βαριά αμαρτήματα, ή σε όσα έχει καθοριστεί από την εκκλησία να βάζει. Στα υπόλοιπα δίνει άφεση και μετά την ευθύνη για τη μεταμέλεια τη φέρει ο πιστός. Αλλά έχει κάποιου είδους ικανότητα να κρίνει αν αξίζει ή όχι να συγχωρεθεί ο πιστός.

και ειναι και πολλοι που σου λενε οτι απαγορευεται να κοινονισεις για Χ χρονικο διαστημα.αυτο παλι που το πας?

Έχουν οριστεί κάποιοι κανόνες από την εκκλησία βάσει των αμαρτημάτων. Για παράδειγμα απαγορεύεται να κοινωνήσει για εφτά ολόκληρα χρόνια κάποιος, αν φάει σκαντζόχοιρο ή αν πιει και φάει ανθρώπινο αίμα και σάρκα. Σε άλλα αμαρτήματα κρίνει ο παπάς πόσος χρόνος χρειάζεται για να καθαριστεί η ψυχή ή και το σώμα του πιστού, ώστε να μπορεί καθαρός πλέον να κοινωνήσει.

πως του το εδωσε ο θεος δηλαδη?του μιλησε ο θεος και του ειπε σου επιτρεπω να συγχωρεις αμαρτιες?

οχι...ετσι?

ανθρωποι του το εδωσαν το δικαιωμα!(δηλαδη αλλοι ιερεις)

Κοίτα, το λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν είμαι σίγουρη, νομίζω πως επιλέγονται οι ιερείς που θα γίνουν εξομολόγοι, βάσει των ετών που υπηρετούν το Θεό και του βαθμού που έχουν αποκτήσει μέσα στην ιεροσύνη τους. Ένας διάκος για παράδειγμα, δεν μπορεί ποτέ να γίνει εξομολόγος. Έτσι λοιπόν, ύστερα από τόσα έτη τριβής με το Θείο τους δίνεται η εξουσία να συμβουλεύουν και να συγχωρούν.

αρα εφοσον πληρωνεται δε θεωρειται λειτουργημα αλλα επαγγελμα

Λειτούργημα θεωρείται επειδή έτσι ήταν και θα είναι πάντα. Αφού θεραπεύουν την ψυχή, το πνεύμα, την καρδιά και το σώμα του πιστού. Και οι γιατροί και οι δάσκαλοι λειτούργημα κάνουν, αλλά πληρώνονται.

αρα ακομη και ενας βιαστης παιδιων η ενας φονιας κατα συρροην θα εχουν θεση στον παραδεισο αν εξομολογηθουν.

Όχι αν εξομολογηθούν, αλλά αν μετανοήσουν και πάνε να εξομολογηθούν. Αυτό που κάνει τη διαφορά είναι ότι δε φτάνει να τα πούνε κάπου και μετά να τα ξανακάνουν, αλλά να μετανοήσουν και να μην τα ξανακάνουν. Τότε ναι ο παράδεισος τους ανήκει.

Αν πέσουν στα χέρια σου οι βίοι διαφόρων αγίων θα δεις αρκετούς στη λίστα που ήταν πρώην ληστές, πόρνες, μάγοι, δήμιοι, κλπ. Κι όμως δεν κατάφεραν απλως να μπουν σε μια γωνιά του παραδείσου, αλλά να κερδίσουν και δόξα, τη δόξα που τους έδωσε το φωτοστέφανο.

ενω καποιος ο οποιος δεν διεπραξε τοσο τραγικα αμαρτηματα αν δεν εξομολογηθει θα παει στην κολαση!

Αυτό δεν είναι σίγουρο, ίσως να κριθεί βάσει των πράξεών του κατά πόσο θα άξιζε μια γωνιά του παραδείσου.

Ο Απόστολος Παύλος λέει ότι για το λόγο ότι πολλοί κοινωνάνε απροετοίμαστοι, αρρωσταίνουν και μερικοί και πεθαίνουν. Γι΄αυτό είναι απαραίτητη η προετοιμασία πριν τη θεία Κοινωνία και μάλιστα με τον καθαρισμό της Εξομολόγησης.

αρα και παλι εχουμε την εμφανιση ενος κακου εκδικητικου αιμοδιψη θεου ο οποιος σκοτωνει οποιον τολμησει να κοινωνησει χωρις να πει τις αμαρτιες του .

Νομίζω ότι ο Απόστολος Παύλος αυτό που εννοεί είναι ότι, ο άνθρωπος δε γνωρίζει την ημερομηνία θανάτου του. Όλοι νομίζουμε ότι θα ζήσουμε μέχρι τα βαθιά γεράματα, αλλά άλλοι πεθαίνουμε από τροχαία, άλλοι από εγκεφαλικά, άλλοι από ασθένειες καλπάζουσες και δεν έχουμε την ευκαιρία να πούμε ότι ετοιμαστήκαμε. Γι' αυτό το λόγο πρέπει να γίνονται συχνά η εξομολόγηση και η Θεία Κοινωνία.

ο χριστος ειπε αν μας χτυπησουν στο ενα μαγουλο να γυρισουμε και το αλλο.

δηλαδη αν μου βιασουν το ενα παιδι να δωσω και το αλλο?

αν μου σπασουν το ενα ποδι να δωσω να μου σπασουν και το αλλο?

Εννοούσε ότι αν μας ταπεινώσουν να μην εναντιωθούμε, γιατί θα χάσουμε την ταπεινότητά μας. Είναι προτιμότερο να γυρίσουμε και το άλλο μάγουλο προκειμένου να παραμείνουμε ταπεινοί και να κάνουμε τον αντίπαλο να αισθανθεί δέος, παρά να χάσουμε το δίκιο μας και να γίνουμε όμοιοι με αυτόν που μας αδίκησε.

Στα παραδείγματα που έδωσες δε θα έλεγε ποτέ ο Χριστός δώσε και το άλλο σου παιδί γιατί τότε θα γινόσουν επικίνδυνη μάνα.

αμα περιμενα τον προθυπουργο της ελλαδος στο σπιτι μου οχι μονο δε θα ειχα καθαρισει αλλα θα του ειχα κρατησει και 1 σακουλα σκατ@μενες πανες! για ορεκτικο!

Φαντάσου το κυρίως πιάτο. χαχαχαχαχαχαχαχαχα

α κατσε τωρα με μπερδεψες.

αμα ο θεος θελει κοντα του τους αμαρτωλους τοτε γιατι τους στελνει στην κολαση.:?::?: αρα δε τους θελει

Κοντά Του τους θέλει αγνούς και καθαρούς στην ψυχή. Στην κόλαση επιτρέπει στο Σατανά να τους πάρει, επειδή δε μετανόησαν. Δεν τους στέλνει ο ίδιος ο Θεός.

.οσο για τον πρωθυπουργο θα σου στειλω κ απο δω θα μαζεψω απο την γειτονια

χαχαχαχαχαχαχαχα

μα ρε κοριτσια κ εγω οταν γεννησα τα παιδια μου εδωσα ονομα..ή ηταν μονο το επιθετο?οχι νομιζω κ τα δυο.

Για το πεντάχρονο δεν ξέρω, επειδή είναι πιο πρόσφατο. Για τα μεγαλύτερα όμως, μόνο επώνυμο έδωσες.

ζουπυ μου δεν εχω καταληξει 100% καπου. και σιγουρα οχι σε καποιο αλλο δογμα/θρησκεια.

Από αυτά που γράφεις εγώ έχω καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα σχετικά με την πίστη που έχεις και τις σκέψεις που κάνεις. Επειδή, έχεις πονέσει πολύ δυο φορές στη ζωή σου με τρόπο ανεξίτηλο, έχασες την πίστη σου, θεώρησες ότι δεν εισακούγεσαι, ότι όλα είναι μάταια, ότι είσαι μόνη σου, ότι δεν υπάρχει Θεός γύρω μας, παρά μόνο στις γραφές. Διαβάζεις και προσπαθείς να πιαστείς απ' αυτές, να βρεις έστω και μια τρίχα για να κρατηθείς, να βρεις αποδείξεις, ότι πράγματι υπάρχει Θεός και είναι εδώ. Και κυρίως, δεν είναι τόσο οι αποδείξεις που ζητάς, όσο την ίδια την παρουσία Του.

Εγώ βλέπω ότι έχεις πολλά στοιχεία μέσα σου, αλλά ακόμη αισθάνεσαι προδομένη κι απογοητευμένη. Η ψυχή σου έχει ακόμη πόνο και γι' αυτό δε βλέπεις καθαρά. Αν δεν τον ξεπεράσεις, δε θα μπορέσεις να δεις.

οχι ρε δημητρα τι ειπες τωρα οτι παθατε!!!περαστικα στο παιδι.κ εμεις το παθαμε αυτο πριν καιρο,μας εφυγε ολοσχερος ο ενας κοπτιρας απο την ριζα εσπασε λιγο το κατω δοντακι κ μετακινηθηκε ο διπλα κοπτιρας.

2βδομαδες στο νσκμειο ολο το συστημα ραματα αφου ξεσκιστηκαν ολα τα ουλα κ ενδοφλεβεια αντιβιωση.μετα πολλες επισκεψεις σε γναθοχειρουργο ακτινες να δουμε αν χτυπησαν τα μονιμα εσωτερικα.απιστευτη κατασταση.εμεις κυνηγουσαμε ενα μπαλονι στο σπιτι κ σκονταψε κ επεσε πανω στο επιπλο της τβ.τωρα οταν θα βγει το μονιμο δοντι μας ειπαν οτι πρεπει να παμε παλι στον γναθοχειρουργο για σωστο ανοιγμα του ουλου.το ξερες οτι μπορεις με το που βγαινει το δοντακι αν το ξαναβαλεις μεσα αυτο δενει?οτι για 1ωρα αν το βαλει η μανα στο στομα της δεν νεκρωνετε?οπως κ αν το βαλεις σε ενα ποτηρι γαλα.μας το ειπε ο καθηγητης στην γναθοχειρουργικη που ομως γτ εντω ελλαδα καταφεραμε την 3μερα μετα το ατυχημα να δουμε.ας μην τα θυμαμε γτ θα τσατιστω παλι.εσεις δεν κανατε ραμματα?γμ τα ατυχηματα μου μεσα

Κορίτσια, απόψε θα ονειρεύομαι ότι με κυνηγάνε δόντια. Δε φαντάζεστε πόσο φοβάμε ό,τι είναι σχετικό με αυτά. Καλύτερα να γεννάω παρά να πάω σε οδοντίατρο.

οχι ραμματα δεν εκανε...αλλα εχει σακατευτει ολο της το στομα μεσα.δε ξερω τι να της δωσω να φαει!!

αυριο εντωμεταξυ θα την παω και σε παιδοοδοντιατρο.γναθοχειρουργος την εξετασε σε νοσοκομειο.θα την παω σε οδοντιατρο για να δουμε τι θα γινει με αυτα τα δοντια που επεσαν πριν την ωρα τους!το ενα δεν ειχε αρχισει καν να κουνιεται και το αλλο κουνιοταν ελαχιστα!

εντωμεταξυ το ενα απο τα καινουργια τα κατω..στραβωσε ρε!δηλαδη ετσι οπως φυτρωσε το δοντι φυσιολογικα οριζοντια δηλαδη...αυτο γυρισε καθετα πανω στο ουλο!!

Πωωωωω δεν περιγράφεται αυτό το πράγμα. Δεν μπορώ ούτε να φανταστώ πόσο κλάμα έκανε το καημένο. Πόσο πολύ πόνεσε.

τι θα γινει τωρα?ετσι θα μεινει αυτο?να δω τι θα μου πει ο γιατρος αυριο και θα παμε και σε ορθοδοντικο μετα.δε μπορω να τα αφησω ετσι!

δε μπορει να φαει τιποτα.μεχρι και κρεμα της μικρης της εφτιαξα και πηγα να της τη δωσω με συριγγα και παλι δεν εφαγε!

Πώς να φάει η κακομοίρα είναι σαν να ρίχνεις νερό σε ανοιχτή πληγή που τρέχει αίμα, ούτε το νερό δε δέχεται. Αν σου ξυπνήσει τη νύχτα και κλαίει δώσ' της παυσίπονο.

γαλα ηπιε μισο ποτηρι αν και ο γιατρος ειπε να μη πιει αλλα τι να εκανα νηστικο να το αφηνα?εκλαιγε απο την πεινα το παιδι ειχε διπλωθει στα 2!

τι θα κανει αυριο?τι θα φαει ολη μερα?ουτε σουπα δε μπορει να φαει!επι 5 ωρες ειχε αιμοραγια απο το στομα και τα χειλια.

ουφφφ θα σκασω.τωρα κοιμουνται και τα 3..

Εύχομαι αύριο να είναι κατά πολύ επουλωμένες οι πληγές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!δημητρα πως ξημερωσατε?περιμενω με αγωνια να μαθω τι κανατε με την μικρη.εβιρι θα ψαξω στις ληξιαρχικες πραξεις γεννησεως να δω αν αναγραφετε το ονομα.πραγματικα δεν θυμαμε.τωρα ειμαι πλακωμενη στις πρωινες δουλιτσες..


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σας ειλικρινα..!

τα νεας μας λοιπον

πηγαμε σε οδοντιατρο ορθοδοντικο της εβγαλε ακτινες στα δοντια.

μας ειπε οτι τα επανω που εχασε τα 2 δεν ειναι τραγικο γιατι ευτυχως ηταν τα νεογιλα.τα καινουργια λεει δεν ειχαν κατεβει ακομα αρα θα βγουν κανονικα ευτυχως και οχι στραβα.αλλα θα παρει πανω απο 6 μηνες μεχρι να φυτρωσουν ισως και ενα χρονο!

τα κακα νεα ειναι οτι το κατω το δοντι ο κοπτηρας που το ειχε αλλαξει και ηταν καινουργιο στραβωσε με το χτυπημα και γυρισε καθετα πανω στο ουλο.αυτο απο οτι ειπε η γιατρος κουνιεται κιολας λιγο και δε ξερουμε αμα θα το κρατησει η αμα της πεσει!:-(:-(

μας εδωσε ενα τζελ το οποιο σφιγγει τα ουλα 2 φορες τη μερα και τη δευτερα θα ξαναπαμε.

εχει πριστει στα μουτρα και στα χειλια το παιδι.:-(

εντωμεταξυ την επιασε και την ξεμοναχιασε η γιατρος και τη ρωτησε αμα χτυπησε στο σχολειο η στο σπιτι.

ενω εγω της ειπα 2 φορες πριν οτι χτυπησε στο σχολειο!τι νομιζε δηλαδη οτι το κακοποιω το παιδι?τι να πω!!

ζητησαν και το τηλ του σχολειου για να διαβεβαιωσουν το γεγονος μαλλον!

α 2.30 εχω ραντεβου με τις δασκαλες.θα τις κανονισω τη γουνα τους

απο φαγητα μονο πουρεδες αλεσμενα σουπες και τετοια...

αυτα τα νεα μας κοριτσια


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

δημητρα κ παλι περαστικα σας.εγω πιστευω οτι θα κολησει το δοντι δηλαδη ευχομαι να μην εχει πειραχτει το νευρο του.ο δικος μας κοπτης που στραβωσε ειχε κατεβει κιολας,ομως κολησε,αλλα ηταν ο νεογλικος.τωρα παρτους ολους σβαρνα στον παιδικο...τι να πω.να μην γινονται τετοια μωρε!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Δημητρούλα μου λυπάμαι πολυ κι εύχομαι περαστικά! Τι κρίμα να ταλάιπωρήστε τόσο!!

Κι εκεί στη Γερμανία πολυ τα ελέγχουν τα πράγματα εε? Πωπω μου κάνει μεγάλη εντύπωση!!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για το δοντι που γυρισε καθετα ειπε πρωτα να δουμε αν μπορεσουμε να το σωσουμε και θα κοιταξουμε αν χρειαστει σιδερακια η οχι...

τωρα θα παω στο σχολειο να τους τα πω ενα χερακι.δεν δικιολογειται τετοιο ατυχημα με 5 δασκαλες και 15-20 παιδια!

εχει σακατευετει το παιδι μου!!εχει παραμορφωθει απο το πρηξιμο!δεν εχει σημαδια στο προσωπο εκτος απο τα χειλη της που εχουν πληγη..αλλα ΠΡΗΣΤΙΚΕ!!

εστειλα το παιδι ενα κουκλι στο σχολειο και μου το γυρισαν σακατεμενο ΠΡΙΣΜΕΝΟ ΧΩΡΙΣ ΔΟΝΤΙΑ γεματο αιματα!

τα νευρα μου οσο το σκεφτομαι!και αντε ο σωματικος πονος θα φυγει!

το ψυχικο τραυμα του παιδιου?μεγαλος να εισαι αν σακατευτεις ετσι σου φυγουν 2 δοντια σου στραβωσει αλλο ενα σου σκιστουν τα χειλια και το προσωπο σου γινει πρισμενο σαν ψαρι θα εισαι χαλια ψυχολογικα!!

ποσο μαλλον ενα παιδι!

ετσι μου ρχεταιιιιιιι να τα κανω ολα λιμπα δε ξερω πως θα κρατηθω και κυριως μη δω μπροστα μου το υπευθυνο παιδι για το ατυχημα της γιατι του τα εχω πολλα μαζεμενα εδω και μηνες.

γινομαι κακια τωρα το ξερω.

οι γονεις του δεβλεπουν οτι το παιδι τους ειναι κακιασμενο???

το σχολειο προσφερει δωρεαν παιδοψυχολογο 2 φορες το μηνα!!

εγω γιατι πηγαινω ηλιθια ειμαι????

να πανε κιαυτοι σε παιδοψυχολογο να στρωσουν τη συμπεριφορα του παιδιου τους!!

η επομενη κινηση του ποια θα ειναι?να σκοτωσει κανενα παιδι??

αχ τα νευρα μου οχι πειτε μου ειμαι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ???

γιατι ο αντρας μου λεει να ηρεμισω αλλα εγω ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Δημητρούλα μου λυπάμαι πολυ κι εύχομαι περαστικά! Τι κρίμα να ταλάιπωρήστε τόσο!!

Κι εκεί στη Γερμανία πολυ τα ελέγχουν τα πράγματα εε? Πωπω μου κάνει μεγάλη εντύπωση!!

συνεχεια γκρινιαζει γιατι πειναει και δε μπορει να φαει.της εχω κανει τωρα μια κοτοσουπα πολυ ψιλοκομενη αν δε μπορει να τη φαει μαλλον θα της την αλεσω και παλι δε νομιζω να μπορεσει.,

εχθες της εδωσα φαριν λακτε τελειως νερουλη και παλι δε μπορουσε να τη φαει.2 κουταλιες εφαγε και εκλαιγε


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

α ρε δημητρα,αυτο ειναι το λιγοτερο θα φαει εσεις δεν κανατε κ ραμματα ακουμε αυριο θα τρωει οχι μια χαρα ομως θα μπορει,κ εμας ετσι κ χειροτερα με τα ραμματα.κ μην βαζεις αλατι κ λεμονι στα φαγητα γτ ειδα της εκανες κοτοσουπα.αυτα πονανε.ψυχουλα μου γλυκια.


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Πω πω Δημητρα τι πακετο ειναι αυτό που φάγατε??? Περαστικά και γρήγορα. Πηγες τελικά στον παιδικό? τι σου ειπαν?? Παντως αν σε κανει να σκεφτεις λίγο πιο ψυχραιμα και να πεις δοξα Τω Θεω , δεν ήταν τίποτα, θα σου πω πως εχθες εδω στην Κύπρο, πέθανε παιδάκι 2μιση χρονών στον παιδικό....Το εβαλαν να ξαπλωσει και δεν ξυπνησε ποτε.. Γι αυτό Δοξα Τω Θεώ να λες κι ολα θα περάσουν....

Link to comment
Share on other sites

για το δοντι που γυρισε καθετα ειπε πρωτα να δουμε αν μπορεσουμε να το σωσουμε και θα κοιταξουμε αν χρειαστει σιδερακια η οχι...

τωρα θα παω στο σχολειο να τους τα πω ενα χερακι.δεν δικιολογειται τετοιο ατυχημα με 5 δασκαλες και 15-20 παιδια!

εχει σακατευετει το παιδι μου!!εχει παραμορφωθει απο το πρηξιμο!δεν εχει σημαδια στο προσωπο εκτος απο τα χειλη της που εχουν πληγη..αλλα ΠΡΗΣΤΙΚΕ!!

εστειλα το παιδι ενα κουκλι στο σχολειο και μου το γυρισαν σακατεμενο ΠΡΙΣΜΕΝΟ ΧΩΡΙΣ ΔΟΝΤΙΑ γεματο αιματα!

τα νευρα μου οσο το σκεφτομαι!και αντε ο σωματικος πονος θα φυγει!

το ψυχικο τραυμα του παιδιου?μεγαλος να εισαι αν σακατευτεις ετσι σου φυγουν 2 δοντια σου στραβωσει αλλο ενα σου σκιστουν τα χειλια και το προσωπο σου γινει πρισμενο σαν ψαρι θα εισαι χαλια ψυχολογικα!!

ποσο μαλλον ενα παιδι!

ετσι μου ρχεταιιιιιιι να τα κανω ολα λιμπα δε ξερω πως θα κρατηθω και κυριως μη δω μπροστα μου το υπευθυνο παιδι για το ατυχημα της γιατι του τα εχω πολλα μαζεμενα εδω και μηνες.

γινομαι κακια τωρα το ξερω.

οι γονεις του δεβλεπουν οτι το παιδι τους ειναι κακιασμενο???

το σχολειο προσφερει δωρεαν παιδοψυχολογο 2 φορες το μηνα!!

εγω γιατι πηγαινω ηλιθια ειμαι????

να πανε κιαυτοι σε παιδοψυχολογο να στρωσουν τη συμπεριφορα του παιδιου τους!!

η επομενη κινηση του ποια θα ειναι?να σκοτωσει κανενα παιδι??

αχ τα νευρα μου οχι πειτε μου ειμαι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ???

γιατι ο αντρας μου λεει να ηρεμισω αλλα εγω ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!

Γλυκιά μου ξέρω ακριβώς πώς αισθάνεσαι γιατί τέτοια περίπου μαμά με βλέπω να γίνομαι κι εγώ:θηρίο ανήμερο αν δω το παιδί μου να πονάει κ πολύ προστατευτική!

Τα παιδάκια δυστυχώς καμμιά φορά είναι ζωηρά και ανταγωνιστικά,το ξέρω! Προσπάθησε να μιλήσεις στους γοννείς κ να τους εξηγήσεις το πρόβλημα που έχεις με το παιδί τους εδώ και καιρό,μήπως το συνετίσουν!

'Οσο για τις δασκάλες,έχεις 1000% δίκιο,δεν πρόσεχαν καθόλου (τι μου θυμίζεις τώρα..έχω παιδάκι στην οικογένειά μου που έχασε το ματάκι του απο την μ.....κια της δασκάλας που δεν πρόσεχε) τεσπα δεν σε παρηγορούν αυτά συγνώμη!!

Προσπάθησε έστω να της δίνεις πολλά υγρά να μην αφυδατωθεί και ξέρω γω,καμμιά βιταμίνη?? Η διάθεση της πώς είναι,το πούλάκι μου??


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...