Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εύχομαι να πάτε 35!!! 🙏Μέχρι τότε θα είσαι στην κλινικη/νοσοκομείο για να σε παρακολουθούν?? 

      ναι δεν μπορώ να βγάλω καθόλου το όρο , 1 με πιάνουν πονοι και 2 θα εχω αίμα από την περιδεση 

      • Καλή τύχη! 1

ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΕΣ ΤΟΥ PARENTS..


Recommended Posts

θα κοψουν και θα προσθεσουν πραγματα απο καθε θρησκεια και θα φερουν τη νεα θρησκεια στα μετρα ολων. μαλλον κατι τετοιο σκεφτομαι εγω.κιαι φυσικα σκεφτομαι να απεχω και απο αυτο

Δυσκολα θα ενωσεις θρησκειες οπως ο Χριστιανισμός και ο Μουσουλμανισμός. Μιλάς για μια θρησκεια που εχει ως βάση της την αγάπη, τη συγχώρεση και που σε καμία περίπτωση δεν φανατίζει και απο την άλλη εχεις μία θρησκεία που οι οπαδοι της είναι τόσο φανατισμένοι που καμία σχέση δεν εχουν με την αγάπη και το σεβασμό στον πλησίον.. Αν καταφέρει κανείς και ενωσει αυτες τις δύο θρησκειες ίσως λύσουμε και το Κυπριακό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 285
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δυσκολα θα ενωσεις θρησκειες οπως ο Χριστιανισμός και ο Μουσουλμανισμός. Μιλάς για μια θρησκεια που εχει ως βάση της την αγάπη, τη συγχώρεση και που σε καμία περίπτωση δεν φανατίζει και απο την άλλη εχεις μία θρησκεία που οι οπαδοι της είναι τόσο φανατισμένοι που καμία σχέση δεν εχουν με την αγάπη και το σεβασμό στον πλησίον.. Αν καταφέρει κανείς και ενωσει αυτες τις δύο θρησκειες ίσως λύσουμε και το Κυπριακό!!!

μπορει στη θεωρια να εχει ως βαση την αγαπη μη ξεχνας ομως χιλιαδες σφαγες που πραγματοποιησαν οι χριστιανοι για να επιβαλουν τη θρησκεια τους σε αλλοθρησκους.ακομη και οι σημερινοι εκπροσωποι του θεου(οι παπαδες) οι περισσοτεροι απο αυτους δε δειχνουν καμια αγαπη προς τον πλησιον.

(το ξερω οτι υπαρχουν και καλοι αλλα πλεον ειναι σπανιοι)

θελω να πω οτι ανεξαρτητα απο τη θεωρια μιας θρησκειας,θα ''χτυπησουν'' στην ανθρωπινη θεωρια στον ανθρωπινο φανατισμο και στην ανθρωπινη φυση.


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο το κουφετακι.

γιατι νομιζετε οτι οι χωρες του τριτου κοσμου παραμενουν χωρες του τριτου κοσμου εδω και αιωνες?

πολλοι ειναι αυτοι που μπορουν να τις βγαλουν απο τη φτωχεια .και βαζω και την εκκλησια μεσα.(ειδικα αυτη.που εκτος απο ανεκτιμιτη περιουσια και αφορολογιτη,....εχει τη νοοτροπια του ''ο εχων 2 χειτωνες να δινει τον εναν,αγαπατε αλληλους και λοιπα...'' αλλα μονο η νοοτροπια δεν φτανει!)

επιτηδες τις αφηνουν ετσι.

σε ποιους θα κανουν τα πειραματα των εμβολιων?

ποιοι θα γινουν πειραματοζωα των μεταλλαγμενων τροφων?

ποιοι θα γινουν ''τα ποντικια'' των νεων μεθοδων θεραπειων καποιων ασθενειων?

γιαυτο λοιπον τους κρατανε στη μιζερια και στη φτωχεια ΟΛΟΙ.

Μπορεί και να είναι έτσι, δεν αντιλέγω... μπορει οι χωρες του τρίτου κόσμου να είναι τα πειραματόζωα τους, μπορεί και όχι... ΕΓω πιο πολύ οικονομικά συμφεροντα υποθέτω ότι ειναι ο λόγος που αφηνονται τετοιες χώρες στη μιζέρια τους. Ομως και πάλι, θέλω να πιστευω στο καλυτερο των ανθρώπων.. Οτι δεν θα ξεπεφταμε τόσο χαμηλά ως είδος...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να είναι έτσι, δεν αντιλέγω... μπορει οι χωρες του τρίτου κόσμου να είναι τα πειραματόζωα τους, μπορεί και όχι... ΕΓω πιο πολύ οικονομικά συμφεροντα υποθέτω ότι ειναι ο λόγος που αφηνονται τετοιες χώρες στη μιζέρια τους. Ομως και πάλι, θέλω να πιστευω στο καλυτερο των ανθρώπων.. Οτι δεν θα ξεπεφταμε τόσο χαμηλά ως είδος...

ναι φυσικα και ειναι ΚΑΙ τα οικονομικα συμφεροντα.

κουκλα μου εχουμε πεσει πολυ πιο χαμηλα απο αυτο σαν ειδος...δυστηχως!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

ναι φυσικα και ειναι ΚΑΙ τα οικονομικα συμφεροντα.

κουκλα μου εχουμε πεσει πολυ πιο χαμηλα απο αυτο σαν ειδος...δυστηχως!

Το θέμα είναι τι κάνουμε εμείς για όλα αυτα, ειδικά όσον αφορά τα παιδιά μας... Εγω προσωπικά θέλω να τα κρατησω αθώα όσο πιο πολύ μπορώ! Θέλω να είναι κοντα στη θρησκεία και τις παραδόσεις μας ως έθνος. Θέλω να βιώσουν τα παιδικά τους χρόνια όπως τα βίωσα εγώ. Ανέμελα. Να μάθουν να ξεχωριζουν το καλό απο το κακό , να αγαπάνε τον εαυτό τους και τους συνανθρώπους τους. Θέλω να κάνουν ευχαριστες σκέψεις και φυσικά να τους αφήσω (οπως και σε μένα την ελπιδα ζωντανή. Οτι δηλαδή στο τέλος νικάει πάντα ο καλός, όπως στα παραμύθια, και πως στο τέλος θα επικρατησει το καλό σ αυτη τη γή.... Δεν θέλω να φυτεψω στην ψυχή τους, τον φόβο, θέλω να γινουν ελέυθερα πνευματα που , αν όπως λένε τα παιδιά είναι το μέλλον αυτου του κόσμου, θα κάνουν τη διαφορά, πάντα προς το καλύτερο! Και πως αν ερθει η ώρα να διαλέξουν τρόπο ζωης , θα διαλέξουν αυτον που προστάζει η θρησκεία μας , δηλαδή τον δρόμο του καλου και του δίκαιου... Και ναι, πιστευω πως αυτό δεν τους κάνει αυτόματα λ@λ@κες! Λ@λ@κες μας κάνουν αλλα πραγματα στη ζωή και όχι η καλοσύνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια.

εχει δικιο το κουφετακι.

γιατι νομιζετε οτι οι χωρες του τριτου κοσμου παραμενουν χωρες του τριτου κοσμου εδω και αιωνες?

πολλοι ειναι αυτοι που μπορουν να τις βγαλουν απο τη φτωχεια .και βαζω και την εκκλησια μεσα.(ειδικα αυτη.που εκτος απο ανεκτιμιτη περιουσια και αφορολογιτη,....εχει τη νοοτροπια του ''ο εχων 2 χειτωνες να δινει τον εναν,αγαπατε αλληλους και λοιπα...'' αλλα μονο η νοοτροπια δεν φτανει!)

επιτηδες τις αφηνουν ετσι.

σε ποιους θα κανουν τα πειραματα των εμβολιων?

ποιοι θα γινουν πειραματοζωα των μεταλλαγμενων τροφων?

ποιοι θα γινουν ''τα ποντικια'' των νεων μεθοδων θεραπειων καποιων ασθενειων?

γιαυτο λοιπον τους κρατανε στη μιζερια και στη φτωχεια ΟΛΟΙ.

Συμφωνώ απόλυτα με τη Δήμητρα. Κι εγώ το πιστεύω αυτό, κι όχι μόνο αυτό, αλλά αν αναλογιστεί ότι τόσοι άνθρωποι στον πλανήτη στέλνουν κάθε χρόνο παντώς είδους βοήθεια, τρόφιμα, φάρμακα, δασκάλους, εθελοντική εργασία, πού είναι, λοιπόν, τα αποτελέσματα; Γιατί ακόμη βρίσκονται όχι μόνο στα ίδια επίπεδα, αλλά χαμηλότερα απ' αυτά που ξεκίνησαν; Θα μου πείτε είναι και οι πόλεμοι, που οι στρατιώτες και οι χούντες δεν αφήνουν τη βοήθεια να φτάσει στο στόμα των πεινασμένων ανθρώπων, αλλά και πάλι δύσπιστη είμαι.

νανουρισματακι μας δεν λεω για τις ταυτοτητες.λεγετε οτι ολο αυτο που ζουμε θα καταληξει σε μια παγκοσμια ενωση ανθρωπων κ ισσοπεδωση θρήσκειων κ ενσωματωση αυτων μεσα σε μια θρησκεια.δυστυχως.να δες εδω ενα παραδειγμα http://damocleios-spathi.blogspot.com/2011/11/blog-post_26.html

Επίσης, συμφωνώ με την Κουφετάκι. Θα γίνει ισοπέδωση των θρησκειών, οι οποίες θα καταλυθούν, θα γελειοποιηθούν, όπως εξάλλου εδώ και χρόνια έχει αρχίσει να συμβαίνει αυτό με το χριστιανισμό, ο οποίος πολεμάτε πρώτα εκ των έσω. Έτσι θα γίνει και με τις άλλες θρησκείες, θα αναδεικνύεται διαρκώς η επιστήμη που θα παρέχει αυτάρκεια και λογική σε όλους τους τομείς, σε βαθμό που ο κάθε άνθρωπος, όπου κι αν ανήκει θα θεωρεί τη θρησκεία χάσιμο χρόνου και ουτοπία.

Καλημέρα!!!! τι κάνετε κοπέλες??? Μα πως εινα δυνατόν να ενωθουν όλες σε μία θρησκεία? Πως μπορείς να φερεις κοντα Χριστιανους με μουσουλμάνους ή εβραίους???

Με το να εξαφανίσεις τη θρησκεία του καθενός ξεχωριστά.

Ομως Δεν μπορώ να φανταστώ ότι ο Θεός να αφησει να γινουν όλα αυτά, εξ αλλου ότι και να κάνουν, η θρησκεια μας έχει πολλούς που δεν θα την αφησουν να χαθεί.... ετσι νομζω εγώ παντα...

Σε κάποιες προφητείες οι άγιοι που τις έγραψαν, μας είπαν ότι ποτέ δεν είναι αργά να ματαιώσει ο Θεός τα σχέδιά Του, αρκεί να επιστρέψουμε κοντά του. Πολλές φορές, όπως λένε, έχει αναβάλλει τις ενέργειές Του, επειδή βλέπει μεταμέλεια κάποιων ανθρώπων. Αν όμως, δει ότι δεν θα υπάρξει ούτε ένας που θα είναι καλός άνθρωπος, τότε θα επιτρέψει στη μάχαιρα να πέσει στα κεφάλια μας.

Link to comment
Share on other sites

Με το να εξαφανίσεις τη θρησκεία του καθενός ξεχωριστά.

αυτη η προταση τα λεει ολα.τυχαια εχουν βγει ολες πληροφοριες που λεν για αλλες θρησκιες κωδικας νταβιντσι κτλ πιασε οτι θες ολα πολλα και μαζικα να χαζευεις


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.. και ποια ειναι η λύση σε όλη αυτη την καταστροφή που μας περιμένει?? τα κεφαλια σκηφτα και να περιμένουμε να μας χτυπησει απ οπου βρει??? Τι κάνουμε εμεις γι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε εμεις γι αυτο?

Παραμένουμε σταθεροί στα θρησκευτικά μας ιδεώδη, προσπαθούμε να μην αμελούμε τα καθήκοντά μας, ενημερωνόμαστε και αντιστεκόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Παραμένουμε σταθεροί στα θρησκευτικά μας ιδεώδη, προσπαθούμε να μην αμελούμε τα καθήκοντά μας, ενημερωνόμαστε και αντιστεκόμαστε.

Συμφωνώ!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


προσπαθουμε να μην χασουμε την ψυχη μας,να κρατησουμε τις οικογενειες μας ενωμενες,ισως μαθαινοντας καποια στιγμη αφυπνιστουμε(ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙΙΙΙΙΙ)και τους παρουμε ολους στο κυνηγι.....


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να ποσταρω απο χθες αλλα ολο με πεταει εξω!

ηθελα να πω πως ενω θεωρω πως με το μυστηριο της εξομολογησης θα ελαφραινει η ψυχη, νομιζω πως ειμαι πολυ κυνικη για να πιστεψω πως οι παπαδες ειναι εκπροσωποι του θεου κ αναμαρτητοι κ πως θα με ακουσουν κ θα με κρινουν καποιοι για τους οποιυς γνωριζουν πολλα οχι κ τοσο θρησκευτικα πραγματα..κ πιστευω πως ισως κ μια συνεδρια με ψυχολογο να βοηθουσε, αν κ εκει μπαινει ο παραγοντας χρημα οποτε ισγουρα θα συνιστα κ αλλες συνεδριες..ισως εαν εβρισκα εναν πνευματικο..


Tnvip2.png

"Ήρθες εσύ κ η νύχτα γέμισε φως

Γ+Μ=Γ 30.10.2010:)- 23.10.2012

C5iVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...