Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εύχομαι να πάτε 35!!! 🙏Μέχρι τότε θα είσαι στην κλινικη/νοσοκομείο για να σε παρακολουθούν?? 

      ναι δεν μπορώ να βγάλω καθόλου το όρο , 1 με πιάνουν πονοι και 2 θα εχω αίμα από την περιδεση 

      • Καλή τύχη! 1

ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΕΣ ΤΟΥ PARENTS..


Recommended Posts

και μακαρι να συνεχισει ετσι γτ καραδοκει κ η νεα πιστη μαζι με την νεα ταξη των πραγματων.η πιστη που θα ειναι ηλεκτρονικη και παγκοσμια!!!!εβιρι εγω σε εχω παινεψει κατα καιρους μανα μου!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 285
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κουφετακι μου μακάρι!!! Παντως η γαληνη που μου προσφερει η πιστη μου δεν μετριεται!! Εχω και εναν απιστευτο πνευματικό που με ηρεμεί αφάνταστα και με βοήθησε πολλές φορες και σταθηκε διπλα μου... Καποια στιγμη θα ηθελα να μοιραστω μαζί σας όλα αυτα που με έφεραν τόσο κοντα στο Χριστό και ας μην εχω ακόμα καταφερει να είμαι καλή χριστιανή......

Link to comment
Share on other sites

εβιρι εγω σε εχω παινεψει κατα καιρους μανα μου!!!

Το αναγνωρίζω αυτό και μάλιστα και σε άλλες ενότητες.

Καποια στιγμη θα ηθελα να μοιραστω μαζί σας όλα αυτα που με έφεραν τόσο κοντα στο Χριστό και ας μην εχω ακόμα καταφερει να είμαι καλή χριστιανή......

Και βέβαια να τα μοιραστείς, αυτό είναι το ζητούμενο της ενότητας, θα σε ακούσουμε με μεγάλο ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα τόσα καλά λόγια που μου γράψατε.

Εμείς σε ευχαριστούμε για τις ωραίες απαντήσεις και την καλή παρέα!Προσφέρεις στα καφέ έναν..λίγο ρετρό χαρακτήρα,μία αίσθηση του παλιού,ξεχασμένες αξίες,κάτι σαν έναν καλό ελληνικό στη χόβολη που έχεις καιρό να πιεις-αν με πιάνεις! :wink:

κοριτσια καλησπερα!ηθελα να σας πω κ εγω πως θελω να ψαχτω βαθυτερα στο θεμα του Θεου, της πιστης γενικοτερα. ειμαι χ.ο. αλλα δεν μπορω να πω πως τηρω ευλαβικα τα της θρησκειας μας.τι εννοω:

θα κοινωνησω αλλα δεν εχω εξομολογηθει ποτε. Αυτό ξέρω οτι δεν είναι πολύ καλό να το συνηθίζεις..

θα εκκλησιαστω αλλα πολλες φορες θα παρασυρθω κ δε θα παρακολουθω τη λειτουργια κ θα ταξιδευω αλλου. Καλά αυτό το κάνουμε σχεδόν όλοι!

Αυτο ομς που με φερνει κοντα Του ειναι οταν εγω μονη μου νιωσω την αναγκη να παω σε καποια εκκλησια, να κανω περιφορα της εικονας της Παναγιας κ να αναψω το κερακι μου στον Πανορμιτη που οποτε δω την εικονα του νιωθω τοσο μικρη απο το μεγαλειο του!κ τα ματια μ βουρκωνουν.οπως εγραψε κ μια αλληκοπελα εχω νιωσει κ εγω τη βοηθεια Του οταν αρρωστησε ο αντρας μ κ παντα δοξαζω καποιους αγιους που νιωθω πιο κοντα, ας μ επιταπει η εκφραση, αλλα κ την Παναγια.

αυτο που θελω ομως ειναι να νιωσω κ να γινω πιο πιστη..να μπαινω στην εκκλησια κ να βγαινω γαληνια..εχω μια φιλη νεαρη η κοπελα η οποια εκκλησιαζεται , κοινωνα εχει πνευματικο κ παντα μ λεει εχει ο Θεος κ δινει δυναμη ή κουραγιο κ πραγματικα την θαυμαζω κ τη "ζηλευω" για την πιστη της.

Κι εγώ έτσι νιώθω,έτσι άρχισα να ψάχνομαι!
είναι πολύ ευχαριστο που νέοι άνθρωποι " ζηλευουν " την πίστη, και τη γαλήνη που αυτη προσφερει, καποιων άλλων.Αυτη η στροφη προς τη θρησκεία μας είναι κάτι που με εκπλήσσει ευχαριστα!

Η κρίση είχε και τα καλά της! Αρχίσαμε να ασχολούμαστε με πράγματα που δεν αγοράζονται! Μακάρι να γεμίσουν οι εκκλησίες με νεολαία!

και μακαρι να συνεχισει ετσι γτ καραδοκει κ η νεα πιστη μαζι με την νεα ταξη των πραγματων.η πιστη που θα ειναι ηλεκτρονικη και παγκοσμια!!!!εβιρι εγω σε εχω παινεψει κατα καιρους μανα μου!!!

Αυτό με τις ταυτότητες το φοβάμαι κι εγώ!! Ώρες ώρες ούτε υπολογιστή δεν θέλω να πιάσω!

Κουφετακι μου μακάρι!!! Παντως η γαληνη που μου προσφερει η πιστη μου δεν μετριεται!! Εχω και εναν απιστευτο πνευματικό που με ηρεμεί αφάνταστα και με βοήθησε πολλές φορες και σταθηκε διπλα μου... Καποια στιγμη θα ηθελα να μοιραστω μαζί σας όλα αυτα που με έφεραν τόσο κοντα στο Χριστό και ας μην εχω ακόμα καταφερει να είμαι καλή χριστιανή......
Ε τώρα που το έταξες περιμένουμε!! Με αγωνία! 'Αντε θα κάνω δύο κούπες γαλλικό το πρωί και θα περιμένω!

y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

νανουρισματακι μας δεν λεω για τις ταυτοτητες.λεγετε οτι ολο αυτο που ζουμε θα καταληξει σε μια παγκοσμια ενωση ανθρωπων κ ισσοπεδωση θρήσκειων κ ενσωματωση αυτων μεσα σε μια θρησκεια.δυστυχως.να δες εδω ενα παραδειγμα http://damocleios-spathi.blogspot.com/2011/11/blog-post_26.html


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!! τι κάνετε κοπέλες??? Μα πως εινα δυνατόν να ενωθουν όλες σε μία θρησκεία? Πως μπορείς να φερεις κοντα Χριστιανους με μουσουλμάνους ή εβραίους???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! τι κάνετε κοπέλες??? Μα πως εινα δυνατόν να ενωθουν όλες σε μία θρησκεία? Πως μπορείς να φερεις κοντα Χριστιανους με μουσουλμάνους ή εβραίους???

ή θα γινει τετοια μεγαλη καταστροφη παγκοσμιος οποτε θα αλωνιζουν με τα παντα αυτοι που ετσι κι αλλιως θα επιβιωσουν μεσα στα λουξ καταφυγια,ή θα καταστρεψουν τοσο κ θα εξαθλιωσουν τον κοσμο παντου,κ μετα θα ριξουν την νεα θρησκεια σαν δεκανικι σωτηριας καπως ετσι.


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά δεν πολυπιστευω σ αυτα.... δηλαδη οτι θα γινουν τερατα και σημεια! Ισως επειδη εδω στην Κυπρο είναι ολα τοσο ησυχα? δεν ξέρω... Ομως Δεν μπορώ να φανταστώ ότι ο Θεός να αφησει να γινουν όλα αυτά, εξ αλλου ότι και να κάνουν, η θρησκεια μας έχει πολλούς που δεν θα την αφησουν να χαθεί.... ετσι νομζω εγώ παντα...

Για μενα η θρησκεια μας , φτανει μεχρι τις βυζαντινες εικόνες στην εκλησία, τα προσκηνύματα σε κατεχόμενες εκκλησίες, τη χαρά μετα την εξομολώγηση και τη θεια κοινωνία, τις μερες του Πασχα που λατρευω! Η πιστη μας συνηφασμένη με τις παραδόσεις μας!! Αυτα τα απόκρυφα και τα σκοτεινα , με αφηνουν αδιάφορη....Η θρησκεια μας είναι τόσο απλή... δεν χρειάζεται πολλά, απλά εχε την καρδια σου ανοιχτή!

Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνω καθολου,ομως ειναι ολα αυτα σεναρια,που βγαινουν απο καποιους που τα θελουν.τοσες φορες εχουνε βγει κατα καιρους κ ειπαν οτι ηρθε το τελος του κοσμου.κατ εμε καλο ειναι να γνωριζουμε οσα περισσοτερα μπορουμε.οπως κ με την παγκοσμια διακυβερνιση τροφιμων.στις βρυξελες καταφεραν κ πουλαν πλεον μονο επεξεργασμενα λαχανακια βρυξελων,το ηξερες?εαν με τις γενιες καταφερουν να κανουν τον κοσμο να δεχτει τα μεταλαγμενα επεξεργασμενα τροφιμα τι γινετε?εγω εχω συμβουλεψει τα μεγαλα μου παιδια να διαφυλαξουν πανω σ'αυτο τον μικρο αδερφο τους.ξερουν τα μεγαλα τι χρειαζετε ενας οργανισμος ο μικρος ομως δεν ξερει,κ συνεχεια βγαζουν θανατηφορους ιους παντου,καπως ετσι θα γινει ισως κ με τις θρησκειες κ τοτε θα γινουμε παντου κρυφο σχολειο


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οχι δεν το ηξερα αυτο με τα λαχανάκια... μπορείς ομως να μου πεις , τι σκοπο εξυπηρετουν όλα αυτα τα μεταλλαγμενα?

τον περιορισμο και ελεχνο του παγκοσμιου πληθυσμου,μεσω διατροφης και εμβολειων!αν και αυτο ειναι θεμα για τα μυστηρια του καφε μας!!!

αν και δες λιγο εδω http://katatransavantguardia.org/ardindb/page/article.php?id=ARDIN_I_43-S_0-A_6

(Στην Αμερική, οι καταναλωτές αγνοούν παντελώς τι τρώνε αφού η αμερικανική κυβέρνηση έχει αρνηθεί τη σήμανση στις τροφές που περιλαμβάνουν γενετικά τροποποιημένα συστατικά. Στην Ευρώπη, η σχετική νομοθεσία περί σήμανσης είναι αρκετά ελλιπής αφού εξαιρεί τα ζωικά προϊόντα που είναι ιδιαίτερα ευάλωτα στις μεταλλάξεις)

και φυσικα ολα τα πλασαρουν σαν αναγκη αναπτυξης κ αποφυγης λοιμωξεων ή επιδημιων

(

Η παροχή ανθρωπιστικής βοήθειας σε φτωχές χώρες αποτελεί σήμερα ένα βασικό μέσο πίεσης για την αποδοχή των μεταλλαγμένων σπόρων και της βιοτεχνολογίας. Χαρακτηριστικό παράδειγμα αποτελεί και το πρόγραμμα για την καταπολέμηση του AIDS στην Αφρική με την συμμετοχή πολλών μεγάλων Μ.Κ.Ο.Η διασταύρωση των DNA, παρά τη φαινομενική δυνατότητα για δημιουργία πιο ανθεκτικών ποικιλιών, χρησιμοποιείται σήμερα για την εισαγωγή τοξικών βακτηρίων σε πολλές ποικιλίες φυτών μετατρέποντας τις έτσι σε βιολογικά όπλα! Ενδεικτικό παράδειγμα είναι το glyphosate με το όνομα Roundup που πωλείται μαζί με μεταλλαγμένους σπόρους από την ίδια εταιρεία προκειμένου να χρησιμοποιηθεί σαν ενσωματωμένο φυτοφάρμακο. )

διαβασε το με την ησυχια σου ολο οποτε μπορεις.


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! τι κάνετε κοπέλες??? Μα πως εινα δυνατόν να ενωθουν όλες σε μία θρησκεία? Πως μπορείς να φερεις κοντα Χριστιανους με μουσουλμάνους ή εβραίους???

θα κοψουν και θα προσθεσουν πραγματα απο καθε θρησκεια και θα φερουν τη νεα θρησκεια στα μετρα ολων. μαλλον κατι τετοιο σκεφτομαι εγω.κιαι φυσικα σκεφτομαι να απεχω και απο αυτο


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο το κουφετακι.

γιατι νομιζετε οτι οι χωρες του τριτου κοσμου παραμενουν χωρες του τριτου κοσμου εδω και αιωνες?

πολλοι ειναι αυτοι που μπορουν να τις βγαλουν απο τη φτωχεια .και βαζω και την εκκλησια μεσα.(ειδικα αυτη.που εκτος απο ανεκτιμιτη περιουσια και αφορολογιτη,....εχει τη νοοτροπια του ''ο εχων 2 χειτωνες να δινει τον εναν,αγαπατε αλληλους και λοιπα...'' αλλα μονο η νοοτροπια δεν φτανει!)

επιτηδες τις αφηνουν ετσι.

σε ποιους θα κανουν τα πειραματα των εμβολιων?

ποιοι θα γινουν πειραματοζωα των μεταλλαγμενων τροφων?

ποιοι θα γινουν ''τα ποντικια'' των νεων μεθοδων θεραπειων καποιων ασθενειων?

γιαυτο λοιπον τους κρατανε στη μιζερια και στη φτωχεια ΟΛΟΙ.


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνω καθολου,ομως ειναι ολα αυτα σεναρια,που βγαινουν απο καποιους που τα θελουν.τοσες φορες εχουνε βγει κατα καιρους κ ειπαν οτι ηρθε το τελος του κοσμου.κατ εμε καλο ειναι να γνωριζουμε οσα περισσοτερα μπορουμε.οπως κ με την παγκοσμια διακυβερνιση τροφιμων.στις βρυξελες καταφεραν κ πουλαν πλεον μονο επεξεργασμενα λαχανακια βρυξελων,το ηξερες?εαν με τις γενιες καταφερουν να κανουν τον κοσμο να δεχτει τα μεταλαγμενα επεξεργασμενα τροφιμα τι γινετε?εγω εχω συμβουλεψει τα μεγαλα μου παιδια να διαφυλαξουν πανω σ'αυτο τον μικρο αδερφο τους.ξερουν τα μεγαλα τι χρειαζετε ενας οργανισμος ο μικρος ομως δεν ξερει,κ συνεχεια βγαζουν θανατηφορους ιους παντου,καπως ετσι θα γινει ισως κ με τις θρησκειες κ τοτε θα γινουμε παντου κρυφο σχολειο
:-( Απίστευτο!
εγώ προσωπικά δεν πολυπιστευω σ αυτα.... δηλαδη οτι θα γινουν τερατα και σημεια! Ισως επειδη εδω στην Κυπρο είναι ολα τοσο ησυχα? δεν ξέρω... Ομως Δεν μπορώ να φανταστώ ότι ο Θεός να αφησει να γινουν όλα αυτά, εξ αλλου ότι και να κάνουν, η θρησκεια μας έχει πολλούς που δεν θα την αφησουν να χαθεί.... ετσι νομζω εγώ παντα...

Για μενα η θρησκεια μας , φτανει μεχρι τις βυζαντινες εικόνες στην εκλησία, τα προσκηνύματα σε κατεχόμενες εκκλησίες, τη χαρά μετα την εξομολώγηση και τη θεια κοινωνία, τις μερες του Πασχα που λατρευω! Η πιστη μας συνηφασμένη με τις παραδόσεις μας!! Αυτα τα απόκρυφα και τα σκοτεινα , με αφηνουν αδιάφορη....Η θρησκεια μας είναι τόσο απλή... δεν χρειάζεται πολλά, απλά εχε την καρδια σου ανοιχτή!

Πολλές φορές προτιμώ να σκέφτομαι έτσι..


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...