Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

μαμαδες απο ηρακλειο κρητης


CoffeeFilter

Recommended Posts

Διαβασα αυτα που γραφεις μα δε θελω να πιστεψω οτι τελικα συμβαινει αυτο που ελεγα πιο πριν, οτι αναλογα με τα $$$ που σκας παει και η περιποιηση και η προσοχη και η βοηθεια που σου δινουνε... το χω ακουσει για την αθηνα αλλα τωρα που διαβαζω για αυτη την σχεδον αδιαφορια τρελαινομαι!!!

Κοίτα προσωπικά δεν ήθελα ούτε περιποίηση, ούτε προσοχή. Αλλά στο θέμα του θηλασμού είχα απαίτησει να ξέρουν να μου πουν 5 πράγματα!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 345
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μα και εγώ δεν είχα κανένα θέμα μαζί τους. Δεν χρειάστηκα γενικά και τίποτα εξτρά και γενικώς δεν είμαι απαιτητικός άνθρωπος. Μένω μόνο στον θηλασμό γιατί εκεί ήταν φάουλ και μια και ρώτησε η εγκυμονούσα μας κατέθεσα την εμπερία μου.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eμας μας ελεγε συγγενης γιατρος πνευμονολογος να μη το κανουμε ενω ο παιδιατρος ελεγε να το κανουμε ... εμπιστευτηκαμε περισσοτερο τον δικο μας ανθρωπο/γιατρο απο το γιατρο( και θα θυμασαι και τι ακουγοτανε τοτε!). λογικο ειναι...

Αν θήλαζες πάντως το γάλα δεν θα είχε κοπεί ούτε με 4 μέρες νηστική. Το θήλαστρο δεν είναι το ίδιο αποτελεσματικό. Αυτό στο λέω για την ιστορία.

Εγώ και το μωρό κάναμε το εμβόλιο της γρίπης.

ναι το χω ακουσει κι εγω αυτο που λες. αλλα σκεφτηκα πως ετσι κι αλλιως στο 2μηνο θα το σταματουσα ετσι κι αλλιως δεν ειχα αλλη επιλογη με τη δουλεια μου. αλλωστε η μικρη ηπιε παραπανω απο 60 μερες μονο μητρικο αφου ειχα κανει αποθεματα...

Κοίτα προσωπικά δεν ήθελα ούτε περιποίηση, ούτε προσοχή. Αλλά στο θέμα του θηλασμού είχα απαίτησει να ξέρουν να μου πουν 5 πράγματα!

αυτο ακριβως ομως ειναι και το προβλημα. δηλαδη στα ακριβα δωματια ξερουνε και στα πιο φτηνα δε ξερουνε??? γιατι ειδικα την 1η μου φορα φανηκε σαν να ξερανε και επιμενανε και να μου δειξουν και να βοηθησουν, ασχετα που η μικρη μου δε τα πολυκαταφερνε. (μονη μου το ειδα αυτο, μπορει να επιμενανε και μεχρι σημερα)

Τελοσπαντων ας το αφησουμε γιατι πολλα ειπα κι εγω...η κοπελα θα διχαστει και στο τελος δε θα θελει να γεννησει καθολου!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προβλημα ...κι εγω σκεφτομαι για τρικλινο ή τετρακλινο...οσο για το θηλασμο...πιστευω να τα καταφερω αν οχι εκει ,σιγουρα οταν θα γυρισω σπιτι...

το μονο που μου εχουν πει ειναι να αποφυγω να δωσω ξενο αν θελω να τα καταφερω με το θηλασμο...βεβαια δεν ξερω αν θα τα καταφερω,αφου οι θηλες δεν εχουν παρει σχημα...ειναι επιπεδες...


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη λάθος. Το εμβόλιο το έκανα μόνο εγώ για να προστατεύσω και το μωρό μου. Μέσω του θηλασμού πήρε έτοιμα αντισώματα.

Δεν νομίζω στα ακριβά δωμάτια να ξέρουν και στα φθηνά να μην ξέρουν. Το θέμα είναι 'τι ξέρουν' γιατί για να κρίνεις τις γνώσεις τους πρέπει να ξέρεις περισσότερα. Τότε δεν ήξερα. Επέμεναν να θηλάσω αλλά δεν είχαν υπομονή να μου δείξουν. Και η απάντηση γιατί δεν επέμεναν δώθηκε όταν βγήκα από το μαιευτήριο που με φόρτωσαν με 2 κουτιά frisolac...

Hapiness μπορείς να προετοιμάσεις τις θηλές σου από τώρα να πάρουν σχήμα. Και εγώ δεν είχα ιδιαίτερα καλή θηλή, όμως κοίτα το τικεράκι μου.

Με το καλό να δεχτείς και πάλι το μωράκι σου και να έχεις μια υπέροχη υπόλοιπη εγκυμοσύνη και έναν ευχάριστο τοκετό!!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

happiness με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!!!

Εγώ γέννησα στο ΠΑΓΝΗ και ήμουν ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ!!!!

Ήμουν σε 8κλινο επειδή γέννησα 3 βδομάδες νωρίτερα από την ΠΗΤ...διαφορετικά θα ήμουν σε 3κλινο αλλά στο 8κλινο είμασταν 3 Ηρακλειώτισσες οπότε ήταν super!!!! Είχαμε και άπλα για τους επισκέπτες και την μαμά μου να κοιμάται στο διπλανό κρεβάτι όπως και οι μαμάδες των άλλων 2 κοριτσιών!!!!

Είχα 4 μαίες από πάνω μου την ώρα του τοκετού ο οποίος κράτησε 4 ώρες (2 το μεσημέρι μπήκα και 6 και 20 το απόγευμα γέννησα) ΧΩΡΙΣ επισκληρίδιο και δεν κατάλαβα τίποτα!!!

Γιατί οι μαίες μου έλεγαν ΑΚΡΙΒΩΣ τι πρέπει να κάνω για να μην αισθάνομαι πόνο.....

Μόλις γεννήθηκε ο μικρός, μου τον έβαλαν ΑΜΕΣΩΣ στο στήθος και μου έδειξαν πως να θηλάζω!!!

Επιπλέον ερχόντουσαν στο δωμάτιο και έβλεπαν αν όλα πάνε καλά με τον θηλασμό...το ίδιο έκαναν και με τις άλλες κοπέλες μόνο που αυτές ήταν δευτερότοκες και ήξεραν οπότε....

Φαντάσου ότι είχε έρθει η μαία την τελευταία βραδιά που ήμουν μέσα γύρω στις 3 τα ξημερώματα (είχε νυχτερινή βάρδια) και μου έδειξε πως να δίνω σωστά το στήθος στον μικρό...το αποτέλεσμα??? ΔΕΝ ήπιε ξένο γάλα για 10 μήνες!!!!

Μετά σταμάτησα με δική μου πρωτοβουλία επειδή γύρισα στη δουλειά και επειδή τα θήλαστρα δεν μου αρέσουν....

Όταν με το καλό μείνω έγκυος στο δεύτερο πάλι ΠΑΓΝΗ θα πάω σούμπιτη!!! χιχιχιχιχι :)


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο φαντάστηκα Κυριακή. Πολύ πρωτότυπες. Που τις έκανες?

Πήγα στο ΣΑΝ ΟΝΕΙΡΟ στην Αλικαρνασσό!!! Λόγω του ότι είναι γνωστή μου, μου τις άφησε πιο φτηνά και από τις αποθήκες που είχα πάει....!!!!

Φαντάσου ότι την παιδική μας την άφησε 2,20 κομπλέ (με οργάντζα σε σχήμα καραμέλας)

και την πετσέτα γλυφιτζούρι 2 ευρώ κομπλέ!!!

Αν δεις στο mpomponieracenter(γιατί από κει είναι η φωτο η παιδική) θα δεις πόσο την δίνουν....


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


. Επέμεναν να θηλάσω αλλά δεν είχαν υπομονή να μου δείξουν. Και η απάντηση γιατί δεν επέμεναν δώθηκε όταν βγήκα από το μαιευτήριο που με φόρτωσαν με 2 κουτιά frisolac...

πλάκα κανεις!!!! εμενα ηρθε ο νεογνολογος και μολις του ειπα ποιο γαλα να παρω αν χρειαστω συμπληρωμα μου ειπε: δε θα παρεις μια χαρα γαλα βγαζεις!:confused:

ΚΥΡΙΑΚΗ , απο φιλη που γεννησε στο ΠΑΓΝΗ ακουσα τα εντελως αντιθετα!!!

Και δυσαρεστημενη τελειως απο το γιατρο, και το δωματιο σταζανε οι σωληνες πάνω τους και μουχλα στο μπανιο! Τοσες διαφορετικες εμπειριες για τα ιδια μερη...παπαπα! μαλλον ειναι σε ποιον ΑΝΘΡΩΠΟ θα πεσεις σε συναρτηση με ολη τη κατασταση! τελικα αλλα αντι αλλων μιλαμε!

Να σας πω και για μπομπονιερες μας τωρα που οδευουμε κι εμεις προς τη βαφτιση? τις εφτιαξα μονη μου μετα απο επιδρομη σε πολλα καταστηματα με τετοια ειδη στο ηρακλειο, και μου πηγαν περιπου στο 1,50 ευρω (με το ζορι) Ιδιες για μικρους και μεγαλους, και τα παιδακια θα παρουν και μεγαλο ανεμομυλο με σακουλακι με καραμελες τον οποιο δεν εχω κανει ακομα ή κουβαδακι με καραμελες και γλυφιτζουρια (που παλι δεν εχω κανει ακομα)

-Πουγκί χόρτινο διαφορα χρωμματα 0,60 το ενα απο καταστημα ειδων βαφτισης -γαμου

-ανεμομυλος 0,50 ο ενας τζαμπο

-ματακι μεγαλο:0,05 απο αλλο καταστημα ειδων βαφτισης-γαμου

-3 χρωμματα κορδελες (απειροελαχιστο ποσο μιας και το ενα καρουλι 15 μετρων εχει 0,50 στο τζαμπο)

-κουφετα βοτσαλα: τα 4 κιλα βγαλαν 115 μπομπονιερες οποτε παλι το ποσο ειναι πολυ μικρο για τη καθεμια (τα πηρα απο καταστημα με τη χαμηλοτερη τιμη που βρηκα στο ιδιο ακριβως κουφετο)

Τα κουφετα τα εβαλα μεσα σε ειδικη ζελατινα για γλυκα, γιατι δε κανει να μπουν οπου ναναι, αυτη που βαζουν στο ζαχαροπλαστειο, πηγα σε ενα να ρωτησω απο που θα τις προμηθευτω και η κοπελια ηταν πολυ καλη και μου εδωσε μια χουφτα ετοιμες κομμενες. της ειπα φυσικα να τις πληρωσω και μου ειπε οκ δωσμου 50 λεπτα. τα τυλιξα και τα κολλησα με σελοτειπ απο το τζαμπο με σχεδια που ειχα απο παλια.

Εχω σε φωτο το πρωτο δειγμα που ειχα κανει για να το στειλω μμς στη μαμα:

mpom.jpg

Ε φανταστειτε αυτο και σε λαχανι πουγκι με πορτοκαλι ανεμομυλο κ ιδιο χρωμμα κορδελες

Επισης εχουμε και σε ροζ και φουξια πουγκι με ροζ κ φουξια ανεμομυλους κ κορδελες ροζ εκρου φουξια.

Θελαμε να εχουμε πολυχρωμια μιας και η βαφτιση θα γινει σε νησι με σπροβαμμενα σοκακια και σπιτια και σε μια κατασπρη αρχαια εκκλησια διπλα στη θαλασσα...ετσι θελαμε και λιγο χρωμα!

για πειτε βαση τιμης και αποτελεσματος πως ειναι??? η καθεμια εκτος απο το τυλιγμα των κουφετων χρειαζοταν 3-4 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΥΡΙΑΚΗ πήγα στο ΣΑΝ ΟΝΕΙΡΟ, μου την σύστησε μια γνωστή μου αλλά και ακριβή την βρήκα και το στυλ της δεν ταιριάζει με το δικό μου. Γενικά ήθελε να με πείσει να αλλάξω θέμα ενώ εγώ πήγα εκεί αποφασισμένη και ξέροντας τι ψάχνω.Τελικά όπως ήταν φυσικό έφυγα και δεν ξαναπάτησα.

Πότε με το καλό βαφτίζεστε?


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...