Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΚΑΛΛΙΠΟΛΗ-ΠΕΙΡΑΙΚΗ


Recommended Posts

Kαλημερα κοριτσια,τι κανετε?

love4four,νομιζα πως εσεις φευγατε απο πειραια.ελπιζω να μη σε επηρεαζει πολυ που αλλαζουν γραφεια.πως πας στη δουλεια?εισαι φουλ ή παρτ ταιμ?

......

Καλημέρα - Καλό Μήνα !

Όχι δεν είναι και τόσο τρομερή αλλαγή .... είμαι full-time, απλά έχω ακόμη το μειωμένο ωράριο λόγω παιδιών από τον Σεπτέμβριο θα φεύγω στις 16.30, Μάϊο+Ιούνιο στις 17.00 και από Ιούλιο στις 18.00.... κοινώς "Κλάψ' τα Χαράλαμπε !"

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 319
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια και καλό μήνα!

kthaleia απόλαυσε τώρα τις ελεύθερες ώρες που έχεις με την οικογένειά σου. Είναι μια καλή ευκαιρία να τους χορτάσεις!

love4four αυτό το 6 το απόγευμα είναι πολύ ζόρικο. Δεν θα έχεις πολύ χρόνο να ασχολήθεις με τα μικρά σου ή με το σπίτι σου.

Λοιπόν κορίτσια, φεύγω για σαββατοκύριακο να πάω να δω τα παιδάκια μου. Θα τα πούμε από εβδομάδα.

Φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Χθες ήμουνα πολύ κουρασμένη γιατί γυρίσαμε από Εύβοια στις 2 τα ξημερώματα οπότε ήμουνα ένα κουρέλι στην δουλειά. Περάσαμε όμως

ωραία το Σαββατοκύριακό μας. Εγώ μπάνιο δεν έκανα αλλά πλατσούρισε λίγο ο μικρούλης μου.

Κατερίνα ο καιρός ήταν καλός αλλά φύσαγε λίγο. Εσείς τα Σαββατοκύριακα έχετε την δυνατότητα να πηγαίνεται τίποτα κοντινές εκδρομούλες?

love4four αύριο έχω κι εγώ ραντεβού με τον γυναικολόγο.

Φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο αγγελικη,

θα πατε παλι κ το αλλο σ/κο?

εμεις δεν καναμε τιποτα γιατι τα δυο τελευταια σ/κα ειχα την κολλητη μου κ τον πεθερο μου στο σπιτι κ καταλαβαινεις...μαγειρεματα,πλυσιμο,καθαρισμα...οποτε προχθες ηθελα απλα να χαλαρωσουμε

ναι,ειμαστε κ εμεις κοντα σε θαλασσα κ παμε οταν κανει καλο καιρο.εχει απ ολα εκει,παιδικη χαρα,παρκα,λουναπαρκ εστιατορια κλπ αλλα δεν ειναι κ για καθε σ/κο

επισης κ εδω στην περιοχη μου εχουμε ομορφα παρκα κ παιδικες χαρες για την καθημερινη μας βολτα.τι να το κανεις ομως,δεν ειναι θαλασσα,εκει που μαθαμε εμεις ;)


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχεις δίκιο Κατερίνα. Σαν την ελληνική θάλασσα αλλά και τις ελληνικές ομορφιές δεν υπάρχουν πουθενά αλλού!

Δεν υπάρχει πιθανότητα να έρθετε για κάποιες μέρες Ελλάδα?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!!

Έλυσα τον γρίφο του παιδικού: κανόνισα τελικά και από τις 26/08 που επαναλειτουργεί ο σταθμός θα παραμένουν εκεί τα μανάρια μου και μέχρι τις 6... απλά θα πρέπει εγώ να πηγαίνω να παραλαμβάνω... πάει αυτό !

Τον γρίφο του Αυγούστου δεν τον έχω λύσει ακόμη... ούτε πότε θα πάρουμε άδεια δεν ξέρουμε. Ελπίζω έως το τέλος της εβδομάδας/αρχές επομένης να το φτιάξουμε κι αυτό... και η μόνη λύση στον ορίζοντα είναι να πάνε τα παιδιά με τον παππού+την γιαγιά 400 χλμ μακριά... για μια εβδομάδα τουλάχιστον ...

Αγγελική,

Πήγες γιατρό ? Όλα ΟΚ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μεταξία!

στον γιατρό θα πάω το απόγευμα στο ιατρείο του στην Αθήνα. Θα σας πω νέα αύριο.

Τα παιδιά σε ποιό μέρος θα τα στείλεις? Παιδικό που θα τα πας?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?

αγγελικη,

λεμε να ερθουμε σεπτεμβρη,που θα εχουν γυρισει οι περισσοτεροι απο τις διακοπες τους κ τα μεγαλυτερα παιδακια ειναι σχολειο

επισης δεν εχει τοσο πολυ ζεστη κ οι τιμες ειναι αρκετα χαμηλες.

το μονο προβλημα εαν ερθουμε ελλαδα,επειδη θα παρουμε πακετο διακοπων,(αεροπορικα,ξενοδοχεια κλπ) θα ειναι απευθειας πτηση σε καποιο νησι,δε θα μπορεσω να δω την οικογενεια μου...:confused:

ισως για αυτο τον λογο να παμε καπου αλλου εκτος ελλαδας.

love,

που θα πρεπει να αφησεις τα μωρα σου 400 χιλ?600 ειναι θεσ/κη απ οσο ξερω...δεν εχεις κανενα αλλο συγγενη να κρατησει τα παιδια?καποια φιλη που να εμπιστευεσαι?καποια κοπελα ισως προσωρινη?

ειναι δυσκολο,σε καταλαβαινω που εχω κ ενα.εχθες τελευταιο λεπτο ακυρωθηκε το μπειμπισιτινγκ του μικρου μου κ λιγο ακομα κ θα τον επαιρνα μαζι μου στη δουλεια:rolleyes:


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μεταξία!

στον γιατρό θα πάω το απόγευμα στο ιατρείο του στην Αθήνα. Θα σας πω νέα αύριο.

Τα παιδιά σε ποιό μέρος θα τα στείλεις? Παιδικό που θα τα πας?

Τα παιδιά σκοπεύουν να τα πάρουν τα πεθερικά μου στα... Άγραφα... oh yes... είναι πολύ μακριά γμτ από εδώ... αλλά πολύ ωραία συνάμα: ένα σπίτι μούρλια μέσα στο πράσινο, ηρεμία κλπκλπ και, ειλικρινά, δεν έχω πρόβλημα του στυλ ότι δεν θα τα προσέξουν ή πως δεν θα περνάνε καλά, ΑΛΛΑ δεν θα μπορώ να πάω να τα δω και δεν ξέρω... μου φαίνεται κάπως όλο αυτό... 1η φορά θα είναι που τα αφήνουμε και τα 2 για τόσες ημέρες... εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κάτσουν...

γεια σας κοριτσια τι κανετε?

αγγελικη,

λεμε να ερθουμε σεπτεμβρη,που θα εχουν γυρισει οι περισσοτεροι απο τις διακοπες τους κ τα μεγαλυτερα παιδακια ειναι σχολειο

επισης δεν εχει τοσο πολυ ζεστη κ οι τιμες ειναι αρκετα χαμηλες.

το μονο προβλημα εαν ερθουμε ελλαδα,επειδη θα παρουμε πακετο διακοπων,(αεροπορικα,ξενοδοχεια κλπ) θα ειναι απευθειας πτηση σε καποιο νησι,δε θα μπορεσω να δω την οικογενεια μου...:confused:

ισως για αυτο τον λογο να παμε καπου αλλου εκτος ελλαδας.

Πω πω Κατερινάκι "μανίκι" αυτό....να έρθεις Ελλάδα + να μην δεις τους δικούς σου... Ο άντρας σου είναι Έλληνας ή αλλοδαπός ?

love,

που θα πρεπει να αφησεις τα μωρα σου 400 χιλ?600 ειναι θεσ/κη απ οσο ξερω...δεν εχεις κανενα αλλο συγγενη να κρατησει τα παιδια?καποια φιλη που να εμπιστευεσαι?καποια κοπελα ισως προσωρινη?

Δυστυχώς δεν υπάρχει κανείς... και κοπέλα προσωρινή πού να βρω, δεν ξέρω-δεν έχω εμπιστοσύνη τί θα είναι και πώς θα την βάλω σπίτι μου για 15 μέρες μέχρι να συνηθίσουν τα παιδιά, θα φύγει που λέει ο λόγος... ενώ με τους παππούδες είναι μια χαρά...

ειναι δυσκολο,σε καταλαβαινω που εχω κ ενα.εχθες τελευταιο λεπτο ακυρωθηκε το μπειμπισιτινγκ του μικρου μου κ λιγο ακομα κ θα τον επαιρνα μαζι μου στη δουλεια:rolleyes:

α χαχα να δεις χθες το απόγευμα εγώ τί έπαθα !!! Ωα συνήθως, είμαι στον κόσμο μου, ζω σε ένα παράλληλο σύμπαν... ε λοιπόν χθες είχαν απεργία τα ΤΑΞΙ... Χαμπάααααρι εγώ ! Φεύγω λοιπόν η καλή σου, κουνιστή+λυγιστή να πάρω ταξί για να παραλάβω τα τέκνα μου (με λεωφορείο δεν προλαβαίνω).... βρε κάθομαι, περιμένω-περιμένω, τίποτα... στα 3-5 λεπτά λέω "Δεν μπορεί, κάποιον λάκκο έχει η φάβα"... αρχίζω να ανεβαίνω προς Ηρ. Πολυτεχνείου να δω τί συμβαίνει... πάω στη στάση λεωφορείου και ρωτάω.... ωωωωω δεν είχε ταξί... η ώρα είχε πάει ήδη 4:15... σάλταρα κορίτσια... δεν είχα και εισιτήριο, άντε πήγαινε και στο περίπτερο να πάρεις εισιτήριο κυρία μου... παίρνω τηλ ευτυχώς μια γειτόνισσά μας (ευτυχώς δεν κοιμόταν η γυναίκα) και της λέω το+το σας παρακαλώ πολύ βγείτε πάρτε τα παιδιά από το σχολικό κι έρχομαι !!!

Πήγε η ψυχή μου στην Κούλουρη, που λένε ! Τί τραβάμε κι εμείς οι μανάδες !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!

Κατερίνα κρίμα που δεν θα μπορέσετε να δείτε λίγο και τους δικούς σου. Όπου και να πάτε πάντως να περάσετε καλά!

love4four αυτό το χθεσινό ήταν περιπέτεια κορίτσι μου. Ευτυχώς που είχες και την γειτόνισσα!

Όσο για το χωριό μην το σκέφτεσαι. Τα πιτσιρίκια προσαρμόζονται πολύ εύκολα, σου μιλάει η πείρα!

Στον γιατρό πήγα χθες. Όλα καλά με την εξέταση, την απάντηση από το τεστ ΠΑΠ θα την έχω την Δευτέρα.

Αυτά, φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη,

σ ευχαριστω πολυ.στεναχωριεμαι γιατι δεν εχουν δει ολοι το μωρο,ειμαστε κ μαγαλο σοι :rolleyes: εαν κατεβω πειραια ξερω τι με περιμενει...μεχρι να τους δω ολους θα φυγει μια εβδομαδα κ θα κουραστω πιο πολυ απ το να ξεκουραστω

απ την αλλη ομως,εργαζομαι σκληρα κ ο αντρουλης μου το ιδιο κ νομιζω δικαιουμαστε μια εβδομαδα ησυχιας κ χαλαρωσης να κανουμε κ κανα μπανακι,να κλειστουμε πειραια?

οταν ημουν ελευθερη,δε με ενοιαζε,τους εβλεπα στα γρηγορα κ εφευγα με τις φιλες μου για διακοπες.τωρα με το μωρο θα πρεπει να ειμαστε πιο οργανωμενοι

θα πατε ευβοια αυτο το σ/κο?πως ηταν οι πρωτες σας οικογενειακες διακοπες κ ποσο ηταν τα μωρακια σου?ξεκουραζοσουν καθολου,τις καταλαβες ή ειναι λιγακι δυσκολο?

love4 four,

ο αντρουλης μου ειναι αγγλος.οποτε η δικη του οικογενεια,απ τη μερια της μαμας του,βλεπουν το παιδι τακτικα.

οι δικοι μου γονεις,ερχονται οποτε μπορουν.τελευταια ηρθαν τον μαρτη.καθαροδευτερα καναμε εδω.το υπολοιπο σοι...απο msn:(

οταν λεω κοπελα,εννοω καμια ανηψια,ξαδερφη εκει κοντα σου?καποια κοπελα απ τη γειτονια που ισως να ξερεις?κ να δινεις καποιο χαρτζηλικι?

κ στην εξοχη ομως,μια χαρα θα περασουν.να τα δουν κ ο παππους κ η γιαγια.μενουν εκει μονιμα ή πανε εκει για διακοπες?απο εκει ειναι ο αντρουλης σου?

γελασα οχι με την ιστορια αλλα ετσι οπως τα ειπες.δε λες παλι καλα που ειχες το τηλ της γειτονισσας?μου θυμησες μια ιστορια τωρα,που ετυχε σε συναδελφο του αντρα μου,για να δωσουμε κ λιγο δικιο κ στους μπαμπαδες.

κρατουσε το μωρακι του σπιτι,η γυναικα του ειχε να παει καπου.την προηγουμενη νυχτα δεν ειχαν κοιμηθει καθολου,γτ ηταν ανησυχο το μωρο.

σε καποια φαση,ο μπαμπας αποκοιμηθηκε.....ξαφνικα νιωθει ενα χερι στον ωμο του <sir?sir?> κ βλεπει εναν αστυνομικο μες στο σπιτι του τι ειχε γινει?

τον ειχε παρει ο υπνος τον δολιο,το μωρακι μια χαρα ζωηρο χαρουμενο επαιζε,χτυπησε ο ταχυδρομος το κουδουνι για να παραδωσει κατι,ακουγε τα γελακια του μωρου,αλλα καμια απαντηση στην πορτα.τρομαξε σου λεει,αφησαν μωρο μονο στο σπιτι?

φωναξε σε κανα δυο γειτονους,περιεργο του ειπαν ολοι, οποτε φωναξαν την αστυνομια,ανοιξαν, μπηκαν μεσα,ειδαν τον πατερα να κοιμαται,το μωρο λαλαλαλαλαλα επαιζε γυρω,ξυπνησε ο ανθρωπος,λαχταρα φανταζομαι που θα πηρε,να σε ξυπνα ενστολος μες στο σπιτι σου?

κοιμοταν τοσο βαθια,ουτε κουδουνια ακουγε,ουτε την πορτα...τιποτα

...καθως βλεπεις υπαρχουν κ χειροτερα :D:D:D

κοριτσια εχετε αδερφια?


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!!

Αχ βρε Κατερινάκι,

Δίκιο έχεις κι εσύ... αν είναι έτσι ε τότε καλά θα κάνετε να πάτε μια εβδομάδα διακοπούλες σε κάποιο νησί να κάνετε τα μπανάκια σας με τον μπέμπη να ηρέμήσετε !

Που λές Κατερινιώ,

Τα πεθερικά μου εδώ Αθήνα μένουν, αλλά με το που ανοίγει ο καιρός κάθε τρεις και λίγο είναι πάνω στο εξοχικό ! Και καλά κάνουν οι άνθρωποι... εδώ ο κάυσωνας δεν αντέχεται, ενώ εκεί είναι χαρά Θεού ! Πέρυσι το καλοκαίρι να φανταστείς εκεί γύρω στον 15Αύγουστο που όλοι έλιωναν, εμείς το βράδυ πάνω στο χωριό για να καθήσουμε έξω βάζαμε ζακέτες !!!

Τέλος πάντων. Ελπίζω να περάσουν καλά τα πιτσιρίκια μας και να μην έχουμε τίποτα παρατράγουδα ...

Εγώ έχω έναν αδερφό, μεγαλύτερο κατά 2,5 χρόνια. Είναι παντρεμένος κι έχει δυο παιδιά -ο μεγάλος τους θα πάει Ε' Δημοτικού και η μικρή στην Β' Δημ/κού- ... εκείνος ήταν πιο προκομμένος από εμένα.. παντρεύτηκε μικρότερος !!!! Πού οι καλές εποχές που παντρευόντουσαν πρώτα τα κορίτσια ???? Πάνε αυτά - χαθήκανε - !!!! Πλάκα κάνω, εννοείται !

Αγγελικούλα,

Μήπως έχει υπόψη κάτι για διακοπές προς Εύβοια μεριά ????? Νομίζω πως Β. Εύβοια είναι πιο ωραίο το κομμάτι ? Πού να κοίταζα για εμάς ? Έχεις κάτι να μου προτείνεις ????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Love4four,μια χαρα θα περασουν στας εξοχας τα μωρακια σου.ξερετε αλλες οικογενειες με μωρακια εκει?να κανουν παρεα κ να παιζουν μαζι?ειμαι σιγουρη η γιαγια κ ο παππους θα τα καλομαθουν.

για τι παρατραγουδα λες?

θα πατε με αμαξι?το χεις πει στο μεγαλο σου πως θα μεινει με τη γιαγια?τι λεει?

εχω κ εγω εναν αδερφο μεγαλυτερο κατα ενα χρονο,ελευθερος.ειδες,εμεις κρατησαμε την παραδοση!:D:D


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Πειραιωτάκια!

Έπιασε ζέστη και δεν βλέπω την ώρα να περάσει η εβδομάδα και να πάω διακοπές! Θα λείπω για τις επόμενες 2 εβδομάδες οπότε και θα σας πω νέα όταν γυρίσω.

love4four η βόρεια Εύβοια είναι όντως πολύ ωραίος προορισμός για οικογενειακές διακοπές. Στο Πευκί που πηγαίνω εγώ είναι όλο οικογένειες με πιτσιρίκια. Έχει κι έναν μεγάλο πεζόδρομο που προσφέρεται για βόλτες, νομίζω ότι είναι ιδανικός προορισμός. Αν σε ενδιαφέρει μπες καταρχήν στο internet να δεις φωτογραφίες και αν δεις κάποια δωμάτια που να σου αρέσουν πες μου να σου πω αν όντως αξίζουν.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...