Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΚΑΛΛΙΠΟΛΗ-ΠΕΙΡΑΙΚΗ


Recommended Posts

Πειραιώτισες μου που είστε??????

Μεταξία πως πήγε με την λογοθεραπεύτρια?

Κατερινάκι τι γίνεται εκεί εις την αλλοδαπή???

Σούλα τι κάνετε κι εσείς?

Έλα να ζωντανέψουμε το παρεάκι μας λέωωωωωω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 319
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα !!!

Σε γενικές γραμμές "καλά" πήγε - η κοπέλα μου φάνηκε συμπαθητική και ο Ν κάθησε μαζί σχετικά καλά... το πόρισμα θα μου το ανακοινώσουν την Δευτέρα που έχουμε κλείσει ραντεβού : τί προτείνουν εκείνοι δλδ τί θεραπείες και πόσες... κάτι μου ψέλλισε χθες η υπεύθυνη ότι ίσως μιλάμε και για 4 ώρες την εβδομάδα που μου φαίνονται ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ βρε κορίτσια.... νομίζω ότι θα τον παραφορτώσουμε στο τέλος μην μουλαρώσει κιόλας ... αφήστε δε το οικονομικό (αν υπολογίσεις τουλάχιστον 30 ευρώ ανά ώρα 120 ευρώ την εβδομάδα είναι πολλά) και το πρακτικό για εμένα (πού θα αφήνω κάθε τρεις και λίγο την μικρή, πότε θα με βλέπει το σπίτι μου κλπ κλπ)...

δεν ξέρω... είμαι μπερδεμένη...

θα πάω ούτως ή άλλως να δω τί έχει να μου πει και μίλησα ήδη με την παιδίατρό μας που έχουμε ραντεβού την Τρίτη να της εξηγήσω τί και πώς μήπως έχει και εκείνη κάποια άλλη λογοθεραπεύτρια ή κέντρο να μου συστήσει εδώ κοντά να πάω να διασταυρώσω μια άποψη βρε αδερφέ... όχι έτσι στα τυφλά...

τελικά, πολλή εκμετάλλευση πέφτει...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω βρε Μεταξία μου, αν βρεις και κανένα άλλο κέντρο πηγαινέ τον για 2η γνώμη, όπως λες. Θ αείναι δύσκολο όντως αν οι ώρες είναι τόσες όσες υπολογίζεις. Άσε να δεις τι θα σου πουν την Δευτέρα....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

να μαι κ εγω!!!δε σας ξεχασα!:P

εχει πεσει απιστευτη δουλεια ρε κοριτσια κ γυριζω καθε μερα κομματια.μετα εχω μωρακι-συζυγο-σπιτι-κ η λιστα δεν εχει τελος.καλα εσεις με 2 πως τα βγαζετε περα????πραγματικα,σας θαυμαζω!

Μεταξια μου,

θα σου πω το ιδιο με την αγγελικουλα κ το ιδιο που λες κ εσυ.κ 2η κ 3η γνωμη.δεν ειναι λιγες οι φορες,που 2 επαγγελματιες υγειας βγαζουν 2 διαφορετικες διαγνωσεις.η κοπελα ηταν συστημενη απ τον σταθμο?

μιλησες με τη γιατρο σας?

εχεις κανει καμια ψαχτικη που αφορα την περιπτωση σας? για να συγκρινεις?

ολα καλα θα πανε!μασαμε οι πειραιωτες?

Αγγελικουλα μου,εχεις κανει την καλυτερη δουλεια που της μιλησες απο μικρη ηλικια,ευγε!κ να συνεχισεις ετσι.

τι κανει ο ζουζουνομικρουλης σου?


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

πειραιωτακια τι κανετε?σας εχασα!

Μεταξια τι κανετε?τι νεα εχεις απ τον σταθμο κ απ τη γιατρο σας?

Αγγελικουλα εσεις τι κανετε?

κοριτσια να σας πω πως ερχομαστε 12 με 20 νοεμβριου ελπιζω να καταφερουμε κ να παμε για καφεδακι.

να δειξω κ στον γιοκα μου τα μερη που μεγαλωσε κ επαιξε η μαμα!


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας και χαρά σας γειτόνισσες και μη....

Κατερίνα σε γενικές γραμμές καλά είμαστε. Τα παιδάκια μου έχουν ψιλοσυναχωθεί τιε τελευταίες ημέρες αλλά ευτυχώς μέχρι εκεί...

Εγώ ήμουν για 7 μήνες σε κάποιο άλλο τμήμα από αυτό που είναι ουσιαστικά η οργανική μου θέση και μου άρεσε πολύ. Αντικαθιστούσα μια συνάδελφο η οποία είχε φύγει για να γεννήσει και τώρα επέστρεψε. Δυστυχώς σήμερα επέστρεψα 1η μέρα στο παλιό μου πόστο και δεν έχω χειρότερο :-(:-(:-(

Άντε με το καλό να μας έρθεις και αν δεν προκύψει κάτι ελπίζω να τα πούμε από κοντά:wink:;-):wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω βρε Μεταξία μου, αν βρεις και κανένα άλλο κέντρο πηγαινέ τον για 2η γνώμη, όπως λες. Θ αείναι δύσκολο όντως αν οι ώρες είναι τόσες όσες υπολογίζεις. Άσε να δεις τι θα σου πουν την Δευτέρα....

Καλημέρα και Καλό Μήνα (καθυστερημένα) !

Άργησα να σας πω τα νέα μας γιατί έτρεχα σαν τον Βέγγο που περασμένη εβδομάδα... Λοιπόοον, έχουμε και λέμε :

Πήγαμε και στο 2ο Κέντρο που μας σύστησε η παιδίατρός μας ... βρε κόρες, τί να πω ! Ήταν η μέρα με την νύχτα η αντιμετώπιση εδώ κι εκεί...

Αφού μίλησα με την υπεύθυνη παρουσία και της λογοθεραπεύτριας, η 2η πήρε το παιδί σε μια αίθουσα όπου είχαν τζάμι ξέρετε σαν καθρέφτη από αυτά που βλέπεις εσύ αλλά δεν σε βλέπουν οι άλλοι και ακουστικά και παρακολούθησα με την Δ/ντρια όλη την συνεδρία αξιολόγησης... Το παιδί ανταποκρινόταν στα πάντα, δεν κλώτσησε ούτε δυσανασχέτησε πουθενά...

εν κατακλείδι μου είπαν ότι έχει πολύ πολύ καλό δυναμικό και ότι είναι ένα παιδί που θα μιλήσει ούτως ή άλλως... ΑΛΛΑ καλό θα ήταν να μην τον αφήσω στο έλεος του Θεού γιατί υπάρχει η περίπτωση αν δεν ισοφαρίσει στον λόγο/στην ομιλία με τα παιδιά της ηλικίας του να χρειαστεί πχ να επαναλάβει την Α' Δημοτικού.

Και πως δεν θέλει να τον αφήσει να πάει προνήπιο του χρόνου έτσι επειδή τα άλλα παιδιά ίσως να φανούν σκληρά μαζί του και όλο αυτό μπορεί να έχει αρνητική επίπτωση στον ψυχισμό του , να μην του ρίξει την αυτοπεποίθηση... Αυτό είναι και το ζητούμενο άλλωστε !

Θέλει δλδ ένα "σπρώξιμο" ας πούμε για να λυθεί η γλώσσα του... συστήνουν ενα 6μηνο λογοθεραπείας (μπορεί και λιγότερο αυτό θα μας το δείξει το ίδιο το παιδί με την εξέλιξή του), μετά παύση - θα είμαστε σε επαφή εννοείται και μπορεί πχ του χρόνου να χρειαστεί να δουλέψουμε την άρθρωσή του αν δεν τα λεει όλα καθαρά.

Για εργοθεραπεία/ειδ. διαπαιδαγώγηση κλπ ούτε λόγος. Μου είπε πως στην αδρή κινητικότητα είναι αστέρι, αυτό είναι που τους ενδιαφέρει σε 1η φάση και πως μπορούμε να το ψάξουμε περαιτέρω εάν προκύψει ανάγκη του χρόνου...

Είμαι πολύ χαρούμενη και πιστεύω πως πολύ γρήγορα τα αποτελέσματα θα φανούν !

Ξεκινάμε από σήμερα (Τρίτη + Πέμπτη) !

Χθες το βράδυ μου έλεγε ο Ν μας "Μαμά μου νυστάζω !" και κόντεψα να πηδηχτώ από το παράθυρο απ' την χαρά μου !

Βλέπω φως στο τούνελ λέμε !

Κατερινάκι,

Μακάρι να βρεθούμε όταν με το καλό έρθεις στο Ελλάντα !

Αγγελική,

Πώς τα πάει η μιρκούλα σου με το σχολείο ???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μεταξία μου χάρηκα πολύ με τα νέα σας! Να δεις που ο μικρός σου θα χρειαστεί λιγότερες συνεδρίες από ότι υπολογίζετε ;););)

Η Κωνσταντίνα τα πάει καλά σε γενικές γραμμές με το σχολείο αν και έχουμε ένα θεματάκι με τον αδερφό της. Τον έχει συνέχεια έννοια με αποτέλεσμα να μην διαβάζει τόσο όσο θα έπρεπε και οι βαθμοί της να μην είναι τόσο καλοί. Κάναμε μία σχετική κουβεντούλα χθες πριν κοιμηθεί και ελπίζω να κατάλαβε πως ο Χρήστος δεν είναι το κέντρο του κόσμου και πως έχει κι εκείνη προτεραιότητα μέσα στην οικογένεια. :confused::confused::confused:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μεταξία μου χάρηκα πολύ με τα νέα σας! Να δεις που ο μικρός σου θα χρειαστεί λιγότερες συνεδρίες από ότι υπολογίζετε ;););)

Η Κωνσταντίνα τα πάει καλά σε γενικές γραμμές με το σχολείο αν και έχουμε ένα θεματάκι με τον αδερφό της. Τον έχει συνέχεια έννοια με αποτέλεσμα να μην διαβάζει τόσο όσο θα έπρεπε και οι βαθμοί της να μην είναι τόσο καλοί. Κάναμε μία σχετική κουβεντούλα χθες πριν κοιμηθεί και ελπίζω να κατάλαβε πως ο Χρήστος δεν είναι το κέντρο του κόσμου και πως έχει κι εκείνη προτεραιότητα μέσα στην οικογένεια. :confused::confused::confused:

Πω πω τί σου είναι τα κορίτσια ε ???? Είδες πόσο αλλάζουν οι ισορροπίες να έχεις το 1ο παιδί κορίτσι και το 2ο αγόρι με τόσα χρόνια διαφορά ???

Με συγκίνησε το πουλάκι μου ! Ακούς εκεί, σκέφτεται λέει τον αδερφούλη της !!! Το ζουζούνι !!!

Ναι Αγγελική. Ενίσχυσέ της με τον τρόπο σου όσο μπορείς την εικόνα της . Δώσ' της το μνμ ότι η κάθε ηλικία έχει τις δικές τις ανάγκες/προτεραιότητες !

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο Μεταξία μου. Οι ισορροπίες έχουν ανατραπεί πλήρως αλλά πιστεύω πως αργά ή γρήγορα θα έρθουμε στα ίσια μας.

Πάντως για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα ότι η Κωνσταντίνα θα ασχολιόταν τόοοοοοσο πολύ με τον Χρήστο. Πίστευα πως επειδή είναι μεγάλη και έχει τις παρέες της ο μικρός θα της ήταν ενδεχομένως και βάρος κάποιες στιγμές. Βέβαια από την άλλη τώρα που μπαίνει στην εφηβεία αυτο σιγά-σιγά μπορεί να αλλάξει και να γυρίσει εντελώς τούμπα η κατάσταση. Θα δείξει.......


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εεεεεεεεεεε!!!!! Πειραιωτάκια που είστε καλέ??? Το κλείσαμε το μαγαζί???

Μεταξία τι γίνεται με τον μικρό σου? Ξεκινήσατε τις λογοθεραπείες?

Κατερίνα τι νέα από το Λονδίνο?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαστε καλέ κυρία !!! Μην φωνάζετε !

Με τις συνεδρίες ξεκινήσαμε την περασμένη εβδομάδα. Γενικά, είναι δεκτικός και δείχνει ότι "τραβάει". Σήμερα μου είχε πει ότι θα μου έδινε και κάτι σαν ασκησούλα για το σπίτι.. ναι, ναι θα έχουμε και homework τρομάρα μας !!

Κουράζομαι πολύ όμως πηγαιν' έλα πάνω κάτω δεξιά αριστερά....

Μόλις χθες ΚΑΤΑΦΕΡΑ να φτιάξω τις ντουλάπες των παιδιών... τα δικά μας με βλέπω του ... Αγίου ανήμερα να τα φτιάχνω... ε ναι λοιπόν: αν δεις μια κοντή να τριγυρνάει με κοντομάνικο και παλτό από πάνω αυτή είμαι εγώωωωω !

Η μετακόμιση του γραφείου που ήταν να γίνει το περασμένο Σ/Κ αναβλήθηκε, οπότε, μάλλον, θα μας χώσουν αυτό που μας έρχεται... μια ομορφιά είμαστε !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Μεταξάκι, χαίρομαι για τον γιόκα σου και κάνε λίγο υπομονή με τα τρεξίματα. Όταν θα τελειώσετε θα δεις πόσο πολύ άξιζε τον κόπο!

Εσύ τουλαχιστον τελείωσες τις ντουλάπες των παιδιών. Εγώ μόλις άρχισα και δεν προβλέπεται να τελειώνω και πολύ σύντομα:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ο Χρήστος με το που με βλέπει να ανοίγω συρτάρι ή ντουλάπι τρέχει να ανακατέψει και να βγάλει έξω ότι είναι μέσα:confused::confused::confused::confused::confused: Οπότε δεν μου είναι καθόλου εύκολο το συγκεκριμένο έργο.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελες κ απο εμας

Μεταξια χαρηκα πολυ με τα νεα σας.χιλια μπραβο στο γιοκαρινακι σου!με την κορουλα σου τι εκανες?ποιος στην κρατα τωρα που αρχισατε συνεδριες?

Αγγελικουλα,τι κανετε εσεις?αρχισατε τα <στρωσιματα>?

κ εμεις καλα.δε βλεπουμε την ωρα να κατεβουμε να ξεκουραστουμε λιγακι.χθες ο χιονομπαλιτσας ειχε τα πρωτα του γενεθλια αν κ δεν τα γιορτασαμε ακριβως,θα μαζευτουμε οικογενεια κ φιλοι την κυριακη.

δουλεια-μαγειρεματα-καθαρισμα η λιστα ατελειωτη.


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Κατερινάκι να σου ζήσει η κορούλα σου, να την χαίρεσαι και να την δεις όπως επιθυμείς!!;););)

Άντε να έρθετε να κανονίσουμε να τα πούμε και από κοντά.

Όσο για τις δουλειές ΔΕΝ σε ζηλεύω καθόλου. Γαμώτο αυτές οι δουλειές δεν έχουν το φιλότιμο να γίνονται μόνες τους:?:-?:?:-?

Το σπίτι πρέπει να αρχίσω να το στρώνω σιγά - σιγά γιατί ο Χρηστάκος μου κυλιέται στο πάτωμα και συγκεκριμένα στα πλακάκια και τον βλέπω να αρπάζει κανένα κρύωμα στην κοιλιά. Βρες μου όμως λίγο χρόνο σε παρακαλώ να το κάνω. Εδώ τα χειμωνιάτικα τα κατεβάζω με δόσεις και μόνο όταν έχει κοιμηθεί ο μπόμπος μου γιατί άμα με δει με τις κρεμαστρες και τις σακούλες τρέχει να.......βοηθήσει κι αυτός:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...