Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

κοριτσια sos!!!τα φωτα σας!!!


Recommended Posts

ειμαι καινουργια εδω!!!παντα πιστευα, οτι το laptop ειναι ενας τροπος να περναω την ωρα μου...και τωρα τρελαμενη και απογοητευμενη ψαχνω μια σανιδα σωτηριας....καταρχην ειμαι 32 ετων..προσπαθουσαμε περιπου εναν χρονο για παιδακι και τελικα μας εκατσε τον αυγουστο μια εκυμοσυνη η οποια παλινδρομησε..μαζεψαμε τα κομματια μας και συνεχισαμε...απο τοτε εχω διαταραχες περιοδου και οι εξετασεις μου εχουν το εξης χάλι:fsh 24,90 και amh 0.4!!!!!εκλεισα σε λιγες μερες, ραντεβου με γυναικολογο που ασχολειτε φυσικα με εξωσωματικες...το ερωτημα μου ειναι το εξης:υπαρχει εστω και μια εδω μεσα που να πιστευει πως θα καταφερω μα εξωσωματικη να κανω παιδακι ή ουτε καν με αυτον τον τροπο?????σας εχω τοσο αναγκη,.....................!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα... δυστυχώς δεν γνωρίζω τί σημαίνουν οι εξετάσεις σου και δεν εκφέρω άποψη γι αυτό. πρέπει όμως να ξέρεις οτι είναι πολύ ενθαρρυντικό το γεγονος οτι έμεινες έγγυος μια φορά κι ας παλλιδρόμησε. είχα μια παλλίδρομη και μια βιοχημική πριν μείνω έγγυος στην κορη μου και ο γιατρός μου έλεγε να μην ανησυχώ αφού έμεινα μια φορά δεν υπάρχει περίπτωση να μην ξαναμείνω


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα... δυστυχώς δεν γνωρίζω τί σημαίνουν οι εξετάσεις σου και δεν εκφέρω άποψη γι αυτό. πρέπει όμως να ξέρεις οτι είναι πολύ ενθαρρυντικό το γεγονος οτι έμεινες έγγυος μια φορά κι ας παλλιδρόμησε. είχα μια παλλίδρομη και μια βιοχημική πριν μείνω έγγυος στην κορη μου και ο γιατρός μου έλεγε να μην ανησυχώ αφού έμεινα μια φορά δεν υπάρχει περίπτωση να μην ξαναμείνω

μακαρι να ξερες ποσο αναγκη ειχα την απαντηση σου..δεν ειμαι καμια υστερικη και εχω και πολλες φιλες ομως πως ξαφνικα νιωθεις τοση μοναξια??τες πα...οι εξετασεις αυτες απο διαφορα που διαβασα δεν ειναι καθολου ενθαρρυντικες...να σε ρωτησω και κατι αλλο?η βιοχημικη τι ειναι που το διαβαζω τοσο συχνα?να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τί αφορούν οι εξετάσεις σου? ορμονικές είναι? τί είναι afs και ams?

βιοχημικη είναι η εγκυμοσύνη που ενώ έχει ανιχνευτεί στα ούρα ή το αίμα διακόπτεται σε πολύ αρχικό στάδιο π.χ. 5η εβδομάδα. συνήθως αυτές οι περιπτώσεις δεν οφείλονται σε κάποιο πρόβλημα οργανικό ή ορμονικό αλλά σε άσχημη ένωση χρωμοσωμάτων. ο οργανισμός αντιλαμβάνεται οτι κάτι δεν πάει καλά και το αποβάλει.


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites

τί αφορούν οι εξετάσεις σου? ορμονικές είναι? τί είναι afs και ams?

βιοχημικη είναι η εγκυμοσύνη που ενώ έχει ανιχνευτεί στα ούρα ή το αίμα διακόπτεται σε πολύ αρχικό στάδιο π.χ. 5η εβδομάδα. συνήθως αυτές οι περιπτώσεις δεν οφείλονται σε κάποιο πρόβλημα οργανικό ή ορμονικό αλλά σε άσχημη ένωση χρωμοσωμάτων. ο οργανισμός αντιλαμβάνεται οτι κάτι δεν πάει καλά και το αποβάλει.

ωχ καταλαβα..τελος καλο ολα καλα ομως....οι εξετασεις ειναι ορμονικες...μην νομιζεις, και γω τον τελευταιο καιρο δυστηχως χρειαστηκε να τα ψαξω και να μαθω...ειναι οι ορμονες που δειχνουν αν λειτουργουν καλα οι ωοθηκες σου και η αμη την υπογονιμοτητα...αστο σου λεω μ αυτα που διαβασα επαθα εγκεφαλικο...δυσκολευομαι να το δεχτω ,γιατι δεν δυσκολευτηκαμε ιδιαιτερα να μεινω εγκυος ασχετα με την εκβαση των πραγματων.....τις εξετασεις αυτες τις εχουν γυναικες με εμμηνοπαυση....δεν ξερω αν ψιλοδιορθωνεται τπτ με φαρμακα....εφαγα φρικη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταρχήν ηρέμησε.

έχω κάνει copy paste τα αποτελέσματα εξετάσεων της mvas που τα έχει γράψει στο θέμα "αποτελέσματα ορμονολογικών εξετάσεων".

Την 4η ημερα:

FSH : 7,90 mIU/mL (Ωοθυλακική φάση 3,5 - 12,5) Φ.Τ

LH : 7,33 mIU/mL (Ωοθυλακική φάση 2,4 - 12,6) Φ.Τ

E2 : 58,7 pg/mL (Ωοθυλακική φάση 12,5- 166) Φ.Τ

PRL : 12,40 ng/ml ( 4,79 - 23,30)Φ.Τ

AMH : 0,79 ng/ml

(Γονιμότητα 4,0 - 6,78 Φ.Τ

Ικανοποιητική γονιμότητα 2,19 - 4,0 Φ.Τ

Χαμηλή γονιμότητα 0,30 - 2,19 Φ.Τ

Υπογονιμότητα 0,00)

σου λένε κάτι? για την fsh δεν έχω καταλάβει τί παίζει αλλά amh έχεις 0,4.. χαμηλή γονιμότητα δεν σημαινει υπογονιμότητα.

ο γιατρός τί σου έχει πει?

βασικά αν θες την γνώμη μου μόνο και μόνο επειδή έμεινες γρήγορα έγγυος δεν θα πρεπε να τρομάζεις. η διαταραχή περιόδου μπορεί να οφείλεται σε διαφορετικής φύσης προβλήματα. π.χ. αναφέρεις οτι έκανες εξετάσεις και είναι όλες καλές. φαντάζομαι εννοείς μονο γυναικολογικές. τον θυροειδή σου τον κοιταξες?


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites

fsh 24,90 και amh 0.4!!!!!

Εμπιστεύεσαι απόλυτα το διαγνωστικό κέντρο που πήγες? Μήπως αυτές τις δύο να τις επαναλάμβανες κάπου αλλού?

Θεωρώ αδύνατον να μην μπορούν να διορθωθούν οι ορμονικές σου τιμές... αδύνατον όμως! Τόσα και τόσα γίνονται και θεραπεύονται! Απευθύνσου σε ειδικό και ΜΗΝ απελπίζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ αδύνατον να μην μπορούν να διορθωθούν οι ορμονικές σου τιμές... αδύνατον όμως! Τόσα και τόσα γίνονται και θεραπεύονται! Απευθύνσου σε ειδικό και ΜΗΝ απελπίζεσαι.

συμφωνώ :!:


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ηρέμησε.

έχω κάνει copy paste τα αποτελέσματα εξετάσεων της mvas που τα έχει γράψει στο θέμα "αποτελέσματα ορμονολογικών εξετάσεων".

Την 4η ημερα:

FSH : 7,90 mIU/mL (Ωοθυλακική φάση 3,5 - 12,5) Φ.Τ

LH : 7,33 mIU/mL (Ωοθυλακική φάση 2,4 - 12,6) Φ.Τ

E2 : 58,7 pg/mL (Ωοθυλακική φάση 12,5- 166) Φ.Τ

PRL : 12,40 ng/ml ( 4,79 - 23,30)Φ.Τ

AMH : 0,79 ng/ml

(Γονιμότητα 4,0 - 6,78 Φ.Τ

Ικανοποιητική γονιμότητα 2,19 - 4,0 Φ.Τ

Χαμηλή γονιμότητα 0,30 - 2,19 Φ.Τ

Υπογονιμότητα 0,00)

σου λένε κάτι? για την fsh δεν έχω καταλάβει τί παίζει αλλά amh έχεις 0,4.. χαμηλή γονιμότητα δεν σημαινει υπογονιμότητα.

ο γιατρός τί σου έχει πει?

βασικά αν θες την γνώμη μου μόνο και μόνο επειδή έμεινες γρήγορα έγγυος δεν θα πρεπε να τρομάζεις. η διαταραχή περιόδου μπορεί να οφείλεται σε διαφορετικής φύσης προβλήματα. π.χ. αναφέρεις οτι έκανες εξετάσεις και είναι όλες καλές. φαντάζομαι εννοείς μονο γυναικολογικές. τον θυροειδή σου τον κοιταξες?

σε γιατρο θα παω σε λιγες μερες..στον γιατρο που πηγαινα δεν τρελενομαι και πολυ...ο θυροειδης ειναι οκ εξαλλου ειμαι και στον χωρο και τα εψαχνα συχνα...με βαση αυτα που διαβασα ειναι δυσκολη ακομα και η εξωσωματικη...ή με δωρεα ωαριων(θεε μου μου φαινονται τοσο ξενα ολα αυτα)ή υιοθεσια..............βεβαια ενταξει η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη αν δεν παω σε νορμαλ γιατρο δεν θα βγαλω ακρη,αλλα επειδη πηρα πριν λιγο τις εξετασεις ακομα να συνελθω.....εβλεπα τον παρασχο (αυτον του ιασω)που κανει επιτυχημενες εξωσωματικες σε 50αρες και λεω ελεος λες να μην μπορεσω εγω?

Link to comment
Share on other sites

σε γιατρο θα παω σε λιγες μερες..στον γιατρο που πηγαινα δεν τρελενομαι και πολυ...ο θυροειδης ειναι οκ εξαλλου ειμαι και στον χωρο και τα εψαχνα συχνα...με βαση αυτα που διαβασα ειναι δυσκολη ακομα και η εξωσωματικη...ή με δωρεα ωαριων(θεε μου μου φαινονται τοσο ξενα ολα αυτα)ή υιοθεσια..............βεβαια ενταξει η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη αν δεν παω σε νορμαλ γιατρο δεν θα βγαλω ακρη,αλλα επειδη πηρα πριν λιγο τις εξετασεις ακομα να συνελθω.....εβλεπα τον παρασχο (αυτον του ιασω)που κανει επιτυχημενες εξωσωματικες σε 50αρες και λεω ελεος λες να μην μπορεσω εγω?

γίνεται να μην ακούω τέτοια?????? βρε και του σπανού τα γένια γίνονται σήμερα :lol: :lol: :lol::lol: έλα δεν θέλω απαισιοδοξίες!!!!


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


συμφωνώ :!:

αχ ρε παιδια ποσο αναγκη εχω να τα ακουσω αυτα και ας μην ισχυει τπτ...απλα να περασει η πρωτη κρυαδα....ποσο σας ευχαριστω........................!!!

Link to comment
Share on other sites

να βρεις έναν καλό γιατρό.. κι αν δεν έχεις τίποτα υπόψη σου υπάρχουν ενα σωρό κορίτσια που θα μπορούσαν να σου συστήσουν κάποιον. κι εγώ μπορώ να σου συστήσω τον δικό μου αν θέλεις


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμπιστεύεσαι απόλυτα το διαγνωστικό κέντρο που πήγες? Μήπως αυτές τις δύο να τις επαναλάμβανες κάπου αλλού?

Θεωρώ αδύνατον να μην μπορούν να διορθωθούν οι ορμονικές σου τιμές... αδύνατον όμως! Τόσα και τόσα γίνονται και θεραπεύονται! Απευθύνσου σε ειδικό και ΜΗΝ απελπίζεσαι.

στην βιοιατρικη τις εκανα...γενικα εκει τα κανω ολα ....απο τον χωρο μου ξερω πως εχουν καλα αντιδραστηρια για τις αιματολογικες σε γενικες γραμμες...πιστευω και γω με τα φαρμακα κατι μπορει να διορθωθει αλλα διαβασα πως αν παρουν φορα αυτες να ανεβαινουν μονο ανοδος προβλεπεται............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...