Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

που να βρω το κουραγιο....?


Recommended Posts

:-( ....κ βγηκε η απαντηση της βιοψιας χειροτερο σπο αυτο που φανταζομασταν πολυ μακρια απο αυτο που ελπιζαμε.

γιατι θεε μου την ταλαιπωρεις σε ολη της την ζωη?

ΓΙΑΤΙ? ηταν παντα κοντα μας σταθηκε δυνατη για εμας δεν λυγισε σε τοσες δυσκολιες που την βρηκαν μεγαλωσε 3 παιδια μονη της, μας εδωσε οτι μπορουσε κ παντα παραπανω απο αυτο που της ζητουσαμε, ειναι κοινωνικη,δραστηρια, κ την αγαπαμε ολοι μας παρα πολυ.

εζησε για τους αλλους δεν χαρηκε για εκεινη κ τωρα που εχει λιγους μηνες που βγηκε στην συνταξη κ εκανε τοσα σχεδια να χαρει την ζωη της κ τα εγγονια της αλλα κ εμας που δεν μας χορτασε οσο δουλευε. τωρα ερχεσαι θεε μου κ θελεις να μας την παρεις.

αυριο ξεκιναει χημειοθεραπειες κ καθε μερα ειναι 50-50 αν θα αντεξει.

θα πρεπει να παω στο νοσοκομειο κ να εχω δυναμη για χαρη της,αλλα νιωθω τσακισμενη, αδεια απο πιστη κ αισοιοδοξια, μονο απεραντη θλιψη.

θα με κοιταξει στα ματια κ θα καταλαβει...που θα βρω το κουραγιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:-( ....κ βγηκε η απαντηση της βιοψιας χειροτερο σπο αυτο που φανταζομασταν πολυ μακρια απο αυτο που ελπιζαμε.

γιατι θεε μου την ταλαιπωρεις σε ολη της την ζωη?

ΓΙΑΤΙ? ηταν παντα κοντα μας σταθηκε δυνατη για εμας δεν λυγισε σε τοσες δυσκολιες που την βρηκαν μεγαλωσε 3 παιδια μονη της, μας εδωσε οτι μπορουσε κ παντα παραπανω απο αυτο που της ζητουσαμε, ειναι κοινωνικη,δραστηρια, κ την αγαπαμε ολοι μας παρα πολυ.

εζησε για τους αλλους δεν χαρηκε για εκεινη κ τωρα που εχει λιγους μηνες που βγηκε στην συνταξη κ εκανε τοσα σχεδια να χαρει την ζωη της κ τα εγγονια της αλλα κ εμας που δεν μας χορτασε οσο δουλευε. τωρα ερχεσαι θεε μου κ θελεις να μας την παρεις.

αυριο ξεκιναει χημειοθεραπειες κ καθε μερα ειναι 50-50 αν θα αντεξει.

θα πρεπει να παω στο νοσοκομειο κ να εχω δυναμη για χαρη της,αλλα νιωθω τσακισμενη, αδεια απο πιστη κ αισοιοδοξια, μονο απεραντη θλιψη.

θα με κοιταξει στα ματια κ θα καταλαβει...που θα βρω το κουραγιο?

Λυπάμαι πάρα πολύ για τα δυσάρεστα νέα...

Ό,τι και να πει κανείς σε τέτοιες περιπτώσεις είναι λίγο..

Κουράγιο εύχομαι και σε εσένα και την οικογένειά σου να αντιμετωπίσετε αυτή τη δύσκολη κατάσταση.

Μακάρι στο τέλος να πάνε όλα καλά, πολύ καλύτερα απ'ότι περιμένετε και να ξεπεράσει αυτή τη δοκιμασία με τη βοήθεια κα τη συμπαράστασή σας.


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο κοπέλα μου! Δυστυχώς η επάρατη νόσος επισκέπτεται σχεδόν κάθε σπίτι. Τουλάχιστον έχει τρία υπέροχα παιδιά και εγγόνια που της πιστοποιούν ότι πρόσφερε πολλά και είναι γεμάτη από υπέροχες εικόνες. Κατα τα άλλα δεν έχω λόγια να σου εκφράσω τη θλίψη μου για αυτό που περνάς!!!

Link to comment
Share on other sites

:-( ....κ βγηκε η απαντηση της βιοψιας χειροτερο σπο αυτο που φανταζομασταν πολυ μακρια απο αυτο που ελπιζαμε.

γιατι θεε μου την ταλαιπωρεις σε ολη της την ζωη?

ΓΙΑΤΙ? ηταν παντα κοντα μας σταθηκε δυνατη για εμας δεν λυγισε σε τοσες δυσκολιες που την βρηκαν μεγαλωσε 3 παιδια μονη της, μας εδωσε οτι μπορουσε κ παντα παραπανω απο αυτο που της ζητουσαμε, ειναι κοινωνικη,δραστηρια, κ την αγαπαμε ολοι μας παρα πολυ.

εζησε για τους αλλους δεν χαρηκε για εκεινη κ τωρα που εχει λιγους μηνες που βγηκε στην συνταξη κ εκανε τοσα σχεδια να χαρει την ζωη της κ τα εγγονια της αλλα κ εμας που δεν μας χορτασε οσο δουλευε. τωρα ερχεσαι θεε μου κ θελεις να μας την παρεις.

αυριο ξεκιναει χημειοθεραπειες κ καθε μερα ειναι 50-50 αν θα αντεξει.

θα πρεπει να παω στο νοσοκομειο κ να εχω δυναμη για χαρη της,αλλα νιωθω τσακισμενη, αδεια απο πιστη κ αισοιοδοξια, μονο απεραντη θλιψη.

θα με κοιταξει στα ματια κ θα καταλαβει...που θα βρω το κουραγιο?

Να ήξερες μόνο πόσο σε νιώθω!!!! Κάτι παρόμοιο ένιωσα κι εγώ όταν νόσησε η μαμά μου στα 52 της...Δεν έχασα την πίστη μου αν κι έχασα το κουράγιο μου πολλές φορες. οι γιατροί της έδιναν λίγες μήνες κι εκέινη τα κατάφερε και πάλεψε 2,5 χρόνια. Την έχασα όταν ήμουν 5 μηνών εγκυος. Εχε πίστη και δύναμη, ο Θεός δεν αφήνει, κάνει θαύματα. Κι εγώ ήξερα την αλήθεια κι όμως έπαιζα θέτρο μπροστά της για 2,5 ολόκληρα χρόνια. Πάρε δύναμη από τα παιδιά σου, από τον άντρα σου, από το Θεό...Σε νιώθω απόλυτα...Να σκέφτεσαι ότι γνώρισε εγγόνια, η δικιά μου απλά έμαθε ότι θα γίνει γιαγιά αλλά δεν πρόλαβε. Να σκέφτεσαι ότι οι γιατροί δεν είναι Θεοί, κάνουν λάθοι πολλές φορές. Εχει μεγάλη σημασία η ψυχολογία του κάθε ασθενη.Φαντάζομαι τα ξέρεις όλα αυτά. Καλή δύναμη ολόψυχα κι όλα μα όλα να πάνε πολύ καλύτερα απ' ότι φανταζεσαι και περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κουραγιο κοριτσακι μου γλυκο. πρεπει να εισαι δυνατη και να της μεταδιδεις δυναμη, αισιοδοξια, κουραγιο. σαυτες τις περιπτωσεις η ψυχολογια ειναι πολυ σημαντικη. ειναι πολυ δυσκολο οοολο αυτο αλλα σφιξε τα δοντια και παλεψε το μαζι της. ευχομαι να το ξεπερασετε γρηγορα. σε φιλω

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο καλή μου. Πρέπει να φανείς δυνατή. Τώρα ήρθε η ώρα να σταθείτε εσείς κοντά της, όπως πάλεψε και αυτή για εσάς τόσα χρόνια. Ο Θεός είναι μεγάλος. Έχε την πίστη σου σε Αυτόν και κάνε υπομονή. Μακάρι όλα να πάνε καλά!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δύσκολο για μένα να γράψω σε αυτό το θέμα διότι η απώλεια της μαμάς μου από την επάρατη νόσο είναι πολύ πρόσφατη.. τη χάσαμε μόλις 8 μήνες πριν από καλπάζοντα καρκίνο του πνεύμονα..

Κι η μητέρα μου από τα 42 της χήρα με 4 παιδιά.. το μεγαλύτερο 19 (εγώ) και το μικρότερο μόλις 8 (η αδερφή μου)... στάθηκε παλικάρι.. δε λύγισε ποτέ, ούτε όταν ο Θεός πήρε κοντά του τον αδερφό μου στην ηλικία των 25 ετών και μόλις 7 χρόνια μετά το θάνατο του πατέρα μας..

Πρόλαβε κι έγινε γιαγιά από τον αδερφό μου... από μένα όχι... Μας λείπει πολύ είναι αλήθεια.. Σταθήκαμε δίπλα της σε όλο τον άνισο αγώνα και η δική μου η μαμά ήξερε πολύ καλά τι την περίμενε στην πορεία..

Ζήσε την κάθε μέρα από δω και στο εξής σαν να είναι η τελευταία σας... πες της πόσο την αγαπάς και πόσο θα σου λείψει.. μη ντραπείς να της το δείξεις.. είμαι σίγουρη ότι θέλει να το ακούσει όσο και σίγουρη να είσαι ότι το ξέρει..

Σου σφίγγω το χέρι και είμαι εδώ.. για σένα...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούμε να αποκτήσουμε πολλές από μας ένα μωρό, το οποίο δε γνωρίζουμε..και στον αγώνα αυτό ξεχνάμε τους ανθρώπους που ξέρουμε και αγάπαμε και είναι κοντά μας...

Ένας ιερέας είπε στο γαμπρό μου που προσπαθούν για 2ο παιδάκι και είναι μες στο άγχος "παιδί μου, ευχαρίστησε το Θεό για όσα έχεις, τους ανθρώπους και τα καλά και μην αναλώνεσαι σε σκέψεις για εκείνα που θες να έρθουν. χάνεις την αξία και τη χαρά που προσφέρουν, γιατί τα θεωρείς δεδομένα"...

Ένα τέτοιο δυσάρεστο γεγονός, γλυκιά μου, μάς κάνει καλύτερους ανθρώπους και κάθε δοκιμασία στη ζωή.. Σου μιλά κάποια που δε γνώρισε ποτέ πατέρα και πάντα θα έχω την απορία πώς είναι να έχεις...Χάθηκε στα 38 του και δε ξεχνάω να ευχαριστώ το Θεό που δε στέρησε από τρία μωρά αυτή την μάνα-παλικάρι...

όλοι έχουν το Γολγοθά τους, όλοι με κάποιο τρόπο σηκώνουν το σταυρό τους..Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην είναι τόσο μεγάλη η ανηφόρα για σας και για κανέναν.. Και αν σε κάνει να νιώθεις λίγο καλύτερα είσαι τυχερή που την γνώρισες, την έχεις και μπορείς να ελπίζεις στην ανατροπή..άλλοι δεν είχαν ποτέ την ευκαιρία...

ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΣΟΥ...


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


my billy.....σε νοιώθω απόλυτα...την ίδια ακριβώς κατάσταση περνάω και εγώ!!!......

η μανούλα μου για 2η φορά μετάσταση( 1η φορά καρκίνος ωοθηκών πριν 12 χρόνια ),τώρα στο συκώτι ( έκανε επέμβαση τον προηγούμενο χρόνο...ξανά χημειοθεραπείες βαριά σχήματα..)ξανα παλεύει για την ζωή της!

Μεγάλωσε εμένα και την αδελφή μου με πολλά βάσανα και κακουχίες,χωρισμένη απο όταν ήμουνα 3 χρονών και η αδελφή μου 5 ( ο συγχωρεμένος ο πατέρας μου ήταν αλκοολικός ),να δουλεύει απο το πρωί εως το βράδυ για να μας μεγαλώσει,ποτέ δεν παραπονέθηκε,όλους να τους βοηθήσει απο το υστερήμα της,να μας σπουδάσει (μην μακρυγορώ άλλα τόσα έχει κάνει....)και τώρα που λέγαμε ότι θα ξεκουραστεί και θα χαρεί τα εγγονάκια της ΞΑΝΑ να ταλαιπωρείται!!ΓΙΑΤΙ???!! αναρωτιόμαστε και εμείς συνέχεια!!ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙ σε αυτήν!!!Σήμερα το απόγευμα πάει στον χειρούργο να δούμε τί θα δείξει το pet scan που έκανε???Έχει κάνει και αλλού μετάσταση??...θα ξέρουμε και εμείς σε λίγες ώρες!!!!

ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ!!!

ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

θα το βρεις κοριτσι μου το κουραγιο.....νασαι σιγουρη......

οπως το βρηκα κι εγω οταν εχασα τον πατερα μου,μετα τη μητερα μου και πριν 5 μηνες τον αντρα μου απο την ιδια αρρωστια.......

σου λεμε ολοι τα χειροτερα τωρα....δεν υπαρχουν τα καλυτερα θα μου πεις......

ετσι ειναι ομως η ζωη..σε καποιους ειναι γραμμενο να τα περασουν αυτα....

στασου δυνατη οσο μπορεις και λεγε της καθε μερα που περναει ποσο πολυ την αγαπας.......

ποναει πολυ δυστυχως αλλα μαθαινεις να ζεις μ αυτο..........

δεν μπορεις αλλαξεις τιποτα......αν σε μια τετοια κατασταση μπορουσαμε να το αποδεχτουμε αυτο.....

σκεψου θετικα...θα βοηθησει εσενα και κυριως τη μανουλα σου...

εγω δεν τοκανα.....σκεφτομουν παντα το χειροτερο....κι αυτο το αντιλαμβανονται.......

μετανοιωσα τωρα......με καταδιωκουν οι ερινυες μου...αλλα ο χρονος δεν γυρναει πισω.....


θα ζεις παντα μεσα στην καρδια μας....

Link to comment
Share on other sites

mariakou πολυ λυπαμαι που δεν προλαβε να δει το θαυματακι σου k Δομνινα πως αντεξες τοσες πολλες απωλειες κοριτσι μου...απλα αδιανοητο

κοινη πορεια ειχαν οι μαμαδες μας παλεψαν μονες τους να μας μεγαλωσουν,

με τιμημα την υγεια τους, γιατι εβαζαν πανω οπο ολα εμας κ οχι τους ευατους τους.

GREG78 ακομα περισοτερα κοινα εχουν οι δικες μας μαμαδες χωρισμενη απο τα 29 της με 3 παιδια εγω η μικροτερη 5 ετων τοτε. μπαμπας απων κ επιπολαιος εως θανατου... πεθανε πριν 2 μηνες...κ η μαμα μου του σταθηκε παρολα αυτα που περασε τοσα χρονια εξαιτιας του. πριν 13 χρονια ειχε παλεψει ξανα με καρκινο του θυροειδη αλλα ειχε νικησει!

ευχομαι ολοψυχα να εχετε οσο το δυνατον καλυτερη πορεια κ καλα αποτελεσματα σημερα.

ευτυχως η βιοψια που περιμεναμε για τον μυελο του οστου βγηκε καθαρη σημερα!

κραταω αυτην την θετικη σκεψη κ σε λιγο θα παω κοντατης με οση περισοτερη αισιοδοξια μπορω να εχω αλλα δεν φτανει...

ο πνευματικος μας μου ειπε οτι ο θεος θελει κοντα του τους καλους κ δυνατους ανθρωπους,οχι μαζι του αλλα να πιστευουν σε Αυτον. Κ τους δινει δοκιμασιες. κανεις δεν θαυμαζει ενα δεντρο που τσακισε αλλα ολοι θαυμαζουν ενα δεντρο που αντεξε σε ολες τις καταιγιδες της ζωης του.

αυτο το αφιερωνω στην μαμα μου ειναι γραμμενο για εκεινη νομιζω.

σας ευχαριστω ολους

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι σε αυτη την ενοτητα δεν μπαινω ουτε να διαβασω αλλα ουτε κ να γραψω...για'μενα ο χρονος δεν ειναι γιατρος, δικο μου πιστευω μεν, αλλα θεωρω πως ειναι το αντιθετο....

Τη μαμα μου δε την γνωρισα, πεθανε οταν ημουν 18 μηνων...

Ειναι "κακο" αλλα δεν αισθανομαι κατι, οχι με την ασχημη εννοια οπως ακουγεται αλλα γιατι ειναι ενα προσωπο που βλεπω σε φωτογραφιες κ δεν θυμαμαι τιποτα μαζι της....μονο τωρα που εκανα κ εγω το κοριτσακι μου, στεναχωριεμαι γιατι περασε την εγκυμοσυνη (καλα ή ασχημα δε ξερω), περασε τους πρωτους δυσκολους μηνες με τα ξενυχτια κ το χτυποκαρδι, για να φυγει στα 29 της χρονια και στους 18 μου μηνες,χωρις να προλαβει οχθ να με χορτασει, ουτε να με ζησει καθολου.....Εφυγε μεσα σε 4 μηνες με Καρκινο στα κοκκαλα.....

"χαιρομαι" απλα που δε βασανιστηκε πολυ...

Με μεγαλωσε μια θεια κ τον μπαμπα μου τον εβλεπα καθε 2ο σ/κ...

12 χρονια μετα,διαγνωσθηκε στον μπαμπα μου μελανωμα,(η χειροτερη μορφη Καρκινου για οσους ξερουν-αχρειαστη πληροφορια να ειναι- και εζησα την πιο μεγαλη κολαση που θα μπορουσα ισως ποτε....14 μηνες με πονους,μορφινες,κ εναν εφιαλτη για τον ανθρωπο που ειχα τοση αδυναμια κ που ουσιαστικα δεν εζησα οσο ηθελα μαζι του, και δεν εζησε κ εκεινος οσο ηθελα...

Εγγονι δεν προλαβε ουτε γαμο, φευγοντας στα 50 του σχεδον χρονια....

Γιατι στα γραφω ολα αυτα?

Γιατι πιστευω πως εστω κ αυτο θα σου δωσει ενα κουραγιο παραπανω....για να εισαι χαρουμενη που σας εζησε, που σας μεγαλωσε κ ακομα κ αν δουλευε σας χαρηκε, για να σου πω πως ακομα κ σε μικρες καθημερινες στιγμες ζησατε μαζι!

Αναψε ενα κερι παρ'ολα αυτα στον Ταξιαρχη, ειναι πραγματικα φυλακας αγγελος!

Σου στελνω απο τα βαθη της καρδιας μου τις καλυτερες ευχες μου, να γυρισουν ολα τουμπα κ να πανε ολα καλα!!!!

Μπορει να μη σε ξερω αλλα στα ευχομαι πραγματικα!

Εγω ημουν πολυ μικρη για να εχω κουραγιο να "κρυφτω" να μη με καταλαβει....αν κ το ηξερε, οπως κ η μαμα μου, απο την πρωτη κιολας στιγμη κατα ενα περιεργο τροπο!

Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ κοπελα μου, και υγεια για ολο τον κοσμο!!!


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...