Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Με λίγη σκέψη παραπάνω...


Recommended Posts

κατευθείαν στο θέμα...

Πώς είστε σίγουρες ότι αυτό που κάνετε αυτή τη στιγμή είναι το σωστό; Όταν βλέπετε ότι η αντίδραση που είχατε πριν σε κάτι, τελικά δεν ήτανε αυτή που θέλατε;

Μιλώ μόνο για 'μένα και σας ρωτάω: δεν έτυχε να ακούτε ένα τραγούδι και να χάνεστε στα λόγια του.. και να σκέφτεστε πόσο όμορφη είναι η ζωή και πώς εμείς την αναλώνουμε σε μικρά, ανούσια πράγματα;

Ακούω, λοιπόν, ένα τραγούδι.. με αγγίζει μέσα στην καρδιά μου και περνάνε από το μυαλό μου οι σκέψεις πως ό,τι θέλω το έχω.. πως είμαι υγειής και οι άνθρωποι που αγαπώ επίσης... έχω ό,τι ζητάω.. είμαι καλά, η ψυχή μου γαληνεμένη, έχω τα χέρια και τα πόδια μου, παίζω πιάνο, παίζω ούτι και κιθάρα, βλέπω, ακούω μιλάω... ο άνθρωπός μου είναι στο πλευρό μου, δίπλα μου.. νιώθω αρχηγός του κόσμου, νιώθω μεγάλη και τρανή...

.. και χωρίς καμία απολύτως προσπάθεια, την ακριβώς επόμενη στιγμή, φτάνω να μαλώσω με τον καλό μου γιατί δε μάζεψε τις κ άλτσες του από το πάτωμα...

Τι αντίφαση είναι αυτή...; τι ξεπεσμός ρε γαμώτο...

Είμαι σίγουρη ότι πολλές με καταλαβαίνετε.. θέλω να μου πείτε τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση...

Περιμένω ανυπόμονα, Λία

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

Λία καλά κάνεις… τι θα πει πετάω τις κάλτσες στο πάτωμα… ποιος θα τις μαζέψει;;;

Κοίτα καλό είναι να ευχαριστούμε το θεό και τη ζωή ή σε ότι πιστεύουμε κάρμα τύχη κτλ.. για ότι έχουμε. Το σημαντικότερο είναι η υγεία μας, όλα τα άλλα έρχονται….

Από εκεί και πέρα… το να μαλώσεις είναι κάτι σχετικό… αν σε ενοχλεί η ακαταστασία και ο σύντροφος σου καμιά φορά δεν προσέχει κάνεις και τα στραβά μάτια… αφού είναι καμιά φορά και όχι συνέχεια… αν πάλι είναι ακατάστατος… μίλησε του όμορφα για ότι σε ενοχλεί. Σε ένα σπίτι ο ένας πρέπει να σέβεται τον άλλο, μην θεωρείς τον εαυτό σου ξεπεσμένο επειδή δεν σου αρέσει κάτι… απλά ο τρόπος που θα του μεταφέρεις τα όσα σʼ αρέσουν ή δεν σʼ αρέσουν είναι αυτός που κάνει την διαφορά. Αν είσαι νευρική και του θυμίζεις την μάνα του… χιχιχι

Πειθαρχεία σε όλα χρειάζεται κι εγώ το παλεύω… όπως συγκρατείς τα νευρά σου στη δουλειά σου ή σε άσχετους γιατί έτσι πρέπει , έτσι θα πρέπει και με το σύντροφο σου… αλλιώς τα λες.. τα βγάζεις από μέσα σου και μετά σκέφτεσαι τι στο καλό σε έπιασε και τα έκανες σκατά! Και φυσικά δίκιο έχεις… αλλά το χάνουμε ανάλογα με τον τρόπο μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Νιώθω κι εγώ την ανάγκη να γράψω εδώ, κι ας μην το διαβάσει κανένας..

Μετά από πολλές φουρτούνες, καταφέραμε να παντρευτούμε... Όλοι ευτυχισμένοι... εγώ περισσότερο από τον καθένα.

Μα ζούμε σε ένα σπίτι όπου μόνο το δωμάτιο, η κουζίνα και το μπάνιο είναι έτοιμα και μάλιστα όχι εξ ολοκλήρου...

Δεν υπάρχει κάτι που να συμμαζεύεται εδώ μέσα... σαν το γιοφύρι της Άρτας: ολημερίς το χτίζανε, το βράδυ εγκρεμιζόταν... :mad:

Και, μάλλον λόγω της "εμφάνισης" του σπιτιού μας (καθότι γιαπί.. αλλά δεν παύει να είναι σπίτι) έχουμε επισκέψεις όλες τις ώρες της ημέρας... από τους δικούς του: γονείς, αδέρφια, ανίψια και λοιπά...

Κι εγώ καμιά φορά ΄σκέφτομαι πόσο ανούσια είναι όλα αυτά τα μαλώματα όταν έχεις το βασικό: αγάπη με τον άνθρωπο που διάλεξες!

Έλα όμως που έρχεται η άτιμη καθημερινότητα να σε συνεφέρει!! Η ζωή δεν είναι, Λία μου, ένα τραγούδι που σε συγκινεί ή μια φωτογραφία.... αυτά είναι στιγμές!

Η ουσία είναι πως πρέπει να βάλεις την καθημερινότητα σε πρόγραμμα... αυτή είναι καθοριστική και όχι τα υπόλοιπα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ναι , εχεις διαβητη κυησης οποτε πρεπει να κανεις διατροφη και οτι άλλο σου συστησει ο γυναικολογος και ο ενδοκρινολογος!!!


Save your time and Pass4sure NS0-504 in Boston Graduate School of Psychoanalysis and Android exams by using our latest University of Oxford and other superb exam pass resources of Youtube

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...