Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Τζο θεσ/νίκη είναι ο γιατρός μου και αναγκαστικά θα γεννήσω εκεί (μεγάλη ιστορία η δική μου).Θα γεννήσω με πρόκληση λίγο νωρίτερα λόγω θρομβοφιλίας.Το πρώτο σου είναι?

Αύριο έχω ξανά υπέρηχο.Ο μπέμπης δε λέει να γυρίσει έχει βολευτεί μου φαίνεται για τα καλά......και δεν θέλω καθόλου την καισαρική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 450
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Τζο θεσ/νίκη είναι ο γιατρός μου και αναγκαστικά θα γεννήσω εκεί (μεγάλη ιστορία η δική μου).Θα γεννήσω με πρόκληση λίγο νωρίτερα λόγω θρομβοφιλίας.Το πρώτο σου είναι?

Αύριο έχω ξανά υπέρηχο.Ο μπέμπης δε λέει να γυρίσει έχει βολευτεί μου φαίνεται για τα καλά......και δεν θέλω καθόλου την καισαρική.

Καλησπέρα Στέλλα. Κλοτσάει ο μπέμπης? Σίγουρα θα είναι στα φόρτε του τώρα. Τι όμορφες στιγμές αυτές!!! Θα τις αναπολείς μετά. Έμενα ειδικά στο πρώτο μου έλειπε από την κοιλιά μου αυτή η κίνηση για αρκετό καιρό.

Είναι με τα πόδια κάτω το μωρό? Έχεις όμως 3 βδομάδες σωστά? Μπορεί να γυρίσει μην απελπίζεσαι. Σε πια κλινική θα γεννήσεις στην Θεσ/νίκη?

Πάντως έχουμε πλάκα. Η καθεμία μπαίνει άλλες ώρες και τα λέμε μόνες μας. Που θα πάει με τον καιρό μπορεί να συντονιστούμε. Χαχαχα:!:


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Aν κλωτσάει λέει?Κινείται και κλωτσάει συνέχεια μόνο τις ώρες που κοιμάμαι δεν ξέρω τί κάνει πάντως όταν ξυπνάω μετά απο λίγο κουνιέται κι αυτός, σκέφτομαι να ρωτήσω τον γιατρό αν είναι φυσιολογικό τόσο πολύ πια.Τα μπεμπάκια των κοριτσιών που είμασταν μαζί στα μαθήματα των ανώδυνων τοκετών μου είπαν ότι κλωτσάν που και που μέσα στην ημέρα.Με τον κωλαράκο του κάθεται τα πόδια τα έχει στο πλάι εκεί, νομίζω πως πάντα έτσι καθόταν.Ουφ μακάρι να με αλλάξει θέση.Ναι περίπου 3 εβδομάδες έμειναν.

Όντως κανένας συντονισμός η καθεμιά μιλάει μόνη της, θα μάθουμε όμως τις ώρες σιγα σιγά που θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Aν κλωτσάει λέει?Κινείται και κλωτσάει συνέχεια μόνο τις ώρες που κοιμάμαι δεν ξέρω τί κάνει πάντως όταν ξυπνάω μετά απο λίγο κουνιέται κι αυτός, σκέφτομαι να ρωτήσω τον γιατρό αν είναι φυσιολογικό τόσο πολύ πια.Τα μπεμπάκια των κοριτσιών που είμασταν μαζί στα μαθήματα των ανώδυνων τοκετών μου είπαν ότι κλωτσάν που και που μέσα στην ημέρα.Με τον κωλαράκο του κάθεται τα πόδια τα έχει στο πλάι εκεί, νομίζω πως πάντα έτσι καθόταν.Ουφ μακάρι να με αλλάξει θέση.Ναι περίπου 3 εβδομάδες έμειναν.

Όντως κανένας συντονισμός η καθεμιά μιλάει μόνη της, θα μάθουμε όμως τις ώρες σιγα σιγά που θα πάει.

Τα αγόρια είναι πιο κινητικά μέσα στην κοιλιά από τα κορίτσια. Και οι κλωτσιές τους είναι πιο δυνατές. Αχ είναι στο πλάι ξαπλωμένο το αγόρι σου! Έχεις χρόνο ακόμα μπορεί προς το τέλος να καταλάβει προς τα που είναι η έξοδος και να γυρίσει.

Διάβασα ότι την Κυριακή έχει ομιλία με θέμα τον θηλασμό και είναι καλεσμένη η Πατσούρου-παιδίατρος και σύμβουλος θηλασμού. Θα μάθω λεπτομέρειες και θα γράψω. Λέω να πάω να την ακούσω και από κοντά.

Καληνύχτα, πάω να την πέσω μέχρι τις 4 περίπου που θα ξυπνήσει η μικρή για φαγητό.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρααααα!

Και ναι λοιπόν ο μπέμπης μου γύρισε και μάλιστα σπρώχνει κιόλας με το κεφαλάκι του, όταν κουράζομαι νοιώθω μία έντονη πίεση.Μέχρι τις 4-5 Απρίλη μας είπε.Στον καρδιοτοκογράφο δεν φάνηκαν συσπάσεις μόνο μία διέγερση στη μήτρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα αγόρια είναι πιο κινητικά μέσα στην κοιλιά από τα κορίτσια. Και οι κλωτσιές τους είναι πιο δυνατές. Αχ είναι στο πλάι ξαπλωμένο το αγόρι σου! Έχεις χρόνο ακόμα μπορεί προς το τέλος να καταλάβει προς τα που είναι η έξοδος και να γυρίσει.

Διάβασα ότι την Κυριακή έχει ομιλία με θέμα τον θηλασμό και είναι καλεσμένη η Πατσούρου-παιδίατρος και σύμβουλος θηλασμού. Θα μάθω λεπτομέρειες και θα γράψω. Λέω να πάω να την ακούσω και από κοντά.

Καληνύχτα, πάω να την πέσω μέχρι τις 4 περίπου που θα ξυπνήσει η μικρή για φαγητό.

Σόνια το άκουσα και εγώ στην Εκάβη γίνεται στις 18.30.Θα μιλήσουν μία μαία ένας γυναικολόγος και ένας παιδίατρος-σύμβουλος μητρικού θηλασμού.Μπες στο motherearth.gr.Θα πάς?Εγώ θα πάω σίγουρα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θέλω να πάω να τις ακούσω εκτός από να τις διαβάζω. Μόνο τί θα κάνω με την μπέμπα δεν ξέρω! Το πολύ πολύ να την πάρω μαζί μου! Να δείξω και live τον θηλασμό!!! :lol: Χεχεχε


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρααααα!

Και ναι λοιπόν ο μπέμπης μου γύρισε και μάλιστα σπρώχνει κιόλας με το κεφαλάκι του, όταν κουράζομαι νοιώθω μία έντονη πίεση.Μέχρι τις 4-5 Απρίλη μας είπε.Στον καρδιοτοκογράφο δεν φάνηκαν συσπάσεις μόνο μία διέγερση στη μήτρα.

Είδες που στο είπα ότι έχεις ακόμη και μπορεί να γυρίσει? Βρήκε την έξοδο το παιδί και ετοιμάζεται!!! Χαχα

Με το καλό!


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!

Πάλι χαθήκατε βρε?Και εγώ μιλάω μόνη μου.

Δεν μπήκα αυτές τις μέρες γιατί με ταλαιπωρούσε ένα απίστευτο μπούκωμα, τώρα είμαι καλύτερα μπορώ να πώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα Στέλλα. Πήγες τελικά την Κυριακή στην ομιλία? Εγώ πήγα και τις άκουσα. Καλά ήταν δεν μπορώ να πώ. Πώς τα πάει ο μπέμπης?


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα!

Ναι πάει μου πέρασε αφού σήμερα μπορέσαμε και κάναμε τις ενεσούλες για τα πνευμονάκια του καναμε ξανά και καρδιοτοκογράφο και όλα οκ.

Ναι πήγα μήπως ήσουν η κοπέλα που καθόταν μπρόστα η αλήθεια?Η Μπουζάκη ξέρω ότι σ'αυτό που κάνει (vbac) είανι φοβερή δυστυχώς όμως εγώ δεν θα μπορούσα μετά απο καισαρική να έχω φυσικό τοκετόλόγω θρομβοφιλίας που σημαίνει ότι γεννάω μολίς μπώ στον μήνα μου περίπου με πρόκληση κάτι που δεν επιτρέπεται στο vbac.Και δυστυχώς απο την Πατσούρου περίμενα να πει πιο συγκεκριμένα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Στέλλα. Στην ομιλία καθόμουν πίσω! Εσύ που καθόσουν? Η αλήθεια είναι ότι κοιτούσα τις φουσκωμένες κοιλίτσες. Έπρεπε να βρεθούμε. Δεν πειράζει θα το κανονίσουμε.

Η αλήθεια είναι ότι η Πατσούρου βαριώταν που ζούσε. Δεν είπε και τίποτα. Η Μπουζάκη όμως μου άρεσε πολύ. Εγώ πάλι κατάλαβα ότι μετά από μία καισαρική μπορεί να κάνει VBAC με πρόκληση. Μετά από 2 καισαρικές δεν μπορεί να κάνει πρόκληση. Δεν ξέρω σίγουρα. Μπορεί να κατάλαβα λάθος.

Πολύ μου άρεσε και η μαία. Άνετα θα δοκίμαζα έναν τοκετό στο σπίτι. Ειδικά και μετά την δεύτερη γέννα που ήταν ακόμα πιο εξπρές από την πρώτη.

Και παρόλο που έκανα 2 μωρά μου άρεσε η περιγραφή του φυσιολογικού τοκετού από την Μπουζάκη.

Ο καρδιοτοκογράφος έδειξε ότι έχει αρχίσει δραστηριότητα η μήτρα? Ο μπεμπάκος είναι καλά? Εμείς σήμερα είδαμε ήλιο και ξεπορτήσαμε. Είπαμε να κάνουμε βόλτα και σε λίγο θα επιστρέψουμε σπίτι μας. Τώρα είμαστε στο μαγαζί του συζύγου.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Στέλλα. Στην ομιλία καθόμουν πίσω! Εσύ που καθόσουν? Η αλήθεια είναι ότι κοιτούσα τις φουσκωμένες κοιλίτσες. Έπρεπε να βρεθούμε. Δεν πειράζει θα το κανονίσουμε.

Η αλήθεια είναι ότι η Πατσούρου βαριώταν που ζούσε. Δεν είπε και τίποτα. Η Μπουζάκη όμως μου άρεσε πολύ. Εγώ πάλι κατάλαβα ότι μετά από μία καισαρική μπορεί να κάνει VBAC με πρόκληση. Μετά από 2 καισαρικές δεν μπορεί να κάνει πρόκληση. Δεν ξέρω σίγουρα. Μπορεί να κατάλαβα λάθος.

Πολύ μου άρεσε και η μαία. Άνετα θα δοκίμαζα έναν τοκετό στο σπίτι. Ειδικά και μετά την δεύτερη γέννα που ήταν ακόμα πιο εξπρές από την πρώτη.

Και παρόλο που έκανα 2 μωρά μου άρεσε η περιγραφή του φυσιολογικού τοκετού από την Μπουζάκη.

Ο καρδιοτοκογράφος έδειξε ότι έχει αρχίσει δραστηριότητα η μήτρα? Ο μπεμπάκος είναι καλά? Εμείς σήμερα είδαμε ήλιο και ξεπορτήσαμε. Είπαμε να κάνουμε βόλτα και σε λίγο θα επιστρέψουμε σπίτι μας. Τώρα είμαστε στο μαγαζί του συζύγου.

Εγώ καθόμουν αν θυμάμαι καλά στην 3η σειρά, κρίμα που δεν βρεθήκαν και είμασταν και στην ίδια αίθουσα, ναι να το κανονίσουμε.

Νομίζω πως δεν γίνεται με πρόκληση σε πάει ακόμη και μέχρι την 42η και εγώ αντε το πολύ πολύ να φτάσω κάπου στην 38η, το έψαξα και αυτό κατάλαβα.Τέλος πάντων ας ελπίσουμε πως θα γεννήσω φυσιολογικά.

Έκανα και την τετάρτη ξανά καρδιοτοκογράφο και όλα καλά.Κάναμε και τις τελευταίες δόσεις για τα πνευμονάκια του και νομίζω πως είμαστε έτοιμη.

Έχει τέλειο καιρό ξεσηκωτηκό!Σας ζηλεύω!Κάτι βόλτες που θα κάνουμε και εμείς.....κάθε μέρα έξω θα είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Στέλλα!!! Ναι θετική σκέψη χρειάζεται!

Άλλωστε ποτέ δεν ξέρεις πώς θα εξεληχθεί ένας τοκετός.

Εγώ πάντως σου εύχομαι να έχεις έναν πολύ όμορφο και γρήγορο τοκετό.

Και να έχεις πάντα όμορφες αναμνήσεις από αυτόν.

Τέλειος ο καιρός ότι πρέπει για βόλτα. Εσύ αφού με το καλό γεννήσεις μέχρι να σαραντήσεις και να αρχίσεις τις βόλτες θα έχει πιάσει και σχεδόν καλοκαίρι. Μια χαρά τέλεια θα είναι. Ο μικρός στο καρότσι και βόλτες πάνω κάτω τον πεζόδρομο. Τέλεια!

Να το κανονίσουμε να βρεθούμε! Τώρα που μπορούμε να πιούμε και καφέ έξω θα είναι πολύ όμορφα να γνωριστούμε.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Eδώ είμαι και πάλι.

Δίκιο έχεις μέχρι να σαραντήσω θα έχει σχεδόν καλοκαιριάσει.Αν μπορέσουμε να βρεθούμε πρίν γεννήσω θα ήταν όντως πολύ ωραία να πιουμε έξω καφεδάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...