Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      λοιπόν κορίτσια να σας κάνω ενημέρωση! σήμερα μπήκα 33 , εχω λίγα πονάκια αλλά μάλλον είναι έντερο! ο γιατρός είπε δευτέρα θα μ σταματήσει τον όρο και αν παω καλα και σταματήσουν οι συσπασεισ θα με στείλει σπίτι να πάρω όσες μέρες με κρατήσει! αν την δευτέρα χωρίς όρο δεν τα παω καλα και αρχίσω πάλι πανηγύρια θα πάμε σε τοκετό! είπε δεν θέλει να πάρω άλλο τοκολυτικο! άρα 33+3 περίπου θα γεννάω , να ναι καλα το μωράκι; λογικά θα είναι κοντά στα 2100! εκανα κ άλλο σετ κορτζιονες προχθές 

      Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου! Το βάρος είναι κατά προσέγγιση... αλλαμοπως και να εχει αν χρειαστεί να μείνει στη μονάδα θα είναι για πολύ λίγο!

      Η μπουμπου από τα δίδυμα που γεννήθηκε 2 κιλά ακριβώς έμεινε μόνο μια εβδομάδα στην απλή παρακολούθηση!

      Εύχομαι βέβαια να κρατήσεις λίγο ακόμη γιατί όπως και να έχει ο χρόνος στη μήτρα ειναι αναντικαταστατος!!!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης τόσο νωρίς???


Recommended Posts

Φυσικα σημερα στην αλεξανδρουπολη τα μικροβιολογικα 'ρεπαρουν'! Οποτε δευτερα. Οι εκκρισεις εφυγαν,κρατησε δυο μερες αυτο και τωρα ελαχιστες ροζ σταγονες στο σκουπισμα. Αντε κι αλλη υπομονη :-( α! Ξεχασα να πω οτι 30 βραδυ εκανα τεστ και ηταν αχνο θετικο μηπως επηρεαστηκε το αποτελεσμα λογω ςταγονων αιματος;

πιο τεστ εκανες?

αν ειχες παρει διπλο κανε και το δευτερο.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκανα ενα της hometest. Δευτερα θα ερθουν και αλλα που εχω παραγγειλει!

με παραξενευει το γεγονος οτι 21 ηρθες σε επαφη και στις 30 ειχες αχνο θετικο.....ειναι λιγο ακατορθωτο με τις ημερομηνιες που αναφερεις.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε το αχνό θετικό μια χαρά θετικό είναι απλά η τιμή της χοριακής είναι χαμηλή!

Κι εγώ αυτά της hometest έκανα (και τα ωορρηξίας φυσικά γιατί με πολυκυστικές άντε να μαντέψεις ωορρηξία)

Καλά εγώ βέβαια πριν κάνω χοριακή δεν είχα εγκυμοσύνης και έκανα τεστ ωορρηξίας:tongue: (μη το πείτε πουθενά αλλά είναι δείγμα και αυτό... είχε βγεί θετικότατο και έξυνα το κεφάλι μου)

Πήγαινε κάνε χοριακή...

gianna_p η χοριακή αρχίζει να αυξάνεται 9-14 μέρες γιατί και ο χρόνος της εμφύτευσης παίζει. Τα hometest έχουν ακρίβεια 25 νομίζω οπότε είναι πιθανό να φανεί αχνή γραμμή. ;)

Αν θυμάμαι καλά κι εμένα ήταν θετικό στις 12 μέρες από την ωορρηξία (βέβαια τότε δεν είχα υπολογίσει ωορρηξίες και τέτοια :tongue: )


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ MISS CARAMEL ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ! ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΒΓΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΕΜΙΣΑ. ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΚΟ:-( HOMETEST ΩΩΡΗΞΙΑΣ ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΤΟ 'ΑΠΡΟΟΠΤΟ' ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΩΩΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΕΕΣΤΩ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓ. ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον γιατρο και ειπε για χοριακη. Αυτό θα κανω αύριο αν βρω μικροβιολογικο γιατι φοβάμαι το αιμα μήπως ηταν αποβολή της πιθανής εγκυμοσύνης η κάποιο μεγαλύτερο πρόβλημα. Έχω τρομερές ζαλάδες οταν ειμαι όρθια για λίγο και σήμερα κόντεψα να λιποθυμησω 2 φορές. Το αιμαι αυξομειώνεται συνεχώς αν και σήμερα φαίνεται να έφυγε. Κανονικά περιμενα μετα τις 3, το στήθος μου εδω και λίγες μέρες κεπρηστικε και η θερμοκρασία μου από 37.3 με 37.4 έπεσε στο 36 με 36.5. Κάτι θα σημαίνει και αυτό δεν μπορει!

Η αποβολή δεν γίνεται έτσι. Δεν έχεις αίμα τη μία μέρα και την άλλη δεν έχεις, ούτε αποβάλεις μέσα σε μια μέρα λόγω αίματος και μόνο. Μεγαλύτερο πρόβλημα σαν τι; Πού πάει ο νούς σου;

Το γεγονός ότι η θερμοκρασία έπεσε, σημαίνει ότι μάλλον ήταν περίοδος και όχι κάτι άλλο. Και για να ξεκαθαρίσουμε κάτι: ακόμα κι αν ήταν βιοχημική, δεν θα μπορούσες να κάνεις κάτι για να το προλάβεις. Σταμάτα να το σκέφτεσαι.

με παραξενευει το γεγονος οτι 21 ηρθες σε επαφη και στις 30 ειχες αχνο θετικο.....ειναι λιγο ακατορθωτο με τις ημερομηνιες που αναφερεις.

Η χοριακή αυξάνεται αμέσως μετά την εμφύτευση. Η εμφύτευση μπορεί να γίνει μέχρι 5-6 μέρες μετά τη σύλληψη. Άρα το τεστ θα μπορούσε να δείξει αν ήταν απ' αυτά τα πολύ ευαίσθητα που δείχνουν μια βδομάδα μετά τη σύλληψη.

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ MISS CARAMEL ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ! ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΒΓΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΕΜΙΣΑ. ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΚΟ:-( HOMETEST ΩΩΡΗΞΙΑΣ ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΤΟ 'ΑΠΡΟΟΠΤΟ' ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΩΩΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΕΕΣΤΩ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓ. ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.

Δεν παίζει κάτι τέτοιο. Κάνε αύριο μια χοριακή κι αν είναι θετική, θα πάρεις το γιατρό σου και θα σου πει τι να κάνεις. Αν η χοριακή είναι αρνητική (μικρότερη από 5) τότε είχες απλα περίοδο. Δεν ήσουν έγκυος και δεν έκανες κάτι που θα μπορούσε να βλάψει μια πιθανή εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλη μου χοριακη δεν εκανα (δεν ρεει το παραδακι!) εκανα ομως το τεστ που ειχα παραγγειλει την παρασκευη. Βγηκε αρνητικο. Το αιμα εχει σταματησει τελειως απο χθες αν και νιωθω πονακια και τραβηγματα. Θα σταματησω να το σκεφτομαι και να ασχολουμαι και εαν ξανα ερθει θα κανω και τη χοριακη.. Περιοδος σιγουρα δεν ηταν διοτι και η ροη και η διαρκεια και ο πονος ηταν διαφορετικα. Κανονικα περιμενα μετα τις 3 Σεπτεμβριου,η ροη μου κραταει 7 ημερες,απο τις οποιες τις 4 ειναι πολυ μεγαλη και φυσικα οχι διακοπτομενη. Ειχα κανει ενα τεστ παπ οταν ημουν Θεσσαλονικη το οποιο δεν πηρα,θα παει αυριο η μητερα μου να το παρει μηπως υπαρχει καποιο προβληματακι εκει για το οποιο δεν με ενημερωσαν απο το ιατρειο(ισως παραλειψη,ξερω γω;!). Αυτα από εμενα, εάν υπαρκουν νεότερα θα σας ενημερωσω. Ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις και τη συμπαράσταση! :-D

Link to comment
Share on other sites

Μου τυχαίνει κι εμένα να έχω πολύ λιγοτερο αίμα (οχι συχνα) όπως το περιγράφεις κι εσύ και άλλες φορες πολύ περισσότερο αλλά δεν ήταν τίποτα.Μη βάζεις το κακό με το νου σου,όλα καλά θα είναι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...