Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλοριζικο το νεο θεμα!!!!πολυ μαρεσει και πολυ το χρειαζομουν!!!να φτιαξει λιγο ηδιαθεση μας!!!φετος εχω ορεξη να φτιαξω χειροποιητα πραγματακια!!!αν και δεν τοχω καθολου με την χειροτεχνεια, αλλα εδω μαζι σας θα κανω τουλαχιστον την προσπαθεια μου!!και οσο μεγαλωνει η μικρη μου, τοσο πιο πολυ μαρεσει, γιατι συμμετεχει και χαιρεται και μαζι της και εγω. αυτο με το ημερολογιο ειναι το πρωτο που θα φτιαξω !!!!θαναι τελειο!!!εγω θα στολισω τελος νοεμβρη οπωσδηποτε!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα!!! διαβαζω μηνες τωρα αλλα αποφασισα πριν λιγο καιρο να συμμετεχω!!! και γω περιμενω πως και πως τα χριστουγεννα!!! θα στολισω αρχες Δεκεμβριου γιατι θελω οι κουραμπιεδες και τα μελομακαρονα να τα κανω με σπιτι στολισμενο, με εμπνεει!!! :D

επισης μου αρεσε πολυ οι ιδεες απο τα κοριτσια για δωρακια, το λικερ ροδιου και το βαζακι με μπισκοτα!!! μαλλον θα κλεψω τις ιδεες!!! ειναι φανταστικες!!!

και τελος εγω στο δεντρακι μας φετος σκεφτομαι να αγορασω γλυφιντζουρια μπαστουνακια, τα μεγαλα τα στρογγυλα, μεγαλες καραμελες και αλλα πολλα τετοια και να τα κρεμασω στο δεντρο!!! ετσι θα μπορουν ολοι και τα παιδια φιλων μας να παιρνουν τις λιχουδιες απο το δετρο!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαμωτο ...αλήθεια χα χα χα

Φέτος όμως το εχω ανάγκη πολύ να ντυθεί το σπίτι γιορτινό για πολύ καιρό να φύγουν τα συννεφακια ξου ξου

Αχ,kalamaraki μια απο τα ίδια και ΄γω...Φέτος όμως θα γίνει χαμός!!!!:D

Καλορίζικο να είναι το θεματάκι μας και μακάρι να περάσουμε όλοι μας τα πιο χαρούμενα και δημιουργικά Χριστούγεννααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέραααααααααα

πλησιάζουν Χριστούγεννα!!!!

:P

σκέφτομαι τι δέντρο να στολίσουμε φέτος που έχουμε τη μικρή και παίζει στο πάτωμα!!!

πέρυσι είχαμε φυσικό!κλάδεψε ο παππούς το έλατο στο χωριό και με τα κλαδιά που περίσσεψαν μας εφτιαξε ένα ωραίο φυσικό δέντρο!

αυτό που με φοβίζει είναι μην τυχόν και πάει από κάτω αρχίσει να τραβάει και να κάνει και στο τέλος πέσει και πάνω της το δέντρο!:P

πειτε καμια΄ιδέα οι παλαιομανούλες!!!:P

όσο για τα βαζάκια,πολύ καλή ιδέα!!

αλλά μέσα τι έχουνε;τα μπισκότα τα ίδια;ή διάφορα υλικά σε στρώσεις;

έχω 3 ρόδια;φτάνουν για το λικερ;

να τα βράσω ή να τα βάλω απευθείας σε γυάλινο μπουκάλι;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ψαχνω για τα βασικα δωρα,του μικρού ,από τον Αι-Βασίλη και της φιότσας μου το παιχνίδι,μαλλον θα ξεκινήσω να τα παιρνω ,ωστε να μην φορτωθώ το Δεκεμβρη.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέραααααααααα

πλησιάζουν Χριστούγεννα!!!!

:P

σκέφτομαι τι δέντρο να στολίσουμε φέτος που έχουμε τη μικρή και παίζει στο πάτωμα!!!

πέρυσι είχαμε φυσικό!κλάδεψε ο παππούς το έλατο στο χωριό και με τα κλαδιά που περίσσεψαν μας εφτιαξε ένα ωραίο φυσικό δέντρο!

αυτό που με φοβίζει είναι μην τυχόν και πάει από κάτω αρχίσει να τραβάει και να κάνει και στο τέλος πέσει και πάνω της το δέντρο!:P

πειτε καμια΄ιδέα οι παλαιομανούλες!!!:P

όσο για τα βαζάκια,πολύ καλή ιδέα!!

αλλά μέσα τι έχουνε;τα μπισκότα τα ίδια;ή διάφορα υλικά σε στρώσεις;

έχω 3 ρόδια;φτάνουν για το λικερ;

να τα βράσω ή να τα βάλω απευθείας σε γυάλινο μπουκάλι;

Ντεμι εγώ με το που γέννησα αποφάσισα το δέντρο μας να είναι παιδικό δηλαδή όχι σκέτο μπάλες. Κ έτσι πήρα κάθε λογής στολίδια μαλακά όλα μόνο χαρακτήρες πχ αι βασίλης χιοναναθρωπος κτλ τα μικρα κεραμικά τα βάζω ψηλά κ όλα τα υπόλοιπα κάτω. Επίσης αν κ η μικρή έχει μεγαλώσει το πιανω το δέντρο με μια κορδέλα στο σώμα δίπλα για να μη πέσει πάνω της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όσο για τα βαζάκια,πολύ καλή ιδέα!!

αλλά μέσα τι έχουνε;τα μπισκότα τα ίδια;ή διάφορα υλικά σε στρώσεις;

έχω 3 ρόδια;φτάνουν για το λικερ;

να τα βράσω ή να τα βάλω απευθείας σε γυάλινο μπουκάλι;

Φτανουν 3 ρόδια αν είναι λίγο μεγάλα αλλιώς θα βγάλεις μικρότερη ποσότητα.Καθαρισέ τα,δες πόσες κούπες βγαίνουν και φτιάξε το ανάλογο λικέρ.

Δες εδω τη συνταγη

http://www.sintagespareas.gr/sintages/liker-rodi.html

Τα υλικά για τα μπισκότα είναι σε στρώσεις, εκτός βεβαια αν θες να βάλεις ετοιμα μπισκότα σε κουτάκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για τα μπισκότα, μπορείτε να τα φτιάξετε και να τα δωρίσετε σε μπισκοτιέρα. Θα τους μείνει και η μπισκοτιέρα! Το χω κάνει αυτό όπως επί χρόνια αγόραζα πιατέλες και προσέφερα τα χειροποίητα γλυκάκια μου. Είχε πολύ πλάκα όταν μου έλεγαν "μισό λεπτό να πλύνω την πιατέλα να στη δώσω" και απαντούσα "μα δικιά σου είναι!".

Υπέροχο το συναίσθημα της προσφοράς!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αχ πόσα έχετε γράψει δε σας προλαβαίνω!!!!

Αυτό με τα χειροποίητα καλούδια το κάνω κ εγώ!Όχι μόνο τα Χριστούγεννα αλλά κ στο άσχετο!Κ μ'αρέσει πάρα πολύ να βλέπω σπιτικές λιχουδιές όταν μου φέρνουν δώρο γιατί όπως κ να το κάνουμε ο άλλος αφιέρωσε χρόνο για να τα ετοιμάσει κ όχι απλά να πάει σ'ένα φούρνο να τα αγοράσει.Τα θεωρώ καλύτερα δώρα!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Εχθές και σήμερα που σας διαβάζω μου ανεβάζετε τη διάθεση στα ύψη!!!

Μακάρι να προλάβαινα στο σπίτι να φτιάξω όόόόλα όσα γράφετε!!!!!!

Όλη αυτή η ατμόσφαιρα, οι χειροτερχνίες, τα στολίδια... από μικρή θυμάμαι τη μητέρα μου να παλεύει με ότι υλικό μπορεί να φανταστεί κανείς και να φτιάχνει ότι χριστουγεννιάτικο μπορεί να βάλει ο νους!

Δυστυχώς όμως, εμένα δεν πιάνουν τα χέρια μου, χρόνο δε βρίσκω (παρά μόνο το βράδυ όταν αυτά κοιμηθούν ... αργά!) και επιπλέον τα αγόρια μου είναι ακόμα μικρά για να ασχοληθούμε όλοι μαζί...

αααααχχχχχχχχχχ.................. Ελπίζω του χρόνου να είναι καλύτερα τα πράγματα!!!!!

Φέτος, θα αρκεστώ στο να βλέπω τις δικές σας δημιουργίες!!!

Να είστε όλες καλά για τη χαρά που χαρίζετε σε μανούλες σαν και μένα (υποθέτω δεν είμαι η μόνη σε αυτή τη φάση) και την γιορτινή διάθεση που μοιράζεστε μαζί μας!!!


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

Λοιπον αυτο με τη μπισκοτιερα το κανω και εγω. Μαλιστα συνηθως τα δωρα τα κανω πρωτοχρονια. Οποτε εκει γυρω εχω παρατηρησει τα χοντος που γενικα βγαζουν ωραια χριστουγεννιατικα κανουν εκπτωσεις για να μην τους μεινουν. Ετσι αγοραζω καποια τελευταια στιγμη αλλα πολυ οικονομικα βαζω και τα μπισκοτακια ή μελομακαρονα και τα δωριζω.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...