Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

ευχαριστω για την πληροφορια για την κρεμα,θα συμβουλευτω και την μαια του κεντρου και θα την παρω,δεν ειχα σκεφτει οτι επρεπε να παρω καποια κρεμα για τις θελες τοσο νωρις,ενω για τις ραγαδες εχω αρχισει να βαζω

παντως και εγω το σκεφτομαι αυτο για τα καλλυντικα και τα αλλαξα σχεδον ολα με του κορρε,

για το φυλο ,δεν ειχα επιλογη να το κρατησω για εκπληξη,ο αντρας ηθελε ,οπωσδηποτε να το μαθει,και αντιλαμβανεσαι την χαρα του οταν πριν καν αρχισει η αυχενικη,ο γιατρος μας ειπε,σχεδον με την ιδια περηφανεια ,που ειχε μετα ο ανδρας μου,οτι περιμενουμε αγορακι!!!

Με το καλό να έρθει, να είναι γερό και καλότυχο. Εμείς περιμένουμε κοριτσάκι και ο χαζομπαμπάς αγχώνεται από τώρα για τα αγοράκια και τα μινάκια :lol::lol::lol:

Εγώ χρησιμοποιώ κρέμες της apivita που δεν έχουν paraben, propylen glucose και σιλικόνες. Όσο για τις θηλές εξεπλάγην και εγώ που το στήθος μου μεγάλωσε τόσο πολύ και τόσο νωρίς και έχω προειδοποιήσει τον καλό μου ότι αν δεν επανέλθει στην αρχική του κατάσταση, να κάνει οικονομίες για να κάνω πλαστική μείωσης :lol::lol::lol:. Αχ τι τραβάμε οι μανούλες...


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με το καλό να έρθει, να είναι γερό και καλότυχο. Εμείς περιμένουμε κοριτσάκι και ο χαζομπαμπάς αγχώνεται από τώρα για τα αγοράκια και τα μινάκια :lol::lol::lol:

Εγώ χρησιμοποιώ κρέμες της apivita που δεν έχουν paraben, propylen glucose και σιλικόνες. Όσο για τις θηλές εξεπλάγην και εγώ που το στήθος μου μεγάλωσε τόσο πολύ και τόσο νωρίς και έχω προειδοποιήσει τον καλό μου ότι αν δεν επανέλθει στην αρχική του κατάσταση, να κάνει οικονομίες για να κάνω πλαστική μείωσης :lol::lol::lol:. Αχ τι τραβάμε οι μανούλες...

να συμπληρωσω στην πλαστικη μειωσης ...και ανορθωση:lol::lol::lol:


[sIGPIC][/sIGPIC]ΓΑΡΔΕΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Εγω κρεμα σωματος φοραω με το κιλο την vaseline intensive care .Δεν εχει αρωμα και ειναι πολυ ενυδατικη .Την fissan που ειχαν παρει μου μυριζε πολυ εντονα το αρωμα και δεν την αντεχα.

Αγορες ξεκινησατε κοριτσια ? ποτε λετε με το καλο?


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου ...τι μου κανετε σημερα???για ετοιμασιες ακουωωωω και περνω λιγο τα απανω μου!!!!εγω πρωτα ο θεουλης περιμενω την β-επιπεδου και μετα απο κανα μηνα θα κανω ερευνα αγορας για να καταληξω!!!

Γκελυ καλως μας ηρθες στην παρεουλα μας:tongue:ποσο εισαι?εχεις αγορακι ε???ακριβως την ιδια περιφανεια ειδα και εγω στα ματια του αντρα μου οταν μας ανακοινωσε ο γιατρος στην αυχενικη πως ειναι αγορακι....και μαλιστα με ορθανοιχτα τα ποδαρακια!!γερα να ειναι ολα τα μωρακια του κοσμου και ας ειναι οτι να ναι!!!αρκει που μας τα χαρισε ο Θεουλης.

νεφελακι ......πως εισαι ???αντε τυχερουλα θα πας για την εξεταση και ελπιζωωωω να ξεαγχωθεις για αρκετο καιροοοοο:!:

εμεις τι να πουμε που θελουμε σχεδον 1 μηνα ακομη???κοιλιτσα εχετε κανει κοριτσια?εμενα μου εχει ανοιξει η ορεξηηηη(κακο αυτο)!!

δεν το ξερα πως το μαγνησιο μειωνει τους πονοκεφαλους,εγω μαγνησιο περνω απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου!!με το ασβεστιο δεν τα παω καλα....με αναγουλιαζει που το μασαω!!!:rolleyes:


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Allo vanilitsa και μπεμπάκο!!! Εγώ έχω πει ότι δε θα αγοράσω τίποτα για τη μικρή μέχρι να μπω στον 7ο. Όμως έχω ψάξει όλο το ιντερνετ και έχω ήδη βρει πως θα φτιάξω το δωμάτιο της νεράιδάς μου ;) !!!(και σίγουρα δε θα είναι ροζ !)Ακόμα δεν έχω κοιλιά (ένα μικρό πρηξιματάκι θα έλεγα), και μου κάνουν τα ρούχα μου αλλά ίσα ίσα οπότε με βλέπω κατά το τέλος του μήνα να ξεκινάω για ρούχα μητρότητας. Παράξενο μου φαίνεται :D

Αντε να αρχίσουμε να λέμε τα ψώνια μας και τι έχει βολέψει την κάθε μια μας περισσότερο για να ξεαγχωθούν και οι πιο αγχωμένες ;) Shopping therapy που λένε!

Φιλιά


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βανιλιτσα. επειδή ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα με το ασβεστιο, ειχα βρει χαπια ασβεστίου και ειχα σωθεί. Caltrade με βιταμινη D για καλυτερη απορρόφηση απο τον οργανισμο. ειναι φυτικα.

Νew mummy. Μην παιρνεις ορκο. κι εγω ελεγα οτι δεν θα το κανω ροζ... Πιο ροζ δεν γινοταν να το κανω (χιχι) και να σκεφτεις, οτι οι φιλες μου με παρακαλανε να της βαλω κανα φορεματακι. Αλανι την εχω τη μικρη, με τα allstar της, τα adidas τα αθλητικα, ψωνιζω απο αγοριστικα, ολο τζινακια της φοραω, αλλα το δωματιο ΚΑΡΑΡΟΖ. Θελω να σου πω, μην προδικαζεις τιποτα γιατι δεν ξερεις τι μπορει να δεις και να ξετρελαθεις.


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας. Γκέλυ καλώς ήρθες στην παρεούλα μας! Κοντευω να τρελαθώ από την αυπνία. Ρε κορίτσια τι κακό είναι αυτό...Μα να πέφτω να κοιμηθώ και να στριφογυρίζω σαν το αρνί στη σούβλα????Ποτε δεν είχα ιδιαίτρα καλό υπνο σλλα τώρα έχω ξεπεράσει κάθε όριο. Εμένα η όρεξη μου έχει κοπεί.Βεέβαια αν καθίσω στο τραπέζι ξεχνάω να σταματήσω αλλά μου έχει φύγει αυτό που κάθε μια ώρα ήθελα να τρώω...Η κοιλιά πάντως σταθερά...απλώς φουσκωμένη όχι πρησμένη, η δίψα κάπως καλύτερα αλλά όχι σπουδαια πράγματα. Α..χθες πήγα και σινεμά μετά από πααααααααααααααρα πολύ καιρό. Ειδα τον Σερλοκ Χολμς. Πολύ καλό, να το δείτε. Πολλα φιλιά;)


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

smoutsaki το λέω αυτό γιατί από την online έρευνα αγοράς που έχω κάνει μου αρέσουν πολύ τα πορτοκαλί, κίτρινα και λαχανί!!! Ποτέ δε λέω ποτέ αλλά πάντα το παιδικό το ονειρευόμουν σε αυτά τα χρώματα. Σε αντίθεση όμως με σένα μου αρέσουν πολύ τα φορεματάκια. 'Οπως και τα χειμωνιάτικα σορτσάκια με κολάν, τα τζηνάκια και γενικά όλα :P. Το καλό με τα κοριτσάκια τελικά είναι ότι μπορείς να τους φορέσεις τα πάντα :D. Αχ για β' επιπέδου θα πάω στις 16/2 και μου φαίνεται τόσο μακρυά. Δεν αγχώνομαι γιατί κάτι μέσα μου μου λέει ότι όλα θα είναι καλά αλλά θέλω να το βλέπω :-(. Ίσως μου περάσει όταν το νιώσω, τι να πω!!!


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω φιλεναδουλες μου εχω κανει κοιλιτσα, εχω παρει ηδη κατι κολανακια και ριχτες φουστομπλουζες γιατι απο τα ρουχαλακια μου πολυ λιγα μου κανουν .

θελω να παρω και κανα παντελονακι , με μεσουλα λαστιχο αλλα δεν εχω ψαξει τιποτα ακομη.λεω να μη ψωνισω τωρα γιατι σε κανα μηνα θα ειμαι πιο βαρελακι χιχιχιχιχι!!!

φιφακο που εισαι?????

νεφεληηηηηη????σε πηρε υπνακος????????????

αυτες τις μερες τα εντερακια μου ολο γουργουριζουν και ιδιως τα πρωινα αν δεν σηκωθω κατα τις 8¨30 να φαω κατι ολο γργρρρρ!!!Πειναλας θα μου βγεεεειιιι:lol:!!!

τα ρουχαλακια μητροτητας...απο που???


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ,ευχαριστω για το καλωσορισμα!:-)

vanilitsa,το μαγνησιο ενισχυει τα τοιχωματα των αγγειων,εγω το χρησιμοποιησα περισυ σαν θεραπεια για τις ημικρανιες,με μεγαλη επιτυχια

τωρα βεβαια δεν μπορω να κανω του κεφαλιου μου,περιμενω να περασουν οι μερες....

πες στον γιατρο σου να σου αλλαξει το ασβεστιο,υπαρχουν παρα πολλα σκευασματα για εγκυους-εγω παιρνω mega calcium sandoz,ειναι αναβραζον με γευση πορτοκαλι,αρκετα καλο!

για τα ψωνια εχω εντοπισει οτι πολλες μαμαδες ψωνισαν απο zara και H&M

εχουν τμημα εγκυμοσυνης και καλες τιμες,ετσι λενε τουλαχιστον....


[sIGPIC][/sIGPIC]ΓΑΡΔΕΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ναι κελυ εχεις δικιο. Το ζαρα εχει πιο λιγα, το Η&Μ εχει περισσότερα.

Εγω απο εκει ψωνισα και απο το benetton.

Σημειωτεον, οτι πηρα σχεδον μονο παντελονια εγκυμοσυνης. Στα αλλα, μεχρι και τον 9ο φορουσα φορεματακια που δεν ηταν εγκυμοσυνης. Ήταν και καλοκαιρι, οποτε βολευτηκα πολυ με φτηνα ρουχαλακια απο το berska. Μπλουζες εγκυμοσυνης πηρα 1 αν θυμαμαι καλα. Και στον 8ο ακομα που ηθελα να παω στο γαμο της ξαδελφης μου πηρα ενα αμπιρ φορεμα κανονικο, οχι εγκυμοσυνης. Μην πατε να ξοδευετε λεφτα για ρουχα εγκυμοσυνης, γιατι ειναι πανακριβα και ακομψα, εκτος απο παντελονια, οπου συνηθως επιβαλλονται κυριως αν δουλευεις. Και απο τιμες τα 2 αυτα ειναι οντως καλες. το benetton ειναι λιγο ακριβοτερο.


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωωωω,βλέπω ήρθαν και οι έμπειρες μανούλες που τόσο ανησυχούσαμε και τις ψάχναμε!!!Καλωσήρθες,Γκέλυ μου!!!!Είδες τι ωραία παρεούλα είμαστε εδώ!!!!!!!Ταλαιπωρήθηκες,κοριτσάκι μου...Άντε από εδώ και πέρα καμία ταλαιπωρία, με έναν πόνο!!

Εγώ σήμερα,κορίτσια,είμαι λίγο αγχωμένη.Θυμήθηκα ότι είχα αφήσει κάτι ξεχασμένες εξετάσεις στο Λαϊκό που τις είχα κάνει λίγο πριν την εξωσωματική (νωρίς τις θυμήθηκα) και τις πήρα στα χέρια μου και είχα τα αντισώματα καρδιολιπίνης IgM ελαφρώς αυξημένα.Πήγα να τρελαθώ μέχρι να βρω την αιματολόγο μου.Εντωμεταξύ λόγω ήπιας θρομβοφιλίας τις είχα ψάξει και στο παρελθόν όπου μία φορά μου είχε βγει αυξημένη η άλλη η IgG,μετά βγήκαν φυσιολογικές και μετά η IgM.Μου είπαν ότι για να έχεις το αντισφωσφλιπιδικό σύνδρομο πρέπει να είναι πειραγμένς και οι 3 τιμές.Η αιματολόγος μου είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό και ότι η clexane με καλύπτει και ότι τον άλλο μήνα μάλλον θα προσθέσουμε και salospir χαμηλού μοριακού βάρους.Είδα ότι γίνονται αποβολές 2ου-3ου τριμήνου και τρελάθηκα,με έπιασαν τα κλάματα!!Πάνω που ηρέμησα με την αυχενική και είπα θα το απολαύσω ήρθε αυτό!!Πώς να αντιδράσω δεν ξέρω.Λέτε αφού είδα την αιματολόγο να μην το βρίσκει σημαντικό εύρημα να μην ανησυχώ??Έχει ακούσει καμία τίποτα παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

την περιπτωση του θυρεοειδους την κοιταξες?η καρδιολιπίνη παντως αν ηταν πολυ αυξημενη θα υπηρχε προβλημα ηδη απο τις πρωτες εβδομαδες.

οσο για το αντισφωσολιπιδικό σύνδρομο αν ειχες θα το ηξερες εδω και καιρο απο τις πρωτες κιολας εξαιτασεις αιματος και εκτος απαυτο θα ειχες κ τα συμπτωματα του καθως προκειται για αυτοανοσο νοσημα οποτε ηρεμησε:wink:

Επεξεργάστηκαν by Dimitra83

Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...