Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοιλακια και ξεπρησμενα κοιλακια!!!!!!

μαρα μου τα διαβασα τα νεα σου....τελεια!!!!!!!ποσο κιλα εχει φτασει η μικρη;;;;

κοριτσια σημερα ξυπνησα με τρομερο αγχος....εχω την εξεταση την κολπικη το απογευμα και δεν ξερω πως μου εχει κατσει οτι θα γεννησω μετα απο αυτο....

τοσο καιρο περιμενα αυτη τη στιγμη και τωρα με επιασε ενας φοβος...μια αγωνια....ενα αγχος....πω πω....εγω που ημουν τοσο καιρο μες στην τρελη χαρα και σας συμβουλευα και προσπαθουσα να σας ξεαγχωσω......τωρα πρεπει να ξεαγχωσω τον εαυτο μου και μου φαινεται πακετο....σας χρειαζομαι!!!!

νεα απο την γκελυ μας εχουμε;;;;


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Μαρουλίδιον, καταφτάνει η μπέμπα σου! Αντε με το καλό να μπει στο κλαμπ μας! Και το ίδιο και για τα υπόλοιπα μωράκια που είναι στις κοιλίτσες. Ολα θα γίνουνε μια χαρά και μετά δεν θα θυμάστε τίποτε, η προσοχή σας θα είναι στραμένη αλλού.

Εμείς είμαστε σε αναμονή για την επισκεψη της παιδιατρου αύριο, να ελένξουμε πόσα γρ θα έχει πάρει και αναλόγως θα δούμε αν θα συνεχίσουμε με τον αποκλειστικό. Τα πράγματα πάντως έχουνε καλυτερέψει πολύ. Το θέμα μας είναι ότι δεν ξυπνάμε εύκολα για να φάμε.

Χθες μας φέρανε και ένα ρηλάξ. Πραγματικά παράδεισος για την μπέμπα. Ρίχνει τρελές ξάπλες. Ηδη αρχίσανε να μας φέρνουνε και τα πρώτα δωράκια, αλλά κορίτσια το ένα είναι χειρότερο από το άλλο. Σχεδόν όλα για άλλαγμα είναι. Εντωμεταξύ εδώ στην επαρχεία δεν έχει και πολυκαταστήματα, οπότε τα περισσότερα είναι αγορασμένα από μικρά μαγαζιά με αποκλειστικά ρούχα μέσα και αυτό είναι αρκετά δεσμευτικό.

Προσπαθώ να σκευτώ αν έχω συνηδειτοποιήσει ότι γέννησα, αλλά μάλλον όχι. Ακόμη νομίζω ότι είμαι σοκαρισμένη από το γεγονός. Ισως σε αυτό βοηθάει και το γεγονός ότι ακόμη δεν βγήκαμε έξω.

Από εβδομάδα θα αρχίσω να δέχομαι και στο σπίτι. Προς το παρόν τους είπα ότι θέλω να μείνω μόνη, εκτός από γονείς. Οποτε ανυπομωνώ να φτιάξω νύχι και μαλλί, γιατί είναι ένα χάλι. Ξέχασα ότι έχω μακρυά μαλλιά, τα έχω σαν κουβάρι μαζεμένα ψηλά.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα! Μάρα, Φυσαλιδάκι πλησιάζει η μεγάλη μέρα....Αφήστε κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι αλλά είπαμε, πρέπει να έχουμε θετική σκέψη! Ολα να πάνε καλά Θεούλη μου για όλες μας και για τα μωράκια μας που με τόση αγωνία περιμένουμε. Το Γκελάκι τι κάνει άραγε?


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλακια και ξεπρησμενα κοιλακια!!!!!!

μαρα μου τα διαβασα τα νεα σου....τελεια!!!!!!!ποσο κιλα εχει φτασει η μικρη;;;;

κοριτσια σημερα ξυπνησα με τρομερο αγχος....εχω την εξεταση την κολπικη το απογευμα και δεν ξερω πως μου εχει κατσει οτι θα γεννησω μετα απο αυτο....

τοσο καιρο περιμενα αυτη τη στιγμη και τωρα με επιασε ενας φοβος...μια αγωνια....ενα αγχος....πω πω....εγω που ημουν τοσο καιρο μες στην τρελη χαρα και σας συμβουλευα και προσπαθουσα να σας ξεαγχωσω......τωρα πρεπει να ξεαγχωσω τον εαυτο μου και μου φαινεται πακετο....σας χρειαζομαι!!!!

νεα απο την γκελυ μας εχουμε;;;;

Καλημέρα Φυσαλιδάκο!

Είχες καιρό να μπεις και λέγαμε μήπως...

Να μην ανγχώνεσαι κορίτσι μου, όλα θα πάνε κατέυχήν.

Η μπεμπούλα σου είναι πλέον ένα ολοκληρομένο υγιές μωράκι και πλέον έτοιμη να βγει.

Εγώ στις μέρες που είσαι τώρα γέννησα. Εξάλλου όσο πιο νωρίς βγει από εδώ και πέρα τόσο πιο γρήγορα θα την έχεις στην αγκαλιά σου και θα δει και αυτή την υπέροχη οικογένεια της που την περιμένει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια καλημέρα! Μάρα, Φυσαλιδάκι πλησιάζει η μεγάλη μέρα....Αφήστε κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι αλλά είπαμε, πρέπει να έχουμε θετική σκέψη! Ολα να πάνε καλά Θεούλη μου για όλες μας και για τα μωράκια μας που με τόση αγωνία περιμένουμε. Το Γκελάκι τι κάνει άραγε?

Καλημέρα και σε σένα Αγγέλα μου. Με το καλό σου εύχομαι και με ένα πόνο. Είδες πως περνάει ο καιρός!

Κοριτσάκια εγώ σας αφήνω προς το παρόν γιατί μου χτυπάνε οι γονείς μου.

Link to comment
Share on other sites

νεφελακο σε ευχαριστω!!!

αγγελα μου και εσυ πολυ κοντα εισαι....

αχ βρε κοριτσακια πραγματικα χαιρομαι πολυ που σας γνωρισα εστω και ετσι...μακαρι να σας δω και απο κοντα μια μερα....εχουμε τοσσσσσσσσσσσσσααααααααααααααααααααααααααααααααααα πολλα να πουμε!!!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μου!!!!!

Εχθες δεν προλαβα να μπω να σας πω τα νεα ολα καλα μας ειπε η γιατρος η μικρα ειναι 2500γρ και ακομη μου ειπε τελος του μηνα με αρχες του αλλου παμε για γεννα!!!

ουφ αγχωθηκα και εγω λιγο η αληθεια ειναι αφου εβλεπα κατι ονειρα,εφιαλτες σηκωθηκα και νομιζα πως ειχα αιμα απαπαπαπαπαπαπα!!!!!!!

Τι κανετε εσεις?


line_line_typew6_beg_d_typew8_time_1210392000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

VqBap3.png

Link to comment
Share on other sites

kalhmera μανουλες και μελλουσες μανουλες..εμας τα ξενυχτια καλα κρατουν...η μπεμπα απ ο το απογευμα καθε μερα ξεκιναει τη γκρινια..εντωμεταξυ νεφελακο το ριλαξ κι εμας το πεθαινει.ολη μερα το εχω πανω στον καναπε και κοιμαται..χτες ειδαμε και παθαμε να την κοιμησουμε το βραδυ..κι αναγκαστηκαμε να βαλουμε το ριλαξ μεσα στο λικνο!!!!!!!!!!!και εκει κοιμηθηκε..εγω απο διαθεση καλα..αλλα οταν κλαιει ασταματητα τρελενομαι...παω να σκασω και σαλταρω..


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

kalhmera μανουλες και μελλουσες μανουλες..εμας τα ξενυχτια καλα κρατουν...η μπεμπα απ ο το απογευμα καθε μερα ξεκιναει τη γκρινια..εντωμεταξυ νεφελακο το ριλαξ κι εμας το πεθαινει.ολη μερα το εχω πανω στον καναπε και κοιμαται..χτες ειδαμε και παθαμε να την κοιμησουμε το βραδυ..κι αναγκαστηκαμε να βαλουμε το ριλαξ μεσα στο λικνο!!!!!!!!!!!και εκει κοιμηθηκε..εγω απο διαθεση καλα..αλλα οταν κλαιει ασταματητα τρελενομαι...παω να σκασω και σαλταρω..

Ζώζα καλημέρα και καλό κουράγιο...Να ξέρεις ότι όλα αυτά είναι παροδικά...Και εγώ τα είχα περάσει με τον γιο μου και γι αυτό στην κόρη μου πήρα κούνια - ριλάξ της φισερ πραις που κουνιέται μόνη της με ταχύτητες - νανουρίσματα - και φωτάκια και σώθηκα!!!!!!Ό,τι πιο χρήσιμο είχα πάρει τότε!!!!!Την έβαζα απάνω όταν δεν μπορούσε να κοιμηθεί, ρύθμιζα ταχύτητα, κουνιόταν μόνη της και όταν την έπαιρνε ο ύπνος την μετέφερα στο κρεββατάκι της.....Σούπερ επιλογή!!!!!


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

kalhmera se oooooooles! φυσαλιδακι μου.. με οτ καλο κ εσυ μπουμπουκα μου! 3300 πήγε η μικρά.. και παιρνει πανω κατω 200 γρ την εβδομαδα.. τζιζας!

καινουργιομανουλες τα διαβαζω τα νεα σας.. ποπο... ειναι μανικι το παιδι ρε παιδια! ας ειναι ομως.. χαλάλι τους

υγ. ποτε να αρχισω να πανικοβαλομαι?


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...