Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.

Ελπίζω να είστε όλες καλά και αυτές με τις κοιλίτσες και αυτές με τα μωράκια.

Ρε κορίτσια πολύ ενδιαφέρον η συζήτηση που είχατε, ούτε και εγώ τα ήξερα αυτά. Δηλαδή μετά την αποστείρωση, συρναμολογούμε τα μπιμπερό και τα βάζουμε στο ψυγείο. Το ψυγείο πόσες ώρες θεωρείτε ότι διατηρεί την αποστείρωση?

Και μία άλλη ερώτηση γιατί μάλλον άρχισα να τα χάνω λίγο. Εχω μπερδευτεί λίγο με την χρήση του θερμαντήρα όπως τα γράφεται. Εγώ έχω της nuk και η διαδικασία είναι πολύ εύκολη και καθόλου χρονοβόρα. Παίρνεις το αποστειρωμένο μπιμπερό, βάζεις την επιθυμητη ποσότητα νερού, ανάλογα με αυτή την ποσότητα και έναν πίνακα που έχει στις οδηγίες χρήσης του θερμαντήρα, προσθέτεις την ενδεικνυόμενη ποσότητα νερού στην βάση του θερμαντήρα και τον ανάβεις. Για γύρω στα 60 μλ νερό στο μπιμπερό, σε 2-3 λεπτά είναι έτοιμο. Προσθέτεις και την σκόνη και το γάλα είναι έτοιμο. 3 λεπτά δουλειά είναι. Μήπως λέω κάτι λάθος? Τουλάχιστον οι οδηγίες στην nuk αυτό λένε.

Καλο απογευμα σε ολες,

Νεφελη μου στο ψυγειο διατηρουνται σιγουρα 24ωρο!!

οσο για τον θερμαντηρα μια χαρα το κανεις,ετσι ειναι απλα ισως αναλογα την εταιρεια να διαφοροποιουνται λιγο οι χρονοι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρε κοριτσια η μπεμπα μου κανει σαν να εχει φλεματα στο λαιμο.και συνηθως αυτο την νυχτα .ο παιδιατρος που τον πηρα τηλ λεει να μην ανησυχω ..εγω φοβαμαιιι..εσας κανουν ετσι σαν ν εχουν κατι στο λαιμο?

ναι αμε,η δικια μου εχει ενα θεματακι με τον λαιμουλη...κανει οπως οταν εχουμε οι μεγαλοι κατι στο λαιμο και τον "γδερνουμε" που λεει ο λογος για να φυγει!!!

Οχι συχνα ομως κι οχι ολη την νυχτα..αλλα σε ησυχια δεν μενουμε...Εγω δεν πηρα ακομη την παιδιατρο,θελω να την παρακολουθησω λιγο ακομη και να δω ι ακριβως παιζει.

Παντως πιθανολογω οτι ισχυει αυτο που ειπε η φιφι με το γαλατακι...οτι τα ερεθιζει-θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια....τι μου κανετε???

αχ αντε να γεννησουμε και οι υπολοιπες να μιλαμε για τα ιδια πραματα ολες μαζι παλι;)

δηλ βρε κοριτσια ειναι προτιμοτερο να παρω Θερμο ή Θερμαντηρα???

χρειαζονται και τα δυο???

Βανιλιτσα,θα σου ελεγα να ξεκινησεις με θερμος κι αν τελικα δεν θηλασεις και χρειαζεσαι αποκλειστικα μπουκαλια τοτε να παρεις και αποστειρωτη και θερμαντηρα!Θα εξαρτηθει απο τον θηλασμο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσάκια , τι κάνετε σήμερα ?

εγώ εφάρμοσα τη μέθοδο με το θερμό και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. μέχρι να χρειαστώ θερμαντήρα. μέσα σε κλάσματα του δευτερολέπτου το γάλα είναι έτοιμο.

μια και ο θερμός έχει την κατάλληλη θερμοκρασία και το μόνο που χρειάζεται είναι το την σκόνη για το γάλα.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια τι κανετε....??

αντε μαρα να μας πεις τα νεα απο τον ντοκ και καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!!!!!

μπαρμπι κι εσυ να μας πεις τα νεα απο το ντοπλερ....


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

rozoyla moyεσυθηλαζεις ακομα λιγο?εσενα ο μπεμπης πως ειναι?εξω εγω κοριτσια δεν εχω βγει καθολου παντως..ελπιζω να μην πεσω ψυχολογικα..μεχρι τωρα καλα ειμαι..απλα ανησυχω πολυ και με το παραμικρο για τη μπεμπα..


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

Fifaki σε ευχαριστούμε για τις ευχές. Να πάνε όλα καλά για σένα και τον άντρα σου και σύντομα να μάθουμε τα ευχάριστα νέα!

Κορίτσια να σας ρωτήσω εσεις κάνατε εξέτάσεις για στρεπτόκοκο τύπου Β και γενικώς καλλιέργεια κολπίκου υγρού στην 35η εβδομάδα? Ρώτάω γιατι εχω ραντεβου την άλλη εβδομάδα και αναρωτιέμαι αν θα μου γράωει τέτοια εξέταση...


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

Fifaki σε ευχαριστούμε για τις ευχές. Να πάνε όλα καλά για σένα και τον άντρα σου και σύντομα να μάθουμε τα ευχάριστα νέα!

Κορίτσια να σας ρωτήσω εσεις κάνατε εξέτάσεις για στρεπτόκοκο τύπου Β και γενικώς καλλιέργεια κολπίκου υγρού στην 35η εβδομάδα? Ρώτάω γιατι εχω ραντεβου την άλλη εβδομάδα και αναρωτιέμαι αν θα μου γράωει τέτοια εξέταση...

Εγω ηταν να κανω στην 36η εβδομαδα αλλα δεν προλαβα...γεννησα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσουδια με τα ομορφα μπεμπακια. Καλε συνεννοημενες ησασταν ολες μαζι σημερα και βαλατε φωτο? Κουκλια ειναι τα μπεμπεκια σας, να τα χαιρεστε.

Οι εναπομείνασες εγκυούλες τι κανουν?


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή δύναμη στις μανουλίτσες!!!

Φιφάκο,χάρηκα πολύ που είσαι στις νέες προσπάθειες και είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα με μία ανέφελη εγκυμοσύνη!!

Κοριτσάκια γκαστρούλες,κι εμένα η μπεμπούλα μου δεν κουνιέται όπως παλιά,δεν έχει χώρο το πουλάκι μου.Κάποιες μέρες είναι πολύ ήσυχη και κάποιες κάνει πάρτυ!!πολλά φιλάκια σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


alo koritsakia

λοιπον οι εξετασεις μια χαρα

η μπουμπου μια χαρα ο πλακουντασ παει σιγα σιγα στο 3./... ο δοχτορακος ειπε πώς σε 10 το πολυ 14 μερες...γεννάω... αχμ... τωρα πως νιωθω?


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

basika...nio8o μια πεινα και 8ελο γκουντιζ...λολ! δεν ξερω μαρσυ μου δεν ξερω τι να πω

εεε,και τι περιμενεις???χτυπα μια παραγγελια να το απολαυσεις!!!

Δεν πειραζει Μαρα μου,τιποτε να μην πεις τωρα...θα μας τα πεις ολα μετα..:)

Link to comment
Share on other sites

πως να ειναι αραγε... μακαρι να πανε ολα καλα μαρσυ μου μακαρι.. γιατι μεχρι στιγμής ειχα μια εξαιρετικη εγκυμοσυνη...και κατυαλαβαινεις.. μην μου σκασει τπτ τελευταια στιγμή..


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...