Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Καλημέρα, πως είστε; Σε εμάς έφτασε τα -13. Μιλάμε για πολλλυυυύ κρύο. Δεν στεκόσουν πουθενά.

Ζήτησα άδεια 2 εβδομάδες το Φεβρουάριο (πέφτουν 2 αργίες, μια τοπική αργία κι Καθαρά Δευτέρα) για να λείψω ουσιαστικά 8 εργάσιμες κι δεν μου δίνει. Μου δίνει μόνο 5 εργάσιμες. Τι θα κάνω θέλω να πάω στον άντρα μου κι για 5 μέρες δεν συμφέρει η βενζίνη γιατί θα πρέπει να έρθει να μας πάρει κι να μας φέρει (μιλάμε για 400 ευρώ σίγουρα). Έχω θυμώσει τόσο πολύ κι όταν του είπα ότι θέλω να πάω στον άντρα μου, μου είπε: 'Να κάνεις κι εσύ κι ο άντρας σου υπομονή, σας καταλαβαίνω αλλά να καταλάβετε κι εμένα'. :mad:

Αχ, κορίτσια θα σκάσω, κι φυσικά φοβάμαι ότι κι φέτος δεν θα γίνει κάτι με την μετάθεση κι ας κλείνει τώρα 3 χρόνια.


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

την γνώμη σας...

τον μικρό τον παρακολουθεί παιδίατρος συμβεβλημένη με το στρατό. Καλή στη δουλεία της αλλά ηρωνική με τους γονείς.

Είναι να κάνουμε το εμβόλιο MMR & MANTOU μαζί (14,5 μηνών). Μετά απο ψάξιμο εδώ αποφάσισα να το καθυστερήσω χωρίς όμως να μας παρακολουθεί ομοιοπαθητικός παιδίατρος. Τι να κάνω? Έχουμε να πάμε στην παιδίατρο 2 μήνες. Να πάμε και της πω για την άρνησή μου στα συγκέκριμένα εμβόλια? Σίγουρα θα μάς κράξει ή θα μας την πεί και φοβάμαι.

Η επόμενη δόση pentavac είναι τον Μάιο, να πάω τότε?

Τι λέτε?

Κοίτα δεν πρέπει να φοβάσαι τη γιατρό γιατί αλλιώς δεν πρέπει να είναι παιδίατρός σας. Να μιλάς ανοιχτά τι θέλεις (στο κάτω κάτω δικό σου παιδί είναι), δεν έχει δικαίωμα να σε κράξει.

Το μαντού εμείς δεν το κάναμε καθόλου.


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

τι νεα κοριτσια?εδω σημερα ειχαμε πολυ ηλιο και ανεβηκε λιγο η θερμοκρασια..

Αχ Νιοβη μου...πολυ στεναχωριεμαι,να μην μπορεις να παρεις μια βδομαδα αδεια?

δεν μπορεις να πατε με λεωφορειο ή τρενο για να γλυτωσεις και χρονο και χρημα?

ειναι λιγο ταλαιπωρια αλλα ειναι μια λυση..μακαρι τελικα να σου την δωσει την αδεια.

οσο για τις μεταθεσεις ακουγεται κατι,για τελος Φεβρουαριου,αλλα δεν το πιστευω.

μακαρι να βγουν νωριτερα απο το καλοκαιρι φετος,να ξερουμε που παμε και να οργανωθουμε.

καλο σας βραδυ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ! Βρε Νιοβη τι κριμα που δε σου δινει την αδεια ειναι τοσο αδικο πρεπει να βρεις κατι να του πεις οτι αρρωστησε και πρεπει να πας οτι εχετε καποιο προβλημα δε γινεται πρεπει να σας καταλαβει και αυτος οπως ζηταει και απο σενα το ιδιο μακαρι να τα καταφερεις πες του οτι δε γινεται με τις μερες που σου δινει να πας και τα εξοδα ειναι τοοοοοοοοοοσα πολλα.

Believe δεν καταλαβα γιατι να τη φοβασαι την παιδιατρο σας τοτε τι τη θελεις?οσο καλη και να ειναι σιγουρα υπαρχουν και αλλοι αλλαξε παιδιατρο να βρεις καποιον που να μπορεις να μιλας ελευθερα και να σε καταλαβαινει.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια κοπέλα τι γίνετε με τους τρίτεκνους στρατιωτικους και τις μεταθεσεις. Εμεις εχουμε 2 παιδακια και τον Ιουνιο περιμενουμε και το τρίτο μας παιδάκι. Υπάρχει περίπτωση να καταθέσουμε δικαιολογητικά πριν την γέννηση του μωρού, εφόσον η περιοδος μεταθεσεων συμπιπτει περίπου με την ημερομηνία του τοκετου? Οι τριτεκνοι μπορουν να υπαχθουν και στις έκτακτες μεταθέσεις ή μονο στις τακτικές? Όποια πληροφορία έχετε θα ήταν πολύτιμη!! :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια κοπέλα τι γίνετε με τους τρίτεκνους στρατιωτικους και τις μεταθεσεις. Εμεις εχουμε 2 παιδακια και τον Ιουνιο περιμενουμε και το τρίτο μας παιδάκι. Υπάρχει περίπτωση να καταθέσουμε δικαιολογητικά πριν την γέννηση του μωρού, εφόσον η περιοδος μεταθεσεων συμπιπτει περίπου με την ημερομηνία του τοκετου? Οι τριτεκνοι μπορουν να υπαχθουν και στις έκτακτες μεταθέσεις ή μονο στις τακτικές? Όποια πληροφορία έχετε θα ήταν πολύτιμη!! :confused::confused::confused:

Με το καλο το μωρακι σας. Τις ιδιες αποριες εχουμε αρχες Φεβρουαριου θα γεννησω τα διδυμα μου και εχω και ενα γιο και ελπιζουμε σε μια μεταθεση στο μερος μου. Αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι τη μεταθεση τη δικαιουμαστε αλλα στον αληθινο κοσμο πρεπει να το σπρωξετε πολυ απο μονοι σας μη περιμενετε να γεννηθει το μωρο και μετα να το κυνηγησετε, εξαλου εχει κανει ηδη τα χαρτια ο αντρας σου για τις μεταθεσεις εκει τι δηλωσε?


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο το μωρακι σας. Τις ιδιες αποριες εχουμε αρχες Φεβρουαριου θα γεννησω τα διδυμα μου και εχω και ενα γιο και ελπιζουμε σε μια μεταθεση στο μερος μου. Αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι τη μεταθεση τη δικαιουμαστε αλλα στον αληθινο κοσμο πρεπει να το σπρωξετε πολυ απο μονοι σας μη περιμενετε να γεννηθει το μωρο και μετα να το κυνηγησετε, εξαλου εχει κανει ηδη τα χαρτια ο αντρας σου για τις μεταθεσεις εκει τι δηλωσε?

Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Το ίδιο εύχομαι και σε εσας... με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!! Αν κατάλαβα καλά εννοείς αυτό το τυπικό που δηλώνουν φρουρές προτίμησης καθε χρόνο? Δήλωσε τον τόπο που θέλουμε να μετατεθούμε. Αυτός ο αληθινός κόσμος θα μας φαει...!!! ;) Ξέρεις μήπως τι δικαιολογητικά χρειάζονται για την αναφορά? Γιατί εδω στη μονάδα το παιζουν τρελίτσα...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Το ίδιο εύχομαι και σε εσας... με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!! Αν κατάλαβα καλά εννοείς αυτό το τυπικό που δηλώνουν φρουρές προτίμησης καθε χρόνο? Δήλωσε τον τόπο που θέλουμε να μετατεθούμε. Αυτός ο αληθινός κόσμος θα μας φαει...!!! ;) Ξέρεις μήπως τι δικαιολογητικά χρειάζονται για την αναφορά? Γιατί εδω στη μονάδα το παιζουν τρελίτσα...!!!!

Αυτός ο αληθινός κόσμος θα μας φαει...!!! Οπως τα λες.............

ναι ναι τις φρουρες προτιμησεως εννοω. δε νομιζω να θελει κατι παραπανω σε δικαιολογητικα περα απο το χαρτι της τριτεκνιας οταν με το καλο γεννηθει το τριτο μωρακι σας. Εμας μας εβαλαν να βρουμε μονοι μας το νομο που λεει οτι οι τριτεκνοι μπορουν να μετατεθουν τους πηγαμε δυο διαφορετικους και κανενας δεν τους εκανε.......... αν δε θελουν να βοηθησουν...... γι αυτο σου ειπα να το σπρωξετε και μονοι σας και εμεις οσο δυσκολο και να ειναι αυτο θα κανουμε θα το προσπαθησουμε δηλ. γιατι δεν εχουμε κανεναν γνωστο πολιτικο αλλα θα χτυπησουμε πορτες και οτι γινει.............


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεσι μου δυστυχώς εάν πάμε με συγκοινωνία θα πρέπει να πάρουμε λεωφορείο μεχρι Θεσσαλονίκη κι μετά εάν προλάβουμε το επόμενο για Ορεστιάδα το οποίο χλωμό (το έκανε μια φίλη μου). Εάν συνεχίσουμε με τρένο θα πρέπει να πάμε στο σταθμό κι να περιμένουμε το τρένο (κι όλα κάνουν περίπου, χωρίς τον χρόνο αναμονή, 10 ώρες). Οπότε καλύτερα να ερχόταν να μας πάρει.

pontikaki είναι από αυτούς τους επιχειρηματίες που απλά σκέφτονται τη δουλειά τους τίποτε άλλο. Εδώ ακούγεται για απελευθέρωση ωραρίου κι λέει: άντε κορίτσια να δω πως θα δουλεύετε συνεχόμενα.

Είναι δυνατόν να δουλέψει κανείς 8.30-23.00 από Δευτέρα έως και Σάββατο;

Τι να πω, το μόνο που ξέρω είναι ότι πραγματικά σκιζόμαστε όλοι στη δουλειά (γιατί δεν σταματάμε από την ώρα που πηγαίνουμε μέχρι να φύγουμε, κι φυσικά φεύγουμε πάντα πολύ αργότερα), κι τίποτε άλλο, γιατί κατανόηση δεν υπάρχει


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

pontikaki θα τη ξέρεις την περίπτωση βολεύομαι και που να τρέχω. Αύριο θα τηλ. να κλείσω ραντεβού και βλέπουμε.

(ο μικρός 2 μηνών τότε ήταν άρρωστος και τις είπα τι είχε και ότι δεν ήθελα να την ενοχλήσω στις 11 το βράδυ και μου λέει στο Παίδων έπρεπε να πάτε με υφάκι). Όλα τα παιδιά που δεν μένουν Αθήνα σε ποιό Παίδων τρέχουν. 'Ελεος!!!


EssPp2.png

R9Y0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια τι κανετε?υπομονη δεν μπορεις να αλαξεις τα αφεντικα αυτου του κοσμου:confused::confused::confused:απανθρωπη ειναι καποιοι:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Κάποιοι είναι απάνθρωποι αλλά... Τέλεια αφεντικά υπάρχουν? Δεν νομίζω.

Οταν η σχέση βασίζεται στο χρήμα.. άστα να πάνε


EssPp2.png

R9Y0p2.png

Link to comment
Share on other sites

...και φυσικά άρχισαν οι περικοπές στον ιδιωτικό τομέα.

Προς το παρόν δεν θα μας το μειώσει. Να και κάτι καλό.

Τι κρύο είναι αυτό. Το πρωί έφυγα από το σπίτι με -7.


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...