Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Μπετυ αν εννοεις για το εξωτερικο οπως Κοσσοβο και Αφγανισταν,ειναι ειρηνευτικες αποστολες που καποιες μοναδες πανε ολοι εκτως απο ατομα που δεν βγαινουν καταλληλη απο εξετασεις και επεισης αν καποιος δεν θελει εχει την δυνατοτητα να μην παει αλλα ειναι κατα του στις ετησιες.Εμεις για παραδειγμα οταν ειμασταν στα Γιαννιτσα που η μοναδα αυτη στελνει ααποστολες ηταν σχεδον θποχρεωτικο και πηγε και Αλβανια 6 μηνες(τοτε δεν τον ηξερα ακομα τον αντρα μου),και μια στο Κοσσοβο 4 μηνες.Τωρα φετος Που ειμαστε Στο Κιλκις ηρθε χαρτι στην μοναδα για οποιος Θελει να κανει τα χαρτια του.Μπορεις να βγεις απο οπου θελεις επεισης αρκει να εχεις "μπαρμπα" να το σπρωξει..Αυτα!Τα λεφτα ειναι πολυ καλα παντως...


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιατι να μην πληρωθουμε τον Δεκμβ. δεν το καταλαβα.Κυρηξαν πτωχευση και δεν το πηραμε χαμπαρι?Η εννοεις αυτο που λενε οτι θα αρχισουμε να πληρωνομαστε τον μηνα που εχουμε δουλεψει και οχι αυτον που θα δουλεψουμε οπως γινεται τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Δες το σαν γυμναστικη.:DΤι να κανεις???Να χαιρεσαι και το μωρακι σου κοπελα μου.Αφγανισταν??Εμενα ο α αντρας μου ηταν Κοσοβο 6 μηνες,Τελη ιουνιου γυρησε.Μου κακοφανηκε τοσο πολυ,που αν ειχα και παιδια κοριτσια δεν ξερω αν θα τον αφηνα να ξαναπαει.!!!Να μου πεις αν εχεις οικονομικα ζορια μια χαρα ειναι αλλα ποοοολυ δυσκολα...Να πω οτι περναει ο καιρος???Ψεμματα θα ειναι!!!Για μενα δεν περασε καθολου.Υπομονη κουκλα μου!!!

Ξερω οτι ειναι δυσκολα !Το εχω ξαναδει το εργο πριν 2 χρονια που πηγε στη Σομαλια για4 μηνες .Εμεινα στη μανα που με 2 παιδια αλλα δεν παλευεται αν δεν εισαι σπιτι σου!Ειχε κανει αναφορα για Κοσοβο ειπαμε 6 μηνες και με αδειες και ξαφνικα το κοσοβο εγινε Αφγανισταν!4 μηνες χωρις αδεια!Απλα ελπιζω να περασει γρηγορα ο καιρος,


Σοφη Μ.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια .Σοφια εισαι απο Χαλκηδα γιατι αν οχι μπορεις να κανεις μεταγραφη στο παιδι πολυ ευκολα.Γιατι να μενεις μονη σου εδω!Εμεις μενουμε Αρεθουσης.Εγω παντως αν εφευγε ο αντρας μου εξω σιγουρα θα πηγαινα πανω στην πολη μου.Εδω δεν εμενα μονη ουτε στιγμη.Μολις γινει καλα η μπεμπα θα βρεθουμε σιγουρα.Την εχω με βηχα,εισπνοες και αντιβιωση εδω και 10 μερες.Την βγαζω μονο για να παω την αλλη σχολειο και μονο διαδρομες με το αυτοκινητο.

mariposa καλησπερα .Οχι δεν ειμαι απο Χαλκιδα αλλα δεν μπορω να κανω μεταγραφη σε αλλο σχολειο σε αλλη πολη μονο για 4 μηνες !Ηδη δυσκολευτηκε που ηρθαμε στη Χαλκιδα και δεν γνωριζε κανενα παιδακι.Τωρα πανω που βρηκε φιλους δεν θεωρω οτι ειναι σωστο να τον βαλω παλι στην ιδια διαδικασια!Ας ζοριστω εγω!Η μικρη μου ειναι σχεδον 3,5 χρονων και τηνστελνω παιδικο σταθμο.


Σοφη Μ.:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ναι 27 θα πληρωθουμε μαλλον μου το ειπε ο αντρας μου εχθες.και κατι ακουσε οτι δεν θα πληροθουμε τον Δεκεμβριο.Αν γινει κατι τετοιο την κατσαμε την βαρκα,αν και δεν νομιζω....

Το οτι θα πληρωθουμε στις 27 ειναι σιγουρο πηγε χαρτι σε αρκετες μοναδες αλλα αυτο οτι δεν θα πληρωθουμε τον Δεκεμβριο μηπως ειναι Ραδιο αρβυλα ;;!Και το καλοκαιρι ελεγαν συνεχεια οτι δεν θα πληρωθουμε και δεν εγινε τιποτα τετοιο!


Σοφη Μ.:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω-πω!!Για πόσο καιρό Αφγανιστάν?6 μήνες?

Κοσοβο με αδειες περιμεναμε ,Αφγανισταν 4 μηνες χωρις αδεια ηρθε!Απιστευτος ο ελληνικος στρατος;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!


Σοφη Μ.:D

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν καταλαβα καλα τον στελνουν εξω για 4 μηνες χωρις αδεια ενω εχει 2 πιτσιρικια!Απιστευτο!Πλακα μου κανετε!Γινονται και τετοια!Εγω δεν εχω ιδεα απο αυτα γιατι στην αεροπορια φευγουν εξω παρα παρα πολυ λιγοι.Ετσι δεν γινονται σχετικες συζητησεις στις παρεες.Δεν κατεω το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει οτι οι στρατιωτικοι με οικογενειες πανε μονο σε πυκνοκατοικιμενα νησια?οσο μπορει να ειναι πυκνοκατοικιμενο ενα νησι.π.χ κω,χιο.ροδο,μυτιληνη,λημνο...?Εμεις φρουρες προτιμησεως απο νησι βαζουμε την μυτιληνη,που αν παμε θα ειμαστε μια χαρουλα γιατι εχει συγγενεις ο αντρας μου εκει,και θα εχουμε τουλαχιστον καποιον δικο μας,και να βρω και εγω μια δουλεια.Αληθεια εργαζετε καποια απο εσας?Εγω εδω στο Κιλκις ειμαι δυσαρεστημενοι σε αυτο το θεμα,γιατι ολοι οταν ακουνε την δουλεια μας κοβουν περα.Ακομα και στα σεμηναρια καταρτισης που χρηματοδοτει η Ε.Ε δεν μας παιρνουν.Και σαν πωλητρια που δουλεψα επεσα σε καποιους που μονο καταστηματαρχες δεν ηταν.Εκμεταλευση σκετη,χωρις πληρωμες και πολλα αλλα.Κριμα!Και εννοειται τωρα με την κριση δεν παιζει τιποτα απολυτως.......:(

οχι βεβαια δεν ισχυει...

παντως εγω δεν ξερω πλεον που ειναι καλυτερα.αυτο ειναι σχετικο.

θεωρω οτι ειναι και πως θα σου κατσει απο την αρχη τομερος.

παντως δε ξερω πλεον και αν θελω να φυγω τωρα πια απο εδω.......

το συνηθισα το νησι και με φοβιζει και το αγνωστο.


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι.Ναι το οτι θα πληρωθουμε 27 ειναι σιγουρο,για τον Δεκεμβρη μαλλον ειναι παδιο αρβυλα,σημερα το κουβεντιασα με φιλους και ειπαν οτι μαλλον θα πληρονομαστε μια εβδομαδα αργοτερα καθε φορα για να συμπληρωθει ετσι ο μηνας κατι τετοιο.θα δειξει παιδια....!!! Σοφακι μου τι μ@@@κια ηταν αυτη??Δηλωνεις Κοσσοβο και σε πανε Αφγανισταν??Παπα τι να πω πια!!!Και το θεμα δεν ειναι αυτο αν παιρνεις 'η οχι αδεια.Τουλαχιστον στο ξεκαθαριζουν εκτως αν γινει κατι σοβαρο.Φετος ειχανε ενα περιστατικο παιδια με εναν συναδελφο του αντρα μου πανω που η γυναικα του ηταν εγκυος,και οταν ηρθε ο καιρος λιγο πριν γεννησει η κοπελα δυστυχως εχασε το μωρο...φανταζεστε....ετσι????Και παιδια δεν τον αφησανε να κατεβει εκεινη την μερα αλλα την επομενη με το ζορι!!!!!!!!!Επαθα σοκ!!!!!!Εκλαψα οταν μου το ειπε ο αντρας μου....!!Ελεοςςςς!!!!Δεν εχω τιποτα αλλο να πω...ειναι πολλα...και δεν μπορεις να κανεις τιποτα απολυτως!!!!Συγχυστηκα που το ξαναθυμηθηκα!!! Σοφακι υπομονη κουκλα μου.Θα περασει ο καιρος αργα 'η γρηγορα!!!!


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και παλι.Ναι το οτι θα πληρωθουμε 27 ειναι σιγουρο,για τον Δεκεμβρη μαλλον ειναι παδιο αρβυλα,σημερα το κουβεντιασα με φιλους και ειπαν οτι μαλλον θα πληρονομαστε μια εβδομαδα αργοτερα καθε φορα για να συμπληρωθει ετσι ο μηνας κατι τετοιο.θα δειξει παιδια....!!! Σοφακι μου τι μ@@@κια ηταν αυτη??Δηλωνεις Κοσσοβο και σε πανε Αφγανισταν??Παπα τι να πω πια!!!Και το θεμα δεν ειναι αυτο αν παιρνεις 'η οχι αδεια.Τουλαχιστον στο ξεκαθαριζουν εκτως αν γινει κατι σοβαρο.Φετος ειχανε ενα περιστατικο παιδια με εναν συναδελφο του αντρα μου πανω που η γυναικα του ηταν εγκυος,και οταν ηρθε ο καιρος λιγο πριν γεννησει η κοπελα δυστυχως εχασε το μωρο...φανταζεστε....ετσι????Και παιδια δεν τον αφησανε να κατεβει εκεινη την μερα αλλα την επομενη με το ζορι!!!!!!!!!Επαθα σοκ!!!!!!Εκλαψα οταν μου το ειπε ο αντρας μου....!!Ελεοςςςς!!!!Δεν εχω τιποτα αλλο να πω...ειναι πολλα...και δεν μπορεις να κανεις τιποτα απολυτως!!!!Συγχυστηκα που το ξαναθυμηθηκα!!! Σοφακι υπομονη κουκλα μου.Θα περασει ο καιρος αργα 'η γρηγορα!!!!

:shock::shock::shock:

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ ΝΑΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕ 27 ΤΟΥ ΜΗΝΑ.


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κουκλες δεν προλαβα να διαβασω οοοοοοοοοοολα τα νεα σας ακομη.Λειπαμε με τον μικρο ειχαμε παει Λαρισα στους γονεις μου και γυρισαμε πιο κακομαθημενοι οπως παντα!!!! Εχω να βγω απο το σπιτι απο τη Δευτερα που πηγαμε στο σουπερ μαρκετ!!!! Δεν εχω βγαλει ακομη χειμωνιατικα (τα δικα μας) εστρωσα χαλια να βγαλω τα χειμωνιατικα του μικρου να πλυνω να μη στεγνωνουν τα ρουχα με αυτη την υγρασια -τα νευρα μου-.

Εχω να δω τετοια υγρασια και ομιχλη απο τοτε που εφυγα απο τη Λαρισα!!!

Δεν ειχε τοοοοοοοοοοοσο πολυ οπως εδω (Ορεστιαδα) χθες δεν εφυγε καθουλου η ομιχλη καθομουνα και κοιταζα απο το παραθυρο σαν μικρο παιδακι που πρωτοβλεπει χιονι -αφου ειχα τη σιγουρια της ζεστης και οτι δε χρειαζεται να βγω απο το σπιτι-


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...